О внесении изменений и дополнения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 18-04/245 "Об утверждении Правил проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса"
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 июля 2017 года № 312. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 июля 2017 года № 15406.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 18-04/245 "Об утверждении Правил проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11227, опубликованный 25 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнение:
в Правилах проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, утвержденных указанным приказом:
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. На Конкурс в соответствии с целями закрепления выставляются рыбохозяйственные водоемы и (или) участки резервного фонда, которые на основании паспортизации рыбохозяйственных водоемов и (или) участков признаются перспективными для следующих видов ведения рыбного хозяйства:
1) промыслового рыболовства;
2) любительского (спортивного) рыболовства;
3) ОТРХ;
4) садкового рыбоводного хозяйства.
Ведение садкового рыбоводного хозяйства допускается на всех закрепляемых рыбохозяйственных водоемах и (или) участках вне зависимости от других установленных видов ведения рыбного хозяйства в соответствии с биологическим обоснованием и правилами рыбоводства на рыбохозяйственных водоемах, утверждаемыми в соответствии с подпунктом 77-4) пункта 1 статьи 9 Закона.
На основании паспортизации конкурсная заявка готовится согласно требованиям, предъявляемым для каждого вида ведения рыбного хозяйства, предусмотренного настоящими Правилами.";
пункты 47, 48, 49 изложить в следующей редакции:
"47. Конкурсная заявка включает:
1) заявление на участие в Конкурсе по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам (оригинал);
2) документы, подтверждающие соответствие заявителя установленным квалификационным требованиям, предъявляемым к участникам Конкурса:
для физических лиц – удостоверение личности или паспорт гражданина Республики Казахстан, документы, подтверждающие право осуществления предпринимательской деятельности без образования юридического лица (копия);
для юридических лиц – справка или свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (копия);
оригинал справки банка, филиала или отделения банка на бумажном носителе с подписью и печатью, в котором обслуживается участник Конкурса об отсутствии просроченной задолженности по всем видам обязательств участника Конкурса, перед банком, филиалом или отделением банка (в случае, если участник Конкурса является клиентом нескольких банков второго уровня, филиалов или отделений, а также иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков), выданной не ранее тридцати календарных дней предшествующего дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками;

"Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөнінде конкурс өткізу қағидаларын және конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 18-04/245 бұйрығына өзгерістер және толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2017 жылғы 26 шілдедегі № 312 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 31 шілдеде № 15406 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөнінде конкурс өткізу қағидаларын және конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 18-04/245 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11227 болып тіркелген, 2015 жылғы 25 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер және толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөнінде конкурс өткізу қағидаларында:
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41.Конкурсқа бекітіп беру мақсаттарына сәйкес балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін паспорттандыру негізінде балық шаруашылығын жүргізудің мына түрлері:
1) кәсіпшілік балық аулау;
2) әуесқойлық (спорттық) балық аулау;
3) КТБШ;
4) шарбақта балық өсіру шаруашылығы үшін перспективалы деп танылған резервтік қордың балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері шығарылады.
Биологиялық негіздемеге және Заңның 9-бабынаң 1-тармағының 77-4) тармақшасына сәйкес бекітілген балық шаруашылығы су айдындарында балық өсіру қағидаларына сәйкес шарбақта балық өсіру шаруашылығын жүргізу басқа барлық бекітілген барлық шаруашылығы су айдынында және (немесе) участкесінде балық шаруашылығын жүргізудің белгіленген түрлеріне қарамастан рұқсат етіледі.
Паспорттандыру негізінде конкрустық өтінім осы Қағидаларда көзделген балық шаруашылығын жүргізудің әрбір түрі үшін қойылатын талаптарға сәйкес әзірленеді.";
47, 48, 49-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"47. Конкурстық өтінім:
1) осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысуға арналған өтінішті (түпнұсқа);
2) өтінім берушінің Конкурсқа қатысушыларға қойылатын белгіленген біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды:
жеке тұлғалар үшін – Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігін немесе төлқұжатын, кәсіпкерлік қызметті заңды тұлға құрмай жүзеге асыруға құқық беретін құжаттарды (көшірмесі);
заңды тұлғалар үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы немесе куәлікті (көшірмесі);
Конкурсқа қатысушыға қызмет көрсетілетін банктің, банк филиалының немесе бөлімшесінің Конкурсқа қатысушының банк, банк филиалы немесе бөлімшесі алдындағы міндеттемелерінің барлық түрі бойынша уақытында төленбеген берешектің жоқ екені туралы қағаз тасығыштағы қол қойылған және мөр басылған, конкурстық өтінімдер салынған конверттер ашылатын күннен отыз күнтізбелік күннен ерте берілмеген анықтаманың түпнұсқасын (конкурсқа қатысушы екінші деңгейдегі бірнеше банктің, филиалдың немесе бөлімшенің, сондай-ақ шетелдік банктің клиенті болып табылатын жағдайда бұл анықтаманы осындай банктердің әрқайсысы береді);

план развития субъектов рыбного хозяйства, на весь период закрепления по каждому водоему и (или) участку утвержденный руководителем заявителя по типовой форме, утвержденной приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 18-04/287 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10890);
сведения о выполнении финансовых и других обязательств согласно планам развития субъектов рыбного хозяйства, получаемых от территориальных подразделений (для физических или юридических лиц, за которыми были ранее закреплены рыбохозяйственные водоемы и (или) участки);
письменное обязательство за подписью руководителя заявителя о предоставлении сервитута в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 27 Закона для осуществления (оригинал):
контрольного лова – ведомству и (или) его территориальному подразделению;
научно-исследовательского лова – физическим и юридическим лицам;
любительского (спортивного) рыболовства – физическим лицам.
48. В случае, когда участником в пределах одного Конкурса подается более одной заявки на два и более рыбохозяйственных водоема и (или) участка, то заявляемое количество холодильных мощностей, технологического оборудования, транспорта, орудий лова, финансовых средств распределяется участником Конкурса по заявляемым рыбохозяйственным водоемам и (или) участкам.
49. В зависимости от заявляемого рыбохозяйственного водоема и (или) участка, кроме указанных в пункте 47 настоящих Правил документов, к заявке дополнительно прилагаются следующие документы:
1) для Каспийского, Аральского морей, озер Жайсан, Балкаш, Буктырминского, Шульбинского, Шардаринского, Алакольской системы озер, реки Ертис, Капшагайского водохранилищ, рек Жайык, Кигач, Сырдарья с целью осуществления промыслового рыболовства:
справка о наличии в собственности основных средств, технологического оборудования и других материально-технических средств по добыче и переработке* рыбных ресурсов и других водных животных согласно приложению 6-1 к настоящим Правилам (далее – справка о наличии основных средств) (оригинал).
Примечание: * под переработкой подразумевается обработка рыбы-сырца (в том числе термическая), включающая следующие процессы, либо их часть: разделка (очистка от чешуи, порционирование, филетирование, обезглавливание, обесшкуривание, фарширование, потрошение), вяление, холодное и горячее копчение, производство рыбной муки (жира, при наличии), консервов и пресервов для водоемов, указанных в абзаце первом подпункта 1) настоящего пункта).
При предоставлении участником справки о наличии основных средств мощность заявленного технологического оборудования по переработке рыбных ресурсов и других водных животных должна быть не менее потенциальной мощности рыбохозяйственного участка или водоема, которая определяется по следующей формуле:
V=VL/SY, где:
SY – среднее количество участков на водоеме за последние 3 года;
VL – средний объем установленного лимита вылова рыбных ресурсов на водоеме за последние три года;
SY определяется по формуле:
SY = (Y1+Y2+Y3) /3, где
Y1, Y2, Y3 – количество рыбохозяйственных участков на водоеме за три года, предшествующие году проведения Конкурса.
VL определяется по формуле:
VL = (L1+L2+L3) /3, где
L1, L2, L3 – установленные в соответствии с законодательством лимиты вылова на три года, предшествующие году проведения Конкурса.
Выписка из государственного судового реестра и (или) судовой книги о зарегистрированных на имя участника добывающего и транспортного флота, в том числе маломерного, выданная не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками (копия);
свидетельство о годности судна к плаванию с указанием его класса или с классификационным свидетельством и (или) судовой билет с отметкой о прохождении ежегодного технического освидетельствования судна на годность к плаванию (копия);

