О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 августа 2015 года № 101 "Об утверждении Правил приема на обучение в Академию правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, реализующую профессиональные учебные программы послевузовского образования"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 14 июля 2017 года № 70. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 августа 2017 года № 15435. Утратил силу приказомГенерального Прокурора Республики Казахстан от 27 января 2023 года № 45.
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 27.01.2023 № 45 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 6) статьи 37 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О прокуратуре", подпунктом 9) статьи 5-1 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", пунктом 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 августа 2015 года № 101 "Об утверждении Правил приема на обучение в Академию правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, реализующую профессиональные учебные программы послевузовского образования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12000, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 8 сентября 2015 года) следующие изменения:
заголовок приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил приема на обучение в Академию правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, реализующую профессиональные образовательные программы послевузовского образования";
пункт 1 приказа изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила приема на обучение в Академию правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, реализующую профессиональные образовательные программы послевузовского образования.";
пункт 3 приказа изложить в следующей редакции:
"3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан.";
Правила приема на обучение в Академию правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, реализующую профессиональные образовательные программы послевузовского образования, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.

"Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіби білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясына Оқуға қабылдау ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 13 тамыздағы № 101 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2017 жылғы 14 шілдедегі № 70 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 4 тамызда № 15435 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 27 қаңтардағы № 45 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 27.01.2023 № 45 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Прокуратура туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабы 6) тармақшасына, "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 5-1) бабының 9) тармақшасына, "Құқық қорғау органдары туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіби білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясына Оқуға қабылдау ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 13 тамыздағы № 101 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12000 тіркелген, 2015 жылғы 8 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың атауы келесі редакцияда жазылсын:
"Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіби білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясына Оқуға қабылдау ережелерін бекіту туралы";
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіби білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясына Оқуға қабылдау ережелері бекітілсін";
3-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.";
Аталған бұйрықпен бекітілген Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіби білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясына Оқуға қабылдау ережелері осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Ректору Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет - ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Ж. Асанов
Приложение
к приказу Генерального
Прокурора
Республики Казахстан
от 14 июля 2017 года № 70
Утверждены
приказом Генерального
Прокурора
Республики Казахстан
от 13 августа 2015 года № 101
Правила приема на обучение в Академию правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, реализующую профессиональные образовательные программы послевузовского образования
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила приема на обучение в Академию правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, реализующую профессиональные образовательные программы послевузовского образования (далее – Правила), определяют порядок приема кандидатов на обучение в магистратуру и докторантуру Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее – Академия).
2. Формирование контингента магистрантов и докторантов Академии осуществляется посредством размещения государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с послевузовским профессиональным образованием.
3. Прием кандидатов в магистратуру и докторантуру Академии осуществляется на конкурсной основе по результатам вступительных экзаменов.
4. Прием документов поступающих в магистратуру и докторантуру проводится ежегодно с 10 по 30 июля.
5. Вступительные экзамены в магистратуру и докторантуру Академии проводятся с 10 до 20 августа, зачисление – до 25 августа.
6. Сроки приема документов и вступительных экзаменов продлеваются или переносятся по решению ректора Академии.

2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының ректоры Қазақстан Республикасы заңнамасында бекітілген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық бірінші ресми жарияланған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Ж. Асанов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2017 жылғы 14 шілдедегі
№ 70 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2015 жылғы 13 тамыздағы
№ 101 бұйрығымен бекітілген
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіби білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қоғау органдары академиясына
Оқуға қабылдау ережелері
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіби білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қоғау органдарының академиясына Оқуға қабылдау ережелері (бұдан әрі – Ереже) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары академиясына (бұдан әрі – Академия) магистратура мен докторантураға оқуға түсуге үміткерлерді қабылдау тәртібін анықтайды.
2. Академия магистранттарының және докторанттарының контингентін қалыптастыру жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру арқылы жүзеге асырылады.
3. Академияның магистратурасына және докторантурасына үміткерлерді қабылдау оқуға түсу емтихандарының нәтижелері бойынша конкурстық негізде жүзеге асырылады.
4. Магистратура мен докторантураға түсушілердің құжаттарын қабылдау жыл сайын 10-30 шілде аралығында жүргізіледі.
5. Академияның магистратурасына және докторантурасына түсу емтихандары 10-20 тамыз аралығында, оқуға қабылдау – 25 тамызға дейін жүргізіледі.
6. Құжаттарды және түсу емтихандарын қабылдау мерзімдері Академия ректорының шешімі бойынша ұзартылуы немесе ауыстырылуы мүмкін.

