О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 3 апреля 2015 года № 11-1-2/130 "Об утверждении Правил постановки на учет в Министерстве иностранных дел Республики Казахстан и осуществления загранучреждениями Республики Казахстан контроля за детьми, являющимися гражданами Республики Казахстан, переданными на усыновление иностранцам"
Приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 23 августа 2017 года № 11-1-2/371. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 сентября 2017 года № 15817
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 3 апреля 2015 года № 11-1-2/130 "Об утверждении Правил постановки на учет в Министерстве иностранных дел Республики Казахстан и осуществления загранучреждениями Республики Казахстан контроля за детьми, являющимися гражданами Республики Казахстан, переданными на усыновление иностранцам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11240, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 25 июня 2015 года) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", пунктом 53 Консульского устава Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 25 апреля 2016 года № 240, и пунктом 41 Правил передачи детей, являющихся гражданами Республики Казахстан, на усыновление, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2012 года № 380, ПРИКАЗЫВАЮ:";
приложение 5 к Правилам постановки на учет в Министерстве иностранных дел Республики Казахстан и осуществления загранучреждениями Республики Казахстан контроля за детьми, являющимися гражданами Республики Казахстан, переданными на усыновление иностранцам, утвержденным указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту консульской службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя министра иностранных дел Республики Казахстан Тлеуберди М.Б.

"Шетелдіктер асырап алған Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінде есепке қою және Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерінің бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 3 сәуірдегі № 11-1-2/130 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2017 жылғы 23 тамыздағы № 11-1-2/371 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 29 қыркүйекте № 15817 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Шетелдіктер асырап алған Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінде есепке қою және Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерінің бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 3 сәуірдегі № 11-1-2/130 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11240 болып тіркелген, 2015 жылғы 25 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 25 сәуірдегі № 240 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Консулдық жарғысының 53-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 наурыздағы № 380 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды асырап алуға беру қағидаларының 41-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Шетелдіктер асырап алған Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінде есепке қою және Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерінің бақылауды жүзеге асыру қағидаларына 5-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Консулдық қызмет департаменті:
1) осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бірінші орынбасары М.Б. Тілеубердіге жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр иностранных дел
Республики Казахстан
К. Абдрахманов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр образования и науки
Республики Казахстан
_______________Е. Сагадиев
31 августа 2017 год
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Комитета национальной
безопасности Республики Казахстан
_______________К. Масимов
6 сентября 2017 год
"СОГЛАСОВАНО"
И.о. председателя Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
______________Г. Керимханова
24 августа 2017 год
Приложение
к приказу Министра
иностранных дел Республики Казахстан
от 23 августа 2017 года
№ 11-1-2/371
Приложение 5
к Правилам постановки на учет
в Министерстве иностранных
дел Республики Казахстан и
осуществления
загранучреждениями
Республики Казахстан контроля
за детьми, являющимися
гражданами Республики Казахстан,
переданными на усыновление
иностранцам
Форма
Журнал по учету детей
Отчетный период _______ месяц 20___ г.
Индекс: 1-УД
Периодичность: ежемесячная
Представляет: Департамент консульской службы Министерства иностранных
дел Республики Казахстан
Куда предоставляется форма: Комитет по охране прав детей Министерства
образования и науки Республики Казахстан
Срок предоставления: ежемесячно до 5 числа месяца, следующего за отчетным
месяцем
№ консульского учета
Ф.И.О. (при его наличии) ребенка до усыновления
Дата, место рождения ребенка
Ф.И.О. (при его наличии), гражданство родителей до усыновления
Наименование, адрес учреждения, из которого произведено усыновление
Ф.И.О. (при его наличии) ребенка после усыновления
Ф.И.О. (при его наличии), гражданство усыновителей
Место жительство усыновителей
Наименование суда, вынесшего решение об усыновлении
Наименование органа внутренних дел, оформившего паспорт усыновленного ребенка, № и дата выдачи паспорта
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Исполнитель: _____________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), подпись)
Пояснение по заполнению формы "Журнал по учету детей"
1. В графе 1 указывается номер консульского учета ребенка, являющегося
гражданином Республики Казахстан, переданного на усыновление иностранцам.
2. В графе 2 указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) ребенка до
усыновления, являющегося гражданином Республики Казахстан, переданного на
усыновление иностранцам.
3. В графе 3 указываются дата, место рождения ребенка, являющегося гражданином
Республики Казахстан, переданного на усыновление иностранцам.
4. В графе 4 указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии), гражданство
родителей ребенка, являющегося гражданином Республики Казахстан, до усыновления
иностранцами.

