Об утверждении Правил, сроков и формы предоставления лицами, осуществляющими электронную торговлю товарами и применяющими нормы налогового законодательства Республики Казахстан в части уменьшения исчисленной суммы корпоративного подоходного налога, уменьшения облагаемой суммы дохода индивидуального предпринимателя на облагаемый доход индивидуального предпринимателя, уменьшения облагаемого дохода физического лица на налогооблагаемый доход индивидуального предпринимателя информации по такой деятельности
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 222. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 марта 2018 года № 16503.
В соответствии с пунктом 2 статьи 28 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила, сроки и формы предоставления лицами, осуществляющими электронную торговлю товарами и применяющими нормы налогового законодательства Республики Казахстан в части уменьшения исчисленной суммы корпоративного подоходного налога, уменьшения облагаемой суммы дохода индивидуального предпринимателя на облагаемый доход индивидуального предпринимателя, уменьшения облагаемого дохода физического лица на налогооблагаемый доход индивидуального предпринимателя информации по такой деятельности.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан информаций об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 февраля 2018 года № 222
Правила, сроки и формы предоставления лицами, осуществляющими электронную торговлю товарами и применяющие нормы налогового законодательства Республики Казахстан в части уменьшения исчисленной суммы корпоративного подоходного налога, уменьшения облагаемой суммы дохода индивидуального предпринимателя на облагаемый доход индивидуального предпринимателя, уменьшение облагаемого дохода физического лица на налогооблагаемый доход индивидуального предпринимателя информации по такой деятельности
Глава 1. Общие положения

Тауарлармен электрондық сауданы жүзеге асыратын және Қазақстан Республикасы салық заңнамасының корпоративтік табыс салығының есептелген сомасын азайту, дара кәсіпкер кірісінің салық салынатын сомасын дара кәсіпкердің салық салынатын кірісіне азайту, жеке тұлғаның салық салынатын кірісін дара кәсіпкердің салық салынатын кірісіне азайту бөлігіндегі нормаларын қолданатын тұлғалар осындай қызмет жөніндегі ақпаратты беру қағидаларын, мерзімдерін және нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 222 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 5 наурызда № 16503 болып тіркелді.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 28-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған тауарлармен электрондық сауданы жүзеге асыратын және Қазақстан Республикасы салық заңнамасының корпоративтік табыс салығының есептелген сомасын азайту, дара кәсіпкер кірісінің салық салынатын сомасын дара кәсіпкердің салық салынатын кірісіне азайту, жеке тұлғаның салық салынатын кірісін дара кәсіпкердің салық салынатын кірісіне азайту бөлігіндегі нормаларын қолданатын тұлғалар осындай қызмет жөніндегі ақпаратты беру қағидалары, мерзімдері және нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпараттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын:
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделінген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 16 ақпандағы
№ 222 бұйрығымен
бекітілген
Тауарлармен электрондық сауданы жүзеге асыратын және Қазақстан Республикасы
салық заңнамасының корпоративтік табыс салығының есептелген сомасын азайту,
дара кәсіпкер кірісінің салық салынатын сомасын дара кәсіпкердің салық салынатын
кірісіне азайту, жеке тұлғаның салық салынатын кірісін дара кәсіпкердің салық
салынатын кірісіне азайту бөлігіндегі нормаларын қолданатын тұлғалар осындай
қызмет жөніндегі ақпаратты беру қағидаларын, мерзімдерін және нысаны
1 тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящие Правила, сроки и формы предоставления лицами, осуществляющими электронную торговлю товарами и применяющими нормы налогового законодательства Республики Казахстан в части уменьшения исчисленной суммы корпоративного подоходного налога, уменьшения облагаемой суммы дохода индивидуального предпринимателя на облагаемый доход индивидуального предпринимателя, уменьшение облагаемого дохода физического лица на налогооблагаемый доход индивидуального предпринимателя информации по такой деятельности разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 28 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее – Кодекс) и определяют порядок, сроки и формы предоставления лицами, осуществляющими электронную торговлю товарами и применяющими нормы налогового законодательства Республики Казахстан, в части уменьшения исчисленной суммы корпоративного подоходного налога, уменьшения облагаемой суммы дохода индивидуального предпринимателя на облагаемый доход индивидуального предпринимателя, уменьшения облагаемого дохода физического лица на налогооблагаемый доход индивидуального предпринимателя информации по такой деятельности (далее – информация).
