Об утверждении формы централизованного реестра получателей компенсации и правил его представления
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 января 2018 года № 82. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 февраля 2018 года № 16340.
_Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 01.07.2020.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 10 января 2018 года "О Фонде компенсации потерпевшим", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму централизованного реестра получателей компенсации согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) правила представления централизованного реестра получателей компенсации согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 января 2018 года № 82
Форма
Централизованный реестр
получателей компенсации
№___
Дата представления____________________________
_________________________________________________
(наименование государственного органа, осуществляющего функции уголовного
преследования)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ИИН* получателя
Банковские реквизиты получателя (БИК, ИИК* (при наличии текущего/лицевого банковского счета получателя, указание номера счета))
Сумма
1
2
3
4
5
Руководитель: __________________ ____________________________________________
(подпись)             Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Руководитель
службы финансового обеспечения: ____________ ___________________________________
(подпись)       Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер:                   ____________ ___________________________________
(подпись)       Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
* Примечание:
БИК – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИИК – индивидуальный идентификационный код.
Приложение 2
к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 января 2018 года № 82
Правила представления централизованного реестра получателей компенсации

Өтемақы алушылардың орталықтандырылған тізілімінің нысанын және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 30 қаңтардағы № 82 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 12 ақпанда № 16340 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т.қараңыз
"Жәбірленушілерге өтемақы қоры туралы" Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 10 қаңтардағы Заңының 5-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес өтемақы алушылардың орталықтандырылған тізілімінің нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес өтемақы алушылардың орталықтандырылған тізілімін ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне жариялау және енгізу үшін жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2020 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 30 қаңтардағы
№ 82 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
№___
Өтемақы алушылардың
орталықтандырылған тізілімі
Ұсынған күні _________________________________
_________________________________________________________________________
(қылмыстық қудалау функцияларын іске асыратын мемлекеттік органның атауы)
№ р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Алушының ЖСН*
Алушының банктік деректемелері
(БСК, ЖСК* (алушының ағымдағы/жеке банк шоты бар болса, шот нөмірін көрсету))
Сомасы
1
2
3
4
5
Басшы: __________ ___________________________________ (қолы) Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
мөр орны
Қаржы қызметінің басшысы: ____________ ____________________________________
(қолы) Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер: ____________ ____________________________________
(қолы) Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
* Ескертпе:
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 30 қаңтардағы
№ 82 бұйрығына
2-қосымша
Өтемақы алушылардың орталықтандырылған тізілімін ұсыну қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления централизованного реестра получателей компенсации (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 10 января 2018 года "О Фонде компенсации потерпевшим" (далее – Закон) и определяют порядок представления централизованного реестра получателей компенсации (далее – реестр).
Глава 2. Порядок представления централизованного реестра
2. Реестр ведется государственными органами, осуществляющими функции уголовного преследования, по форме, согласно приложению 1 к настоящему приказу, в соответствии с решением о выплате компенсации.
3. Реестр содержит следующие сведения получателей компенсации:
1) Фамилия, имя, отчество (при его наличии);
2) индивидуальный идентификационный номер получателя;
3) банковские реквизиты получателя (бизнес-идентификационный номер, индивидуальный идентификационный код, при наличии текущего/лицевого банковского счета получателя, указание номера счета);
4) сумма компенсации.
4. Поступления в Фонд компенсации потерпевшим (далее – Фонд) зачисляются на контрольный счет наличности, открытый в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета. Использование средств Фонда осуществляется только на цели, предусмотренные Законом.
5. Реестр представляется государственными органами, осуществляющими функции уголовного преследования, в уполномоченный орган по исполнению бюджета ежемесячно к пятнадцатому числу месяца, следующего за вынесением решения о назначении компенсации.
6. Уполномоченный орган по исполнению бюджета на основании реестра формирует платежное поручение.
Выплаты компенсации осуществляются из Фонда на банковский счет получателей компенсации.
7. Выплаты уполномоченным органом по исполнению бюджета производятся на основании реестра при наличии средств на контрольном счете наличности Фонда не позднее десяти календарных дней, следующих за датой представления реестра государственными органами, осуществляющие функции уголовного преследования.
8. В случаях отсутствия или недостаточности денег Фонда, выплата компенсации осуществляется уполномоченным органом по исполнению бюджета по мере пополнения средств Фонда в порядке очередности поступления реестров.
9. В случае излишне (ошибочно) выплаченных сумм по данным реестра с контрольного счета наличности Фонда государственные органы, осуществляющие функции уголовного преследования, принимают необходимые меры по их возврату.
10. Уполномоченный орган по исполнению бюджета уведомляет государственные органы, осуществляющие функции уголовного преследования, об исполнении реестра по форме согласно приложению к настоящим Правилам.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы өтемақы алушылардың орталықтандырылған тізілімін ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жәбірленушілерге өтемақы қоры туралы" Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 10 қаңтардағы Заңының (бұдан әрі – Заң) 5-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және өтемақы алушылардың орталықтандырылған тізілімін (бұдан әрі – тізілім) ұсыну тәртібін айқындайды.
2-тарау. Орталықтандырылған тізілімді ұсыну тәртібі
2. Тізілімді өтемақыны төлеу туралы шешімге сәйкес қылмыстық қудалау функцияларын жүзеге асыратын мемлекеттік органдар осы бұйрыққа 1- қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізеді.
3. Тізілім өтемақы алушылардың мынадай мәліметтерін қамтиды:
1) Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
2) алушының жеке сәйкестендіру нөмірі;
3) алушының банктік деректемелері (бизнес сәйкестендіру нөмірі, жеке сәйкестендіру коды, алушының ағымдағы/жеке банк шотыбар болса, шот нөмірін көрсету);
4) өтемақы сомасы.
4. Жәбірленушілерге зиянды өтеу қорына (бұдан әрі - Қор) түсетін түсімдерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган ашылған қолма-қол ақшаны бақылау шотына есептейді. Қордың қаражаты Заңмен көзделген мақсатқа пайдалануға жүзеге асырылады.
5. Орталықтандырылған тізілімді бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органға қылмыстық қудалау функцияларын іске асыратын мемлекеттік органдары ай сайын тұлғаны жәбірленуші ретінде тану туралы қаулы шыққан айдан кейінгі айдың он бесінші күніне қарай ұсынады.
6. Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган тізілімі негізінде төлем тапсырысын қалыптастырады.
Қордан өтемақыны төлеу алушылардың банктік шотына жүзеге асырылады.
7. Қордың қолма-қол ақшаны бақылау шотында қаражат болған кезде өтемақыны төлеуді орталықтандырылған тізілім негізінде қылмыстық қудалау функцияларын іске асыратын мемлекеттік органдардың өтемақы алушылардың орталықтандырылған тізілімін ұсынған күннен кейінгі күнтізбелік он күннен кешіктірмей бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган жүргізіледі.
8. Қордың ақшасы болмаған немесе жеткіліксіз болған жағдайда, өтемақыны төлеуді Қор қаражатының толықтырылуына қарай тізілімдердің түсу кезектігі тәртібімен бюджетті атқару жөніндегі атқарушы орган жүзеге асырады.
9. Тізілімнің деректері бойынша Қордың қолма-қол ақшаны бақылау шотынан артық (қате) төленген сома болған жағдайда қылмыстық қудалау функцияларын іске асыратын мемлекеттік органдар оларды қайтару бойынша қажетті шараларды қабылдайды.
10. Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган тізілімнің орындалғаны туралы осы Қағиданың қосымшасына сәйкес нысан бойынша қылмыстық қудалау функцияларын іске асыратын мемлекеттік органдарды хабардар етеді.

