О некоторых вопросах ведения учета и представления отчетности органу государственных доходов
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 марта 2018 года № 367. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2018 года № 16680. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 10 апреля 2020 года № 374
Сноска. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 10.04.2020 № 374 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 38, подпунктами 5) и 6) статьи 167, пунктами 1 и 2 статьи 431, подпунктом 2) пункта 1 статьи 494, подпунктом 3) статьи 500, подпунктом 5) пункта 1 статьи 507, подпунктом 5) пункта 1 статьи 514, подпунктом 4) пункта 1 статьи 521, подпунктом 5) пункта 1 статьи 528, подпунктом 5) пункта 1 статьи 541 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила и сроки представления отчетности, в том числе случаи, когда отчетность о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах, а также о совершенных таможенных операциях, представляется только по требованию органа государственных доходов, ведения учета товаров и транспортных средств, способ представления отчетности, структура и формат представляемых отчетов в виде электронного документа, порядок их заполнения согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму отчета товаров и (или) транспортных средств, находящихся на хранении, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму отчета о таможенных операциях согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму отчета о перевозке (транспортировке) товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму отчета товаров, находящихся на хранении, согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму отчета о поступивших товарах в магазин беспошлинной торговли и их реализации, согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму отчета о произведенных операциях с товарами, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, а также товарами, изготовленными (полученными) из таких товаров, согласно приложению 7 к настоящему приказу;

Есеп жүргізу және есептілікті мемлекеттік кірістер органына ұсынудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 15 наурыздағы № 367 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 30 наурызда № 16680 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 10 сәуірдегі № 374 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 10.04.2020 № 374 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы Кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 38-бабының 2-тармағына, 167-бабының 5) және 6) тармақшаларына, 494-бабының 1-тармағы 2) тармақшасына, 500-бабының 3) тармақшасына, 507-баптың 1-тармағы 5) тармақшасына, 514-баптың 1-тармағы 5) тармақшасына, 521-баптың 1-тармағы 4) тармақшасына, 528-баптың 1-тармағы 5) тармақшасына, 541- баптың 1-тармағы 5) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Есептілікті, оның ішінде сақталатын, тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлар туралы, сондай-ақ жасалған кедендік операциялар туралы есептілік мемлекеттік кірістер органының талабы бойынша ғана ұсынылатын жағдайларда ұсыну қағидалары мен мерзімдері, тауарлар мен көлік құралдардың есебін жүргізу, есептілікті ұсыну тәсілі, электрондық құжат түрінде ұсынылатын есептердің құрылымы мен форматы, оларды толтыру тәртібі осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) сақтауда тұрған тауарлардың және (немесе) көлік құралдарының есеп нысаны осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) кедендік операциялар туралы есептілік нысаны осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) кедендік тасымалдаушының кедендік бақылауымен тауарларды кедендік транзит кедендік рәсіміне сәйкес тасымалдау (тасу) туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес;
5) сақтауда тұрған тауарлардың есеп нысаны осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес;
6) бажсыз сауда дүкендеріне түскен тауарлар мен оларды өткізу туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес;
7) Еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлармен, сондай-ақ осындай тауарлардан дайындалған (алынған) тауарлармен жүргізілген операциялар туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес;

8) форму отчета о товарах, хранящихся перевозимых, перерабатываемых и используемых лицами, осуществляющими деятельность в сфере таможенного дела, пользующимися специальными упрощениями, согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) форму отчета о реализуемых товарах лицами, осуществляющими деятельность в сфере таможенного дела, пользующимися специальными упрощениями, согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) форму отчета по использованию иностранных товаров, в том числе товаров, в отношении которых применяются более низкие ставки ввозных таможенных пошлин, чем установленные Единым таможенным тарифом Евразийского экономического союза, согласно приложению 10 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу следующие приказы Министра финансов Республики Казахстан:
1) от 31 марта 2015 года № 239 "О некоторых вопросах ведения учета и представления отчетности органу государственных доходов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10986, опубликован 23 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) от 31 марта 2015 года № 245 "Об утверждении Правил установления взаимоотношений органов государственных доходов с владельцами свободных складов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10996, опубликован 23 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 марта 2018 года № 367
Сноска. Правый верхний угол приложения 1 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 20.11.2019 № 1278 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правила и сроки представления отчетности, в том числе случаи, когда отчетность о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или)
используемых товарах, а также о совершенных таможенных операциях, представляется только по требованию органа государственных доходов, ведение учета
товаров и транспортных средств, способ представления отчетности, структура и формат представляемых отчетов в виде электронного документа, порядок их
заполнения

8) сақталатын, тасымалданатын, қайта өңделетін және арнайы жеңілдіктерді пайдаланатын, кеден ісі саласында қызметтерін жүзеге асыратын тұлғалар пайдаланатын тауарлар туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес;
9) арнайы жеңілдіктерді пайдаланатын, кеден ісі саласында қызметтерін жүзеге асыратын тұлғалар өткізетін тауарлар туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес;
10) шетелдік тауарларды, оның ішінде оларға қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінде белгіленгенге қарағанда кедендік әкелу баждарының неғұрлым төмен мөлшерлемелері қолданылатын тауарларды пайдалану бойынша есеп нысаны осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің мынадай бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын:
1) "Есеп жүргізу және мемлекеттік кірістер органына есептілікті ұсынудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 239 бұйрығы. (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 8 мамырда № 10986 тіркелді, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 23 маусымда жарияланған);
2) "Мемлекеттік кірістер органдарының еркін қойма иелерімен өзара қарым-қатынастарын белгілеу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 245 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 8 маусымда № 10996 тіркелді, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 23 маусымда жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен мыналарды:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпараттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 15 наурыздағы
№ 367 бұйрығына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 20.11.2019 № 1278 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Есептілікті, оның ішінде сақталатын, тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлар туралы, сондай-ақ жасалған кедендік операциялар туралы есептілік мемлекеттік кірістер органының талабы бойынша ғана ұсынылатын жағдайларда ұсыну қағидалары мен мерзімдері, тауарлар мен көлік құралдардың есебін жүргізу, есептілікті ұсыну тәсілі, электрондық құжат түрінде ұсынылатын есептердің құрылымы мен форматы, оларды толтыру тәртібі

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и сроки представления отчетности, в том числе случаи, когда отчетность о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах, а также о совершенных таможенных операциях, представляется только по требованию органа государственных доходов, ведение учета товаров и транспортных средств, способ представления отчетности, структура и формат представляемых отчетов в виде электронного документа, порядок их заполнения (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 38, подпунктами 5) и 6) статьи 167, подпунктом 2) пункта 1 статьи 494, подпунктом 3) статьи 500, подпунктом 5) пункта 1 статьи 507, подпунктом 5) пункта 1 статьи 514, подпунктом 4) пункта 1 статьи 521, подпунктом 5) пункта 1 статьи 528, подпунктом 5) пункта 1 статьи 541 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" и определяют порядок и сроки представления отчетности, в том числе случаи, когда отчетность о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах, а также о совершенных таможенных операциях, представляется только по требованию органа государственных доходов лицами, осуществляющими деятельность в сфере таможенного дела, уполномоченными экономическими операторами и лицами, владеющими и (или) пользующимися иностранными товарами, а также товарами Евразийского экономического союза, помещенными под таможенную процедуру свободной таможенной зоны и таможенную процедуру свободного склада, а также способ представления отчетности, структура и формат представляемых отчетов в виде электронного документа, порядок их заполнения.
Глава 2. Способ представления отчетности, структура и формат представляемых отчетов в виде электронного документа
2. Лица, осуществляющие деятельность в сфере таможенного дела, уполномоченные экономические операторы, владеющими и (или) пользующимися иностранными товарами, а также товарами Евразийского экономического союза, помещенными под таможенную процедуру свободной таможенной зоны и таможенную процедуру свободного склада, предоставляют отчетность с использованием информационных систем органов государственных доходов по формам, согласно приложениям 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 10 к настоящему приказу.
3. Товары и транспортные средства, оформляемые лицами, осуществляющими деятельность в сфере таможенного дела, уполномоченными экономическими операторами, владеющими и (или) пользующимися иностранными товарами, а также товарами Евразийского экономического союза, помещенными под таможенную процедуру свободной таможенной зоны и таможенную процедуру свободного склада, подлежат учету в виде электронного документа в формате Exсel.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қағида Есептілікті, оның ішінде сақталатын, тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлар туралы, сондай-ақ жасалған кедендік операциялар туралы есептілік мемлекеттік кірістер органының талабы бойынша ғана ұсынылатын жағдайларда ұсыну қағидалары мен мерзімдері, тауарлар мен көлік құралдардың есебін жүргізу, есептілікті ұсыну тәсілі, электрондық құжат түрінде ұсынылатын есептердің құрылымы мен форматы, оларды толтыру тәртібі (әрі қарай - Қағида) "Қазақстан Республикасындағы Кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 38-бабының 2-тармағына, 167-бабының 5) және 6) тармақшаларына, 431-бабының 1 және 2-тармақтарына, 494-бабының 1-тармағы 2) тармақшасына, 500-бабының 3) тармақшасына, 507-баптың 1-тармағы 5) тармақшасына, 514-баптың 1-тармағы 5) тармақшасына, 521-баптың 1-тармағы 4) тармақшасына, 528-баптың 1-тармағы 5) тармақшасына, 541- баптың 1-тармағы 5) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және Есептілікті, оның ішінде сақталатын, тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлар туралы, сондай-ақ жасалған кедендік операциялар туралы есептілік мемлекеттік кірістер органының талабы бойынша ғана ұсынылатын жағдайларда кеден ісі саласында қызметті жүзеге асыратын тұлғалардың, уәкілетті экономикалық операторлар мен шетелдік тауарларды, сондай-ақ еркін кедендік аймақтың кедендік рәсімімен және еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған Еуразиялық экономикалық одақтың тауарларын иеленетін және (немесе) пайдаланатын тұлғалардың ұсыну қағидалары мен мерзімдерін, сондай-ақ есептілікті ұсыну тәсілін, электрондық құжат түрінде ұсынылатын есептердің құрылымы мен форматын, оларды толтыру тәртібін айқындайды.
2-тарау. Есептілікті ұсыну тәсілі, электрондық құжат түрінде ұсынылатын есептердің құрылымы мен форматы
2. Кеден ісі саласында қызметті жүзеге асыратын тұлғалар, уәкілетті экономикалық операторлар, шетелдік тауарларды, сондай-ақ еркін кедендік аймақтың кедендік рәсімімен және еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған Еуразиялық экономикалық одақтың тауарларын иеленетін және (немесе) пайдаланатын тұлғалар есептілікті мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерін пайдалана отырып, осы бұйрыққа 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 және 10-қосымшаларға сәйкес ұсынады.
3. Кеден ісі саласында қызметті жүзеге асыратын тұлғалар, уәкілетті экономикалық операторлар, шетелдік тауарларды, сондай-ақ еркін кедендік аймақтың кедендік рәсімімен және еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған Еуразиялық экономикалық одақтың тауарларын иеленетін және (немесе) пайдаланатын тұлғалар ресімдейтін тауарлар және (немесе) көлік құралдары Exel форматындағы электрондық құжат түрінде есепке алынуға жатады.

4. Структура и формат представляемых отчетов выстраивается на основании форм отчетов, предусмотренных настоящим приказом.
Глава 3. Порядок и сроки представления, а также порядок заполнения отчета товаров и (или) транспортных средств, находящихся на хранении, владельцами
складов хранения собственных товаров
5. Владельцы складов хранения собственных товаров ежеквартально, не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляют в орган государственных доходов, в зоне деятельности которого находится склад хранения собственных товаров, отчет товаров и (или) транспортных средств, находящихся на хранении по форме согласно приложению 2 к настоящим приказу, в виде электронного документа в формате Excel.
6. Отчет товаров и (или) транспортных средств, находящихся на хранении, формируется на основании данных, указанных владельцем склада хранения собственных товаров, внесенных в Книгу учета товаров и (или) транспортных средств, находящихся на хранении, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
7. Учет поступивших на хранение в склады хранения товаров и (или) транспортных средств и вывозимых из них собственных товаров осуществляется путем ведения бумажной Книги учета товаров и (или) транспортных средств, находящихся на хранении.
8. Нумерация Книги учета товаров и (или) транспортных средств, находящихся на хранении, начинается с единицы с первого января каждого года.
Книга учета товаров и (или) транспортных средств, находящихся на хранении, заведенная на бумажном носителе, прошивается, пронумеровывается, опечатывается и скрепляется подписью руководителя органа государственных доходов, либо лица его замещающего, в зоне деятельности которого находится владелец склада хранения собственных товаров.
Не допускаются исправления путем зачеркивания, корректировки в Книге учета товаров и (или) транспортных средств, товаров, находящихся на хранении, на бумажном носителе.
9. В случае наличия остатков при завершении отчетного периода, такие остатки переносятся на следующий отчетный период.
10. Отчет товаров и (или) транспортных средств, находящихся на хранении, согласно приложению 2 к настоящему приказу, заполняется следующим образом:
1) раздел "Приход":
в графе 1 указывается номер по порядку в числовом формате;
в графе 2 дата помещения товаров и (или) транспортных средств на хранение;
в графе 3 указывается регистрационный номер и дата приказа о включении в реестр;
в графе 4 указывается номер транзитной декларации или книжки Международной дорожной перевозки товаров;
в графе 5 указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, поместившего товары и транспортные средства на временное хранение. Данная графа обязательна для заполнения только владельцем складов хранения собственных товаров;
в графе 6 указывается регистрационный номер транспортного средства, в том числе прицепа;
в графе 7 указывается полное наименование товара и (или) транспортного средства;
в графе 8 указывается количество помещенного на хранение товара;
в графе 9 указывается вес товара брутто (килограмм), объем в дополнительных единицах измерения по транспортным (перевозочным) документам;
в графе 10 указывается место помещенного на хранение товара (номер бокса, склада, отсек, ряд и иное);

4. Ұсынылатын есептердің құрылымы мен форматы осы бұйрықта көзделген есеп нысандарының негізінде құрылады.
3-тарау. Өз тауарларын сақтау қоймаларының иелерінің сақтауында тұрған тауарлардың және (немесе) көлік құралдарының есебін ұсыну тәртібі мен мерзімдері, сондай-ақ оларды толытру тәртібі
5. Өз тауарларын сақтау қоймаларының иелері тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың оныншы күнінен кешіктірмей, қызметінің аймағында өз тауарларын сақтау қоймасы тұрған мемлекеттік кірістер органына сақтауда тұрған тауарлардың және (немесе) көлік құралдарының есебін осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Exel форматындағы электрондық құжат түрінде ұсынады.
6. Сақтауда тұрған тауарлардың және (немесе) көлік құралдарының есебі Сақтауда тұрған тауарларды және (немесе) көлік құралдарын есепке алу кітабына енгізілген деректер негізінде, өзінің тауарларын сақтау қоймасының иелері көрсеткен мәліметтер негізінде қалыптастырылады.
7. Өз тауарларын сақтау қоймаларына түсетін, оларда сақталатын және олардан әкетілетін тауарларды және (немесе) көлік құралдарын есепке алу Сақтауда тұрған тауарларды және (немесе) көлік құралдарын есепке алудың қағаз кітабын жүргізу жолымен жүзеге асырылады.
8. Сақтауда тұрған тауарларды және (немесе) көлік құралдарын есепке алу кітабының нөмірленуі әр жылдың 1 қаңтарында бірден басталады.
Қағаз тасығышта жүргізілген Сақтауда тұрған тауарларды және (немесе) көлік құралдарын есепке алу кітабы тігіледі, нөмірленеді, мөрленеді және қызметінің аймағында өз тауарларын сақтау қоймасының иесі тұрған мемлекеттік кірістер органы басшысының не оның орнындағы тұлғаның қолымен бекемделеді.
Қағаз тасығышта жүргізілген Сақтауда тұрған тауарларды және (немесе) көлік құралдарын есепке алу кітабында сызып тастау, түзету жолымен өзгертуге жол берілмейді.
9. Есепті кезең аяқталу кезінде қалдықтар болған жағдайда мұндай қалдықтар келесі есепті кезеңге көшіріледі.
10. Сақтауда тұрған тауарлардың және (немесе) көлік құралдарының есебін осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес былайша толтырылады:
1) "Кіріс" бөлімі:
1-бағанда сандық форматтағы реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда тауарлар мен (немесе) көлік құралын сақтауға енгізу күні;
3-бағанда тізілімге енгізу туралы бұйрықтың тіркеу нөмірі мен күні көрсетіледі;
4-бағанда транзиттік декларацияның немесе Халықаралық тауарлардың жол тасымалы кітабының көмірі көрсетіледі;
5-бағанда тауарларды және көлік құралдарын уақытша сақтауға орналастырған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі. Осы баған уақытша сақтау қоймалары мен кедендік қоймалардың иелері үшін ғана толтыруға міндетті;
6-бағанда көлік құралының, оның ішінде тіркеменің тіркеу нөмірі;
7-бағанда тауарлар мен (немесе) көлік құралдарының толық атауы көрсетіледі;
8-бағанда сақтауға орналастырылған тауардың саны көрсетіледі;
9-бағанда тауардың брутто (килограмм) салмағы, көліктік (тасымалдау) құжаттар бойынша қосымша өлшем бірліктер көлемі көрсетіледі;
10-бағанда сақтауға орналастырылған тауардың (бокстің, қойманың, бөліктің, қатардың және өзгенің нөмірі) орны көрсетіледі;

