О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 14 "Об утверждении Положения о патронатном воспитании"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 23 ноября 2017 года № 590. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 декабря 2017 года № 16086.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 сентября 2015 года № 14 "Об утверждении Положения о патронатном воспитании" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10285, опубликован 3 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Положении о патронатном воспитании, утвержденном указанным приказом:
пункты 9, 10 и 11 изложить в следующей редакции:
"9. Патронатными воспитателями являются совершеннолетние лица, соответствующие требованиям к квалификации, предусмотренным Типовыми квалификационными характеристиками должностей педагогических работников и приравненных к ним лиц, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 июля 2009 года № 338 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5750), за исключением следующих лиц:
1) лиц, признанных судом недееспособными или ограниченно дееспособными;
2) лиц, лишенных судом родительских прав или ограниченных судом в родительских правах;
3) отстраненных от обязанностей опекуна или попечителя за ненадлежащее исполнение возложенных на него законом Республики Казахстан обязанностей;
4) бывших усыновителей, если усыновление отменено судом по их вине;
5) лиц, которые по состоянию здоровья не могут осуществлять обязанности опекуна или попечителя;
6) лиц, не имеющих постоянного места жительства;
7) лиц, имеющих непогашенную или неснятую судимость за совершение умышленного преступления на момент установления опеки (попечительства), а также лиц, указанных в подпункте 12) настоящего пункта;
8) лиц без гражданства;
9) лиц мужского пола, не состоящих в зарегистрированном браке (супружестве), за исключением случаев фактического воспитания ребенка не менее трех лет в связи со смертью матери или лишением ее родительских прав;
10) лиц, которые на момент установления опеки или попечительства не имеют дохода, обеспечивающего подопечному прожиточный минимум, установленный законодательством Республики Казахстан;
11) лиц, состоящих на учетах в наркологическом или психоневрологическом диспансерах;
12) лиц, имеющих или имевших судимость, подвергающихся или подвергавшихся уголовному преследованию (за исключением лиц, уголовное преследование в отношении которых прекращено на основании подпунктов 1) и 2) части первой статьи 35 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан) за уголовные правонарушения: убийство, умышленное причинение вреда здоровью, против здоровья населения и нравственности, половой неприкосновенности, за экстремистские или террористические преступления, торговлю людьми.

"Патронаттық тәрбие туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 14 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 23 қарашадағы № 590 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 13 желтоқсанда № 16086 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Патронаттық тәрбие туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 14 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 18 ақпанда № 10285 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 3 наурызда ресми жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Патронаттық тәрбие туралы ережеде:
9, 10, 11-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Мына тұлғаларды:
1) сот әрекетке қабiлетсiз немесе әрекетке қабiлеті шектеулi деп таныған адамдарды;
2) сот ата-ана құқықтарынан айырған немесе ата-ана құқықтарын шектеген адамдарды;
3) өзіне Қазақстан Республикасының заңында жүктелген мiндеттердi тиісінше орындамағаны үшiн қорғаншы (қамқоршы) мiндеттерін орындаудан шеттетiлгендердi;
4) егер бала асырап алуды сот олардың кiнәсi бойынша жойса, бұрынғы асырап алушыларды;
5) денсаулық жағдайы бойынша баланы қорғаншы немесе қамқоршы мiндеттерін орындай алмайтын адамдарды;
6) тұрақты тұрғылықты жері жоқ адамдарды;
7) қорғаншылықты (қамқоршылықты) белгілеу кезінде қасақана қылмыс жасағаны үшін жойылмаған немесе алынбаған соттылығы бар адамдарды, сондай-ақ осы тармақтың 12) тармақшасында көрсетілген адамдарды;
8) азаматтығы жоқ адамдарды;
9) анасының қайтыс болуына немесе оның ата-ана құқықтарынан айырылуына байланысты баланың кемінде үш жыл іс жүзінде тәрбиелену жағдайларын қоспағанда, тіркелген некеде тұрмаған (ерлі-зайыпты болмаған) еркек жынысты адамдарды;
10) қорғаншылықты немесе қамқоршылықты белгілеу кезінде қамқорлыққа алынған баланы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейімен қамтамасыз ететін табысы жоқ адамдарды;
11) наркологиялық немесе психоневрологиялық диспансерлерде есепте тұратын адамдарды;
12) адам өлтіру, денсаулыққа қасақана зиян келтіру, халық денсаулығына және адамгершілікке, жыныстық тиіспеушілікке қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтары, экстремистік немесе террористік қылмыстары, адам саудасы қылмыстық құқық бұзушылығы үшін соттылығы бар немесе болған, қылмыстық қудалауға ұшырап отырған немесе ұшыраған адамдарды (Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 35-бабы бірінші бөлігінің 1) және 2) тармақшалары негізінде өздеріне қатысты қылмыстық қудалау тоқтатылған адамдарды қоспағанда) қоспағанда, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2009 жылғы 13 шілдедегі № 338 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5750 болып тіркелген) педагог қызметкерлер мен оларға теңестірілген тұлғалардың лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларында көзделген біліктілікке қойылатын талаптарға сәйкес келетін тек кәмелетке толған тұлғалар патронат тәрбиешілер болып табылады.

