Об утверждении регламентов государственных услуг в области технической инспекции
Постановление акимата города Астаны от 2 марта 2017 года № 102-406. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 3 апреля 2017 года № 1096. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 23 октября 2020 года № 505-2431 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 23.10.2020 № 505-2431 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 4-3/421 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области технической инспекции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11766), акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) Регламент государственной услуги "Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости" согласно приложению 1;
2) Регламент государственной услуги "Выдача регистрационного документа (дубликата) и государственного номерного знака для тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин, а также специальных машин повышенной проходимости" согласно приложению 2;
3) Регламент государственной услуги "Государственная регистрация залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" согласно приложению 3;
4) Регламент государственной услуги "Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" согласно приложению 4;

Техникалық инспекция саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 2 наурыздағы № 102-406 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2017 жылғы 3 cәуірде № 1096 болып тіркелді. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 505-2431 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 23.10.2020 № 505-2431 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына, "Техникалық инспекция саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-3/421 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлімiнде № 11766 болып тiркелген) сәйкес, Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1-қосымшаға сәйкес;
2) "Тракторлар және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдер, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдер, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналар үшін тіркеу құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмiрлiк белгi беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 2-қосымшаға сәйкес;
3) "Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 3-қосымшаға сәйкес;
4) "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 4-қосымшаға сәйкес;

5) Регламент государственной услуги "Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" согласно приложению 5.
2. Признать утратившим силу постановление акимата города Астаны от 8 декабря 2015 года № 102-2252 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области технической инспекции" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 992, опубликовано в газетах "Астана ақшамы" от 6 декабря 2016 года № 142 (3494), "Вечерняя Астана" от 6 декабря 2016 года № 142 (3512).
3. Возложить на руководителя Государственного учреждения "Управление сельского хозяйства города Астаны" направление копии настоящего постановления после государственной регистрации в органах юстиции, в печатном и электронном виде для официального опубликования в периодических печатных изданиях и в Информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан, и размещение на интернет-ресурсе акимата города Астаны.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Бектурову М.Е.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны А. Исекешев
Приложение 1
к постановлению акимата
города Астаны
от 2 марта 2017 года
№ 102-406
Регламент государственной услуги "Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости" (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением "Управление сельского хозяйства города Астаны" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 4-3/421 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области технической инспекции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11766).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:

5) "Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Техникалық инспекция саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 8 желтоқсандағы № 102-2252 қаулысының (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде № 992 болып тіркелген, 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 142 (3494) "Астана ақшамы", 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 142 (3512) "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған) күшi жойылды деп танылсын.
3. "Астана қаласының Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысына осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркегеннен кейін оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялау, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жазба және электрондық түрде жолдау және Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыру жүктелсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары М.Е. Бектұроваға жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі Ә. Исекешев
Астана қаласы әкімдігінің
2017 жылғы 2 наурыздағы
№ 102-406 қаулысына
1-қосымша
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы – "Астана қаласының Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "Техникалық инспекция саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-3/421 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11766 болып тіркелген) бекітілген "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:

1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – удостоверение, дубликат удостоверения, при замене (обмене) удостоверения старого образца, на новое удостоверение на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости (далее – удостоверение тракториста-машиниста).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Государственная услуга оказывается на платной основе физическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги являются документы, предоставленные услугополучателем согласно пункту 9 Стандарта.
2. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя осуществляет прием документов услугополучателя и направляет руководителю услугодателя для наложения резолюции – 30 (тридцать) минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы
услугополучателя и направляет на исполнение инженеру-инспектору с указанием поручения в резолюции – 30 (тридцать) минут;
3) инженер-инспектор проводит регистрацию поступивших документов услугополучателя в информационной системе "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование"), проверяет полноту представленных услугополучателем документов и направляет в экзаменационную комиссию. В случае установления факта неполноты представленных услугополучателем документов услугодатель дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления – 1 (один) час;
4) экзаменационная комиссия в день обращения услугополучателя принимает теоретический экзамен на право управления машинами – 1 (один) рабочий день;
5) инженер-инспектор:выписывает удостоверение тракториста-машиниста – 1 (один) час; через ИС ГБД "Е-лицензирование" подписывает электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) электронный документ – 30 (тридцать) минут;

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүргізіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәлікті (бұдан әрі – тракторшы-машинист куәлігі), куәліктің телнұсқасын беру, ескі үлгідегі куәлікті жаңа куәлікке ауыстырған (айырбастаған) кезде.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға мемлекеттік қызметті алушының Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынған құжаттары негіздеме болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауды жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қою үшін жолдайды – 30 (отыз) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарайды және бұрыштамада тапсырманы көрсете отырып инженер-инспекторға орындау үшін жолдайды – 30 (отыз) минут;
3) инженер-инспектор көрсетілетін қызметті алушының келіп түскен құжаттарын "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ) тіркеуді жүргізеді, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексереді және емтихан комиссиясына жолдайды. Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толық болмауы фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап береді – 1 (бір) сағат;
4) емтихан комиссиясы көрсетілетін қызметті алушының өтініші келіп түскен күні машиналарды басқару құқығына теориялық емтихан қабылдайды – 1 (бір) жұмыс күні;
5) инженер-инспектор:
тракторшы-машинистің куәлігін жазып береді – 1 (бір) сағат;
электрондық құжатқа "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ арқылы электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қояды – 30 (отыз) минут;

6) специалист канцелярии услугодателя выдает удостоверение тракториста-машиниста – 30 (тридцать) минут.
3. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием документов услугополучателя;
2) направление документов услугополучателя инженеру-инспектору с указанием поручения в резолюции;
3) регистрация документов услугополучателя в ИС ГБД
"Е-лицензирование", проверка полноты представленных документов либо письменный мотивированный отказ;
4) внесение результатов в экзаменационный лист, который подписывается услугополучателем и экзаменационной комиссией;
5) заполнение удостоверения тракториста-машиниста, подписание электронного документа;
6) выдача услугополучателю удостоверения тракториста-машиниста.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) инженер-инспектор;
4) экзаменационная комиссия.
2. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) специалист канцелярии услугодателя осуществляет прием документов услугополучателя и направляет руководителю услугодателя для наложения резолюции – 30 (тридцать) минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы услугополучателя и направляет на исполнение инженеру-инспектору с указанием поручения в резолюции – 30 (тридцать) минут;
3) инженер-инспектор проводит регистрацию поступивших документов услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование", проверяет полноту представленных документов и направляет в экзаменационную комиссию. В случае установления факта неполноты представленных услугополучателем документов дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления – 1 (один) час;
4) экзаменационная комиссия в день обращения услугополучателя принимает теоретический экзамен на право управления машинами – 1 (один) рабочий день;
5) инженер-инспектор: выписывает удостоверение тракториста-машиниста – 1 (один) час;
через ИС ГБД "Е-лицензирование" подписывает ЭЦП электронный документ – 30 (тридцать) минут;
6) специалист канцелярии услугодателя выдает услугополучателю удостоверение тракториста-машиниста – 30 (тридцать) минут.