2) раздел "Расход":
в графе 11 указывается номер деклараций на товары (далее – ДТ) или транзитной декларации (далее – ТД), оформленных при декларировании хранимых товаров;
в графе 12 указывается количество мест товаров, помещенных под таможенную процедуру;
в графе 13 указывается вес товара брутто (килограмм), объем в дополнительных единицах измерения по транспортным (перевозочным) документам;
в графе 14 указывается дата и время вывоза товаров и (или) транспортных средств со склада;
3) раздел "Остаток":
в графе 15 указывается количество мест товара, не помещенного под таможенные процедуры и товаров, оставшихся на хранении при смене отчетного периода (квартал, год, месяц и иное);
в графе 16 указывается вес товара брутто (килограмм), объем в дополнительных единицах измерения по транспортным (перевозочным) документам;
в графе 17 "Примечание" указываются дополнительные сведения.
Глава 4. Порядок и сроки представления, а также порядок заполнения отчета о таможенных операциях таможенным представителем
11. Таможенный представитель ежеквартально, не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет в орган государственных доходов, осуществивший таможенную очистку, отчет о таможенных операциях по форме, согласно приложению 3 к настоящему приказу, на бумажном носителе и в виде электронного документа в формате Excel.
12. Отчет о таможенных операциях заполняется следующим образом:
1) в таблице 1 "Сведения о работниках, состоящих в штате организации":
в графе 1 указывается фамилия, имя и отчество (при его наличии) работников, состоящих в штате таможенного представителя;
в графе 2 указываются номер и дата выдачи, а также наименование органа, выдавшего удостоверения личности сотрудника;
в графе 3 указывается должность работника, согласно внутреннему приказу;
в графе 4 "Примечание" указываются дополнительные сведения.
2) в таблице 2 "Сведения по предоставлению обеспечения исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела":
в графе 1 указывается способ предоставления обеспечение исполнения обязанностей юридического лица;
в графе 2 указывается дата начала или вступления в силу представленного обеспечение исполнения обязанностей юридического лица;
в графе 3 указывается дата окончания действия, представленного обеспечение исполнения обязанностей юридического лица;
в графе 4 указывается номер (полностью) карточки обеспечения исполнения обязанностей юридического лица выданный территориальным органом государственных доходов;

2) "Шығыс" бөлімі:
11-бағанда сақталатын тауарларды декларациялау кезінде ресімделген тауарларға декларацияның (бұдан әрі – ТД) немесе транзиттік декларацияның (бұдан әрі – ТД) нөмірі көрсетіледі;
12-бағанда кедендік рәсіммен орналастырылған тауарлардың орын саны көрсетіледі;
13-бағанда кедендік рәсіммен орналастырылған тауарлардың брутто (килограмм) салмағы, көліктік (тасымалдау) құжаттар бойынша қосымша өлшем бірліктер көлемі көрсетіледі;
14-бағанда қоймадан тауарларды әкету күні мен уақыты көрсетіледі;
3) "Қалдық" бөлімі:
15-бағанда есепті кезең ауысқан кезде (тоқсан, жыл, ай және өзге) сақтауда қалған, кедендік рәсіммен орналастырылмаған тауарлардың орын саны көрсетіледі;
16-бағанда тауардың брутто (килограмм) салмағы немесе сақтауда қалған бөлігі, көліктік (тасымалдау) құжаттар бойынша қосымша өлшем бірліктер көлемі көрсетіледі;
17-бағанда "Ескертпе" қосымша мәліметтер көрсетіледі.
4-тарау. Кеден өкілімен кеден операциялары туралы есепті ұсыну тәртібі мен мерзімі, сондай-ақ толтыру тәртібі
11. Кеден өкілі тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың оны күнінен кешіктірмей кедендік тазартуды жүзеге асыратын мемлекеттік кірістер органына осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кеден операциялары туралы есепті қағаз тасығышта және Exel форматында электрондық құжат түрінде ұсынады.
12. Мемлекеттік органдардың келісімі бойынша барлық өзгерістер мен толықтырулар енгізіледі және есептің "ескерту" бағанында көрсетіледі.
Кеден операциялары туралы есепте сызу, түзету арқылы жөндеуге жол берілмейді.
13. Кеден операциялары туралы есеп мынадай түрде толтырылады:
1) 1-кесте "Ұйым штатында тұрған жұмыскерлер туралы мәліметтер":
1-бағанда кеден өкілі штатында тұрған жұмыскердің тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде) көрсетіледі;
2-бағанда қызметкерге жеке куәлік берген органның нөмірі мен берген күні, сондай-ақ атауы көрсетіледі;
3-бағанда ішкі бұйрыққа сәйкес жұмыскердің лауазымы көрсетіледі;
"Ескерту" 4-бағанда қосымша мәліметтер көрсетіледі.
2) 2-кестеде "Кеден ісі саласында қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғаның міндеттерді орындауын қамтамасыз етуді ұсыну бойынша мәліметтер":
1-бағанда заңды тұлғаның міндеттерді орындауын қамтамасыз етуді ұсыну тәсілдері көрсетіледі;
2-бағанда заңды тұлғаның міндеттерді қамтамасыз етуінің басталған немесе күшіне енгізілген күні көрсетіледі;
3-бағанда заңды тұлғаның міндеттерді орындауын қамтамасыз етуде ұсынылған әрекетінің аяқталған күні көрсетіледі;
4-бағанда аумақтық мемлекеттік кірістер органы берген заңды тұлғаның міндеттерін орындауды қамтамасыз ету карточкасының нөмірі (толық) көрсетіледі;

3) в таблице 3 "Сведения о страховых случаях, произошедших в период осуществления деятельности", заполняется при наличии страховых случаев:
в графе 1 указывается номер документа, подтверждающего предоставление в органы государственных доходов, обеспечения исполнения обязанностей юридического лица;
в графе 2 указываются сведения о дате заключения документа, подтверждающего обеспечения исполнения обязанностей юридического лица, а также период его действия;
в графе 3 указываются; сведения о полном наименовании организации, выдавшей обеспечение исполнения обязанностей юридического лица;
в графе 4 указывается фактическая дата наступления страхового случая;
в графе 5 указывается причина наступления страхового случая, а также обстоятельства в связи с чем, возник страховой случай;
в графе 6 указывается полная сумма в тенге о размере страховой выплаты;
4) в таблице 4 "Сведения о таможенных операциях":
в графе 1 указывается код таможенной процедуры, в соответствии с классификатором, утвержденным решением Комиссии таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций" (далее – Решение КТС № 378);
в графе 2 указывается количество таможенных деклараций;
в графе 3 указывается статистическая стоимость в долларах Соединенных штатов Америки (далее – США);
в графе 4 указывается сумма, уплаченных таможенных сборов;
в графе 5 указывается сумма, уплаченных таможенных пошлин;
в графе 6 указывается сумма, уплаченных акцизов;
в графе 7 указывается сумма, уплаченного налога на добавленную стоимость;
в графе 8 указываются сведения о количестве таможенных деклараций (ТД) с корректировкой таможенной стоимости, как самим таможенным представителем, так и органами государственных доходов;
в графе 9 указываются статистическая стоимость товара в долларах США;
в графе 10 указывается причина произведенных корректировок на таможенные декларации;
в графе 11 указывается количество аннулированных таможенных деклараций;
в графе 12 указывается количество оформленных временных таможенных деклараций.
13. Все дополнения и изменения представленного отчета вносятся по согласованию с органами государственных доходов, и отражаются в графе "примечание" отчета.
Исправления путем зачеркивания в отчете о таможенных операциях на бумажном носителе, не допускаются.
Глава 5. Порядок и сроки представления, а также порядок заполнения отчета о перевозке (транспортировке) товаров в соответствии с таможенной процедурой
таможенного транзита
14. Таможенные перевозчики ежеквартально, не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляют в орган государственных доходов, в зоне деятельности которого находятся таможенные перевозчики, отчет о перевозке (транспортировке) товаров под таможенным контролем по форме, согласно приложению 4 к настоящему приказу.

3) 3-кесте "Қызметті жүзеге асыру кезеңінде болған сақтандыру жағдайлары туралы мәліметтер", сақтандыру жағдайлары болған кезде мыналар толтырылады:
1-бағанда мемлекеттік кірістер органдарына ұсынуды, заңды тұлғаның міндеттерінің орындалуын қамтамасыз етуді растайтын құжат нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда заңды тұлғаның міндеттерінің орындалуын қамтамасыз етуді растайтын құжатты жасау күні, сондай-ақ оның әрекет кезеңі туралы мәліметтер көрсетіледі;
3-бағанда заңды тұлғаның міндеттерді орындауға қамсыздандырма берген ұйымның толық атауы туралы мәліметтер көрсетіледі;
4-бағанда сақтандыру жағдайының басталуының іс жүзіндегі күні көрсетіледі;
5-бағанда сақтандыру жағдайының басталу себебі, сондай-ақ сақтандыру жағдайларының туындауына байланысты мән-жайлар кқрсетіледі;
6-бағанда сақтандыру төлемі мөлшері туралы теңгедегі толық сома көрсетіледі;
4) 4-кестеде "Кеден операциялары туралы мәліметтер":
1-бағанда "Кеден декларацияларын толтыру үшін пайдаланылатын сыныптауыштар туралы" Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен (бұдан әрі – КОК № 378 шешімі) бекітілген сыныптауышқа сәйкес кеден рәсімінің коды көрсетіледі;
2-бағанда кеден декларацияларының саны көрсетіледі;
3-бағанда Америка Құрама штаты долларындағы (бұдан әрі – АҚШ) статистикалық құн көрсетіледі;
4-бағанда төленген кеден алымының сомасы көрсетіледі;
5-бағанда төленген кеден бажының сомасы көрсетіледі;
6-бағанда төленген акциздер сомасы көрсетіледі;
7-бағанда төленген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
9-бағанда кеден өкілдерінің өзі болсын, сондай-ақ мемлекеттік кірістер органдары болсын кедендік құнды түзете отырып кедендік декларациялардың (КД) саны туралы мәліметтер көрсетіледі;
10-бағанда кеден декларацияларына енгізілген түзетулердің себептері көрсетіледі;
11-бағанда жойылған кедендік декларациялар саны көрсетіледі;
12-бағанда ресімделген уақытша кедендік декларациялар саны көрсетіледі.
13. Барлық есепте келтірілген өзгерістер мен қосымшалар мемлекеттік кірістер органының келісімі бойынша есептің "ескертпе" бағанына енгізіледі.
Кедендік операциялар туралы есептің қағаз таспасында сызу арқылы түзетулер енгізуге жол берілмейді.
5-тарау. Кедендік тасымалдаушының кедендік транзитінің кедендік рәсіміне сәйкес кедендік бақылаумен тауарларды тасымалдау (тасу) туралы есепті ұсынудың тәртібі мен мерзімдері, сондай-ақ толтыру тәртібі
14. Кедендік тасымалдаушылар тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың оныншы күнінен кешіктірмей қызмет аймағында кедендік тасымалдаушылар бар мемлекеттік кірістер органына осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кедендік тасымалдаушының кедендік бақылаумен тауарларды тасымалдау (тасу) туралы есепті ұсынады.

15. Отчет о перевозке (транспортировке) товаров под таможенным контролем таможенным перевозчиком формируется на основании данных, внесенных в Книгу учета перевозок товаров под таможенным контролем таможенным перевозчиком, по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам на бумажном носителе и в виде электронного документа в формате Excel.
16. Нумерация Книги учета перевозок товаров под таможенным контролем начинается с единицы с первого января каждого года.
Книгу учета перевозок товаров под таможенным контролем, заведенная на бумажном носителе, прошивается, пронумеровывается, опечатывается и скрепляется подписью руководителя органа государственных доходов либо лица, его замещающего, в зоне деятельности которого находится таможенный перевозчик.
После внесения последней записи в календарном году Книгу учета перевозок товаров под таможенным контролем, передается в орган государственных доходов для проведения сверки. Срок проведения сверки не должен превышать 30 (тридцать) календарных дней.
Внесение дополнительных записей или исправлений в Книгу учета перевозок товаров под таможенным контролем, после проведения сверки не допускается.
Книгу учета перевозок товаров под таможенным контролем, либо ее копия в электронном виде представляется должностным лицам органа государственных доходов по их требованию.
17. Отчет о перевозке (транспортировке) товаров под таможенным контролем таможенным перевозчиком заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается порядковый номер;
в графе 2 указывается номер транзитной декларации;
в графе 3 указывается фактическая дата начала перевозки товаров;
в графе 4 указывается срок доставки товаров;
в графе 5 указываются сведения о фактической дате окончания перевозки, номер документа, подтверждающего помещение товаров на временное хранение или декларации на товары;
в графе 6 указывается наименование органа государственных доходов отправления и назначения товаров, помещенных под таможенную процедуру транзита;
в графе 7 указывается наименование органа государственных доходов назначения;
в графе 8 указывается наименование органа государственных доходов отравления;
в графе 9 указывается Государственный регистрационный номер транспортного средства (прицепа);
в графе 10 указывается полное наименование товара;
в графе 11 указывается вес брутто (килограмм) товара, объем в дополнительных единицах измерения согласно транспортным (перевозочным) документам;
в графе 12 указывается наименование и адрес склада хранения (склада временного хранения, таможенного склада и иного места);
в графе 13 "Примечание" указываются дополнительные сведения.

15. Кедендік тасымалдаушының кедендік бақылаумен тауарларды тасымалдау (тасу) туралы есеп осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті қағаз тасығышта және Exel форматында электрондық құжат түрінде Кедендік бақылаумен тауарларды тасымалдауды есепке алу кітабына енгізілген деректер негізінде қалыптастырылады.
16. Кедендік бақылаумен тауарларды тасымалдауды есепке алу кітабын нөмірлеу әрбір жылдың бірінші қаңтарынан бастап бірліктен басталады.
Қағаз тасығышта жүргізілген Кедендік тасымалдаушының кедендік бақылаумен тауарларды тасымалдауын есепке алу кітабы тігіледі, нөмірленеді, қағазға басылады және мемлекеттік кірістер органының басшысымен не қызмет аймағындағы кедендік тасымалдаушы болған оны ауыстыратын тұлғаның қойылған қолымен нықталады.
Күнтізбелік жылы соңғы жазба енгізілгеннен кейін Кедендік бақылаумен тауарларды тасымалдауды есепке алу кітабы салыстыру жүргізу үшін мемлекеттік кірістер органына беріледі. Салыстыруды жүргізу мерзімі 30 (отыз) күнтізбелік күннен аспауы тиіс.
Кедендік бақылаумен тауарларды тасымалдауды есепке алу кітабына қосымша жазбалар немесе түзетулер енгізу салыстыру жүргізілгеннен кейін жол берілмейді.
Кедендік бақылаумен тауарларды тасымалдауды есепке алу кітабы не оның электрондық түрдегі көшірмесі мемлекеттік кірістер органының лауазымдық тұлғаларына олардың талабы бойынша ұсынылады.
17. Кедендік бақылаумен тауарларды тасымалдау (тасу) туралы есепті кедендік тасымалдаушы мынадай түрде толтырады:
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда транзитті декларация нөмірі көрсетіледі;
3-бағанда тауарларды тасымалдау басталған нақты күні көрсетіледі;
4-бағанда тауарларды жеткізу мерзімі көрсетіледі;
5-бағанда тасымалдауды аяқтаудың нақты күні, уақытша сақтауға тауарларды орналастыруды немесе тауарларға декларацияларды растайтын құжаттың нөмірі туралы мәліметтер көрсетіледі;
6-бағанда транзиттің кедедік рәсіммен орналастырылған тауарларды жөнелтудің және мақсатының мемлекеттік кірістер органның атауы көрсетіледі;
7-бағанда мемлекеттік кірістер органның органы мақсатының атауы көрсетіледі;
8-бағанда жөнелтілетін мемлекеттік кірістер органның органының атауы көрсетіледі;
9-бағанда Көлік құралдарының (тіркеме) мемлекеттік тіркеу нөмірі көрсетіледі;
10-бағанда тауарлардың толық атауы көрсетіледі;
11-кестеде тауардың брутто (килограмм) салмағы, көліктік (тасымалдаушы) құжатқа сәйкес қосымша өлшем бірлігіндегі көлемі көрсетіледі;
12-бағанда сақтау қоймасының атауы мекенжайы көрсетіледі (уақытша сақтау қоймасы, кедендік қойма және басқа да орындар);
13-бағанда "Ескерту" қосымша мәліметтер көрсетіледі.

