Об утверждении перечня субсидируемых видов удобрений и норм субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений на 2018 год
Постановление акимата Костанайской области от 8 декабря 2017 года № 626. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 28 декабря 2017 года № 7431.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 4-4/305 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11223) акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые перечень субсидируемых видов удобрений и нормы субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений на 2018 год.
2. Признать утратившим силу:
1) постановление акимата Костанайской области от 23 сентября 2016 года № 444 "Об утверждении перечня субсидируемых видов удобрений и норм субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6649, опубликовано 15 октября 2016 года в газете "Костанайские новости");
2) постановление акимата Костанайской области от 17 апреля 2017 года № 194 "О внесении изменений в постановление акимата от 23 сентября 2016 года № 444 "Об утверждении перечня субсидируемых видов удобрений и предельных норм субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7053, опубликовано 30 мая 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2018 жылға арналған субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесін және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литріне) арналған субсидиялардың нормаларын бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2017 жылғы 8 желтоқсандағы № 626 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 28 желтоқсанда № 7431 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 4-4/305 "Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11223 болып тіркелген) сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2018 жылға арналған субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесін және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литріне) арналған субсидиялардың нормалары бекітілсін.
2. Күшi жойылды деп танылсын:
1) Қостанай облысы әкімдігінің 2016 жылғы 23 қыркүйектегі № 444 "Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесін және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литрiне) арналған субсидиялардың шекті нормаларын бекіту туралы" қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6649 болып тіркелген, 2016 жылғы 15 қазандағы "Костанайские новости" газетінде жарияланған);
2) Қостанай облысы әкімдігінің 2017 жылғы 17 сәуірдегі № 194 "Әкімдіктің 2016 жылғы 23 қыркүйектегі № 444 "Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесін және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литріне) арналған субсидиялардың шекті нормаларын бекіту туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7053 болып тіркелген, 2017 жылғы 30 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
3. "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және оған енгізу үшін жіберуді;

3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Костанайской области после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Костанайской области.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Костанайской области А. Мухамбетов
Приложение
к постановлению акимата
от 8 декабря 2017 года № 626

3) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қостанай облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облысының әкімі А. Мұхамбетов
Әкімдіктің
2017 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 626 қаулысымен бекітілген

Перечень субсидируемых видов удобрений и нормы субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений на 2018 год
Сноска. Перечень и нормы с изменениями, внесенными постановлениями акимата Костанайской области от 16.05.2018 № 210 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 14.09.2018 № 410 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Виды субсидируемых удобрений
Содержание действующих веществ в удобрении, %
Единица измерения
Нормы субсидий на одну единицу, тенге
1
2
3
4
5
Азотные удобрения
1
Аммиачная селитра

2018 жылға субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литріне) арналған субсидиялардың нормалары
Ескерту. Тізбе және нормаларға өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы әкімдігінің 16.05.2018 № 210 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 14.09.2018 № 410 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлері
Тыңайтқышта әсер етуші заттың құрамы, %
Өлшем бірлігі
Бір бірлігіне арналған субсидиялардың нормалары, теңге
1
2
3
4
5
Азоттық тыңайтқыштар
1
Аммиак селитрасы

N 34,4
тонна
36000
Селитра аммиачная
Селитра аммиачная марки Б
2
Карбамид
N-46
тонна
42500
N-41,2, K2O-5,5
N-46,2
N-46,3
N-46,6
Карбамид, марки Б
N-46
N-46,2
2-1
Сульфат аммония
N-21
тонна
30800
Фосфорные удобрения
3
Суперфосфат
P-15
тонна
18700
Суперфосфат обогащенный
P-21,5
Суперфосфат
P-19
4
Супрефос азот-серосодержащий
"Супрефос-NS"
N12, P2O5-24, Ca-14, Mg-0,5, SO3-25
тонна
64000
5
Аммофос
N-10, P-46
тонна
62500
N-12, P-52
Калийные удобрения
6
Калий сернокислый (сульфат калия) очищенный
K2O-50
тонна
130000
Сложные удобрения
7
Нитроаммофоска марки
NPK 15:15:15
N-15, P-15, K-15
тонна
59000
Нитроаммофоска марки
NPK 16:16:16
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска марки
NPK 10:26:26
N-10, P-26, K-26
7-1
Удобрение сложное азотно-фосфорное серосодержащее марки 20:20
N-20, P-20, S-14
тонна

N 34,4
тонна
36000
Аммиак селитрасы
Б маркалы аммиак селитрасы
2
Карбамид
N-46
тонна
42500
N-41,2, K2O-5,5
N-46,2
N-46,3
N-46,6
Б маркалы, карбамид
N-46
N-46,2
2-1
Аммоний сульфаты
N-21
тонна
30800
Фосфорлық тыңайтқыштар
3
Суперфосфат
P-15
тонна
18700
Байытылған суперфосфат
P-21,5
Суперфосфат
P-19
4
"Супрефос-NS" азот құрамды супрефос
N12, P2O5-24, Ca-14, Mg-0,5, SO3-25
тонна
64000
5
Аммофос
N-10, P-46
тонна
62500
N-12, P-52
Калийлық тыңайтқыштар
6
Тазартылған күкірт қышқылды калий
(калий сульфаты)
K2O-50
тонна
130000
Күрделі тыңайтқыштар
7
Нитроаммофоска марки
NPK 15:15:15
N-15, P-15, K-15
тонна
59000
Нитроаммофоска марки
NPK 16:16:16
N-16, P-16, K-16
Нитроаммофоска марки
NPK 10:26:26
N-10, P-26, K-26
7-1
Құрамында азот-фосфор күкірті бар кешенді тыңайтқыш 20:20 маркалы
N-20, P-20, S-14
тонна