Глава 2. Порядок приема в магистратуру и докторантуру
7. В магистратуру Академии принимаются сотрудники правоохранительных органов, освоившие профессиональные образовательные программы высшего образования, имеющие стаж правоохранительной службы не менее одного года.
8. В докторантуру Академии принимаются сотрудники правоохранительных органов, имеющие академическую степень "магистр" и стаж правоохранительной службы не менее трех лет.
9. Для приема документов и организации проведения вступительных экзаменов в магистратуру и докторантуру в Академии создается приемная комиссия, состав которой утверждается приказом ректора Академии.
10. Приемная комиссия формируется в составе председателя, секретаря и не менее трех членов комиссии.
Председателем приемной комиссии является ректор Академии, который руководит деятельностью приемной комиссии.
Секретарем приемной комиссии назначается сотрудник Академии.
11. Приемная комиссия:
1) осуществляет рассмотрение представленных кандидатами на обучение документов, указанных в пунктах 14, 15 настоящих Правил, и определяет соответствие кандидатов условиям приема;
2) рассматривает жалобы и заявления по вопросам приема на учебу;
3) формирует списки кандидатов на учебу;
4) рассматривает вопрос о зачислении в число магистрантов и докторантов Академии с учетом результатов работы экзаменационной комиссии;
5) проводит анализ итогов приема кандидатов на учебу и формирует предложения по дальнейшему совершенствованию работы.
12. Деятельность приемной комиссии осуществляется в соответствии с планом работы. Заседания приемной комиссии проводятся по мере необходимости.
13. Решения приемной комиссии оформляются протоколом в произвольной форме и принимаются простым большинством голосов при наличии не менее двух третей утвержденного состава. При равенстве голосов мнение председателя приемной комиссии является решающим.
14. Кандидаты для поступления в магистратуру Академии подают в приемную комиссию следующие документы:
1) рапорт на имя ректора Академии по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) копию документа о высшем образовании с приложением;
3) копию сертификата о сдаче теста по иностранному языку по программам, указанным в пункте 22 настоящих Правил (в случае его наличия);
4) шесть фотографий размером 3х4 сантиметров;
5) копию документа, удостоверяющего личность;
6) список научных и научно-методических работ (в случае их наличия);
7) копию аттестационного листа за последний период службы;
8) личный листок по учету кадров;
9) оригинал квитанции об оплате услуги тестирования по иностранному языку.

2-тарау. Магистратураға және докторантураға қабылдау тәртібі
7. Академияның магистратурасына жоғары білімнің кәсіби білім беру бағдарламаларын игерген, құқық қорғау қызметiндегi өтiлi бір жылдан кем емес құқық қорғау органдарының қызметкерлері қабылданады.
8. Академияның докторантурасына "магистр" академиялық дәрежесі бар және құқық қорғау қызметiндегі өтiлi үш жылдан кем емес құқық қорғау органдарының қызметкерлері қабылданады.
9. Академияның магистратурасы мен докторантурасына құжаттарды қабылдауды және оқуға түсу емтихандарын өткізуді ұйымдастыру үшін Академия ректорының бұйрығымен бекітілетін қабылдау комиссиясы құрылады.
10. Қабылдау комиссияның құрамы төрағадан, хатшыдан және комиссияның кемінде үш мүшесінен құрылады.
Қабылдау комиссиясының төрағасы болып Академияның қызметкері тағайындалады.
11. Қабылдау комиисиясы:
1) Қабылдау комиссиясы осы Ереженің 14, 15-тармақтарында көрсетілген оқуға түсуге үміткерлер ұсынған құжаттарды зерделейді және үміткерлердің қабылдау шарттарына сәйкестігін анықтайды;
2) оқуға қабылдау мәселелері бойынша шағымдар мен арыздарды қарастырады;
3) оқуға түсуге үміткерлердің тізімін жасайды;
4) емтихандық комиссия жұмысының нәтижелерін ескере отырып, Академияның магистратурасы мен докторантурасына қабылдау туралы мәселені қарастырады;
5) оқуға үміткерлерді қабылдау нәтижелерін талдайды және жұмысты бұдан әрі жетілдіру бойынша ұсыныстарды жинақтайды.
12. Қабылдау комиссиясының жұмысы жұмыс жоспарына сәйкес іске асырылады. Қабылдау комиссиясының отырыстары қажеттілікке байланысты жүргізіледі.
13. Қабылдау комиссиясының шешімдері еркін нысандағы хаттамамен рәсімделеді және бекітілген құрамның кемінде үштен екісі болған жағдайда дауыстың қарапайым көпшілігімен қабылданады.
14. Академияның магистратурасына оқуға түсетін үміткерлер қабылдау комиссиясына келесі құжаттарын жолдайды:
1) осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Академия ректорының атына баянат;
2) жоғары білімі туралы құжат пен оның қосымшасының көшірмесі;
3) осы Ереженің 22-тармағында көрсетілген бағдарламалар бойынша шет тілінен тест тапсырғаны туралы сертификатының (олар бар болған жағдайда) көшірмесі;
4) 3х4 сантиметр мөлшеріндегі алты фотосурет;
5) жеке басты куәландыратын құжат көшірмесі;
6) ғылыми және ғылыми-әдістемелік жұмыстарының тізімі (олар бар болған жағдайда);
7) соңғы қызмет кезеңі бойынша аттестациялық парақ;
8) кадрларды тіркеу бойынша жеке парақ;
9) шет тілі бойынша тестілеуден өту үшін төлемақы түбіртегінің түпнұсқасы.

15. Кандидаты для поступления в докторантуру Академии подают в приемную комиссию документы:
1) перечисленные в подпунктах 1), 3) – 9) пункта 14 настоящих Правил;
2) копии документов о высшем и послевузовском образовании;
3) обоснование планируемого диссертационного исследования, согласованное с предполагаемым отечественным научным консультантом по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
16. Секретарь приемной комиссии выдает кандидату расписку о приеме документов по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
17. Прием документов от кандидатов осуществляется при условии их соответствия пунктам 14, 15 настоящих Правил.
Глава 3. Порядок проведения вступительных экзаменов
18. На период проведения вступительных экзаменов в магистратуру и докторантуру в Академии создается экзаменационная комиссия по специальностям, состав которой утверждается приказом ректора Академии.
19. Экзаменационная комиссия создается для проведения экзамена по специальности и состоит из председателя, секретаря и не менее трех членов комиссии, два из которых должны быть докторами по профилю или докторами юридических наук. Председатель экзаменационной комиссии утверждается приказом ректора Академии.
По результатам приема экзаменов экзаменационной комиссией составляется протокол в произвольной форме, который подписывается членами экзаменационной комиссии.
20. Кандидаты, поступающие в магистратуру, докторантуру Академии, сдают вступительные экзамены:
1) по иностранному языку (английский, немецкий, французский по выбору).
2) по специальности.
К экзамену по специальности допускаются кандидаты, набравшие не менее 30 баллов по иностранному языку.
21. Программы вступительных экзаменов в магистратуру формируются на основе типовых учебных программ по дисциплинам высшего образования.
Программы вступительных экзаменов в докторантуру формируются на основе профессиональных образовательные программ магистратуры.
22. Кандидаты на учебу, имеющие международные сертификаты, подтверждающие владение иностранным языком в соответствии с Общеевропейскими компетенциями (стандартами) владения иностранным языком, освобождаются от вступительного экзамена по иностранному языку в магистратуру, докторантуру по следующим экзаменам:
Английский язык: Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm (TOEFL ITP – не менее 337 баллов), Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm Internet-based Test (TOEFL IBT, пороговый балл – не менее 60), (TOEFL пороговый балл – не менее 500 баллов), International English Language Tests System (IELTS, пороговый балл – не менее 5.0);

