Нұра-Есіл арнасының су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 8 қарашадағы № 205-2327 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2017 жылғы 21 қарашада № 1140 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 20 қазандағы № 205-2263 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 20.10.2023 № 205-2263 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексіне, "Су қорғау аймақтары мен белдеулерін белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 18 мамырдағы № 19-1/446 бұйрығына сәйкес (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11838 болып тіркелген) Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) Нұра-Есіл арнасының су қорғау аймақтары мен белдеулері қосымшаға сәйкес белгіленсін;
2) Қазақстан Республикасы Су кодексінің талаптарына сәйкес Нұра-Есіл арнасына шаруашылық пайдалану тәртібі белгіленсін.
2. "Астана қаласының Табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Басқарма) су қорғау аймақтары мен белдеулерінің шекарасын картографиялық материалдарға түсірілуін қамтамасыз етсін.
3. "Астана қаласы Жер қатынастары және жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі Астана қаласының жер теңгерімін жасау кезінде тиісті өзгерістер енгізсін.
4. Басқарма Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы қаулының мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Астана қаласының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін жіберуді;
4) осы қаулының ресми жарияланғаннан кейін Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде аумақтық әділет органына осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об установлении водоохранных зон и полос на канале Нұра-Есіл
Постановление акимата города Астаны от 8 ноября 2017 года № 205-2327. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 21 ноября 2017 года № 1140. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 20 октября 2023 года № 205-2263.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 20.10.2023 № 205-2263 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Водным кодексом Республики Казахстан от 9 июля 2003 года, приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 мая 2015 года № 19-1/446 "Об утверждении Правил установления водоохранных зон и полос" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11838), акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить:
1) водоохранные зоны и полосы на канале Нұра-Есіл согласно приложению;
2) режим хозяйственного использования на канале Нұра-Есіл согласно требованиями Водного кодекса Республики Казахстан.
2. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города Астаны" (далее – Управление) обеспечить отражение на картографических материалах границ водоохранных зон и полос.
3. Государственному учреждению "Управление земельных отношений и по контролю за использованием и охраной земель города Астаны" внести соответствующие изменения при составлении земельного баланса города Астаны.
4. Управлению в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии для официального опубликования в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории города Астаны;
4) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Астаны после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в территориальный орган юстиции сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Қ.Қ. Айтмұхаметовке жүктелсін.
6. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі Ә. Исекешев
КЕЛІСІЛДІ
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Су ресурстары комитетінің
Су ресурстарын пайдалануды реттеу
және қорғау жөніндегі Есіл бассейндік
инспекциясы" республикалық мемлекеттік
мекемесі басшысының міндетін атқарушы
___________________М. Аяшев
"____" _____________ 2017 жыл
Астана қаласы әкімдігінің
2017 жылғы 8 қарашадағы
№ 205-2327 қаулысына
қосымша

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Айтмухаметова К.К.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны А. Исекешев
СОГЛАСОВАНО
Исполняющий обязанности руководителя
Республиканского государственного учреждения
"Есильская бассейновая инспекция
по регулированию использования и охране
водных ресурсов Комитета по водным ресурсам
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан"
__________________ М. Аяшев
"____" ____________ 2017 года
Приложение
к постановлению акимата
города Нур-Султан
от 8 ноября 2017 года № 205-2327
Водоохранные зоны и полосы канала Нұра-Есіл в административных границах города Нур-Султан

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 03.08.2021 № 205-2630 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Нұр-Сұлтан қаласының әкімшілік шекарасында Нұра-Есіл арнасының су қорғау аймақтары мен белдеулері
Су объектісі (арна учаскесінің координаттары және су қорғау аймағы мен белдеуінің координаттары)
Су қорғау аймағының ені, метр
Су қорғау белдеуінің ені, метр
1.
Нұра-Есіл арнасы
С:51°03.653, Ш:071°24.594
С:51°03.645, Ш:071°24.597

Сноска. Приложение - в редакции постановления акимата города Нур-Султана от 03.08.2021 № 205-2630 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Водный объект (координаты участка канала и координаты водоохранной зоны и полосы)
Вирина водоохранной зоны, метр
Вирина водоохранной полосы, метр
1.
Канал Нұра-Есіл
С:51°03.653, В:071°24.594
С:51°03.645, В:071°24.597