10. Лицо, выразившее желание взять ребенка (детей) на патронатное воспитание предоставляет в орган следующие документы:
1) заявление о выдаче заключения о возможности (невозможности) заключения договора о передаче ребенка (детей) на патронатное воспитание (далее – заявление), по форме согласно приложению 1 к настоящему Положению;
2) документ, удостоверяющий личность (для идентификации личности);
3) нотариально заверенное согласие супруга(-и), в случае если лицо, изъявившее желание стать патронатным воспитателем состоит в браке;
4) справку о состоянии здоровья лица, желающего стать патронатным воспитателем и его супруга (-и), если состоит в браке, подтверждающую отсутствие заболеваний, в соответствии с перечнем заболеваний, при наличии которых лицо не может усыновить ребенка, принять его под опеку или попечительство, патронат, утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 августа 2015 года № 692 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12127), а также справки об отсутствии сведений о состоянии на учете в наркологическом и психиатрическом диспансерах в соответствии с формой первичной медицинской документации организаций здравоохранения, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6697);
5) копию диплома об образовании;
6) справку о наличии либо отсутствии судимости у лица, желающего взять ребенка (детей) на патронатное воспитание, а также супруга, если лицо, желающее быть патронатным воспитателем, состоит в браке в соответствии с приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 июля 2015 года № 95 "Об утверждении стандартов государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12055);
7) копию свидетельства о заключении брака, если состоит в браке;
8) копии документов, подтверждающие право собственности или право пользования жилищем.
11. По итогам проверки документов орган в течение десяти календарных дней со дня подачи заявления проводит обследование жилища, по результатам которого составляет акт обследования жилищно-бытовых условий лиц, желающих принять ребенка (детей) на патронатное воспитание по форме согласно приложению 2 к настоящему Положению и выносит заключение о возможности (невозможности) заключения договора о передаче ребенка (детей) на патронатное воспитание (далее – заключение) по форме согласно приложению 3 к настоящему Положению.