15. Академияның докторантурасына оқуға түсетін үміткерлер қабылдау комиссиясына құжаттарын жолдайды:
1) осы Ереженің 14–тармағының 1), 3) – 9) тармақшаларында айтылған;
2) жоғары және жоғары білімнен кейінгі білімі туралы құжаттардың көшірмесі;
3) осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша болжанатын отандық немесе шетелдік ғылыми кеңесшімен келісіліп жоспарланатын диссертациялық зерттеудің негіздемесі.
16. Қабылдау комиссиясының хатшысы үміткерге құжаттарды қабылдағаны туралы осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес нысанда қолхат береді.
17. Үміткерлерден құжаттарды қабылдау осы Ереженің 14, 15- тармақтарына сәйкес болған жағдайда іске асырылады.
3-тарау. Түсу емтихандарын өткізу тәртібі
18. Академияда магистратураға және докторантураға түсу емтихандарын жүргізу кезеңінде құрамы Академия ректорының бұйрығымен бекітілетін мамандықтар бойынша емтихан комиссиясы құрылады.
19. Емтихан комиссиясы мамандық бойынша емтиханды жүргізу үшін құрылады және құрамы төрағадан, комиссия хатшысынан және комиссияның кемінде үш мүшесінен тұрады, олардың екеуі бейіні бойынша доктор немесе заң ғылымдарының докторы болуы қажет. Емтихан комиссиясының төрағасы Академия ректорының бұйрығымен бекітіледі.
Емтихандарды қабылдау нәтижелері бойынша емтихан комиссиясы еркін нысанда хаттама толтырады, хаттамаға емтихан комиссиясының мүшелері қол қояды.
20. Академияға магистратураға және докторантураға түсетін үміткерлер келесі түсу емтихандарын тапсырады:
1) шетел тілінен (таңдауы бойынша ағылшын, неміс, француз тілі).
2) мамандығы бойынша.
Мамандығы бойынша емтиханға шетел тілінен кемінде 30 балл алған үміткерлер жіберіледі.
21. Магистратураға түсу емтихандарының бағдарламалары жоғары білім пәндері бойынша үлгілік білім беру бағдарламалары негізінде жасалады.
Докторантураға түсу емтихандарының бағдарламалары магистратураның кәсіби оқу бағдарламалары негізінде жасалады.
22. Шетел тілдерін Жалпыевропалық құзіреттілікке (стандарттарға) сәйкес меңгерген, шет тілдерді меңгергендігін куәландыратын халықаралық сертификаттары бар оқуға түсетін үміткерлер магистратураға және докторантураға шетел тілі бойынша мынадай емтихандардан босатылады:
Ағылшын тілі: Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm (TOEFL ITP – кемінде 337 балл), Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm Internet-based Test (TOEFL IBT, шекті балл – кемінде 60), (TOEFL, шекті балл - кемінде 500 балл), International English Language Tests System (IELTS, шекті балл – кемінде 5.0);

Немецкий язык: Deutsche Sprachprufung fur den Hochschulzugang (DSH, Niveau В2/уровень В2), Test Da F-Prufung (Niveau В2/уровень В2);
Французский язык: Test de Franзais International™ (TFI – не ниже уровня B1 по секциям чтения и аудирования), Diplomed' Etudes en Langue franзaisе (DELF, уровень В1), Diplome Approfondi de Langue franзaisе (DALF, уровень С1), Тest de connaissance du franзais (TCF – не менее 300 баллов).
23. Вступительные экзамены по иностранному языку проводятся по технологии, разработанной Национальным центром тестирования Министерства образования и науки Республики Казахстан.
24. Экзамен по специальности для поступающих в магистратуру, докторантуру проводится в объеме профессиональных образовательных программ предыдущего уровня образования. Форма проведения вступительного экзамена по специальности определяется Академией самостоятельно.
25. Пересдача вступительных экзаменов не допускается.
26. В целях обеспечения соблюдения единых требований и разрешения спорных вопросов в период проведения вступительных экзаменов в магистратуру и докторантуру создается апелляционная комиссия в составе председателя и не менее двух членов комиссии.
Состав апелляционной комиссии утверждается приказом ректора Академии.
Апелляционная комиссия принимает и рассматривает заявления от кандидатов, поступающих в магистратуру или докторантуру, не согласных с результатами вступительных экзаменов, содержанием экзаменационных материалов, в том числе по техническим причинам.
27. Заявление на апелляцию подается на имя председателя апелляционной комиссии кандидатом, поступающим в магистратуру или докторантуру, до 13:00 часов следующего дня после объявления результатов вступительного экзамена и рассматривается апелляционной комиссией в течение одного рабочего дня со дня подачи заявления.
28. Решение апелляционной комиссией принимается большинством голосов от общего числа членов комиссии. В случае равенства голосов голос председателя комиссии является решающим. Работа апелляционной комиссии оформляется протоколом в произвольной форме, подписанным председателем и всеми членами комиссии.
29. Протоколы экзаменационной и апелляционной комиссий передаются в приемную комиссию Академии в течение одного рабочего дня с момента проведения заседания.
Глава 4. Порядок зачисления в магистратуру и докторантуру
30. На обучение в магистратуру, докторантуру зачисляются кандидаты, набравшие наивысшие баллы по результатам экзамена по специальности (по 100-бальной шкале оценок, согласно приложению 4 к настоящим Правилам).