Глава 2. Порядок и сроки предоставления информации
2. Лица, осуществляющие электронную торговлю товарами и применяющие нормы налогового законодательства Республики Казахстан в части уменьшения исчисленной суммы корпоративного подоходного налога, уменьшения облагаемой суммы дохода индивидуального предпринимателя на облагаемый доход индивидуального предпринимателя, уменьшение облагаемого дохода физического лица на налогооблагаемый доход индивидуального предпринимателя (далее – Лица) представляют информацию органам государственных доходов по месту жительства или месту нахождения. При отсутствии данных, подлежащих отражению, данная информация предоставляется с нулевыми значениями.
3. Отчетным периодом по предоставлению информации для лиц является календарный год.
4. Информация предоставляется не позднее 31 марта года, следующего за отчетным налоговым периодом по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам. В случае если указанный налогоплательщик осуществляет выписку электронной счет-фактуры по каждой оформленной сделке, то информация не предоставляется.
5. Предоставление информации прекращается в случае прекращения деятельности и направления уведомления о прекращении деятельности в качестве налогоплательщика, осуществляющего электронную торговлю товарами в соответствие с пунктом 4 статьи 88 Кодекса.

1. Осы Тауарлармен электрондық сауданы жүзеге асыратын және Қазақстан Республикасы салық заңнамасының корпоративтік табыс салығының есептелген сомасын азайту, дара кәсіпкер кірісінің салық салынатын сомасын дара кәсіпкердің салық салынатын кірісіне азайту, жеке тұлғаның салық салынатын кірісін осындай қызмет бойынша дара кәсіпкердің салық салынатын кірісіне азайту бөлігіндегі нормаларын қолданатын тұлғалардың ақпараттарды беру қағидалары, мерзімдері және нысаны "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 28-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленген және тауарлардың электрондық саудасын жүзеге асыратын және Қазақстан Республикасы салық заңнамасының корпоративтік табыс салығының есептелген сомасын азайту, дара кәсіпкер кірісінің салық салынатын сомасын дара кәсіпкердің салық салынатын кірісіне азайту, жеке тұлғаның салық салынатын кірісін осындай қызметтері бойынша дара кәсіпкердің салық салынатын кірісіне азайту бөлігіндегі нормаларын қолданатын тұлғалардың ақпараттарды (бұдан әрі – ақпарат) беру тәртібін, мерзімдерін және нысанын анықтайды.
2-тарау. Ақпарат беру тәртібі және мерзімдері
2. Тауарлардың электрондық саудасын жүзеге асыратын және Қазақстан Республикасы салық заңнамасының корпоративтік табыс салығының есептелген сомасын азайту, дара кәсіпкер кірісінің салық салынатын сомасын дара кәсіпкердің салық салынатын кірісіне азайту, жеке тұлғаның салық салынатын кірісін осындай қызмет бойынша дара кәсіпкердің салық салынатын кірісіне азайту бөлігіндегі нормаларын қолданатын тұлғалар (бұдан әрі – Тұлғалар) тауарларды сату бойынша жеке тұлғаның электрондық түрде жүзеге асырылған мәмілелерінің ресімделгендері туралы ақпаратты тұрғылықты/орналасқан жері бойынша мемлекеттік кірістер органдарына тапсырады. Көрсетілуі тиіс осы деректер жоқ болған кезде, бұл ақпарат нөлдік мәндермен беріледі.
3. Тұлғалар үшін есепті кезең бойынша ақпарат беру күнтізбелік жыл болып табылады.
4. Ақпарат осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша есепті салық кезеңінен кейінгі жылдың 31 наурызынан кешіктірілмей ұсынылады. Егер көрсетілген салық төлеуші әрбір ресімделген мәміле үшін электрондық шот-фактура жазып беруді жүзеге асырған жағдайда, онда ақпарат берілмейді.
5. Кодекстің 88-бабының 4-тармағына сәйкес тауарлардың электрондық саудасын жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде қызметін тоқтатуы және қызметін тоқтатқаны туралы хабарламаны жолдаған жағдайда ақпараттар тапсыру тоқтатылады.

