Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения аппарата Аксуского районного маслихата и его описания
Решение Аксуского районного маслихата Алматинской области от 29 мая 2017 года № 15-70. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 4 июля 2017 года № 4266. Утратило силу решением Аксуского районного маслихата Алматинской области от 22 сентября 2020 года № 66-290
Сноска. Утратило силу решением Аксуского районного маслихата Алматинской области от 22.09.2020 № 66-290 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" Аксуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Правила выдачи служебного удостоверения аппарата Аксуского районного маслихата и его описание согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на руководителя аппарата Аксуского районного маслихата Усенова Нурбола Каметкалиевича.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Аксуского
районного маслихата Э.Самбетов
Секретарь Аксуского
районного маслихата Б.Сулейменов
Приложение утвержденное решением Аксуского районного маслихата от "29" мая 2017 года № 15-70
Правила выдачи служебного удостоверения аппарата Аксуского районного маслихата и его описание 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения аппарата Аксуского районного маслихата и его описание (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 30 Законов Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок выдачи служебного удостоверения аппарата Аксуского районного маслихата (далее – аппарат маслихата) и его описание.
2. Государственному служащему выдается служебное удостоверение (далее- удостоверение), которое является документом, подтверждающим его государственную должность и должностные полномочия.
3. Удостоверение без соответствующего оформления, с просроченным сроком действия, помарками и подчистками считается недействительным.
2. Порядок выдачи служебного удостоверения
4. Удостоверение выдается за подписью секретаря Аксуского районного маслихата.
5. Удостоверение выдается при назначении на должность, перемещении (переназначении), порче, утере и по истечении срока действия ранее выданного удостоверения.
6. При освобождении от занимаемой должности, увольнении, перемещении (переназначении), работники, в течение трех рабочих дней со дня вынесения соответствующего приказа сдают удостоверение специалисту аппарата маслихата, занимающегося кадровыми вопросами.
При замене удостоверение, ранее выданное удостоверение изымается специалистом аппарата маслихата, занимающегося кадровыми вопросами.

Ақсу аудандық мәслихаты аппаратының қызметтік куәлігін беру қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Алматы облысы Ақсу аудандық мәслихатының 2017 жылғы 29 мамырдағы № 15-70 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2017 жылы 4 шілдеде № 4266 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Ақсу аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 қыркүйектегі № 66-290 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Ақсу аудандық мәслихатының 22.09.2020 № 66-290 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңның 30-бабының 4-тармағына сәйкес, Ақсу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ.
1. Ақсу аудандық мәслихаты аппаратының қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы осы шешімінің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақсу аудандық мәслихаты аппаратының басшысы Усенов Нурбол Қаметқалиевичке жүктелсін.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы Э.Самбетов
Аудандық мәслихаттың хатшысы Б.Сүлейменов
Ақсу аудандық мәслихатының 2017 жылғы "29" мамырдағы № 15-70 шешімімен бекітілген қосымша
Ақсу аудандық мәслихаты аппаратының қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ақсу аудандық мәслихаты аппаратының қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы (бұдан әрі - қағидалар) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және Ақсу аудандық мәслихаты аппаратының (бұдан әрі – мәслихат аппараты) қызметтік куәлігін беру тәртібін және оның сипаттамасын айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметшіге мемлекеттік лауазымы мен лауазымдық өкілеттіктерін растайтын құжат болып табылатын қызметтік куәлік (бұдан әрі - куәлік) беріледі.
3. Тиісінше ресімделмеген, қолдану мерзімі өткен, түзетілген және тазартылған куәлік жарамсыз болып саналады.
2. Қызметтік куәлікті беру тәртібі
4. Куәлік Ақсу аудандық мәслихат хатшысының қолы қойылып беріледі.
5. Куәлік лауазымға тағайындалған, ауыстырылған (қайта тағайындалған) бүлінген, жоғалған және алдындағы берілген куәліктің қолдану мерзімі өткен кезде беріледі.
6. Атқарып отырған лауазымынан босатылған, қызметтен босатылған, ауыстырылған (қайта тағайындалған) кезде, қызметкерлер тиісті бұйрықтың шыққан күімнен бастап үш жұмыс күні ішінде куәлікті кадр мәселесімен айналысатын мәслихат аппаратының маманына тапсырады.
6. Куәлікті ауыстырған кезде, бұрын берілген куәлікті кадр мәселесімен айналысатын мәслихат аппаратының маманы қайтарып алады.
Қызметкерлер алған куәлік үшін, осы Қағидалардың қосымшасына сәйкес нысаны бойынша Ақсу аудандық мәслихаты аппаратының қызметтік куәліктерін беру және қайтару журналына қол қояды (бұдан әрі- журнал).