10. Баланы (балаларды) патронаттық тәрбиеге алуға тілек білдірген адам органға мынадай құжаттарды:
1) осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша баланы патронаттық тәрбиелеуге беру туралы шартты жасасу мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы қорытынды беру туралы өтінішті (бұдан әрі – өтініш);
2) тұлғаны куәландыру құжатын (тұлғаны сәйкестендіру үшін);
3) егер патронат тәрбиешi болуға тiлек бiлдiрген адам некеде тұратын болса, зайыбының (жұбайының) нотариалды куәландырылған келiсiмiн;
4) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 тамыздағы № 692 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12127 болып тіркелген) бекітілген Адамның бала асырап алуы, оны қорғаншылыққа немесе қамқоршылыққа, патронатқа қабылдап алуына мүмкін болмайтын аурулардың тізбесіне сәйкес ауруының жоқ екендігін растайтын патронат тәрбиешi болуға тілек білдірген адамның денсаулық жағдайы туралы анықтаманы, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген) бекітілген бастапқы медициналық құжаттама нысандарына сәйкес наркологиялық және психиатриялық диспансерлерде тіркеуде тұрғандығы туралы мәліметтің жоқтығы туралы анықтаманы;
5) білімі туралы дипломның көшірмесін;
6) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерінің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 27 шілдедегі № 95 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12055 болып тіркелген) сәйкес баланы (балаларды) патронаттық тәрбиеге алуға тілек білдірген адамның, сондай-ақ егер ол некеде тұрса, оның жұбайының соттылығының болуы не болмауы туралы мәліметтерді;
7) егер некеде тұрса, некеге тұру туралы куәліктің көшірмесі;
8) тұрғын үйге меншік құқығын немесе тұрғын үйді пайдалану құқығын растайтын құжаттардың көшірмесін ұсынады.
11. Құжаттарды тексеру қорытындылары бойынша орган өтініш берілген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде баланы (балаларды) патронаттық тәрбиелеуге қабылдауға тілек білдерген тұлғалардың тұрғын үйін тексереді, нәтижелері бойынша осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тұрғын үй-тұрмыстық жағдайын тексеріп-қарау актісін жасайды және осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша баланы патронаттық тәрбиелеуге беру туралы шартты жасау мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы қорытынды (бұдан әрі – Қорытынды) шығарады.

В течение пяти календарных дней со дня подписания заключения орган выдает оригинал заключения лицам, изъявившим желание взять ребенка (детей) на патронатное воспитание и вносит сведения о лицах, получивших положительное заключение в Республиканский банк данных детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, а также лиц желающих принять детей на воспитание в свои семьи (далее – Республиканский банк данных) в соответствии со статьей 118-3 Кодекса.
Лица, желающие принять ребенка на патронат, получившие положительное заключение осуществляют подбор детей в Республиканском банке данных в соответствии с Правилами формирования и использования Республиканского банка данных, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 ноября 2016 года № 661 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14666).";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Договор, заключаемый между лицом, выразившим желание взять ребенка (детей) на патронатное воспитание (патронатным воспитателем), и органом по месту жительства лиц, желающих принять ребенка (детей) на патронат предусматривает:
1) условия содержания, воспитания и обучения ребенка (детей);
2) права и обязанности патронатных воспитателей;
3) обязанности органа по отношению к патронатным воспитателям;
4) основания прекращения договора.
На каждого ребенка (детей), переданного на патронатное воспитание, составляется отдельный (индивидуальный) договор.
В случае окончания срока действия договора возможна его дальнейшая пролонгация.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Условия оплаты труда патронатных воспитателей определяются аналогично условиям оплаты труда воспитателей государственных учреждений образования, в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий".;
пункт 38 изложить в следующей редакции:
"38. Патронатный воспитатель предоставляет органу отчеты о состоянии здоровья подопечного и о работе по его воспитанию, а также по управлению его имуществом не реже одного раза в шесть месяцев.";
дополнить приложениями 1, 2 и 3 согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу.
2. Комитету по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан (Оршубеков Н.А.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