6. В случае возврата товара по ранее оформленной сделке и указанной в одном налоговом периоде, информация предоставляется с заполнением реквизитов граф, отражающих оформленные сделки по реализации товаров, осуществленных в электронном виде, в последующей строке повторяются все реквизиты граф, за исключением граф, предусматривающих суммовые значения, которые отражаются со знаком "минус".
7. Лица имеют возможность внесения изменений в указанную ранее информацию.
8. Вносимые изменения в указанную ранее информацию предоставляются с указанием вида "Дополнительные" с заполнением всех ранее отраженных реквизитов граф, за исключением граф, предусматривающих суммовые значения, которые отражаются со знаком "минус". Исправленные реквизиты и суммы вводятся в графах новой строкой новым значением.
9. Не допускается внесение изменений и дополнений в ранее представленную информацию по проверяемому налоговому периоду в период проведения (с учетом продления и приостановления) комплексных и тематических проверок.
10. При внесении дополнений информация предоставляется с видом "Дополнительные" и с указанием новых данных.
11. В случае прекращения деятельности, ликвидации или реорганизации налогоплательщика (налогового агента), а также при снятии с регистрационного учета по налогу на добавленную стоимость информация представляется с видом "Ликвидационная".
12. Лица представляют информацию по выбору:
на бумажном носителе – в орган государственных доходов в явочном порядке;
по почте – заказным письмом через почтовую или иную организацию связи;
в электронном виде – через информационную систему, допускающую компьютерную обработку информации.
13. Информация на бумажном носителе составляется в двух экземплярах, подписывается физическим лицом, руководителем юридического лица и (или) структурного подразделения юридического лица.
При этом один экземпляр возвращается лицу с отметкой органа государственных доходов с обязательным указанием входящего номера информации.
Одновременно с информацией на бумажном носителе предоставляется информация на электронном носителе (в формате Microsoft Excel).
Далее информация регистрируется, и по ней осуществляется ввод данных органом государственных доходов в системе, допускающей компьютерную обработку информации.
Датой предоставления информации на бумажном носителе является дата приема органом государственных доходов информации на бумажном носителе.
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 12.12.2019 № 1374 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

6. Бір салық кезеңінде көрсетілген және бұрын жасалған мәміле бойынша тауарларды қайтарған жағдайда, ақпарат тауарларды сату бойынша электрондық түрде жүзеге асырылған мәмілелерінің рәсімделгені көрсетіліп бағандардағы деректер толтырылып беріледі, келесі жолда сомалық белгілерді көздейтін бағандарды қоспағанда, олар "азайту" белгісімен көрсетіледі, барлық бағандардағы деректемелер қайталанады.
7. Бұрын көрсетілген ақпараттарға тұлғалардың өзгерістер енгізуге мүмкіндігі бар.
8. Көрсетілген бұрынғы ақпаратқа өзгерістер енгізу сомалық белгілерді көздейтін бағандарды қоспағанда, олар "азайту" белгісімен көрсетіледі, барлық бағандардағы бұрыңғы көрсетілген деректемелерді толтыруда "Қосымша" түрін көрсету ұсынылады. Дұрыс деректемелер мен сомалар бағандарға жаңа мәнмен жаңа жолмен енгізіледі.
9. Кешенді және тақырыптық тексеріс жүргізу кезеңінде (мерзімін ұзарту және тоқтата тұруды ескере отырып) тексерілетін салықтық кезең бойынша бұрын берілген ақпаратқа өзгерістер мен толықтырулар енгізуге жол берілмейді.
10. Ақпаратқа толықтырулар енгізген кезде "Қосымша" түрінде және жаңа деректерді көрсетіледі.
11. Салық төлеушiнiң (салық агентiнiң) қызметін тоқтатқан немесе қайта ұйымдастырған, сондай-ақ қосылған құн салығын есептен шығарудан бас тартқан жағдайда, ақпаратты "Таратылған" түрімен ұсынылу қажет.
12. Тұлғалар ақпаратты таңдауы бойынша ұсынады:
қағаз жеткізгіште – мемлекеттік кірістер органына келу тәртібінде;
поштамен – пошта немесе басқа да байланыс ұйымы арқылы тапсырыс хат арқылы;
электрондық түрде – ақпаратты компьютерлік өңдеуге мүмкіндік беретін ақпараттық жүйе арқылы тапсырады.