Неміс тілі: Deutsche Sprachprufung fur den Hochschulzugang (DSH, Niveau В2/В2 деңгейі), TestDaF-Prufung (Niveau В2/В2 деңгейі);
Француз тілі: Test de Francais International™ (TFI – оқу және тыңдалым секциялары бойынша B1 деңгейден төмен емес), Diplome d'Etudes en Langue francaisе (DELF, В1 деңгейі), Diplome Approfondi de Langue francaisе (DALF, С1 деңгейі), Тest de connaissance du francais (TCF – кемінде 300 балл).
23. Шет тiлдерi бойынша түсу емтихандары Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнің Ұлттық тестiлеу орталығы әзірлеген технология бойынша жүргізіледі.
24. Магистратураға және докторантураға түсушілер үшін мамандық бойынша емтихан алдыңғы білім деңгейінің кәсіби оқу бағдарламалары көлемінде жүргізіледі. Мамандық бойынша емтихан қабылдау түрін Академия дербес анықтайды.
25. Түсу емтихандарын қайта тапсыруға рұқсат етілмейді.
26. Магистратураға және докторантураға түсу емтихандарын жүргізу кезінде бірыңғай талаптардың сақталуын қамтамасыз ету және даулы мәселелерді шешу мақсатында төрағадан және кем дегенде комиссияның екі мүшесінен тұратын апелляциялық комиссия құрылады.
Апелляциялық комиссияның құрамы Академия ректорының бұйрығымен бекітіледі.
Апелляциялық комиссия магистратураға, докторантураға оқуға түсетін үміткерлердің, емтихан материалдарының мазмұнымен, сонымен қатар техникалық себептерге байланысты түсу емтихандарының нәтижелерімен келіспейтін арыздарды қабылдайды және қарайды.
27. Магистратураға немесе докторантураға оқуға түсетін үміткер апелляциялық комиссия төрағасының атына түсу емтиханының нәтижелерi жарияланғаннан кейiнгі келесi күнгi сағат 13:00-ге дейiн апелляцияға өтiнiш береді және апелляциялық комиссия өтiнiшті берген күннен бастап бiр күн iшiнде қарастырады.
28. Апелляциялық комиссияның шешімі комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілік дауысымен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады. Апелляциялық комиссияның жұмысы төраға және барлық комиссия мүшелері қол қойған еркін нысандағы хаттамамен ресімделеді.
29. Емтихан және апелляция комиссияларының хаттамалары отырыс өткізілген кезден бір жұмыс күні ішінде Академияның қабылдау комиссиясына беріледі.
4-тарау. Магистратураға және докторантураға қабылдау тәртібі
30. Магистратураға, докторантураға оқуға мамандық бойынша емтихан нәтижесі ең жоғарғы балл (осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес бағалаудың 100 балдық шкаласы бойынша) жинаған үміткерлер қабылданады.

31. В случае одинаковой суммы баллов, преимущественное право при зачислении получают кандидаты, имеющие наибольший стаж правоохранительной службы.
Затем учитываются научные достижения, соответствующие профилю избранной специальности:
1) научные публикации, в том числе в рейтинговых научных изданиях;
2) свидетельства о научных разработках;
3) сертификаты о присуждении научных стипендий, грантов;
4) грамоты или дипломы за участие в научных конференциях и конкурсах.
32. На основании протокола приемной комиссии ректор Академии издает приказ о зачислении в магистратуру и докторантуру.
33. Академия заключает с сотрудниками, зачисленными в магистратуру, докторантуру контракт на оказание образовательных услуг по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
34. Приемная комиссия после завершения работы направляет в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан итоговый отчет по результатам приема, а также копии приказов о зачислении в магистратуру и докторантуру Академии.
35. Вопросы, не регламентированные настоящими Правилами, разрешаются приемной комиссией в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам приема на обучение
в Академию
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан,
реализующую
профессиональные
образовательные программы
послевузовского образования
Форма
Ректору Академии
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан
_________________________
(Ф.И.О.(при его наличии)
ректора)
от _________________________
(Ф.И.О.(при его наличии),
классный
чин/квалификационный
класс/специальное звание,
должность, телефон кандидата
на обучение)
Рапорт
Прошу Вас разрешить сдать вступительные экзамены для поступления в
магистратуру/докторантуру PhD (нужное подчеркнуть) Академии правоохранительных
органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан по специальности
____________________________________________,
(шифр и наименование специальности)
язык сдачи экзамена по иностранному языку _________________________________________.
(указать язык сдачи экзамена)
подпись кандидата на обучение
дата
Виза согласования
с руководителем органа,
направляющего кандидата на обучение
в магистратуре или докторантуре
Приложение 2
к Правилам приема на обучение
в Академию
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан,
реализующую
профессиональные
образовательные программы
послевузовского образования
Обоснование по планируемому диссертационному исследованию
1. Фамилия, имя и отчество (при его наличии), классный чин/ квалификационный
класс/специальное звание, должность кандидата на учебу.

