Об утверждении форм заключений о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан и об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 21 ноября 2017 года № 797. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 6 декабря 2017 года № 16063. Утратил силу приказом Министра промышленности и строительства РК от 25.12.2024 № 437.
Сноска. Утратил силу приказом Министра промышленности и строительства РК от 25.12.2024 № 437 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с частью второй пункта 16 Правил ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2016 года № 422, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить предлагаемые:
1) форму заключения о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму заключения об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;

Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың мүмкіндігі (мүмкін еместігі) және экономикалық тұрғыдан орындылығы (орынсыздығы) туралы және Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын қайта өңдеудің экономикалық тұрғыдан орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытындылардың нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 21 қарашадағы № 797 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 6 желтоқсанда № 16063 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 437 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 25.12.2024 № 437 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 22 шілдедегі № 422 қаулысымен бекітілген Бағалы металдарды және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету қағидаларының 16-тармағының екінші бөлігіне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың мүмкіндігі (мүмкін еместігі) және экономикалық тұрғыдан орындылығы (орынсыздығы) туралы қорытындының нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын қайта өңдеудің экономикалық тұрғыдан орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытындының нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;

4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 21 ноября 2017 года № 797
Форма
Заключение
о возможности (невозможности) и экономической целесообразности
(нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из
сырьевых товаров в Республике Казахстан
№____________________                                           дата _____
Наименование Заявителя: ______________________________________________
Адрес Заявителя: ______________________________________________________
Код товара:____________________________________________________________
Наименование товара
Количество
Единица измерения
Покупатель товара: ________________________________________________________
Страна назначения: ________________________________________________________
Цель вывоза: ______________________________________________________________
Основание: _______________________________________________________________
Химический состав*: _______________________________________________________
Дополнительная информация: _______________________________________________
Страна транзита: __________________________________________________________
Результат заключения**:____________________________________________________
Период действия заключения:________________________________________________
Примечание:
* в строке "Химический состав" указываются ключевые характеристики и
особенности вывозимого товара, в том числе включающие показатели
максимального и минимального содержания вредных примесей и драгоценных
металлов;
** в строке "Результат заключения" вносятся записи:
"Подтверждается невозможность и экономическая нецелесообразность
промышленного извлечения драгоценных металлов из представленных сырьевых
товаров в Республике Казахстан", в таком случае товар подлежит таможенному
декларированию в таможенной процедуре экспорта;
"Подтверждается возможность и экономическая целесообразность
промышленного извлечения драгоценных металлов из представленных сырьевых
товаров в Республике Казахстан", в таком случае товар не подлежит
таможенному декларированию в таможенной процедуре экспорта.
Приложение 2
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 21 ноября 2017 года № 797
Форма
Заключение
об экономической нецелесообразности или невозможности переработки
сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории
Республики Казахстан
№ ____________________                                                дата_____
Наименование Заявителя: ___________________________________________
Адрес Заявителя: __________________________________________________
Код товара:_______________________________________________________
Наименование товара
Количество
Единица измерения
Переработчик: _____________________________________________________________
Страна назначения: _________________________________________________________
Цель вывоза: ______________________________________________________________
Основание: _______________________________________________________________
Химический состав*:_______________________________________________________
Дополнительная информация: _______________________________________________
Результат заключения**:____________________________________________________
Период действия заключения: _______________________________________________
Примечание:
* в строке "Химический состав" указываются ключевые характеристики
и особенности вывозимого товара, в том числе включающие показатели
максимального и минимального содержания вредных примесей и драгоценных
металлов;
** в строке "Результат заключения" вносится запись:
"Подтверждается экономическая нецелесообразность и невозможность
переработки представленных сырьевых товаров на территории Республики
Казахстан", в таком случае товар подлежит таможенному декларированию в
таможенной процедуре переработки вне таможенной территории.

4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 жылғы 21 қарашадағы
№ 797 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік
алудың мүмкіндігі (мүмкін еместігі) және экономикалық тұрғыдан орындылығы
(орынсыздығы) туралы қорытынды
№_____                                                            күні______
Өтініш берушінің атауы: __________________________________________________________
Өтініш берушінің мекенжайы: _____________________________________________________
Тауардың коды:__________________________________________________________________
Тауардың атауы
Саны
Өлшем бірлігі
Тауарды сатып алушы: ____________________________________________________________
Межелі ел: ______________________________________________________________________
Әкету мақсаты: __________________________________________________________________
Негіз: __________________________________________________________________________
Химиялық құрамы*:______________________________________________________________
Қосымша ақпарат: _______________________________________________________________
Транзиттеу елі: __________________________________________________________________
Қорытындының нәтижесі**:_______________________________________________________
Қорытындының жарамдылық кезеңі: ________________________________________________
Ескертпе:
* "Химиялық құрамы" деген жолға әкетілетін тауардың негізгі, оның ішінде құрамында зиянды қоспалар мен бағалы металдар жоғары және ең аз көрсеткіштерді қамтитын сипаттамалары мен ерекшеліктері көрсетіледі;
** "Қорытынды нәтижесі" деген жолға мынадай жазбалар енгізіледі:
"Қазақстан Республикасында ұсынылған шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың экономикалық тұрғыдан орынсыздығы және мүмкін еместігі расталады", мұндай жағдайда тауар экспорттың кедендік рәсімдерінде кедендік декларациялауға жатады;
"Қазақстан Республикасында ұсынылған шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың экономикалық тұрғыдан орындылығы және мүмкіндігі расталады", мұндай жағдайда тауар экспорты кедендік рәсімдерде кедендік декларациялауға жатпайды.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 жылғы 21 қарашадағы
№ 797 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат
тауарларын қайта өңдеудің экономикалық тұрғыдан орынсыздығы немесе мүмкін
еместігі туралы қорытынды
№_____                                                             күні______
Өтініш берушінің атауы: __________________________________________________________
Өтініш берушінің мекенжайы: _____________________________________________________
Тауардың коды:__________________________________________________________________
Тауардың атауы
Саны
Өлшем бірлігі
Тауарды сатып алушы: ____________________________________________________________
Межелі ел: ______________________________________________________________________
Әкету мақсаты: __________________________________________________________________
Негіз: __________________________________________________________________________
Химиялық құрамы*:______________________________________________________________
Қосымша ақпарат: _______________________________________________________________
Транзиттеу елі: __________________________________________________________________
Қорытындының нәтижесі**:_______________________________________________________
Қорытындының жарамдылық кезеңі: _______________________________________________
Ескертпе:
* "Химиялық құрамы" деген жолға әкетілетін тауардың негізгі, оның ішінде құрамында зиянды қоспалар мен бағалы металдар жоғары және ең аз көрсеткіштерді қамтитын сипаттамалары мен ерекшеліктері көрсетіледі;
** "Қорытынды нәтижесі" деген жолға мынадай жазба енгізіледі:
"Қазақстан Республикасының аумағында ұсынылған шикізат тауарларын қайта өңдеудің экономикалық орынсыздығы немесе мүмкін еместігі расталады", мұндай жағдайда тауар кеден аумағынан тыс қайта өңдеудің кедендік рәсімдерінде кедендік декларациялауға жатады.