Қорытындыға қол қойылған күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде орган оның түпнұсқасын баланы (балаларды) патронаттық тәрбиелеуге алуға тілек білдірген тұлғаларға береді және оң қорытынды алған тұлғалар туралы мәліметтерді Кодекстің 118-3-бабына сәйкес Жетім балалардың, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалардың, сондай-ақ балаларды өз отбасына тәрбиелеуге қабылдауға тілек білдірген адамдардың республикалық деректер банкіне (бұдан әрі – Республикалық деректер банкі) енгізеді.
Баланы патронаттық тәрбиелеуге қабылдауға тілек білдірген, оң қорытынды алған тұлғалар Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 16 қарашадағы № 661 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14666 болып тіркелген) бекітілген Республикалық деректер банкін қалыптастыру және пайдалану қағидаларына сәйкес балаларды Республикалық деректер банкінде іріктеуді жүзеге асырады.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Баланы (балаларды) патронаттық тәрбиеге алуға тiлек бiлдiрген адам (патронат тәрбиешi) мен орган арасында баланы (балаларды) патронаттық тәрбиеге алуға тiлек бiлдiрген адамдардың тұрғылықты жері бойынша жасалатын шарт:
1) баланы (балаларды) күтіп-бағу, тәрбиелеу және оқыту жағдайларын;
2) патронат тәрбиешiлердiң құқықтары мен мiндеттерiн;
3) органның патронат тәрбиешiлерге қатысты мiндеттерiн;
4) шартты тоқтатудың негiздерiн көздейді.
Патронаттық тәрбиеге берілген әрбір балаға (балаларға) жеке (дербес) шарт жасалады.
Шарттың қолданылу мерзімі аяқталған жағдайда оны ұзартуға болады.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Патронат тәрбиешілердің еңбегіне ақы төлеу шарттары "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына сәйкес мемлекеттiк білім беру мекемелерi тәрбиешілерінің еңбегіне ақы төлеу шарттарына ұқсас анықталады.";
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"38. Патронат тәрбиеші қамқорлыққа алынушының денсаулық жағдайы және оны тәрбиелеу, сондай-ақ оның мүлкін басқару бойынша жұмыс туралы есептерді органға алты айда кемінде бір рет ұсынады.".
осы бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес 1, 2 және 3-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Балалардың құқықтарын қорғау комитеті (Н.Ә. Оршубеков) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;

2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копий в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копий на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Асылову Б. А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев
Приложение 1
к Положению
о патронатном воспитании
Форма
Местный исполнительный орган
городов Астаны и Алматы,
районов и городов областного значения
от ________________________________
___________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)) и
индивидуальный идентификационный
номер)
проживающего по адресу, телефон
__________________________________
__________________________________
Заявление
о выдаче решения о возможности (невозможности) заключения договора о передаче ребенка
(детей) на патронатное воспитание
Я,________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(Ф.И.О. при его наличии) прошу выдать заключение о возможности (невозможности)
заключения договора о передаче ребенка (детей) на патронатное воспитание.
Против проведения обследования жилищно-бытовых условий не возражаю.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
"___" ____________ 20__ года подпись лиц
Приложение 2
к Положению
о патронатном воспитании
Форма
Утверждаю
Руководитель
местного исполнительного органа
городов Астаны и Алматы, районов
и городов областного значения
________________________________
Ф.И.О. (при его наличии)
"__" ______________ 20___ года
дата, подпись, место печати
Акт
обследования жилищно-бытовых условий лиц,
желающих принять ребенка (детей) на патронатное воспитание
Дата проведения обследования
________________________________________________________________________________
Обследование проведено ________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность лица
проводившего
обследование____________________________________________________________________
Адрес и телефон органа, осуществляющего функции по опеке и
попечительству:__________________________________________________________________
________________________________________________________________________________