Глава 6. Порядок и сроки представления, а также порядок заполнения отчета товаров, находящихся на хранении
18. Владельцы складов временного хранения, таможенных складов ежеквартально, не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляют в орган государственных доходов, в зоне деятельности которого находятся такие склады, отчет товаров, находящихся на хранении, по форме, согласно приложению 5 к настоящему приказу, посредством информационных систем органов государственных доходов в виде электронного документа.
19. Владельцы складов временного хранения, таможенных складов ведут Книгу учета товаров, находящихся на хранении согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Нумерация Книги учета товаров, находящихся на хранении, начинается с единицы с первого января каждого года.
Книга учета товаров, находящихся на хранении, прошивается, пронумеровывается, опечатывается и скрепляется подписью руководителя органа государственных доходов, либо лица его замещающего, в зоне деятельности которого находится владелец склада временного хранения, таможенного склада.
20. В случае неисправности информационных систем, вызванной техническими сбоями, нарушениями в работе средств связи (телекоммуникационных сетей и сети Интернет), а также отключением электроэнергии, отчет товаров, находящихся на хранении, на бумажном носителе подписывается первым руководителем либо лицом его замещающим, главным бухгалтером, заверяется печатью владельца склада временного хранения, таможенного склада. В последующем, после устранения неисправности с предоставлением отчета в виде электронного документа в формате Ехсеl.
21. Отчет товаров, находящихся на хранении, заполняется следующим образом:
1) раздел "Приход":
в графе 1 указывается номер по порядку в числовом формате;
в графе 2 дата помещения товаров и (или) транспортных средств на хранение;
в графе 3 указывается номер и дата приказа о включении в реестр владельцев складов временного хранения, таможенных складов;
в графе 4 указывается номер транзитной декларации или книжки Международной дорожной перевозки товаров;
в графе 5 указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, поместившего товары и транспортные средства на временное хранение. Данная графа обязательна для заполнения только владельцем складов временного хранения и таможенных складов;
в графе 6 указывается регистрационный номер транспортного средства, в том числе прицепа;
в графе 7 указывается полное наименование товара и транспортных средств;
в графе 8 указывается количество помещенного товара и транспортных средств;
в графе 9 указывается вес товара брутто (килограмм), объем в дополнительных единицах измерения по транспортным (перевозочным) документам;
в графе 10 указывается место помещенного на хранение товара (номер бокса, склада, отсек, ряд и иное);

6-тарау. Сақтауда тұрған тауарлардың есебін ұсыну тәртібі мен мерзімдері, сондай-ақ толтыру тәртібі
18. Уақытша сақтау қоймаларының, кедендік қоймалардың меншік иелері есепті кезеңнен кейінгі айдың оныншы күнінен кешіктірмей тоқсан сайын қызмет аймағында осы қоймалар тұрған мемлекеттік кірістер органына электрондық құжат түрінде мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелері арқылы осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтауда тұрған тауарлардың есебін ұсынады.
19. Есепке алу кітабын нөмірлеу әрбір жылдың 1 қаңтарынан басталады.
Сақтауда тұрған тауарды есепке алу кітабы тігіледі, нөмірленеді, басылады және мемлекеттік кірістер органының басшысымен не қызмет аймағында уақытша сақтау қоймасының, кедендік қойманың иесі тұрған оны ауыстыратын тұлғаның қолымен нықталады.
20. Техникалық істен шығу, байланыс құралдарының жұмысының бұзылуы (Ғаламтор желісі және телекоммуникациялық желісі), электрэнергиясының болмауы садарынан ақпараттық жүйенің жұмыс қабілеттілік жағдайы болмаған жағдайда сақтауда тұрған тауарлардың есебін қағаз тасығышта бірінші басшымен немесе оны ауыстыратын тұлғамен, бас бухгалтермен қол қойылады, сақталу орнының иесінің мөрімен куәландырылады. Мемлекеттік кірістер органына бір мезгілде қағаз тасығыштағы есеппен бірге Excel форматындағы электрондық құжаттар түріндегі есеп ұсынылады.
21. Сақтаудағы тауарлар есебі мынадай түрде толтырылады:
1) "Кіріс" бөлімі:
1-бағанда сандық форматтағы тәртіп бойынша нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда тізілімге енгізу туралы бұйрықтың нөмірі мен күні көрсетіледі;
3-бағанда кедендік декларацияның немесе Халықаралық тауарлардың жол тасымалыкітапшасының нөмірі көрсетіледі;
4-бағанда тауарлар мен көлік құралдарын уақытша сақтауға орналастырылған адамның тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) көрсетіледі. Осы баған уақытша сақтау қоймалары мен кедендік қоймалардың иелерімен ғана толтыру үшін міндетті;
5-бағанда көлік құралының, оның ішінде тіркеменің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
6-бағанда тауардың толық атауы көрсетіледі;
7-бағанда орналастырылған тауар саны көрсетіледі;
8-бағанда тауардың бруттодағы (килограмм) салмағы, көліктік (тасымалдау) құжаттар бойынша қосымша өлшем бірліктер көлемі көрсетіледі;
9-бағанда сақтауға орналастырылған тауардың орны (бокс, қойма, бөлік, қатар нөмірі және басқа) көрсетіледі;

2) раздел "Расход":
в графе 11 указывается номер ДТ или ТД, оформленных при декларировании хранимых товаров;
в графе 12 указывается количество мест товаров, помещенных под таможенную процедуру;
в графе 13 указывается вес товара брутто (килограмм), объем в дополнительных единицах измерения по транспортным (перевозочным) документам, помещенного под таможенную процедуру;
в графе 14 указывается дата и время вывоза товаров со склада;
3) раздел "Остаток":
в графе 15 указывается количество мест товара, не помещенного под таможенные процедуры и товаров, оставшихся на хранении при смене отчетного периода (квартал, год, месяц и иное);
в графе 16 указывается вес товара брутто (килограмм), объем в дополнительных единицах измерения по транспортным (перевозочным) документам или часть оставшегося на хранении товара и транспортных средств;
в графе 17 "Примечание" указываются дополнительные сведения.
Глава 7. Порядок и сроки представления, а также порядок заполнения отчета о поступивших товарах в магазин беспошлинной торговли и их реализации
22. Владельцы магазинов беспошлинной торговли ежемесячно, не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным, представляют в орган государственных доходов, отчет о поступивших товарах в магазин беспошлинной торговли и их реализации по форме, согласно приложению 6 к настоящему приказу, посредством информационных систем органов государственных доходов в виде электронного документа в формате Excel.
Отчет о поступивших товарах в магазин беспошлинной торговли и их реализации, формируется на основании данных, внесенных в журналы учета товаров, поступающих в магазин беспошлинной торговли, и учета товаров, реализованных в магазине беспошлинной торговли, по формам согласно приложениям 4, 5 и 9 к настоящим Правилам, которые ведутся в виде электронного документа в формате Ехсеl.
Сноска. Пункт 22 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 20.11.2019 № 1278 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. Владелец магазина беспошлинной торговли ведет учета товаров, поступающих в магазин беспошлинной торговли, и реализованных в магазине беспошлинной торговли вносит информацию в информационную систему органов государственных доходов.
24. Отчет о поступивших товарах в магазин беспошлинной торговли и их реализации заполняется следующим образом:
1) в разделе "Поступившие товары":
в графе 1 указывается порядковый номер;
в графе 2 указывается дата помещения товара в магазин беспошлинной торговли;
в графе 3 указывается номер электронной декларации на товары
в графе 4 указывается полное наименование товара;

2) "Шығыс" бөлімі:
11-бағанда сақталған тауарларды декларациялау кезінде ресімделген ДТ немесе ТД нөмірі көрсетіледі;
12-бағанда кедендік рәсімдеуге орналастырылған тауарлар орнының саны көрсетіледі;
13-бағанда кедендік рәсімдеуге орналастырылған тауарлардың бруттодағы (килограмм) салмағы, көліктік (тасымалдау) құжаттар бойынша қосымша өлшем бірліктер көлемі көрсетіледі;;
14-бағанда тауарларды қоймадан шығару уақыты мен күні көрсетіледі;
3) "Қалдық" бөлімінде:
15-бағанда кедендік рәсімдеуге жатпайтын тауарлар орнының және есепті кезеңнің ауысымы кезінде (тоқсан, жыл, ай және басқасы) сақтауда қалған тауарлар саны көрсетіледі;
16-бағанда тауарлар мен көлік құралдарының бруттодағы (килограмм) салмағы немесе сақтауда қалған бөлігі, көліктік (тасымалдау) құжаттар бойынша қосымша өлшем бірліктер көлемі көрсетіледі;.
17-бағанда "Ескерту" қосымша мәліметтер көрсетіледі.
7-тарау. Бажсыз сауда дүкендеріне түскен тауарлар және оларды өткізу туралы есепті ұсынудың тәртібі мен мерзімдері, сондай-ақ толтыру тәртібі
22. Бажсыз сауда дүкендерінің иелері есептіден кейінгі айдың жиырмасыншы күнінен кешіктірмей Excel форматындағы электрондық құжат түрінде мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелері арқылы осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бажсыз сауда дүкеніне түскен тауарлар және оларды өткізу туралы есепті ұсынады.
Бажсыз сауда дүкеніне келіп түскен тауарлар және оларды сату туралы есеп осы Қағидаларға 4, 5 және 9-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша бажсыз сауда дүкеніне келіп түскен тауарларды есепке алу және бажсыз сауда дүкенінде сатылған тауарларды есепке алу журналдарына енгізілген деректердің негізінде қалыптастырылады, олар Ехсеl форматында электрондық құжат түрінде жүргізіледі.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 20.11.2019 № 1278 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
23. Бажсыз сауда дүкенінің иесі бажсыз сауда дүкеніне түскен және бажсыз сауда дүкенінде өткізілген тауарлардың есебін жүргізеді, мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйесіне ақпарат енгізеді.
24. Бажсыз сауда дүкеніне тауарлардың түсуі және олардың оларды өткізу туралы есеп былайша толтырылады:
1) "Түскен тауарлар" бөлімінде:
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда бажсыз сауда дүкеніне тауарды орналастыру күні көрсетіледі;
3-бағанда электрондық тауарларға арналған декларация нөмірін көрсетіледі;
4-бағанда тауардың толық атауы көрсетіледі;

в графе 5 указывается код товара согласно Единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза и Единого таможенного тарифа Евразийского экономического союза, утвержденной решением Совета Евразийской экономической комиссии от 16 июля 2012 года № 54 (далее – ТНВЭД ЕАЭС);
в графе 6 указывается количество товара;
в графе 7 указывается остаток товаров на начало отчетного периода;
в графе 8 указывается остаток товаров на конец отчетного периода;
в графе 9 указывается единица измерения, согласно графам 6, 7, 8 электронной декларации на товары (далее – ЭДТ) или ДТ;
в графе 10 указывается номер ЭДТ, поданной для выпуска товаров в качестве припасов;
2) в разделе "Реализованные товары":
в графе 1 указывается порядковый номер;
в графе 2 указывается номер ЭДТ или ДТ;
в графе 3 указывается полное наименование товара;
в графе 4 указывается код товара по ТНВЭД ЕАЭС;
в графе 5 указывается количество товара;
в графе 6 указывается единица измерения, согласно графе 5 ЭДТ или ДТ;
в графе 7 указывается номер посадочного билета/номер документа, подтверждающего аккредитацию лица в Министерстве иностранных дел Республики Казахстан;
в графе 8 указывается страна назначения выезжающего лица/наименование дипломатического представительства;
в графе 9 указываются сведения о контрольном чеке, с отражением номера и даты чека;
в графе 10 указывается номер ЭДТ или ДТ, завершивший таможенную процедуру беспошлинной торговли;
3) в разделе "Реализованные иностранные товары, помещенные под таможенную процедуру беспошлинной торговли, в качестве припасов":
в графе 1 указывается порядковый номер;
в графе 2 указывается номер ЭДТ или ДТ;
в графе 3 указывается полное наименование товара;
в графе 4 указывается код товара по ТНВЭД ЕАЭС;
в графе 5 указывается количество товара;
в графе 6 указывается единица измерения товаров, указанных в графе 5;
в графе 7 указывается номер ЭДТ или ДТ, завершивший таможенную процедуру беспошлинной торговли;
в графе 8 указывается количество нереализованного товара;
в графе 9 указывается номер и дата документа, подтверждающего возврат товара/номер ДТ, поданной в таможенной процедуре беспошлинной торговли;
в графе 10 указывается примечание (при наличии).
Сноска. Пункт 24 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 20.11.2019 № 1278 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 8. Порядок и сроки представления, а также порядок заполнения отчета о произведенных операциях с товарами, помещенными под таможенную
процедуру свободного склада, а также товарами, изготовленными (полученными) из таких товаров

5-бағанда 2012 жылғы 16 шілдедегі Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің № 54 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметтің Бірыңғай Тауарлар номенклатурасы және Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифіне сәйкес (әрі қарай - ЕАЭО СЭҚ ТН) тауар коды көрсетіледі;
6-бағанда тауар саны көрсетіледі;
7-бағанда есепті кезеңнің басына тауарлар қалдығы көрсетіледі;
8-бағанда есепті кезеңнің соңына тауарлар қалдығы көрсетіледі;
9-бағанда электрондық тауарларға арналған декларацияның (ЭТД) немесе ТД 6, 7, 8-бағандарға сәйкес өлшем бірлік көрсетіледі;
10-бағанда тауарларды керек-жарақтар ретінде шығару үшін берілген ЭТД нөмірі көрсетіледі;
2) "Өткізілген тауарлар" бөлімінде:
1-бағанда реттік нөмір көрсетіледі;
2-бағанда ЭТД немесе ТД нөмірі көрсетіледі;
3-бағанда тауардың толық атауцы көрсетіледі;
4-бағанда ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды көрсетіледі;
5-бағанда тауар саны көрсетіледі;
6-бағанда ЭТД немесе ТД 5-бағанына сәйкес өлшем бірлігі көрсетіледі;
7-бағанда отырғызу билетінің нөмірі/тұлғаны Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінде аккредитациялауды растайтын құжат нөмірі көрсетіледі;
8-бағанда жолға шығатын тұлғаның баратын елі/дипломатиялық өкілдіктің атауы көрсетіледі;
9-бағанда чектің нөмірі мен күні көрсетіле отырып, бақылау чегі туралы мәліметтер көрсетіледі;
10-бағанда бажсыз сауда кедендік рәсімін аяқтаған ЭТД немесе ТД нөмірі көрсетіледі;
3) Бажсыз сауда кедендік рәсімімен орналастырылған, керек-жарақтар ретінде сатылған шетелдік тауарлар" бөлімінде:
1-бағанда реттік нөмір көрсетіледі;
2-бағанда ЭТД немесе ТД нөмірі көрсетіледі;
3-бағанда тауардың толық атауы көрсетіледі;
4-бағанда ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды көрсетіледі;
5-бағанда тауар саны көрсетіледі;
6-бағанда 5-бағанда көрсетілген, тауарларды өлшеу бірлігі көрсетіледі;
7-бағанда бажсыз сауда кедендік рәсімін аяқтайтын ЭТД немесе ТД нөмері көрсетіледі;
8-бағанда орналастырылмаған тауарлар саны көрсетіледі;
9-бағанда бажсыз сауда кедендік рәсімімен берілген тауарлардың қайтарылуын растайтын құжаттың нөмірі мен күні/ТД нөмері көрсетіледі;
10-бағанда ескерту (бар болса) көрсетіледі.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 20.11.2019 № 1278 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8-тарау. Еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлармен, сондай-ақ осындай тауарлардан дайындалған (алынған) тауарлармен жүргізілген операциялар туралы есепті ұсыну тәртібі мен мерзімі, сондай-ақ толтыру тәртібі

25. Владельцы свободного склада ежеквартально, не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным налоговым периодом, представляют в территориальный орган государственных доходов, в зоне деятельности которого функционирует свободный склад отчет о произведенных операциях с товарами, помещенными под таможенную процедуру свободного склада, а также товарами, изготовленными (полученными) из таких товаров, по форме, согласно приложению 7 к настоящему приказу.
26. Отчет о произведенных операциях с товарами, помещенными под таможенную процедуру свободного склада, а также товарами, изготовленными (полученными) из таких товаров, формируется на основании данных, внесенных в журналы учета товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, а также операций, произведенных с такими товарами, изготовленными (полученными) из таких товаров по формам согласно приложениям 6 и 7 к настоящим Правилам (далее – Журналы учета). Журналы учета ведутся в бумажном и (или) электронном виде в формате Ехсеl.
Журналы учета хранятся в течение 5 (пяти) лет со дня внесения последней записи.
27. Отчет о произведенных операциях с товарами, помещенными под таможенную процедуру свободного склада, а также товарами, изготовленными (полученными) из таких товаров, направленный в органы государственных доходов, хранится у владельца свободного склада в течение 5 (пяти) лет со дня предоставления отчета.
28. В случае неработоспособности информационной системы отчет о произведенных операциях с товарами, помещенными под таможенную процедуру свободного склада, а также товарами, изготовленными (полученными) из таких товаров, представляется территориальным органам государственных доходов на бумажном носителе, подписывается руководителем владельца свободного склада или лицом, его замещающим, и заверяется печатью и (или) в виде электронного документа в формате Ехсеl.
29. Отчет о произведенных операциях с товарами, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, а также товарами, изготовленными (полученными) из таких товаров, заполняется следующим образом:
1) раздел 1 "Сведения о товарах, помещенных под таможенную процедуру свободного склада (далее – СС) и совершенных с ними операций по переработке (обработке) иностранных товаров и товаров ЕАЭС":
в графе 1 указывается порядковый номер;
в графе 2 указывается полное наименование товара;
в графе 3 указывается код товара по ТН ВЭД ЕАЭС, на уровне 10 знаков;
в графе 4 указывается номер таможенной декларации, в соответствии с которой товар был помещен под таможенную процедуру СС;
в графе 5 указывается количество товара;
в графе 6 указывается единица измерения количества товара;
в графе 7 указывается вид операции, произведенной с товарами;
в графе 8 указывается номер счета и субсчета согласно Плану счетов бухгалтерского учета финансово-хозяйственной деятельности, на которых отражены товары;
в графе 9 указывается наименование товара, полученного в результате операции по переработке (обработке) товаров;
в графе 10 указывается количество товара, полученного в результате операции по переработке (обработке) товаров;
в графе 11 указывается остаток товаров, в отношении которых не совершены операции по переработке (обработке), находящихся у владельца СС на отчетную дату (количество);
в графе 12 указывается дата и номер документа, подтверждающего факт использования товара;
в графе 13 "Примечание" указываются дополнительные сведения.
При этом раздел 1 отчета содержит сведения об иностранных товарах и товарах ЕАЭС;