6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы тракторшы-машинистің куәлігін береді – 30 (отыз) минут.
3. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау;
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын бұрыштамада тапсырманы көрсете отырып инженер-инспекторға жолдау;
3) "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеу, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру немесе жазбаша дәлелді бас тарту;
4) көрсетілетін қызметті беруші мен емтихан комиссиясының қолы қойылатын емтихан парағына нәтижелерді енгізу;
5) тракторшы-машинистің куәлігін толтыру, электрондық құжатқа қол қою;
6) көрсетілетін қызметті алушыға тракторшы-машинист куәлігін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) инженер-инспектор;
4) емтихан комиссиясы.
2. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) бірізділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауды жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қою үшін жолдайды – 30 (отыз) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарайды және бұрыштамада тапсырманы көрсете отырып инженер-инспекторға орындау үшін жолдайды – 30 (отыз) минут;
3) инженер-инспектор көрсетілетін қызметті алушының келіп түскен құжаттарын "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ тіркеуді жүргізеді, ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және емтихан комиссиясына жолдайды. Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толық болмауы фактісі анықталған жағдайда, өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап береді – 1 (бір) сағат;
4) емтихан комиссиясы көрсетілетін қызметті алушының өтініші келіп түскен күні машиналарды басқару құқығына теориялық емтихан қабылдайды – 1 (бір) жұмыс күні;
5) инженер-инспектор:
тракторшы-машинист куәлігін жазып береді – 1 (бір) сағат;
электрондық құжатқа "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ арқылы ЭЦҚ қояды – 30 (отыз) минут;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушыға тракторшы-машинист куәлігін береді – 30 (отыз) минут.

4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
1. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес-идентификационного номера (далее – БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанных в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанных в запросе, и ИИН/БИН, указанных в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 5 – оплата государственной услуги на платежном шлюзе "электронного правительства" (далее – ПШЭП), затем данная информация поступает в ИС ГБД "Е-лицензирование" либо прикрепление квитанции в электронном (сканированном) виде.
условие 3 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание государственной услуги;
процесс 6 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с отсутствием оплаты за оказание государственной услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
процесс 7 – направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя, через ПШЭП в автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства" для обработки запроса услугодателем;
процесс 8 – процедуры (действия) услугодателя, предусмотренные пунктом 2 раздела 2 настоящего Регламента;
процесс 9 – получение результата оказания государственной услуги услугополучателем, сформированного в ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП инженера-инспектора.
2. Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал, указана в приложении 1 к настоящему Регламенту.

4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі мен рәсімдерінің (іс-қимылдарының) бірізділігін сипаттау:
көрсетілетін қызметті алушы порталда жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) және бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН), сондай-ақ пароль арқылы тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген қызмет алушылар үшін іске асырылады);
1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда ЖСН/БСН және парольді енгізуі (авторизациялау процесі);
1-шарт – порталда ЖСН/БСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалылығын тексеру;
2-процесс – порталдың көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыруы;
3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдап алуы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және қызмет алушының оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, үлгілерді толтыруы (деректерді енгізуі), сұрау салу түріне Стандарттың 9-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі құжаттардың қажетті көшірмелерін бекіту, сондай-ақ сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдап алуы;
2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және қайта қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқ екендігін, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН сәйкестігін тексеру;
4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқасының расталмауына байланысты сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5-процесс – "электрондық үкіметтің" төлемдік шлюзінде (бұдан әрі – ЭҮТШ) мемлекеттік көрсетілетін қызметті төлеу, одан кейін бұл ақпарат "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ келіп түседі немесе электрондық (сканерленген) түрде түбіртекті тіркеу;
3-шарт – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ мемлекеттік қызметтің көрсетілгені үшін төлем фактісін тексеру;
6-процесс – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін төлемнің болмауына байланысты, сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) сұрау салуды көрсетілетін қызмет берушінің өңдеуі үшін ЭҮТШ арқылы "электрондық үкімет" өңірлік шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнына жолдау;
8-процесс – осы Регламенттің 2-бөлімі 2-тармағында қарастырылған көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс қимылдары);
9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ қалыптасқан мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуы. Электрондық құжат инженер-инспектордың ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы қалыптастырылады.
2. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген.

3. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача удостоверений на право управления тракторами и
изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами,
самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и
дорожно-строительными машинами и механизмами, а
также специальными машинами повышенной проходимости"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача удостоверений на право управления тракторами и
изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами,
самоходными сельскохозяйственными,
мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами,
а также специальными машинами повышенной проходимости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к постановлению акимата
города Астаны
от 2 марта 2017 года
№ 102-406
Регламент государственной услуги "Выдача регистрационного документа (дубликата) и государственного номерного знака для тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин, а также специальных машин повышенной проходимости"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача регистрационного документа (дубликата) и государственного номерного знака для тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин, а также специальных машин повышенной проходимости" (далее –государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением "Управление сельского хозяйства города Астаны" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Выдача регистрационного документа (дубликата) и государственного номерного знака для тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин, а также специальных машин повышенной проходимости" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 4-3/421 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области технической инспекции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11766).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) рәсімдерінің (іс-қимылдарының) өзара кезеңділігінің нақты сипаттамасы, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимылдар тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілді.
"Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилер мен
механизмдерді, өздігінен
жүретін ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол-
құрылыс машиналары мен
механизмдерін, сондай-ақ жүріп
өту мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналарды жүргізу құқығына
куәліктер беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
"Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилер мен
механизмдерді, өздігінен
жүретін ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол-
құрылыс машиналары мен
механизмдерін, сондай-ақ жүріп
өту мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналарды жүргізу құқығына
куәліктер беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Астана қаласы әкімдігінің
2017 жылғы 2 наурыздағы
№ 102-406 қаулысына
2-қосымша
"Тракторлар және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдер, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдер, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналар үшін тіркеу құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмірлік белгі беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Тракторлар және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдер, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдер, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналар үшін тіркеу құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмiрлiк белгi беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы – "Астана қаласының Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "Техникалық инспекция саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-3/421 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11766 болып тіркелген) бекітілген "Тракторлар және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдер, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдер, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналар үшін тіркеу құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмiрлiк белгi беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:

1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача регистрационного документа (дубликата) и государственного номерного знака для тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин, а также специальных машин повышенной проходимости.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги являются документы, предоставленные услугополучателем согласно пункту 9 Стандарта.
2. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя осуществляет прием документов услугополучателя и направляет руководителю услугодателя для наложения резолюции – 30 (тридцать) минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы услугополучателя и направляет на исполнение инженеру-инспектору с указанием поручения в резолюции – 30 (тридцать) минут;
3) инженер-инспектор:
проводит регистрацию поступивших документов услугополучателя в информационной системе "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование"), проверяет полноту представленных услугополучателем документов на соответствие сведениям, содержащимся в заявлении. При несоответствии представляемых документов требованиям Стандарта услугополучателю отказывается в приеме документов. По требованию услугополучателя ему в день приема документов выдается мотивированное письменное подтверждение отказа в приеме документов – 1 (один) час;
проводит осмотр машины (сверка соответствия заводских номеров, номерных агрегатов и номерных знаков данным, указанным в документах на машину) – 13 (тринадцать) календарных дней;
вносит данные о машине в электронный реестр – 30 (тридцать) минут;
на технически исправные машины выписывает технические паспорта и номерные знаки соответствующих типов, заверяет подписью и печатью услугодателя соответствующего регистрационного пункта с внесением соответствующей записи в книгу регистрации машин – 30 (тридцать) минут;
вносит сведения о выданном разрешении в ИС ГБД "Е-лицензирование" – 30 (тридцать) минут;

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүргізіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – тракторлар және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдер, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдер, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналар үшін тіркеу құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмiрлiк белгi беру.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы негізде жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға мемлекеттік қызметті алушының Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынған құжаттары негіздеме болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауды жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қою үшін жолдайды – 30 (отыз) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарайды және бұрыштамада тапсырманы көрсете отырып инженер-инспекторға орындау үшін жолдайды – 30 (отыз) минут;
3) инженер-инспектор:
көрсетілетін қызметті алушының келіп түскен құжаттарын "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ) тіркеуді жүргізеді, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын өтініште көрсетілген мәліметтерге сәйкестігін тексереді. Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толық болмауы фактісі анықталған жағдайда, өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап дайындайды – 1 (бір) сағат;
машинаны байқауды жүргізеді (зауыттық нөмірлерінің, нөмірлік агрегаттары мен нөмірлік белгілерінің машинаға берілген құжаттарда көрсетілген мәліметтерге сәйкестілігін салыстырып тексереді) – 13 (он үш) күнтізбелік күні;
машина туралы мәліметтерді электрондық тізілімге енгізеді – 30 (отыз) минут;
техникалық ақаусыз машиналарға тиісті түрдегі техникалық паспорттар мен нөмірлік белгілер жазып береді, машиналарды тіркеу кітабына тиісті жазба енгізе отырып, тиісті тіркеу пунктінің көрсетілетін қызметті берушісінің қолымен және мөрімен куәландырады – 30 (отыз) минут;
берілген рұқсаттама туралы мәліметті "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-ға енгізеді – 30 (отыз) минут;

4) специалист канцелярии услугодателя выдает регистрационный документ (дубликат) и государственный номерной знак для трактора и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин, а также специальных машин повышенной проходимости либо мотивированное письменное подтверждение отказа в приеме документов – 30 (тридцать) минут.
3. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием документов услугополучателя;
2) направление документов услугополучателя инженеру-инспектору
с указанием поручения в резолюции;
3) регистрация документов услугополучателя в ИС ГБД
"Е-лицензирование", проверка полноты представленных услугополучателем документов либо мотивированное письменное подтверждение отказа в приеме документов;
осмотр машины;
внесение данных в электронный реестр;
заполнение услугодателем технических паспортов и номерных знаков соответствующих типов, заверение подписью и печатью и внесение соответствующей записи в книгу регистрации машин;
внесение данных в ИС ГБД "Е-лицензирование";
4) выдача регистрационных документов (дубликатов), государственных номерных знаков.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) инженер-инспектор.
2. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) специалист канцелярии услугодателя осуществляет прием документов услугополучателя и направляет руководителю услугодателя для наложения резолюции – 30 (тридцать) минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы услугополучателя и направляет на исполнение инженеру-инспектору с указанием поручения в резолюции – 30 (тридцать) минут;
3) инженер-инспектор:
проводит регистрацию поступивших документов услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование", проверяет полноту представленных услугополучателем документов, на соответствие сведениям, содержащимся в заявлении. При несоответствии представляемых документов требованиям Стандарта услугополучателю отказывается в приеме документов. По требованию услугополучателя ему в день приема документов выдается мотивированное письменное подтверждение отказа в приеме документов – 1 (один) час;
проводит осмотр машины (сверку соответствия заводских номеров, номерных агрегатов и номерных знаков данным, указанным в документах на машину) – 13 (тринадцать) календарных дней;
вносит данные о машине в электронный реестр – 30 (тридцать) минут;
на технически исправные машины выписывает технические паспорта и номерные знаки соответствующих типов, заверяет подписью и печатью инженера-инспектора соответствующего регистрационного пункта с внесением соответствующей записи в книгу регистрации машин – 30 (тридцать) минут;
вносит сведения о выданном разрешении в ИС ГБД "Е-лицензирование" – 30 (тридцать) минут;

