Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета и его описания
Нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением Республиканского бюджета от 19 января 2018 года № 3-НҚ. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 февраля 2018 года № 16316. Утратило силу нормативным постановлением Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан от 24 февраля 2023 года № 8-НҚ.
Сноска. Утратило силу нормативным постановлением Высшей аудиторской палаты РК от 24.02.2023 № 8-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета (далее – Счетный комитет) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) Правила выдачи служебного удостоверения Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета согласно приложению 1 к настоящему нормативному постановлению;
2) Описание служебного удостоверения Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета согласно приложению 2 к настоящему нормативному постановлению.
2. Юридическому отделу в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего нормативного постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего нормативного постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего нормативного постановления на интернет-ресурсе Счетного комитета.
3. Контроль за исполнением настоящего нормативного постановления возложить на руководителя аппарата Счетного комитета (Абдирайымов Х.С.).
4. Настоящее нормативное постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Счетного комитета
по контролю за исполнением
республиканского бюджета
Н. Абдибеков
Приложение 1
к нормативному постановлению
Счетного комитета по контролю
за исполнением
республиканского бюджета
от 19 января 2018 года № 3-НҚ
Правила выдачи служебного удостоверения Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета

Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің қызметтік куәлігін беру қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2018 жылғы 19 қаңтардағы № 3-НҚ нормативтік қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 6 ақпанда № 16316 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының 2023 жылғы 24 ақпандағы № 8-НҚ нормативтік қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Жоғары аудиторлық палатасының 24.02.2023 № 8-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) нормативтік қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабының 4-тармағына сәйкес Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті (бұдан әрі – Есеп комитеті) ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы нормативтік қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің қызметтік куәлігін беру қағидалары;
2) осы нормативтік қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы бекітілсін.
2. Заң бөлімі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы нормативтік қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы нормативтік қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерінің Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы нормативтік қаулының Есеп комитетінің интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы нормативтік қаулының орындалуын бақылау Есеп комитетінің аппарат басшысына (Қ.С. Әбдірайымов) жүктелсін.
4. Осы нормативтік қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Республикалық бюджеттің
атқарылуын бақылау жөніндегі
есеп комитетінің Төрағасы
Н. Әбдібеков
Республикалық бюджеттің
атқарылуын бақылау жөніндегі
есеп комитетінің 2018 жылғы
19 қаңтардағы № 3-НҚ
нормативтік қаулысына
1-қосымша
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің қызметтік куәлігін беру қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета (далее – Правила) определяют порядок выдачи служебного удостоверения административным государственным служащим (далее – служебное удостоверение) Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета (далее – Счетный комитет).
2. Служебное удостоверение является документом, подтверждающим государственную должность и должностные полномочия административного государственного служащего.
3. Служебное удостоверение, не соответствующее описанию, с просроченным сроком действия, помарками и подчистками, считается недействительным.
Глава 2. Порядок выдачи служебного удостоверения
4. Служебное удостоверение выдается сроком на два года за подписью:
1) Председателя Счетного комитета – руководителю аппарата Счетного комитета;
2) Руководителя аппарата Счетного комитета – административным государственным служащим Счетного комитета.
5. Служебные удостоверения выдаются административным государственным служащим в месячный срок при назначении на должность, изменении должности, смене фамилии, по истечении срока действия, при утере, а также порче ранее выданного служебного удостоверения.
6. Учет выдачи и возврата служебных удостоверений осуществляется в журнале учета выдачи и возврата служебных удостоверений Счетного комитета по форме, согласно приложению к настоящим Правилам.
За получение служебного удостоверения административный государственный служащий расписывается в журнале учета выдачи и возврата служебных удостоверений.
7. Журнал учета выдачи и возврата служебных удостоверений хранится в кадровой службе Счетного комитета (далее – кадровая служба).