13. Қағаз жеткізгіштегі ақпарат екі данада жасалады оған жеке тұлға, заңды тұлғаның басшысы және (немесе) заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің басшысы қол қояды.
Бұл ретте бір данасы кіріс нөмірін көрсете отырып міндетті түрде мемлекеттік кірістер органының белгісімен тұлғаға қайтарылады.
Қағаз жеткізгіштегі ақпарат бір мезгілде электрондық жеткізгіштегі (Microsoft Excel нысанында) ақпарат болып беріледі.
Одан әрі ақпарат тіркеледі және олар бойынша мемлекеттік кірістер органының ақпаратты компьютерлік өңдеуге мүмкіндік беретін ақпараттық жүйесіне деректерді енгізу жүзеге асырылады.
Қағаз жеткізгіштегі ақпараттарды ұсыну күні мемлекеттік кірістер органының қағаз жеткізгіштегі ақпараттарды қабылдау күні болып табылады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 12.12.2019 № 1374 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

14. Информация в электронной форме, предоставляемая посредством системы приема и обработки налоговой отчетности, заверяется электронной цифровой подписью лица.
15. По информации, предоставленной в электронной форме, лицо получает в электронной форме подтверждение о принятии или непринятии информации органом государственных доходов по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам с присвоением регистрационного номера центральным узлом системы приема и обработки налоговой отчетности.
Датой принятия информации в электронной форме является дата принятия центральным узлом системы приема и обработки налоговой отчетности.
Приложение 1
к Правилам, срокам и форме предоставления лицами,
осуществляющими электронную торговлю товарами и
применяющие нормы налогового законодательства
Республики Казахстан в части уменьшения
исчисленной суммы корпоративного подоходного
налога, уменьшения облагаемой суммы дохода
индивидуального предпринимателя на облагаемый
доход индивидуального предпринимателя, уменьшение
облагаемого дохода физического лица на
налогооблагаемый доход индивидуального
предпринимателя информации по такой деятельности
форма
Информация, предоставляемая лицами, осуществляющими электронную торговлю товарами и применяющие нормы налогового законодательства Республики Казахстан в части уменьшения исчисленной суммы корпоративного подоходного налога, уменьшения облагаемой суммы дохода индивидуального предпринимателя на облагаемый доход индивидуального предпринимателя, уменьшения облагаемого дохода физического лица на налогооблагаемый доход индивидуального предпринимателя по такой деятельности
за период с "___" _______________ 20___ года по "___" ________________ 20__ года
Общие сведения
Ф.И.О. (при его наличии) физического лица и (или) наименования юридического лица
(структурного подразделения) _____________________________________________________
ИИН (БИН)_____
Вид сведений:
(указать (Х) в
соответствующей
ячейке)
очередная
Область_________
Улица________
Телефон____
дополнительная
Город___________
Дом____________
____________
ликвидационная
Район___________
квартира/офис__
____________
Данные интернет-магазина и (или) интернет площадки
______________________________________________________________________________
БИН банка или организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций
______________________________________________________________________________
Данные банка или организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций
______________________________________________________________________________
Лицо, осуществляющее услуги по перевозке грузов,
ИИН/БИН
Ф.И.О. (при его наличии)/Наименование
Вид доставки
Собственная служба доставки (да/нет)
Номер документа
Дата документа
ИИН физического лица (покупателя)
Ф.И.О. покупателя (при его наличии)
Количество товара
Цена товара
Код валюты
Сумма товара
Наименование товара
Доставка товара по указанной сделке собственной службой
ИИН/БИН лица, осуществляющего пересылку, перевозку, доставку товаров при электронной торговле товарами
Сумма к оплате за товар по указанной сделке
БИН банка или организации, осуществляющих отдельные виды банковских операций
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
ИТОГО
Ответственность налогоплательщика
Я подтверждаю достоверность и полноту сведений, приведенных в данной информации и несу ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан.