7. За полученное удостоверение работники расписываются в журнале выдачи и возврата служебных удостоверений аппарата Аксуского районного маслихата (далее- журнал) по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
8. Удостоверения и журнал хранятся у специалиста аппарата маслихата, занимающегося кадровыми вопросами.
9. При вручении удостоверения государственному служащему, впервые принятому на государственную службу, проводится разъяснение по его пользованию и порядку его хранения.
10. В случае утраты или порчи удостоверения, его владелец незамедлительно извещает в письменной (произвольной) форме специалиста аппарата маслихата, занимающегося кадровыми вопросами.
11. Работник, утерявший удостоверение, направляет на опубликование с средства массовой информации информацию о недействительности утерянного удостоверения, о чем информирует специалиста аппарата маслихата, занимающегося кадровыми вопросами.
12. Утраченное или испорченное удостоверение по вине работника, работник восстанавливает за счет собственных средств.
13. Ежегодно, по состоянию на 1 января, специалист аппарата маслихата, занимающийся кадровыми вопросами проводит сверку соответствия удостоверений их данным. Уничтожение удостоверений производит специалист аппарата маслихата, занимающийся кадровыми вопросами ежегодно в первый понедельник декабря с составлением акта об уничтожений в произвольной форме.
14. Общий контроль за порядком заполнения, выдачи и уничтожения удостоверений осуществляет, специалист аппарата маслихата, занимающийся кадровыми вопросами.
3. Описание удостоверения
15. Обложка удостоверения бордового цвета. В развернутом виде обложка удостоверения имеет размер – 70х195 миллиметра.
На лицевой стороне удостоверение по центру в золотом цвете, размером – 27х27 миллиметра расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан. Ниже Государственного Герба Республики Казахстан на государственном языке в золотом цвете размещена надпись "МАСЛИХАТ"
Вкладыш удостоверения состоит из двух частей: левая и правая. Размер каждой стороны – 60х85 миллиметра. Вкладыш удостоверения выполняется в светло голубом цвете. На левой и правой стороне вкладыша изображен защитный тангир с использованием скрытой формы солнца и парящего орла.
В верхней части левой стороны вкладыша удостоверения на государственном языке, в красном цвете размещена надпись "АҚСУ АУДАНДЫҚ МӘСЛИХАТЫ". Под надписью размещен микротекст "Қазақстан" (при наличии), занимаемая должность, наименование структурного подразделения, срок действия удостоверения на государственном языке.

7. Куәліктер және журнал кадр мәселесімен айналысатын мәслихат аппартының маманында сақталады.
8. Мемлекеттік қызметке алғаш қабылданған мемлекеттік қызметшіге куәлікті тапсырған кезде пайдалану және оны сақтау тәртібі бойынша түсіндіру жүргізіледі.
9. Куәлік жоғалған немесе бүлінген жағдайда, оның иесі дереу кадр мәселесімен айналысатын мәслихат аппаратының маманына жазбаша (еркін) нысанда хабарлайды.
10. Куәлікті жоғалтқан қызметкер жоғалған куәліктің жарамсыздығы туралы ақпаратты бұқаралық ақпарат құралдарына жариялауға жібереді, ол жөнінде кадр мәселесімен айналысатын мәслихат аппаратының маманына хабарлайды.
12. Қызметкерлердің кінәсінен жоғалған немесе бүлінген куәлікті, қызметкер өз қаражаты есебінен қалпына келтіреді.
13. Кадр мәселесімен айналысатын мәслихат аппаратының маманы жыл сайын, 1 қаңтардағы жағдай бойынша, куәліктердің деректерге сәйкестігін салыстыруды жүргізеді. Куәліктерді жоюды жою туралы еркін нысанында актіні жасай отырып, жыл сайын желтоқсанның бірінші дүйсенбісінде кадр мәселесімен айналысатын мәслихат аппаратының маманы жүргізіеді.
14. Куәліктерді толтыру, ресімдеу, беру және жою тәртібін жалпы бақылауды кадр мәселесімен айналысатын мәслихат аппаратының маманы жүзеге асырады.
3. Куәліктің сипаттамасы
15. Куәліктің мұқабасы күрең қызыл түсті. Куәлік мұқабасының көлемі ашылған түрінде – 70х195 миллиметер болады.
Куәліктің сырт жағының ортасында көлемі – 27х27 миллиметер, алтын түсті Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасынан төмен мемлекеттік тілде "МӘСЛИХАТ" деген жазу орналасқан.
Куәлік жапсырмасы сол және оң жақ екі бөліктен тұрады. Әрбір жақтың көлемі – 60х85 миллиметер. Куәлік жапсырмасы ашық көгілдір түсте жасалады.
Жапсырманың оң және сол жақтарында күн мен қыранның жасырын нысанын пайдалана отырып, қорғаныс тангирі бейнеленген.
Куәлік жапсырманың сол жағының жоғары бөлігінде мемлекеттік тілде, қызыл түсті "АҚСУ АУДАНДЫҚ МӘСЛИХАТЫ" деген жазу орналасқан.
Жазу асында қызыл түсті, "Қазақстан Республикасы" деген микромәтін арналасқан, төменге қарай мемлекеттік тәлде куәлік нөмірі, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), атқаратын лауазымы, құрылымдық бөлімшенің атауы, куәліктің қолданылу мерзімі көрсетіледі.