4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы тракторлар және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдер, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдер, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналар үшін тіркеу құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмірлік белгісін береді – 30 (отыз) минут.
3. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау;
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын бұрыштамада тапсырманы көрсете отырып инженер-инспекторға жолдау;
3) "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеу, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексеру немесе құжаттарды қабылдаумау туралы жазбаша дәлелді бас тарту;
машинаны байқау;
мәліметтерді электрондық тізілімге енгізу;
көрсетілетін қызметті берушінің тиісті түрдегі техникалық паспорттары мен нөмірлік белгілерін толтыруы, қолмен және мөрмен куәландыруы және машиналарды тіркеу кітабына тиісті жазба енгізуі;
мәліметтерді "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-ға енгізу;
4) тіркеу құжаттарын (телнұсқаларын), мемлекеттік нөмірлік белгілерін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) инженер-инспектор.
2. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) бірізділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауды жүзеге асырады және мемлекеттік қызметті берушінің басшысына бұрыштама қою үшін жолдайды – 30 (отыз) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарайды және бұрыштамада тапсырманы көрсете отырып инженер-инспекторға орындау үшін жолдайды – 30 (отыз) минут;
3) инженер-инспектор:
көрсетілетін қызметті алушының келіп түскен құжаттарын "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ тіркеуді жүргізеді, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын, өтініште көрсетілген мәліметтерге сәйкестігін тексереді. Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толық болмауы фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап береді – 1 (бір) сағат;
машинаны байқауды (зауыттық нөмірлерін, нөмірлік агрегаттары мен нөмірлік белгілерін машинаға берілген құжаттарда көрсетілген мәліметтерге сәйкестілігін салыстыруды) жүргізеді – 13 (он үш) күнтізбелік күн;
машина туралы мәліметтерді электрондық тізілімге енгізеді – 30 (отыз) минут;
техникалық ақаусыз машиналарға тиісті түрдегі техникалық паспорттары мен нөмірлік белгілерін жазып береді, машиналарды тіркеу кітабына тиісті жазба енгізіле отырып, тиісті тіркеу пунктінің инженер-инспекторының қолымен және мөрімен куәландырады – 30 (отыз) минут;
берілген рұқсатнама туралы мәліметті "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-не енгізеді – 30 (отыз) минут;

3. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту "Выдача регистрационного документа
(дубликата) и государственного номерного знака для тракторов и
изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов,
самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и
дорожно-строительных машин, а также специальных
машин повышенной проходимости"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал
Приложение 2
к Регламенту "Выдача регистрационного документа (дубликата) и
государственного номерного знака для тракторов и изготовленных
на их базе самоходных шасси и механизмов, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин,
а также специальных машин повышенной проходимости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 3
к постановлению акимата
города Астаны
от 2 марта 2017 года
№ 102-406
Регламент государственной услуги "Государственная регистрация залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Государственная регистрация залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением "Управление сельского хозяйства города Астаны" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Государственная регистрация залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 4-3/421 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области технической инспекции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11766).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) рәсімдерінің (іс-қимылдарының) өзара кезеңділігінің нақты сипаттамасы, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимылдар тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілді.
"Тракторлар және олардың
базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилер мен
механизмдер, өздігінен жүретін
ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол-
құрылыс машиналары мен
механизмдер, сондай-ақ
өтімділігі жоғары арнайы
машиналар үшін тіркеу құжатын
(телнұсқасын) және мемлекеттік
нөмірлік белгі беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
"Тракторлар және олардың
базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилер мен
механизмдер, өздігінен жүретін
ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол-
құрылыс машиналары мен
механизмдер, сондай-ақ
өтімділігі жоғары арнайы
машиналар үшін тіркеу құжатын
(телнұсқасын) және мемлекеттік
нөмірлік белгі беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Астана қаласы әкімдігінің
2017 жылғы 2 наурыздағы
№ 102-406 қаулысына
3-қосымша
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiнің, өздiгiнен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы – "Астана қаласының Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "Техникалық инспекция саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-3/421 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11766 болып тіркелген) бекітілген "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiнің, өздiгiнен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:

1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога (дубликата) тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости (далее – свидетельство).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги являются документы, предоставленные услугополучателем согласно пункту 9 Стандарта.
2. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя осуществляет прием документов услугополучателя и направляет руководителю услугодателя для наложения резолюции – 30 (тридцать) минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы услугополучателя и направляет на исполнение инженеру-инспектору с указанием поручения в резолюции – 30 (тридцать) минут;
3) инженер-инспектор: проверяет полноту представленных услугополучателем документов. В случае установления факта неполноты представленных услугополучателем документов подготавливает письменный мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления – 1 (один) рабочий день;
вносит данные из заявления в реестр залога машин, в том числе в Единую автоматизированную систему управления отраслями агропромышленного комплекса "E-agriculture" (далее – компьютерная база) и выписывает свидетельство – 30 (тридцать) минут;
через портал подписывает электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) электронный документ услугополучателя и направляет в "личный кабинет" услугополучателя. В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается, заверяется печатью и подписью – 30 (тридцать) минут;

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкімет" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүргізіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған ) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiнің, өздiгiнен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті (телнұсқасын) (бұдан әрі – куәлік) беру.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы негізде жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға мемлекеттік қызметті алушылардың Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынған құжаттары негіздеме болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауды жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қою үшін жолдайды – 30 (отыз) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарайды және бұрыштамада тапсырманы көрсете отырып инженер-инспекторға орындау үшін жолдайды – 30 (отыз) минут;
3) инженер-инспектор:
көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексереді. Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толық болмауы фактісі анықталған жағдайда, өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап дайындайды – 1 (бір) жұмыс күні;
өтініштегі мәліметтерді машиналар кепілдігі тізіліміне, оның ішінде "E-agriculture" агроөнеркәсіптік кешеніндегі салаларды басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесіне (бұдан әрі – компьютерлік база) енгізеді және куәлікті жазып береді – 30 (отыз) минут;
көрсетілетін қызметті алушының электрондық құжатына портал арқылы электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) қояды және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда рәсімделеді, басып шығарылады, мөрмен және қолмен куәландырылады – 30 (отыз) минут;

4) специалист канцелярии услугодателя выдает свидетельство о государственной регистрации залога – 30 (тридцать) минут.
3. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием документов услугополучателя;
2) направление документов услугополучателя инженеру-инспектору с указанием поручения в резолюции;
3) проверка полноты представленных услугополучателем документов. В случае установления факта неполноты представленных услугополучателем документов услугодатель дает письменный мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления;
внесение данных из заявления в реестр залога машин, в том числе в компьютерную базу и заполнение свидетельства;
подписывает ЭЦП электронный документ услугополучателя и направляет в "личный кабинет" физического или юридического лица или результат оформляется в электронной форме, распечатывается, заверяется печатью и подписью;
4) выдача свидетельства.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) инженер-инспектор.
2. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) специалист канцелярии услугодателя осуществляет прием документов услугополучателя и направляет руководителю услугодателя для наложения резолюции – 30 (тридцать) минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы услугополучателя и направляет на исполнение инженеру-инспектору с указанием поручения в резолюции – 30 (тридцать) минут;
3) инженер-инспектор:
проверяет полноту представленных услугополучателем документов. В случае установления факта неполноты представленных услугополучателем документов подготавливает письменный мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления – 1 (один) рабочий день;
вносит данные из заявления в реестр залога машин, в том числе в компьютерную базу и выписывает свидетельство – 30 (тридцать) минут;
через портал подписывает ЭЦП электронный документ услугополучателя и направляет в "личный кабинет" услугополучателя. В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается, заверяется печатью и подписью – 30 (тридцать) минут;