Налогоплательщик, осуществляющий электронную торговлю товарами ___________________________________________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии), подпись
Дата подачи _______________ 20__ года
Код органа государственных доходов ____________
Ф.И.О. должностного лица, принявшего сведения ________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии), дата, подпись
Примечание: пояснение по заполнению формы "Информация, предоставляемая лицами, осуществляющими электронную торговлю товарами и применяющие нормы налогового законодательства Республики Казахстан в части уменьшения исчисленной суммы корпоративного подоходного налога, уменьшения облагаемой суммы дохода индивидуального предпринимателя на облагаемый доход индивидуального предпринимателя, уменьшения облагаемого дохода физического лица на налогооблагаемый доход индивидуального предпринимателя по своей деятельности" приведено в приложении к настоящей форме информации.
Расшифровке аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии) ;
БИН – бизнес-идентификационный номер.
Приложение
к форме информации
предоставляемой лицами,
осуществляющими электронную
торговлю товарами и
применяющими нормы
налогового законодательства
Республики Казахстан в части
уменьшения исчисленной
суммы корпоративного
подоходного налога,
уменьшения облагаемой суммы
дохода индивидуального
предпринимателя на облагаемый
доход индивидуального
предпринимателя, уменьшения
облагаемого дохода
физического лица на
налогооблагаемый доход
индивидуального предпринимателя
по такой деятельности
Пояснение по заполнению информации

14. Салық есептілігін қабылдау және өңдеу жүйесі арқылы жіберілетін электронды түрдегі ақпарат тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.
15. Тұлға, электрондық нысанда табысталған ақпараттарды, осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мемлекеттік кірістер органы тіркеу нөмірін беру арқылы салық есептілігін қабылдау және өңдеу жүйесінің орталық торабымен қабылданғаны немесе қабылданбағаны туралы растауды электронды түрде алады.
Электрондық түрдегі ақпараттардың табысталған күні болып салық есептілігін қабылдау және өңдеу жүйесінің орталық қорабымен қабылданған күні болып табылады.
Тауарлармен электрондық сауданы жүзеге асыратын және Қазақстан Республикасы салық заңнамасының корпоративтік табыс салығының есептелген сомасын азайту, дара кәсіпкер кірісінің салық салынатын сомасын дара кәсіпкердің салық салынатын кірісіне азайту, жеке тұлғаның салық салынатын кірісін дара кәсіпкердің салық салынатын кірісіне азайту бөлігіндегі нормаларын қолданатын тұлғалар осындай қызмет жөніндегі ақпаратты беру қағидаларына, мерзімдеріне және нысанына
1-қосымша
нысан
20__ жылғы "__" _______ бастап 20__ жылғы "___" ________________ дейінгі кезең
ішінде тауарлармен электрондық саудасын жүзеге асыратын және Қазақстан
Республикасы салық заңнамасының корпоративтік табыс салығының есептелген
сомасын азайту, дара кәсіпкер кірісінің салық салынатын сомасын дара кәсіпкердің
салық салынатын кірісіне азайту, жеке тұлғаның салық салынатын кірісін осындай
қызмет бойынша дара кәсіпкердің салық салынатын кірісіне азайту бөлігіндегі
нормаларын қолданатын тұлғалар беретін ақпараттар Жалпы мәлімет
Жеке тұлғаның Т.А.Ә. (ол болған кезде) және (немесе) заңды тұлғаның (заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің) атауы
_______________________________________
ЖСН/БСН____
Облыс ____
Көше _____
Телефон _______
Мәліметтердің түрі (тиісті ұяшықта қосымша (Х) көрсету)
кезекті
қосымша
таратылған
Қала___________ Үйі____________________ _________________
Аудан__________ пәтер/кеңсе ___________ _________________
Интернет-дүкенің және (немесе) интернет-аланың деректері ____________________________
Банк немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның БСН
_________________________________________________________________
Банк немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның деректері
_______________________________________________________________
Жеткізу түрі ____________________________________________
Жеке жеткізу қызметі (иә / жоқ)
Жүктерді тасымалдауға қызмет көрсететін тұлға,
ЖСН/БСН
Т.А.Ә. ( ол болған кезде ) /Атауы
Құжаттың нөмірі
Құжаттың күні
Жеке тұлғаның (Сатып алушының) ЖСН
Сатып алушының Т.А.Ә. (ол болған кезде)
Тауардың мөлшері
Тауардың бағасы
Валютаның коды
Тауардың сомасы
Тауардың атауы
Көрсетілген мәміле бойынша тауарды жеке қызметтің жеткізуі
Тауарлардың электрондық саудасы кезінде тауарларды қайта жөнелтуді , тасымалдауды , жеткізуді жүзегеасыратын тұлғаның ЖСН/БСН
Көрсетілген мәміле бойынша тауарларға төленетін сома
Банк немесе банк операциял арының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның БСН
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1 0
1 1
12
13
1 4
ЖИЫНТЫҒЫ
Салық төлеушінің жауапкершілігі
Мен осы тізілімде берілген мәліметтердің дұрыстығы мен толықтығын растаймын және Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапкершілікті өзіме аламын.