25. Еркін қойма иелері ай сайын есепті салық кезеңінен кейінгі екінші айдың он бесінен кешіктірмей қызмет аймағында еркін қойма жұмыс істейтін аумақтық мемлекеттік кірістер органына осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес нысанда еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлармен, сондай-ақ осындай тауарлардан дайындалған (алынған) тауарлармен жүргізілген операциялар туралы есепті ұсынады.
26. Еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлармен, сондай-ақ осындай тауарлардан дайындалған (алынған) тауарлармен жүргізілген операциялар туралы есеп осы Қағидаларға 6 және 7-қосымшаларға сәйкес нысанда еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды, сондай-ақ осындай тауарлармен жүргізілген операцияларды есепке алу журналына (бұдан әрі – Есепке алу журналы) енгізілген деректер негізінде қалыптастырылады. Есепке алу журналы қағаз және (немесе) Excel форматында электрондық түрде жүргізіледі.
Есепке алу журналдары соңғы жазба енгізілген күннен бастап 5 (бес) жыл бойы сақталады.
27. Мемлекеттік кірістер органдарына жіберілген еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлармен, сондай-ақ осындай тауарлардан дайындалған (алынған) тауарлармен жүргізілген операциялар туралы есеп еркін қойма иесінде есеп ұсынған күннен бастап 5 (бес) жыл бойы сақталады.
28. Ақпараттық жүйе жұмысқа қабілетсіз болған жағдайда еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлармен, сондай-ақ осындай тауарлардан дайындалған (алынған) тауарлармен жүргізілген операциялар туралы есеп аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына қағаз және (немесе) Excel форматында электрондық түрде ұсынылады, оған еркін қойма иесінің басшысы немесе оны ауыстыратын тұлға қол қояды және мөрмен куәландырылады.
29. Еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлармен, сондай-ақ осындай тауарлардан дайындалған (алынған) тауарлармен жүргізілген операциялар туралы есеп былайша толтырылады:
1) "Еркін қойма (бұдан әрі – ЕҚ) кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар және олармен жасалған қайта өңдеу (өңдеу) бойынша операциялар туралы мәліметтер" 1-бөлімінде:
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда тауардың толық атауы көрсетіледі;
3-бағанда 10 белгі деңгейінде Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызмет тауар номенклатурасы (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) бойынша тауар коды көрсетіледі;
4-бағанда тауар оған сәйкес ЕҚ кедендік рәсімімен орналастырылған кедендік декларацияның нөмірі көрсетілген;
5-бағанда тауар саны көрсетіледі;
6-бағанда тауар санының өлшем бірлігі көрсетіледі;
7-бағанда тауарлармен жүргізілген операциялардың түрі көрсетіледі;
8-бағанда тауарлар көрсетілген қаржылық-шаруашылық қызметтің бухгалтерлік есебі шоттар Жоспарына сәйкес шоттың және қосалқы шоттың нөмірі көрсетіледі;
9-бағанда тауарларды қайта өңдеу (өңдеу) бойынша операциялар нәтижесінде алынған тауардың атауы көрсетіледі;
10-бағанда тауарларды қайта өңдеу (өңдеу) бойынша операциялар нәтижесінде алынған тауардың саны көрсетіледі;
11-бағанда есепті күнге ЕҚ иесінде болған оған қатысты қайта өңдеу (өңдеу) бойынша операциялар жасалмаған тауарлардың қалдығы (саны) көрсетіледі;
12-бағанда тауарды пайдалану фактісін растайтын құжаттың күні мен нөмірі көрсетіледі;
"Ескерту" 13-бағанда қосымша мәліметтер көрсетіледі.
Бұл ретте есептің 1-бөлімі шетелдік тауарлар мен ЕАЭО тауарлары туралы мәліметтерді қамтиды;

2) раздел 2 "Сведения о товарах, изготовленных (полученных) из товаров, помещенных под таможенную процедуру СС на отчетную дату, согласно сведениям, указанным в разделе 1 отчета":
в графе 1 указывается порядковый номер;
в графе 2 указывается полное наименование товара;
в графе 3 указывается код товара по ТН ВЭД ЕАЭС на уровне 10 знаков;
в графе 4 указывается номер таможенной декларации, в соответствии с которой завершена таможенная процедура СС;
в графе 5 указывается номер счета и субсчета, согласно Плану счетов бухгалтерского учета финансово-хозяйственной деятельности, на которых отражены товары;
в графе 6 указывается код таможенной процедуры, утвержденный Решением КТС № 378;
в графе 7 указывается количество товара;
в графе 8 указывается единица измерения с отражением количества товара;
в графе 9 указывается вид операции, произведенной с товарами;
в графе 10 указывается номер предшествующей таможенной декларации;
в графе 11 указываются сведения о сделках, совершенных с товарами, номер и дата документа, подтверждающего реализацию товаров;
в графе 12 "Примечание" указываются дополнительные сведения.
При этом раздел 2 отчета содержит сведения о товарах:
изготовленных (полученных) из иностранных товаров;
изготовленных (полученных) с использованием иностранных товаров;
изготовленных (полученных) из товаров ЕАЭС.
Глава 9. Порядок и сроки представления, а также порядок заполнения отчетов о товарах хранящихся, перевозимых, перерабатываемых и используемых и
реализуемых лицами, осуществляющими деятельность в сфере таможенного дела, пользующимися специальными упрощениями
30. Лица, осуществляющие деятельность в сфере таможенного дела, пользующиеся специальными упрощениями, по требованию органа государственных доходов, ежеквартально, не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представляют в орган государственных доходов по месту осуществления таможенной очистки товаров отчеты о хранящихся, перевозимых, перерабатываемых, используемых и реализуемых товарах лицами, осуществляющие деятельность в сфере таможенного дела, пользующимися специальными упрощениями, по формам, согласно приложениям 8 и 9 к настоящему приказу, на бумажном носителе и в виде электронного документа в формате Excel.
Отчет о хранящихся, перевозимых, перерабатываемых, используемых и реализуемых товарах лицами, осуществляющие деятельность в сфере таможенного дела, пользующимися специальными упрощениями, на бумажном носителе, подписывается первым руководителем либо лицом, его замещающим, и главным бухгалтером, заверяется печатью юридического лица.

2) 2 "есептің 1-бөлімінде көрсетілген мәліметтерге сәйкес есепті күнге ЕҚ кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарлар туралы мәліметтер" бөлімі:
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда тауардың толық атауы көрсетіледі;
3-бағанда 10 белгі деңгейінде ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауар коды көрсетіледі;
4-бағанда оған сәйкес ЕҚ кедендік рәсімі аяқталған кедендік декларацияның нөмірі көрсетіледі;
5-бағанда тауарлар көрсетілген қаржылық-шаруашылық қызметтің бухгалтерлік есебі шоттар Жоспарына сәйкес шоттың және қосалқы шоттың нөмірі көрсетіледі;
6-бағанда КОК № 378 шешімімен бекітілген кедендік рәсімнің коды көрсетіледі;
7-бағанда тауар саны көрсетіледі;
8-бағанда тауар саны көрсетіле отырып, өлшем бірлігі көрсетіледі;
9-бағанда тауарлармен жүргізілген операция түрі көрсетіледі;
10-бағанда алдындағы кедендік декларацияның нөмірі көрсетіледі;
11-бағанда тауарлармен жасалған мәмілелер туралы мәліметтер, тауарларды өткізуді растайтын құжаттың нөмірі мен күні көрсетіледі;
"Ескерту" 12-бағанда қосымша мәліметтер көрсетіледі.
Бұл ретте есептің 2-бөлімі:
шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған);
шетелдік тауарларды пайдалана отырып дайындалған (алынған);
ЕАЭО тауарларынан дайындалған (алынған) тауарлар туралы мәліметтерді қамтиды.
9-тарау. Кеден ісі саласында қызметін жүзеге асыратын, арнайы жеңілдіктерді пайдаланатын тұлғалар сақтайтын, өткізетін, өңдейтін және пайдаланатын және сататын тауарлар туралы есептерді ұсыну тәртібі мен мерзімі, сондай-ақ толтыру тәртібі
30. Кеден ісі саласында қызметін жүзеге асыратын, арнайы жеңілдіктерді пайдаланатын тұлғалар мемлекеттік кірістер органының жазбаша талабы бойынша тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-нен кешіктірмей тауарларды кедендік тазартуды жүзеге асыру орны бойынша мемлекеттік кірістер органына осы бұйрыққа 8 және 9-қосымшаларға сәйкес нысандарда қағаз және (немесе) Excel форматында электрондық құжат түрде Кеден ісі саласында қызметін жүзеге асыратын, арнайы жеңілдіктерді пайдаланатын тұлғалар сақтайтын, өткізетін, өңдейтін және пайдаланатын және сататын тауарлар туралы есептерді ұсынады.
Кеден ісі саласында қызметін жүзеге асыратын, арнайы жеңілдіктерді пайдаланатын тұлғалар сақтайтын, өткізетін, өңдейтін және пайдаланатын және сататын тауарлар туралы есепке қағаз тасығышта бірінші басшы не оны ауыстыратын тұлға және бас бухгалтер қол қояды, заңды тұлғаның мөрімен куәландырылады.

31. Отчет о товарах хранящихся, перевозимых, перерабатываемых и используемых лицами, осуществляющими деятельность в сфере таможенного дела, пользующимися специальными упрощениями, согласно приложению 8 к настоящему приказу, заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается наименование лиц, пользующихся специальными упрощениями;
в графе 2 указывается БИН лиц, пользующихся специальными упрощениями;
в графе 3 указывается номер ТД или книжки Международной дорожной перевозки;
в графе 4 указывается наименование органа государственных доходов, в зоне деятельности которого зарегистрировано лицо, пользующиеся специальными упрощениями;
в графе 5 указывается номер ДТ;
в графе 6 указывается код вида таможенной процедуры согласно классификатору видов таможенных процедур, утвержденному Решением КТС № 378;
в графе 7 указывается код ТН ВЭД ЕАЭС;
в графе 8 указывается полное наименование товаров;
в графе 9 указывается статистическая стоимость в долларах США;
в графе 10 указывается вес товаров нетто/брутто в килограммах, объем в дополнительных единицах измерения;
в графе 11 указывается сумма, подлежащая к уплате в бюджет таможен платежей налогов;
в графе 12 указывается сумма, уплаченных в бюджет таможен платежей налогов;
в графе 13 указывается код вида специального упрощения, примененного лицами, пользующимися специальными упрощениями согласно классификатору видов специальных упрощений, в соответствии Решением № 378;
в графе 14 указываются отчетный квартал (период).
32. Отчет о реализуемых товарах лицами, осуществляющими деятельность в сфере таможенного дела, пользующимися специальными упрощениями, по форме согласно приложению 9 к настоящему приказу, заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается порядковый номер;
в графе 2 указывается ФИО (при его наличии) либо полное наименование лиц, пользующихся специальными упрощениями;
в графе 3 указывается БИН лиц, пользующихся специальными упрощениями;
в графе 4 указывается полное наименование товара;
в графе 5 указывается страна отправления;
в графе 6 указывается полное наименование покупателя импортированного товара;
в графе 7 указывается адрес БИН/ИНН покупателя товара;
в графе 8 указывается код товара ТН ВЭД ЕАЭС;
в графе 9 указывается вес товаров нетто/брутто в килограммах, объем в дополнительных единицах измерения;
в графе 10 указывается статистическая стоимость в долларах США;
в графе 11 указывается сумма сбора, удержанного с покупателя.
Глава 11. Порядок и сроки представления, а также порядок заполнения отчета по использованию иностранных товаров, в том числе товаров, в отношении
которых применяются более низкие ставки ввозных таможенных пошлин, чем установленные Единым таможенным тарифом Евразийского экономического
союза

31. Кеден ісі саласында қызметін жүзеге асыратын, арнайы жеңілдіктерді пайдаланатын тұлғалар сақтайтын, өткізетін, өңдейтін және пайдаланатын және сататын тауарлар туралы есеп осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес былайша толтырылады:
1-бағанда арнайы жеңілдіктерді пайдаланатын тұлғалардың атауы көрсетіледі;
2-бағанда арнайы жеңілдіктерді пайдаланатын тұлғалардың БСН көрсетіледі;
3-бағанда ТД немесе Халықаралық жол тасымалы кітапшасының нөмірі көрсетіледі;
4-бағанда қызмет аймағында арнайы жеңілдіктерді пайдаланатын тұлға тіркелген мемлекеттік кірістер органының атауы көрсетіледі;
5-бағанда ТД нөмірі көрсетіледі;
6-бағанда КОК № 378 шешімімен бекітілген кедендік рәсімдер түрлерінің сыныптауышына сәйкес кедендік рәсім түрінің коды көрсетіледі;
7-бағанда ЕАЭО СЭҚ ТН коды көрсетіледі;
8-бағанда тауарлардың толық атауы көрсетіледі;
9-бағанда АҚШ долларында статистикалық құны көрсетіледі;
10-бағанда тауарлардың киллограмда нетто/брутто салмағы, қосымша өлшем бірліктерде көлемі көрсетіледі;
11-бағанда бюджетке төленуі тиіс кедендік төлемдер мен салықтардың сомасы көрсетіледі;
12-бағанда бюджетке төленген кедендік төлемдер мен салықтардың сомасы көрсетіледі;
13-бағанда № 378 шешімге сәйкес арнайы жеңілдіктер түрлерінің сыныптауышына сәйкес арнайы жеңілдіктерді пайдаланатын тұлғалар қолданған арнайы жеңілдік түрінің коды көрсетіледі;
14-бағанда есепті тоқсан (кезең) көрсетіледі.
32. Осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес Кеден ісі саласында қызметін жүзеге асыратын, арнайы жеңілдіктерді пайдаланатын тұлғалар өткізетін тауарлар туралы есеп былайша толтырылады:
1-банада реттік нөмірі икөрсетіледі;
2-бағанда арнайы жеңілдіктерді пайдаланатын тұлғаның атауы көрсетіледі;
3-бағанда арнайы жеңілдіктерді пайдаланатын тұлғаның БСН көрсетіледі;
4-бағанда тауардың толық атауы көрсетіледі;
5-бағанда жөнелтілетін ел көрсетіледі;
6-бағанда импортталған тауарды сатып алушының толық атауы көрсетіледі;
7-бағанда тауарды сатып алушының мекенжайы, БСН/ЖСН көрсетіледі;
8-бағанда ЕАЭО СЭҚ ТН тауар коды көрсетіледі;
9-бағанда тауарлардың киллограмда нетто/брутто салмағы, қосымша өлшем бірліктерде көлемі көрсетіледі;
10-бағанда АҚШ долларында статистикалық құны көрсетіледі;
11-бағанда сатып алушыдан ұсталған алым сомасы көрсетіледі.
11-тарау. Шетелдік тауарлардың, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінде белгіленген әкелу кеден бажы мөлшерлемесіне қарағанда анағұрлым төмен мөлшерлеме қолданылатын тауарлардың пайдаланылуы бойынша есепті ұсыну тәртібі мен мерзімі, сондай-ақ толтыру тәртібі

33. Лица, владеющие и (или) пользующиеся иностранными товарами, ежеквартально, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляют органу государственных доходов, в зоне деятельности которого производилось таможенное декларирование (оформление), отчет по использованию иностранных товаров, в том числе товаров, в отношении которых применяются более низкие ставки ввозных таможенных пошлин, чем установленные Единым таможенным тарифом Евразийского экономического союза по форме, согласно приложению 10 к настоящему приказу, посредством внесения данных в информационную систему органов государственных доходов, а также в виде электронного документа в формате Excel.
34. Отчет по использованию иностранных товаров, в том числе товаров, в отношении которых применяются более низкие ставки ввозных таможенных пошлин, чем установленные Единым таможенным тарифом Евразийского экономического союза, заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается номер по порядку;
в графе 2 указывается ФИО (при его наличии) либо полное наименование лица, владеющего и (или) пользующегося иностранным товаром;
в графе 3 указывается БИН или индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) лица, владеющего и (или) пользующегося иностранным товаром;
в графе 4 построчно указываются номера ДТ;
в графе 5 указывается полное наименование товара;
в графе 6 указывается порядковый номер задекларированного иностранного товара в соответствии с графой 32 ДТ;
в графе 7 указывается 10-значный код товара, согласно Единой ТН ВЭД ЕАЭС, в соответствии с графой 33 ДТ;
в графе 8 указывается составной код процедуры в соответствии с графой 37 ДТ;
в графе 9 указывается вес нетто товара в килограммах в соответствии с графой 38 ДТ;
в графе 10 указывается количество товара в единицах измерения (например, количество в штуках, метрах, литрах, килограммах);
в графе 11 указывается статистическая стоимость товара в долларах США в соответствии с графой 46 ДТ;
в графе 12 указывается инвентарный номер иностранного товара, присвоенный лицом, владеющим и (или) пользующимся иностранным товаром согласно движению первичных учетных документов в бухгалтерском учете (при наличии);
в графе 13 указывается номер счета согласно типовому плану счетов бухгалтерского учета присвоенный лицом, владеющим и (или) пользующимся иностранным товаром по карточке бухгалтерского учета (при наличии);
в графе 14 указывается действие с товаром. При заполнении руководствоваться следующей кодировкой:
1) в случае реализации иностранного товара проставляется цифра "1";