В левой части левой стороны вкладыша ниже от микротекста изображена рамка. В центре рамки размером – 25х25 миллиметра, изображен Государственный Герб Республики Казахстан.
Ниже Государственного Герба Республики Казахстан на государственном язык в синем цвете размещена надпись "ҚАЗАҚСТАН".
В верхней части правой стороны вкладыша удостоверения на русском языке, в красном цвете размещена надпись "АКСУСКИЙ РАЙОННЫЙ МАСЛИХАТ". Под надписью размещен микротекст "Қазақстан Республикасы" красного цвета, по ниспадающей указывается н0мер удостоверения, фамилия, имя, отчество (при наличии), занимаемая должность,наименование структурного подразделения на русском языке и заверяется подписью секретаря Аксуского районного маслихата и гербовой печатью.
В левой части правой вкладыша ниже от микротекста изображена рамка для фотографии размером – 30х40 миллиметра.
Приложение к Правилам выдачи служебного удостоверения аппарата Аксуского районного маслихата
форма
Журнал выдачи и возврата служебных удостоверений государственных служащих аппарата Аксуского районного маслихата.
Фамилия, имя, Отчество, (при на
личии)
Занимаемая должность
Номер служебного удостоверения
Дата выдачи
Личная под
подпись о получении
Отметка о замене и сдаче служебного удостоверения (назначение должности, истечение срока увольнение утеря)
Личная роспись
о сдаче
Уничтожение служебного удостоверения (номер и дата акта)
Примечание: Журнал выдачи и возврата служебных удостоверений аппарата Аксуского районного маслихата прошнуровывается, пронумеровывается и заверяется подписью специалиста аппарата маслихата, занимающегося кадровыми вопросами и печатью.

Жапсырманың сол жағының сол жақ бөлігінде микромәтіннен төмен жиектеме бейнеленген. Жиектеме ортасында көлем – 25х25 миллиметр, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасынан төмен, мемлекеттік тілде көк түсті "ҚАЗАҚСТАН" деген жазу орналасқан.
Куәлік жапсырмасының оң жағының жоғарғы бөлігінде орыс тілінде, қызыл түсті "АКСУСКИЙ РАЙОННЫЙ МАСЛИХАТ" деген жазу орналасқан. Жазу астында қызыл түсті "Қазақстан Республикасы" деген микромәтін орналасқан, төменге қарай орыс тілде куәлік нөмірі, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), атқаратын лауазымы, құрылымдық бөлімшенің атауы көрсетіледі және Ақсу аудандық мәслихаты хатшысының қолымен және елтаңбалық мөрімен бекітіледі.
Жапсырманың оң жағындағы сол жақ бөлігінде микромәтіннен төмен көлемі – 30х40 миллиметр фотосурет үшін жиектеме орналасқан.
Ақсу аудандық мәслихаты аппаратының қызметтік куәлікті беру қағидаларына 1– қосымша
нысан
Ақсу аудандық мәслихаты аппаратының қызметтік куәліктерін беру және қайтару журналы
Тегі,
аты,
әкесінің
аты (бар
болса)
Атқаратын
лауазымы
Куәлік №
Беру күні
Алғаны жөнінде жеке қолы
Қызметтік куәлікті ауыстыру және тапсырғаны (тағайындалған лауазымының өзгеруі, мерзімінің өтуі, жұмыстан босатылуы, жоғалуы туралы белгі
Тапсырғаны жөнінде
жеке қолы
Қызметтік куәлікті
жою (актінің нөмірі мен күні)
Ескертпе: Ақсу аудандық мәслихаты аппаратының қызметтік куәліктерін беру және қайтару журналы тігіліп, нөмерленіп және кадр мәселесімен айналысатын мәслихат апаратының маманының қолы мен және мөрімен расталады.