11. В случае возврата платежей в связи с некорректным указанием в реестре данных получателей компенсации, уполномоченный орган по исполнению бюджета уведомляет государственные органы, осуществляющие функции уголовного преследования, о причинах возврата.
Государственные органы, осуществляющие функции уголовного преследования, исправляют некорректно указанные данные и включают получателей компенсаций, по которым произведен возврат платежей, в следующий Реестр.
12. Ответственность за необоснованное назначение компенсации и правильность заполнения данных получателей компенсации в реестре несет лицо в соответствии с пунктом 6 статьи 8 Закона.
Приложение
к Правилам представления
централизованного реестра
получателей компенсации
Форма
Уведомление
о проведенных платежах по централизованным реестрам
получателей компенсации
Дата представления____________________________
________________________________________________________________________________
(наименование государственного органа, осуществляющего функции уголовного
преследования)
№ п/п
Реестр
Платежное поручение
Дата проведения платежа
Номер
Дата
Получатель
Сумма
Номер
Дата
Сумма
А
1
2
3
4
5
6
7
8
Руководитель казначейства: ____________ ______________________________________
(подпись)       Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Исполнитель:              ____________ ______________________________________
(подпись)       Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати

11. Өтемақы алушылардың деректерің тізілімде жаңылыс көрсетуіне байланысты төлемдерді қайтарған жағдайда бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган қайтару себебі туралы қылмыстық қудалау функцияларын іске асыратын мемлекеттік органдарға хабардар етеді.
Қылмыстық қудалау функцияларын іске асыратын мемлекеттік органдар жаңылыс көрсеткен деректерді түзетеді және өтемақы алушыларды, олар бойынша төлемдерді қайтару өткізілген келесі тізілімге қосады.
12. Өтемақыны негізсіз тағайындағаны және тізілімде өтемақы алушылардың деректерін толықтыру дұрыстығына Заңның 8-бабының 6-тармағына сәйкес тұлға жауапты болады.
Өтемақы
алушылардың орталықтандырылған
тізілімін жүргізу қағидаларына
қосымша
Нысан
Өтемақы алушылардың орталықтандырылған
тізілімі бойынша жүргізілген төлемдер туралы хабарлама
Ұсынған күні _____________________________________________
___________________________________________________________________________
(қылмыстық қудалау функцияларын іске асыратын мемлекеттік органдардың атауы)
№ р/с
Тізілім
Төлем тапсырмасы
Төлем жүргізілген күні
Нөмері
Күні
Алушы
Сомасы
Нөмірі
Күні
Сомасы
А
1
2
3
4
5
6
7
8
Қазынашылық басшысы _________ _____________________________________
(қолы) Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Орындаушы: __________ ______________________________________________
(қолы) Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
мөр орны