31. Балл жиынтығы тең болған жағдайда құқық қорғау қызметінде жұмыс өтілі жоғары үміткерлер басым құқыққа ие болады. Одан кейін таңдап алынған бейініне сәйкес келетін ғылыми жетістіктері есепке алынады: ғылыми жарияланымдары, оның ішінде рейтингісі жоғары ғылыми басылымдардағы; ғылыми зерттемелері туралы куәліктер; ғылыми стипендиялар, гранттар берілгендігі туралы сертификаттар; ғылыми конференцияларға және конкурстарға қатысқаны үшін берілген грамоталар немесе дипломдар.
32. Қабылдау комиссиясының хаттамасы негізінде Академия ректоры магистратураға және докторантураға қабылдау туралы бұйрық шығарады.
33. Академия магистратураға және докторантураға қабылданған қызметкерлермен осы Ереженің 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша білім беру қызметтерін көрсету жөнінде келісім-шарт жасасады.
34. Қабылдау комиссиясы жұмысын аяқтаған соң Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына қабылдау нәтижелері бойынша қорытынды есепті, сонымен қатар Академияның магистратурасына және докторантурасына қабылдау туралы бұйрықтардың көшiрмелерiн жолдайды.
35. Осы Ережеде реттелмеген мәселелерді қабылдау комиссиясы Қазақстан Республикасының Заңдарында белгіленген тәртіпте шешеді.
Жоғары білімнен кейінгі кәсіби
білім беру бағдарламаларын
іске асыратын
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
жанындағы Құқық қорғау
органдары академиясына
Оқуға қабылдау ережелеріне
1-Қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының жанындағы
Құқық қорғау органдары
академиясының ректоры
_______________________________
(ректордың Т.А.Ж. (ол бар болған жағдайда)
_______________________________
(оқуға түсуге үміткердің Т.А.Ж.
(ол бар болған жағдайда),
сыныптық шені/біліктілік
сыныбы/арнайы атағы, лауазымы,
телефоны)
Баянат
Сізден Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау
органдары академиясының ________________________________________________________
(шифр және мамандық атауы)
мамандығы бойынша магистратурасына/ PhD докторантурасына (керегінің астын сызу) оқуға
түсу үшін оқуға түсу емтихандарын тапсыруға рұқсат беруіңізді сұраймын, шет тілі бойынша
емтихан тапсыру тілі ___________________.
(емтихан тапсыру тілі)
оқуға түсуге үміткердің қолы
күні
Үміткерді магистратураға немесе докторантураға
оқуға жіберуші орган жетекшісінің келісім қолы
Жоғары білімнен кейінгі кәсіби
білім беру бағдарламаларын
іске асыратын
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
жанындағы Құқық қорғау
органдары академиясына
Оқуға қабылдау ережелеріне
2-Қосымша
Жоспарланатын диссертациялық зерттеу бойынша негіздеме
1. Оқуға түсуге үміткердің тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болған жағдайда),
сыныптық шені/біліктілік сыныбы/арнайы атағы, лауазымы.

2. Фамилия, имя и отчество (при его наличии), ученая степень, ученое звание,
должность, вуз, в котором работает предполагаемый отечественный консультант.
3. Тема планируемого диссертационного исследования.
4. Актуальность планируемой темы диссертационного исследования.
5. Степень разработанности научной проблемы.
6. Цель и задачи планируемого диссертационного исследования.
7. Объект и предмет планируемого диссертационного исследования.
8. Методология планируемого диссертационного исследования.
9. Ожидаемые результаты диссертационного исследования, их теоретическая и
практическая значимость. Предполагаемые направления их внедрения и апробации.
Примечание: Обоснование планируемого диссертационного исследования печатается
при помощи устройств компьютерной техники размером 14 шрифта "Times New Roman" через
один межстрочный интервал, не менее трех страниц.
__________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) кандидата на учебу)
"Согласовано"
__________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) научного консультанта)
Приложение 3
к Правилам приема на обучение
в Академию
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан,
реализующую
профессиональные
образовательные программы
послевузовского образования
Форма
Расписка
о приеме документов у кандидата на обучение в
магистратуре/докторантуре
(составляется в 2-х экземплярах, 1 экземпляр вручается под роспись лицу, сдавшему
документы, 2 экземпляр подшивается в личное дело кандидата на обучение)
Академия правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики
Казахстан.
Акмолинская область, Целиноградский район, село Косшы.
В соответствии с пунктами 14, 15 Правил приема на обучение в Академию
правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан,
реализующую профессиональные образовательные программы послевузовского образования
приняты от
_________________________________________________________________________,
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
документ, удостоверяющий личность №_____________________________
следующие документы:
1. ______________________________________ - ___ количество листов;
2. ______________________________________ - ___ количество листов;
3._______________________________________ - ___ количество листов;
4._______________________________________ - ___ количество листов;
5. ______________________________________ - ___ количество листов.
Принял документы:
Секретарь
приемной комиссии __________ (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись
___ ___________ 20__ года
Расписку получил _________ (Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(подпись лица, сдавшего документы)
Приложение 4
к Правилам приема на обучение
в Академию
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан,
реализующую
профессиональные
образовательные программы
послевузовского образования
Система перевода оценок по 100-балльной шкале оценок
Баллы по 100-балльной шкале оценок
Баллы по 4-балльной шкале оценок