8. При вручении служебных удостоверений кадровая служба проводит устные разъяснения для всех административных государственных служащих по их использованию.
При замене служебного удостоверения в случаях изменения должности, смены фамилии, ранее выданное служебное удостоверение изымается работником кадровой службы.
9. Общий контроль за порядком заполнения, оформления, учета, выдачи, хранения служебных удостоверений осуществляется кадровой службой.
10. В случае утери служебного удостоверения административный государственный служащий в течение трех рабочих дней извещает в письменной (произвольной) форме кадровую службу и подает объявление в средство массовой информации о недействительности служебного удостоверения.
11. По каждому факту утери, порчи служебного удостоверения, произошедшего в результате недобросовестного его хранения, а также передачи служебного удостоверения другим лицам, использования служебного удостоверения в личных внеслужебных целях, кадровой службой в течение десяти рабочих дней со дня издания соответствующего приказа проводится служебное расследование.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің қызметтік куәлігін беру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің (бұдан әрі – Есеп комитеті) мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне қызметтік куәлікті (бұдан әрі - қызметтік куәлік) беру тәртібін айқындайды.
2. Қызметтік куәлік мемлекеттік әкімшілік қызметшінің мемлекеттік лауазымын және лауазымдық өкілеттіктерін растайтын құжат болып табылады.
3. Сипаттамаға сәйкес келмейтін, қолданылу мерзімі өткен, түзетілген және тазартылған қызметтік куәлік жарамсыз болып саналады.
2-тарау. Қызметтік куәлікті беру тәртібі
4. Қызметтік куәлік екі жыл мерзімге:
1) Есеп комитетінің аппарат басшысына Есеп комитеті Төрағасының;
2) Есеп комитетінің мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне Есеп комитеті аппарат басшысының қолы қойылып беріледі.
5. Қызметтік куәліктер мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге лауазымға тағайындалған, лауазымы өзгерген, тегі ауысқан, бұған дейін берілген қызметтік куәлігінің қолданылу мерзімі өткен, жоғалған, бүлінген кезде бір ай ішінде беріледі.
6. Қызметтік куәліктердің берілуі мен қайтарылуын есепке алу осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша Есеп комитетінің қызметтік куәліктерінің берілуі мен қайтарылуын есепке алу журналында жүзеге асырылады.
Қызметтік куәлікті алғаны үшін мемлекеттік әкімшілік қызметші қызметтік куәліктердің берілуі мен қайтарылуын есепке алу журналына қол қояды.
7. Қызметтік куәліктердің берілуі мен қайтарылуын есепке алу журналы Есеп комитетінің кадр қызметінде (бұдан әрі – кадр қызметі) сақталады.
8. Кадр қызметі қызметтік куәліктерді тапсырған кезде барлық мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге оларды пайдалану бойынша ауызша түсіндірме жүргізеді.
Лауазымы өзгерген, тегі ауысқан жағдайларда қызметтік куәлікті ауыстыру кезінде бұған дейін берілген қызметтік куәлікті кадр қызметінің жұмыскері қайтарып алады.
9. Қызметтік куәліктерді толтыру, ресімдеу, есепке алу, беру, сақтау тәртібін жалпы бақылауды кадр қызметі жүзеге асырады.
10. Мемлекеттік әкімшілік қызметші қызметтік куәлігін жоғалтқан жағдайда үш жұмыс күні ішінде жазбаша (еркін) нысанда кадр қызметін хабардар етеді және бұқаралық ақпарат құралдарына қызметтік куәліктің жарамсыздығы туралы хабарландыру береді.
11. Қызметтік куәлікті дұрыс сақтамау нәтижесінде болған жоғалту, бүлдіру, сондай-ақ қызметтік куәлікті басқа адамдарға беру, қызметтік куәлікті жеке басы үшін қызметтен тыс мақсаттарға пайдаланудың әрбір фактісі бойынша кадр қызметі тиісті бұйрық шыққан күннен бастап он жұмыс күні ішінде қызметтік тергеп-тексеру жүргізеді.