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 18-04/287 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10890 болып тіркелген) бекітілген үлгі нысан бойынша өтінім берушінің басшысы бекіткен әрбір су айдыны және (немесе) учаскесі бойынша барлық бекітіліп берілетін мерзіміне балық шаруашылығы субъектілерін дамыту жоспарын (түпнұсқа);
балық шаруашылығы субъектілерін дамыту жоспарларына сәйкес аумақтық бөлімшелерден алынатын қаржылық және басқа да міндеттемелердің орындалуы туралы мәліметтерді (бұдан бұрын балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері бекітіліп берілген жеке және заңды тұлғалар үшін);
Заңның 27-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мыналарды жүзеге асыру үшін:
бақылау үшін аулауды – ведомствоға және (немесе) оның аумақтық бөлімшесіне;
ғылыми-зерттеу үшін аулауды – жеке және заңды тұлғаларға;
әуесқойлық (спорттық) балық аулауды – жеке тұлғаларға сервитут беру туралы өтінім берушінің басшысы қол қойған жазбаша міндеттемені (түпнұсқа) қамтиды.
48. Бір Конкурстың шегінде қатысушы екі және одан да көп су айдынына және (немесе) учаскесіне бірнеше өтінім берген жағдайда мәлімделетін тоңазытқыш қуаттылықтарының, технологиялық жабдықтардың, көліктің, аулау құралдарының санын, қаржы қаражатының мөлшерін Конкурсқа қатысушы өтінім берілетін су айдындары және (немесе) учаскелері бойынша бөледі.
49. Өтінім берілген балық шаруашылығы су айдынына және (немесе) учаскесіне байланысты өтінімге, осы Қағидалардың 47-тармағында көрсетілген құжаттардан басқа, мынадай құжаттар қосымша беріледі:
1) кәсіпшілік балық аулауды жүргізу мақсатында Каспий, Арал теңіздері, Зайсан, Балқаш көлдері, Бұқтырма, Шүлбі, Шардара, Алакөл көлдері жүйесі, Ертіс өзені, Қапшағай су қоймасы, Жайық, Қиғаш, Сырдария өзендері үшін:
осы Қағидаларға 6-1-қосымшаға сәйкес балық ресурстарын және басқа да су жануарларын аулау және өңдеу* жөніндегі негізгі құрал-жабдықтардың, технологиялық жабдықтар мен басқа да материалдық-техникалық құралдардың болуы туралы анықтама (бұдан әрі – негізгі құрал-жабдықтардың болуы туралы анықтама) (түпнұсқа);
Ескертпе: *өңдеу осы тармақтың 1) тармақшасының бірінші абзацында көрсетілген су айдындары үшін балық шикізатын өңдеуді (оның ішінде термикалық өңдеуді) білдіреді, ол мына процестерді, не олардың бір бөлігін: бөлшектеуді (қабыршығынан аршуды, бөлшектеп бөлуді, сүбе етін алуды, басын кесіп алуды, терісін сыпыруды, етін тартуды, ішек-қарнынан тазартуды), қақтауды, суықтай және ыстықтай ыстауды, балық ұнын (майын, бар болса) консервілер мен пресервілер өндіруді қамтиды.
Қатысушы негізгі құрал-жабдықтардың болуы туралы анықтама берген кезде балық ресурстарын және басқа да су жануарларын өңдеу бойынша өтінім жасалған технологиялық жабдықтардың қуаты балық шаруашылығы учаскесінің немесе су айдынының әлеуетті қуатынан кем болмауға тиіс, ол мына формула бойынша анықталады:
V=VL/SY, мұнда:
SY –су айдынындағы учаскелердің соңғы 3 жылдағы орташа саны;
VL – су айдынында балық ресурстарын аулаудың белгіленген лимитінің соңғы үш жылдағы орташа көлемі;
SY – мына формула бойынша анықталады:
SY=(Y1+Y2+Y3) /3, мұнда:
Y1, Y2, Y3 – су айдынындағы балық шаруашылығы учаскелерінің Конкурс өткізу жылының алдындағы үш жылдағы саны.
VL мына формула бойынша анықталады:
VL=(L1+L2+L3) /3, мұнда
L1, L2, L3 – Конкурс өткізу жылының алдындағы үш жылда аулаудың заңнамаға сәйкес белгіленген лимиттері.
Конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу күнінен бір айдан ерте берілмеген мемлекеттік кеме тізілімінен және (немесе) кеме кітабынан қатысушының атына тіркелген балық аулау және көлік флоты, оның ішінде шағын көлемді флот туралы үзінді (көшірме);
кеменің жүзуге жарамдылығы туралы оның санаты немесе біліктілік куәлігі көрсетілген куәлік және (немесе) жүзуге жарамдылығы жөнінде кеменің жыл сайынғы техникалық тексеруден өткені туралы белгісі бар кеме билеті (көшірме);

подтверждение о наличии учетного номера для экспорта рыбной продукции по форме согласно приложению 4 к Правилам присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10466) (копия);
адресная справка с места жительства (для физических лиц);
справка о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительства (для юридических лиц);
2) для других рыбохозяйственных водоемов и (или) участков с целью осуществления промыслового рыболовства:
справка о наличии основных средств (оригинал);
выписка * из Государственного судового реестра Республики Казахстан и (или) судовой книги о зарегистрированных на имя участника добывающего и транспортного флота, в том числе маломерного, выданная не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками (копия).
Примечание: * при не подлежании судна, в том числе маломерного судна государственной регистрации в судовой книге и Государственном судовом реестре Республики Казахстан в соответствии с пунктами 5 и 6 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании" (далее – Закон "О торговом мореплавании") и пунктами 6 и 6-1 статьи 26 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О внутреннем водном транспорте" (далее – Закон "О внутреннем водном транспорте") предоставляется документ (справка в произвольной форме), подтверждающий отсутствие необходимости в государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна;
свидетельство о годности судна к плаванию с указанием его класса или с классификационным свидетельством и (или) судовой билет с отметкой о прохождении ежегодного технического освидетельствования судна на годность к плаванию (копия);
адресная справка с места жительства (для физических лиц);
справка о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительства (для юридических лиц);
3) для замороопасных водоемов и (или) участков местного значения с целью осуществления промыслового рыболовства:

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 болып тіркелген) бекітілген Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларының 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша балық өнімінің экспорты үшін есеп нөмірінің болуы туралы растама (көшірме);
тұрғылықты жерінен мекенжай анықтамасы (жеке тұлғалар үшін);
заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу), олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама (заңды тұлғалар үшін);
2) кәсіпшілік балық аулауды жүзеге асыру мақсатында басқа балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:
негізгі құрал-жабдықтардың болуы туралы анықтама (түпнұсқа);
конкурстық өтінімдер салынған (көшірме) конверттерді ашу күнінен бір айдан ерте берілмеген Қазақстан Республикасының мемлекеттік кеме тізілімінен және (немесе) кеме кітабынан қатысушының атына тіркелген балық аулау және көлік флоты, оның ішінде шағын көлемді флот туралы үзінді (көшірме).
Ескертпе: * "Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 17 қаңтардағы Заңы (бұдан әрі – "Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" Заң) 16-бабының 5 және 6-тармақтарына және "Ішкі су көлігі туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шілдедегі Заңы (бұдан әрі – "Ішкі су көлігі туралы" Заң) 26-бабының 6 және 6-1-тармақтарына сәйкес кеме, оның ішінде шағын көлемді кеме кеме кітабында және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жағдайда кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені мемлекеттік тіркеу қажеттігі жоқ екенін растайтын құжат (еркін түрде жазылған анықтама) беріледі;
кеменің жүзуге жарамдылығы туралы оның сыныбы немесе біліктілік куәлігі көрсетілген куәлік және (немесе) жүзуге жарамдылығы жөнінде кеменің жыл сайынғы техникалық тексеруден өткені туралы белгісі бар кеме билеті (көшірме);
тұрғылықты жерінен мекенжай анықтамасы (жеке тұлғалар үшін);
заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу), олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама (заңды тұлғалар үшін);
3) кәсіпшілік балық аулауды жүзеге асыру мақсатында жергілікті маңызы бар балықтардың қырылып қалу қаупі төнген су айдындары мен (немесе) учаскелері үшін:

справку о наличии основных средств для проведения рыбохозяйственных мелиоративных работ согласно приложению 6-2 к настоящим Правилам (далее – справка проведения мелиоративных работ) (оригинал);
4) для горько-соленых водоемов и (или) участков:
справка о наличии основных средств (оригинал);
документы, подтверждающие наличие в собственности орудий для сбора и первичной переработки (копии);
бизнес-план по экономическому обоснованию с целевым предметом (развитие глубокой переработки водных беспозвоночных, в том числе артемии салина и ее цист) по форме согласно приложению 6-3 к настоящим Правилам;
документы, подтверждающие наличие специалиста в области переработки рыб и других водных животных (копии заключенного трудового договора и диплома);
письменное обязательство за подписью руководителя заявителя о создании рабочих мест для граждан Республики Казахстан, проживающих в местных прибрежных районах (оригинал);
письменное обязательство за подписью руководителя заявителя по планируемому проведению социальных мероприятий с указанием финансовых средств на их реализацию в районе расположения рыбохозяйственного водоема и (или) участка (оригинал);
документы, подтверждающие право собственности на основные средства участника Конкурса, удостоверяющие объем вложенных средств в технологическое оборудование, предназначенное для переработки цист артемии (при наличии);
договор с физическим или юридическим лицом (далее – партнер) по передаче и внедрению технологий по глубокой переработке цист артемии и обязательством партнера участника Конкурса по внедрению их на территории Республики Казахстан с передачей права их использования участнику Конкурса (копия). К договору прилагаются документы партнера:
свидетельство и (или) иной другой документ, подтверждающий государственную регистрацию в качестве юридического лица или иного хозяйствующего субъекта в соответствии с законодательством Республики Казахстан или национальным законодательством партнера (если партнер является иностранным);
документы, подтверждение опыт работы в области переработки цист артемии в соответствии с законодательством Республики Казахстан или национальным законодательством партнера (если партнер является иностранным физическим или юридическим лицом);
документ, подтверждающий наличие на праве собственности недвижимого имущества с целевым назначением: производство, переработка, хранение цист артемии и водных беспозвоночных, в соответствии с законодательством Республики Казахстан или национальным законодательством партнера (если партнер является иностранным физическим или юридическим лицом);

осы Қағидаларға 6-2-қосымшаға сәйкес балық шаруашылығы мелиоративтік жұмыстарын жүргізу үшін негізгі құрал-жабдықтардың болуы туралы анықтама (бұдан әрі – мелиорациялық жұмыстар жүргізу туралы анықтама) (түпнұсқа);
4) ащы-тұзды су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:
негізгі құрал-жабдықтардың болуы туралы анықтама (түпнұсқа);
жинау және бастапқы өңдеуден өткізу үшін меншігінде құралдардың болуы туралы құжаттар (көшірме);
осы Қағидаларға 6-3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы мақсатты (су омыртқасыздарын, салина артемиясы мен оның цисталарын терең өңдеуді дамытуды) экономикалық негіздеу бойынша бизнес-жоспар;
балық және басқа да су жануарларын өңдеу саласында маманның болуын растайтын құжаттар (жасалған еңбек шарты мен дипломның көшірмелері);
жергілікті жағалау маңындағы аудандарда тұратын Қазақстан Республикасының азаматтары үшін жұмыс орындарын құру туралы өтінім берушінің басшысы қол қойған жазбаша міндеттеме (түпнұсқа);
балық шаруашылығы су айдыны және (немесе) учаскесі орналасқан ауданда іске асыруға жұмсалатын қаржы қаражаты көрсетілген жоспарланған әлеуметтік іс-шараларды іске асыру бойынша өтінім берушінің басшысы қол қойған жазбаша міндеттеме (түпнұсқа);
Конкурсқа қатысушының негізгі құрал-жабдықтарға меншік құқығын растайтын, артемия цисталарын өңдеуге арналған технологиялық жабдықтарға жұмсалған қаражат көлемін куәландыратын құжаттар (болған жағдайда);
артемия цисталарын терең өңдеу бойынша технологияларды беру және енгізу жөнінде жеке немесе заңды тұлғалармен (бұдан әрі – әріптес)жасалған және Конкурсқа қатысушы әріптесінің оларды пайдалану құқығын Конкурсқа қатысушыға бере отырып, оларды Қазақстан Республикасы аумағында енгізу бойынша міндеттемесі бар шарт (көшірмесі). Шартқа әріптестің келесі құжаттары қоса беріледі:
Қазақстан Республикасының заңнамасына немесе әріптестің ұлттық заңнамасына (егер әріптес шетелдік болса) сәйкес заңды тұлға немесе өзге шаруашылық жүргізуші субъект ретінде мемлекеттік тіркелуін растайтын куәлік және (немесе) өзге де құжат;
Қазақстан Республикасының заңнамасына немесе әріптестің ұлттық заңнамасына (егер әріптес шетелдік жеке немесе заңды тұлға болса) сәйкес артемия цисталарын өңдеу саласындағы жұмыс тәжірбиесін растайтын құжат;
Қазақстан Республикасының заңнамасына немесе әріптестің ұлттық заңнамасына (егер әріптес шетелдік жеке немесе заңды тұлға болса) сәйкес артемия цисталарын және су омыртқасыздарын өндіруді, өңдеуді, сақтауды нысаналы мақсат еткен жылжымайтын мүліктің меншік құқығында бар екенін растайтын құжат;

5) для рыбохозяйственных водоемов и (или) участков с целью осуществления любительского (спортивного) рыболовства:
справка о наличии основных средств (оригинал);
документы, подтверждающие наличие в собственности либо на праве аренды земельного участка, прилегающего к заявленному рыбохозяйственному водоему и (или) участку;
документ, подтверждающий членство в ассоциации рыболов любителей (при наличии);
выписка * из Государственного судового реестра Республики Казахстан и (или) судовой книги о зарегистрированных на имя участника добывающего и транспортного флота, в том числе маломерного, выданная не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками (копия).
Примечание: * при не подлежании судна, в том числе маломерного судна государственной регистрации в судовой книге и Государственном судовом реестре Республики Казахстан в соответствии с пунктами 5 и 6 статьи 16 Закона "О торговом мореплавании" и пунктами 6 и 6-1 статьи 26 Закона "О внутреннем водном транспорте" предоставляется документ (справка в произвольной форме), подтверждающий отсутствие необходимости в государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна;
свидетельство о годности судна к плаванию с указанием его класса или с классификационным свидетельством и (или) судовой билет с отметкой о прохождении ежегодного технического освидетельствования судна на годность к плаванию (копия);
документы, подтверждающие наличие специалистов в области рыбного хозяйства и туризма (копии заключенных трудовых договоров и дипломов);
документы, подтверждающие наличие у участника в собственности автомобильного транспорта или специальной техники (кунг, жилые прицепы, квадроциклы и (или) снегоходы) (копии);
сведения о наличии орудий лова (копия);
6) для ОТРХ:
план развития рыбного хозяйства не более, чем на три года, по осуществлению подготовительных работ по созданию ОТРХ на основании научных рекомендаций и утвержденный руководителем заявителя (оригинал);
справка проведения мелиоративных работ (оригинал);
документы, подтверждающие наличие специалиста в области рыбного хозяйства (копии заключенного трудового договора и диплома);
7) для садкового рыбоводного хозяйства:
план развития рыбного хозяйства не более, чем на три года, по созданию садкового рыбоводного хозяйства (оригинал);
документы, подтверждающие наличие на праве собственности садков для выращивания рыб и (или) договор-намерение на их приобретение (копии);
документы, подтверждающие наличие специалиста в области рыбного хозяйства (копии заключенного трудового договора и диплома);
документы, подтверждающие наличие на праве собственности производства по разведению рыбы в установках замкнутого водоснабжения и ее транспортировке (живорыбные машины) (копии).";
пункт 55 изложить в следующей редакции:

5) әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізу мақсатында балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:
негізгі құрал-жабдықтардың болуы туралы анықтама (түпнұсқа);
жеке меншігінде немесе жалдау құқығында өтінім жасалған балық шаруашылығы су айдынына және (немесе) учаскесіне іргелес жер учаскесінің болуын растайтын құжаттар (көшірме);
әуесқой балық аулаушылар қауымдастығындағы мүшелігін растайтын құжат (болған жағдайда);
конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу күнінен бір айдан ерте берілмеген қатысушының атына тіркелген балық аулау және көлік флоты, оның ішінде шағын көлемді флот туралы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеме тізілімінен үзінді* (көшірме).
Ескертпе:* "Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" Заңы 16-бабының 5 және 6-тармақтарына және "Ішкі су көлігі туралы" Заңы 26-бабының 6 және 6-1-тармақтарына сәйкес кеме, оның ішінде шағын көлемді кеме кітабында және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жағдайда кемені, шағын көлемді кемені мемлекеттік тіркеу қажеттігі жоқ екенін растайтын құжат (еркін түрде жазылған анықтама) беріледі;
кеменің жүзуге жарамдылығы туралы оның сыныбы немесе біліктілік куәлігі көрсетілген куәлік және (немесе) жүзуге жарамдылығы жөнінде кеменің жыл сайынғы техникалық тексеруден өткені туралы белгісі бар кеме билеті (көшірме);
балық шаруашылығы және туризм саласында мамандардың болуын растайтын құжаттар (жасалған еңбек шарттары мен дипломдардың көшірмелері);
қатысушының жеке меншігінде автомобиль көлігінің немесе арнайы техниканың (кунг, тұрғын тіркемелер, квадроцикылдар және (немесе) қаршаналар болуын растайтын құжаттар (көшірме);
аулау құралдарының болуы туралы мәліметтер (көшірме);
6) КТБШ үшін:
ғылыми ұсынымдар негізінде КТБШ құру бойынша дайындық жұмыстарын жүргізу жөнінде үш жылдан аспайтын мерзімге арналған және өтінім берушінің басшысы бекіткен балық шаруашылығын дамыту жоспары (түпнұсқа);
мелиорациялық жұмыстардың жүргізілуі туралы анықтама (түпнұсқа);
балық шаруашылығы саласында маманның болуын растайтын құжаттар (жасалған еңбек шарты мен дипломның көшірмелері);
7) шарбақтық балық өсіру шаруашылығы үшін:
шарбақтық балық өсіру шаруашылығын құру бойынша үш жылдан аспайтын мерзімге арналған балық шаруашылығын дамыту жоспары (түпнұсқа);
балық өсіру үшін меншік құқығында шарбақтың және (немесе) оларды сатып алуға арналған ниет-шартының болуын растайтын құжаттар (көшірмесі);
балық шаруашылығы саласында маманның болуын растайтын құжаттар (жасалған еңбек шарты мен дипломның көшірмелері);
меншік құқығында тұйықталған сумен жабдықтау қондырғыларында балық өсіру және оны тасымалдау өндірісінің болуын растайтын құжаттар (тірі балық тасу машиналары) (көшірме).";
55-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"55. В случае отсутствия либо ненадлежащего оформления документов, в соответствии с требованиями пунктов 43, 44, 47, 48 и 49 настоящих Правил, а также несоответствия участника Конкурса квалификационным требованиям, такой участник признается не соответствующим условиям Конкурса.";
пункты 58 и 59 изложить в следующей редакции:
"58. В случае если Конкурс объявлен не состоявшимся по причине отсутствия заявок либо по причине не соответствия участников Конкурса квалификационным требованиям, проводится повторный Конкурс, в котором допускается:
1) для Каспийского, Аральского морей, озер Жайсан, Балкаш, Буктырминского, Шульбинского, Шардаринского, Алакольской системы озер, реки Ертис, Капшагайского водохранилищ, рек Жайык, Кигач, Сырдарья и других рыбохозяйственных водоемов и (или) участков с целью осуществления промыслового рыболовства аренда основных средств, технологического оборудования и других материально-технических средств по переработке* рыбных ресурсов и других водных животных (копия);
2) для горько-соленых водоемов аренда оборудования для конечной переработки и хранения (копия);
3) для ОТРХ аренда основных средств, технологического оборудования и других материально-технических для проведения рыбохозяйственной мелиорации (копия);
4) для любительского (спортивного) рыболовства аренда плавательных средств и автомобильного транспорта и специальной техники (кунг, жилые прицепы, квадроциклы и (или) снегоходы), отсутствие на праве собственности либо в аренде земельного участка, прилегающего к заявленному рыбохозяйственному водоему и (или) участку.
В случаях предоставления документов, подтверждающих аренду основных средств для осуществления деятельности, предусмотренной подпунктами 1)-4) настоящего пункта, срок аренды должен быть не менее срока планируемого закрепления водоема (участка).
59. В случае, если Конкурс повторно объявлен не состоявшимся по причине отсутствия заявок либо по причине не соответствия участников конкурса квалификационным требованиям, проводится Конкурс, в котором допускается:
1) для Каспийского, Аральского морей, озер Жайсан, Балкаш, для Каспийского, Аральского морей, озер Жайсан, Балкаш, Буктырминского, Шульбинского, Шардаринского, Алакольская система озер, река Ертис, Капшагайского водохранилищ, рек Жайык, Кигач, Сырдарья и других рыбохозяйственных водоемов и (или) участков с целью осуществления промыслового рыболовства аренда основных средств, технологического оборудования и других материально-технических средств по добыче, транспортировке и переработке* рыбных ресурсов и других водных животных (копия);

"55. Осы Қағидалардың 43, 44, 47, 48 және 49-тармақтарының талаптарына сәйкес құжаттар болмаған не тиісінше ресімделмеген, сондай-ақ Конкурсқа қатысушы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда мұндай қатысушы Конкурс шарттарына сәйкес келмейді деп танылады.";
58 және 59-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"58. Егер Конкурс өтінімдердің болмауы себепті не Конкурсқа қатысушылардың біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі себепті өтпеді деп хабарланса, қайталама Конкурс өткізіледі, онда:
1) Каспий, Арал теңіздері, Зайсан, Балқаш көлдері, Бұқтарма, Шүлбі, Шардара, Алакөл көлдері жүйесі, Ертіс өзені, Қапшағай су қоймасы, Жайық, Қиғаш, Сырдария өзендері және басқа да балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін кәсіпшілік балық аулауды жүзеге асыру мақсатында балық ресурстарын және басқа да су жануарларын өңдеу* жөніндегі негізгі құрал-жабдықтарды, технологиялық жабдықтарды және өзге де материалдық-техникалық құралдарды жалға алуға (көшірмесі);
2) ащы-тұзды су айдындары үшін түпкілікті өңдеу және сақтау үшін жабдықтарды жалға алуға;
3) КТБШ үшін балық шаруашылығы мелиорациясын жүргізу үшін негізгі құрал-жабдықтарды, технологиялық жабдықтар мен өзге де материалдық-техникалық құралдарды жалға алуға (көшірмесі);
4) әуесқойлық (спорттық) балық аулау үшін жүзу құралдарын және автомобиль көлігі мен арнайы техниканы (кунг, тұрғын тіркемелер, квадроциклдер және (немесе) қаршаналарды) жалға алуға болады, өтінім берілген балық шаруашылығы су айдынына және (немесе) учаскесіне іргелес жер учаскесінің меншік құқығында болмауы не жалға алынбауы керек.
Осы тармақтың 1)-4) тармақшаларында көзделген қызметті жүзеге асыру үшін негізгі құрал-жабдықтардың жалға алынуын растайтын құжаттар берілген жағдайларда жалға алу мерзімі су айдынын (учаскесін) бекітіп беру жоспарланған мерзімінен кем болмауы тиіс.
59. Егер Конкурс өтінімдердің болмауы себепті не конкурсқа қатысушылардың біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі себепті өтпеді деп қайта хабарланған жағдайда Конкурс өткізіледі, онда:
1) Каспий, Арал теңіздері, Зайсан, Балқаш көлдері, Бұқтарма, Шүлбі, Шардара, Қапшағай су қоймалары, Жайық, Қиғаш, Сырдария өзендері және басқа да балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін кәсіпшілік балық аулауды жүзеге асыру мақсатында балық ресурстарын және басқа да су жануарларын аулау, тасымалдау және өңдеу* жөніндегі негізгі құрал-жабдықтарды, технологиялық жабдықтарды және өзге де материалдық-техникалық құралдарды жалға алуға (көшірме);

2) для горько-соленых водоемов аренда оборудования для конечной переработки и хранения и орудий для сбора и первичной переработки (копия).";
пункт 67 изложить в новой редакции:
"67. Местный исполнительный орган области или района в течение десяти рабочих дней со дня подписания протокола № 4 по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков или получения протокола № 4 по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков Конкурса проведенного ведомством выносит решение о закреплении за победителем Конкурса рыбохозяйственных водоемов и (или) участков в пределах административных границ области или района.";
приложения 6-1 и 8 к указанным Правилам изложить в новой редакции, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
дополнить приложением 6-3 согласно приложению 3 к настоящему приказу;
квалификационные требования, предъявляемых к участникам конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции, согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электроном виде на казахском и русском языках Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Исполняющая обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
Г. Исаева
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
____________ Ж. Касымбек
27 июля 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющая обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
____________ Т. Савельева
27 июля 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________ Т. Сулейменов

