Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Атбасарскому району на 2018-2019 годы
Решение Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 26 декабря 2017 года № 6С 16/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 29 декабря 2017 года № 6265. Утратило силу решением Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 28 апреля 2018 года № 6С 20/2
Сноска. Утратило силу решением Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 28.04.2018 № 6С 20/2 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Атбасарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Атбасарскому району на 2018-2019 годы.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата
Садвокасов М.Н.
Секретарь Атбасарского
районного маслихата
Борумбаев Б.А.
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Атбасарского
района
А.А.Калжанов
26 декабря 2017 года
Утвержден решением
Атбасарского районного
маслихата от 26 декабря
2017 года № 6 С 16/1
План по управлению пастбищами и их использованию по Атбасарскому району на 2018-2019 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Атбасарского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Атбасарскому району на 2018-2019 годы);
2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Атбасарскому району на 2018-2019 годы);

2018-2019 жылдарға арналған Атбасар ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 6С 16/1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 29 желтоқсанда № 6265 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2018 жылғы 28 сәуірдегі № 6С 20/2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 28.04.2018 № 6С 20/2 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңының 8-бабының 1) тармақшасына сәйкес, Атбасар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған 2018-2019 жылдарға арналған Атбасар ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
Сәдуақасов М.Н.
Атбасар аудандық
мәслихатының хатшысы
Борұмбаев Б.А.
"КЕЛІСІЛДІ"
Атбасар ауданының әкімі А.Ә.Қалжанов
26 желтоқсан 2017 жыл
Атбасар аудандық
мәслихатының
2017 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 6 С 16/1 шешімімен
бекітілген
2018-2019 жылдарға арналған Атбасар ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Атбасар ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (2018-2019 жылдарға арналған Атбасар ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 1-қосымша);
2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (2018-2019 жылдарға арналған Атбасар ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 2-қосымша);

3) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Атбасарскому району на 2018-2019 годы);
4) Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Атбасарскому району на 2018-2019 годы);

3) Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта (2018-2019 жылдарға арналған Атбасар ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 3-қосымша);
4) Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахтылы құдықтарға) қол жетікізу схемасы (2018-2019 жылдарға арналған Атбасар ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 4-қосымша);

5) Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Атбасарскому району на 2018-2019 годы);
6) Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Атбасарскому району на 2018-2019 годы);

5) Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (2018-2019 жылдарға арналған Атбасар ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 5-қосымша);
6) Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (2018-2019 жылдарға арналған Атбасар ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 6-қосымша);

262.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Полтавка 2"
263.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Алем 777"
264.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Шынгыс"
265.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Новосельское"
266.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Атбасар Данди Астык"
267.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Шуйское XXI"
268.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Аграрное"
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Атбасарскому району
на 2018-2019 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов Схема пастбищеоборотов, приемлемая для Атбасарского района
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2018
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
2019
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Атбасарскому району
на 2018-2019 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Площади сезонных пастбищ по Атбасарскому району составляют 491509,3 гектаров.
В том числе на землях сельскохозяйственного назначения 375015,3 гектаров, на землях населенных пунктов 70725 гектаров, на землях запаса 45769 гектаров.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Атбасарскому району
на 2018-2019 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с пунктом 9 Правил рационального использования пастбищ, утвержденных приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).
Оросительных или обводнительных каналов на территории района не имеется.
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Атбасарскому району
на 2018-2019 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Атбасарскому району
на 2018-2019 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Атбасарскому району
на 2018-2019 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сельских округов
Количество загонов в 2018 году
Количество загонов в 2019 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Сельский округ Акана Курманова
Весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
лет­ний се­зон
летне-осенний сезон
2
Сельский округ Бастау
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осен­ний се­зон
от­ды­ха­ю­щий за­гон
3
Село Борисовка
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий за­гон
летне-осенний сезон
4
Се­ло Есенгельды
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
лет­ний се­зон
летне-осенний сезон
5
Макеевский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
от­ды­ха­ю­щий за­гон
летне-осенний сезон
6
Мариновский сельский округ
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
7
Село Новосельское
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
лет­ний се­зон
летне-осенний сезон
8
Покровский сельский округ
от­ды­ха­ю­щий за­гон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
лет­ний се­зон
летне-осенний сезон
9
Полтавский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
10
Село Сепе
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осен­ний се­зон
отдыхающий загон
11
Сергеевский сельский округ
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
от­ды­ха­ю­щий за­гон
летне-осен­ний се­зон
12
Село Сочинское
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
лет­ний се­зон
летне-осен­ний се­зон
13
Тельманский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
от­ды­ха­ю­щий за­гон
летне-осен­ний се­зон
14
Шункыркольский сельский округ
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
от­ды­ха­ю­щий за­гон
летне-осен­ний се­зон
15
Ярославский сельский округ
ве­сенне-лет­ний се­зон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
лет­ний се­зон
летне-осен­ний се­зон

