О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Жаксынском районе
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 14 февраля 2017 года № 6ВС-10-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 14 марта 2017 года № 5826. Утратило силу решением Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 3 июля 2020 года № 6ВС-58-2
Сноска. Утратило силу решением Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 03.07.2020 № 6ВС-58-2 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправленнии в Республике Казахстан", статьей 10 Закона Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан", Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно регламентировать порядок проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Жаксынском районе согласно приложению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
Жаксынского районного маслихата
Б.Джанадилов
Секретарь Жаксынского
районного маслихата
Б.Джанадилов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Жаксынского района К.Суюндиков
"14" 02 2017 год
Приложение
к решению Жаксынского
районного маслихата
от "14" февраля 2017 года
№ 6ВС-10-5
Дополнительный порядок проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов
и демонстраций в Жаксынском районе
1. Порядок проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций на территории Жаксынского района разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан".
2. Определить место проведения мирных собраний, митингов на территории Жаксынского района:
1) село Жаксы, центральная площадь по улице Дружбы.
3. Определить следующий маршрут для проведения шествий и демонстраций на территории Жаксынского района:
1) от мечети "Уәли" села Жаксы по улице 30 лет Победы до центральной площади по улице Дружбы.
4. В местах проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций не допускается:
1) использование транспарантов, лозунгов, иных материалов (визуальных, аудио/ видео), а также публичные выступления, содержащие призывы к нарушению общественного порядка, совершению преступлений, оскорблений в адрес кого бы то ни было;

Жақсы ауданында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2017 жылғы 14 ақпандағы № 6ВС-10-5 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 14 наурызда № 5826 болып тіркелді. Күші жойлды - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 3 шілдедегі № 6ВС-58-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 03.07.2020 № 6ВС-58-2 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткізу тәртібі туралы" Заңының 10-бабына сәйкес, Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жақсы ауданында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібі қосымшаға сәйкес қосымша реттелсін.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Жақсы аудандық мәслихатының
сессия төрағасы
Б.Жанәділов
Жақсы аудандық
мәслихатының хатшысы
Б.Жанәділов
"КЕЛІСІЛДІ"
Жақсы ауданының әкімі Қ.Сүйіндіков
2017 жыл "14" 02
Жақсы аудандық
мәслихатының
2017 жылғы "14" ақпандағы
№ 6ВС-10-5 шешіміне
қосымша
Жақсы ауданында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және
демонстрациялар өткізудің қосымша тәртібі
1. Жақсы ауданының аумағында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізудің тәртібі Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткізу тәртібі туралы" Заңына сәйкес әзірленді.
2. Жақсы ауданының аумағында бейбіт жиналыстарды, митингілерді өткiзу орны анықталсын:
1) Жақсы ауылы, Дружба көшесі бойынша орталық алаң.
3. Жақсы ауданының аумағында шерулер мен демонстрациялар өткізу үшін келесі бағыт анықталсын:
1) 30 лет Победы көшесі бойынша Жақсы ауылының "Уәли" мешітінен бастап Дружба көшесі бойынша орталық алаңға дейін.
4. Бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер мен демонстрациялар өткізу орындарында:
1) транспаранттарды, ұрандарды, басқа да материалдарды (көрнекі, дыбыстық/бейне) қолдануға, сондай-ақ, қоғамдық тәртіпті бұзуға, қылмыс жасауға шақыратын, кімге де болмасын тіл тигізетін көпшілік алдында сөз сөйлеулерге;

2) распитие алкогольных напитков, употребление наркотических средств, психотропных веществ или их аналогов.
5. В целях обеспечения общественного порядка и безопасности участников пикета:
1) участники различных одиночных пикетов должны располагаться друг относительно друга на расстоянии не менее 50 метров или быть в пределах прямой видимости;
2) допускается проведение в один и тот же день и время, на одном и том же объекте не более трех одиночных пикетов.
6. При пикетировании разрешается:
1) стоять, сидеть у пикетируемого объекта;
2) использовать средства наглядной агитации;
3) выкрикивать краткие лозунги, слоганы по теме пикета.
7. В случае, когда получен отказ акимата Жаксынского района в проведении мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстрации или, когда состоялось решение о его запрещении, уполномоченные (организаторы) незамедлительно принимают меры по отмене всех подготовительных мероприятий и по надлежащему оповещению об этом потенциальных участников.

2) алкоголь ішімдіктерін ішуге, есірткі құралдарын, психотроптық заттарды, оларға ұқсас өнімдерді, прекурсорларды қолдануға жол берілмейді.
5. Қоғамдық тәртіп пен пикетке қатысушылардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында:
1) әр түрлі жекелеген пикеттерге қатысушылар бір-бірінен 50 метрден кем емес қашықтықта орналасуы немесе айқын көрініп тұруы қажет;
2) бір күнде және бір уақытта, бір объектіде үштен аспайтын жекелеген пикеттерді өткізуге жол беріледі.
6. Пикетке шығушыларға рұқсат етіледі:
1) пикет өткізілетін объектінің жанында тұруға, отыруға;
2) көрнекі үгіт-насихат құралдарын пайдалануға;
3) пикеттің тақырыбы бойынша қысқа ұрандар, слогандар айқайлап айтуға.
7. Егерде, бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізуге рұқсат беруден Жақсы ауданының әкімдігі бас тартқан жағдайда немесе оны тыйым салу туралы шешім шығарылса, уәкілдер (ұйымдастырушылар) барлық дайындық шараларын тоқтатуға және бұл туралы ықтимал қатысушыларды тиісті хабардар ету бойынша тез арада шаралар қолданады.