2) ащы-тұзды су айдындары үшін өңдеу және сақтау үшін жабдықтарды және бастапқы өңдеу үшін құралдарды жалға алуға болады (көшірме).";
67-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"67. Облыстың немесе ауданның жергілікті атқарушы органы Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі № 4 хаттамаға қол қойылған немесе ведомство өткізген Конкурстың Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі № 4 хаттаманы алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде облыстың немесе ауданның әкімшілік шекаралары шегіндегі балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін Конкурс жеңімпазына бекітіп беру туралы шешім шығарады.";
көрсетілген Қағидаларға 6-1 және 8-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 6-3-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрықпен бекітілген Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөнінде конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптары осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
Г. Исаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестиция және даму министрі
____________ Ж. Қасымбек
27 шілде 2017 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін атқарушы
____________ Т. Савельева
27 шілде 2017жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
____________ Т. Сүлейменов

28 июля 2017 года
Приложение 1
к приказу исполняющего
обязанности Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 июля 2017 года № 312
Приложение 6-1
к Правилам проведения
конкурса по закреплению
охотничьих угодий и
рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков
Форма
Справка о наличии в собственности основных средств, технологического
оборудования и других материально-технических средств по добыче и переработке
рыбных ресурсов и других водных животных*
№ п/п Наименование Единица измерения Количество
1 2 3 4
С целью ведения промыслового рыболовства
1.
Емкости для охлаждения, заморозки и хранения продукции рыболовства и других водных животных с указанием учетного номера №___________
тонн
2.
Цеха для глубокой (конечной) переработки рыбы и других водных животных с указанием учетного номера №___________
тонн/сутки
3.
Транспортный (рыболовный) флот, в том числе:
1) самоходный (со стационарным двигателем) мощностью 40 лошадиных сил и выше
единиц
2) маломерный, в том числе не самоходный, с подвесным двигателем
единиц
4.
Орудия лова, в том числе (за исключением горько-соленых водоемов и (или) участков):
1) невода
штук
2) сети, вентеря
штук
5.
Орудия лова (сбора) рачка артемии и цисты, в том числе:**
1) примитивные (сачки, черпаки, совковые лопаты)
штук
2) современные (баркасы с ловушками, боны, скиммеры)
штук
6.
Садки для товарного выращивания рыбы, с мощностью (за исключением горько-соленых водоемов и (или) участков)
тонн/год
до 100 тонн/год
от 100 и выше тонн/год
7.
Другое (указать)
С целью ведения любительского (спортивного) рыболовства
1.
Орудия лова, для организации любительского (спортивного) рыболовства
штук
2.
Сооружения легкой постройки (палатки, беседки и другое)
штук
3.
Автотранспорт, включая специальную технику (кунг, жилые прицепы, квадроциклы и (или) снегоходы)
штук
4.
Плавательный транспорт, оснащенный спасательными средствами
штук
Примечание:
* ‒ в зависимости от вида ведения рыбного хозяйства на закрепляемом
рыбохозяйственном водоеме и (или) участке, все соответствующие графы обязательны к
заполнению;
** ‒ заполняется при закреплении горько-соленных водоемов и (или) участков.
Достоверность сведений, указанных в настоящей справке подтверждаю.
Дата заполнения __________ Заявитель __________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии)
или наименование организации)
Место печати
(При наличии)
подпись ______________
Приложение 2
к приказу исполняющего
обязанности Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 июля 2017 года № 312
Приложение 8
к Правилам проведения
конкурса по закреплению
охотничьих угодий и
рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков
Форма
Лист подсчета рейтинговой оценки при закреплении рыбохозяйственных водоемов и
(или) участков для промыслового рыболовства
Участник ____________________________________________________________
Рыбохозяйственный водоем и (или) участок ______________________________
№ п/п
Наименование показателя
Оценочный показатель
Объем или количество показателей
Оценка по 50-ти балльной системе
Рейтинговая оценка участника
1.
Планируемый объем на развитие любительского (спортивного) рыболовства, в тысячах тенге
5
2.
Наличие садков для выращивания товарной рыбы с мощностью:
до 100 тонн/год
10
от 100 и выше тонн/год
20
3.
Планируемый объем на воспроизводственные мероприятия, согласно плану развития субъектов рыбного хозяйства, (тысяч штук)
10
4.
Наличие емкостей для охлаждения, заморозки и хранения продукции рыболовства, в тоннах
5
5.
Наличие цехов и оборудования для глубокой переработки рыбы, тонн/сутки
15
6.
Наличие транспортного (рыболовного) флота, в том числе

28 шілде 2017жыл
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
міндетін атқарушының
2017 жылғы 26 шілдедегі
№ 312 бұйрығына
1-қосымша
Аңшылық алқаптар мен балық
шаруашылығы су айдындарын
және (немесе) учаскелерін
бекітіп беру жөнінде конкурс
өткізу қағидаларына
6-1-қосымша
Нысан
Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын аулау мен өңдеу жөніндегі негізгі құрал-жабдықтардың, технологиялық жабдықтар мен өзге де материалдық-техникалық құралдардың болуы туралы анықтама*
р/с
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
1
2
3
4
Кәсіпшілік балық аулауды жүргізу мақсатында
1.
Есептік нөмірі №________көрсетілген балық шаруашылығы және басқада су жануарларының өнімін тоңазытуға, мұздатуға сақтауға арналған ыдыстар
тонна
2.
Есептік нөмірі №________көрсетілген балықты және басқа да су жануарларын терең (түпкілікті) өңдеуге арналған цехтар
тонна/тәулік
3.
Тасымалдау (балық аулау) флоты, оның ішінде:
1) қуаты 40 ат күші және одан жоғары өздігінен жүретін (тұрақты қозғалтқышы бар)
бірлік
2) шағын көлемді, оның ішінде өздігінен жүретін, аспалы қозғалтқышы бар
бірлік
4.
Аулау құралдары, оның ішінде(ащы-тұзды су айдындарынан және (немесе) учаскелерінен басқа):
1) сүзекі
дана
2) құрма ау, қабада
дана
5.
Артемия қабығы мен цисталараулау(жинау) құралдары, оның ішінде**:
1) қарапайым (торлы дорбалар, шөміштер,жалпақ күректер)
дана
2) қазіргі заманғы (тұзақты еспе кемелер, бондар, скиммерлер)
дана
6.
Тауарлы балық өсіруге арналғаншарбақтар, қуаты (ащы-тұзды су айдындарынан және (немесе) учаскелерінен басқа)
тонна/жыл
жылына 100 тоннаға дейін
жылына 100 тоннадан жоғары
7.
Басқалары(көрсету)
Әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізу мақсатында
1.
Аулау құралдары, әуесқойлық (спорттық) балық аулауды ұйымдастыру үшін
дана
2.
Жеңіл құралатын құрылыс (шатыр, күрке және басқалары)
дана
3.
Арнайы техниканы(кунг, тұрғынтіркемелер, квадроциклдер және (немесе) қаршаналар) қоса алғанда, автокөлік
дана
4.
Құтқару құралдарымен жарақтанған жүзу көлігі
дана
Ескертпе:
* – бекітіліп жатқан балық шаруашылығы су айдынында және (немесе) участкесінде балық шаруашылығын жүргізудің түрлеріне байланыстыт барлық тиісті бағандар міндетті түрде толтырылу керек;
** –ащы-тұзды су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру кезінде толтырылады.
Осы анықтамада көрсетілген мәліметтердің дұрыстығын растаймын.
Толтыру күні_____________ Өтінім беруші ______________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
немесе ұйымның атауы)
Мөр орны
(Бар болса)
қолы ______________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
міндетін атқарушының
2017 жылғы 26 шілдедегі
№ 312 бұйрығына
2-қосымша
Аңшылық алқаптар мен балық
шаруашылығы су айдындарын
және (немесе) учаскелерін
бекітіп беру жөнінде конкурс
өткізу қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Балық шаруашылығы су айдындарын бекітіп беру кезінде және (немесе) кәсіпшілік балық аулау үшін рейтингтік бағалауды есептеу парағы
Қатысушы__________________________________________________________________
Балық шаруашылығы су айдыны және (немесе) участкесі __________________________
р/с №
Көрсеткіштің атауы
Бағалау көрсеткіші
Көрсеткіштер көлемі немесе саны
50 баллдық жүйе бойынша бағалау
Қатысушының рейтингтік бағасы
1.
Әуесқойлық (спорттық) балық аулауды дамытуға жоспарланған қаражат көлемі, мың теңге
5
2.
Тауарлы балық өсіру үшін шарбақтардың болуы, қуаты:
жылына 100 тоннға дейін
10
жылына 100 тоннадан және жоғары
20
3.
Балық шаруашылығы субъектілерін дамыту жоспарына сәйкес өсімін молайту іс-шараларына жоспарланған көлем (мың дана)
10
4.
Балық аулау өнімін салқындату, мұздату және сақтау үшін ыдыстардың болуы, тонна
5
5.
Балықты терең өңдеуге арналған цехтар мен жабдықтардың болуы, тонна/тәулік
15
6.
Тасымал (балық аулау) флотының болуы, оның ішінде:

1) самоходный (со стационарным двигателем), 40 лошадиных сил и выше (единиц)
3
2) маломерный, в том числе не самоходный, с подвесным двигателем (единиц)
2
7.
Наличие орудий лова, штук
5
8.*
Наличие учетного номера для экспорта рыбной продукции
10
9.
Юридическая регистрация физических или юридических лиц по месту проведения конкурса по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков (соответствующая область)
15
Итого:
100
Примечание:
* для экспортеров рыбной продукции.
Листа подсчета рейтинговой оценки при закреплении рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков для любительского (спортивного) рыболовства
Участник ____________________________________________________________
Рыбохозяйственный водоем и (или) участок ______________________________
№ п/п
Наименование показателя
Оценочный показатель
Объем или количество показателей
Оценка по 50-ти бальной системе
Рейтинговая оценка участника
1.
Наличие земельного участка, прилегающего к заявленному рыбохозяйственному водоему и (или) участку
в собственности
15
на праве аренды
5
2.
Наличие орудий лова в собственности
от 10 до 50
3
от 50 и выше
7
3.
Наличие плавательных средств, штук
20
4.
Количество автотранспортных средств, включая специальную технику (кунг, жилые прицепы, квадроциклы и (или) снегоходы)
15
5.
Планируемый объем на воспроизводственные мероприятия, согласно Плану развития субъектов рыбного хозяйства, (тысяч штук)
20
6.
Наличие сооружении легкой постройки (наличие палаток, беседок и другое)
10
7.
Наличие членства в ассоциации рыболовов любителей
5
Итого:
100
Листа подсчета рейтинговой оценки при закреплении горько-соленных водоемов и
(или) участков для промыслового рыболовства
Участник ____________________________________________________________
Рыбохозяйственный водоем и (или) участок ______________________________
№ п/п
Наименование показателя
Оценочный показатель
Объем или количество показателей
Оценка по 50-ти бальной системе
Рейтинговая оценка участника
1.
Объем вложенных средств в технологическое оборудование направленное на переработку цист артемии (тысяч тенге)
10
2.
Планируемый объем средств на внедрение технологий, технологическое и техническое перевооружение в сфере глубокой переработки цист артемии (тысяч тенге)
30
3.
Планируемый объем средств вложений в применение технологий для производства кормов из рачков артемии (тысяч тенге)
20
4.
Мероприятия, направленные на социально-экономическое развитие региона по месту расположения рыбохозяйственного водоема и (или) участка (месячный расчетный показатель)
25
5.
Наличие орудий лова (оборудования) для сбора рачка и цист артемии
примитивные (сачки, черпаки, совковые лопаты)
5
современные (баркасы с ловушками, боны, скиммеры)
10
Итого:
100
Листа подсчета рейтинговой оценки при закреплении рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков для ведения озерно-товарного рыбоводного хозяйства
Участник ____________________________________________________________
Рыбохозяйственный водоем и (или) участок ______________________________
№ п/п
Наименование показателя
Оценочный показатель
Объем или количество показателей
Оценка по 50-ти бальной системе
Рейтинговая оценка участника
1.
Наличие в собственности, либо на праве аренды рыбоводно-мелиоративной техники:
50
камышекосилки
10
землеройной техники
20
аэраторы
10
автотранспорта и (или) приспособленных емкостей для перевозки живой рыбы
10
2.
Наличие специалистов в области рыбного хозяйства
20
3.
Технологического оборудования по искусственному воспроизводству рыбы (при наличии)
30
Итого:
100
Листа подсчета рейтинговой оценки при закреплении рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков для ведения садкового рыбоводного хозяйства
Участник ____________________________________________________________
Рыбохозяйственный водоем и (или) участок ______________________________
№ п/п
Наименование показателя
Оценочный показатель
Объем или количество показателей
Оценка по 50-ти бальной системе
Рейтинговая оценка участника
1.
Наличие садков для выращивания товарной рыбы с мощностью:
50
до 50 тонн/год
5

1) өздігінен жүретін (стационарлық қозғалтқышы бар), 40 ат күші бар және одан жоғары (бірлік)
3
2) шағын көлемді, оның ішінде өздігінен жүрмейтін, аспалы қозғалтқышы бар (бірлік)
2
7.
Аулау құралдарының болуы, дана
5
8.*
Балық өнімін экспорттау үшін есептік нөмірдің болуы
10
9.
Жеке немесе заңды тұлғаларды балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөнінде конкурс өткізу орны бойынша заңды тіркеу (тиісті облыс)
15
Жиыны:
100
Ескертпе:
* балық өнімдерін экспорттаушылар үшін.
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау үшін балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру кезінде рейтингілеу бағасын есептеу парағы
Қатысушы__________________________________________________________________
Балық шаруашылығы су айдыны және (немесе) участкесі__________________________
р/с №
Көрсеткіштің атауы
Бағалау көрсеткіші
Көрсеткіштер көлемі немесе саны
50 баллдық жүйе бойынша бағалау
Қатысушының рейтингтік бағасы
1.
Өтінім жасалған балық шаруашылығы су айдынына және (немесе) учаскесіне іргелес жер учаскесінің болуы
жеке меншікте
15
жалдау құқығында
5
2.
Жеке меншікте аулау құралдарының болуы
10-нан 50-ге дейін
3
50-ден және одан көп
7
3.
Жүзу құралдарының болуы, дана
20
4.
Арнайы техниканы (кунг, тұрғын тіркемелер,квадроциклдер және (немесе)қаршаналар) қоса алғанда, автокөлік құралдарының саны
15
5.
Балық шаруашылығы субъектілерін дамыту жоспарына сәйкес өсімін молайту іс-шараларына жоспарланған көлем (мың дана)
20
6.
Жеңіл құралатын құрылыстың болуы (шатыр, күрке және басқалары)
10
7.
Әуесқой балық аулаушылар қауымдастығында мүшелікте болу
5
Жиыны:
100
Кәсіпшілік балық шаруашылығы үшін ащы-тұзды су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру кезінде рейтингілеу бағасын есептеу парағы
Қатысушы _________________________________________________________________
Балық шаруашылығы су айдыны және (немесе) учаскесі __________________________
р/с №
Көрсеткіштің атауы
Бағалау көрсеткіші
Көрсеткіштер көлемі немесе саны
50 баллдық жүйе бойынша бағалау
Қатысушының рейтингтік бағасы
1.
Артемия цисталарын өндеуге бағытталған технологиялық жабдықтарға салынған қаражат көлемі (мың теңге)
10
2.
Артемия цисталарын терең (түпкілікті) өңдеу саласындатехнологиялар енгізуге, технологиялық және техникалық қайта жарақтандыруға жоспарланған қаражат көлемі (мың теңге)
30
3.
Артемия қабықтарынан азық өндіру үшін технологиялар қолдануға салуға жоспарланған қаражат көлемі (мың теңге)
20
4.
Балық шаруашылығы су айдыны және (немесе) учаскесі орналасқан жер бойынша өңірді әлеуметтік-экономикалық дамытуға бағытталған іс-шаралар (айлық есептік көрсеткіш)
25
5.
Артемия қабықтары мен цисталарын жинау үшін аулау құралдарының (жабдықтардың) болуы
қарапайым (торлы дорбалар, шөміштер, жалпақ күректер)
5
қазіргі заманғы (тұзақты еспе кемелер, бондар, скиммерлер)
10
Жиыны:
100
Көлде тауарлы балық өсіру шаруашылығын жүргізу үшін балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру кезінде рейтингілеу бағасын есептеу парағы
Қатысушы _________________________________________________________________
Балық шаруашылығы су айдыны және (немесе) учаскесі___________________________
р/с №
Көрсеткіштің атауы
Бағалау көрсеткіші
Көрсеткіштер көлемі немесе саны
50 баллдық жүйе бойынша бағалау
Қатысушының рейтингтік бағасы
1.
Меншігінде, немесе жалға алу құқығында балық өсіру- мелиоративтік техниканың болуы:
50
қамыс шалғылары
10
жер қазатын техника
20
аэраторлар
10
тірі балық тасымалдау үшін автокөліктің және (немесе) ыңғайлы ыдыстардың болуы
10
2.
Балық шаруашылығы саласында мамандардың болуы
20
3.
Балықтың өсімін жасанды жолмен молайту жөніндегі технологиялық жабдықтар (болған жағдайда)
30
Жиыны:
100
Шарбақтық балық өсіру шаруашылығын жүргізу үшін балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру кезінде рейтингтік бағаны есептеу парағы
Қатысушы _________________________________________________________________
Балық шаруашылығы су айдыны және (немесе) учаскесі___________________________
р/с №
Көрсеткіштің атауы
Бағалау көрсеткіші
Көрсеткіштер көлемі немесе саны
50 баллдық жүйе бойынша бағалау
Қатысушының рейтингтік бағасы
1.
Қуатымен тауарлық балық өсіру үшін шарбақтардың болуы:
50
жылына 50 тоннаға дейін
5