Тауарлардың электрондық саудасын жүзеге асыратын салық төлеуші
________________________________________________________________________________
Т.А.Ә. (ол болған кезде), қолы
Берілген күні 20__ жылғы _______________
Мемлекеттік кірістер органының коды ____________
Мәліметтерді қабылдаған лауазымды тұлғаның Т.А.Ә.
________________________________________________________________________________
Т.А.Ә.(ол болған кезде), күні, қолы
Ескертпе: "Тауарлармен электрондық сауданы жүзеге асыратын және Қазақстан Республикасы салық заңнамасының корпоративтік табыс салығының есептелген сомасын азайту, дара кәсіпкер кірісінің салық салынатын сомасын дара кәсіпкердің салық салынатын кірісіне азайту, жеке тұлғаның салық салынатын кірісін өз қызметі бойынша дара кәсіпкердің салық салынатын кірісіне азайту бөлігіндегі нормаларын қолданатын тұлғалар беретін ақпараттар" нысанын толтыру бойынша осы нысанның қосымшасында келтірілген.
Аббревиатураларды ашып жазу:
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде);
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі.
Тауарлармен электрондық сауданы жүзеге асыратын және Қазақстан Республикасы салық заңнамасының корпоративтік табыс салығының есептелген сомасын азайту, дара кәсіпкер кірісінің салық салынатын сомасын дара кәсіпкердің салық салынатын кірісіне азайту, жеке тұлғаның салық салынатын осындай қызмет бойынша дара кәсіпкердің салық салынатын кірісіне азайту бөлігіндегі нормаларын қолданатын тұлғалар беретін ақпараттар нысанына қосымша
Ақпараттарды толтыру бойынша түсіндірме

1. В Разделе "Общие сведения" необходимо указать следующие данные:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии) (далее – Ф.И.О.) физического лица либо наименование юридического лица и (или) структурного подразделения юридического лица;
2) Индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) физического лица либо бизнес-идентификационный номер (далее - БИН) юридического лица и (или) структурного подразделения юридического лица;
3) область, город, район, улица, дом, квартира либо офис, телефон;
4) в строке "Вид сведений" отмечается соответствующая ячейка с учетом отнесения информации к очередной, дополнительной либо ликвидационной;
5) в строке "Данные интернет-магазина и (или) интернет-площадки" указываются данные (доменное имя) интернет-магазина и (или) интернет-площадки, посредством которых осуществляется предпринимательская деятельность по реализации товаров физическим лицам за отчетные период;
6) в строке "БИН банка или организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций" указывается БИН банка или организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, через которые производилась безналичная оплата за товары;
7) в строке "Данные банка или организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций" указываются наименования банков или организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, через которые производилась безналичная оплата за товары;
8) в строке "ИИН (БИН) лица, осуществляющего услуги по перевозке грузов, курьерскую и (или) почтовую деятельность" указываются ИИН (БИН) лица, осуществляющего услуги по перевозке грузов, курьерскую и (или) почтовую деятельность (далее - Перевозчик);
9) в строке "Ф.И.О./Наименование" указываются Ф.И.О. (при его наличии) или наименование Перевозчика;
10) в строке "Вид доставки" отмечается соответствующая строка с учетом отнесения вида доставки к собственной службе доставки товаров покупателю (получателю) либо наличие договоров с Перевозчиком.