4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы кепілді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік береді – 30 (отыз) минут.
3. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау;
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын бұрыштамада тапсырманы көрсете отырып инженер-инспекторға жолдау;
3) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексеру. Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толық болмауы фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап береді;
өтініштегі мәліметтерді машиналар кепілдігі тізіліміне, оның ішінде компьютерлік базаға енгізу және куәлікті толтыру;
көрсетілетін қызметті алушының электрондық құжатына ЭЦҚ қол қояды және жеке немесе заңды тұлғаның "жеке кабинетіне" жолдайды немесе нәтиже электрондық нысанда рәсімделеді, басып шығарылады, мөр және қолмен куәландырылады;
4) куәлікті беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) инженер-инспектор.
2. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) бірізділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауды жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қою үшін жолдайды – 30 (отыз) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарайды және бұрыштамада тапсырманы көрсете отырып инженер-инспекторға орындау үшін жолдайды – 30 (отыз) минут;
3) инженер-инспектор:
көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексереді. Көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толық болмауы фактісі анықталған жағдайда, өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап дайындайды – 1 (бір) жұмыс күні;
өтініштегі мәліметтерді машиналар кепілдігі тізіліміне, оның ішінде компьютерлік базаға енгізеді және куәлікті толтырады – 30 (отыз) минут;
портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының электрондық құжатына ЭЦҚ қол қояды және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолдайды. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда рәсімделеді, басып шығарылады, мөр және қолмен куәландырылады – 30 (отыз) минут;

4) специалист канцелярии услугодателя выдает свидетельство о государственной регистрации залога – 30 (тридцать) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
1. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес-идентификационного номера (далее – БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанных в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанных в запросе, и ИИН/БИН, указанных в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 5 – оплата государственной услуги на платежном шлюзе "электронного правительства" (далее – ПШЭП), затем данная информация поступает в автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства (далее – АРМ РШЭП) либо прикрепление квитанции в электронном (сканированном) виде;
условие 3 – проверка в АРМ РШЭП факта оплаты за оказание государственной услуги;
процесс 6 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с отсутствием оплаты за оказание государственной услуги в АРМ РШЭП;
процесс 7 – направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя, через шлюз "электронного правительства" в АРМ РШЭП для обработки запроса услугодателем;
процесс 8 – процедуры (действия) услугодателя, предусмотренные пунктом 2 раздела 2 настоящего Регламента;
процесс 9 – получение результата оказания государственной услуги услугополучателем, сформированного порталом. Электронный документ услугополучателя формируется с использованием ЭЦП инженера-инспектора.
2. Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал, указана в приложении 1 к настоящему Регламенту.

4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы кепілді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік береді – 30 (отыз) минут.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі мен рәсімдерінің (іс-қимылдарының) бірізділігін сипаттау:
көрсетілетін қызметті алушы порталда жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) және бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН), сондай-ақ пароль арқылы тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген қызмет алушылар үшін іске асырылады);
1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда ЖСН/БСН және парольді енгізуі (авторизациялау процесі);
1-шарт – порталда ЖСН/БСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалылығын тексеру;
2-процесс – порталдың көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыруы;
3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдап алуы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, үлгілерді толтыруы (деректерді енгізуі), сұрау салу нысанына Стандарттың 9-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі құжаттардың қажетті көшірмелерін бекіту, сондай-ақ сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдап алуы;
2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және қайта қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқ екендігін, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасында сәйкестігін тексеру;
4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқасының расталмауына байланысты сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5-процесс – "электрондық үкіметтің" төлем шлюзінде (бұдан әрі – ЭҮТШ) мемлекеттік көрсетілетін қызметті төлеу, одан кейін бұл ақпарат "электрондық үкімет" өңірлік шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – ЭҮӨШ АЖО) келіп түседі немесе электрондық (сканерленген) түрде түбіртекті тіркеу;
3-шарт – ЭҮӨШ АЖО мемлекеттік қызметтің көрсетілгені үшін төлем фактісін тексеру;
6-процесс – ЭҮӨШ АЖО мемлекеттік қызметтің көрсетілгені үшін төлемнің болмауына байланысты, сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) сұрау салуды көрсетілетін қызмет берушінің өңдеуі үшін "электрондық үкімет" шлюзі арқылы ЭҮӨШ АЖО жолдау;
8-процесс – осы Регламенттің 2-бөлімі 2-тармағында қарастырылған көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс қимылдары);
9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталмен қалыптастырған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы. Көрсетілетін қызметті алушының электрондық құжаты инженер-инспектордың ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы қалыптастырылады.
2. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген.

3. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Государственная регистрация залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и
механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием,
самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а
также специальных машин повышенной проходимости"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги "Государственная регистрация
залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси
и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы
со смонтированным специальным оборудованием,
самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и
дорожно-строительных машин и механизмов, а также
специальных машин повышенной проходимости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 4
к постановлению акимата
города Астаны от 2 марта 2017 года
№ 102-406
Регламент государственной услуги "Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"
2. Общие положения
1. Государственная услуга "Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением "Управление сельского хозяйства города Астаны" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 4-3/421 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области технической инспекции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11766).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) рәсімдерінің (іс-қимылдарының) өзара кезеңділігінің нақты сипаттамасы, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимылдар тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілді.
"Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилер мен
механизмдерді, монтаждалған
арнайы жабдығы бар
тіркемелерді қоса алғанда,
олардың тіркемелерінің,
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы, мелиоративтік
және жол – құрылыс
машиналары мен
механизмдерінің, сондай-ақ
жүріп өту мүмкіндігі жоғары
арнайы машиналардың кепілін
мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
"Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилер мен
механизмдерді, монтаждалған
арнайы жабдығы бар
тіркемелерді қоса алғанда,
олардың тіркемелерінің,
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы, мелиоративтік
және жол – құрылыс
машиналары мен
механизмдерінің, сондай-ақ
жүріп өту мүмкіндігі жоғары
арнайы машиналардың кепілін
мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Астана қаласы әкімдігінің
2017 жылғы 2 наурыздағы
№ 102-406 қаулысына
4-қосымша
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы – "Астана қаласының Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "Техникалық инспекция саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-3/421 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11766 болып тіркелген) бекітілген "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:

1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – внесение записи "Исправен" либо "Неисправен" в регистрационном документе (техническом паспорте), заверенной подписью инженера-инспектора и штампом услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры действия по оказанию государственной услуги являются документы, предоставленные услугополучателем согласно пункту 9 Стандарта.
2. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя осуществляет прием документов услугополучателя и направляет руководителю услугодателя для наложения резолюции либо отказывает в приеме докментов в случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия – 30 (тридцать) минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы
услугополучателя и направляет на исполнение инженеру-инспектору с указанием поручения в резолюции – 30 (тридцать) минут;
3) инженер-инспектор проводит регистрацию поступивших документов услугополучателя в информационной системе "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование"), проверяет полноту представленных услугополучателем документов на соответствие сведениям, содержащимся в заявлении, и готовит уведомление о готовности к проведению ежегодного государственного технического осмотра с указанием даты, места и времени проведения технического осмотра либо отказывает в оказании государственной услуги в случаях установления недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них – 30 (тридцать) минут;
4) руководитель услугодателя через ИС ГБД "Е-лицензирование" подписывает электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уведомление – 30 (тридцать) минут;
5) инженер-инспектор: проводит технический осмотр машин в регистрационном пункте или непосредственно по месту нахождения машин в присутствии собственника или уполномоченного лица – 13 (тринадцать) рабочих дней;
вносит запись "Исправен" либо "Неисправен" в регистрационном документе (техническом паспорте), заверяет подписью и штампом услугодателя и оформляет акт технического осмотра – 1 (один) час;

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүргізіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – инженер-инспектордың қолымен және көрсетілетін қызметті берушінің мөртабанымен куәландырылған тіркеу құжатында (техникалық паспортта) "Ақаусыз" не "Ақаулы" деген жазба енгізу;
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға мемлекеттік қызметті алушының Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынған құжаттары негіздеме болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауды жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қою үшін жолдайды немесе Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда өтінішті қабылдаудан бас тартады – 30 (отыз) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарайды және бұрыштамада тапсырманы көрсете отырып инженер-инспекторға орындау үшін жолдайды – 30 (отыз) минут;
3) инженер-инспектор көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқор" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ) тіркеуді жүргізеді, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын өтініште көрсетілген мәліметтерге сәйкестігін тексереді және мерзімі, орны мен уақыты көрсетілген жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқауды өткізуіне дайындығы туралы хабарлама дайындайды немесе ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) шын еместігі анықталған жағдайда мемлекеттiк көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тартады – 30 (отыз) минут;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ арқылы хабарламаға электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қояды – 30 (отыз) минут;
5) инженер-инспектор:
машиналарға меншік иесінің немесе уәкілетті тұлғаның көзінше тіркеу пунктінде немесе нақты машиналардың тұрған орнында техникалық байқау өткізеді – 13 (он үш) күнтізбелік күні;
тіркеу құжатында (техникалық паспортта) "Ақаусыз" не "Ақаулы" деген жазба енгізеді, көрсетілетін қызметті берушінің қолымен және мөртабанымен куәландырады және техникалық байқау актісін рәсімдейді – 1 (бір) сағат;

6) специалист канцелярии услугодателя выдает услугополучателю регистрационный документ (технический паспорт) с отметкой "Исправен" либо "Неисправен", заверенный подписью инженера-инспектора и штампом, – 30 (тридцать) минут.
3. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием либо отказ в приеме документов услугополучателя;
2) направление документов услугополучателя инженеру-инспектору с указанием поручения в резолюции;
3) регистрация документов услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование", проверка полноты представленных услугополучателем документов и подготовка уведомления либо отказ в оказании государственной услуги;
4) подписание ЭЦП в ИС ГБД "Е-лицензирование" уведомления;
5) проведение технического осмотра машины;
внесение записи "Исправен" либо "Неисправен" в регистрационный документ (технический паспорт), проставление подписи и штампа услугодателя, оформление акта технического осмотра;
6) выдача услугополучателю регистрационного документа (технического паспорта) с отметкой "Исправен" либо "Неисправен", заверенного подписью инженера-инспектора и штампом.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) инженер-инспектор.
2. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) специалист канцелярии услугодателя осуществляет прием документов услугополучателя и направляет руководителю услугодателя для наложения резолюции либо отказывает в приеме докментов в случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия – 30 (тридцать) минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы услугополучателя и направляет на исполнение инженеру-инспектору с указанием поручения в резолюции – 30 (тридцать) минут;
3) инженер-инспектор проводит регистрацию поступивших документов услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование", проверяет полноту представленных услугополучателем документов на соответствие сведениям, содержащимся в заявлении, и готовит уведомление о готовности к проведению ежегодного государственного технического осмотра с указанием даты, места и времени проведения технического осмотра либо отказывает в оказании государственной услуги в случаях установления недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них – 30 (тридцать) минут;

6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушыға инженер-инспектордың қолымен және мөртабанмен куәландырылған "Ақаусыз" немесе "Ақаулы" деген белгісі бар тіркеу құжатын (техникалық паспортын) береді – 30 (отыз) минут.
3. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау;
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын бұрыштамада тапсырманы көрсете отырып инженер-инспекторға жолдау;
3) "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеу, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексеру және хабарлама дайындау немесе мемлекеттiк көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту;
4) "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ хабарламаға ЭЦҚ қол қою;
5) машинаға техникалық байқау өткізу;
тіркеу құжатында (техникалық паспортта) "Ақаусыз" не "Ақаулы" деген жазба енгізу, көрсетілетін қызметті берушінің қолы мен мөртабанын қою және техникалық байқау актісін рәсімдеу;
6) көрсетілетін қызметті алушыға инженер-инспектордың қолымен және мөртабанмен куәландырылған "Ақаусыз" немесе "Ақаулы" деген белгісі бар тіркеу құжатын (техникалық паспортын) беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) инженер-инспектор;
2. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) бірізділігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауды жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қою үшін жолдайды немесе Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда өтінішті қабылдаудан бас тартады – 30 (отыз) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарайды және бұрыштамада тапсырманы көрсете отырып инженер-инспекторға орындау үшін жолдайды – 30 (отыз) минут;
3) инженер-инспектор көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ тіркеуді жүргізеді, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын өтініште көрсетілген мәліметтерге сәйкестігін тексереді және мерзімі, орны мен уақыты көрсетілген жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқау өткізуіне дайындығы туралы хабарлама дайындайды немесе ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) шын еместігі анықталған жағдайда мемлекеттiк көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тартады – 30 (отыз) минут;