262.
"Полтавка 2" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
263.
"Алем 777" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
264.
"Шынгыс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
265.
"Новосельское" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
266.
"Атбасар Данди Астык" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
267.
"Шуйское XXI" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
268.
"Аграрное" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
2018-2019 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану бойынша
жоспарына 2-қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Атбасар ауданы үшін қолайлы жайылым айналымдарының схемасы
Жылдар
1 қаша
2 қаша
3 қаша
4 қаша
2018
Көктемгі-жазғы маусым 1
жазғы маусым 2
Күзгі маусым 3
Демалатын қаша
2019
Демалатын қаша
Көктемгі-жазғы маусым 1
Жазғы маусым 2
Күзгі маусым 3
Ескерту: 1, 2, 3, 4 – жылына қашаларды пайдалану кезегі.
2018-2019 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану бойынша
жоспарына 3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Атбасар ауданы бойынша маусымдық жайылымдардың алаңы 491509,3 гектарды құрайды.
Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 375015,3 гектарды, елді мекендердің жерлерінде 70725 гектар, босалқы жерлерінде 45769 гектар.
2018-2019 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану бойынша
жоспарына 4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахтылы құдықтарға) қол жетікізу схемасы
Ауыл шаруашылық жануарына суды тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасары - Қазақстан Республикасы ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығымен бекітілген, жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларының 9-тармағына сәйкес айқындалады (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 тіркелген).
Аудан аумағында суаратын немесе суландыратын каналдары жоқ.
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну қол жеткізу схемасы
2018-2019 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану бойынша
жоспарына 5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
2018-2019 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану бойынша
жоспарына 6-қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
2018-2019 жылдарға арналған
Атбасар ауданы бойынша
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану бойынша
жоспарына 7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауыл­дық округ­тер­дің ата­уы
2018 жылғы қашалардың саны
2019 жылғы қашалардың саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Ақан Құрманов ауылдық округі
Көктемгі-жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Демалатын қаша
Демалатын қаша
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
2
Бастау ауылдық округі
Көктемгі жазғы мау­сым
Жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Демалатын қаша
3
Борисовка ауылы
Көктемгі жазғы мау­сым
Демалатын қаша
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі маусым
4
Есенгелді ауылы
Де­ма­ла­тын қа­ша
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі- жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
5
Макеевка ауылдық округі
Көктемгі- жазғы мау­сым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Демалатын қаша
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі маусым
6
Мариновка ауылдық округі
Көктемгі жазғы мау­сым
Демалатын қаша
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі маусым
7
Новосельское ауылы
Көктемгі жазғы мау­сым
Жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі- жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
8
Покровка ауылдық округі
Демалатын қа­ша
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі- жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
9
Полтавка ауылдық округі
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Демалатын қаша
10
Сепе ауылы
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Демалатын қаша
11
Сергеевка ауылдық округі
Көктемгі- жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі маусым
12
Сочин­кое ауылы
Демалатын қа­ша
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі- жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
13
Тель­ан ауылдық округі
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Демалатын қаша
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі маусым
14
Шұңқыркөл ауылдық округі
Көктемгі- жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі маусым
15
Ярославка ауылдық округі
Көктемгі- жазғы маусым
Жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы-күзгі маусым
Көктемгі- жазғы маусым
Демалатын қаша
Жазғы маусым
Жазғы-күзгі маусым