2. Болжамды отандық кеңесшінің тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болған жағдайда),
ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы, лауазымы, жұмыс істейтін жоғарғы оқу орны.
3. Жоспарланатын диссертациялық зерттеудің тақырыбы.
4. Жоспарланатын диссертациялық зерттеу тақырыбының өзектілігі.
5. Ғылыми мәселенің әзірлену деңгейі.
6. Жоспарланатын диссертациялық зерттеудің мақсаты мен міндеттері.
7. Жоспарланатын диссертациялық зерттеудің объектісі мен пәні.
8. Жоспарланатын диссертациялық зерттеудің әдіснамасы.
9. Диссертациялық зерттеуден күтілетін қорытындылар, олардың теориялық және
тәжірибелік маңыздылығы. Оларды енгізу және апробациядан өткізудің болжанатын
бағыттары.
Ескерту: Жоспарланатын диссертациялық зерттеу бойынша негіздеме компьютерлік
техника құралдарының көмегімен 14 "Times New Roman" шрифті өлшемімен бір жоларалық
интервал арқылы үш парақтан кем емес көлемде басылады.
________________________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
"Келісілген"
________________________________________________________________________________
(ғылыми кеңесшісінің қолы, тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
Жоғары білімнен кейінгі кәсіби
білім беру бағдарламаларын
іске асыратын
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
жанындағы Құқық қорғау
органдары академиясына
Оқуға қабылдау ережелеріне
3-Қосымша
Нысан
Магистратураға/докторантураға оқуға түсуге үміткерден құжаттарды қабылдау жөніндегі Қолхат
(2 данада жасалады, 1- данасы құжат тапсырған адамға қол қою негізінде
тапсырылады, 2- данасы оқуға түсуге үміткердің жеке ісіне тіркеледі)
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдары
академиясы
Ақмола облысы Целиноград ауданы Қосшы ауылы.
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіби білім беру бағдарламаларын іске
асыратын Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қоғау
органдарының академиясына оқуға қабылдау ережесінің 14, 15 тармақтарына сәйкес
_______________________________________________________________________________,
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
жеке куәлік №________________________________
келесі құжаттар қабылданды:
1. __________________________________________ - ___ парақ саны.
2. __________________________________________ - ___ парақ саны.
3. __________________________________________ ___ парақ саны.
4. __________________________________________ - ___ парақ саны.
5. __________________________________________ - ___ парақ саны.
Құжаттарды қабылдады:
Қабылдау комиссиясының
хатшысы _____________ (Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
қолы
___ ___________ 20__ жылғы
Қолхатты алдым________ (Тегі, аты, әкесінің аты ( ол бар болған жағдайда)
құжат тапсырушының қолы
Жоғары білімнен кейінгі кәсіби
білім беру бағдарламаларын
іске асыратын
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
жанындағы Құқық қорғау
органдары академиясына
Оқуға қабылдау ережелеріне
4 Қосымша
Бағалаудың 100-балдық шкаласы бойынша бағаларды ауыстыру жүйесi
Бағалаудың 100-балдық шкаласы бойынша балдар
Бағалаудың 4-балдық шкаласы бойынша балдар

95-100
Отлично (5)
90-94
85-89
Хорошо (4)
80-84
75-79
70-74
Удовлетворительно (3)
65-69
60-64
55-59
50-54
30-49
Неудовлетворительно (2)
0-29
Приложение 5
к Правилам приема на обучение
в Академию
правоохранительных органов
при Генеральной прокуратуре
Республики Казахстан,
реализующую
профессиональные
образовательные программы
послевузовского образования
Форма
Контракт на оказание образовательных услуг
(магистратура/докторантура)
_______________________                               "__" __________ 20__ года
(населенный пункт)
Настоящий контракт на оказание образовательных услуг ((магистратура/докторантура
(нужное подчеркнуть)) в Академии правоохранительных органов при Генеральной
прокуратуре Республики Казахстан (далее - Академия) заключен между Академией,
расположенной по адресу Акмолинская область, Целиноградский район, п. Косшы (справка
о государственной регистрации № ____ от _______, лицензия №______________ от
________, выданная Министерством образования и науки Республики Казахстан), в лице
ректора Академии,
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(должность, классный чин / специальное звание/квалификационный класс, фамилия,
имя, отчество (при его наличии)
действующего на основании Устава, именуемой в дальнейшем "Академия", с одной стороны,
и сотрудником правоохранительного органа
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(должность, классный чин/специальное звание/квалификационный класс, фамилия,
имя, отчество (при его наличии)
именуемый (-ая) в дальнейшем "магистрант/докторант", с другой стороны, о
нижеследующем:
1. Предмет Контракта
1. Академия принимает на себя обязательства по организации обучения
обучающегося по программам магистратуры/докторантуры соответствующим стандартам
послевузовского образования по очной форме обучения.
Шифр и наименование специальности: ________________________________________
На срок ___________________________________________________________________
2. Права и обязанности сторон
2. Академия обязуется:
1) принять по итогам конкурса магистранта/докторанта согласно государственному
образовательному заказу;
2) обеспечить обучение в соответствии с требованиями государственного
общеобязательного стандарта послевузовского образования Республики Казахстан;

