Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения сотрудникам государственного учреждения "Аппарат маслихата Майского района" и его описание
Решение маслихата Майского района Павлодарской области от 12 мая 2017 года № 2/17. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 1 июня 2017 года № 5520. Утратило силу решением Майского районного маслихата Павлодарской области от 14 августа 2020 года № 2/61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением Майского районного маслихата Павлодарской области от 14.08.2020 № 2/61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 7) пункта 3 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", Майский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи служебного удостоверения сотрудникам государственного учреждения "Аппарат маслихата Майского района" и его описание.
2. Контроль за исполнением данного решения возложить на руководителя аппарата государственного учреждения "Аппарат маслихата Майского района".
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Т. Сулейменов
Секретарь районного маслихата Г. Арынов
Утверждены
решением Майского
районного маслихата
от 12 мая 2017 года № 2/17
Правила выдачи служебного удостоверения
сотрудникам государственного учреждения
"Аппарат маслихата Майского района" и его описание
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения сотрудникам государственного учреждения "Аппарат маслихата Майского района" и его описание (далее - Правила) определяют порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат маслихата Майского района" (далее - аппарат).
2. Служебное удостоверение государственного служащего (далее - служебное удостоверение) является документом, подтверждающим его государственную должность.
3. Служебное удостоверение соответствует описанию, утвержденному настоящими Правилами.
4. Служебное удостоверение без соответствующего оформления, по истечении срока действия, с помарками и подчистками считается недействительным.
Глава 2. Порядок выдачи служебного удостоверения

"Май аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне қызметтік куәлігін беру Қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 2017 жылғы 12 мамырдағы № 2/17 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 1 маусымда № 5520 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 2020 жылғы 14 тамыздағы № 2/61 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 14.08.2020 № 2/61 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 8-бабы 3-тармағының 7) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 30-бабының 4-тармағына сәйкес, Май аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған "Май аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау "Май аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің аппарат басшысына жүктелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Т. Сүлейменов
Аудандық мәслихатының хатшысы Ғ. Арынов
Май аудандық мәслихатының
2017 жылғы 12 мамырдағы
№ 2/17 шешімімен
бекітілген
"Май аудандық мәслихатының аппараты"
мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне қызметтік
куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Май аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы (бұдан әрі - Қағидалар) "Май аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - аппарат) қызметтік куәлігін беру тәртібін белгілейді.
2. Мемлекеттік қызметшінің қызметтік куәлігі (бұдан әрі - қызметтік куәлік) оның мемлекеттік лауазымын растайтын құжат болып табылады.
3. Қызметтік куәлік осы Қағидаларда бекітілген сипаттамаға сәйкес келеді.
4. Тиісінше ресімделмеген, жарамдылық мерзімі өткен, түзетілген және тазартылған куәлік жарамсыз болып саналады.
2-тарау. Қызметтік куәлікті беру тәртібі

5. Служебное удостоверение выдается за подписью секретаря Майского районного маслихата административным государственным служащим корпуса "Б".
6. Служебное удостоверение выдается сотрудникам при назначении на должность, изменении должности, утере, а также порчи ранее выданного удостоверения. При получении служебного удостоверения сотрудники расписываются в журнале учета выдачи служебного удостоверения государственных служащих аппарата (далее - журнал учета) по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
7. При вручении служебного удостоверения государственному служащему, впервые принятому на государственную службу, проводится разъяснение по его пользованию и порядке его хранения. При замене служебного удостоверения, предусмотренного пунктом 6 настоящих Правил, ранее выданное служебное удостоверение изымается руководителем аппарата государственного учреждения "Аппарат маслихата Майского района".
Глава 3. Описание служебного удостоверения
8. Служебное удостоверение представляет собой книжечку в переплете из бумвинила. Обложка служебного удостоверения голубого цвета размеров 7 х 10 сантиметров, а в развернутом виде размером 7 х 21 сантиметров.
9. На лицевой стороне обложки служебного удостоверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись "Куәлік" на государственном и "Удостоверение" на русском языках.
Сноска. В пункт 9 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется решением маслихата Майского района Павлодарской области от 09.11.2017 № 2/21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. На внутренней стороне служебного удостоверения на белом фоне изображен защитный тангир голубого цвета с использованием скрытой формы солнца и парящего орла в круге. В верхней части размещены надписи красного цвета "Қазақстан Республикасы", "Республика Казахстан".
11. На левой стороне: фотография (анфас, цветная) размером 3х4 сантиметров, рядом указывается номер служебного удостоверения, имя, отчество (при наличии), фамилия, занимаемая должность. Текст печатается на государственном языке, заверяется подписью секретаря Майского районного маслихата и гербовой печатью.
12. На правой стороне: изображение Государственного Герба Республики Казахстан, под гербом надпись лазурного цвета "Қазақстан Республикасы", рядом указывается номер служебного удостоверения, фамилия, имя, отчество (при наличии), занимаемая должность. Текст печатается на русском языке. Ниже указывается срок действия удостоверения.