2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Б.А. Асыловаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым
министрі
Е. Сағадиев
Патронаттық тәрбие туралы
ережеге 1-қосымша
Нысан
Астана және Алматы
қалаларының, аудандардың
және облыстық маңызы
бар қалалардың жергілікті
атқарушы органы
_____________________________________
мекенжайы бойынша тұратын, телефоны
_____________________________________
азамат (ша) ___________________________
_____________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә. (бар болғанда)
және жеке сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________
__________________________________
Баланы патронаттық тәрбиелеуге беру туралы шартты жасасу мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы қорытынды беру туралы өтініш
Мен, ________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (бар болғанда), маған баланы (балаларды) патронаттық тәрбиелеуге беру
туралы шартты жасау мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы қорытынды шығаруды сұраймын.
Тұрғын үй-тұрмыстық жағдайымды тексеріп-қарауға қарсы емеспін.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияларды қамтитын мәліметтерді
пайдалануға келісімімді беремін.
20__жылғы "___" ____________ тұлғалардың қолы.
Патронаттық тәрбие туралы
ережеге 2-қосымша
Нысан
"Бекітемін"
Астана және Алматы
қалаларының, аудандардың
және облыстық маңызы бар
қалалардың жергілікті атқарушы
органының басшысы
____________________________
(Т.А.Ә. (бар болғанда)
____________________________
20___ жылғы "__"
___________________________
күні, қолы, мөрдің орны
Баланы (балаларды) патронаттық тәрбиелеуге қабылдауға ниет білдірген тұлғалардың тұрғын үй-тұрмыстық жағдайын тексеріп-қарау актісі
Тексеріп-қарау жүргізілген күн _____________________________________________
Тексеріп-қарауды жүргізген ________________________________________________
(тексеріп-қарауды жүргізген адамдардың тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), лауазымы, жұмыс орны) ______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын
органның мекенжайы және телефоны: ___________________________________________

1. Проводилось обследование условий жизни
(Ф.И.О. (при его наличии), год
рождения)_______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий
личность________________________________________________________________________
Место жительства (по месту
регистрации)_____________________________________________________________________
Место фактического проживания_____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Образование_____________________________________________________________________
Место работы__________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии), год
рождения)_______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий
личность________________________________________________________________________
Место жительства (по месту
регистрации)_____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Место фактического
проживания_____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Образование_____________________________________________________________________
Место работы__________________________________________________________________________
2. Общая характеристика жилищно-бытовых условий
Документ, подтверждающий право пользования жилищем
________________________________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии ) собственника
жилья___________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Общая площадь ___________ (кв. м) жилая площадь _____________ (кв. м)
Количество жилых комнат _________ прописаны ________(постоянно, временно)
Благоустроенность жилья
________________________________________________________________________________
(благоустроенное, неблагоустроенное, с частичными удобствами)
Санитарно-гигиеническое состояние
________________________________________________________________________________
(хорошее, удовлетворительное, неудовлетворительное)
Дополнительные сведения о жилье ( наличие отдельного спального места для ребенка,
подготовки уроков, отдыха, наличие
мебели)_________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________

1. ____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), туған жылы) тұрғын үй-тұрмыстық
жағдайлары тексерілді.
Жеке басын куәландыратын құжат ________________________________________
Тұрғылықты жері (тіркеу орны бойынша) __________________________________
Нақты тұрғылықты жері _________________________________________________
Білімі _________________________________________________________________
Жұмыс орны ___________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат ________________________________________
Тұрғылықты жері (тіркеу орны бойынша) __________________________________
Нақты тұрғылықты жері _________________________________________________
Білімі _________________________________________________________________
Жұмыс орны _____________________________________________________________
2. Тұрғын үй-тұрмыстық жағдайларының жалпы сипаттамасы
Тұрғын үйді пайдалану құқығын растайтын құжат
____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Тұрғын үйдің меншік иесінің Т.А.Ә. (бар болған жағдайда),
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Жалпы көлемі __________ (ш.м.) тұрғын көлемі __________________________ (ш.м.)
Тұрғын бөлмелердің саны ______, тіркеуде тұрғандар __________________________
(тұрақты, уақытша)
Тұрғын үйдің жайлылығы ___________________________________________________
(абаттандырылған, абаттандырылмаған, ішінара жайлы)
Санитариялық-гигиеналық жай-күйі
__________________________________________________________________________
(жақсы, қанағаттанарлық, қанағаттанарлықсыз)
Тұрғын үй туралы қосымша мәліметтер (балаға арналған жеке жатын орны,сабақ
дайындауға, демалуға арналған орынның, жиһаздардың және т.б.бар болуы)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________