33. Шетелдік тауарларға ие және (немесе) оларды пайдаланатын тұлғалар тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күнінен кешіктірмей қызмет аймағында кедендік декларациялау (ресімдеу) жүргізілген мемлекеттік кірістер органына мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйесінедеректерді енгізу арқылы, сондай-ақ электрондық цифрлық қолтаңбамен расталған Excel форматындағы электрондық құжат түрінде осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шетелдік тауарларды, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифімен белгіленгенге қарағанда анағұрлым төмен кедендік әкелу баждары қолданылатын тауарларды пайдалану жөніндегі есепті ұсынады.
34. Шетелдік тауарларды, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифімен белгіленгенге қарағанда анағұрлым төмен кедендік әкелу баждары қолданылатын тауарларды пайдалану жөніндегі есеп былайша толтырылады:
1-бағанда рет ретімен нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда шетелдік тауарға және (немесе) оны пайдаланатын тұлғаның ФАТ (бар болған жағдайда) толық атауы көрсетіледі;
3-бағанда шетелдік тауарға және (немесе) оны пайдаланатын тұлғаның БСН немесе жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) көрсетіледі;
4-бағанда әр жол бойынша ТД нөмірі көрсетіледі;
5-бағанда тауардың толық атауы көрсетіледі;
6-бағанда ТД 32-бағанына сәйкес декларацияланған шетелдік тауардың реттік нөмірі көрсетіледі;
7-бағанда ТД 33-бағанына сәйкес ЕАЭО СЭҚ Бірыңғай ТН сәйкес тауардың 10 мәнді тауар коды көрсетіледі;
8-бағанда ТД 37-бағанына сәйкес рәсімнің құрамдық коды көрсетіледі;
9-бағанда ТД 38-бағанына сәйкес килограммен тауардың таза салмағы көрсетіледі;
10-бағанда тауар саны өлшем бірлікпен (мысалы, данада, метрде, литрде, килограмда және өзгемен саны) тауардың саны көрсетіледі;
11-бағанда ТД 46-бағанына сәйкес АҚШ долларымен тауардың статистикалық құны көрсетіледі;
12-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы есепке алу құжаттарының қозғаласына сәйкес шетелдік тауарға ие және (немесе) оны пайдаланатын тұлға берген шетелдік тауардың түгендеу нөмірі (болған кезде) көрсетіледі;
13-бағанда бухгалтерлік есеп карточкасы бойынша шетелдік тауарға ие және (немесе) оны пайдаланатын тұлға берген бухгалтерлік есеп шоттарының үлгілік жоспарына сәйкес шот нөмірі көрсетіледі (болған кезде);
14-бағанда тауармен жасалатын іс-әрекет көрсетіледі. Толтыру кезінде мынадай кодтауды басшылыққа алу керек:
1) шетелдік тауарды өткізген жағдайда "1" деген цифр қойылады;

2) в случае передачи иностранного товара третьему лицу проставляется цифра "2" (например, при передаче товара общественным фондом на безвозмездной основе третьему лицу);
3) в случае списания иностранного товара проставляется цифра "3";
4) в случае использования иностранного товара в собственных нуждах проставляется цифра "4";
в графе 15 указывается документ, по которому использован товар (например, счет-фактура, акт на списание и иное);
в графе 16 указывается номер и дата документа, по которому использован товар в следующем формате "ДД.ММ. ГГГГ";
в графе 17 указывается вес нетто использованного иностранного товара в килограммах;
в графе 18 указывается количество использованного иностранного товара в единицах измерения (например, количество в штуках, метрах, литрах, килограммах и иное);
в графе 19 указывается ФИО (при его наличии) либо полное наименование лица, которому реализован или передан иностранный товар;
в графе 20 указывается БИН или ИИН лица, которому реализован или передан иностранный товар;
в графе 21 указывается остаток товаров в единице измерения (например, количество в штуках, метрах, литрах и иное);
в графе 22 указывается фактическое местонахождение иностранного товара на момент представления отчетности (например, адрес, номер скважины, номер месторождения и иное).
При заполнении граф указанного отчета не допускается оставление ячеек незаполненными, в случае отсутствия каких-либо сведений в соответствующих графах проставляется цифра "0" (ноль), объединение ячеек отчета не допускается.
Отчет формируется с нарастающим итогом и в случае изменения каких-либо значений, данные должны обновляться ежеквартально.
В случае реализации иностранного товара, в последующих отчетах данный товар не указывается.
Глава 12. Случаи, когда отчетность о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах, а также о совершенных
таможенных операциях, представляется только по требованию органа государственных доходов
35. Отчетность о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах, а также о совершенных таможенных операциях, представляется уполномоченными экономическими операторами и лицами, владеющими и (или) пользующимися иностранными товарами только по требованию органа государственных доходов, вне установленного настоящими Правилами срока представления отчетов, в следующих случаях:
1) применения в отношения товаров льгот по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов, сопряженных с ограничениями по пользованию и (или) распоряжению;

2) шетелдік тауарды үшінші тұлғаға берген жағдайда (мысалы, қоғамдық қор тауарды өтеусіз негізде үшінші тұлғаға берген кезде) "2" деген цифр қойылады;
3) шетелдік тауарды есептен шығарған жағдайда "3" деген цифр қойылады;
4) шетелдік тауарды жеке қажеттілігіне пайдаланған жағдайда "4" деген цифр қойылады;
15-бағанда ол бойынша тауар пайдаланылған құжат (мысалы, шот-фактура, есептен шығаруға арналған акті және өзге) көрсетіледі;
16-бағанда ол бойынша тауар пайдаланылған құжат нөмірі мен күні мынадай форматта көрсетіледі "КК.АА.ЖЖЖЖ";
17-бағанда пайдаланылған шетелдік тауардың таза салмағы килограммен көрсетіледі;
18-бағанда пайдаланылған шетелдік тауар саны өлшем бірлікпен (мысалы, данада, метрде, литрде, килограмда және өзгемен саны) көрсетіледі
19-бағанда шетелдік тауар өткізілген немесе берілген тұлғаның ФАТ (бар болған жағдайда) толық атауы көрсетіледі;
20-бағанда шетелдік тауар өткізілген немесе берілген тұлғаның БСН немесе ЖСН көрсетіледі;
21-бағанда өлшем бірлікпен (мысалы, данада, метрде, литрде, және өзгемен саны) тауарлардың қалдығы көрсетіледі;
22-бағанда есептілікті беру сәтіне шетелдік тауардың іс жүзінде орналасқан орны (мысалы, мекенжайы, ұңғыма нөмірі, кен орнының нөмірі және өзге) көрсетіледі.
Көрсетілген есептің бағандарын толтырған кезде ұяшықтарды толтырусыз қалдыруға жол берілмейді, тиісті бағандарда қандай да бір мәліметтер болмаған жағдайда "0" (нөл) деген цифр қойылады, есептілік ұяшықтарын біріктіруге жол берілмейді.
Есеп өсу қорытындысымен қалыптастырылады және қандай да бір мәндер өзшерген жағдайда деректер тоқсан сайын жаңартылуы тиіс.
Шетелдік тауарды өткізген жағдайда келесі есептерде осы тауар көрсетілмейді.
12-тарау. Сақталатын, тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлар туралы, сондай-ақ жасалған кедендік операциялар туралы есептілік мемлекеттік кірістер органының талабы бойынша ғана берілетін жағдайлар
35. Сақталатын, тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлар туралы, сондай-ақ жасалған кедендік операциялар туралы есептілікті уәкілетті экономикалық операторлар және (немесе) шетелдік тауарларға ие және (немесе) оларды пайдаланатын тұлғалар мемлекеттік кірістер органының талабы бойынша ғана осы Қағидаларда белгіленген есептерді беру мерзімінен тыс мынадай:
1) тауарларға қатысты пайдалану және (немесе) иелік ету жөніндегі шектеулермен байланысты кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу бойынша жеңілдіктерді қолданған;

2) выявления признаков нарушения таможенного законодательства ЕАЭС и Республики Казахстан.
36. Орган государственных доходов для получения отчета направляет требование о представлении отчетности заказным почтовым отправлением с уведомлением о вручении по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам, либо посредством информационных систем органов государственных доходов.
Приложение 1
к Правилам и срокам представления
отчетности, в том числе случаи,
когда отчетность о хранящихся,
перевозимых, реализуемых,
перерабатываемых и (или) используемых товарах,
а также о совершенных таможенных операциях,
представляется только по
требованию органа государственных доходов, способ
представления отчетности,
формы отчетов, структура и формат
представляемых отчетов в
виде электронного документа,
порядок их заполнения
форма
Книга учета товаров и (или) транспортных средств, находящихся на хранении
Приход
Дата и время помещения
Номер приказа о включении склада хранения собственных товаров в реестр
Номер транзитной декларации или книжки Международной дорожной перевозки
Лицо, помещающее товары и транспортного средства на временное хранение
Государственный регистрационный номер транспортного средства (прицепа)
Наименование товара
Количество мест
Вес товара брутто (килограмм), объем в дополнительных единицах измерения по транспортным (перевозочным) документам
Место размещения на складе (№ бокса)
Подпись лица, принявшего товары и (или) транспортные средства
Номер декларации на товары или транзитной декларации
Количество мест
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Продолжение таблицы:
Расход
Остаток (при наличии)
Вес товара брутто (килограмм), объем в дополнительных единицах измерения по транспортным (перевозочным) документам
Дата фактической выдачи со склада
Количество мест
Вес товара брутто (килограмм), объем в дополнительных единицах измерения по транспортным (перевозочным) документам
Примечание
13
14
15
16
17
Приложение 2
к Правилам и срокам представления отчетности, в том числе случаи,
когда отчетность о хранящихся, перевозимых, реализуемых,
перерабатываемых и (или) используемых товарах, а также о совершенных таможенных операциях,
представляется только по требованию органа государственных доходов, способ представления отчетности,
формы отчетов, структура и формат представляемых отчетов в
виде электронного документа, порядок их заполнения
форма
Книга учета перевозок товаров под таможенным контролем таможенным перевозчиком
№ п/п
Номер транзитной декларации
Дата начала перевозки
Срок доставки, установленный органом государственных доходов отправления
Фактическая дата окончания перевозки, номер документа подтверждающего помещение товаров на временное хранение или декларации на товары
Орган государственных доходов отправления
Орган государственных доходов назначения
Фактический орган государственных доходов доставки
Государственный регистрационный номер транспортного средства (прицепа)
Наименование товара
Вес товара брутто (килограмм), объем в дополнительных единицах измерения по транспортным (перевозочным) документам
Наименование склада временного хранения
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Приложение 3
к Правилам и срокам представления отчетности,
в том числе случаи,
когда отчетность о хранящихся, перевозимых, реализуемых,
перерабатываемых и (или) используемых товарах,
а также о совершенных таможенных операциях,
представляется только по требованию органа государственных доходов,
способ представления отчетности,
формы отчетов, структура и формат представляемых отчетов в
виде электронного документа, порядок их заполнения
форма
Книга учета товаров, находящихся на хранении
Дата и время помещения
Приход
Регистрационный номер склада
Номер транзитной декларации или книжки Международной дорожной перевозки
Лицо, помещающее товары и транспортного средства на временное хранение
Государственный регистрационный номер транспортного средства (прицепа)
Наименование товара
Количество мест
Вес товара брутто (килограмм, объем в дополнительных единицах измерения по транспортным (перевозочным) документам
Место размещения на складе (№ бокса.)
Подпись лица, принявшего товары
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Продолжение таблицы:
Расход
Остаток (при наличии)
Номер декларации натовары или транзитной декларации
Количество мест
Вес товара брутто (килограмм),объем в дополнительных единицахизмерения по транспортным (перевозочным)документам
Дата фактической выдачи со склада
Количество мест
Вес товара брутто (килограмм), объем в дополнительных единицах измерения по транспортным (перевозочным) документам
Примечание
11
12
13
14
15
16
17
Приложение 4
к Правилам и срокам представления отчетности,
в том числе случаи,
когда отчетность о хранящихся, перевозимых, реализуемых,
перерабатываемых и (или) используемых товарах, а также
о совершенных таможенных операциях,
представляется только по требованию органа государственных доходов,
способ представления отчетности,
формы отчетов, структура и формат представляемых отчетов в
виде электронного документа, порядок их заполнения
форма
Журнал учета товаров, поступающих в магазин беспошлинной торговли
№ п/п
Дата помещения товара в магазин беспошлинной торговли
№ электронной декларации на товары/ декларации на товары
Наименование товара
Код товара по Товарной номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Количество товара
Остаток товаров на начало отчетного периода
Остаток товаров на конец отчетного периода

2) ЕАЭО және Қазақстан Республикасының кеден заңнамасын бұзу белгілері анықталған жағдайларда ұсынады.
36. Мемлекеттік кірістер органы есепті алу үшін осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша табыстау туралы хабарламасы бар тапсырысты пошта жөнелтуімен не мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелері арқылы есептілікті беру туралы талапты жібереді.
Есептілікті, оның ішінде
сақталатын, тасымалданатын,
өткізілетін, қайта өңделетін
және (немесе) пайдаланылатын
тауарлар туралы, сондай-ақ
жасалған кедендік операциялар
туралы есептілік мемлекеттік
кірістер органының талабы
бойынша ғана ұсынылатын
жағдайларда ұсыну қағидалары
мен мерзімдері, тауарлардың
есебін жүргізу, есептілікті
ұсынутәсілі, электрондық
құжат түрінде ұсынылатын
есептердің құрылымы мен
форматы, оларды толтыру
тәртібіне
1-қосымша
нысан
Сақтауда тұрған тауарларды және (немесе) көлік құралдарын есепке алу кітабы
Кіріс
Орналастырылған күні мен уақыты
Транзиттік декларация немесе МДП кітапшасының нөмірі
Тауарды және тауар құралын уақытша сақтауға орналастырған адам
Көлік құралын (тіркемені) мемлекеттік тіркеу нөмірі
Тауардың атауы
Орындар саны
Тауардың брутто (килограмм) салмағы, көліктік (тасымалдаушы) құжатқа сәйкес қосымша өлшем бірлігіндегі көлемі
Қоймада орналастырылған орны (бокс № )
Тауарды қабылдаған адамның қолы
Тауар декларациясының немесе транзитті декларацияның нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Кестенің жалғасы:
Шығыс
Қалдық (бар болса)
Орындар саны
Тауардың брутто (килограмм) салмағы, көліктік (тасымалдаушы) құжатқа сәйкес қосымша өлшем бірлігіндегі көлемі
Қоймадан нақты берілген күн
Орындар саны
Тауардың брутто (килограмм) салмағы, көліктік (тасымалдаушы) құжатқа сәйкес қосымша өлшем бірлігіндегі көлемі
Ескерту
11
12
13
14
15
16
Есептілікті, оның ішінде
сақталатын, тасымалданатын,
өткізілетін, қайта өңделетін
және (немесе) пайдаланылатын
тауарлар туралы, сондай-ақ
жасалған кедендік операциялар
туралы есептілік мемлекеттік
кірістер органының талабы
бойынша ғана ұсынылатын
жағдайларда ұсыну қағидалары
мен мерзімдері, тауарлардың
есебін жүргізу, есептілікті ұсыну
тәсілі, электрондық құжат
түрінде ұсынылатын есептердің
құрылымы мен форматы,
оларды толтыру тәртібіне
2-қосымша
нысан
Кедендік тасымалдаушымен кедендік бақылаудағы тауарларды тасымалдауды есепке алу кітабы
р/с
Транзиттік декларация нөмірі
Тасымалдаудың басталған күні
Жөнелтудің мемлекеттік кірістер органдарымен белгіленген жеткізу мерзімі
Тасымалдаудың аяқталған нақты күні, уақытша сақтауда тұрған немесе тауар декларациясында оның орналастырылуын растайтын құжат нөмірі
Жөнелтудің мемлекеттік кірістер органы
Жіберілетін мемлекеттік кірістер органы
Жеткізілетін нақты мемлекеттік кірістер органы
Көлік құралының (тіркеменің) мемлекеттік тіркеу нөмірі
Тауардың атауы
Тауардың брутто (килограмм) салмағы, көліктік (тасымалдаушы) құжатқа сәйкес қосымша өлшем бірлігіндегі көлемі
Уақытша сақтауда тұрған қойманың атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Есептілікті, оның ішінде
сақталатын, тасымалданатын,
өткізілетін, қайта өңделетін
және (немесе) пайдаланылатын
тауарлар туралы, сондай-ақ
жасалған кедендік операциялар
туралы есептілік мемлекеттік
кірістер органының талабы
бойынша ғана ұсынылатын
жағдайларда ұсыну қағидалары
мен мерзімдері, тауарлардың
есебін жүргізу, есептілікті ұсыну
тәсілі, электрондық құжат
түрінде ұсынылатын есептердің құрылымы мен форматы, оларды толтыру тәртібіне
3-қосымша
нысан
Сақтауда тұрған тауарларды есепке алу кітабы
Кіріс
Орналасқан күні мен уақыты
Қойманың тіркеу нөмірі
Кедендік декларацияның немесе Халықаралық тауарлардың жол тасымалыкітапшасының нөмірі
Тауарлар мен көлік құралдарын уақытша сақтауға орналастырылған адам
Көлік құралдарының (тіркеме) мемлекеттік тіркеу нөмірі
Тауардың атауы
Орындар саны
Тауардың брутто (килограмм) салмағы, көліктік (тасымалдаушы) құжатқа сәйкес қосымша өлшем бірлігіндегі көлемі
Қоймада орналастырылған орны (бокс № және т.б.)
Тауарды қабылдаушы адамның қолы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Кестенің кестесі:
Шығыс
Қалдық (бар болса)
Тауар декларациясының немесе транзитті декларацияның нөмірі
Орындар саны
Тауардың брутто (килограмм) салмағы, көліктік (тасымалдаушы) құжатқа сәйкес қосымша өлшем бірлігіндегі көлемі
Қоймадан нақты берілген күн
Орындар саны
Тауардың брутто (килограмм) салмағы, көліктік (тасымалдаушы) құжатқа сәйкес қосымша өлшем бірлігіндегі көлемі
Ескертпе
11
12
13
14
15
16
17
Есептілікті, оның ішінде
сақталатын, тасымалданатын,
өткізілетін, қайта өңделетін
және (немесе) пайдаланылатын
тауарлар туралы, сондай-ақ
жасалған кедендік операциялар
туралы есептілік мемлекеттік
кірістер органының талабы
бойынша ғана ұсынылатын
жағдайларда ұсыну қағидалары
мен мерзімдері, тауарлардың
есебін жүргізу, есептілікті ұсыну
тәсілі, электрондық құжат
түрінде ұсынылатын есептердің
құрылымы мен форматы,
оларды толтыру тәртібіне
4-қосымша
нысан
Бажсыз сауда дүкеніне түсетін тауарларды есепке алу журналы
р/с №
Бажсыз сауда дүкенінетауарды орналастыру күні
Электрондық тауарларға арналған декларация/ тауарларға декларация №
Тауар атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызмет тауар номенклатурасы бойынша тауар коды
Тауар саны
Есепті кезең басына тауарлар қалдығы
Есепті кезеңнің соңына тауарлар қалдығы

