О районном бюджете Житикаринского района на 2018-2020 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 20 декабря 2017 года № 164. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 4 января 2018 года № 7446. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 4 статьи 45, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год, в следующих объемах:
1) доходы – 4695272,6 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2063387,9 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 12129 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 11142 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 2608613,7 тысяч тенге;
2) затраты – 4806097,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -62519,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 62519,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -48305,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 48305,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 28.11.2018 № 247 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета районному бюджету на 2018 год, установлен в сумме 1601805 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет города районного значения:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджет города Житикара Житикаринского района на 2018 год в сумме 5027,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджет города Житикара Житикаринского района на 2019 год в сумме 87302,0 тысячи тенге;
3) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджет города Житикара Житикаринского района на 2020 год в сумме 92250,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что объем бюджетных изъятий на 2018 год из районного бюджета в областной бюджет составляет 0 тенге.
5. Установить, что объем бюджетных изъятий на 2018 год из бюджета города Житикары Житикаринского района в районный бюджет составляет 0 тенге.

Жітіқара ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 164 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 4 қаңтарда № 7446 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі 45-бабының 4-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4695272,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2063387,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 12129 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 11142 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 2608613,7 мың теңге;
2) шығындар – 4806097,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 62519,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 62519,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -48305,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін) пайдалану – 48305,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 28.11.2018 № 247 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2018 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі, 1601805 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері:
1) аудандық бюджеттен Жітіқара ауданы Жітіқара қаласының бюджетіне берілетін 2018 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 5027,0 мың теңге сомасында;
2) аудандық бюджеттен Жітіқара ауданы Жітіқара қаласының бюджетіне берілетін 2019 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 87302,0 мың теңге сомасында;
3) аудандық бюджеттен Жітіқара ауданы Жітіқара қаласының бюджетіне берілетін 2020 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 92250,0 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2018 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алып коюлардың көлемі 0 құрайтыны ескерілсін.
5. 2018 жылға арналған Жітіқара ауданы Жітіқара қаласының бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып коюлардың көлемі 0 құрайтыны белгіленсін.

6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Житикаринского района на 2018 год в сумме 60487,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 12.10.2018 № 239 (вводится в действие с 01.01.2018).
7. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе:
1) 13334,7 тысячи тенге - на создание цифровой образовательной инфраструктуры;
2) 6722,9 тысячи тенге – для реализации государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования за счет государственного-частного партнерства Житикаринского района ясли-сада "Теремок" на 120 мест;
3) 876 тысяч тенге – на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы;
4) 12237 тысяч тенге – на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы;
5) 2976 тысяч тенге – на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных;
6) 4674 тысячи тенге – на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов;
7) 131547,2 тысяч тенге – на капитальный ремонт затворов плотин Верхне-Шортандинского и Нижне-Шортандинского водохранилищ;
8) 75599,5 тысяч тенге – средний ремонт участка автомобильной дороги "Житикара – Берсуат" от 0 до 21 километра;
9) 6051 тысяча тенге - для подключения организаций образования к высокоскоростному Интернету;
10) 100000 тысяч тенге - строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в городе Житикара Костанайской области;
11) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 28.11.2018 № 247 (вводится в действие с 01.01.2018).
12) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 28.11.2018 № 247 (вводится в действие с 01.01.2018).
13) 908 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий против нодулярного дерматита крупного рогатого скота;
14) 424,1 тысячи тенге – на заработную плату педагогам дополнительного образования IТ классов.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 13.02.2018 № 181 (вводится в действие с 01.01.2018); от 11.05.2018 № 204 (вводится в действие с 01.01.2018); от 08.06.2018 № 210 (вводится в действие с 01.01.2018); от 20.08.2018 № 227 (вводится в действие с 01.01.2018); от 28.11.2018 № 247 (вводится в действие с 01.01.2018).

6. 2018 жылға арналған Жітіқара ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 60487,5 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 12.10.2018 № 239 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға – 13334,7 мың теңге;
2) 120 орынға арналған Жітіқара ауданы "Теремок" бөбекжай-бақшасының мемлекеттік-жекешелік әріптестік есебінен білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру үшін – 6722,9 мың теңге;
3) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге – 876 мың теңге;
4) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде, мобильді орталықтардағы оқуды қоса алғанда, еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 12237 мың теңге;
5) жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге – 2976 мың теңге;
6) инсинераторларды пайдалана отырып биологиялық қалдықтарды кәдеге жаратуға – 4674 мың теңге;
7) Жоғарғы – Шортанды және Төменгі – Шортанды су қоймалары бөгеттерінің қақпаларын күрделі жөндеуге – 131547,2 мың теңге;
8) "Жітіқара – Берсуат" 0-ден 21 километрге дейін автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеу – 75599,5 мың теңге;
9) білім беру ұйымдарын жоғары жылдамдықтағы Интернетке қосу үшін - 6051 мың теңге;
10) Қостанай облысының Жітіқара қаласында дене шынықтыру – сауықтыру кешенін салу – 100000 мың теңге;
11) аланып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 28.11.2018 № 247 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
12) аланып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 28.11.2018 № 247 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
13) ірi қара малдың нодулярлық дерматитіне қарсы эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 908 мың теңге;
14) IT сыныптардағы қосымша білім беру мұғалімдерінің еңбекақысына – 424,1 мың теңге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді – Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 13.02.2018 № 181 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.05.2018 № 204 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.06.2018 № 210 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.08.2018 № 227 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.11.2018 № 247 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