от 50 до 100 тонн/год
10
от 100 до 1000 тонн/год
15
от 1000 и выше тонн/год
20
2.
Наличие специалистов в области рыбного хозяйства
10
3.
Наличие автотранспорта и (или) приспособленных емкостей для перевозки живой рыбы не менее 2 единиц и более
20
4.
УЗВ или пруды
20
Итого:
100
Приложение 3
к приказу исполняющего
обязанности Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 июля 2017 года № 312
Приложение 6-3
к Правилам проведения
конкурса по закреплению
охотничьих угодий и
рыбохозяйственных водоемов
и (или) участков
Форма
Бизнес план по экономическому обоснованию с целевым предметом
(развитие глубокой переработки водных беспозвоночных, в том числе артемии
салина и ее цист)
№ п/п
Наименование составляющей структуры
Единица измерения
Примечания
1.
Резюме проекта:
1. Сущность предлагаемого проекта
2. Описание проекта и предполагаемой продукции
3. Общая информация по производителям в Республике Казахстан
4. Информация об участниках проекта
5. Месторасположение проекта
Сутки
2.
Организационный план:
1. План по персоналу
2. Схема взаимодействия с контрагентами
3. Источники, формы и условия финансирования
4. График финансирования проекта
5. План-график работ по проекту
Сутки
3.
Производственный план:
1. Описание производственных помещений
2. Расчет стоимости строительства
3. Описание технологического процесса
4. Описание основного оборудования
5. Сырье, материалы и комплектующие
тысяч тенге
4.
Финансовый план:
1. Исходные данные и допущения
2. Номенклатура и цены
3. Инвестиционные издержки
4. Потребность в первоначальных оборотных средствах
5. Налоговые отчисления
6. Операционные издержки (постоянные и переменные)
7. План продаж
8. Расчет выручки
9. Прогноз прибылей и убытков
10. Прогноз движения денежных средств
11. Анализ эффективности проекта
12. Методика оценки эффективности проекта
13. Показатели эффективности проекта
тысяч тенге
5.
Инвестиционный план:
1. Планируемый объем средств вложений в применение инновационных технологий для производства кормов из рачков артемии
2. Планируемый объем средств на внедрение инновационных технологий, технологическое и техническое перевооружение в сфере глубокой переработки цист артемии
3. Мероприятия, направленные на социально-экономическое развитие региона по месту расположения рыбохозяйственного водоема и (или) участка (месячный расчетный показатель
тысяч тенге
6.
Анализ рисков проекта:
1. Анализ чувствительности проекта
2. Точка безубыточности проекта
Проценты
Приложение 4
к приказу исполняющего
обязанности Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 июля 2017 года № 312
Приложение 2
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 марта 2015 года № 18-04/245
Квалификационные требования, предъявляемые к участникам конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков

жылына 50 тоннадан 100 тоннаға дейін
10
жылына 100 тоннадан 1000 тоннаға дейін
15
жылына 1000 тоннадан және жоғары
20
2.
Балық шаруашылығы саласындамамандардың болуы
10
3.
2 бірліктен кем емес немесе астам тірі балықты тасымалдайтын автокөліктердің мен/немесе ыңғайлы қалталардың болуы
20
4.
Сумен жабдықтайтын бекітулі қондырғылар немесе тоғандар
20
Жиыны:
100
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
міндетін атқарушының
2017 жылғы 26 шілдедегі
№ 312 бұйрығына
3-қосымша
Аңшылық алқаптар мен балық
шаруашылығы су айдындарын
және (немесе) учаскелерін
бекітіп беру жөнінде конкурс
өткізу қағидаларына
6-3-қосымша
Нысан
Нысаналы мақсатты (су омыртқасыздарын, салина артемиясы мен оның цисталарын терең өңдеуді дамытуды) экономикалық негіздеу бойынша бизнес-жоспар
р/с
Құрылым құраушының атауы
Өлшем бірлігі
Ескертпе
1.
Жоба мазмұны:
1. Ұсынған жобаның мәні
2. Жобаның және болжамды өнімнің сипаттамасы
3. Қазақстан Республикасындағы өндірушілер бойынша жалпы ақпарат
4. Жобаға қатысушылар туралы ақпарат
5. Жобаның орналасқан жері
тәулік
2.
Ұйымдастыру жоспары:
1. Персонал бойынша жоспар
2. Контрагенттермен өзара іс-қимыл схемасы
3. Қаржыландыру көздері, нысандары және шарттары
4. Жобаны қаржыландыру кестесі
5. Жоба бойынша жұмыстардың кесте-жоспары
тәулік
3.
Өндірістік жоспар:
1.Өндірістік үй-жайлардың сипаттамасы
2. Құрылысқұнының есеп-қисабы
3. Технологиялық процестің сипаттамасы
4. Негізгі құрал-жабдықтардың сипаттамасы
5. Шикізат, материалдар және жинақтаушылар
мың теңге
4.
Қаржы жоспары:
1. Бастапқы деректер және жорамал
2. Номенклатура және баға
3.Инвестициалық шығындар
4. Бастапқы айналым қаражатына қажеттілік
5. Салық аударымдары
6.Операциялық шығындар (тұрақты және ауыспалы)
7. Сату жоспары
8.Есептік түсімдер
9.Пайда мен шығын болжамы
10.Ақша қаражаты қозғалысының болжамы
11.Жобаның тиімділігін талдау
12.Жобаның тиімділігін бағалау әдістемесі
13. Жобаның тиімділік көрсеткіштері
мың теңге
5.
Инвестициялық жоспар:
1.Артемия қабықтарынан азық өндіруге арналғанинновациялық технологияларды қолдануға салынатынқаражаттың жоспарланған көлемі
2.Артемия цисталарын тереңқайта өндеу саласында инновациялық технологияларды енгізуге, технологиялық және техникалық қайта жарақтандыруға жоспарланған қаражат көлемі
3. Балық шаруашылығы су айдыны және (немесе) участкесі орналасқан жер бойынша өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына бағытталған іс-шаралар (айлық есептік көрсеткіш)
мың теңге
6.
Жоба тәуекелдерін талдау:
1.Жобаның әсерін талдау
2.Жобаның залалсыздық нүктесі
Проценттер
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
міндетін атқарушының
2017 жылғы 26 шілдедегі
№ 312 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 19 наурыздағы
№ 18-04/245 бұйрығына
2-қосымша
Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөніндегі конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптары

Глава 1. Квалификационные требования, предъявляемые к участникам конкурса по закреплению охотничьих угодий
1. Квалификационные требования, предъявляемые к участникам конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков (далее – Конкурс):
1) наличие материально-технической базы для ведения охотничьего хозяйства в зависимости от его категорий согласно приложению к квалификационным требованиям, предъявляемые к участникам Конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков (оригинал или копия);
2) наличие специалистов в области охотничьего хозяйства (биолог-охотовед, биолог, зверовод);
3) финансовая состоятельность участника Конкурса;
4) отсутствие налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям.
Глава 2. Квалификационные требования, предъявляемые к участникам конкурса по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков
2. К участникам Конкурса по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков предъявляется следующее квалификационное требование:
1) отсутствие налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям;
2) отсутствие задолженности по Планам развития рыбного хозяйства за предыдущие годы;
3) отсутствие просроченной задолженности по всем видам обязательств участника конкурса перед банком, филиалом или отделением банка.
3. В зависимости от заявляемого рыбохозяйственного водоема и (или) участка, кроме квалификационных требований, указанных в пункте 2 настоящих Квалификационных требований, участники Конкурса должны отвечать следующим квалификационным требованиям:
1) для рыбохозяйственных водоемов и (или) участков Каспийского, Аральского морей, озер Жайсан, Балкаш, Буктырминского, Шульбинского, Шардаринского, Капшагайского водохранилищ, рек Жайык, Кигач, Сырдарья с целью ведения промыслового рыболовства:
наличие на праве собственности участника производственных основных средств, технологического оборудования и других материально-технических средств по переработке рыбных ресурсов и других водных животных;
наличие на праве собственности рыболовного (добывающего) флота и промысловых орудий лова;
2) для других рыбохозяйственных водоемов и (или) участков с целью осуществления промыслового рыболовства:
наличие на праве собственности основных средств;
наличие на праве собственности рыболовного (добывающего) флота и промысловых орудий лова;