Единица измерения в графах 7, 8, 9
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение 5
к Правилам и срокам представления отчетности,
в том числе случаи,
когда отчетность о хранящихся, перевозимых, реализуемых,
перерабатываемых и (или) используемых товарах, а также
о совершенных таможенных операциях,
представляется только по требованию органа государственных доходов,
способ представления отчетности,
формы отчетов, структура и формат представляемых отчетов в
виде электронного документа, порядок их заполнения
форма
Журнал учета товаров, реализованных в магазине беспошлинной торговли
№ п/п
№ электронной декларации на товары/ декларации на товары
Наименование товара
Код товара по Товарной номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Количество товара
Единица измерения в графе 5
Номер посадочного билета/номер документа, подтверждающего аккредитацию лица в Министерстве иностранных дел Республики Казахстан
Страна назначения выезжающего лица/ Наименование дипломатического представительства
Сведения о контрольном чеке
Номер ДТ, завершивший таможенную процедуру беспошлинной торговли
№ чека
Дата чека
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Приложение 6
к Правилам и срокам представления отчетности, в том числе случаи,
когда отчетность о хранящихся, перевозимых, реализуемых,
перерабатываемых и (или) используемых товарах, а также
о совершенных таможенных операциях,
представляется только по требованию органа государственных доходов,
способ представления отчетности,
формы отчетов, структура и формат представляемых отчетов в
виде электронного документа, порядок их заполнения
форма
Журнал учета товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, а также операций, произведенных с такими товарами
№ п/п
№ декларации на товары
Статус товара (товар Евразийского экономического союза или иностранный)
Наименование товара
Количество мест
Вес, нетто (килограмм)
Таможенная стоимость (в тенге)
Вид операции, произведенных с товарами
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение 7
к Правилам и срокам представления отчетности, в том числе случаи,
когда отчетность о хранящихся, перевозимых, реализуемых,
перерабатываемых и (или) используемых товарах, а также о совершенных
таможенных операциях, представляется только по требованию органа
государственных доходов,
способ представления отчетности,
формы отчетов, структура и формат представляемых отчетов в
виде электронного документа, порядок их заполнения
форма
Журнал учета товаров, изготовленных (полученных) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада
№ п/п
№ декларации на товары, при завершении процедуры свободного склада
Наименование товара (продукт переработки)
Количество мест
Вес, нетто (килограмм)
Таможенная стоимость (в тенге)
Фактическая дата вывоза
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
Приложение 8
к Правилам и срокам представления
отчетности, в том числе случаи, когда
отчетность о хранящихся, перевозимых,
реализуемых, перерабатываемых и
(или) используемых товарах, а также о
совершенных таможенных операциях,
представляется только по
требованию органа государственных
доходов, способ представления
отчетности, формы отчетов, структура и
формат представляемых отчетов
в виде электронного документа,
порядок их заполнения
форма
Требование о представлении отчетности органу государственных доходов
"__" _______ 20__ г. № _______
В соответствии со статьей 38 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан"
_________________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
уведомляет Вас ____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), или полное наименование
юридического лица,
_________________________________________________________________________
представляющего отчетность)
__________________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер)
__________________________________________________________________________
(юридический адрес и местонахождение лица)
о необходимости представления отчетности о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах и транспортных средств, оформленных за период с "__"______ года по "__"___________ год.
В соответствии со статьей 38 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" Вам необходимо представить отчет __________________________________________ ______________________________________________ (далее – отчет), по форме (ам), согласно приложению (ям) __ к настоящему Приказу .
Руководитель органа государственных доходов _______________________________
(подпись, Ф.И.О. (при его наличии))
"__" _________20__ г. Место печати
Приложение 9
к Правилам и срокам
представления отчетности, в том
числе случаям, когда отчетность
о хранящихся, перевозимых,
реализуемых, перерабатываемых
и (или) используемых товарах, а
также о совершенных
таможенных операциях,
представляется только
по требованию органа
государственных доходов,
ведению учета товаров и
транспортных средств, способам
представления отчетности,
структуре и формату
представляемых отчетов в виде
электронного документа,
порядку их заполнения
форма
Журнал учета иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру беспошлинной торговли, реализованных в качестве припасов

7, 8, 9-б. өлш. бірл.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Есептілікті, оның ішінде
сақталатын, тасымалданатын,
өткізілетін, қайта өңделетін
және (немесе) пайдаланылатын
тауарлар туралы, сондай-ақ
жасалған кедендік операциялар
туралы есептілік мемлекеттік
кірістер органының талабы
бойынша ғана ұсынылатын
жағдайларда ұсыну қағидалары
мен мерзімдері, тауарлардың
есебін жүргізу, есептілікті ұсыну
тәсілі, электрондық құжат
түрінде ұсынылатын есептердің
құрылымы мен форматы,
оларды толтыру тәртібіне
5-қосымша
нысан
Бажсыз сауда дүкенінде өткізілетін тауарларды есепке алу журналы
р/с№
Электрондық тауарларға арналған декларация/ тауарларға декларация №
Тауар атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызмет тауар номенклатурасы бойынша тауар коды
Тауар саны
5-б. өлш. бірл.
Отырғызу билетініңнөмірі/тұлғаны Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінде аккредитациялауды растайтын құжатнөмірі
Шығатынтұлғаның баратын елі/дипломатиялық өкілдіктің атауы
Бақылау чегі туралы мәліметтер
Бажсыз сауда кедендік рәсімін аяқтаған ТД нөмірі
чек №
чек күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Есептілікті, оның ішінде
сақталатын, тасымалданатын,
өткізілетін, қайта өңделетін
және (немесе) пайдаланылатын
тауарлар туралы, сондай-ақ
жасалған кедендік операциялар
туралы есептілік мемлекеттік
кірістер органының талабы
бойынша ғана ұсынылатын
жағдайларда ұсыну қағидалары
мен мерзімдері, тауарлардың
есебін жүргізу, есептілікті ұсыну
тәсілі, электрондық құжат
түрінде ұсынылатын есептердің
құрылымы мен форматы,
оларды толтыру тәртібіне
6-қосымша
нысан
Еркін қойманың кедендік рәсіміне орналастырылған тауарларды, сондай-ақ осындай тауарлармен жүргізілген операцияларды есепке алу журналы
р/с
Тауар декларациясының
Тауар мәртебесі (ЕАЭО немесе шетел тауары)
Тауардың атауы
Орындар саны
Салмағы, нетто (килограмм)
Кедендік құны (теңгеде)
Тауарлармен жүргізілген операциялар түрі
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Есептілікті, оның ішінде
сақталатын, тасымалданатын,
өткізілетін, қайта өңделетін
және (немесе) пайдаланылатын
тауарлар туралы, сондай-ақ
жасалған кедендік операциялар
туралы есептілік мемлекеттік
кірістер органының талабы
бойынша ғана ұсынылатын
жағдайларда ұсыну қағидалары
мен мерзімдері, тауарлардың
есебін жүргізу, есептілікті ұсыну
тәсілі, электрондық құжат
түрінде ұсынылатын есептердің
құрылымы мен форматы,
оларды толтыру тәртібіне
7-қосымша
нысан
Еркін қоймадағы кедендік рәсімге орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды есепке алу журанлы
р/с
Еркін қойма рәсімі аяқталған кездегі ТД №
Тауардың атауы (қайта өндеу өнімі)
Орындар саны
Салмағы, нетто (кг)
Кедендік құны (теңгеде)
Шығарылған нақты күні
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
Есептілікті, оның ішінде
сақталатын, тасымалданатын,
өткізілетін, қайта өңделетін
және (немесе) пайдаланылатын
тауарлар туралы, сондай-ақ
жасалған кедендік операциялар
туралы есептілік мемлекеттік
кірістер органының талабы
бойынша ғана ұсынылатын
жағдайларда ұсыну қағидалары
мен мерзімдері, тауарлардың
есебін жүргізу, есептілікті ұсыну
тәсілі, электрондық құжат
түрінде ұсынылатын есептердің
құрылымы мен форматы,
оларды толтыру тәртібіне
8-қосымша
нысан
Мемлекеттік кірістер органына есептілік ұсыну туралы талап
20__ ж."__" _______                                                      № _______
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 38-бабына сәйкес ____________________
________________________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Сізді ___________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), немесе есептілік ұсынған заңды,
________________________________________________________________________________
тұлғаның толық атауы)
________________________________________________________________________________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(тұлғаның заңды мекенжайы мен орналасқан орны)
______ жылдың"__"______-нен____жылдың "__"___________ аралығындағы кезеңге ресімделген сақталатын, тасымалданатын, өткізілетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлар мен көлік құралдары туралы есептілікті ұсыну қажеттілігі туралы хабардар етеді. "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 38-бабына сәйкес Сізге осы Бұйрыққа __ қосымша(лар)ға сәйкес нысан(дар)да _________________________________ есебін (бұдан әрі – есеп) ұсыну қажет.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы
________________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
20__ ж. "__" _________М.О.
Есептілікті ұсыну қағидалары
мен мерзімдеріне, оның ішінде
сақтауда тұрған,
тасымалданатын, өткізілетін,
қайта өңделетін және (немесе)
пайдаланылатын тауарлар
туралы туралы, сондай-ақ
жасалған кедендік операциялар
туралы есептілің Мемлекеттік
кірістер органдарының талабы
бойынша ғана ұсынылатын,
тауарлар мен көлік
құралдарының есебін ұсыну
тәсілі, электрондық құжат
түрінде ұсынылатын есептердің
құрылымы мен форматы,
оларды толтыру тәртібіне
9-қосымша
нысан
Керек-жарақтар ретінде өткізілген бажсыз сауда кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарларды есепке алу

Сноска. Правила дополнены приложением 9 в соответствии с приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 20.11.2019 № 1278 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
№ электронной ДТ/ДТ
Наименование товара
Код товара по Товарной номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Количество товара
Единица измерения товаров, указанных в графе 5
Номер ДТ, завершивший таможенную процедуру беспошлинной торговли
Количество нереализованного товара
№ и дата документа, подтверждающего возврат товара/№ ДТ, поданной в таможенной процедуре беспошлинной торговли
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Примечание: расшифровка аббревиатур:
п/п – по порядку;
ДТ – декларация на товары.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 марта 2018 года № 367
форма, предназначенная
для сбора административных данных
Отчет товаров и (или) транспортных средств, находящихся на хранении отчетный период ____ месяц 20__ года
Периодичность: ежеквартально
Представляют: владельцы складов хранения собственных товаров
Куда представляется: в орган государственных доходов, в зоне деятельности которого находится склад хранения собственных товаров,
Срок представления: не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным периодом
Приход
Порядковый номер
Дата помещения
Номер приказа о включении склада в реестр
Номер транзитной декларации или книжки Международной дорожной перевозки
Лицо, помещающее товары и транспортного средства на временное хранение
Государственный регистрационный номер транспортного средства (прицепа)
Наименование товара и (или) транспортного средства
Количество мест
Вес товара брутто (килограмм), объем в дополнительных единицах измерения по транспортным (перевозочным) документам
Место размещения на складе (№ бокса и т.д.)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Продолжение таблицы:
Расход
Остаток (при наличии)
Номер декларации на товары или транзитной декларации
Количество мест
Вес товара брутто (килограмм), объем в дополнительных единицах измерения по транспортным (перевозочным) документам
Дата фактической выдачи со склада
Количество мест
Вес товара брутто (килограмм), объем в дополнительных единицах измерения по транспортным (перевозочным) документам
Примечание
11
12
13
14
15
16
17
Примечание: пояснение по заполнению формы "Отчет товаров и (или) транспортных средств, находящихся на хранении" приведено в Правилах и сроках представления отчетности, в том числе случаи, когда отчетность о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах, а также о совершенных таможенных операциях, представляется только по требованию органа государственных доходов, способ представления отчетности, формы отчетов, структура и формат представляемых отчетов в виде электронного документа, порядок их заполнения согласно приложению 1 к настоящему приказу.
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 марта 2018 года № 367
форма, предназначенная
для сбора административных данных
Отчет о таможенных операциях отчетный период ____ месяц 20__ года
Периодичность: ежеквартально
Представляют: таможенный представитель
Куда представляется: в орган государственных доходов, осуществивший таможенную очистку
Срок представления: не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным периодом
Наименование таможенного представителя_______________________________
бизнес-идентификационный номер______________________________________
юридический адрес ___________________________________________________
фактический адрес ___________________________________________________
дата и номер приказа о включении в реестр таможенных представителей от "___"______ 20___ года № __________

Ескерту. 9-қосымшамен толықтырылды – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 20.11.2019 № 1278 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№ р/с
электрондық ТД/ ТД №
Тауар атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы бойынша тауар коды
Тауар саны
5-бағанда көрсетілген тауарлардың өлшем бірлігі
Бажсыз сауда кедендік рәсімін аяқтаған ТД нөмірі
Өткізілмеген тауардың саны
бажсыз сауда кедендік рәсімінде берілген тауардың қайтарылуы растайтын құжаттың № және күні/ ТД№
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
р/с – реттік саны;
ТД – тауарларға арналған декларация.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 15 наурыздағы
№ 367 бұйрығына 2-қосымша
әкімшілік деректер жинауға арналған
нысан
Сақтауда тұрған тауарлардың және (немесе) көлік құралдарының есебі есепті кезең 20__ жылдың____ айы
Мерзімділігі: тоқсан сайын
Ұсынады: өз тауарларын сақтау қоймаларының иелері
Қайда ұсынылады: қызмет аймағында өз тауарларын сақтау қоймасы орналасқан мемлекеттік кірістер органына,
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың бесінен кешіктірмей
Кіріс
Орналастыру күні мен уақыты
Қойманы тізілімге енгізу туралы бұйрықтың нөмірі
Транзиттік декларацияның немесе Халықаралық жол тасымалы кітапшасының нөмірі
Уақытша сақтауға тауарларды және көлік құралдарын орналастырған тұлға
Көлік құралының (тіркеме) мемлекеттік тіркеу нөмірі
Тауардың атауы
Орын саны
Көліктік (тасымалдау) құжаттары бойынша тауарлардың брутто (кг) салмағы, қосымша өлшем бірліктерде көлемі
Қоймада орналастырылған орны (№ бокстің және т.б. нөмірі)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Кестенің жалғасы:
Шығыс
Қалдық (бар болса)
Тауарларға арналған декларацияның немесе транзиттік декларацияның нөмірі
Орын саны
Көліктік (тасымалдау) құжаттары бойынша тауарлардың брутто (к) салмағы, қосымша өлшем бірліктерде көлемі
Қоймадан іс жүзінде берілген күні
Орын саны
Көліктік (тасымалдау) құжаттары бойынша тауарлардың брутто (килограмм) салмағы, қосымша өлшем бірліктерде көлемі
Ескертпе
10
11
12
13
14
15
16
Ескертпе: "Сақтауда тұрған тауарлардың және (немесе) көлік құралдарының есебі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Есептілікті, оның ішінде сақталатын, тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлар туралы, сондай-ақ жасалған кедендік операциялар туралы есептілік мемлекеттік кірістер органының талабы бойынша ғана ұсынылатын жағдайларда ұсыну қағидалары мен мерзімдері, тауарлардың есебін жүргізу, есептілікті ұсыну тәсілі, электрондық құжат түрінде ұсынылатын есептердің құрылымы мен форматы, оларды толтыру тәртібінде келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 15 наурыздағы
№ 367 бұйрығына 3-қосымша
әкімшілік деректер жинауға арналған
нысан
Кеден операциялары туралы есеп есепті кезең 20__ жылдың ____ айы
Мерзімділігі: тоқсан сайын
Ұсынады: кедендік өкіл
Қайда ұсынылады: кедендік тазартуды жүзеге асырған мемлекеттік кірістер органына,
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың онынан кешіктірмей
Кедендік өкілдің атауы ____________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі _______________________________________________________
заңды мекенжайы ________________________________________________________________
нақты мекенжайы ________________________________________________________________
кедендік өкілдерді тізілімге енгізу туралы бұйрықтың күні мен нөмірі от 20___ ж."___"______№ __________