5. Қызметтік куәлік "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік қызметшілеріне Май аудандық мәслихаты хатшысының қолы қойылып беріледі.
6. Қызметтік куәлік қызметкерлерге лауазымға тағайындалған, лауазымы ауысқан, жоғалған, сондай-ақ бұған дейін берілген куәлік бүлінген жағдайда беріледі. Қызметкерлер қызметтік куәлікті алу барысында осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аппараттың мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналына (бұдан әрі - есепке алу журналы) қол қояды.
7. Мемлекеттік қызметке алғаш қабылданған мемлекеттік қызметшіге қызметтік куәлікті тапсырған кезде оны пайдалану және сақтау тәртібі бойынша түсіндіру жүргізіледі. Осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген, қызметтік куәлікті ауыстыру кезінде, "Май аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің аппарат басшысы бұрын берілген қызметтік куәлікті қайтарып алады.
3-тарау. Қызметтік куәліктің сипаттамасы
8. Қызметтік куәлік мұқабасы бумвинилдан жасалған кітапшадан тұрады. Қызметтік куәліктің тысы көгілдір түсті, көлемі 7 х 10 сантиметр, ашып көрсетілген түрінде 7 х 21 сантиметр.
9. Қызметтік куәліктің сыртқы бетінің ортасында Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының алтын түсті бейнесі орналасқан, одан төмен типографиялық қаріппен мемлекеттік тілінде "Куәлік" және орыс тілінде "Удостоверение" деген жазу жазылған.
Ескерту. 9-тармаққа қазақ тілінде өзгеріс енгізілді, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді - Павлодар облысы Май аудандық мәслихатының 09.11.2017 № 2/21 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Қызметтік куәліктің ішкі жағында ақ түс аясында шеңберде орналасқан күн мен қалықтаған қыранның жасырын формасын қолдана отырып көгілдір түсті қорғаныштық тангир бейнеленген. Жоғары бөлігінде "Қазақстан Республикасы", "Республика Казахстан" деген қызыл түсті жазулар орналастырылған.
11. Сол жағында: көлемі 3х4 сантиметр фотосурет (қарсы алдынан түсірілген, түрлі-түсті), жанында қызметтік куәліктің нөмірі, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, атқаратын лауазымы көрсетіледі. Мәтін мемлекеттік тілде басылады, Май аудандық мәслихат хатшысының қолымен және елтаңбалы мөрмен расталады.
12. Оң жағында: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі, елтаңбаның төменгі жағында көгілдір жасыл түсті "Қазақстан Республикасы" деген жазу, жанында қызметтік куәліктің нөмірі, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), атқаратын лауазымы көрсетіледі. Мәтін орыс тілінде басылады. Одан төмен куәліктің қолдану мерзімі көрсетіледі.

Глава 4. Заключительное положения
13. Общий контроль за порядком заполнения, оформления, учета, выдачи, хранения и уничтожения служебных удостоверений осуществляет руководитель аппарата государственного учреждения "Аппарат маслихата Майского района".
14. В случае утраты или порчи служебного удостоверения, его владелец незамедлительно извещает в письменной (произвольной) форме руководителя аппарата государственного учреждения "Аппарат маслихата Майского района" в течение трех рабочих дней, подает объявление в средства массовой информации.
15. По каждому факту утраты, порчи служебного удостоверения, а также передачи его другим лицам или использования не по назначению, руководитель аппарата государственного учреждения "Аппарат маслихата Майского района" в течение десяти рабочих дней проводит служебное расследование, по результатам которого дисциплинарная комиссия аппарата рассматривает вопрос о привлечении виновных лиц к дисциплинарной ответственности.
16. При увольнении сотрудник сдает служебное удостоверение руководителю аппарата государственного учреждения "Аппарат маслихата Майского района". Сданные сотрудниками при увольнении, либо порче служебное удостоверения подлежат уничтожению с составлением акта на списание и уничтожение по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Приложение 1
к Правилам выдачи служебного
удостоверения сотрудникам
государственного учреждения
"Аппарат маслихата Майского
района" и его описание
Форма
Журнал выдачи, возврата служебных удостоверений государственного
учреждения "Аппарат маслихата Майского района"
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Занимаемая должность
№ Удостоверения
Дата выдачи
Роспись работника кому выдано служебное удостоверение
Дата возврата
Роспись работника кто сдал удостоверение
Примечание: журнал выдачи, возврата служебных удостоверений прошнуровывается, пронумеровывается и заверяется подписью руководителя аппарата и гербовой печатью.
Приложение 2
к Правилам выдачи служебного
удостоверения сотрудникам
государственного учреждения
"Аппарат маслихата Майского
района" и его описание
Форма
Наименование организации
АКТ № ___
_________________                                                ______________
место составления                                                      дата
Мы, нижеподписавшиеся, (не менее 3 работников, указать фамилию, имя, отчество (при наличии), занимаемую должность), составили настоящий акт по списанию и уничтожению служебных удостоверений работников государственного учреждения "Аппарат маслихата Майского района" на основании пункта 6 Правил выдачи служебного удостоверения, в связи с увольнением, переводом на другую должность.
Фамилия, имя, отчество (при наличии)      Наименование должности      Подпись
Фамилия, имя, отчество (при наличии)      Наименование должности      Подпись
Фамилия, имя, отчество (при наличии)      Наименование должности      Подпись

4-тарау. Қорытынды ережелер
13. Қызметтік куәліктерді толтыру, ресімдеу, есепке алу, беру, сақтау және жою тәртібін жалпы бақылауды "Май аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің аппарат басшысы жүзеге асырады.
14. Қызметтік куәлік жоғалған немесе бүлінген жағдайда, оның иесі дереу "Май аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің аппарат басшысына үш жұмыс күн ішінде жазбаша (еркін) нысанда хабарлайды, бұқаралық ақпарат құралдарына хабарландыру береді.
15. Қызметтік куәлікті жоғалтудың, бүлдірудің, сондай-ақ оны басқа адамдарға берудің немесе мақсатқа сай пайдаланбаудың әрбір фактісі бойынша "Май аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің аппарат басшысы он жұмыс күн ішінде қызметтік тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша аппараттың тәртіптік комиссиясы кінәлілерді тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы мәселені қарайды.
16. Жұмыстан босатылған кезде қызметкер қызметтік куәлікті "Май аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің аппарат басшысына тапсырады. Қызметкерлер жұмыстан босатылған немесе қызметтік куәлік бүлінген кезде осы Қағидаларға 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жою және есептен шығаруға акт жасаумен жоюға жатады.
"Май аудандық
мәслихатының аппараты"
мемлекеттік мекемесінің
қызметкерлеріне қызметтік
куәлігін беру Қағидалары
және оның сипаттамасына
1-қосымша
Нысан
"Май аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік
мекемесінің қызметтік куәліктерін беру және қайтару журналы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Атқаратын лауазымы
Куәлік №
Беру күні
Қызметтік куәлік берілген қызметкердің қолы
Тапсыру күні
Куәлікті тапсырған қызметкердің қолы
Ескертпе: қызметтік куәліктерін беру және қайтару журналы тігіліп, нөмірленіп аппарат басшысының қолымен және елтаңбалы мөрмен расталады.
"Май аудандық
мәслихатының аппараты"
мемлекеттік мекемесінің
қызметкерлеріне қызметтік
куәлігін беру Қағидалары
және оның сипаттамасына
2-қосымша
Нысан
Ұйымның атауы
АКТ №____
______________________                              ___________________________
жасалу орны                                                күні
Біз, төменде қол қойғандар (кемінде 3 қызметкер, тегін, атын әкесінің атын (бар болса) атқаратын лауазымын көрсету керек), қызметтік куәлікті беру қағидаларының 6-тармағының негізінде "Май аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің жұмыстан босатылуға, басқа қызметке ауысуға байланысты қызметтік куәліктерін жою және есептен шығару бойынша осы актіні жасадық.
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            Лауазымның атауы            Қолы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            Лауазымның атауы            Қолы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)            Лауазымның атауы            Қолы