95-100
Өте жақсы (5)
90-94
85-89
Жақсы (4)
80-84
75-79
70-74
Қанағаттанарлық (3)
65-69
60-64
55-59
50-54
30-49
Қанағаттанарлықсыз (2)
0-29
Жоғары білімнен кейінгі кәсіби
білім беру бағдарламаларын
іске асыратын
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
жанындағы Құқық қорғау
органдары академиясына
Оқуға қабылдау ережелеріне
5-Қосымша
Нысан
Білім беру қызметтерін көрсету келісім-шарты (магистратура/докторантуpa)
______________                                     20 ___ жылғы "___"___________
(елді мекен атауы)
Осы Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау
органдары академиясында (бұдан әрі – Академия) білім беру қызметтерін көрсету
((магистратура/ докторантура (керегінің астын сызу)) келісім-шарты бір жағынан, Ақмола
облысы Целиноград ауданының Қосшы кенті мекен-жайы бойынша орналасқан (_____ жылғы
"____"_____ № ____ мемлекеттік тіркеу туралы анықтама, Қазақстан Республикасының Білім
және ғылым министрлігімен берілген ___ жылғы "___" _______ №_______________лицензия)
Академиясының атынан, қолданыстағы Жарғы негізінде әрекет етуші Академия ректоры
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(лауазымы/сыныптық шені/ арнайы атағы/біліктілік сыныбы, тегі, аты, әкесінің аты
(ол бар болған жағдайда)
бұдан әрi "Академия" деп аталатын және екінші жақтан, бұдан әрі "магистрант/докторант" деп
аталатын ________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(лауазымы/сыныптық шені/ арнайы атағы/біліктілік сыныбы, тегі, аты, әкесінің аты
(ол бар болған жағдайда)
құқық қорғау органының қызметкері арасында төмендегілер туралы жасалды:
1. Келісім-шарт мәні
1. Академия жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарына сәйкес күндізгі оқыту нысаны бойынша магистратураның/докторантурасының білім беру бағдарламалары негізінде білім алушының оқуын ұйымдастыру бойынша міндеттерді өзіне алады.
Мамандықтың шифры және атауы:_____________________________
Мерзімі __________________________________________________
2. Тараптардың құқықтары және міндеттері
2. Академия міндетіне алады:
1) конкурс нәтижелері бойынша мемлекеттік білім беру тапсырысына сәйкес магистрантты/докторантты қабылдауға;
2) Қазақстан Республикасының жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттары талаптарына сәйкес оқытуды қамтамасыз етуге;

3) выплачивать магистранту/докторанту должностной оклад в размере семидесяти
процентов должностного оклада по последней (не временно исполняемой) штатной
должности, занимаемой до направления на учебу.
3. Академия имеет право:
1) требовать от магистранта/докторанта добросовестного и надлежащего исполнения
обязанностей в соответствии с настоящим Контрактом, Правилами внутреннего распорядка и
Уставом Академии;
2) отчислить магистранта/докторанта за академическую неуспеваемость, нарушение
Правил внутреннего распорядка и Устава Академии;
3) определить форму текущего контроля и промежуточной аттестации, в целях
проверки учебных достижений магистрантов/докторантов.
4. Магистрант/докторант обязан:
1) овладевать знаниями, умениями и практическими навыками в объеме
государственных общеобязательных стандартов послевузовского образования;
2) соблюдать и исполнять приказы и распоряжения Ректора Академии, Устав и
Правила внутреннего распорядка и условия настоящего Контракта;
3) при изменении семейного положения, места жительства, телефона сообщить об
этом в течение трех рабочих дней с момента наступления вышеуказанных обстоятельств;
4) отработать после окончания обучения не менее трех лет в правоохранительных
органах;
5) за период обучения в магистратуре/докторантуре выполнить индивидуальный план
работы, включающий:
индивидуальный учебный план;
научно-исследовательскую работу (тему, направление исследования, сроки и форму
отчетности);
практику (программа, база, сроки и форма отчетности);
тему магистерской/докторской диссертации с обоснованием и структурой;
план выполнения магистерской/докторской диссертации;
план научных публикаций и стажировок;
отчет о выполнении индивидуального плана в установленные Академией сроки;
прохождение промежуточной аттестации;
подготовка магистерской/докторской диссертации;
представления диссертации в экспертный совет;
прохождение итоговой аттестации: сдачу комплексного экзамена, защита магистерской/докторской диссертации.
5. Магистрант/докторант имеет право:
1) пользоваться материально-техническим оснащением организации образования в
целях выполнения заданий, предусмотренных образовательной программой магистратуры/докторантуры;
2) принимать участие во всех видах научно-исследовательских работ, представлять к
публикации свои работы, в том числе в изданиях Академии;
3) вносить в любой форме (письменно, устно) предложения по совершенствованию
содержания организации учебного процесса послевузовского образования, методики
преподавания.

3) оқуға жіберілгенге дейін атқарған соңғы штаттық лауазымы (уақытша атқарған емес) бойынша лауазымдық жалақысының жетпіс пайызы мөлшерінде магистрантқа/докторантқа лауазымдық жалақы төлеуге.
3. Академия құқылы:
1) магистранттан/докторанттан осы Келісім-шартқа, Академияның ішкі тәртіп қағидаларына және Жарғысына сәйкес міндеттерін адал және тиісті түрде орындауды талап етуге;
2) магистрантқа/докторантқа оқу және жеке жоспарын орындамағаны үшін, Академияның Ішкі тәртіптік ережелерін және Жарғысын бұзғаны үшін оқудан шығаруға;
3) магистранттардың/докторанттардың оқу жетістіктерін тексеру мақсатында ағымдағы бақылау мен аралық аттестациядан өткізу түрін белгілеуге.
4. Магистрант/докторант міндетті:
1) жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарының көлемінде білімді, іскерлікті және практикалық дағдыларды меңгеруге;
2) Академия ректорының бұйрықтары мен өкімдерін, Ішкі тәртіптік ережелері мен Жарғысын және осы Келісім-шарттың тәртібін сақтауға және орындауға;
3) отбасы жағдайы, тұрғылықты орны, телефоны өзгерген жағдайда жоғарыда көрсетілген жағдайлар басталған сәттен бастап ол туралы үш жұмыс күні ішінде хабарлауға;
4) оқуды аяқтаған соң құқық қорғау органдарында кемінде үш жыл қызмет етуге;
5) магистратурада/докторантурада білім алу кезеңінде келесідей жұмыстарды қамтитын жеке жұмыс жоспарын орындауға:
жеке оқу жоспарын;
ғылыми-зерттеу/эксперименттік-зерттеу жұмысын (тақырыбы, зерттеу бағыты, есептілік мерзімі және нысаны);
тәжірибені (бағдарлама, база, есептілік мерзімі және нысаны);
негіздемесі мен құрылымы бар магистрлік/докторлық диссертациялар тақырыптарын;
магистрлік/докторлық диссертацияларды орындау жоспарын;
ғылыми жарияланымдар мен тағылымдамалар жоспарын;
Академия бекіткен мерзімдерде жеке жоспардың орындалуы туралы есеп беруді;
аралық аттестаттаудан өтуді;
магистрлік/докторлық диссертацияларды даярлауды;
диссертацияны сараптамалық кеңеске ұсынуды;
қорытынды аттестаттаудан өтуді: кешенді емтихан тапсыруды, магистрлік/докторлық диссертацияны қорғауды орындауға.
5. Магистрант/докторант құқылы:
1) магистратураның/докторантураның білім беру бағдарламасымен көзделген тапсырмаларды орындау мақсатында білім беру ұйымының материалдық-техникалық құрал-жабдықтарын пайдалануға;
2) ғылыми-зерттеу жұмыстарының барлық түрлеріне, оның ішінде Академияның басылымдарына өзінің жұмыстарын ұсынуға;
3) жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің оқу процесін ұйымдастыру мазмұнын, оқыту әдістемесін жетілдіру бойынша кез келген түрде (жазбаша, ауызша) ұсыныстар енгізуге құқылы.