1. Сведения о работниках, состоящих в штате организации
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Номер документа удостоверяющий личность кем и когда выдан
Должность
Примечание
1
2
3
4
2. Сведения по предоставлению обеспечение исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела
Способ обеспечения
Начало действия
Дата окончания
Номер карточки обеспечения
1
2
3
4
3. Сведения о страховых случаях, произошедших в период осуществления деятельности
Номер документа исполнения обязанности
Дата документа обеспечения обязанности (период его действия)
Наименование организации выдавшей обеспечение исполнения обязанностей юридического лица
Дата наступления страхового случая
Причина наступления страхового случая
Размер страховой выплаты
1
2
3
4
5
6
4. Сведения о таможенных операциях
Код таможенной
процедуры
Количество таможенных деклараций
Статистическая стоимость (доллар Соединенных Штатов Америки)
Уплачено, тысяч тенге
Таможенные сборы
Таможенная пошлина
Акциз
налог на добавленную стоимость
1
2
3
4
5
6
7
Продолжение таблицы 4. Сведения о таможенных операциях
Количество таможенных деклараций с корректировкой таможенной стоимости
Статистическая стоимость (доллар Соединенных Штатов Америки)
Причина корректировки
Количество аннулированных таможенных деклараций
Количество временных таможенных деклараций
8
9
10
11
12
Руководитель организации либо уполномоченное лицо _______________
Подпись ______________
Дата составления отчетности _________________________________________ Место печати
Примечание: таможенные декларации с условным выпуском указываются, после приобретения статуса "выпуск разрешен".
Пояснение по заполнению формы "Отчет о таможенных операциях" приведено в Правилах и сроках представления отчетности, в том числе случаи, когда отчетность о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах, а также о совершенных таможенных операциях, представляется только по требованию органа государственных доходов, способ представления отчетности, формы отчетов, структура и формат представляемых отчетов в виде электронного документа, порядок их заполнения согласно приложению 1 к настоящему приказу.
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 марта 2018 года № 367
форма, предназначенная
для сбора административных данных
Отчет о перевозке (транспортировке) товаров в соответствии с таможенной процедурой таможенного транзита
отчетный период ____ месяц 20__ года
Периодичность: ежеквартально
Представляют: таможенные перевозчики
Куда представляется: в орган государственных доходов, в зоне деятельности которого зарегистрированы таможенные перевозчики
Срок представления: не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным периодом
№ п/п
Номер транзитной декларации
Дата начала перевозки
Срок доставки, установленный органом государственных доходов отправления
Фактическая дата окончания перевозки, номер документа, подтверждающего помещение товаров на временное хранение или декларации на товары
Орган государственных доходов отправления
Орган государственных доходов назначения
Фактический орган государственных доходов доставки
Государственный регистрационный номер транспортного средства (прицепа)
Наименование товара
Вес товара брутто (килограмм), объем в дополнительных единицах измерения по транспортным (перевозочным) документам
Наименование склада временного хранения (склад временного хранения, таможенный склад и иного места)
Примечан
ие
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Примечание: пояснение по заполнению формы "Отчет перевозок товаров под таможенным контролем таможенным перевозчиком" приведено в Правилах и сроках представления отчетности, в том числе случаи, когда отчетность о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах, а также о совершенных таможенных операциях, представляется только по требованию органа государственных доходов, способ представления отчетности, формы отчетов, структура и формат представляемых отчетов в виде электронного документа, порядок их заполнения согласно приложению 1 к настоящему приказу.
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 марта 2018 года № 367
форма, предназначенная
для сбора административных данных
Отчет товаров, находящихся на хранении
отчетный период ____ месяц 20__ года
Периодичность: ежеквартально
Представляют владельцы складов временного хранения, таможенных складов
Куда представляется: в органы государственных доходов, в зоне деятельности которого находятся такие склады
Срок представления: не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным периодом
Приход
Порядковый номер
Дата помещения
Номер приказа о включении склада в реестр
Номер транзитной декларации или книжки Международной дорожной перевозки
Лицо, помещающее товары и транспортного средства на временное хранение
Государственный регистрационный номер транспортного средства (прицепа)
Наименование товара
Количество мест
Вес товара брутто (килограмм), объем в дополнительных единицах измерения по транспортным (перевозочным) документам
Место размещения на складе (№ бокса)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Продолжение таблицы:
Расход
Остаток (при наличии)
Номер декларации на товары или транзитной декларации
Количество мест
Вес товара брутто (килограмм), объем в дополнительных единицах измерения по транспортным (перевозочным) документам
Дата фактической выдачи со склада
Количество мест
Вес товара брутто (килограмм), объем в дополнительных единицах измерения по транспортным (перевозочным) документам
Примечание
11
12
13
14
15
16
17
Примечание: пояснение по заполнению формы "Отчет товаров, находящихся на хранении" приведено в Правилах и сроках представления отчетности, в том числе случаи, когда отчетность о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах, а также о совершенных таможенных операциях, представляется только по требованию органа государственных доходов, способ представления отчетности, формы отчетов, структура и формат представляемых отчетов в виде электронного документа, порядок их заполнения согласно приложению 1 к настоящему приказу.
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 марта 2018 года № 367
форма, предназначенная
для сбора административных данных
Отчет о поступивших товарах в магазин беспошлинной торговли и их реализации
Сноска. Форма в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 20.11.2019 № 1278 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
отчетный период ____ месяц 20__ года
Периодичность: ежемесячно
Представляют: владельцы магазинов беспошлинной торговли
Куда представляется: в органы государственных доходов
Срок представления: не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным периодом

1. Ұйымның штатындағы қызметкерлер туралы мәліметтер
Тегі,аты, әкесінің аты (бар болса)
Жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі, кіммен және қашан берілген
Лауазымы
Ескертпе
1
2
3
4
2. Кеден ісі саласында қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғаның міндеттерінің орындалуын қамтамасыз етудің ұсынылуы бойынша мәліметтер
Қамтамасыз ету тәсілі
Әрекеттің басы
Аяқталу күні
Қамтамасыз ету карточкасының нөмірі
1
2
3
4
3. Қызметін жүзеге асыру кезеңінде болған сақтандыру жағдайлары туралы мәліметтер
Міндеттерді орындау құжатының нөмірі
Міндеттерді қамтамасыз ету құжатының күні (оның қолданыс кезеңі)
Заңды тұлғаның міндеттерінің орындалуын қамтамасыз ету берген ұйымның атауы
Сақтандыру жағдайы басталған күн
Сақтандыру жағдайының басталу себебі
Сақтандыру төлемінің мөлшері
1
2
3
4
5
6
4. Кедендік операциялар туралы мәліметтер
Кедендік рәсімнің коды
Кедендікдекларацияның саны
Статистикалыққұны (Америка құрама штаттары доллары)
Төленгені, мың теңге
Кеден алымдары
Кеден бажы
Акциз
Қосылған құн салығы
1
2
3
4
5
6
7
4-кестенің жалғасы. Кедендік операциялар туралы мәліметтер
Кеден құны түзетілген кедендік декларациялар саны
Статистикалыққұны (Америка құрама штаттары доллары)
Түзету себебі
Жойылған кедендік декларациялар саны
Уақытша кедендік декларациялар саны
9
10
11
12
13
Ұйымның басшысы не уәкілетті тұлғасы _____________________________________________
Қолы ___________________________________________________________________________
Есептілікті жасау күні ____________________________________________________ Мөр орны
Ескертпе: шартты шығарылған кедендік декларациялар "шығаруға рұқсат"мәртебесін алғаннан кейін көрсетіледі.
"Кедендік операциялар туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Есептілікті, оның ішінде сақталатын, тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлар туралы, сондай-ақ жасалған кедендік операциялар туралы есептілік мемлекеттік кірістер органының талабы бойынша ғана ұсынылатын жағдайларда ұсыну қағидалары мен мерзімдері, тауарлардың есебін жүргізу, есептілікті ұсыну тәсілі, электрондық құжат түрінде ұсынылатын есептердің құрылымы мен форматы, оларды толтыру тәртібінде келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 15 наурыздағы
№ 367 бұйрығына 4-қосымша
әкімшілік деректер жинауға арналған
нысан
Кедендік тасымалдаушының кедендік бақылаумен тауарларды тасымалдау есебі есепті кезең 20__ жылдың ____ айы
Мерзімділігі: тоқсан сайын
Ұсынады: кедендік тасымалдаушы
Қайда ұсынылады: қызмет аймағында өз тауарларын сақтау қоймасы орналасқан мемлекеттік кірістер органына,
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың бесінен кешіктірмей
р/с №
Транзиттікдекларация нөмірі
Тасымалдау басталған күн
Жөнелту мемлекеттік кірістер органы белгілеген жеткізу, жөнелту мерзімі
Тасымалдауды аяқтаудың нақты күні, тауарлардың уақытша сақтауға орналастырылуын растайтын құжаттың немесе тауарларға декларацияның нөмірі
Жөнелту мемлекеттік кірістер органы
Жіберілетін мемлекеттік кірістер органы
Жеткізу мемлекеттік кірістер органы
Көлік құралының (тіркеме) мемлекеттік тіркеу нөмірі
Тауардың атауы
Көліктік (тасымалдау) құжаттары бойынша қосымша өлшем бірліктерде тауардың брутто (кг) салмағы, көлемі
Уақытша сақтау қоймасының атауы (уақытша сақтау қоймасы, кеден қоймасы және өзге орын)
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
"Кедендік тасымалдаушының кедендік бақылаумен тауарларды тасымалдау есебі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Есептілікті, оның ішінде сақталатын, тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлар туралы, сондай-ақ жасалған кедендік операциялар туралы есептілік мемлекеттік кірістер органының талабы бойынша ғана ұсынылатын жағдайларда ұсыну қағидалары мен мерзімдері, тауарлардың есебін жүргізу, есептілікті ұсыну тәсілі, электрондық құжат түрінде ұсынылатын есептердің құрылымы мен форматы, оларды толтыру тәртібінде келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 15 наурыздағы
№ 367 бұйрығына 5-қосымша
әкімшілік деректер жинауға арналған
нысан
Сақтауда тұрған тауарлардың есебі есепті кезең 20__ жылдың____ айы
Мерзімділігі: тоқсан сайын
Ұсынады: өз тауарларын сақтау қоймаларының иелері
Қайда ұсынылады: қызмет аймағында өз тауарларын сақтау қоймасы орналасқан мемлекеттік кірістер органдарына
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың онынан кешіктірмей
Кіріс
Шығыс
Орналастыру күні мен уақыты
Қойманы тізілімге енгізу туралы бұйрықтың нөмірі
Транзиттік декларацияның немесе Халықаралық жол тасымалы кітапшасының нөмірі
Уақытша сақтауға тауарларды және көлік құралдарын орналастырған тұлға
Көлік құралының (тіркеме) мемлекеттік тіркеу нөмірі
Тауардың атауы
Орын саны
Көліктік (тасымалдау) құжаттары бойынша тауарлардың брутто (кг) салмағы, қосымша өлшем бірліктерде көлемі
Қоймада орналастырылған орны (№ бокстәң және т.б.нөмірі)
Тауарларға арналған декларацияның немесе транзиттік декларацияның нөмірі
Орын саны
Көліктік (тасымалдау) құжаттары бойынша тауарлардың брутто (килограмм) салмағы, қосымша өлшем бірліктерде көлемі
Қоймадан іс жүзінде берілген күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Кестенің жалғасы:
Қалдық (бар болса)
Орын саны
Көліктік (тасымалдау) құжаттары бойынша тауарлардың брутто (кг) салмағы, қосымша өлшем бірліктерде көлемі
Ескертпе
14
15
16
Ескертпе: "Сақтауда тұрған тауарлардың есебі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Есептілікті, оның ішінде сақталатын, тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлар туралы, сондай-ақ жасалған кедендік операциялар туралы есептілік мемлекеттік кірістер органының талабы бойынша ғана ұсынылатын жағдайларда ұсыну қағидалары мен мерзімдері, тауарлардың есебін жүргізу, есептілікті ұсыну тәсілі, электрондық құжат түрінде ұсынылатын есептердің құрылымы мен форматы, оларды толтыру тәртібінде келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 15 наурыздағы
№ 367 бұйрығына
6-қосымша
әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Бажсыз сауда дүкеніне түскен тауарлар және оларды өткізу туралы
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 20.11.2019 № 1278 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
есеп есепті кезең 20__ жылдың____ айы
Мерзімділігі: тоқсан сайын
Ұсынады: бажсыз сауда дүкендерінің иелері
Қайда ұсынылады: мемлекеттік кірістер органдарына
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың жиырмасына кешіктірмей

1. Поступившие товары
№ п/п
Дата помещения товара в МБТ
№ электронной ДТ / ДТ
Наименование товара
Код товара по Товарной номенклатуре Внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Количество товара
Остаток товаров на начало отчетного периода
Остаток товаров на конец отчетного периода
Единица измерения в графах 6, 7, 8
№ электронной ДТ / ДТ, поданной для выпуска товаров в качестве припасов*
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
2. Реализованные товары
№ п/п
№ электронной ДТ / ДТ
Наименование товара
Код товара по Товарной номенклатуре Внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Количество товара
Единица измерения в графе 5
Номер посадочного билета/номер документа, подтверждающего аккредитацию лица в МИД РК
Страна назначения выезжающего лица/Наименование дипломатического представительства
Сведения о контрольном чеке
Номер ДТ, завершивший таможенную процедуру беспошлинной торговли
№ чека
Дата чека
3. Реализованные иностранные товары, помещенные под таможенную процедуру беспошлинной торговли, в качестве припасов
№ п/п
№ электронной ДТ/ ДТ
Наименование товара
Код товара по Товарной номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Количество товара
Единица измерения товаров, указанных в графе 5
Номер ДТ, завершивший таможенную процедуру беспошлинной торговли
Количество нереализованного товара
№ и дата документа, подтверждающего возврат товара/№ ДТ, поданной в таможенной процедуре беспошлинной торговли
Примечание
Примечание:
Пояснение по заполнению формы "Отчет о поступивших товарах в магазин беспошлинной торговли и их реализации" приведено в Правилах и сроках представления отчетности, в том числе случаях, когда отчетность о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах, а также о совершенных таможенных операциях, представляется только по требованию органа государственных доходов, способах представления отчетности, форме отчетов, структуре и формате представляемых отчетов в виде электронного документа, порядок их заполнения согласно приложению 1 к настоящему приказу.
* - столбец заполняется, владельцем МБТ, утвержденным и предназначенным только для реализации иностранных товаров в качестве припасов на борту воздушного судна.
Расшифровка аббревиатур:
МБТ – магазин беспошлинной торговли;
МИД РК – Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
п/п – по порядку;
ДТ – декларация на товары.
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 марта 2018 года № 367
форма, предназначенная
для сбора административных данных
Отчетность о произведенных операциях с товарами, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, а также товарами, изготовленными
(полученными) из таких товаров
отчетный период ____ месяц 20__ года
Периодичность: ежеквартально
Представляют владельцы свободного склада
Куда представляется: в территориальный орган государственных доходов, в зоне деятельности которого функционирует свободный склад
Срок представления: не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным периодом по состоянию на "__" _________ 20 __ года на ____листах
от _______________________________________
(наименование организации, бизнес-идентификационный номер, адрес)
Место печати ___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись владельца свободного склада, дата)

1. Түскен тауарлар
р/с№
Тауарды БСД орналастыру
Электрондық ТД/ТД №
Тауардың атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің Тауар номенклатурасы бойынша тауар коды
Тауардың саны
Есепті кезеңнің басына тауарлардың қалдығы
Есепті кезеңнің аяғына тауарлардың қалдығы
6, 7, 8-бағандардағы өлшем бірлік
Тауарларды кере-жарақтар ретінде шығару үшін берілген электрондық ТД/ТД №*
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
2.Өткізілген тауарлар
р/с №
Электрондық ТД/ТД №
Тауардың атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің Тауар номенклатурасы бойынша тауар коды
Тауардың саны
5-бағандағы өлшем бірлік
Отырғызу билетінің нөмірі/ҚР СІМ тұлғаның аккредиттелгенін растайтын құжаттың нөмірі
Кететін тұлғаның бару елі/Дипломатиялық өкілдіктің атауы
Бақылау чегі туралы мәліметтер
Бажсыз сауда кедендік рәсімін аяқтаған ТД нөмірі
Чек №
Чек күні
3. Бажсыз сауда кедендік рәсімімен орналастырылған, керек-жарақтар ретінде сатылған шетелдік тауарлар
р/с№
Электрондық ТД/ТД №
ТТауар атауы
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы бойынша тауар коды
Тауар саны
5-бағанда көрсетілген тауарлардың өлшем бірлігі
Бажсыз сауда кедендік рәсімін аяқтаған ТД нөмірі
Өткізілмеген тауардың саны
Бажсыз сауда кедендік рәсімінде берілген тауардың қайтарылуын растайтын құжаттың № және күні/ ТД№
Ескертпе
Ескертпе:
"Бажсыз сауда дүкеніне түскен тауарлар және оларды өткізу туралы туралы есеп" нысанын толтыру жөнінде түсіндірме осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Есептілікті, оның ішінде сақталатын, тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлар туралы, сондай-ақ жасалған кедендік операциялар туралы есептілік мемлекеттік кірістер органының талабы бойынша ғана ұсынылатын жағдайларда ұсыну қағидалары мен мерзімдері, тауарлардың есебін жүргізу, есептілікті ұсыну тәсілі, электрондық құжат түрінде ұсынылатын есептердің құрылымы мен форматы, оларды толтыру тәртібінде келтірілген.
* - баған тек әуе кемесі бортында шетелдік тауарларды керек-жарақтар ретінде сатуға бекітілген және арналған БСД иесімен толтырылады.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСД – бажсыз сауда дүкені;
ҚР СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі;
р/с – реттік саны;
ТД – тауарларға арналған декларация.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 15 наурыздағы
№ 367 бұйрығына
7-қосымша
әкімшілік деректерді жинақтауға
арналған нысан
Еркін қойма кедендік рәсіміне орналастырылған тауарлармен, сондай-ақ осындай тауарлардан дайындалған (алынған) тауарлармен жүргізілген операциялар туралы есептілік есепті кезең ____ айы 20__ жыл
Мерзімділігі: тоқсан сайын
Бос қойма иелері ұсынады
Қайда ұсынылады: қызмет аймағында еркін қойма жұмыс істейтін аумақтық мемлекеттік кірістер органына
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі айдың он бесі күнінен кешіктірмей
20 __ жылғы "__" _________ жағдай бойынша ____парақта
от______________________________________________________
(ұйымның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, мекенжайы)
М.О. ___________________________________________________
(еркін қойма иесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, күні