1-тарау. Аңшылық алқаптарды бекiтiп беру жөніндегі конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптары
1. Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерiн бекiтiп беру жөніндегі конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптары (бұдан әрі – Конкурс):
1) аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес аңшылық шаруашылығын жүргізу үшін оның санатына байланысты материалдық-техникалық базаның болуы (түпнұсқа немесе көшірме);
2) аңшылық шаруашылығы саласындағы мамандардың болуы (биолог-аңшылық жүргізуші, биолог, аңтанушы);
3) Конкурсқа қатысушының қаржылық дербестігі;
4) салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақылық жарналар, міндетті кәсіби зейнетақылық жарналар және әлеуметтік аударымдар бойынша берешектің болмауы.
2-тарау. Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптары
2. Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысушыларға мынадай біліктілік талаптары қойылады:
1) салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақылық жарналар, міндетті кәсіби зейнетақылық жарналар және әлеуметтік аударымдар бойынша берешектің болмауы;
2) Балық шаруашылығын дамыту жоспарлары бойынша осының алдындағы жылдар үшін берешектің болмауы;
3) конкурсқа қатысушының міндеттемелердің барлық түрлері бойынша банк, банк филиалы немесе бөлімшесі алдында уақыты өтіп кеткен берешектің болмауы.
3. Өтінім жасалған балық шаруашылығы су айдынына және (немесе) учаскесіне байланысты, осы Біліктілік талаптарының 2-тармағында көрсетілген біліктілік талаптарынан басқа, Конкурсқа қатысушылар мынадай біліктілік талаптарына сәйкес келуге тиіс:
1) кәсіпшілік балық аулауды жүргізу мақсатында Каспий, Арал теңіздері, Зайсан, Балқаш көлдері, Бұқтарма, Шүлбі, Шардара, Қапшағай су қоймалары, Жайық, Қиғаш, Сырдария өзендері үшін:
балық ресурстарын және басқа да су жануарларын өңдеу жөніндегі негізгі өндірістік құрал-жабдықтардың, технологиялық жабдықтардың және өзге де материалдық-техникалық құралдардың қатысушының меншік құқығында болуы;
меншік құқығында балық аулау (ұстау) флоты мен кәсіпшілік аулау құралдарының болуы;
2) кәсіпшілік балық аулауды жүргізу мақсатында басқа да балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:
негізгі құрал-жабдықтардың меншік құқығында болуы;
меншік құқығында балық аулау (ұстау) флоты мен кәсіпшілік аулау құралдарының болуы;

3) для горько-соленых рыбохозяйственных водоемов и (или) участков:
наличие на праве собственности орудий для сбора и первичной переработки;
наличие на праве собственности основных средств;
наличие специалиста с опытом работы в области глубокой переработки артемии и ее цист;
4) для других рыбохозяйственных водоемов и (или) участков с целью ведения любительского (спортивного) рыболовства:
наличие на праве собственности плавательных средствах и автомобильного транспорта, земельного участка (при наличии), прилегающего к заявленному рыбохозяйственному водоему и (или) участку с инфраструктурой);
5) для рыбохозяйственных водоемов и (или) участков с целью ведения ОТРХ:
наличие специалиста в области рыбного хозяйства;
наличие на праве собственности рыбоводно-мелиоративной техники;
6) для рыбохозяйственных водоемов и (или) участков с целью ведения садкового рыбоводного хозяйства:
наличие на праве собственности садков для выращивания рыб и (или) договор-намерение на их приобретение;
наличие специалиста в области рыбного хозяйства;
наличие на праве собственности производства по разведению рыбы в установках замкнутого водоснабжения и ее транспортировке (живорыбные машины).
4. Квалификационные требования к участникам Конкурса не распространяются в случаях, оговоренных в пункте 58 и 59 Правил проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков.
Приложение
к квалификационным
требованиям, предъявляемые
к участникам конкурса по
закреплению охотничьих
угодий и рыбохозяйственных
водоемов и (или) участков
Материально-техническая база для ведения охотничьего хозяйства по категориям
№ п/п
Наименование техники (единица/ тысяч гектар)
в горных зонах Алматинской, Восточно-Казахстанской, Жамбылской и Южно-Казахстанской областей (единица/тысяч гектар)
в пустынных зонах Жамбылской, Кызылординской, Мангистауской, Южно-Казахстанской областей (единица/тысяч гектар)
Категории охотничьих хозяйств
Категории охотничьих хозяйств
I
II
III
IV
V
I
II
III
IV
V
1
Трактор
1/60,0
1/120,0
-
-
-
1/200,0
1/500,0
-
-
-
2
Автомашинабортовая
1/60,0
1/120,0
1/200,0
-
-
1/200,0
1/500,0
-
-
-
3
Авто- или мотоцис-терна, или пожарная машина (только в лесных угодьях)
1/100,0
1/200,0
-
-
-
1/200,00
1/500,0
-
-
-
4
Патрульнаямашина
1/15,0
1/30,0
1/60,0
1/90,0

3) ащы-тұзды балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:
жинау және бастапқы өңдеу үшін құралдардың меншік құқығында болуы;
негізгі құрал-жабдықтардың меншік құқығында болуы;
артемия мен оның цисталарын терең өңдеу саласында жұмыс тәжірибесі бар маманның болуы;
4) әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізу мақсатында басқа балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:
меншік құқығында жүзу құралдарының және автомобиль көлігінің, өтінім берілген балық шаруашылығы су айдынына және (немесе) учаскесіне іргелес инфрақұрылымы бар жер учаскесінің болуы;
5) КТБШ жүргізу мақсатында балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:
балық шаруашылығы саласында маманның болуы;
меншік құқығында балық өсіру-мелиоративтік техниканың болуы;
6) шарбақтық балық өсіру шаруашылықтарын жүргізу мақсатында балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:
балық өсіру үшін меншік құқығында шарбақтың және (немесе) оларды сатып алуға арналған ниет-шартының болуы;
балық шаруашылығы саласында маманның болуы;
тұйықталған сумен жабдықтау қондырғыларында балық өсіру өндірісінің және оны тасымалдау құралдарының (тірі балық тасу машиналары) меншік құқығында болуы.
4. Конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптары Аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөнінде конкурс өткізу қағидаларының 58 және 59-тармақтарында айтылған жағдайларда қолданылмайды.
Аңшылық алқаптар мен
балық шаруашылығы
су айдындарын және
(немесе) учаскелерiн
бекiтiп беру жөніндегі
конкурсқа қатысушыларға
қойылатын біліктілік
талаптарына
қосымша
Санаттар бойынша аңшылық шаруашылғын жүргізуге арналған материалдық-техникалық база
р/с
Техника атауы
(бірлік/мың гектар)
Алматы, Шығыс Қазақстан, Жамбыл және Оңтүстік Қазақстан облыстарының таулы аймақтарында (бірлік/мың гектар)
Жамбыл, Қызылорда, Маңғыстау, Оңтүстік Қазақстан облыстарының шөлді аймақтарында
Аңшылық шаруашылықтарының санаттары
Аңшылық шаруашылықтарының санаттары
I
II
III
IV
V
I
II
III
IV
V
1
Трактор
1/60,0
1/120,0
-
-
-
1/200,0
1/500,0
-
-
-
2
Қорапты автомашина
1/60,0
1/120,0
1/200,0
-
-
1/200,0
1/500,0
-
-
-
3
Авто-немесе мотоцистерна немесе және өрт сөндіру машинасы(орманды алқаптарда ғана)
1/100,0
1/200,0
-
-
-
1/200,00
1/500,0
-
-
-
4
Патрульдік машина
1/15,0
1/30,0
1/60,0
1/90,0