7-1. Учесть, что в бюджете района на 2018 год предусмотрен возврат трансфертов в областной бюджет в сумме 129663 тысячи тенге, в том числе:
перенос срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя с 2018 года на 2020 год в сумме 94068 тысяч тенге;
уменьшение ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование в сумме 35595 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 08.06.2018 № 210 (вводится в действие с 01.01.2018).
8. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе:
1) 991 тысяча тенге – на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
2) 7826 тысяч тенге – на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
3) 25535 тысяч тенге – на развитие рынка труда;
4) 10206 тысяч тенге – на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
5) 30028 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
6) 5919 тысяч тенге – на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
7) 279 тысяч тенге – на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
8) 11160 тысяч тенге – на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общесреднего образования;
9) 75599,5 тысяч тенге – средний ремонт участка автомобильной дороги "Житикара – Берсуат" от 0 до 21 километра;
10) 300000 тысяч тенге – реконструкция сетей водоснабжения села Забеловка Житикаринского района;
11) 71108,6 тысяч тенге – на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 11.05.2018 № 204 (вводится в действие с 01.01.2018); от 08.06.2018 № 210 (вводится в действие с 01.01.2018); от 12.10.2018 № 239 (вводится в действие с 01.01.2018); от 28.11.2018 № 247 (вводится в действие с 01.01.2018).

7-1. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке трансферттерді 129663 мың теңге сомасында қайтару көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын енгізу мерзімін 2018 жылдан 2020 жылға көшіру 94068 мың теңге сомасында;
міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жұмыс берушілердің аударымдары бойынша мөлшерлемелерді 35595 мың теңге сомасында азайту.
Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 08.06.2018 № 210 шешімімен (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 991 мың теңге;
2) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 7826 мың теңге;
3) еңбек нарығын дамытуға – 25535 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 10206 мың теңге;
5) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 30028 мың теңге;
6) халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді ендіруге – 5919 мың теңге;
7) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарды құруға жұмыс берушінің шығыстарын субсидиялауға – 279 мың теңге;
8) бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын және ұлттық біліктілік тестінен өткен мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 11160 мың теңге;
9) "Жітіқара – Берсуат" 0-ден 21 километрге дейін автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеу – 75599,5 мың теңге;
10) Жітіқара ауданы Забелов ауылының сумен жабдықтау желілерін реконструкциялау – 300000 мың теңге;
11) жаңартылған білім мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және осы бағыттағы жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен төленген шығыстардың сомаларын өтеуге – 71108,6 мың теңге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді – Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 11.05.2018 № 204 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.06.2018 № 210 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.10.2018 № 239 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.11.2018 № 247 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.
10. Утвердить бюджетные программы аппаратов сел, сельских округов Житикаринского района на 2018 год, согласно приложению 5.
11. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрено распределение трансфертов органам местного самоуправления между селами, поселками, сельскими округами, городами районного значения в сумме 3000 тысяч тенге, согласно приложению 6.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Шукманова Р.С.
Секретарь Житикаринского
районного маслихата
А. Кабиев
СОГЛАСОВАНО
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел экономики и
бюджетного планирования
акимата Житикаринского района"
_____________ Г. Баймухамбетова
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 декабря 2017 года № 164
Районный бюджет Житикаринского района на 2018 год

9. 2018 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2018 жылға арналған Жітіқара ауданының ауылдар, ауылдық округтер аппараттарының бюджеттік бағдарламалары 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2018 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына аудандық бюджетте ауылдар, кенттер, ауылдық округтер, аудандық маңызы бар қалалар арасында трансферттерді 3000 мың теңге сомасында бөлу көзделгені 6-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
12. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессияның төрайымы Р. Шукманова
Жітіқара аудандық
мәслихатының хатшысы
А. Кабиев
КЕЛІСІЛДІ
"Жітіқара ауданы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
____________ Г. Баймухамбетова
Мәслихаттың
2017 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 164 шешіміне 1-қосымша
Жітіқара ауданының 2018 жылға арналған аудандық бюджеті