3. Ответственность сторон
6. За неисполнение, либо ненадлежащее исполнение сторонами своих обязанностей, в
случаях, не предусмотренных настоящим Контрактом, они несут ответственность в
соответствии с законодательством Республики Казахстан и Уставом Академии.
7. Магистрант/докторант лишается права на обучение по государственному заказу в
случае его отчисления или перевода.
4. Порядок разрешения споров
8. Разногласия и споры, возникающие в процессе выполнения настоящего Контракта,
рассматриваются непосредственно сторонами в целях выработки взаимоприемлемых
решений.
9. Вопросы, не разрешенные сторонами путем переговоров, выработки
взаимоприемлемых решений, разрешаются в соответствии с законодательством Республики
Казахстан или в судебном порядке.
5. Срок действия, порядок изменения условий договора
и его расторжение
10. Настоящий Контракт вступает в силу со дня его подписания сторонами и
прекращает свое действие после отработки трех лет в правоохранительных органах после
окончания обучения.
11. Условия настоящего Контракта могут быть изменены и дополнены по взаимному
письменному соглашению сторон.
12. Настоящий Контракт заключается в 2 экземплярах, на государственном/русском
языках, имеющих одинаковую юридическую силу. Один экземпляр остается в Академии,
второй экземпляр подшивается в личное дело магистранта/докторанта.
Магистрант/докторант
Академия:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________________
______________________________________
Ректор Академии
________________________________
________________________________
№ документа, удостоверяющего личность
______________________________________
выдан ________________________________
Срок действия
______________________________________
Акмолинская область, Целиноградский
район, п. Косшы
ИИН _________________________________
Место жительство ______________________
______________________________________
Телефон ______________________________
БИК___________________________
Электронная почта _____________________
БИН ___________________________
Магистрант/докторант
Подпись ________________________
Подпись _____________________________
С Уставом Академии, лицензией на право ведения образовательной деятельности, Правилами внутреннего распорядка, настоящим Контрактом ознакомлен(-а) _______________________(подпись магистранта/докторанта)

3. Тараптардың жауапкершілігі
6. Тараптар өз міндеттерін осы Келісімшартта көзделген жағдайларды орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына және Академия Жарғысына сәйкес жауапкершілікте болады.
7. Магистрант/докторант оқудан шығып кеткен не ауысқан жағдайда мемлекеттік тапсырыс бойынша білім алу құқығынан айырылады.
4. Дауларды шешу тәртібі
8. Тараптар осы Келісім-шартты орындау процесінде туындайтын келіспеушіліктерді және дауларды өзара қолайлы шешімдерге келу мақсатында тікелей қарайды.
9. Тараптар келіссөздер, өзара қолайлы шешімдер жасасу арқылы шешілмеген мәселелерді Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес немесе сот тәртібінде шешеді.
5. Келісім-шарттың қолданылу мерзімі, талаптарын өзгерту және оны бұзу тәртібі
10. Осы Келісім-шарт тараптар қол қойған күнінен бастап күшіне енеді және оқуды аяқтағаннан кейінгі құқық қорғау органдарында үш жыл қызмет атқарғаннан соң өзінің қолданылуын тоқтатады.
11. Осы Келісім-шарттың тәртібі тараптардың өзара жазбаша келісімдері бойынша өзгертілуі және толықтырылуы мүмкін.
12. Осы Келісім-шарт бірдей заңды күші бар екі данада қазақ/орыс тілдерінде жасалады. Бір данасы Академияда қалады, 2-данасы магистранттың/докторанттың жеке ісіне тігіледі.
Магистрант/докторант:
Академия:
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)______________________
________________________________
________________________________
Жеке куәлігі №
_______________________________
берілді _________________________
қолданылу мерзімі
________________________________
ЖСН __________________________
Мекен-жайы ____________________
________________________________
Телефоны
_____ __________________________
Электрондық поштасы ____________
________________________________
Магистрант/докторант ___________
________________________________
Қолы
___________________________
Академия ректоры _____________
______________________________
______________________________
Ақмола облысы,
Целиноград ауданы, Қосшы кенті
БСК _____________________
БСН _____________________
Қолы
_________________________
Академияның Жарғысымен, білім беру қызметін жүргізуге құқық беретін лицензиямен, Ішкі тәртіптік ережелерімен, осы Келісім-шартпен таныстым
____________________________________
(магистранттың/докторанттың қолы)