4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрі
Қ. Әбдірахманов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев______________
2017 жылғы 31 тамыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы
К. Мәсімов_______________
2017 жылғы 6 қыркүйек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің Төрағасының м.а.
Г. Керімханова_____________
2017 жылғы 24 тамыз
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрінің
2017 жылғы 23 тамыздағы
№ 11-1-2/371 бұйрығына
қосымша
Шетелдіктер асырап алған
Қазақстан Республикасының
азаматтары болып табылатын
балаларды
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігінде
есепке қою және
Қазақстан Республикасының
шетелдегі мекемелерінің
бақылауды жүзеге асыру
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Балаларды есепке алу журналы
Есептік кезеңі 20___жылғы ________ ай
Индекс: 1-БА
Мерзімділігі: ай сайын
Ұсынады: Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Консулдық қызмет департаменті
Нысан ұсынылатын орын: Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Балалардың құқықтарын қорғау комитеті
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5 күніне дейін
Консулдық есепке алу №
Баланың асырап алынғанға дейінгі Т.А.Ә. (бар болған кезде)
Баланың туған күні, жері
Ата-анасының асырап алынғанға дейінгі Т.А.Ә. (бар болған кезде), азаматтығы
Асырап алу жүзеге асырылған мекеменің атауы, мекен-жайы
Баланың асырап алынғаннан кейінгі Т.А.Ә. (бар болған кезде)
Асырап алушылардың Т.А.Ә. (бар болған кезде), азаматтығы
Асырап алушылардың тұрғылықты мекенжайы
Асырап алу туралы шешім шығарған соттың атауы
Баланың паспортын жасаған ішкі істер органдарының атауы, паспорттың нөмірі мен берілген күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Орындаушы: ____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (бар болған кезде), қолы)
"Балаларды есепке алу журналы" нысанын толтыру бойынша түсініктеме
1. 1-бағанда шетелдіктерге асырауға берілген Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын баланының консулдық есепке алу нөмірі көрсетіледі.
2. 2-бағанда шетелдіктерге асырауға берілген Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын баланың асырап алынғанға дейінгі тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) көрсетіледі.
3. 3-бағанда шетелдіктерге асырауға берілген Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын баланың туған күні, жері көрсетіледі.
4. 4-бағанда шетелдіктер асырап алғанға дейінгі Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын баланың ата-анасының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), азаматтығы көрсетіледі.

5. В графе 5 указывается наименование, адрес учреждения, из которого произведено
усыновление ребенка, являющегося гражданином Республики Казахстан, иностранцами.
6. В графе 6 указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) ребенка,
являющегося гражданином Республики Казахстан, после усыновления иностранцами.
7. В графе 7 указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии), гражданство
иностранных усыновителей ребенка, являющегося гражданином Республики Казахстан.
8. В графе 8 указывается место жительство иностранных усыновителей ребенка,
являющегося гражданином Республики Казахстан.
9. В графе 9 указывается наименование суда, вынесшего решение об усыновлении
ребенка, являющегося гражданином Республики Казахстан, иностранцами.
10. В графе 10 указывается наименование органа внутренних дел Республики
Казахстан, оформившего паспорт усыновленного ребенка, являющегося гражданином
Республики Казахстан, иностранцами, номер и дата выдачи паспорта.

5. 5-бағанда шетелдіктер асырап алған Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын баланы асырап алу жүзеге асырылған мекеменің атауы, мекенжайы көрсетіледі.
6. 6-бағанда шетелдіктер асырап алғаннан кейінгі Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын баланың тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) көрсетіледі.
7. 7-бағанда Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын баланының шетелдік асырап алушыларының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), азаматтығы көрсетіледі.
8. 8-бағанда Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын баланының шетелдік асырап алушыларының тұрғылықты мекенжайы көрсетіледі.
9. 9-бағанда шетелдіктер асырап алған Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын баланы асырап алу туралы шешім шығарған соттың атауы көрсетіледі.
10. 10-бағанда шетелдіктер асырап алған Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын балаға паспорт жасаған Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының атауы, паспорттың нөмірі мен берілген күні көрсетіледі.