4) руководитель услугодателя через ИС ГБД "Е-лицензирование" подписывает ЭЦП уведомление – 30 (тридцать) минут;
5) инженер-инспектор: проводит технический осмотр машин в регистрационном пункте или непосредственно по месту нахождения машин в присутствии собственника или уполномоченного лица – 13 (тринадцать) рабочих дней;
вносит запись "Исправен" либо "Неисправен" в регистрационный документ (технический паспорт), заверяет подписью и штампом услугодателя и оформляет акт технического осмотра – 1 (один) час;
6) специалист канцелярии услугодателя выдает услугополучателю регистрационный документ (технический паспорт) с отметкой "Исправен" либо "Неисправен", заверенный подписью инженера-инспектора и штампом, – 30 (тридцать) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
1. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес-идентификационного номера (далее – БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных
о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанных в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанных в запросе, и ИИН/БИН, указанных в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя, через шлюз "электронного правительства" в автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства" для обработки запроса услугодателем;

4) көрсетілетін қызмет берушінің басшысы "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ арқылы хабарламаға ЭЦҚ қол қояды – 30 (отыз) минут;
5) инженер-инспектор:
машиналарды меншік иесінің немесе уәкілетті тұлғаның көзінше тіркеу пунктінде немесе нақты машиналардың тұрған орнында техникалық байқау өткізеді – 13 (он үш) күнтізбелік күні;
тіркеу құжатына (техникалық паспортқа) "Ақаусыз" немесе "Ақаулы" деген белгісін енгізеді, көрсетілетін қызметті берушінің қолымен және мөртабанымен куәландырады және техникалық байқау актісін рәсімдейді – 1 (бір) сағат;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушыға инженер-инспектордың қолымен және мөртабанмен куәландырылған "Ақаусыз" немесе "Ақаулы" деген белгісі бар тіркеу құжатын (техникалық паспорт) береді – 30 (отыз) минут.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі мен рәсімдерінің (іс-қимылдарының) бірізділігін сипаттау:
көрсетілетін қызметті алушы порталда жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) және бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН), сондай-ақ пароль арқылы тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген қызмет алушылар үшін іске асырылады);
1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда ЖСН/БСН және парольді енгізуі (авторизациялау процесі);
1-шарт – порталда ЖСН/БСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалылығын тексеру;
2-процесс – порталдың көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыруы;
3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдап алуы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, үлгілерді толтыруы (деректерді енгізуі), сұрау салу нысанына Стандарттың 9-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі құжаттардың қажетті көшірмелерін бекіту, сондай-ақ сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдап алуы.
2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және қайта қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқ екендігін, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН сәйкестігін тексеру;
4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқасының расталмауына байланысты сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) сұрау салуды көрсетілетін қызмет берушінің өңдеуі үшін "электрондық үкімет" шлюзі арқылы "электрондық үкімет" өңірлік шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнына жолдау;

процесс 6 – процедуры (действия) услугодателя, предусмотренные пунктом 2 раздела 2 настоящего Регламента;
процесс 7 – получение результата оказания государственной услуги услугополучателем, сформированного в ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП руководителя услугодателя.
2. Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал, указана в приложении 1 к настоящему Регламенту.
3. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и
механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным
оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и
механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 5
к постановлению акимата
города Астаны от 2 марта 2017 года
№ 102-406
Регламент государственной услуги "Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"
1. Общие положения

6-процесс – осы Регламенттің 2-бөлімі 2-тармағында қарастырылған көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс қимылдары);
7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ қалыптасқан мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.
2. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) рәсімдерінің (іс-қимылдарының) өзара кезеңділігінің нақты сипаттамасы, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимылдар тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілді.
"Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилер мен
механизмдерді, монтаждалған
арнайы жабдығы бар
тіркемелерді қоса алғанда,
олардың тіркемелерін, өздігінен
жүретін ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол –
құрылысы машиналары мен
механизмдерін, сондай-ақ жүріп
өту мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналарды жыл сайынғы
мемлекеттік техникалық
байқаудан өткізу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
"Тракторларды және олардың
базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилер мен
механизмдерді, монтаждалған
арнайы жабдығы бар
тіркемелерді қоса алғанда,
олардың тіркемелерін, өздігінен
жүретін ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол –
құрылысы машиналары мен
механизмдерін, сондай-ақ жүріп
өту мүмкіндігі жоғары арнайы
машиналарды жыл сайынғы
мемлекеттік техникалық
байқаудан өткізу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Астана қаласы әкімдігінің
2017 жылғы 2 наурыздағы
№ 102-406 қаулысына
5-қосымша
"Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер

1. Государственная услуга "Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением "Управление сельского хозяйства города Астаны" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 4-3/421 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области технической инспекции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11766).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная) или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выписка из реестра регистрации залога движимого имущества.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги являются документы, предоставленные услугополучателем согласно пункту 9 Стандарта.
2. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
работник Государственной корпорации:

1. "Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы – "Астана қаласының Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "Техникалық инспекция саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-3/421 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11766 болып тіркелген) бекітілген "Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (толығымен автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – жылжымалы мүлік кепілін тіркеу тізілімінен үзінді-көшірме.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға мемлекеттік қызметті алушының Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынған құжаттары негіздеме болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процессінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
Мемлекеттік корпорация қызметкері:

1) осуществляет прием документов услугополучателя согласно пункту 9 Стандарта, регистрирует их и направляет запрос на портал либо отказывает в приеме документов в случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 2 к Стандарту – в течение 30 (тридцати) минут;
2) выдает выписку из реестра регистрации залога движимого имущества в бумажной форме – 1 (один) рабочий день.
3. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
работник Государственной корпорации:
1) осуществляет прием документов услугополучателя, регистрирует и подает запрос на портал либо отказывает в приеме документов;
2) выдает выписку из реестра регистрации залога движимого имущества в бумажной форме.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
1. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги: работник Государственной корпорации.
2. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
работник Государственной корпорации:
1) осуществляет прием документов услугополучателя согласно пункту 9 Стандарта, регистрирует их и направляет запрос на портал либо отказывает в приеме документов в случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 2 к Стандарту – в течение 30 (тридцати) минут;
2) выдает выписку из реестра регистрации залога движимого имущества в бумажной форме – 1 (один) рабочий день.
Электронный документ формируется с использованием электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан"и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
1. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугодателя:
процесс 1 – работник Государственной корпорации проверяет представленные услугополучателем документы, принимает и регистрирует заявление услугополучателя, выдает расписку о приеме документов услугополучателя с указанием даты и времени приема документов.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя либо его представителя при обращении в Государственную корпорацию:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к Стандарту;