2. Для отражения представляемой в орган государственных доходов информации об оформленных сделках по реализации товаров, осуществленных в электронном виде физическим лицам, заполняется следующая информация:
в графе 1 – порядковый номер строки;
в графе 2 – номер документа о заключении сделки по реализации товаров, осуществленных в электронном виде физическим лицам;
в графе 3 – дата документа о заключении сделки по реализации товаров, осуществленных в электронном виде физическим лицам;
в графе 4 – ИИН физического лица, который приобрел товар по указанной сделке;
в графе 5 – Ф.И.О. (при его наличии) физического лица, который приобрел товар по указанной сделке;
в графе 6 – количество товара по указанной сделке;
в графе 7 – цена товара по указанной сделке;

1. "Жалпы мәлімет" бөлімінде тиісті жолдарда Тұлғалардың мынадай деректерін көрсету қажет:
1) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) не заңды тұлғаның және (немесе) заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің атауы;
2) жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) не заңды тұлғаның және (немесе) заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН);
3) облысы, қала, аудан, көше, үй, пәтер не кеңсе, телефоны;
4) "Мәліметтердің түрі" деген жолда ақпараттарды келесі, қосымша не таратуға жатқызуды ескере отырып, тиісті ұяшық белгіленеді;
5) "Интернет-дүкеннің және (немесе) Интернет-алаңының деректері" деген жолда есепті кезеңде жеке тұлғалар тауарларды өткізу жөніндегі кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын интернет-дүкеннің және (немесе) интернет-алаңының деректері (домендік атау) көрсетіледі;
6) "банк немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың БСН" деген жолда тауарлар үшін қолма-қол ақшасыз төлемдер жүргізілген банктің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың БСН көрсетіледі;
7) "Банктің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың деректері" деген жолда тауарлар үшін қолма-қол ақшасыз төлемдер жүргізілген банктің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың атауы көрсетіледі;
8) жүктерді тасымалдау, курьерлік және (немесе) пошта қызметі бойынша қызметті жүзеге асыратын тұлғаның ЖСН (БСН)" деген жолда жүктерді тасымалдау, курьерлік және (немесе) пошта қызметі бойынша қызметті жүзеге асыратын тұлғаның ЖСН (БСН)" көрсетіледі;
9) "Т.А.Ә./Атауы" деген жолда Тасымалдаушының Т.А.Ә. (ол болған кезде) немесе атауы көрсетіледі.
10) "Жеткізу түрі" деген жолда жеткізудің түрін сатып алушыға (алушыға) жеткізуді жеткізу түрінің жеке қызметке жатқызылуын не жүктерді Тасымалдаушы келісімшарттардың болуын ескере отырып, тиісті жол белгіленеді;
2. Мемлекеттiк кірістер органына табыс етiлген электронды түрде жүзеге асырылған тауарларды өткізу бойынша ресімделген мәмiлелер туралы ақпараттарда көрсету үшiн жеке тұлғалар мынадай ақпараттарды толтырады:
1-бағанда – жолдың реттік нөмірі;
2-бағанда – жеке тұлғалар электронды түрде жүзеге асырған тауарларды өткізу жөніндегі мәмілені жасасу туралы құжаттың нөмірі;
3-бағанда – жеке тұлғалар электронды түрде жүзеге асырған тауарларды өткізу жөніндегі мәмілені жасасу туралы құжаттың күні;
4-бағанда – көрсетілген мәміле бойынша тауарды сатып алған жеке тұлғаның ЖСН;
5-бағанда – көрсетілген мәміле бойынша тауарларды сатып алған жеке тұлғаның Т.А.Ә (ол болған кезде);
6-бағанда – көрсетілген мәміле бойынша тауарлар мөлшері;
7-бағанда – көрсетілген мәміле бойынша тауарлар бағасы;

в графе 8 – код валюты, в которой имеются наличные деньги. Код валюты указывается в соответствии с трехзначной буквенной кодировкой, установленной в приложении 23 "Классификатор валют", утвержденном решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378;
в графе 9 – сумма товара по указанной сделке;
в графе 10 – наименование товара по указанной сделке;
в графе 11 – доставка товара по указанной сделке собственной службой;
в графе 12 – ИИН (БИН) Перевозчика;
в графе 13 – сумма к оплате за товар по указанной сделке;
в графе 14 – БИН банка или организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций через который произведена оплата.