По результатам служебного расследования дисциплинарная комиссия Счетного комитета принимает решение в соответствии с Правилами наложения дисциплинарного взыскания на государственных служащих, утвержденными Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 152.
12. Новое служебное удостоверение взамен утерянного, испорченного выдается кадровой службой в течение месяца со дня заседания дисциплинарной комиссии Счетного комитета.
13. При увольнении, назначении административного государственного служащего на новую должность, служебное удостоверение сдается в кадровую службу в течение пяти рабочих дней со дня вынесения соответствующего приказа.
На обходном листе подтверждением сдачи служебного удостоверения является подпись работника кадровой службы.
14. Служебные удостоверения, сданные при увольнении, порче либо по истечении срока действия, подлежат уничтожению экспертной комиссией Счетного комитета.
Приложение
к Правилам выдачи
служебного удостоверения
Счетного комитета по контролю
за исполнением республиканского
бюджета и его описаниям
форма
Журнал учета выдачи и возврата служебных удостоверений
Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета
№ п/п
Номер служебного удостоверения
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Занимаемая должность
Дата выдачи
Подпись
Отметка о возврате служебного удостоверения
Отметка об уничтожении служебного удостоверения
Примечание: журнал прошнуровывается, пронумеровывается, скрепляется печатью.
Приложение 2
к нормативному постановлению
Счетного комитета по контролю
за исполнением республиканского бюджета
от 19 января 2018 года № 3-НҚ
Описание служебного удостоверения Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета
1. Обложка удостоверения изготавливается из высококачественной кожи. В развернутом виде удостоверение имеет размер 6,5х19 см.
2. На лицевой стороне удостоверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже на удостоверении темно-бордового цвета типографским шрифтом выполнены надписи "Қазақстан Республикасы", ниже "Есеп комитеті".
3. Внутренняя сторона удостоверения:
Левая сторона (заполняется на государственном языке): верхняя часть содержит надпись "РЕСПУБЛИКАЛЫҚ БЮДЖЕТТІҢ АТҚАРЫЛУЫН БАҚЫЛАУ ЖӨНІНДЕГІ ЕСЕП КОМИТЕТІ"; ниже надписи располагается рамка под фотографию 3х4; справа от рамки фотографии размещается Ф.И.О. (при его наличии), напечатанных в соответствии с указанными в удостоверении личности данными, а также занимаемая должность; под Ф.И.О. (при его наличии) административного государственного служащего "Аппарат басшысы" и подпись Руководителя аппарата Счетного комитета с расшифровкой его подписи, а также под Ф.И.О. (при его наличии) руководителя аппарата "Төраға" и подпись Председателя Счетного комитета с расшифровкой его подписи;

Қызметтік тергеп-тексерудің нәтижелері бойынша Есеп комитетінің тәртіптік комиссиясы Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 152 Жарлығымен бекітілген Мемлекеттік қызметшілерге тәртіптік жаза қолдану қағидаларына сәйкес шешім қабылдайды.
12. Жоғалғанның, бүлінгеннің орнына жаңа қызметтік куәлікті кадр қызметі Есеп комитетінің тәртіптік комиссиясының отырысы өткен күннен бастап бір ай ішінде береді.
13. Мемлекеттік әкімшілік қызметші жұмыстан шыққан, жаңа лауазымға тағайындалған кезде қызметтік куәлік тиісті бұйрық шығарылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде кадр қызметіне тапсырылады.
Кету парағында қызметтік куәліктің тапсырылғанын кадр қызметі жұмыскерінің қойған қолы растайды.
14. Жұмыстан шыққан, бүлінген не қолданылу мерзімі өткен кезде тапсырылған қызметтік куәліктерді Есеп комитетінің сараптау комиссиясы жояды.
Республикалық бюджеттің атқарылуын
бақылау жөніндегі есеп
комитетінің қызметтік куәлігін
беру қағидаларына және оның
сипаттамасына қосымша
нысан
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің
қызметтік куәліктерінің берілуі мен қайтарылуын есепке алу журналы
р/с №
Қызметтік куәліктің нөмірі
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Атқаратын лауазымы
Берілген күні
Қолы
Қызметтік куәліктің қайтарылғаны туралы белгі
Қызметтік куәліктің жойылғаны туралы белгі
Ескертпе: журнал тігіліп, нөмірленіп, мөрмен бекітіледі.
Республикалық бюджеттің
атқарылуын бақылау жөніндегі
есеп комитетінің
2018 жылғы 19 қаңтардағы
№ 3-НҚ нормативтік қаулысына
2-қосымша
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің
қызметтік куәлігінің сипаттамасы
1. Куәліктің мұқабасы жоғары сапалы былғарыдан жасалады. Ашып көрсетілген түрінде куәліктің мөлшері 6,5х19 см.
2. Куәліктің сыртқы бетінің ортасында алтын түсті Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі орналасқан, одан төменірек күрең қызыл түсті куәлікте типографиялық қаріппен "Қазақстан Республикасы", одан төменірек "Есеп комитеті" деген жазбалар жазылады.
3. Куәліктің ішкі жағы:
Сол жағында (мемлекеттік тілде толтырылады): жоғарғы бөлігінде
"РЕСПУБЛИКАЛЫҚ БЮДЖЕТТІҢ АТҚАРЫЛУЫН БАҚЫЛАУ ЖӨНІНДЕГІ ЕСЕП КОМИТЕТІ" деген жазу, жазудан төменірек 3х4 см көлеміндегі фотосуретке арналған рамка орналасады; фотосуретке арналған рамканың оң жағында жеке куәлікте көрсетілген деректерге сәйкес басып терілген Т.А.Ә. (болған жағдайда), сондай-ақ атқарып отырған лауазымы; мемлекеттік әкімшілік қызметшінің Т.А.Ә. (болған жағдайда) астында "Аппарат басшысы" және Есеп комитеті аппарат басшысының қолы және қолтаңбасының толық жазылуы, сондай-ақ аппарат басшысының Т.А.Ә. (болған жағдайда) астында "Төраға" және Есеп комитеті Төрағасының қолы және қолтаңбасының толық жазылуы орналастырылады.

Правая сторона (заполняется на русском языке): верхняя часть содержит надпись "СЧЕТНЫЙ КОМИТЕТ ПО КОНТРОЛЮ ЗА ИСПОЛНЕНИЕМ РЕСПУБЛИКАНСКОГО БЮДЖЕТА"; ниже надписи располагается рамка размером 2,5х3,5, на розовом фоне которой изображен Государственный Герб Республики Казахстан в золотом исполнении; справа от рамки изображение Государственного Герба Республики Казахстан размещается Ф.И.О. (при его наличии), напечатанных в соответствии с указанными в удостоверении личности данными, а также занимаемая должность; под Ф.И.О. (при его наличии) административного государственного служащего указывается срок действия удостоверения на государственном и русском языках.

Оң жағында (орыс тілінде толтырылады): жоғарғы бөлігінде "СЧЕТНЫЙ КОМИТЕТ ПО КОНТРОЛЮ ЗА ИСПОЛНЕНИЕМ РЕСПУБЛИКАНСКОГО БЮДЖЕТА" деген жазу; жазудан төменірек алқызыл түсті реңде алтын түсті Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөлшері 2,5х3,5 см рамка орналасады; Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген рамканың оң жағында жеке куәлікте көрсетілген деректерге сәйкес басып терілген Т.А.Ә. (болған жағдайда), сондай-ақ атқарып отырған лауазымы; мемлекеттік әкімшілік қызметшінің Т.А.Ә. (болған жағдайда) астында куәліктің қолданылу мерзімі мемлекеттік және орыс тілдерінде көрсетіледі.