О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 августа 2017 года № 631 "Об утверждении списка лекарственных средств, изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, закупаемых у Единого дистрибьютора на 2018 год"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 декабря 2017 года № 935. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2017 года № 16117.
В соответствии с подпунктом 68) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 августа 2017 года № 631 "Об утверждении списка лекарственных средств, изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, закупаемых у Единого дистрибьютора на 2018 год" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15762, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан от 30 сентября 2017 года) следующие изменения и дополнения:
в списке лекарственных средств, изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования на амбулаторном и стационарном уровнях, подлежащих закупу у Единого дистрибьютора на 2018 год, утвержденном указанным приказом:
строку, порядковый номер 256 изложить в следующей редакции:
"
256
V08AB05
Йопромид
раствор для инъекций 300 мг/мл, 20 мл
флакон
2 765,63
";

"2018 жылға арналған Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 22 тамыздағы № 631 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 11 желтоқсандағы № 935 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 26 желтоқсанда № 16117 болып тіркелді
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 68) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "2018 жылға арналған Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 22 тамыздағы № 631 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15762 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді Эталондық бақылау банкі жүйесінде 2017 жылғы 30 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген 2018 жылға арналған Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын амбулаториялық және стационарлық деңгейлерде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде және әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізімінде:
реттік нөмірі 256-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
256
V08AB05
Йопромид
инъекцияға арналған ерітінді, 300 мг/мл, 20 мл
құты
2 765,63
";

строки, порядковые номера 482, 483, 484 изложить в следующей редакции:
"
482
N01BB09
Ропивакаин
раствор для инъекций 10 мг/мл, 10 мл
ампула
2 491,37
483
N01BB09
Ропивакаин
раствор для инъекций 2 мг/мл, 20 мл
ампула
1 772,93
484
N01BB09
Ропивакаин
раствор для инъекций 7,5 мг/мл, 10 мл
ампула
1 384,74
";
дополнить строками, порядковые номера 662, 663, 664, 665, 666, 667, 668 следующего содержания:
"
662
B02BD04
Лекарственное средство факторов свертывания крови IX плазменный*****

реттік нөмірлері 482, 483, 484-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
482
N01BB09
Ропивакаин
инъекцияға арналған ерітінді, 10 мг/мл, 10 мл
ампула
2 491,37
483
N01BB09
Ропивакаин
инъекцияға арналған ерітінді, 2 мг/мл, 20 мл
ампула
1 772,93
484
N01BB09
Ропивакаин
инъекцияға арналған ерітінді, 7,5 мг/мл, 10 мл
ампула
1 384,74
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 662, 663, 664, 665, 666, 667, 668 -жолдармен толықтырылсын:
"
662
B02BD04
ІХ плазмалық қан ұюының факторының дәрілік заты *****

Лиофилизат для приготовления раствора для инфузий или для внутривенного введения в комплекте с растворителем (вода для инъекций) 500 МЕ или 600 МЕ
МЕ
100,96
663
B02BD09 B02BD04
Лекарственное средство факторов свертывания крови IX рекомбинантный *****
Порошок лиофилизированный для инъекций, 500 МЕ
МЕ
230,79
664
B02BD02
Лекарственное средство факторов свертывания крови VIII плазменный без показания лечения болезни Виллебранда без возрастного ограничения в применении *****
Лиофилизат для приготовления раствора, 500 МЕ
МЕ

Инфузияға арналған ерітіндіні дайындау үшін немесе ерітіндімен жиынтықта венаішіне енгізуге арналған лиофилизат (инъекцияға арналған су) 500 МЕ немесе 600 МЕ
МЕ
100,96
663
B02BD09
B02BD04
ІХ рекомбинатты қан ұюының факторының дәрілік заты *****
инъекцияға арналған лиофилизирленген ұнтақ, 500 МЕ
МЕ
230,79
664
B02BD02
Виллебранд ауруын емдеу көрсетілімдерісіз, қолдануда жас шамасының шектеуінсіз VIIІ плазмалық қан ұюының факторының дәрілік заты *****
Ерітінді дайындауға арналған лиофилизат, 500 МЕ
МЕ

49,84
665
B02BD02
Лекарственное средство факторов свертывания крови VIII плазменный без показания лечения болезни Виллебранда с ограничением применения у детей младшего возраста (до 6 лет) *****
Лиофилизат для приготовления раствора, 500 МЕ
МЕ
60,52
666
B02BD06
Лекарственное средство факторов свертывания крови VIII плазменный с показанием лечения болезни Виллебранда с ограничением применения у детей младшего возраста (до 6 лет) *****
Лиофилизат для приготовления раствора, 500 МЕ или 450 МЕ
МЕ