3. Другие члены семьи, проживающие совместно:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения,
Место работы, должность или место учебы
Родственное отношение
примечание
4. Сведения о доходах семьи: общая сумма _____________, в том числе
заработная плата, другие доходы ________________________ (расписать).
5. Характеристика семьи (межличностные взаимоотношения в семье, личные
качества, интересы, опыт общения с детьми, готовность всех членов семьи к
приему детей)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
6. Мотивы для приема ребенка на воспитание в семью
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
7. Заключение (наличие условий для передачи детей в семью на патронат)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
_________      ___________________
(подпись)      (инициалы, фамилия)
_______________      (дата)
Ознакомлены:____________________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии), дата, подпись лиц, желающих принять ребенка (детей) в семью на патронат)
Приложение 3
к Положению
о патронатном воспитании
Форма
Утверждаю
Руководитель
местного исполнительного органа
городов Астаны и Алматы, районов
и городов областного значения
________________________________
Ф.И.О. (при его наличии)
"__" ______________ 20___ года
дата, подпись, место печати
Заключение
о возможности (невозможности) заключения договора о передаче ребенка (детей) на
патронатное воспитание
№ от " " _______
Ф.И.О. (при его наличии), год рождения
________________________________________________________________________________
Адрес проживания: ________________________________________________________________________________
Характеристика
семьи:__________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Образование и профессиональная деятельность:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Характеристика состояния здоровья:
________________________________________________________________________________
Мотивы для приема ребенка на воспитание в семью:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Пожелания по кандидатуре ребенка
________________________________________________________________________________
Заключение
________________________________________________________________________________

3. Отбасының бірге тұратын басқа мүшелері:
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған күні
Жұмыс орны, қызметі немесе оқу орны
Туыстық қатынастары
Ескерту
4. Отбасының табысы туралы мәлімет: жалпы сома __________, оның ішінде жалақы,
басқа да табыстар _________________________________________________________ (жазу).
5. Отбасының сипаттамасы (отбасындағы адамдар арасындағы өзара қарым-қатынас,
олардың жеке қасиеттері, қызығушылығы, балалармен қарым-қатынас тәжірибесі, барлық
отбасы мүшелерінің балаларды қабылдауға дайындығы) ______________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
6. Баланы отбасына тәрбиелеуге қабылдау себептері:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
7. Қорытынды (балаларды отбасына патронатқа беру үшін жағдайдың бар болуы)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(қолы) (тегі,аты-жөні) (күні)
Таныстық: ________________________________________________________________________________
(баланы (балаларды) отбасына патронатқа қабылдауға тілек білдірген тұлғалардың
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), күні, қолы)
Патронаттық тәрбие туралы
ережеге 3-қосымша
Нысан
Астана және Алматы
қалаларының, аудандардың
және облыстық маңызы бар
қалалардың жергілікті атқарушы
органының басшысы
____________________________
(Т.А.Ә. (бар болғанда)
____________________________
20___ жылғы "__"
____________________________
күні, қолы, мөрдің орны
Баланы патронаттық тәрбиелеуге беру туралы шартты жасау мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы
" " _______ №___
қорытынды
Т.А.Ә. (бар болғанда), туған жылы,
____________________________________________________________________
Тұрғылықты жері:
____________________________________________________________________
Отбасының сипаттамасы:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Білімі және кәсіби қызметі:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Денсаулық жағдайының сипаттамасы:
____________________________________________________________________
Баланы отбасына тәрбиелеуге қабылдау себептері:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Баланың кандидатурасы бойынша тілектері ______________________________
____________________________________________________________________
Қорытынды:
____________________________________________________________________