Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных, представляемой Департаментами Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 12 декабря 2017 года № 427. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2017 года № 16157.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 30.09.2022 № 402 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" подпунктом 3) пункта 15 Положения о Министерстве труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстанот 18 февраля 2017 года № 81, ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 30.09.2022 № 402 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить форму, предназначенную для сбора административных данных "Сведения о работе должностных лиц Департаментов Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" согласно приложению к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 30.09.2022 № 402 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;

Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің Департаменттері ұсынған әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 427 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 28 желтоқсанда № 16157 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 30.09.2022 № 402 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 18 ақпандағы № 81 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 30.09.2022 № 402 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитеті Департаменттерінің лауазымды адамдарының жұмысы туралы мәлімет" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 30.09.2022 № 402 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің қазақ және орыс тілдеріндегі бір данасын қағаз және электрондық түрде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялауға және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялауға бұқаралық ақпарат құралдарына жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;

5) доведение настоящего приказа до сведения Департаментов Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
6) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа предоставление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Жакупову С.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
СОГЛАСОВАН
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
___________ Н. Айдапкелов
13 декабря 2017 г.
Приложение
к приказу Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 12 декабря 2017 года № 427
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о работе должностных лиц Департаментов Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Сноска. Приложение - в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 30.09.2022 № 402 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: Комитет труда и социальной защиты Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/lspm/documents/details/adilet/V1700016157?lang=ru
Наименование формы административных данных: сведения о работе должностных лиц Департаментов Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Индекс формы административных данных: 1-ГК
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ________ квартал 20___ года
Круг лиц, представляющих информацию: Департаменты Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по областям, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент
Срок представления формы административных данных ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом
Наименование показателей
в текущем году
в истекшем году
20__год
20__год
отчетный период
с начала года
отчетный период
с начала года
1
2
3
4
5
6
1
количество должностных лиц Департамента Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, человек
2
количество проверок, в том числе:

5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті Департаменттерінің назарына жеткізуді;
6) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы жөніндегі мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі С.Қ. Жақыповаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
Т. Дүйсенова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
___________ Н. Айдапкелов
2017 ж. 13 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2017 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 427 бұйрығына
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің департаменттері лауазымды адамдарының жұмысы туралы мәлімет
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 30.09.2022 № 402 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мәліметтер қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитеті
Әкімшілік деректер нысаны
https://www.gov.kz/memleket/entities/lspm/documents/details/adilet/V1700016157?lang=ru интернет-ресурсында орналасқан.
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитеті Департаменттерінің лауазымды адамдарының жұмысы туралы мәлімет
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 1-ГК
Кезеңділік: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы ______ тоқсан
Мәліметтерді ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары бойынша департаменттері
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынылады
Көрсеткіштердің атауы
ағымдағы жылы
өткен жылы
20__жылы
20__жылы
есептік кезең
жылдың басынан бері
есептік кезең
жылдың басынан бері
1
2
3
4
5
6
1
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитеті Департаментінің лауазымды адамдарының саны, адам
2
тексерулер саны,
оның ішінде:

1) профилактических;
2) внеплановых
3
количество выявленных/устраненных нарушений, в том числе:
1) нарушение законодательства Республики Казахстан о социальной защите лиц с инвалидностью;
2) невыполнение реабилитационных мероприятий согласно индивидуальной программе абилитации и реабилитации лиц с инвалидностью;
3) необеспечение доступа лиц с инвалидностью к объектам социальной и транспортной инфраструктуры, к культурно-зрелищным организациям и спортивным сооружениям;
4) нарушение законодательства Республики Казахстан о специальных социальных услугах;
5) в условиях стационара;
6) в условиях полустационара;
7) в условиях оказания услуг на дому;
8) в условиях временного пребывания
5
количество выданных предписаний, в том числе:
1) в области социальной защиты лиц с инвалидностью;
2) в сфере предоставления специальных социальных услуг
6
количество переданных материалов в правоохранительные и судебные органы, в том числе:
1) в органы внутренних дел;
2) в органы прокуратуры;
2) в антикоррупционную службу
4) в суды
7
количество наложенных административных штрафов, в том числе:
1) в области социальной защиты лиц с инвалидностью;
2) в сфере предоставления специальных социальных услуг
8
сумма наложенных административных штрафов, в том числе:
1) в области социальной защиты лиц с инвалидностью, тысяч тенге;
2) в сфере предоставления специальных социальных услуг, тысяч тенге;
3) из них - оплаченных, тысяч тенге
9
количество отмененных актов, предписаний, постановлений, в том числе:
1) органами прокуратуры;
2) судами
4
количество жалоб (заявлений) на неправомерные действия на должностных лиц Департамента Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
из них: подтвердившиеся
5
количество должностных лиц Департамента Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, привлеченных к дисциплинарной ответственности, из них:
1) замечание;
2) выговор;
3) строгий выговор;
4) предупреждение о неполном служебном соответствии или понижение в государственной должности;
5) увольнение с занимаемой государственной должности
Руководитель_________________________________________             _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Исполнитель _______________________________________________       ________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Телефон исполнителя _______________________________________________________
Адрес организации _________________________________________________________
Телефон организации _______________________________________________________
Место печати
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных "Сведения о работе должностных лиц Департамента Комитета
труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан" приведены в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных
"Сведения о работе
должностных
лиц Департамента Комитета
труда и социальной защиты
Министерства труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан"
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных
"Сведения о работе должностных лиц Департамента Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан"

1) профилактикалық;
2) жоспардан тыс
3
анықталған/жойылған бұзушылықтар саны, оның ішінде:
1) Қазақстан Республикасының мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау туралы заңнамасының бұзылуы;
2) мүгедектігі бар адамдардың абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес оңалту шараларының орындалмауы;
3) мүгедектігі бар адамдардың әлеуметтік және көлік инфрақұрылымы объектілеріне, мәдени-ойын-сауық ұйымдарына және спорт ғимараттарына қолжетімділікті қамтамасыз етпеу;
4) Қазақстан Республикасының арнаулы әлеуметтік қызмет туралы заңнамасының бұзылуы;
5) стационар жағдайында;
6) жартылай стационар жағдайында;
7) үйде қызмет көрсету жағдайында;
8) уақытша болу жағдайында;
4
берілген нұсқамалардың саны, оның ішінде:
1) мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласында;
2) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету аясында
5
құқық қорғау органдары мен сот органдарына жіберілген материалдың саны, оның ішінде:
1) ішкі істер органдарына;
2) прокуратура органдарына;
3) сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет
4) соттарға
6
салынған әкімшілік айыппұлдардың саны, оның ішінде:
1) мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласында;
2) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету аясында;
7
салынған әкімшілік айыппұлдардың сомасы, оның ішінде:
1) мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласында, мың теңге;
2) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету аясында, мың теңге;
3) олардың ішінде төленгені, мың теңге
8
күші жойылған актілердің, нұсқамалардың, қаулылардың саны, оның ішінде:
1) прокуратура органдары;
2) соттар
9
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитеті Департаментінің лауазымды адамдарының заңсыз әрекеттеріне шағымдардың (өтініштердің) саны
оның ішінде: расталғандары
10
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитеті Департаментінің лауазымды адамдарының тәртіптік жауапкершілікке тартылғандарының саны:
1) ескерту;
2) сөгіс;
3) қатаң сөгіс;
4) қызметке толық сәйкес еместігі туралы ескерту немесе мемлекеттік лауазымын төмендету;
5) атқаратын мемлекеттік лауазымынан босату
Басшы _______________________________________________ ____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                  (қолы)
Орындаушы _________________________________________ _____________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                  (қолы)
Орындаушының телефоны _____________________________________
Ұйымның мекенжайы _________________________________________
Ұйымның телефоны ___________________________________________
Мөр орны
Ескертпе: "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитеті Департаменттерінің лауазымды адамдарының жұмысы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Еңбек және әлеуметтік
қорғау комитеті
Департаменттерінің лауазымды
адамдарының жұмысы
туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитеті Департаменттерінің лауазымды адамдарының жұмысы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме

1. Форма предназначенная для сбора административных данных "Сведения о работе должностных лиц Департамента Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (далее – Форма) предоставляется в Комитет труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, департаментами Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом.
2. Показатели формируются по фактическим данным на первое число текущего отчетного периода.
3. Форму подписывает первый руководитель Департамента Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, а в случае его отсутствия – лицо, исполняющее его обязанности.
4. В графе 1 Формы указывается общее количество должностных лиц Департамента Комитета труда и социальной защиты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
5. В графе 2 Формы указывается общее количество проверок, в том числе профилактических, внеплановых.
6. В графе 3 Формы указывается количество выявленных и устраненных нарушений, в том числе:
1) нарушение законодательства Республики Казахстан о социальной защите лиц с инвалидностью;
2) невыполнение реабилитационных мероприятий согласно индивидуальной программе абилитации и реабилитации лиц с инвалидностью;
3) необеспечение доступа инвалидов к объектам социальной и транспортной инфраструктуры, к культурно-зрелищным организациям и спортивным сооружениям;
4) нарушение законодательства Республики Казахстан о специальных социальных услугах:
5) в условиях стационара;
6) в условиях полустационара;
7) в условиях оказания услуг на дому;
8) в условиях временного пребывания.
7. В графе 4 Формы указывается общее количество выданных предписаний, в том числе в области социальной защиты лиц с инвалидностью и сфере предоставления специальных социальных услуг.
8. В графе 5 Формы указывается общее количество переданных материалов в правоохранительные и судебные органы.
9. В графе 6 Формы указывается общее количество наложенных административных штрафов, в том числе в области социальной защиты лиц с инвалидностью и сфере предоставления специальных социальных услуг.
10. В графе 7 Формы указывается общая сумма наложенных административных штрафов, в том числе в области социальной защиты лиц с инвалидностью и сфере предоставления специальных социальных услуг из них - оплаченных, тысяч тенге.

1. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитеті Департаменттерінің лауазымды адамдарының жұмысы туралы мәліметтер" (бұдан әрі – Нысан) әкімшілік деректерін жинауға арналған есеп нысанын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетінің Департаменттері толтырады және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек және әлеуметтік қорғау комитетіне тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне қарай ұсынады.
2. Көрсеткіштер ағымдағы есепті кезеңнің 5-күніне нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
3. Нысанға Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитеті Департаментінің бірінші басшысы, ал ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанның 1-бағанында Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Еңбек және әлеуметтік қорғау комитеті Департаментінің лауазымды адамдарының жалпы саны көрсетіледі.
5. Нысанның 2-бағанында тексерулердің, оның ішінде профилактикалық, жоспардан тыс тексерулердің жалпы саны көрсетіледі.
6. Нысанның 3-бағанында анықталған және жойылған бұзушылықтардың саны көрсетіледі, оның ішінде:
1) Қазақстан Республикасының мүгедектігі бар адамдарды қорғау туралы заңнаманың бұзылуы;
2) мүгедектігі бар адамдардың абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес оңалту шараларының орындалмауы;
3) мүгедектігі бар адамдардың әлеуметтік және көлік инфрақұрылымы объектілеріне, мәдени-ойын-сауық ұйымдарына және спорт ғимараттарына қолжетімділікті қамтамасыз етпеу;
4) Қазақстан Республикасының арнаулы әлеуметтік қызмет туралы заңнамасының бұзылуы:
5) стационар жағдайында;
6) жартылай стационар жағдайында;
7) үйде қызмет көрсету жағдайында;
8) уақытша болу жағдайында.
7. Нысанның 4-бағанында мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласында және арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету аясында берілген нұсқамалардың жалпы саны көрсетіледі.
8. Нысанның 5-бағанында құқық қорғау органдары мен сот органдарына жіберілген материалдың жалпы саны көрсетіледі.
9. Нысанның 6-бағанында мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласында және арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету аясында салынған әкімшілік айыппұлдардың жалпы саны көрсетіледі.
10. Нысанның 7-бағанында салынған әкімшілік айыппұлдардың, оның ішінде мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласында және арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету аясында салынған, оның ішінде төленген әкімшілік айыппұлдардың жалпы сомасы, мың теңгеде көрсетіледі.