Раздел 1. Сведения о товарах, помещенные под таможенную процедуру свободного склада (далее – СС) совершения операций по переработке (обработке) иностранных товаров и товаров Евразийского экономического союза (далее – ЕАЭС)
№ п/п
Наименование товара
Код товара по Товарной номенклатуре Внешнеэкономической деятельности ЕАЭС (10 знаков)
№ таможенной декларации, в соответствии с которой товар был помещен под таможенную процедуру СС
Количество товара
Единица измерения количества товара
Вид Операции, произведенной с товарами
№ счета и субсчета согласно Плану счетов бухгалтерского учета финансово-хозяйственной деятельности, на которых отражены товары
Наименование товара, полученного в результате операции по переработке (обработке) товаров
Количество товара, полученного в результате операции по переработке (обработке) товаров
Остаток товаров, в отношении которых не совершены операции по переработке (обработке), находящихся у владельца СС на отчетную дату (количество)
дата и номер документа, подтверждающего факт использования товара
примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Иностранные товары
Товары ЕАЭС
*Раздел 2. Сведения о товарах, изготовленных (полученных) из товаров, помещенных под таможенную процедуру СС на отчетную дату согласно сведениям, указанным в разделе 1
№ п/п
Наименование товара
Код товара по Товарной номенклатуре Внешнеэкономической деятельности ЕАЭС (10 знаков)
№ таможенной декларации, в соответствии с которой завершена таможенная процедура свободного склада
№ счета и суб. счета согласно Плану счетов бухгалтерского учета финансово-хозяйственной деятельности, на которых отражены товары
Код таможенной процедуры
Количество товара
Единица измерения Количества товара
Вид операции, произведенные с товарами
№ Предшествующей таможенной декларации
Сведения о сделках совершенных с товарами, номер и дата документа подтверждающего реализацию товаров
примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Товары, изготовленные (полученные) из иностранных товаров
Товары, изготовленные (полученные) с использованием иностранных товаров
Товары, изготовленные (полученные) из товаров ЕАЭС
Примечание: * Отчет представляется ежемесячно с нарастающими данными.
Пояснение по заполнению формы "Отчетность о произведенных операциях с товарами, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, а также товарами, изготовленными (полученными) из таких товаров" приведено в Правилах и сроки представления отчетности, в том числе случаи, когда отчетность о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах, а также о совершенных таможенных операциях, представляется только по требованию органа государственных доходов, способ представления отчетности, формы отчетов, структура и формат представляемых отчетов в виде электронного документа, порядок их заполнения согласно приложению 1 к настоящему приказу.
Приложение 8
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 марта 2018 года № 367
форма, предназначенная
для сбора административных данных
Отчет о хранящихся, перевозимых, перерабатываемых и используемых товарах лицами, осуществляющие деятельность в сфере таможенного дела,
пользующимися специальными упрощениями
отчетный период ____ месяц 20__ года
Периодичность: ежеквартально, только по требованию органов государственных доходов
Представляют: лицами, осуществляющие деятельность в сфере таможенного дела, пользующимися специальными упрощениями
Куда представляется: в территориальные органы государственных доходов
Срок представления: не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным периодом
лицо, пользующиеся специальным и упрощениями
бизнес-идентификационный номер лиц, пользующихся специальными упрощениями
Номер транзитной декларации или книжки Международные дорожные перевозки
Наименование органа государственных доходов
Номер декларации на товары

1-бөлім. Шетелдік тауарларды және Еуразиялық экономикалық одақ (бұдан әрі - ЕАЭО) тауарларын қайта өңдеу (өңдеу) жөніндегі операцияларды жасау еркін қойма (бұдан әрі - ЕҚ) кедендік рәсіміне орналастырылған тауарлар туралы мәліметтер
р/р №
Тауардың атауы
ЕАЭО Сыртқы экономикалық қызметінің Тауар номенклатурасы бойынша тауардың коды (10 мән)
Тауар оған сәйкес ЕҚ кедендік рәсіміне орналастырылған кедендік декларацияның №
Тауардың саны
Тауар санының өлшем бірлігі
Тауарлармен жүргізілген операция түрі
Тауарлар көрсетілген қаржы-шаруашылық қызметтің бухгалтерлік есеп шоттарының жоспарына сәйкес шоттың және қосалқы шоттың №
Тауарларды қайта өңдеу (өңдеу) жөніндегі операциялар нәтижесінде алынған тауардың атауы
Тауарларды қайта өңдеу (өңдеу) жөніндегі операциялар нәтижесінде алынған тауардың саны
Есепті күні ЕҚ иесіндегі оларға қатысты қайта өңдеу (өңдеу) жөніндегі операциялар жасалмаған тауарлардың қалдығы (саны)
Тауарды пайдалану фактісін растайтын құжаттың күні мен нөмірі
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Шетелдік тауарлар
ЕАЭО тауарлары
*2-бөлім. 1-бөлімде көрсетілген мәліметтерге сәйкес есепті күнге ЕҚ кедендік рәсіміне орналастырылған тауарлардан жасалған (алынған) тауарлар туралы мәліметтер
р/пр
Тауардың атауы
ЕАЭО Сыртқы экономикалық қызметінің Тауар номенклатурасы бойынша тауардың коды (10 мән)
ЕҚ кедендік рәсімі оған сәйкес аяқталған кедендік декларацияның №
Тауарлар көрсетілген қаржы-шаруашылық қызметтің бухгалтерлік есеп шоттарының жоспарына сәйкес шоттың және қосалқы шоттың №
Кедендік рәсім коды
Тауардың саны
Тауар санының өлшем бірлігі
Тауарлармен жүргізілген операция түрі
Алдыңғы кедендік декларацияның №
Сведения о сделках Тауарлармен жасалған мәмілелер туралы мәліметтер, тауарды өткізуді растайтын құжаттың нөмірі мен күні
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Шетелдік тауарлардан жасалған (алынған) тауарлар
Шетелдік тауарларды пайдалана отырып дайындалған (алынған) тауарлар
ЕАЭО тауарларынан дайындалған (алынған) тауарлар
Ескертпе: * Есеп ай сайын өсу деректерімен ұсынылады.
"Еркін қойма кедендік рәсіміне орналастырылған тауарлармен, сондай-ақ осындай тауарлардан дайындалған (алынған) тауарлармен жүргізілген операциялар туралы есептілік" нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Есептілікті, оның ішінде сақталатын, тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлар туралы, сондай-ақ жасалған кедендік операциялар туралы есептілік мемлекеттік кірістер органының талабы бойынша ғана ұсынылатын жағдайларда ұсыну қағидалары мен мерзімдері, тауарлардың есебін жүргізу, есептілікті ұсыну тәсілі, электрондық құжат түрінде ұсынылатын есептердің құрылымы мен форматы, оларды толтыру тәртібінде келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 15 наурыздағы
№ 367 бұйрығына 8-қосымша
әкімшілік деректерді жинақтауға арналған
нысан
Қызметін кеден әсі саласында жүзеге асыратын, арнайы жеңілдіктерді пайдаланатын тұлғалардың сақталатын, тасымалданатын, қайта өңделетін және пайдаланылатын тауарлары туралы есеп есепті кезең ____ айы 20__ жыл
Мерзімділігі: тоқсан сайын
Ұсынады: қызметін кеден әсі саласында жүзеге асыратын, арнайы жеңілдіктерді пайдаланатын тұлғалар
Қайда ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың он бесі күнінен кешіктірмей
арнайы жеңілдіктерді пайдаланатын тұлға
арнайы жеңілдіктерді пайдаланатын тұлғалардың бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Транзиттік декларацияның немесе халықаралық жол тасымалдары кітапшасының нөмірі
Мемлекеттік кірістер органының атауы
Тауарларға декларацияның нөмірі

Код вида специального упрощения примененного лицами, пользующимися специальными упрощениями согласно классификатору видов специальных упрощений в соответствии с приложением 16 к Решению № 378
Отчетный квартал
12
13
14
Руководитель ______________________________ фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(подпись)
Главный бухгалтер _________________________ фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(подпись)
Заверяется печатью (при ее наличии) юридического лица
Примечание: пояснение по заполнению формы "Отчет о хранящихся, перевозимых, перерабатываемых и используемых товарах лицами, осуществляющие деятельность в сфере таможенного дела, пользующимися специальными упрощениями" приведено в Правилах и сроках представления отчетности, в том числе случаи, когда отчетность о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах, а также о совершенных таможенных операциях, представляется только по требованию органа государственных доходов, способ представления отчетности, формы отчетов, структура и формат представляемых отчетов в виде электронного документа, порядок их заполнения согласно приложению 1 к настоящему приказу.
Приложение 9
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 марта 2018 года № 367
форма, предназначенная
для сбора административных данных
Отчет о реализуемых товарах лицами, осуществляющие деятельность в сфере таможенного дела, пользующимися специальными упрощениями
отчетный период ____ месяц 20__ года
Индекс: РППСУ
Периодичность: ежеквартально
Представляют: товарах лицами, осуществляющие деятельность в сфере таможенного дела, пользующимися специальными упрощениями
Куда представляется: в органы государственных доходов
Срок представления: не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за отчетным периодом
№ п/п
Наименование лиц, пользующихся специальными упрощениями
БИН лиц, пользующихся специальными упрощениями
Наименование товара
Страна отправления
Наименование покупателя импортированного товара, адрес
бизнес-идентификационный или индивидуальный идентификационный номер покупателя товара
Код Товарной номенклатуры Внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Вес товаров нетто/ брутто (кг), объем в дополнительных единицах измерения
Статистическая стоимость (долл. Соединенных Штатов Америки)
Сумма сбора, удержанного с физического лица, не являющегося индивидуальным предпринимателем
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Руководитель ___________________________________ фамилия, инициалы
(подпись)
Главный бухгалтер ______________________________ фамилия, инициалы
(подпись)
Заверяется печатью юридического лица
Примечание: пояснение по заполнению формы "Отчет о реализуемых товарах лицами, осуществляющие деятельность в сфере таможенного дела, пользующимися специальными упрощениями" приведено в Правилах и сроки представления отчетности, в том числе случаи, когда отчетность о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах, а также о совершенных таможенных операциях, представляется только по требованию органа государственных доходов, способ представления отчетности, формы отчетов, структура и формат представляемых отчетов в виде электронного документа, порядок их заполнениясогласно приложению 1 к настоящему приказу.
Приложение 10
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 марта 2018 года № 367
форма, предназначенная
для сбора административных данных
Отчет по использованию иностранных товаров, в том числе товаров, в отношении которых применяются более низкие ставки ввозных таможенных пошлин,
чем установленные Единым таможенным тарифом Евразийского экономического союза
отчетный период ____ месяц 20__ года
Периодичность: ежеквартально
Представляют: лица, владеющие и (или) пользующиеся иностранными товарами, а также товарами Евразийского экономического союза
Куда представляется: в территориальные органы государственных доходов
Срок представления: не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным периодом
___________________________________________________________
(период, за который представляется отчет)
№ п/п
Наименование лица
Бизнес-идентификационный /индивидуальный идентификационный номер лица
№ декларации на товары
Наименование товара
Номер товара
Код товара Товарной номенклатуры Внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Код процедуры
Вес товара нетто
Количество товара в единице измерения
Статистическая стоимость товара доллар США
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Информация с базы данных бухгалтерского учета
Остаток товара в единице измерения
Место хранения/ использования товара
Примечание
Инвентарный номер товара
№ счета по бухгалтерскому учету, на котором числится товар
Информация об использовании товара
Информация о лице, которому реализован/передан товар
Действие с товаром
Наименование документа
№ и дата документа
Вес нетто килограмм
Количество товара в единице измерения
Наименование лица
бизнес-идентификационный /индивидуальный идентификационный номер лица
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Примечание: пояснение по заполнению формы "Отчет по использованию иностранных товаров, в том числе товаров, в отношении которых применяются более низкие ставки ввозных таможенных пошлин, чем установленные Единым таможенным тарифом Евразийского экономического союза" приведено в и сроки представления отчетности, в том числе случаи, когда отчетность о хранящихся, перевозимых, реализуемых, перерабатываемых и (или) используемых товарах, а также о совершенных таможенных операциях, представляется только по требованию органа государственных доходов, способ представления отчетности, формы отчетов, структура и формат представляемых отчетов в виде электронного документа, порядок их заполнения согласно приложению 1 к настоящему приказу.

№ 378 шешімге 16-қосымшаға сәйкес арнайы жеңілдіктер түрлерінің сыныптауышына сай арнайы жеңілдіктерді пайдаланатын тұлғалардың қолданған арнайы жеңілдік түрінің коды
Есепті тоқсан
12
13
14
Басшы _____________________________________________________________ тегі, аты-жөні
(қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________________ тегі, аты-жөні
(қолы)
Заңды тұлғаның мөрімен расталады
Ескертпе: "Қызметін кеден әсі саласында жүзеге асыратын, арнайы жеңілдіктерді пайдаланатын тұлғалардың сақталатын, тасымалданатын, қайта өңделетін және пайдаланылатын тауарлары туралы есеп" нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Есептілікті, оның ішінде сақталатын, тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлар туралы, сондай-ақ жасалған кедендік операциялар туралы есептілік мемлекеттік кірістер органының талабы бойынша ғана ұсынылатын жағдайларда ұсыну қағидалары мен мерзімдері, тауарлардың есебін жүргізу, есептілікті ұсыну тәсілі, электрондық құжат түрінде ұсынылатын есептердің құрылымы мен форматы, оларды толтыру тәртібінде келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 15 наурыздағы
№ 367 бұйрығына
9-қосымша
әкімшілік деректерді жинақтауға арналған
нысан
Қызметін кеден әсі саласында жүзеге асыратын, арнайы жеңілдіктерді пайдаланатын тұлғалардың өткізетін тауарлары туралы есеп есепті кезең ____ айы 20__ жыл
Мерзімділігі: тоқсан сайын
Ұсынады: қызметін кеден әсі саласында жүзеге асыратын, арнайы жеңілдіктерді пайдаланатын тұлғалар
Қайда ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың он бесі күнінен кешіктірмей
р/р №
Арнайы жеңілдіктерді пайдаланатын тұлғалардың атауы
Арнайы жеңілдіктерді пайдаланатын тұлғалардың БСН
Тауардың атауы
Жөнелту елі
Импортталған тауарды сатып алушының атауы
Тауарды сатып алушының бизнес-сәйкестендіру немесе жеке сәйкестендіру нөмірі
Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметі Тауар номенклатурасының коды
Тауарлардың нетто/брутто (килограмм) салмағы, қосымша өлшем бірліктердегі көлемі
Статистикалық құны (Америка Құрама Штаттарының доллары)
Жеке кәсіпкер болып табылмайтын жеке тұлғадан ұсталған алым сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Басшы ___________________________________ тегі, аты-жөні
(қолы)
Бас бухгалтер ______________________________ тегі, аты-жөні
(қолы)
Заңды тұлғаның мөрімен расталады
Ескертпе: "Қызметін кеден ісі саласында жүзеге асыратын тұлғалардың өткізілетін тауарлары туралы есеп" Арнайы жеңілдіктерді пайдаланатын тұлғалардың сақталатын, тасымалданатын, қайта өңделетін және пайдаланылатын тауарлары туралы есеп" нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Есептілікті, оның ішінде сақталатын, тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлар туралы, сондай-ақ жасалған кедендік операциялар туралы есептілік мемлекеттік кірістер органының талабы бойынша ғана ұсынылатын жағдайларда ұсыну қағидалары мен мерзімдері, тауарлардың есебін жүргізу, есептілікті ұсыну тәсілі, электрондық құжат түрінде ұсынылатын есептердің құрылымы мен форматы, оларды толтыру тәртібінде келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 15 наурыздағы
№ 367 бұйрығына
10-қосымша
әкімшілік деректерді жинақтауға арналған
нысан
Шетелдік тауарларды, оның ішінде оларға қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінде белгіленгенге қарағанда кедендік әкелу баждарының неғұрлым төмен мөлшерлемелері қолданылатын тауарларды пайдалану бойынша есеп нысаны есепті кезең ____ айы 20__ жыл
Мерзімділігі: тоқсан сайын
Ұсынады: шетелдік тауарларға, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақ тауарларына иелік ететін және (немесе) оларды пайдаланатын тұлғалар
Қайда ұсынылады: аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына
Ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың он бесі күнінен кешіктірмей ________________________________________________________________________________
(есеп ұсынылатын кезең)
р/р №
Тұлғаның атауы
Тұлғаның бизнес-сәйкестендіру/жеке сәйкестендіру нөмірі
Тауарларға декларацияның №
Тауардың атауы
Тауар нөмірі
Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметі Тауар номенклатурасы тауарының коды
Рәсім коды
Тауардың нетто салмағы
Тауардың өлшем бірліктегі саны
Тауардың статистикалық құны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Бухгалтерлік есептің дерекқорынан ақпарат
Өлшем бірлікпен тауардың қалдығы
Тауарды сақтау/пайдалану орны
Ескертпе
Тауардың түгендеу нөмірі
Тауар есепте тұрған бухгалтерлік есеп бойынша шот №
Тауарды пайдалану туралы ақпарат
Тауар өткізілген/берілген тұлға туралы ақпарат
Тауармен жасалатын іс-әрекет
Құжаттың атауы
Құжаттың № мен күні
Вес нетто
Өлшем бірлікте тауардың саны
Тұлғаның атауы
Тұлғаның бизнес-сәйкестендіру/жеке сәйкестендіру нөмірі
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Ескертпе: "Шетелдік тауарларды, оның ішінде оларға қатысты Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінде белгіленгенге қарағанда кедендік әкелу баждарының неғұрлым төмен мөлшерлемелері қолданылатын тауарларды пайдалану бойынша есеп" нысанын толтыру жөнінде түсіндірме осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Есептілікті, оның ішінде сақталатын, тасымалданатын, өткізілетін, қайта өңделетін және (немесе) пайдаланылатын тауарлар туралы, сондай-ақ жасалған кедендік операциялар туралы есептілік мемлекеттік кірістер органының талабы бойынша ғана ұсынылатын жағдайларда ұсыну қағидалары мен мерзімдері, тауарлардың есебін жүргізу, есептілікті ұсыну тәсілі, электрондық құжат түрінде ұсынылатын есептердің құрылымы мен форматы, оларды толтыру тәртібінде келтірілген.