3. В разделе "Ответственность налогоплательщика" указывается:
1) в строке "налогоплательщик, осуществляющий электронную торговлю товарами" указывается Ф.И.О. (при его наличии) налогоплательщика (руководителя), подпись;
2) в строке "дата подачи" указывается текущая дата представления в органы государственных доходов;
3) в строке "Код органа государственных доходов" указывается код органа государственных доходов по месту жительства/нахождения;
4) в строке "Ф.И.О. должностного лица, принявшего сведения" указывается Ф.И.О. (при его наличии) работника органов государственных доходов, принявшего сведения и указывается дата приема сведений.
Приложение 2
к Правилам, срокам и форме предоставления лицами, осуществляющими электронную торговлю товарами и применяющие нормы налогового законодательства Республики Казахстан в части уменьшения исчисленной суммы корпоративного подоходного налога, уменьшения облагаемой суммы дохода индивидуального предпринимателя на облагаемый доход индивидуального предпринимателя, уменьшение облагаемого дохода физического лица на налогооблагаемый доход индивидуального предпринимателя информации по такой деятельности
форма
Подтверждение о принятии или непринятии информации органом государственных доходов
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес–идентификационный номер (ИИН/БИН)
Наименование налогоплательщика/фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________________
Код формы информации ____________________________
Вид формы информации ____________________________
Наименование формы информации ___________________
Налоговый период _________________________________
Способ приема ____________________________________
Код органа государственных доходов – получателя _____________________
Входящий (регистрационный) номер документа: _______________________
Обработка сведений
Система
Статус
Дата/Время
Ошибки при приеме сведении:
Подпись прикладного сервера

8-бағанда – қолма-қол ақша бар валюта коды. Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген "Валюталық жіктеуіштер" 23-қосымшасында белгіленген үш таңбалы әріпті кодтауға сәйкес валюта коды көрсетіледі;
9-бағанда – көрсетілген мәміле бойынша тауардың сомасы;
10-бағанда – көрсетілген мәміле бойынша тауардың атауы;
11-бағанда – жеке қызметтің көрсетілген мәміле бойынша тауарды жеткізуі;
12-бағанда – Тасымалдаушының ЖСН/БСН-і;
13-бағанда – көрсетілген мәміле бойынша тауарларға төленетін сома;
14-бағанда – банктің немесе төлем жүргізілетін банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың БСН.
3. "Салық төлеушінің жауапкершілігі" бөлімінде көрсетіледі:
1) "тауарлардың электрондық саудасын жүзеге асыратын салық төлеуші" деген жолда салық төлеушінің (басшының) Т.А.Ә. (ол болған кезде) қойған қолы көрсетіледі;
2) "берілген күні" деген жолда мемлекеттік кірістер органдарына табыс етілген ағымдағы күні көрсетіледі;
3) "Мемлекеттік кірістер органының коды" деген жолда тұрғылықты жері/орналасқан жері бойынша мемлекеттік кірістер органының коды көрсетіледі;
4) "мәліметтерді қабылдаған лауазымды тұлғаның Т.А.Ә." деген жолда мәліметтерді қабылдаған мемлекеттік кірістер органы қызметкерінің Т.А.Ә. (ол болған кезде) және мәліметтерді қабылдаған күні көрсетіледі.
Тауарлардың электрондық саудасын жүзеге асыратын және Қазақстан Республикасы салық заңнамасының корпоративтік табыс салығының есептелген сомасын азайту, дара кәсіпкер кірісінің салық салынатын сомасын дара кәсіпкердің салық салынатын кірісіне азайту, жеке тұлғаның салық салынатын кірісін осындай қызмет бойынша дара кәсіпкердің салық салынатын кірісіне азайту бөлігіндегі нормаларын қолданатын тұлғалардың ақпараттар беру нысанына
2-қосымша
нысан
Мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттарды қабылдағаны немесе қабылдамағаны туралы растауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі
(ЖСН/БСН) ________________________________________________________
Салық төлеушінің атауы/тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
___________________________________________________________________
Ақпарат нысанының коды ____________________________________________
Ақпарат нысанының түрі _____________________________________________
Ақпараттық нысанының атауы ________________________________________
Салық кезеңі________________________________________________________
Қабылдау тәсілі _____________________________________________________
Алушының-мемлекеттік кірістер органының коды _____________________
Құжаттың кіріс (тіркеу) нөмірі:________________
Мәліметтерді өңдеу
Жүйе
Мәртебесі
Күні / уақыты
Мәліметтерді қабылдау кезіндегі қателер:
Қолданбалы сервердің қолы