49,84
665
B02BD02
Виллебранд ауруын емдеу көрсетілімдерісіз, қолдануда кіші жас шамасындағы балаларда VIIІ плазмалық қан ұюының факторының дәрілік заты
(6 жасқа дейін) *****
Ерітінді дайындауға арналған лиофилизат, 500 МЕ
МЕ
60,52
666
B02BD06
Виллебранд ауруын емдеу көрсетілімдерісіз, қолдануда кіші жас шамасындағы балаларда VIIІ плазмалық қан ұюының факторының дәрілік заты
(6 жасқа дейін) *****
Ерітінді дайындауға арналған лиофилизат, 500 МЕ немесе 450 МЕ
МЕ

76,10
667
B02BD02
Лекарственное средство факторов свертывания крови VIII рекомбинантный *****
Порошок лиофилизированный для инъекций, 500 МЕ
МЕ
125,28
668
B02BD06
Лекарственное средство факторов свертывания крови VIII плазменный, для пациентов детского возраста с ингибиторной формой гемофилии А *****
Лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения во флаконе в комплекте с растворителем и набором для введения 1000 ME, прошедший двойную вирусную инактивацию, в том числе сольвент-детергентным методом, без содержания альбумина, сахарозы и полиэтиленгликоля, с возможностью хранения при температурах до 25оС в течение всего срока годности, в том числе для лечения ингибиторной формы гемофилии методом индукции иммунной толерантности
МЕ

76,10
667
B02BD02
VIII рекомбинатты қан ұюының факторының дәрілік заты *****
инъекцияға арналған лиофилизирленген ұнтақ, 500 МЕ
МЕ
125,28
668
А гемофилияның ингибиторлық нысаны бар балалар жасындағы пациенттерге арналған VIII плазмалық қан ұюының факторының дәрілік заты *****
Ерітіндімен жиынтықта құтыда және енгізуге арналған 1000 МЕ жиынтығымен соның ішінде сольвент-детергентті әдіспен, жарамдылық мерзімінің ішінде 25° С температура кезінде сақтау мүмкіндігі бар құрамында альбумин, сахароза және полиэтиленгликоль жоқ сольвент-детергентті әдіспен қос вирусты инактивациядан өткен, соның ішінде иммундық толеранттылық индукция әдісімен гемофилияның ингибиторлық түрін емдеуге арналған венаішіне енгізуге арналған ерітінді дайындау үшін лиофилизат
МЕ

76,90
";
в разделе "Список лекарственных средств, изделий медицинского назначения в подлежащих закупу у Единого дистрибьютора на 2018 год только для оказания медицинской помощи на амбулаторном уровне":
строки, порядковые номера 5, 39 исключить;
строку, порядковый номер 64 изложить в следующей редакции:
"
64
Калоприемник
однокомпонентный дренируемый илео/колостомный калоприемник в комплекте с защитной пастой
комплект
503,77
";
строки, порядковые номера 91, 100, 104, 112, 113, 114 исключить;
строки, порядковые номера 115, 116 изложить в следующей редакции:
"
115
J06BA01
Нормальный человеческий иммуноглобулин G ****
Раствор для подкожной инъекций 165 мг/мл 20 мл
флакон
93 195,60
116
J06BA01
Нормальный человеческий иммуноглобулин G ****
Раствор для подкожной инъекций 165 мг/мл 10 мл
флакон
54 945,00
";
строку, порядковый номер 140, исключить;
строку, порядковый номер 143 изложить в следующей редакции:
"
143
H01AC01
Соматропин ****
лиофилизат для приготовления раствора для инъекций 6 мг и растворитель для инъекций
Мг (картридж/ шприц/ флакон)
5 143,04
";
строку, порядковый номер 145, исключить;
строку, порядковый номер 168 изложить в следующей редакции:
"

76,90
";
"Тек амбулаториялық деңгейде медициналық көмек көрсету үшін ғана 2018 жылға арналған Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізімі" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 5, 39-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 64-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
64
Нәжіс қабылдағыш
бір компонентті дренаждалатын илео/колостомды нәжіс қабылдағыш, қорғаныс пастасымен жиынтықта
жиынтық
503,77
";
реттік нөмірлері 91, 100, 104, 112, 113, 114-жолдар алып тасталсын:
реттік нөмірлері 115, 116-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
115
J06BA01
Адамның қалыпты G иммуноглобулині ****
тері асты инъекциясына арналған ерітінді,
165 мг/мл 20 мл
құты
93 195,60
116
J06BA01
Адамның қалыпты G иммуноглобулині ****
тері асты инъекциясына арналған ерітінді,
165 мг/мл 10 мл
құты
54 945,00
";
реттік нөмірі 140-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 143-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
143
H01AC01
Соматропин****
инъекцияға арналған ерітінді дайындау үшін лиофилизат 6 мг және инъекцияға арналған ерітінді
мг (картридж/ шприц/ құты)
5 143,04
";
реттік нөмірі 145-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 168-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"

2. Комитету фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования.
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице–министра здравоохранения Республики Казахстан Цой А.В.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов

2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күнінен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4 ) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі А.В. Цойға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
Е. Біртанов