1) Стандарттың 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауды жүзеге асырады, оларды тіркейді және сұрау салуды порталға жолдайды немесе Стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді – 30 (отыз) минут ішінде;
2) жылжымалы мүліктің кепілдігін тіркеу тізілімінен үзінді-көшірмені қағаз түрінде береді – 1 (бір) жұмыс күні.
3. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі:
Мемлекеттік корпорация қызметкері:
1) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауды жүзеге асырады, тіркейді және порталға сұрау салуды жібереді немесе құжаттарды қабылдаудан бас тартады;
2) жылжымалы мүліктің кепілдігін тіркеу тізілімінен қағаз түрінде үзінді-көшірме береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
Мемлекеттік корпорация қызметкері.
2. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) бірізділігін сипаттау:
Мемлекеттік корпорация қызметкері:
1) Стандарттың 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауды жүзеге асырады, оларды тіркейді және сұрау салуды порталға жолдайды немесе Стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді – 30 (отыз) минут ішінде;
2) жылжымалы мүлік кепілін тіркеу тізілімінен үзінді-көшірмені қағаз түрінде береді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Электрондық құжат көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасын (бұдан әрі – ЭЦҚ) пайдалану арқылы қалыптастырылады.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуды өңдеу ұзақтығы:
1-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексереді, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қабылдайды және тіркейді, құжаттарды қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті алушы не болмаса оның өкілі Мемлекеттік корпорацияға жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;

2) документ, удостоверяющий личность, а представитель – документ, подтверждающий его полномочия, и документ, удостоверяющий личность (для идентификации).
При приеме документов услугополучателя через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов, на основании которой осуществляется выдача готовых документов при предъявлении документа, удостоверяющего личность услугополучателя (либо его представителя по нотариальной доверенности, юридическому лицу – по документу, подтверждающему полномочия);
условие 1 – в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, указанных в пункте 9 Стандарта, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к Стандарту;
процесс 2 – процедуры (действия) услугодателя, предусмотренные пунктом 2 раздела 2 настоящего Регламента;
процесс 3 – работник Государственной корпорации в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает услугополучателю готовый результат оказания государственной услуги.
При обращении в Государственную корпорацию, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
максимально допустимое время обслуживания – 30 (тридцать) минут.
2. Описание порядка обращения и последовательности процедур
(действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес-идентификационного номера (далее – БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанных в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанных в запросе, и ИИН/БИН, указанных в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя, через шлюз "электронного правительства" в автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства" для обработки запроса услугодателем;

2) жеке басты куәландыратын құжат, ал өкілі – оның өкілеттігін растайтын құжат және жеке басты куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін).Көрсетілетін қызметті алушының құжаттары Мемлекеттік корпорация арқылы қабылданған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, осының негізінде көрсетілетін қызметті алушының (не болмаса нотариалды сенімхат бойынша оның өкілінің, заңды тұлғаға – өкілеттілікті растайтын құжат бойынша) жеке басын куәландыратын құжат ұсынылған жағдайда дайын құжаттарды беру жүзеге асырылады;
1-шарт – көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтініштерді қабылдаудан бас тартады және Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
2-процесс – осы Регламенттің 2-бөлімі 2-тармағында қарастырылған көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс-қимылдары);
3-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкері тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхатта көрсетілген мерзімнің ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетудің дайын нәтижесін береді.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген жағдайда, құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут.
қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут.
2. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі мен рәсімдерінің (іс-қимылдарының) бірізділігін сипаттау:
көрсетілетін қызметті алушы порталда жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) және бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН), сондай-ақ пароль арқылы тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген қызмет алушылар үшін іске асырылады);
1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда ЖСН/БСН және парольді енгізуі (авторизациялау процесі);
1-шарт – порталда ЖСН/БСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалылығын тексеру;
2-процесс – порталдың көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бар бұзушылықтар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыруы;
3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдап алуы, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, үлгілерді толтыруы (деректерді енгізуі), сұрау салу нысанына Стандарттың 9-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі құжаттардың қажетті көшірмелерін бекіту, сондай-ақ сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдап алуы;
2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданыс мерзімін және қайта қайтарылып (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқ екендігін, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН сәйкестігін тексеру;
4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) сұрау салуды көрсетілетін қызмет берушінің өңдеуі үшін "электрондық үкімет" шлюзі арқылы "электрондық үкімет" өңірлік шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнына жолдау;

процесс 6 – процедуры (действия) услугодателя, предусмотренные пунктом 2 раздела 2 настоящего Регламента;
процесс 7 – получение результата оказания государственной услуги услугополучателем, сформированного порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП руководителя услугодателя.
3. Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал, указана в приложении 1 к настоящему Регламенту.
4. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их
базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно -
строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал
Приложение 2
к Регламенту "Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и
изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со
смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и
дорожно–строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги

6-процесс – осы Регламенттің 2-бөлімі 2-тармағында қарастырылған көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс қимылдары);
7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталмен қалыптасқан мемлекеттік қызмет нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ пайдалану арқылы қалыптастырылады.
3. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) рәсімдерінің (іс-қимылдарының) өзара кезеңділігінің нақты сипаттамасы, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимылдар тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілді.
"Тракторларға және олардың
базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилер мен
механизмдерге, монтаждалған
арнайы жабдығы бар
тіркемелерді қоса алғанда,
олардың тіркемелеріне,
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы, мелиоративтік
және жол-құрылыс машиналары
мен механизмдеріне, сондай-ақ
жүріп өту мүмкіндігі жоғары
арнайы машиналарға
ауыртпалықтың жоқ (бар)
екендігі туралы ақпарат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Мемлекетік қызметті портал арқылы көрсету кезінде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
"Тракторларға және олардың
базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилер мен
механизмдерге, монтаждалған
арнайы жабдығы бар
тіркемелерді қоса алғанда,
олардың тіркемелеріне,
өздігінен жүретін ауыл
шаруашылығы, мелиоративтік
және жол-құрылыс машиналары
мен механизмдеріне, сондай-ақ
жүріп өту мүмкіндігі жоғары
арнайы машиналарға
ауыртпалықтың жоқ (бар)
екендігі туралы ақпарат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы