Об утверждении Правил проведения пилотной переписи населения
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2018 года № 121. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2018 года № 16692.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 7 Правил и сроков проведения национальных переписей, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 октября 2010 года № 1049, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения пилотной переписи населения.
2. Провести пилотную перепись населения в Бурабайском районе Акмолинской области и Аягозском районе Восточно-Казахстанской области в период с 1 по 30 апреля 2018 года.
3. Комитету по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) доведение настоящего приказа до заинтересованных государственных органов, структурных подразделений и территориальных органов Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан для руководства и исполнения;
2) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
"СОГЛАСОВАН"
Аким Акмолинской области
__________ М. Мурзалин
16 марта 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и
коммуникаций Республики Казахстан
__________ Д. Абаев

Пилоттық халық санағын жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 20 наурыздағы № 121 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 30 наурызда № 16692 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 11 қазандағы № 1049 қаулысымен бекітілген Ұлттық санақтарды жүргізу қағидалары мен мерзімдерінің 7-тармағының 2) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Пилоттық халық санағын жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Пилоттық халық санағы 2018 жылғы 1-30 сәуір аралығында Ақмола облысының Бурабай ауданында және Шығыс Қазақстан облысының Аягөз ауданында жүргізілсін.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың мүдделі мемлекеттік органдарға, Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарына басшылыққа алу және орындау үшін жеткізілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қағаз және электронды түрдегі қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерінің ресми жариялауға және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің интернет-ресурсына орналастырылуын;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне бұйрықтың осы тармағының 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің бірінші вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Т. Сүлейменов
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақмола облысының әкімі
___________ М. Мырзалин
2018 жылғы 16 наурыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
___________ Д. Абаев

26 марта 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
__________ Б. Султанов
20 марта 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Аким Восточно-Казахстанской области
__________ Д. Ахметов
15 марта 2018 года
Утверждены
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 марта 2018 года № 121
Правила проведения пилотной переписи населения
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения пилотной переписи населения (далее – Правила) разработаны в целях испытания переписных листов, апробации при организации проведения и обработки полученных данных и определяют порядок проведения пилотной переписи населения (далее – пилотная перепись) в Бурабайском районе Акмолинской области и Аягозском районе Восточно-Казахстанской области (далее – области) в период с 1 по 30 апреля 2018 года.
2. Пилотная перепись проводится Комитетом по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – Комитет), его территориальными органами (далее – территориальные органы), а также республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Информационно–вычислительный центр Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан" (далее – РГП "ИВЦ").
3. Понятия и определения, используемые в настоящих Правилах применяются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 октября 2010 года № 1049 "Об утверждении Правил и сроков проведения национальных переписей" (далее – Правила переписи).
Глава 2. Порядок проведения пилотной переписи населения
4. Для организации и проведения пилотной переписи в пределах средств, предусмотренных республиканским бюджетом, привлекается следующий персонал (далее – привлекаемый персонал):
руководитель по подготовке и проведению национальных переписей по трудовому договору;
инструктор по подготовке и проведению национальных переписей по трудовому договору (далее – инструктор по ТД);
инструктор по подготовке и проведению национальных переписей по договору возмездного оказания услуг (далее – инструктор по ДВОУ);
интервьюер по договору возмездного оказания услуг (далее – интервьюер).
5. Укомплектование, утверждение и обучение привлекаемого персонала возлагаются на соответствующие территориальные органы.
6. Пилотная перепись населения проводится в три этапа: подготовительный, основной и заключительный этапы.
7. На подготовительном этапе для уточнения имеющихся данных территориальными органами производится деление территории каждого населенного пункта на регистрационные участки.
В территориальных органах создается база данных, в которую загружаются данные, полученные из книг похозяйственного учета (для сельской местности), статистических регистров населения и жилищного фонда, которые загружаются в планшеты для дальнейшего использования интервьюерами.
Инструктором по ТД закрепляется регистрационный участок для интервьюеров. Интервьюерами проводится уточнение и составление на электронных и бумажных носителях (при его необходимости) списков жилищ, зданий и нежилых помещений согласно приложению 1 (далее – список жилищ) к настоящим Правилам.
Интервьюер посещает каждое жилище, разъясняет цель посещения, оповещает о дате проведения предстоящей пилотной переписи и уточняет адрес, количество, фамилию имя и отчество (при его наличии) респондентов.
Интервьюеры после уточнения списков жилищ со схематическими планами участков представляют их инструктору, который проверяет полноту и правильность составленных списков жилищ.
Территориальными органами на основе уточненных списков жилищ и картографических материалов составляется разбивка территории на участки, необходимые для опроса населения интервьюерами, организационный план для осуществления работ интервьюерами на втором этапе пилотной переписи.

2018 жылғы 26 наурыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
___________ Б. Сұлтанов
2018 жылғы 20 наурыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Шығыс Қазақстан облысының
әкімі
___________ Д. Ахметов
2018 жылғы 15 наурыз
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 20 наурыздағы
№ 121 бұйрығымен бекітілді
Пилоттық халық санағын жүргізу қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Пилоттық халық санағын жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) санақ парақтарын сынау, өткізуді ұйымдастыру мен алынған деректерді өңдеу кезін сынақтан өткізу мақсатында әзірленді және 2018 жылғы 1-30 сәуір аралығында Ақмола облысының Бурабай ауданында және Шығыс Қазақстан облысының Аягөз ауданында (бұдан әрі – облыстар) пилоттық халық санағын (бұдан әрі – пилоттық санақ) жүргізу тәртібін айқындайды.
2. Пилоттық санақты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті (бұдан әрі – Комитет), оның аумақтық органдары (бұдан әрі – аумақтық органдар), сондай-ақ "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – "АЕО" РМК) жүргізеді.
3. Осы Қағидаларда пайдаланылатын ұғымдар мен анықтамалар 2010 жылғы 19 наурыздағы "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және "Ұлттық санақтарды жүргізу қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы" (бұдан әрі – Санақ қағидалары) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 11 қазандағы № 1049 қаулысына сәйкес қолданылады.
2-тарау. Пилоттық халық санағын жүргізу тәртібі
4. Пилоттық санақты ұйымдастыру мен жүргізу үшін республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде мынадай персонал тартылады (бұдан әрі –тартылатын персонал):
еңбек шарты бойынша ұлттық санақтарға дайындық және өткізу жөніндегі басшы;
еңбек шарты бойынша ұлттық санақтарға дайындық және өткізу жөніндегі нұсқаушы (бұдан әрі – ЕШ бойынша нұсқаушы);
өтеулі қызмет көрсету шарты бойынша ұлттық санақтарға дайындық және өткізу жөніндегі нұсқаушы (бұдан әрі – ӨҚКШ бойынша нұсқаушы);
өтеулі қызмет көрсету шарты бойынша интервьюер (бұдан әрі – интервьюер).
5. Тартылатын персоналды жасақтау, бекіту және оқыту тиісті аумақтық органдарға жүктеледі.
6. Пилоттық халық санағы үш кезеңде: дайындық, негізгі және қорытынды кезеңдерде жүргізіледі.
7. Дайындық кезеңінде қолда бар деректерді нақтылау үшін аумақтық органдар әрбір елді мекеннің аумағын тіркеу учаскелеріне бөлуді жүргізеді.
Аумақтық органдарда алдын ала дерекқор жасалады, оған интервьюерлердің әрі қарай пайдалануы үшін планшеттерге жүктелетін шаруашылық бойынша есепке алу кітабынан (ауылдық жерлер үшін), халықтың статистикалық және тұрғын қоры тіркелімдерінен алынған деректер жүктеледі.
ЕШ бойынша нұсқаушы интервьюерлер үшін тіркеу учаскелерін бекітеді. Интервьюерлер осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес тұрғын үйлердің, ғимараттардың және тұрғын емес үй-жайлардың тізімін
(бұдан әрі – тұрғын үйлер тізімі) электронды және қағаз жеткізгіштерде
(ол қажет болған жағдайда) нақтылайды және жасайды.
Интервьюер әрбір тұрғын үйге барады, бару мақсатын түсіндіреді, алдағы пилоттық санақты өткізу күні туралы хабарлайды және респонденттердің мекенжайын, санын, тегін, аты мен әкесінің атын (ол болған жағдайда) нақтылайды.
Интервьюерлер учаскелердің схемалық жоспарларымен тұрғын үйлер тізімін нақтылаудан кейін оларды нұсқаушыға ұсынады, ол тұрғын үйлердің жасалған тізімдерінің толықтығы мен дұрыстығын тексереді.
Аумақтық органдар тұрғын үйлердің нақтыланған тізімдері мен картографиялық материалдары негізінде аумақты интервьюерлердің халыққа пікіртерім жүргізуі үшін қажетті учаскелерге бөлуін, пилоттық санақтың екінші кезеңінде жүзеге асыруы үшін ұйымдастыру жоспарын жасайды.

8. Основной этап пилотной переписи проводится в течение 30 календарных дней.
В первые 10 календарных дней со дня начала пилотной переписи проводится заполнение респондентами переписных листов в электронном виде посредством сети интернет в онлайн режиме.
При прохождении пилотной переписи в онлайн режиме респондент получает уведомление о прохождении пилотной переписи на номер своего мобильного телефона и (или) на указанный при регистрации электронный адрес респондента.
Последующие 20 календарных дней пилотная перепись проводится путем опроса интервьюерами респондентов с использованием планшетов или бумажного носителя (в случае отсутствия возможности использования планшетов). В случае предъявления респондентом уведомления о прохождении пилотной переписи в онлайн режиме, на данного респондента переписные листы не заполняются. В случае если респонденты не прошли пилотную перепись в онлайн режиме, то интервьюеру необходимо произвести процедуру опроса респондентов.
Пилотная перепись проводится посредством сети интернет в онлайн режиме и путем опроса населения интервьюерами, с использованием планшетов или бумажного носителя (в случае отсутствия возможности использования планшетов) с заполнением следующих переписных листов:
переписной лист "Список проживающих и (или) пребывающих" (индекс 1-П, периодичность единовременная) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
переписной лист "Жилищные условия" (индекс 2-Ж, периодичность единовременная) по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
переписной лист "Индивидуальный" (индекс 3-И, периодичность единовременная) по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
переписной лист "Временно, менее 12 месяцев, находящиеся на территории Республики Казахстан" (иностранные граждане, лица без гражданства, граждане Республики Казахстан, на постоянной основе проживающие за рубежом) (индекс 4-В, периодичность единовременная) по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
9. После проведения основного этапа пилотной переписи, в целях проверки достоверности и полноты охвата населения интервьюерами и инструкторами ДВОУ проводится выборочный контрольный обход опрошенного населения.
10. На заключительном этапе по итогам предварительного и основного этапов пилотной переписи проводится анализ:
1) выявленных возможных недостатков или трудностей на всех этапах подготовки и проведения переписи населения;
2) апробирования методов организации сбора первичных статистических данных от респондентов (путем заполнения электронных переписных листов посредством сети интернет и опроса респондентов с использованием планшетов);

8. Пилоттық санақтың негізгі кезеңі күнтізбелік 30 күн ішінде жүргізіледі.
Пилоттық санақ басталған күннен бастап алғашқы күнтізбелік 10 күнде интернет желісі арқылы онлайн режимде респонденттердің электронды түрде санақ парақтарын толтыруы жүргізіледі.
Пилоттық санақтан онлайн режимде өткен кезде респондент өзінің мобильді телефонының нөміріне және (немесе) тіркеу кезінде көрсетілген респонденттің электрондық мекенжайына пилоттық санақтан өткендігі туралы хабарлама алады.
Келесі күнтізбелік 20 күнде пилоттық санақ планшеттерді немесе қағаз жеткізгішті (планшеттерді пайдалану мүмкіндігі болмаған жағдайда) пайдаланумен интервьюерлердің респонденттерге пікіртерім жүргізу жолымен жүргізіледі. Респондент пилоттық санақтан онлайн режимде өткені туралы хабарламаны ұсынған жағдайда аталған респондентке санақ парақтары толтырылмайды. Егер респонденттер пилоттық санақтан онлайн режимде өтпесе, онда интервьюер респонденттерге пікіртерім рәсімін жүргізуі қажет.
Пилоттық санақ онлайн режимде интернет желісі арқылы және планшеттерді немесе қағаз жеткізгішті пайдаланумен (планшетті пайдалану мүмкіндігі жоқ болған жағдайда) келесі санақ парақтарын:
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысаны бойынша "Тұратындар және (немесе) келушілер тізімі" (индексі 1-П, кезеңділігі біржолғы) санақ парағын;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысаны бойынша "Тұрғын үй жағдайлары" (индексі 2-Ж, кезеңділігі біржолғы) санақ парағын;
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысаны бойынша "Жеке" (индексі 3-И, кезеңділігі біржолғы) санақ парағын;
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысаны бойынша "Қазақстан Республикасының аумағында уақытша, 12 айдан кем жүргендер" (шетел азаматтары, азаматтығы жоқ адамдар, тұрақты негізде шетелде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтары) (индексі 4-В, кезеңділігі біржолғы) санақ парағын толтырумен интервьюерлердің халыққа пікіртерім жүргізуі арқылы жүргізіледі.
9. Пилоттық санақтың негізгі кезеңін өткізгеннен кейін халықты қамтудың анықтығы мен толықтығын тексеру мақсатында интервьюерлер мен ӨҚКШ бойынша нұсқаушы пікіртерім жүргізілген халықты іріктемелі бақылап аралап шығады.
10. Пилоттық санақтың алдын ала және негізгі кезеңдерінің нәтижелері бойынша қорытынды кезеңде:
1) халық санағына дайындықтың және өткізудің барлық кезеңдерінде анықталған ықтимал кемшіліктерге немесе қиындықтарға;
2) респонденттерден алғашқы статистикалық деректерді жинауды ұйымдастыру әдістерін (интернет желісі арқылы электрондық санақ парақтарын толтыру және планшеттерді пайдалана отырып, респонденттерге пікіртерім жүргізу жолымен) сынақтан өткізуге;

3) отработки способов обучения переписного персонала, в том числе переписывающих особые категории граждан Республики Казахстан:
руководителей и специалистов территориальных органов, ответственных за проведение пилотной переписи населения в соответствующих регионах;
военнослужащих и гражданское население, проживающих на территориях воинских частей и закрытых административно-территориальных единицах;
лиц отбывающих наказание в виде лишения свободы и содержащихся в следственных изоляторах;
лиц находящихся на лечении в иных институциональных единицах;
лиц находящихся за пределами страны в связи со служебной командировкой или выполнением служебных обязанностей;
лиц обучающихся, находящихся по иным причинам (включая членов их семей) и проживающих в учреждениях социальной адаптации или обеспечения;
4) приемлемости постановки отдельных вопросов в переписных листах, апробации методологии подготовки и проведении переписи населения;
5) обеспечения конфиденциальности персональных данных и сведений, полученных от респондента;
6) возможности использования статистических регистров и административных данных при подготовке и проведении переписи населения;
7) готовности респондентов по использованию сети интернет для предоставления персональных данных при переписи населения;
8) подготовки организационных мероприятий, связанных с доступом привлекаемого персонала в жилые помещения и обеспечением их безопасности;
9) определения оптимальных норм нагрузки на привлекаемый персонал;
10) тестирования уровней нагрузки и технологии автоматизированной обработки данных переписи населения при проведении интернет-опроса.
11. На основании анализа пилотной переписи Комитетом совместно с РГП "ИВЦ" и территориальными органами готовится в произвольной форме заключение о необходимости доработки переписных листов, способов, технологии сбора и обработки данных для проведения переписи населения.
Приложение 1
к Правилам проведения
пилотной переписи
населения утвержденного
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 марта 2018 года № 121
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики Форма опросного листа
Представляется территориальному органу статистики
Время, затраченное на заполнение переписного листа, в часах
до 1 часа
1-2
2-4
4-8

3) санақ персоналын, оның ішінде Қазақстан Республикасы азаматтарының ерекше санаттарын:
тиісті өңірлерде пилоттық халық санағын өткізуге жауапты аумақтық органдардың басшылары мен мамандарын;
әскери бөлімдердің аумақтарында және жабық әкімшілік-аумақтық бірліктерде тұратын әскери қызметшілер мен азаматтық халықты;
бас бостандығынан айыру түрінде жазасын өтеуші және тергеу изоляторларында ұсталатын адамдарды;
өзге де институционалдық бірліктерде емдеудегі адамдарды;
қызметтік іссапарға немесе қызметтік міндеттерін орындауға байланысты ел шегінен тыс жүрген адардарды;
оқитындар мен өзге де себептер бойынша (олардың отбасы мүшелерін қоса) әлеуметтік бейімдеу немесе қамтамасыз ету мекемелерінде тұратын адамдарды санақтан өткізушілерді оқыту әдістерін пысықтау;
4) санақ парақтарындағы жекелеген сұрақтарды қоюдың қолайлылығына, халық санағына дайындық және өткізу әдіснамасын сынақтан өткізу;
5) респонденттен алынған дербес деректер мен мәліметтердің құпиялылығын қамтамасыз етуге;
6) халық санағына дайындық және оны жүргізу кезінде статистикалық тіркелімдер мен әкімшілік деректерді пайдалану мүмкіндігіне;
7) халық санағы кезінде дербес деректерді ұсыну үшін респонденттердің интернет желісін пайдалану бойынша дайындығына;
8) тартылатын персоналдың тұрғын үй-жайларға қол жеткізуіне және олардың қауіпсіздігін қамтамасыз етуге байланысты ұйымдастыру іс-шараларының дайындығына;
9) тартылатын персоналға жүктеменің оңтайлы нормаларын айқындауға;
10) интернет-пікіртерімді жүргізу кезінде жүйеге жүктеме деңгейлерін және халық санағы деректерін автоматтандырылған өңдеу технологиясын тестілеуге талдау жүргізіледі.
11. Пилоттық санақты талдау негізінде Комитет "АЕО" РМК-мен және аумақтық органдармен бірлесіп ерікті нысанда халық санағын жүргізу үшін санақ парақтарын, деректерді жинау мен өңдеу тәсілдерін, технологиясын пысықтау қажеттігі туралы қорытындыны әзірлейді.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 20 наурыздағы
№ 121 бұйрығымен бекітілген
Пилоттық халық санағын
жүргізу қағидаларына
1-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Пікіртерім парағының нысаны
Аумақтық статистика органына ұсынылады
Санақ парағын толтыруға жұмсалған уақыт, сағатпен
1 сағатқа дейін
1-2
2-4
4-8

8-40
более 40 часов
Опросный лист размещен
на интернет-ресурсе www.stat.gov.kz
"Список жилищ, зданий
и нежилых помещений"
Индекс 1-СЖ
Периодичность : единовременная
Объекты национальной переписи населения: респонденты, входящие в состав домашнего хозяйства*
* Согласно подпункту 23 статьи 1 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" домашнее хозяйство - экономический субъект, состоящий из одного или более физических лиц, проживающих совместно, объединяющих полностью или частично свои доходы и имущество и совместно потребляющих товары и услуги.
Список жилищ, зданий и нежилых помещений
(составляется на регистрационный участок)
Раздел 1. Заполняется на объект переписи населения
№ п/п
Наименование
1
2
3
1
Код и наименование территории (населенного пункта)
2
Тип улицы
3
Адрес, название проспекта, улицы, площади, переулка, проезда
4
Тип объекта
5
Статус объекта
6
Номер дома
7
Отметка о наличии объекта на карте
8
Наименование учреждения, предприятия, которому принадлежит дом или фамилия и инициалы домовладельца
9
Число постоянно проживающих: в школах-интернатах, больницах, санаториях, гостиницах, домах отдыха;
10
Примечание*
Раздел 2. Заполняется на квартиру (комнату, дом) по объектам пригодным для проживания
№ п/п
Номер квартиры
Тип объекта (квартиры, комнаты, дома)
Число проживающего населения
Наименование учреждения, предприятия, которому принадлежит дом или фамилия и инициалы домовладельца
Примечание
1
2
3
4
5
6
1
2
3
4**
Примечание:
*- в примечании указываются любые изменения и замечания по каждому объекту;
** - далее добавить строки по необходимости;
Пояснения по заполнению списков жилищ, зданий и нежилых помещений в населенных пунктах приведены в приложении к списку жилищ, зданий и нежилых помещений.
Приложение к списку жилищ,
зданий и нежилых помещений
Пояснения по заполнению списков жилищ, зданий и нежилых помещений в населенных пунктах

8-40
40 сағаттан артық
Пікіртерім парағы www.stat.gov.kz
интернет-ресурсына орналастырылған
"Тұрғын үйлер, ғимараттар
және тұрғын емес үй-жайлар тізімі"
Индексі 1-СЖ
Кезеңділігі : біржолғы
Ұлттық халық санағының объектілері: үй шаруашылығының құрамына кіретін респонденттер*
* "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабы 23-тармақшасына сәйкес үй шаруашылығы – бірге тұратын, өз табыстары мен мүлкін толықтай немесе ішінара біріктіретін және тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді бірлесіп тұтынатын бір немесе одан да көп жеке тұлғалардан құралған экономикалық субъект.
Тұрғын үйлер, ғимараттар және тұрғын емес үй-жайлар тізімі (тіркеу учаскесіне жасалады) 1-бөлім. Халық санағы объектісіне толтырылады
р/с №
Атауы
1
2
3
1
Аумақтың (елді мекеннің) коды және атауы
2
Көшенің типі
3
Мекенжайы, даңғылдың, көшенің, алаңның, тұйық көшенің, өтпе жолдың атауы
4
Объектінің типі
5
Объектінің мәртебесі
6
Үйдің нөмірі
7
Картада объектінің болуы туралы белгі
8
Үй тиесілі мекеменің, кәсіпорынның атауы немесе үй иесінің тегі мен аты-жөні
9
Мектеп-интернаттардағы, ауруханалардағы, санаторийлердегі, қонақүйлердегі, демалыс үйлеріндегі тұрақты тұратындардың саны
10
Ескертпе*
2-бөлім. Тұруға жарамды объектілер бойынша пәтерге (бөлмеге, үйге) толтырылады
р/с №
Пәтердің нөмірі
Объектінің (пәтердің, бөлменің, үйдің) типі
Тұратын халықтың саны
Үй тиесілі мекеменің, кәсіпорынның атауы немесе үй иесінің тегі мен аты-жөні
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
1
2
3
4**
Ескертпе:
* - ескертпеде әрбір объекті бойынша кез келген өзгерістер мен ескертулер көрсетіледі
** - бұдан әрі жолдарды қажеттілігіне қарай қосу;
Елді мекендердегі тұрғын үйлер, ғимараттар және тұрғын емес үй-жайлар тізімін жасау бойынша түсіндірмелер тұрғын үйлер, ғимараттар мен тұрғын емес үй-жайлар тізіміне қосымшада келтірілген.
Тұрғын үйлер, ғимараттар және
тұрғын емес үй-жайлар тізіміне
қосымша
Елді мекендерде тұрғын үйлер, ғимараттар мен тұрғын емес үй-жайлар тізімдерін жасау бойынша түсіндірмелер

1. В список жилищ записываются:
все жилища, здания и нежилые помещения, находящиеся на территории регистрационного участка, где живет или может жить население;
здания и нежилые помещения, занятые предприятиями, организациями и учреждениями;
участки, на которых ведется строительство жилых и нежилых строений;
участки, где строительство еще не начато, но которым присвоены номера.
2. Каждые жилища записываются в список жилищ отдельно с указанием строения и последовательно, в порядке их расположения.
3. В графах Раздела 1 указывается:
1) код административных территориальных объектов и наименование территории (населенного пункта);
2) тип улицы согласно справочника кодификаторов улиц в интегрированной информационной системе "е-Статистика" (далее – ИИС "е-Статистика");
3) адрес, название проспекта, улицы, площади, переулка, проезда, причем, это название указывается только один раз, в строке напротив дома, записанного первым по этому проспекту, улице, площади, переулку, проезду, а напротив других объектов переписи проставляется знак - "-ii-";
4) тип объекта согласно справочника типов объектов в ИИС "е-Статистика";
5) статус объекта согласно справочника статуса объектов в ИИС "е-Статистика";
6) номер дома (адрес). Для объектов переписи, номера которых обозначаются дополнительной цифрой или буквенной нумерацией, записываются как основные, так и дополнительные обозначения (например, 8-а, 5/1).
Если жилища состоят из нескольких крупных многоквартирных корпусов или других строений, обозначаемых дополнительной нумерацией (например, корпус А, корпус Б или корпус 1, корпус 2 ), то каждый такой корпус или строение записывается в список отдельной строкой с указанием общего уличного номера и номера корпуса ( например, 5 корпус А , корпус Б, 1/18 корпус 2).
Записываются все жилые и не жилые здания, значащиеся под данным уличным номером дома;
В числе строений не учитываются только такие хозяйственные постройки, в которых население проживать не может по причине их конструктивных особенностей (например, гаражи), а если все-таки проживает, их вносят в список по факту проживания. Строением считается отдельно стоящее здание, включая пристройки, находящиеся под одной крышей этого здания.
7) отметка о наличии объекта на карте, в картографический материал заносятся все жилища, с указанием численности постоянно проживающего населения и проводится сверка соответствия картографического материала, с использованием системы для точечного обнаружения каждого объекта на участке (GPS);
8) наименование учреждения, предприятия, которому принадлежит объект переписи или фамилия и инициалы владельца дома. Если объект переписи принадлежит нескольким владельцам, то в графе указывается каждый владелец.

1. Тұрғын үйлер тізіміне:
халық тұрып жатқан немесе тұра алатын тіркеу учаскесінің аумағында орналасқан барлық тұрғын үйлер, ғимараттар және тұрғын емес үй-жайлар;
кәсіпорындар, ұйымдар және мекемелер орналасқан ғимараттар мен тұрғын емес үй-жайлар;
тұрғын және тұрғын емес құрылыстар жүргізіліп жатқан учаскелер;
құрылыс әлі басталмаған, бірақ нөмірлер берілген учаскелер жазылады.
2. Әрбір тұрғын үй тұрғын үйлер тізіміне жеке құрылысты көрсетумен және олардың орналасу тәртібімен рет-ретімен жазылады.
3. 1-бөлімнің бағандарында:
1) әкімшілік аумақтық объектілердің коды мен аумақтың (елді мекеннің) атауы;
2) "е-Статистика" интеграцияланған ақпараттық жүйесіндегі (бұдан әрі – "е-Статистика" ИАЖ) көше кодификаторларының анықтамалығына сәйкес көшелер типі;
3) мекенжайы, даңғыл, көше, алаң, тұйық көше, өтпе жолдың атаулары, бұл атаулар осы даңғыл, көше, алаң, тұйық көше, өтпе жол бойынша бірінші болып жазылған үйге қарама-қарсы жолда бір рет қана көрсетіледі, ал басқа санақ объектілеріне қарама-қарсы "-u-" белгісі қойылады;
4) "е-Статистика" ИАЖ объектілер типтерінің анықтамалығына сәйкес объектінің типі;
5) "е-Статистика" ИАЖ объектілер мәртебесінің анықтамалығына сәйкес объектінің мәртебесі;
6) үйдің нөмірі көрсетіледі. Нөмірлері қосымша санмен немесе әріптік нөмірлеумен белгіленетін санақ объектілері үшін негізгі, сонымен қатар қосымша белгілері де жазылады (мысалы, 8-а, 5/1).
Егер тұрғын үйлер бірнеше ірі көппәтерлі корпустардан немесе қосымша нөмірлеумен (мысалы, А корпусы, Б корпусы немесе 1-корпус, 2-корпус және т.с.с.) белгіленетін басқа да құрылыстардан тұрса, онда осындай әрбір корпус немесе құрылыс жалпы көшелік нөмір және корпустың нөмірі (мысалы, 5 корпус А, Б корпусы, 1/18 корпус 2 және т.с.с.) көрсетіле отырып, тізімде жеке жолда жазылады.
Үйдің осы көшелік нөмірімен берілген барлық тұрғын және тұрғын емес ғимараттар жазылады;
Құрылыстар санында олардың конструктивтік ерекшеліктерінің (мысалы, гараждар) себебінен халық тұра алмайтын шаруашылық құрылыстар ғана ескерілмейді, ал егер бәрібір тұрған жағдайда оларды тұру фактісі бойынша тізімге енгізеді. Ғимаратпен бір шатырдың астында орналасқан жапсарлас салуларды қоса алғанда, жеке тұрған ғимарат құрылыс деп саналады.
7) объектінің картада болуы туралы белгі, тұрақты тұратын халықтың санын көрсетумен барлық тұрғын үйлер картографиялық материалға енгізіледі және учаскедегі әрбір объектіні нүктелік анықтау жүйесін (GPS) пайдалана отырып картографиялық материалға сәйкестігіне салыстыра тексеру жүргізіледі;
8) санақ объектісі тиесілі мекеменің, кәсіпорынның атауы немесе үй иесінің тегі мен аты-жөні. Егер санақ объектісі бірнеше иелерге тиесілі болса, онда бағанда әрбір иесі көрсетіледі;

По участкам, на которых ведется строительство жилых или нежилых строений (если в них никто не живет), в строке 8 раздела 1 записывается наименование учреждения или предприятия, которому принадлежит строящийся дом или фамилия и инициалы застройщика, и в строке 10 отмечается "дом строится";
9) число постоянно проживающих: в школах-интернатах, больницах, санаториях, гостиницах, домах отдыха;
10) в примечании указываются любые значимые изменения и замечания по данному объекту при проведении пилотной переписи.
4. Раздел 2 заполняется по всем объектам переписи отмеченным как: пригодный для проживания, новый дом и (или) частично заселенный, указанным в разделе 1.
В Разделе 2 указывается в графах:
1) номер квартиры, номер комнаты в общежитии, номер индивидуального дома, записываются все жилые строения, значащиеся под данным уличным номером дома;
2) для объектов переписи, номера которых обозначаются дополнительной цифрой или буквенной нумерацией, записываются как основные, так и дополнительные обозначения (например, 8-а, 5/1). В числе строений не учитываются только такие хозяйственные постройки, в которых население проживать не может по причине их конструктивных особенностей (например, гаражи), а если все-таки проживает, их вносят в список по факту проживания.
3) тип объекта – квартиры, комнаты, дома согласно справочника типов объектов в ИИС "е-Статистика";
4) численность проживающего в них населения.
При этом в графе 4 раздела 2 записываются данные о наличном населении и отсутствующем менее 12 месяцев. Лица, отсутствующие более 12 месяцев, а также выбывшие на военную службу и на учебу (со сроком обучения 12 месяцев и более), независимо от срока их выбытия, в графу 4 не включаются;
5) наименование учреждения, предприятия, которому принадлежит объект переписи или фамилия и инициалы владельца дома. Если объект переписи принадлежит нескольким владельцам, то указывается каждый владелец;
6) в примечании указываются любые значимые изменения и замечания по данному объекту при проведении пилотной переписи.
5. По окончании обхода всех объектов участка и занесения в список необходимых сведений интервьюер сличает число объектов, записанных в список с соответствующим числом объектов переписи, указанных на карте его участка. В случае если, при обходе интервьюер обнаружит дома не нанесенные на карте участка, он заносит их в список жилищ и обозначает на электронном и (или) бумажном носителях.
Приложение 2
к Правилам проведения пилотной
переписи населения
утвержденного приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 марта 2018 года № 121
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Форма переписного листа к пилотной переписи населения
Представляется территориальному органу статистики
Время, затраченное на заполнение переписного листа, в часах
до 1 часа
1-2
2-4
4-8

Тұрғын немесе тұрғын емес құрылыстарды (егер оларда ешкім тұрмаса) салу жүргізіліп жатқан учаскелер бойынша 1-бөлімнің 8-жолында салынып жатқан үй тиесілі мекеменің немесе кәсіпорынның атауы немесе құрылыс салушының тегі мен аты-жөні жазылады және 10-жолда "үй салынып жатыр" белгісі қойылады.
9) мектеп интернаттарда, ауруханаларда, санаторийлерде, қонақүйлерде, демалыс үйлерінде тұрақты тұратындардың саны;
10) ескертпеде осы бағанда пилоттық санақ жүргізу кезінде осы объекті бойынша кез келген маңызды өзгерістер мен ескертулер көрсетіледі.
4. 2-бөлім 1-бөлімде көрсетілген тұруға жарамды, жаңа үй және (немесе) жартылай қоныстандырылған болып белгіленген барлық санақ объектілері бойынша толтырылады.
2-бөлімдегі бағандарда:
1) пәтердің нөмірі, жатақханадағы бөлменің нөмірі, жеке үйдің нөмірі, үйдің осы көшелік нөмірімен берілген барлық тұрғын-үй құрылыстары жазылады;
2) нөмірлері қосымша цифрмен немесе әріптік нөмірлеумен белгіленетін санақ объектілері үшін негізгі, сол сияқты қосымша белгілері де (мысалы, 8-а, 5/1 және т.с.с.) жазылады. Құрылыстар санында олардың конструктивтік ерекшеліктерінің (мысалы, гараждар) себебінен халық тұра алмайтын шаруашылық құрылыстар ғана ескерілмейді, ал егер бәрібір тұрған жағдайда оларды тұру фактісі бойынша тізімге енгізеді.
3) объектінің типі – "е-Статистика" ИАЖ объектілер типтерінің анықтамалығына сәйкес пәтерлер, бөлмелер, үйлер;
4) оларда тұратын халықтың саны.
Бұл ретте 2-бөлімнің 4-бағанында нақты бар халық пен 12 айдан кем уақыт болмағандар туралы деректер жазылады. 12 айдан артық болмаған, сондай-ақ әскери қызметке және оқуға (оқу мерзімі 12 ай және одан артық) кеткен адамдар олардың кету мерзіміне қарамастан 4-бағанға қосылмайды.
5) санақ объектісі тиесілі мекеменің, кәсіпорынның атауы немесе үй иесінің тегі мен аты-жөні. Егер санақ объектісі бірнеше иеленушіге тиесілі болса, онда әрбір иеленуші көрсетіледі;
6) ескертпеде пилоттық санақты жүргізу кезінде осы объекті бойынша кез келген маңызды өзгерістер мен ескертулер көрсетіледі.
5. Учаске объектілерінің барлығын аралауды аяқтап және қажетті мәліметтерді тізімге енгізгеннен кейін интервьюер оның учаскесінің картасында көрсетілген санақ объектілерінің тиісті санымен тізімде жазылған объектілер санын салыстырады. Егер интервьюер аралау кезінде учаскенің картасына түсірілмеген үйлерді анықтаған жағдайда, ол оларды тұрғын үйлер тізіміне енгізеді және электрондық және (немесе) қағаз жеткізгіштерде белгілейді.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 20 наурыздағы
№ 121 бұйрығымен бекітілген
Пилоттық халық санағын
жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Пилоттық халық санағына санақ парағының нысаны
Аумақтық статистика органына ұсынылады
Санақ парағын толтыруға жұмсалған уақыт, сағатпен
1 сағатқа дейін
1-2
2-4
4-8

8-40
более 40 часов
Переписной лист размещен
на интернет-ресурсе www.stat.gov.kz
"Список
проживающих и (или) пребывающих"
Индекс 1-П
Периодичность : единовременная
Объекты национальной переписи населения: респонденты, входящие в состав домашнего хозяйства*
* Согласно подпункту 23 статьи 1 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" домашнее хозяйство - экономический субъект, состоящий из одного или более физических лиц, проживающих совместно, объединяющих полностью или частично свои доходы и имущество и совместно потребляющих товары и услуги.
Переписной лист 1-П "Список проживающих и (или) пребывающих"
Номер инструкторского участка1
Номер счетного участка1
☐☐☐☐
☐☐☐☐
1. Наименование территории (населенного пункта)____________________________
2. Код населенного пункта по КАТО2 ....................................................☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐
3. Проспект, улица, площадь, переулок, проезд _________________________________
4. Номер дома …………………………………….....................................................☐☐☐☐
5. Номер квартиры …………………………………………………………….…..☐☐☐☐
6. Не имеющий определенного места жительства ………….....………………………☐
7. Учреждение3 ……...............................................................................☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐
8. Состав проживающих и (или) пребывающих в помещении:
Порядковый номер домашнего хозяйства
Порядковый номер в пределах домашнего хозяйства
ИИН
Фамилия
Имя
Отчество (при его наличии)
Временное проживание (менее 12 месяцев)
Респондент, о котором по постоянному месту жительства в Республике Казахстан некому сообщить сведения о нем или о ней
Респондент, постоянно проживающий за границей, временно находящийся в Республике Казахстан
1
2
3
4
5
6
7
8
Примечание:
1 номера инструкторского и счетного участков автоматически присваиваются городскими и областными департаментами статистики Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
2 классификатор административно-территориальных объектов НК РК 11-2009;
3 указывается только для проживающих и (или) пребывающих в учреждениях;
Приложение
к переписному листу
"Список проживающих и (или)
пребывающих"
(индекс 1-П, периодичность
единовременная)
Пояснения по заполнению переписного листа при проведении пилотной переписи населения "Список проживающих и (или) пребывающих" приведены в приложении к переписному листу "Список проживающих и (или) пребывающих" (индекс 1-П, периодичность единовременная).
1. Настоящие Пояснения по заполнению переписного листа при проведении пилотной переписи населения "Список проживающих и (или) пребывающих" (индекс 1-П, периодичность единовременная) (далее – переписной лист) детализирует заполнение переписного листа.

8-40
40 сағаттан артық
Санақ парағы www.stat.gov.kz
интернет-ресурсына орналастырылған
"Тұратындар және (немесе)
келушілер тізімі"
Индексі 1-П
Кезеңділігі : біржолғы
Ұлттық халық санағының объектілері: үй шаруашылығының құрамына кіретін респонденттер*
* "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабы 23-тармақшасына сәйкес үй шаруашылығы – бірге тұратын, өз табыстары мен мүлкін толықтай немесе ішінара біріктіретін және тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді бірлесіп тұтынатын бір немесе одан да көп жеке тұлғалардан құралған экономикалық субъект.
1-П санақ парағы "Тұратындар және (немесе) келушілер тізімі"
Нұсқаушылық учаскенің нөмірі1
Есеп уческесінің нөмірі1
☐☐☐☐
☐☐☐☐
1. Аумақтың (елді мекеннің) атауы __________________________________________
2. ӘАОЖ бойынша елді мекеннің коды2....................................☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐
3. Даңғыл, көше, алаң, тұйық көше, өтпе жол___________________________________
4. Үйдің нөмірі ..................................................☐☐☐☐
5. Пәтердің нөмірі…………………………….☐☐☐☐
6. Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ.......................☐
7. Мекеме3…............................................................☐☐☐☐☐☐☐☐☐☐
8. Үй-жайда тұратындардың және (немесе) келушілердің құрамы:
Үй шаруашылығының реттік нөмірі
Үй шаруышылығы шегіндегі реттік нөмір
ЖСН
Тегі
Аты
Әкесінің аты (болған жағдайда)
Уақытша тұру (12 айдан кем)
Қазақстан Республикасындағы тұрғылықты жері бойынша ол туралы мәліметті хабарлайтын ешкімі жоқ респондент
Шетелде тұрақты тұратын, Қазақстан Республикасында уақытша жүрген респондент
1
2
3
4
5
6
7
8
Ескертпе:
1 Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің қалалық және облыстық статистика департаменттері нұсқаушылық және есеп учаскелерінің нөмірлерін автоматты түрде береді;
2 ҚР ҰЖ 11-2009 Әкімшілік-аумақтық обьектілер жіктеуіші;
3 мекемелерде тұратындар және (немесе) келушілер үшін ғана көрсетіледі.
Пилоттық халық санағын жүргізу кезінде "Тұратындар және (немесе) келушілер тізімі" санақ парағын толтыру бойынша түсіндірмелер "Тұратындар және (немесе)
келушілер тізімі" (индексі 1-П, кезеңділігі біржолғы) санақ парағына қосымшада келтірілген.
"Тұратындар және (немесе)
келушілер тізімі"
(индексі 1-П, кезеңділігі
біржолғы) санақ парағына
қосымша
Пилоттық халық санағын жүргізу кезінде "Тұратындар және (немесе) келушілер тізімі" (индексі 1-П, кезеңділігі біржолғы) санақ парағын толтыру жөніндегі түсіндірмелер
1. Осы Пилоттық халық санағын жүргізу кезінде "Тұратындар және (немесе) келушілер тізімі" (индексі 1-П, кезеңділігі біржолғы) санақ парағын (бұдан әрі – санақ парағы) толтыру жөніндегі түсіндірмелер санақ парағын толтыруды нақтылайды.

2. Учет населения при проведении пилотной переписи населения осуществляется по состоянию на момент 00 часов ночи с 31 марта на 1 апреля 2018 года.
Умершие после момента учета населения учитываются в переписных листах. Родившиеся после момента учета населения в переписных листах не учитываются.
3. При заполнении переписного листа вносятся соответствующие отметки в перечисленных вариантах ответов, при необходимости вводятся цифры и (или) текст.
4. В переписной лист вносятся постоянно проживающие в стране респонденты, входящие в состав домашнего хозяйства (далее – респондент) (граждане Республики Казахстан, иностранные граждане, лица без гражданства), включая временно отсутствующих и временно проживающих и (или) пребывающих, в отношении которых по месту постоянного жительства некому сообщить сведения о них.
А также иностранные граждане, лица без гражданства, граждане Республики Казахстан, на постоянной основе проживающие за рубежом, временно находящиеся на территории Республики Казахстан менее 12 месяцев.
Постоянным местом жительства считается тот населенный пункт, где респондент проживает 12 месяцев и более.
К временно отсутствующим относятся респонденты, которые постоянно проживают в данном населенном пункте, но на момент учета населения находились за пределами территории данного населенного пункта, если их отсутствие не превысило 12 месяцев.
5. Запись проживающих и (или) пребывающих в помещении производится по каждому отдельному домашнему хозяйству. Если в помещении проживает несколько домашних хозяйств, то сначала заполняются данные всех респондентов одного домашнего хозяйства, затем респондентов другого домашнего хозяйства.
За временно отсутствующих в пределах переписываемого домашнего хозяйства, несовершеннолетних, недееспособных респондентов, переписные листы заполняют другие совершенолетние респонденты, опекуны или попечители этих респондентов.
Если на момент учета населения недееспособный респондент находится дома, за него заполняет переписной лист опекун, если в специализированном учреждении – попечитель.
6. В пункте 1 указывается наименование области, города, района, сельского округа, населенного пункта.
7. Пункты с 3 по 5 не заполняются, если адрес домашнего хозяйства не определен.
8. В пункте 4 указывается номер дома, если домашнее хозяйство проживает в учреждении, указывается номер здания.
9. В пункте 5 указывается: номер квартиры. Если домашнее хозяйство проживает в учреждении, указывается номер комнаты, палаты, отделения в зависимости от того, как ведутся записи в книгах учета соответствующих учреждений (например, проживающих в домах ребенка, детских домах, школах-интернатах для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, домах-интернатах для престарелых и инвалидов, в больницах, санаториях, домах отдыха, общежитиях, гостиницах, пансионатах, и других учреждениях).

2. Пилоттық халық санағын жүргізу кезінде халықты есепке алу 2018 жылғы 31 наурыздан 1 сәуірге қараған түні 00 сағат сәтіндегі жағдай бойынша жүзеге асырылады.
Халықты есепке алу сәтінен кейін қайтыс болғандар санақ парақтарында есепке алынады. Халықты есепке алу сәтінен кейін туғандар санақ парақтарында есепке алынбайды.
3. Санақ парағын толтыру кезінде көрсетілген жауап нұсқаларында тиісті белгілер қойылады, қажет болған жағдайда цифрлар және (немесе) мәтін енгізіледі.
4. Санақ парағына уақытша болмағандар және уақытша тұратындар және (немесе) келушілерді, оларға қатысты тұрғылықты жері бойынша олар туралы мәліметтерді хабарлайтын ешкімі жоқтарды қосқанда, үй шаруашылығының құрамына кіретін, елде тұрақты тұратын респонденттер (бұдан әрі – респондент) (Қазақстан Республикасының азаматтары, шетел азаматтары, азаматтығы жоқ адамдар) енгізіледі.
Сондай-ақ, шетел азаматтары, азаматтығы жоқ адамдар тұрақты негізде шетелде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының аумағында 12 айдан кем уақытша тұратындар.
Респондент 12 ай және одан артық уақыт тұратын елді мекен тұрғылықты жері болып саналады.
Уақытша болмағандарға осы елді мекенде тұрақты тұратын, бірақ халықты есепке алу сәтінде, егер олардың болмауы 12 айдан аспаса осы елді мекеннің аумағынан тыс жерде болған респонденттер жатады.
5. Үй-жайда тұратындар және (немесе) келушілерді жазу әрбір жеке үй шаруашылығы бойынша жүргізіледі. Егер үй-жайда бірнеше үй шаруашылығы тұрса, онда алдымен бір үй шаруашылығы барлық респонденттерінің деректері, одан кейін басқа үй шаруашылығы респонденттерінің деректері толтырылады.
Санақтан өтетін үй шаруашылығы шегінде уақытша болмаған, кәмелеттік жасқа толмағандар, әрекетке қабілетсіз респонденттер үшін санақ парақтарын басқа кәмелеттік жасқа толған респонденттер немесе осы респонденттердің қорғанышы немесе қамқоршылары толтырады.
Егер халықты есепке алу сәтінде әрекетке қабілетсіз респондент үйде болса, онда ол үшін санақ парағын қорғанышы, егер мамандандырылған мекемеде болса қамқоршысы толтырады.
6. 1-тармақта облыс, қала, аудан, ауылдық округ, елді мекеннің атауы көрсетіледі.
7. Егер үй шаруашылығының мекенжайы анықталмаса, 3-5-тармақтар толтырылмайды.
8. 4-тармақта үйдің нөмірі көрсетіледі, егер үй шаруашылығы мекемеде тұрса, ғимараттың нөмірі көрсетіледі.
9. 5-тармақта: пәтердің нөмірі көрсетіледі. Егер үй шаруашылығы мекемеде тұрса, бөлменің, палатаның, бөлімшенің нөмірі тиісті мекемелердің (мысалы, сәбилер үйі, балалар үйі, жетім балалар мен балаларға арналған мектеп-интернаттарда тұратын, ата-ана қамқорлығынсыз қалған, қарттар мен мүгедектерге арналған интернат-үйлерде, ауруханаларда, санаторийлерде, демалыс үйлерінде, жатақханаларда, қонақүйлерінде, пансионаттарда және басқа да мекемелерде тұратындар) есеп кітапшасында жазбалар қалай жүргізілетініне байланысты көрсетіледі.

10. В пункте 6 к "не имеющим определенного места жительства" относятся респонденты без определенного места жительства пребывающие в местах, не предусмотренных для проживания. Если отмечается "Не имеющий определенного места жительства", следует переход к заполнению переписного листа "Индивидуальный" (индекс 3-И, периодичность единовременная).
11. Пункт 7 заполняется интервьюерами для респондентов проживающих и (или) пребывающих в учреждениях, приведенных в приложении к пояснениям по заполнению переписного листа.
12. В графе 1 пункта 8 "Порядковый номер домашнего хозяйства" – номер, присваиваемый каждому отдельному домашнему хозяйству (нумерация производится по порядку возрастания).
13. В графе 2 пункта 8 "Порядковый номер в пределах домашнего хозяйства" – номер, присваиваемый респондентам одного домашнего хозяйства в пределах своего домашнего хозяйства, начиная с "01" и далее по порядку возрастания. Следующим за ним респондентам другого домашнего хозяйства заполняются также с номера "01" и далее по порядку возрастания.
Запись респондентов, начинается с одного из взрослых, которому в графе 2 пункта 8 присваивается порядковый номер "01".
Необходимо соблюдать следующий порядок записи респондентов:
1) супруг и супруга заполняются друг за другом;
2) дети, включая не состоящих в браке взрослых детей, заполняются после своих родителей, затем в произвольном порядке другие родственники;
3) при наличии в домашнем хозяйстве нескольких супружеских пар сначала записываются одна супружеская пара и ее незамужние, неженатые дети, затем вторая супружеская пара и ее дети;
4) респонденты домашнего хозяйства, не имеющие родственных (свойственных) связей с другими респондентами домашнего хозяйства, заполняются последними в произвольном порядке;
В домах ребенка, детских домах, школах-интернатах для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, домах-интернатах для престарелых и инвалидов, больницах для хронических больных, мечетях, монастырях, гостиницах, где запись в списки проживающих в помещении производится по палатам, комнатам, или номерам в "Порядковом номере в пределах домашнего хозяйства" одному из проживающих проставляется номер "01", всем остальным – следующие порядковые номера. Перечень учреждений приведен в приложении к настоящим переписным листам.
Если же в таких учреждениях (в палате, комнате, номере) проживают респонденты, имеющие родственные отношения (например, супруг и супруга проживают в доме-интернате для престарелых или брат и сестра – в доме ребенка или супруги проживают в одном номере гостиницы), то они записываются как члены одного домашнего хозяйства, и один из них записывается первым, второй – вторым в пределах домашнего хозяйства, а остальные лица, проживающие в данном помещении будут записаны последовательно в порядке возрастания номеров.
Следующие категории респондентов считаются отдельными домашними хозяйствами:

10. 6-тармақта "белгілі бір тұрғылықты жері жоқтарға" тұру үшін көзделмеген орындарға келген белгілі бір тұрғылықты жері жоқ респонденттер жатады. Егер "Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ" деп белгіленсе, "Жеке" (индексі 3-И, кезеңділігі біржолғы) санақ парағын толтыруға көшу керек.
11. 7-тармақты санақ парағын толтыру жөніндегі түсіндірмелерге қосымшада келтірілген мекемелерде тұратын және (немесе) келуші респонденттер үшін интервьюерлер толтырады.
12. "Үй шаруашылығының реттік нөмірі" 8-тармағының 1-бағанында – әрбір жеке үй шаруашылығына берілетін нөмір (нөмірлеу өсу реті бойынша жүргізіледі).
13. "Үй шаруашылығы шегіндегі реттік нөмір" 8-тармағының
2-бағанында – өз үй шаруашылығы шегіндегі бір үй шаруашылығының респонденттеріне "01" бастап одан әрі өсу реті бойынша берілетін нөмір. Одан кейінгі басқа үй шаруашылығының респонденттеріне де "01" нөмірінен бастап одан әрі өсу реті бойынша толтырылады.
Респонденттерді жазу 8-тармақтың 2-бағанында "01" реттік нөмірі берілетін ересектердің біреуінен басталады.
Респонденттерді жазудың келесі тәртібін сақтау қажет:
1) жұбайы мен зайыбы бірінен кейін бірі толтырылады;
2) некеде тұрмайтын ересек балаларды қоса алғанда, балалар өз
ата-аналарынан кейін, одан әрі еркін тәртіпте басқа туыстары толтырылады;
3) үй шаруашылығында бірнеше ерлі-зайыптылар жұптары болған жағдайда, алдымен бір ерлі-зайыпты жұп жазылады және оның тұрмыс құрмаған, үйленбеген балалары, одан кейін екінші ерлі-зайыпты жұп және оның балалары жазылады;
4) үй шаруашылығының басқа респонденттерімен туыстық (немерелес) байланысы жоқ үй шаруашылығының респонденттері еркін тәртіпте соңғы болып толтырылады;
Үй-жайда тұратындар тізіміне жазу "Үй шаруашылығы шегіндегі реттік нөміріндегі" палаталар, бөлмелер немесе нөмірлер бойынша жүргізілетін сәбилер үйі, балалар үйі, жетім балалар мен ата-ана қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мектеп-интернаттар, қарттар мен мүгедектерге арналған интернат-үйлерде, созылмалы ауруларға арналған ауруханаларда, мешіттерде, шіркеулерде, қонақүйлерде тұратындардың біріне "01" нөмірі, қалғандарына – келесі реттік нөмірлер қойылады. Мекемелер тізбесі осы санақ парақтарына қосымшада келтірілген.
Егер мұндай мекемелерде (палатада, бөлмеде, нөмірде) туыстық қатынастары бар (мысалы, жұбайы мен зайыбы қарттарға арналған интернат-үйде тұрады немесе ағасы мен әпкесі – нәрестелер үйінде немесе ерлі-зайыптылар қонақүйдің бір нөмірінде тұрады) респонденттер тұрса, онда олар бір үй шаруашылығының мүшелері ретінде жазылады және үй шаруашылығы шегінде олардың біреуі бірінші, екіншісі - екінші болып жазылады, ал осы үй-жайда тұратын қалған адамдар нөмірлердің өсу тәртібінде рет-ретімен жазылатын болады.
Мына респонденттер санаты жеке үй шаруашылықтары болып саналады:

1) временно проживающие и (или) пребывающие респонденты, в отношении которых по месту постоянного жительства некому сообщить сведения о них, указываются в переписном листе как отдельное домашнее хозяйство;
2) снимающие жилое помещение у отдельных граждан, в состав домашнего хозяйства владельца жилого помещения не входят;
3) являющиеся обслуживающим персоналом и проживающие в помещениях учреждений, в которых они работают (например, в домах ребенка, детских домах, гостиницах и других учреждениях).
14. В графах с 3 по 6 пункта 8 заполняются персональные данные респондентов.
15. Графа 7 пункта 8 отмечается для респондентов, временно проживающих и (или) пребывающих в данном населенном пункте менее 12 месяцев, в отношении которых по месту постоянного жительства некому сообщить сведения о них.

1) тұрғылықты жері бойынша олар туралы мәліметті хабарлайтын ешкімі жоқ уақытша тұратын және (немесе) келетін респонденттер санақ парағында жеке үй шаруашылығы ретінде көрсетіледі;
2) тұрғын үй-жай иесінің үй шаруашылығы құрамына жеке азаматтардан тұрғын үй-жайды жалдайтындар кірмейді;
3) қызмет көрсететін персонал болып табылатын және өздері жұмыс істейтін мекемелердің үй-жайларында (мысалы, нәрестелер үйінде, балалар үйінде, қонақүйлерде және басқа да мекемелерде) тұратындар.
14. 8-тармақтың 3-6-бағандарында респонденттердің дербес деректері толтырылады.
15. 8-тармақтың 7-бағаны тұрғылықты жері бойынша олар туралы мәліметті хабарлайтын ешкімі жоқ, осы елді мекенде 12 айдан кем уақытша тұратын және (немесе) келетін респонденттер үшін белгіленеді.

8-40
более 40 часов
Переписной лист размещен
на интернет-ресурсе www.stat.gov.kz
"Жилищные условия"
Индекс 2-Ж
Периодичность : единовременная
Объекты национальной переписи населения: респонденты, входящие в состав домашнего хозяйства*
* Согласно подпункту 23 статьи 1 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" домашнее хозяйство - экономический субъект, состоящий из одного или более физических лиц, проживающих совместно, объединяющих полностью или частично свои доходы и имущество и совместно потребляющих товары и услуги.
Переписной лист 2-Ж "Жилищные условия"
Номер инструкторского участка1
Номер счетного участка1
Порядковый номер домашнего хозяйства2
Переход к вопросу
1.
Укажите тип помещения, используемого для проживания
1. Одноквартирный
(индивидуальный) дом

8-40
40 сағаттан артық
Санақ парағы www.stat.gov.kz
интернет-ресурсына орналастырылған
"Тұрғын үй жағдайлары"
Индексі 2-Ж
Кезеңділігі : біржолғы
Ұлттық халық санағының объектілері: үй шаруашылығының* құрамына кіретін респонденттер
* "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабы 23-тармақшасына сәйкес үй шаруашылығы – бірге тұратын, өз табыстары мен мүлкін толықтай немесе ішінара біріктіретін және тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді бірлесіп тұтынатын бір немесе одан да көп жеке тұлғалардан құралған экономикалық субъект.
2-Ж санақ парағы "Тұрғын үй жағдайлары"
Нұсқаушылық учаскенің нөмірі1
Есеп учаскесінің нөмірі1
☐☐☐☐
☐☐☐☐
Үй шаруашылығының реттік нөмірі2
☐☐
Сұраққа көшу
1.
Тұруға пайдаланылатын үй-жайдың типін көрсетіңіз
1.Бір пәтерлі (жеке меншік) үй

6.2. водопровод вне дома (здания или квартиры)
6.3. колодец, колонка или идентичный источник водоснабжения
6.4. доставка питьевой воды
7. Санузел (туалет со смывом)
8. Центральная канализация
9. Стационарная ванна или душ
10. Центральное горячее водоснабжение
11. Горячее водоснабжение от индивидуальных водонагревателей
12. Сбор и вывоз мусора
13. Стационарная телефонная связь
6
Укажите размер общей площади Вашего жилища – кв.м. (укажите цифрами)
6.1
6.1.
Укажите размер жилой площади Вашего жилища – кв.м. (укажите цифрами)
7
7.
Сколько всего жилых комнат в жилом помещении (кроме кухни, ванны, туалета, прихожей, кладовых)?
1) 1комната
7.1

6.2. үйден (ғимараттан немесе пәтерден) тыс су құбыры
6.3. құдық, колонка немесе сумен жабдықтаудың ұқсас көздері
6.4. ауыз су жеткізу
7. Санитарлық торап (сумен шайылатын дәретхана)
8. Орталық кәріз
9. Стационарлық ванна немесе сусебезгі
10. Орталықтан ыстық сумен жабдықтау
11. Жеке су жылытқыштардан ыстық сумен жабдықтау
12. Қоқысты жинау және әкету
13. Стационарлық телефон байланысы
☐ ☐
☐ ☐
☐ ☐
☐ ☐ ☐
☐ ☐ ☐ ☐
☐ ☐
☐ ☐
☐ ☐
6
6
Сіздің тұрғын үйіңіздің жалпы ауданының көлемін көрсетіңіз– шаршы метр (цифрмен көрсетіңіз)
☐☐☐☐
6.1
6.1.
Сіздің тұрғын үйіңіздің тұрғын аудан көлемін көрсетіңіз- шаршы метр (цифрмен көрсетіңіз)
☐☐☐☐
7
7.
Тұрғын үй-жайда неше тұрғын бөлме бар (ас үй, ванна, дәретхана, дәліз, қоймадан басқа)?
1) 1 бөлме

2) 2 комнаты
3) 3 комнаты
4) 4 комнаты
5) 5 комнат и более
7.1.
Сколько жилых комнат занимает Ваше домашнее хозяйство (кроме кухни, ванны, туалета, прихожей, кладовых)?
1. Количество комнат
2. Часть комнаты
8
8.
Кому принадлежит жилище, в котором Вы проживаете?
1.Частная собственность
переписной лист 3-И
1.1. респонденту, входящему в состав домашнего хозяйства
1.2. респондентам, входящим в состав домашнего хозяйства
1.3. физическому лицу
1.3.1. физическому лицу без оплаты
1.3.2. физическому лицу с оплатой
1.4. юридическому лицу
1.4.1. юридическому лицу без оплаты
1.4.2. юридическому лицу с оплатой
2. Государственная собственность
Примечание:
1 номера инструкторского и счетного участков автоматически присваиваются городскими и областными департаментами статистики Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
2 "Порядковый номер домашнего хозяйства" автоматически переносится с переписного листа "Список проживающих и (или) пребывающих" (индекс 1-П, периодичность единовременная);
Пояснения по заполнению переписного листа при проведении пилотной переписи населения "Жилищные условия" приведены в приложении к переписному листу "Жилищные условия" (индекс 2-Ж, периодичность единовременная).
Приложение
к переписному листу
"Жилищные условия"
(индекс 2-Ж, периодичность
единовременная)
Пояснения по заполнению переписного листа при проведении пилотной переписи населения "Жилищные условия" (индекс 2-Ж, периодичность единовременная)
1. Настоящие Пояснения по заполнению переписного листа при проведении пилотной переписи населения "Жилищные условия" (индекс 2-Ж, периодичность единовременная) (далее – переписной лист) детализирует заполнение переписного листа.
2. При заполнении переписного листа вносятся соответствующие отметки в перечисленных вариантах ответов, также при необходимости вводятся цифры и (или) текст.
3. Переписной лист заполняет один из респондентов, входящий в состав каждого домашнего хозяйства. Вопросы с 1 по 7 относятся к жилищу, в которых проживают домашние хозяйства. Вопросы 7.1 и 8 к каждому домашнему хозяйству, проживающему в этом жилище.
4. В вопросе 1 используются следующие пояснения:
1) если домашнее хозяйство проживает в индивидуальном доме, жилом доме коттеджного типа, независимо от формы собственности, отмечается "одноквартирный (индивидуальный дом)".
2) если домашнее хозяйство проживает в многоквартирном доме, отмечается один из вариантов ответа: "двухквартирный дом" или "трех и более квартирный дом".
3) если в специально построенном или переоборудованном для проживания лиц, работающих по трудовому договору, студентов (курсантов, аспирантов) и учащихся в период учебы, а также других лиц, имеющих трудовой договор с собственником или владельцем общежития, отмечается "Общежитие".
В случае ответов "Гостиница" или "Другое (юрта, сторожка, вагончик, контейнер)" переписной лист далее не заполняется.

2) 2 бөлме
3) 3 бөлме
4) 4 бөлме
5) 5 және одан да көп бөлме
☐ ☐ ☐ ☐ ☐
7.1
7.1.
Неше тұрғын бөлме Сіздің үй шаруашылығыңызды құрайды (ас үй, ванна, дәретхана, дәліз, қоймадан басқа)?
1. Бөлмелер саны
2. Бөлме бөлігі
☐☐
8
8.
Сіз тұрып жатқан тұрғын үй кімге тиесілі?
1.Жеке меншік
1.1. үй шаруашылығының құрамына кіретін респондентке
1.2. үй шаруашылығының құрамына кіретін респонденттерге
1.3. жеке тұлғаға
1.3.1. жеке тұлғаға ақы төлеусіз
1.3.2. жеке тұлғаға ақы төлеумен
1.4. заңды тұлғаға
1.4.1. заңды тұлғаға ақы төлеусіз
1.4.2. заңды тұлғаға ақы төлеумен
2. Мемлекеттік меншік
☐ ☐
☐ ☐ ☐
3-И санақ парағы
Ескертпе:
1 Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің қалалық және облыстық статистика департаменттері нұсқаушылық және есеп учаскелерінің нөмірлерін автоматты түрде береді;
2 "Үй шаруашылығының реттік нөмірі" "Тұратындар және (немесе) келушілер тізімі" (индексі 1-П, кезеңділігі біржолғы) 1-П санақ парағынан автоматты түрде көшіріледі.
Пилоттық халық санағын жүргізу кезінде "Тұрғын үй жағдайлары" санақ парағын толтыру бойынша түсіндірмелер "Тұрғын үй жағдайлары" (индексі 2-Ж, кезеңділігі біржолғы) санақ парағына қосымшада келтірілген
"Тұрғын үй жағдайлары"
(индексі 2-Ж, кезеңділігі
біржолғы) санақ парағына
қосымша
Пилоттық халық санағын жүргізу кезінде "Тұрғын үй жағдайлары" (индексі 2-Ж, кезеңділігі біржолғы) санақ парағын толтыру жөніндегі түсіндірмелер
1. Осы Пилоттық халық санағын жүргізу кезінде "Тұрғын үй жағдайлары" (индексі 2-Ж, кезеңділігі біржолғы) санақ парағын (бұдан әрі – санақ парағы) толтыру бойынша түсіндірмелер санақ парағын толтыруды нақтылайды.
2. Санақ парағын толтыру кезінде көрсетілген жауап нұсқаларында тиісті белгілер қойылады, қажет болған жағдайда цифрлар және (немесе) мәтін енгізіледі.
3. Санақ парағын әр үй шаруашылығының құрамына кіретін респонденттердің біреуі толтырады. 1-7-сұрақтар үй шаруашылықтары тұратын тұрғын үйге қатысты. 7.1 және 8-сұрақтар осы тұрғын үйде тұратын әр үй шаруашылығына қатысты.
4. 1-сұрақта келесі түсіндірмелер пайдаланылады:
1) егер үй шаруашылығы меншік нысанына қарамастан жеке үйде, коттедж типіндегі тұрғын үйде тұрса, онда "бір пәтерлі (жеке үй)" белгіленеді.
2) егер үй шаруашылығы көп пәтерлі үйде тұрса, онда "екі пәтерлі үй " немесе "үш және одан да көп пәтерлі үй" жауаптарының бір нұсқасы белгіленеді.
3) егер еңбек шарты бойынша жұмыс істейтін, студенттер (курсанттар, аспиранттар) және оқу кезеңінде оқушылардың тұруы үшін, сондай-ақ меншік иесімен немесе жатақхана иесімен еңбек шарты бар басқа да адамдар үшін арнайы салынған немесе қайта жабдықталған болса, онда "Жатақхана" белгіленеді.
"Қонақүй" немесе "Басқа (киіз үй, күзетші үйі, шағын вагон, контейнер)" жауаптары болған жағдайда санақ парағы одан әрі толтырылмайды.

5. В вопросе 2 ответ не заполняется, если респондент, входящий в состав домашнего хозяйства (далее – респондент) не имеет сведений о годе постройке жилых домов (жилых зданий).
6. В вопросе 4, если стены построены из нескольких материалов, следует указать тот материал, который преобладает в данном строении. Если респондент не имеет сведений о материале наружных стен, ответ на вопрос не заполняется.
7. В вопросе 5 жилище считается оборудованным:
электричеством, если имеется электропроводка в доме;
электроплитой (напольной), если имеется электрическая плита (напольная), или дом с отдельно стоящей кухней (специально предназначенное для кухни капитальное здание), в которой установлена электрическая плита (напольная);
газом сетевым (природным), если имеется газовая плита, снабженная сетевым природным газом;
газом сжиженным (в баллонах или в газгольдерах - резервуарах для хранения газообразных веществ), если имеется напольная газовая плита, снабженная сжиженным газом, также газифицированным считается дом с отдельно стоящей кухней, в которой установлена газовая плита, снабженная сжиженным газом;
центральным отоплением, если имеется отопление от своей домовой котельной, квартальной или районной котельной, теплоэлектроцентрали, а также установки автоматического газового водонагревателя (далее – АГВ);
автономным отоплением (отопление от индивидуальных установок, котлов), если имеется отопление от поквартирных водонагревателей (АГВ) и локальных, децентрализованных, малометражных отопительных котлов на газовом и твердом, жидком топливе;
возобновляемыми источниками энергии – источники энергии, непрерывно возобновляемые за счет естественно протекающих природных процессов, включающие в себя следующие виды: энергия солнечного излучения, энергия ветра, гидродинамическая энергия воды; геотермальная энергия: тепло грунта, подземных вод, рек, водоемов, а также антропогенные источники первичных энергоресурсов: биомасса, биогаз и иное топливо из органических отходов, используемые для производства электрической и (или) тепловой энергии;
печным отоплением, если имеется отопление от тепловых установок или оборудований на газу, от электричества, на твердом и жидком топливе, находящиеся внутри занятого традиционного жилища или как резервного варианта для исключительных случаев у владельцев больших частных домов или коттеджей;
водопроводом в доме (здании или квартире), если внутри дома имеется распределительная сеть, в которую вода поступает централизованно из водопровода или артезианской скважины;
водопроводом вне дома (здания или квартиры), если вне дома (отдельно стоящая кухня или идентичные помещения вне дома) имеется распределительная сеть, в которую вода поступает централизованно из водопровода или артезианской скважины;
колодцем, колонкой или идентичным источником водоснабжения, если во дворе дома имеется колодец или водоразборный кран (колонка) или идентичный источник водоснабжения;
доставкой питьевой воды, если в доме нет вышеуказанных источников водоснабжения, и доставка питьевой воды осуществляется транспортом из других регионов, отдаленных источников или из идентичных источников водоснабжения;
санузлом (туалет со смывом), если имеется туалет (санузел со смывом) в жилище и канализационное устройство для стока хозяйственно-фекальных вод в уличную канализационную сеть или поглощающие колодцы;
центральной канализацией, если внутри дома имеется канализационное устройство для стока хозяйственно-фекальных вод в уличную канализационную сеть или поглощающие колодцы. Не является оборудованным канализацией жилище, в котором отсутствует водопровод, а также при наличии биотуалета;
стационарными ванной или душем, если установлена ванна или душ, как в отдельной ванной комнате, так и другом приспособленном для этой цели помещении, независимо от способа поступления горячей воды, при этом не считается оборудованным ванной или душем жилище, в котором ванна (душ) установлены, а канализация отсутствует;
центральным горячим водоснабжением, если имеется специальный водопровод, подающий горячую воду централизовано, для бытовых нужд проживающих;
горячим водоснабжением от индивидуальных водонагревателей, если имеется специальный водопровод, подающий горячую воду от газовой (дровяной) колонки, поквартирных водонагревателей, включая и малометражные отопительные котлы;
сбор и вывоз мусора, если из жилища осуществляется стационарный сбор и вывоз мусора;
стационарной телефонной связью, если имеется стационарная телефонная связь, осуществляющая междугородние и международные телефонные разговоры.

5. Егер үй шаруашылығының құрамына кіретін респондентте
(бұдан әрі – респондент) тұрғын үйлердің (тұрғын ғимараттардың) салынған жылы туралы мәліметтер болмаса, 2-сұрақта жауап толтырылмайды.
6. 4-сұрақта егер қабырғалар бірнеше материалдардан салынған болса, аталған құрылыстағы басым материалды көрсеткен жөн. Егер респондентте сыртқы қабырғалардың материалдары туралы мәліметтер болмаса, сұраққа жауап толтырылмайды.
7. 5-сұрақта мына жағдайларда:
егер үйде электр сымдары болса, электрмен;
егер (еденүсті) электр плитасы немесе (еденүсті) электр плитасы орнатылған бөлек тұрған ас үйі бар үй (асүйге арналған арнаулы күрделі ғимарат) болса, (еденге қойылатын) электр плитамен;
егер желілік табиғи газбен жабдықталған газ плитасы болса, желілік (табиғи) газбен;
егер сұйытылған газбен жабдықталған еденге қойылатын газ плитасы болса, сұйытылған газбен (газ тәрізді заттарды сақтауға арналған баллондағы немесе газгольдерлердегі-резевуарлардағы), сондай-ақ сұйытылған газбен жабдықталған газ плитасы орнатылған бөлек тұрған ас үйі бар үй газдандырылған деп саналады;
егер өзінің үй қазандығынан, орамдық немесе аудандық қазандығынан, жылу электр орталықтарынан орталықтан жылыту бар болса, сондай-ақ автоматты газды су жылытқыштар (бұдан әрі – АГС) қондырғылары орнатылса, орталықтан жылыту;
егер пәтерлерде су жылытқыштардан жылыту болса (АГС) және газ бен қатты, сұйық отынмен жағылатын оқшау, орталықтандырылмаған, шағын жылыту қазандықтары болса, дербес жылытумен (жеке қондырғылардан, қазандықтардан жылыту);
жаңартылатын энерия көздерімен – күн сәулесінің энергиясы, жел энергиясы, гидродинамикалық су энергиясы; геотермальдық энергия: топырақтың, жерасты суларының, өзендердің, су қоймаларының жылуы, сондай-ақ бастапқы энергия ресурстарының антропогендік көздері: биомасса, биогаз және электр және (немесе) жылу энергиясының өндірісі үшін пайдаланылатын органикалық қалдықтардан алынатын өзге де отын түрлері кіретін табиғи жаратылыс процестері есебінен үздіксіз жаңартылатын энергия көздерімен;
егер жылыту қондырғыларынан немесе дәстүрлі тұрғын үйдің ішінде тұрған немесе үлкен жеке үйлердің немесе коттедждердің иелерінде айрықша жағдайлар үшін резервтік нұсқа ретінде газбен, электрден, қатты және сұйық отынмен жағылатын жабдықтан жылытылатын болса, пешпен жылытумен;
егер үйдің ішінде су орталықтандырылған су құбырынан немесе артезиандық ұңғымадан келетін тарату желісі болса, үйдегі (ғимараттағы немесе пәтердегі) су құбырымен;
егер үйден тыс (бөлек тұрған ас үй немесе үйден тыс ұқсас үй-жайлар) су орталықтандырылған су құбырынан немесе артезиандық ұңғымадан келетін тарату желісі болса, үйден (ғимараттан немесе пәтерден) тыс су құбырымен;
егер үй ауласында құдық не су тартқыш шүмек (колонка) немесе сумен жабдықтаудың ұқсас көздері болса, құдықпен, колонкамен немесе сумен жабдықтаудың ұқсас көздерімен;
егер үйде жоғарыда көрсетілген сумен жабдықтау көздері болмаса, басқа өңірлерден, алыс орналасқан су көздерінен немесе сумен жабдықтаудың ұқсас көздерінен ауыз суды жеткізу көлікпен жүзеге асырылса, ауыз суды жеткізумен;
егер тұрғын үйде дәретхана (сумен шайылатын санитарлық торап) және шаруашылық нәжіс суларының көшедегі кәріз желісіне ағуына арналған кәріз құрылғысы немесе су сіңіретін құдықтар болса, санитарлық тораппен (сумен шайылатын дәретхана);
егер үйдің ішінде көшедегі кәріз желісіне шаруашылық нәжіс суларының ағуына арналған кәріз құрылғысы немесе су сіңіретін құдықтар болса, орталық кәрізбен. Су құбыры жоқ, сондай-ақ биодәретханасы бар болған жағдайда тұрғын үй кәрізбен жабдықталған деп есептелмейді;
егер ванна немесе себезгі жеке ванна бөлмесінде де, сондай-ақ ыстық судың келу тәсіліне қарамастан, осы мақсат үшін арнайы жабдықталған бөлмеде орнатылса, тұрақты ванна немесе себезгімен, бұл ретте ванна (себезгі) орнатылған, ал кәрізі жоқ тұрғын үй ваннамен немесе себезгімен жабдықталған деп есептелмейді;
егер тұрғындардың тұрмыстық мұқтаждығы үшін ыстық суды орталықтан беретін арнайы су құбыры болса, орталық ыстық сумен жабдықтаумен;
егер газды (отынды) колонкалардан, пәтерлер бойынша су жылытқыштардан, шағын жылу қазандықтарын қоса алғанда, ыстық су беретін арнайы су құбыры болса, жеке су жылытқыштардан ыстық сумен жабдықтаумен;
егер тұрғын үйден қоқысты стационарлық жинау және әкету жүзеге асырылса, қоқысты жинау және әкету;
егер қалаларалық және халықаралық телефон сөйлесулерін жүзеге асыратын стационарлық телефон байланысы болса, стационарлық телефон байланысымен тұрғын үй жабдықталған болып саналады.

8. В вопросах 6 и 6.1 указываются размеры общей и жилой площадей жилища в целых числах, без десятичных знаков и запятых.
В общую площадь не включается площадь:
1) лестничных клеток, лифтовых холлов, тамбуров, коридоров (кроме внутриквартирных), вестибюлей;
2) занятая выступающими конструктивными элементами и отопительными печами;
3) отдельно стоящих летних кухонь, бань, сараев, беседок.
В вопросах 6 и 6.1 ответы не заполняются, если респондент не имеет данных о размерах общей и жилой площадях.
9. В вопросе 7 указывается, сколько всего жилых комнат в жилом помещении (кроме кухни, ванны, туалета, прихожей, кладовых).
10. В вопросе 7.1 указывается цифрами количество занимаемых домашним хозяйством жилых комнат. Если домашнее хозяйство занимает не всю комнату, а только ее часть, отмечается "часть комнаты".
11. В вопросе 8 используются следующие пояснения:
Если жилище находится в собственности респондента, входящего в состав домашнего хозяйства, отмечается "респонденту домашнего хозяйства".
Если жилище находится в собственности нескольких или всех респондентов, входящих в состав данного домашнего хозяйства, отмечается "респондентам, входящих в состав домашнего хозяйства".
Если домашнее хозяйство проживает в жилище, находящееся в собственности родных, близких, знакомых отмечается физическому лицу "с оплатой" или "без оплаты".
Если домашнее хозяйство проживает в жилище, принадлежащему юридическому лицу на правах частной собственности, отмечается юридическому лицу "с оплатой" или "без оплаты".
Если домашнее хозяйство проживает в жилище, принадлежащему на праве собственности государственному жилищному фонду, отмечается "Государственная собственность".
Приложение 4
к Правилам проведения пилотной
переписи населения
утвержденного приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 марта 2018 года№ 121
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Форма переписного листа к пилотной переписи населения
Представляется территориальному органу статистики
Время, затраченное на заполнение переписного листа, в часах
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
более 40 часов
Переписной лист размещен
на интернет-ресурсе www.stat.gov.kz
"Индивидуальный"
Индекс 3-И
Периодичность: единовременная
Объекты национальной переписи населения: респонденты, входящие в состав домашнего хозяйства*
* Согласно подпункту 23 статьи 1 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" домашнее хозяйство - экономический субъект, состоящий из одного или более физических лиц, проживающих совместно, объединяющих полностью или частично свои доходы и имущество и совместно потребляющих товары и услуги.
Переписной лист 3-И "Индивидуальный"
Номер инструкторского участка1
Номер счетного участка1
Порядковый номер домашнего хозяйства2
Порядковый номер в пределах домашнего хозяйства2
1. Общие характеристики
Переход к вопросу
1.
Фамилия
Имя
Отчество (при его наличии)
__________
__________
__________
__________
2
2.
ИИН
3
3.
Пол
1. Мужской

8. 6 және 6.1-сұрақтарда тұрғын үйдің жалпы және тұрғын аудандарының көлемдері ондық белгілер мен үтірлерсіз тұтас сандармен көрсетіледі.
Жалпы ауданға мына аудандар кірмейді:
1) баспалдақ алаңдары, лифт холлдары, тамбурлар, дәліздер (пәтердің ішіндегілерден басқа), вестибюльдер;
2) шығыңқы конструкциялық элементтер мен жылыту пеші тұрған;
3) жеке тұрған ас үйлер, моншалар, сарайлар, күркелер.
Егер респондентте жалпы және тұрғын аудандарының көлемдері туралы деректер болмаса, 6 және 6.1-сұрақтарда жауаптар толтырылмайды.
9. 7-сұрақта тұрғын үй-жайда барлығы неше тұрғын бөлме бары (ас үй, ванна, дәретхана, дәліз, қоймадан басқа) көрсетіледі.
10. 7.1-сұрақта үй шаруашылығы алатын тұрғын бөлмелердің саны цифрмен көрсетіледі. Егер үй шаруашылығы толық бөлмені емес, тек оның бөлігін ғана алса, онда "бөлме бөлігі" белгіленеді.
11. 8- сұрақта мынадай түсіндірмелер пайдаланылады:
Егер тұрғын үй үй шаруашылығының құрамына кіретін респонденттің меншігінде болса, "үй шаруашылығының респондентіне" деп белгіленеді.
Егер тұрғын үй осы үй шаруағылығының құрамына кіретін бірнеше немесе барлық респонденттердің меншігінде болса, "үй шаруашылығының құрамына кіретін респонденттерге" деп белгіленеді.
Егер үй шаруашылығы туыстарының, жақындарының, таныстарының меншігіндегі тұрғын үйде тұрып жатса, жеке тұлғаға "ақы төлеумен" немесе "ақы төлеусіз" деп белгіленеді.
Егер үй шаруашылығы жеке меншік құқығындағы заңды тұлғаға тиесілі тұрғын үйде тұрып жатса, заңды тұлғаға "ақы төлеумен" немесе "ақы төлеусіз" деп белгіленеді.
Егер үй шаруашылығы мемлекеттік тұрғын үй қорына меншік құқығында тиесілі тұрғын үйде тұрып жатса, "Мемлекеттік меншік" деп белгіленеді.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 20 наурыздағы
№ 121 бұйрығымен бекітілген
Пилоттық халық санағын
жүргізу қағидаларына
4-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Пилоттық халық санағына
санақ парағының нысаны
Аумақтық статистика органына ұсынылады
Санақ парағын толтыруға жұмсалған уақыт, сағатпен
1 сағатқа дейін
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
Санақ парағы www.stat.gov.kz
интернет-ресурсында орналастырылған
"Жеке"
Индексі 3-И
Кезеңділігі: біржолғы
Ұлттық халық санағының объектілері: үй шаруашылығының құрамына кіретін респонденттер*
* "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабы 23-тармақшасына сәйкес үй шаруашылығы – бірге тұратын, өз табыстары мен мүлкін толықтай немесе ішінара біріктіретін және тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді бірлесіп тұтынатын бір немесе одан да көп жеке тұлғалардан құралған экономикалық субъект.
"Жеке" 3-И санақ парағы
Нұсқаушылық учаскенің нөмірі1
Есеп учаскесінің нөмірі1
☐☐☐☐
☐☐☐☐
Үй шаруашылығының реттік нөмірі2
Үй шаруашылығы шегіндегі реттік нөмір2
☐☐
☐☐
1.Жалпы сипаттамалар
Сұраққа көшу
1.
Тегі
Аты
Әкесінің аты (болған жағдайда)
_____________
_____________
_____________
2
2.
ЖСН
3
3.
Жынысы
1. Ер

2. Женский
4
4.
Дата рождения
Число
Месяц
Год
Количество лет
5
5.
Укажите отношение к респонденту, записанному первым в пределах данного домашнего хозяйства
1. Респондент, записанный первым в домашнем хозяйстве
6
2. Супруг, супруга
3. Сын, дочь
4. Отец, мать
5. Брат, сестра
6. Свекр (тесть), свекровь (теща)
7. Зять, сноха
8. Дедушка, бабушка
9. Внук, внучка
10. Другая степень родства
11. Не родственник (нет родства)
Укажите номер отца (матери) согласно листу 1-П в пределах домашнего хозяйства
6.
Укажите место рождения

2. Әйел
☐ ☐
4
4.
Туған күні
Күні
Айы
Жылы
Жас саны
5
5.
Осы үй шаруашылығы шегінде бірінші жазылған респондентке қатысыңызды көрсетіңіз
1. Үй шаруашылығында бірінші жазылған респондент
2. Жұбайы, зайыбы
3. Ұлы, қызы
4. Әкесі, анасы
5. Ағасы, інісі, әпкесі,сіңлісі
6. Қайын атасы, енесі (қайын енесі)
7. Күйеу бала, келін
8. Атасы, әжесі
9. Немересі
10. Туыстықтың басқа деңгейі
11. Туыс емес (туыстық жоқ)
Үй шаруашылығы шегіндегі 1-П парағына сәйкес әкеңіздің (анаңыздың) нөмірін көрсетіңіз
☐ ☐ ☐ ☐ ☐ ☐ ☐ ☐ ☐ ☐
☐☐
6
6.
Туған жеріңізді көрсетіңіз

1. Да
2. Нет
28
32
28.
Укажите Ваш статус занятости
1. Работающий по найму
29
2. Работодатель
3. Занятый на индивидуальной основе
4. Занятый в личном подсобном хозяйстве (личное подворье) производством сельскохозяйственной продукции для частичного потребления, обмена (продажи)
5. Занятый в личном подсобном хозяйстве (личное подворье) для собственного потребления
6. Член производственного кооператива
7. Помогающие (неоплачиваемые) работники семейных организаций, крестьянских или фермерских хозяйств
29.
К какой отрасли относилась Ваша основная работа?

1. Иә
2. Жоқ
28
32
28.
Өзіңіздің жұмыспен қамтылу мәртебеңізді көрсетіңіз
1. Жалдану бойынша жұмыс
2. Жұмыс беруші
3. Жеке негізде жұмыспен қамтылған
4. Жеке қосалқы шаруашылықта (жеке аулада) жартылай тұтыну, айырбастау (сату) үшін ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірумен қамтылған
5. Өзіне тұтыну үшін жеке қосалқы шаруашылықта (жеке аулада) қамтылған
6. Өндірістік кооперативтің мүшесі
7. Шаруа немесе фермер қожалықтарының, отбасылық ұйымдардың көмектесетін (ақы төленбейтін) жұмыскерлері
☐ ☐ ☐ ☐
☐ ☐
29
29.
Сіздің негізгі жұмысыңыз қандай салаға жатты?

1. Сельское, лесное и рыбное хозяйство
30
2. Горнодобывающая промышленность и разработка карьеров
3. Обрабатывающая промышленность
4. Электроснабжение, подача газа, пара и воздушное кондиционирование
5. Водоснабжение; канализационная система, контроль над сбором и распределением отходов
6. Строительство
7. Оптовая и розничная торговля; ремонт автомобилей и мотоциклов
8. Транспорт и складирование
9. Услуги по проживанию и питанию
10. Информация и связь
11. Финансовая и страховая деятельность
12. Операции с недвижимым имуществом
13. Профессиональная, научная и техническая деятельность
14. Деятельность в области административного и вспомогательного обслуживания
15. Государственное управление и оборона; обязательное социальное обеспечение
16. Образование
17. Здравоохранение и социальные услуги
18. Искусство, развлечения и отдых

1. Ауыл, орман және балық шаруашылығы
2. Кен өндіру өнеркәсібі және карьерлерді игеру
3. Өңдеу өнеркәсібі
4. Электрмен жабдықтау, газ, бу беру және ауа баптау
5. Сумен жабдықтау; кәріз жүйесі, қалдықтардың жиналуын және таратылуын бақылау
6. Құрылыс
7. Көтерме және бөлшек сауда; автомобильдерді мен мотоциклдерді жөндеу
8. Көлік және қоймалау
9. Тұру және тамақтану бойынша қызметтер
10. Ақпарат және байланыс
11. Қаржы және сақтандыру қызметі
12. Жылжымайтын мүлікпен жасалатын операциялар
13. Кәсіби, ғылыми және техникалық қызмет
14. Әкімшілік және қосалқы қызмет көрсету саласындағы қызмет
15. Мемлекеттік басқару және қорғаныс;
міндетті әлеуметтік қамтамасыз ету
16. Білім беру
17. Денсаулық сақтау және әлеуметтік қызметтер
18. Өнер, ойын-сауық және демалыс

2. Надо закончить обучение, подготовку или профессиональную переподготовку
3. По семейным (личным) обстоятельствам
4. Другое
8. Источники средств существования
34.
Укажите источники Ваших средств существования (возможно несколько вариантов ответа)
1. Работа по найму (заработная плата)
35
2. Самостоятельная занятость (предпринимательский доход)
3. Пенсия
4. Стипендия
5. Пособие по инвалидности
6. Пособие по беременности и родам, по уходу за ребенком
7. Другие виды социальной помощи
8. Доходы с личного подворья (приусадебного, дачного участка)
9. Доход от собственности (сдача жилья и другой недвижимости в наем, ценные бумаги, дивиденды, проценты и другое)
10. Денежные переводы от членов семьи, живущих или работающих за рубежом
11. Другая материальная помощь от родных или близких (на иждивении)
12. Другое
Укажите номер основного источника (при указании нескольких источников)
☐☐
9. Ограничения жизнедеятельности (для респондентов 2 лет и старше)
35.
Укажите какие трудности, связанные со здоровьем Вы испытываете в повседневной жизнедеятельности
1. нет, трудности отсутствуют
2. да, имеются незначительные трудности
3. да, имеются большие трудности
4. да, полностью ограничен (а)
1. Есть ли у Вас трудности со зрением, даже если Вы носите очки, линзы?
35.1
2. Есть ли у Вас трудности со слухом, даже если Вы пользуетесь слуховым аппаратом?
3. Есть ли у Вас трудности при ходьбе, даже если Вы используете дополнительное медицинское оборудование?
4. Есть ли у Вас трудности с памятью и (или) с концентрацией внимания?
35.1.
Помогает ли Вам какое-либо лицо?
1. Да
2. Нет
Конец опроса
Примечание:
1 номера инструкторского и счетного участков автоматически присваиваются городскими и областными департаментами статистики Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
2 "Порядковый номер домашнего хозяйства" и "Порядковый номер в пределах домашнего хозяйства" автоматически переносятся с переписного листа "Список проживающих и (или) пребывающих" (индекс 1-П, периодичность единовременная);
Пояснения по заполнению переписного листа при проведении пилотной переписи населения Индивидуальный" приведены в приложении к переписному листу "Индивидуальный" (индекс 3-И, периодичность единовременная).
Приложение
к переписному листу
"Индивидуальный"
(индекс 3-И, периодичность
единовременная)
Пояснения по заполнению переписного листа при проведении пилотной переписи населения "Индивидуальный"
(индекс 3-И, периодичность единовременная)
1. Настоящие Пояснения по заполнению переписного листа при проведении пилотной переписи населения "Индивидуальный" (индекс 3-И, периодичность единовременная) (далее – переписной лист) детализирует заполнение переписного листа.

2. Оқуды, дайындалуды немесе кәсіптік қайта даярлауды аяқтау қажет
3. Отбасылық (жеке) жағдайлар бойынша
4. Басқа
☐ ☐
34
8.Күнкөрістің негізгі қаражат көзі
34.
Сіздің күнкөрісіңіздің негізгі қаражат көзін көрсетіңіз
(жауаптың бірнеше нұсқасы болуы мүмкін)
1. Жалдамалы жұмыс (жалақы)
2. Өзін өзі жұмыспен қамту (кәсіпкерлік табыс)
3. Зейнетақы
4. Стипендия
5. Мүгедектігі бойынша жәрдемақы
6. Жүктілік және босану, бала күтімі бойынша жәрдемақы
7. Әлеуметтік көмектің басқа да түрлері
8. Жеке ауласынан (жекежайының жанындағы, саяжай учаскесінен) түсетін табыстар
9. Меншіктен түсетін табыс (тұрғын үйді және басқа жылжымайтын мүлікті жалға беру, құнды қағаздар, дивидендтер, пайыздар және тағы басқа)
10. Шетелде тұратын немесе жұмыс істейтін отбасы мүшелерінен ақша аударымдары
11. Туған-туысқандардан немесе жақындардан (солардың асырауында) басқа материалдық көмек
12. Басқа
Негізгі көздің нөмірін көрсетіңіз
(бірнеше көздерді көрсеткен кезде)
☐ ☐
☐ ☐ ☐ ☐
☐ ☐
☐☐
35
9.Тұрмыс-тіршіліктің шектеулері (2 жас және одан үлкен респонденттер үшін)
35.
Күнделікті тұрмыс-тіршілігіңізде Сіз денсаулығыңызға байланысты қандай қиындықтар көріп жүргеніңізді көрсетіңіз
1. жоқ, қиындықтар жоқ
2. иә, шамалы қиындықтар бар
3. иә, үлкен қиындықтар бар
4. иә,
толықтай шектелгенмін
1. Сіз көзілдірік, линза кисеңіз де, Сізде көру бойынша қиындықтар бар ма?
35.1
2. Сіз есту аппаратын кисеңіз де, Сізде естумен қиындықтар бар ма?
3. Сіз қосымша медициналық жабдықты пайдалансаңыз да, Сізде жүрген кезде қиындықтар бар ма?
4. Сізде есте сақтау және (немесе) зейінді шоғырландырумен қиындықтар бар ма?
35.1.
Сізге қандай да бір адам көмектесе ме?
1. Иә
2. Жоқ
☐ ☐
Пікірте
рімнің аяғы
Ескертпе:
1 Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің қалалық және облыстық статистика департаменттері нұсқаушылық және есеп учаскелерінің нөмірлерін автоматты түрде береді;
2 "Үй шаруашылығының реттік нөмірі" және "Үй шаруашылығы шегіндегі реттік нөмір" "Тұратындар және (немесе) келушілер тізімі" (индексі 1-П, кезеңділігі біржолғы) санақ парағынан автоматты түрде көшіріледі;
Пилоттық халық санағын жүргізу кезінде "Жеке" санақ парағын толтыру жөніндегі түсіндірмелер "Жеке" санақ парағына (индексі 3И, кезеңділігі біржолғы) қосымшада келтірілген.
"Жеке" (индексі 3-И, кезеңділігі
біржолғы) санақ парағына
қосымша
Пилоттық халық санағын жүргізу кезінде "Жеке" (индексі 3-И, кезеңділігі біржолғы) санақ парағын толтыру жөніндегі түсіндірмелер
1. Осы Пилоттық халық санағын жүргізу кезінде "Жеке" (индексі 3-И, кезеңділігі біржолғы) санақ парағын (бұдан әрі – санақ парағы) толтыру жөніндегі түсіндірмелер санақ парағын толтыруды нақтылайды.

2. Учет населения при проведении пилотной переписи населения осуществляется по состоянию на момент 00 часов ночи с 31 марта на 1 апреля 2018 года.
Умершие после момента учета населения учитываются в переписных листах. Родившиеся после момента учета населения в переписных листах не учитываются.
3. При заполнении переписного листа вносятся соответствующие отметки в перечисленных вариантах ответов, при необходимости вводятся цифры и (или) текст.
4. Переписной лист заполняется отдельно на каждого респондента, входящего в состав домашнего хозяйства (далее – респондент), проживающего на территории Республики Казахстан.
За временно отсутствующих в пределах переписываемого домашнего хозяйства, несовершеннолетних, недееспособных респондентов, переписные листы заполняют другие совершенолетние респонденты, опекуны или попечители этих респондентов.
Если на момент учета населения недееспособный респондент находится дома, за него заполняет переписной лист опекун, если в специализированном учреждении – попечитель.
5. В вопросах с 1 по 4 заполняются персональные данные респондента.
6. В вопросе 5 к пункту 1 относится респондент, записанный первым в пределах домашнего хозяйства в переписном листе 1-П.
Респонденту, проживающему в одном домашнем хозяйстве с обоими родителями или одним из них, заполняется порядковый номер, под которым указаны отец или мать в графе 2 пункта 8 переписного листа 1-П. Если респондент, не проживает в одном домашнем хозяйстве с обоими родителями или одним из них, номер отца (матери) не заполняется.
7. В вопросе 14 пояснения для определения уровней образования по пункту 1 "Начальное" и пункту 2 "Основное среднее" приведены в Таблице для определения уровня образования респондентов, не получивших среднего (полного) общего образования, в сочетании с числом классов согласно Приложении 1 к пояснениям по заполнению переписного листа.
Респондентам, окончившим учебные заведения, которые не дают общего среднего образования (например, ремесленное, отраслевое профессиональное училище (ОПУ), школу фабрично-заводского обучения (ФЗО), школу фабрично-заводского ученичества (ФЗУ), учебно-курсовой комбинат (пункт), учебно-производственный центр, курсы переподготовки и повышения квалификации, подготовительные курсы при учебных заведениях, СПТУ, ПТУ, ГПТУ, ТУ, ПШ, ПЛ, училище), отмечается образование, полученное ими до поступления в эти учебные заведения.
По пункту 3 "Общее среднее" отмечается для респондентов, окончивших 10-11 (12) классов в общеобразовательных школах, лицеях, гимназиях и специализированных школах для одаренных детей, получивших аттестат о среднем общем образовании.
По пункту 4 "Начальное профессиональное образование" отмечается для респондентов:

2. Пилоттық халық санағын жүргізу кезінде халықты есепке алу 2018 жылғы 31 наурыздан 1 сәуірге қараған түні 00 сағат сәтіндегі жағдай бойынша жүзеге асырылады.
Халықты есепке алу сәтінен кейін қайтыс болғандар санақ парақтарында есепке алынады. Халықты есепке алу сәтінен кейін туғандар санақ парақтарында есепке алынбайды.
3. Санақ парағын толтыру кезінде көрсетілген жауап нұсқаларында тиісті белгілер қойылады, қажет болған жағдайда цифрлар және (немесе) мәтін енгізіледі.
4. Қазақстан Республикасының аумағында тұратын үй шаруашылығының құрамына кіретін әрбір респондентке (бұдан әрі – респондент) жеке санақ парағы толтырылады.
Санақтан өтетін үй шаруашылығы шегінде уақытша болмаған кәмелеттік жасқа толмағандар, әрекетке қабілетсіз респонденттер үшін санақ парақтарын басқа кәмелеттік жасқа толған респонденттер, осы респонденттердің қорғанышы немесе қамқоршылары толтырады.
Егер халықты есепке алу сәтінде әрекетке қабілетсіз респондент үйде болса, онда ол үшін санақ парағын қорғанышы, егер мамандандырылған мекемеде болса қамқоршы толтырады.
5. 1-4 сұрақтарда респонденттің дербес деректері толтырылады.
6. 1-тармақтың 5-сұрағына 1-П санақ парағында үй шаруашылығы шегінде бірінші жазылған респондент жатады.
Бір үй шаруашылығында ата-ананың екеуі немесе біреуімен тұратын респондентке 1-П санақ парағының 8-тармағы 2-бағанында әкесі не анасы көрсетілген реттік нөмір толтырылады. Егер респондент бір үй шаруашылығында әке-анасымен немесе екеуінің біреуімен тұрмаса, әкесінің (анасының) нөмірі толтырылмайды.
7. 14-сұрақта "Бастауыш" 1-тармағы және "Негізгі орта" 2-тармағы бойынша білім деңгейлерін анықтау үшін түсіндірмелер санақ парағын толтыру жөніндегі түсіндірмелерге 1-қосымшаға сәйкес сынып санына сәйкес жалпы орта (толық) білім алмаған респонденттердің білім деңгейін анықтау үшін кестеде келтірілген.
Жалпы орта білімді бермейтін оқу мекемелерін (мысалы, қолөнерлік, салалық кәсіптік училище (СКУ), фабрикалық-зауыттық оқыту мектебін (ФЗМ), фабрикалық-зауыттық шәкірттік мектебін (ФЗШ), оқу-курстық комбинат (пункт), оқу-өндірістік орталық, қайта даярлау және біліктілікті көтеру курстарын, оқу мекемелері жанындағы дайындық курстарын, АКТУ, КТУ, МКТУ, ТУ, КМ, КЛ , училище) бітірген респонденттердің осы оқу орындарына түскенге дейінгі алған білімдері белгіленеді.
3-тармақ бойынша "Жалпы орта" жалпы білім беру мектептерінде, лицейлерде, гимназияларда және дарынды балаларға арналған мамандандырылған мектептерде 10-11 (12) сыныптарды бітірген және жалпы орта білім туралы аттестат алған респонденттер үшін белгіленеді.
4-тармақ бойынша "Бастауыш кәсіптік білім":

1) получивших рабочую профессию по завершению обучения в организациях начального профессионального образования (например, профессиональное училище, профессиональный лицей – центр непрерывного образования, техническая школа (горно-механическая, мореходная, лесотехническая));
2) окончивших профессионально-техническое училище (ПТУ) или техническое училище;
3) окончивших профессионально-техническое учебное заведение и получившим, наряду с профессией, аттестат о среднем образовании или получившим профессию на базе среднего образования.
По пункту 5 "Среднее профессиональное (специальное) образование" отмечается для респондентов, окончивших техникумы.
По пункту 6 "Техническое и профессиональное образование" отмечается для респондентов, окончивших училища, колледжи и высшие колледжи на базе основного среднего и (или) общего среднего образования.
По пункту 7 "Незаконченное высшее образование" отмечается для респондентов, учащихся или учившихся в высших учебных заведениях (ВУЗ), и, прошедших половину или более половины срока обучения. Респондентам, проучившимся в высшем учебном заведении менее половины срока обучения, отмечается тот уровень образования, который они имели до поступления ("Техническое и профессиональное образование", "Среднее профессиональное образование" либо "Общее среднее образование").
По пункту 8 "Высшее образование" отмечается для респондентов, завершивших обучение в высших учебных заведениях.
По пункту 9 "Послевузовское образование" отмечается для респондентов, на момент учета населения завершивших свое обучение в высших учебных заведениях по углубленной программе: магистратура, аспирантура, резидентура, докторантура.
8. Вопросы 20-22 заполняются для респондентов 15 лет и старше. Респондентам моложе 15 лет, действительно состоящим в браке, следует выбрать соответствующий ответ.
9. Вопрос 23 заполняется женщинами указанной возрастной группы вне зависимости от их состояния в браке.
10. В вопросе 28:
по пункту 1 к работающему по найму относится респондент, работающий по трудовому договору, предусматривающему оплату (вознаграждение) в виде оклада, премии, надбавок и тому подобное, либо в натуральной форме, а также избранные, назначенные или утвержденные на оплачиваемую должность, проходящие службу в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях, правоохранительных и специальных государственных органах;
по пункту 2 к работодателю относится респондент, управляющий своим собственным предприятием или занимающийся на самостоятельной основе профессиональной, коммерческой деятельностью и нанимающий одного или более работников;
по пункту 3 к занятому на индивидуальной основе относится респондент, работающий на индивидуальной основе (как зарегистрированный в налоговых органах, так и не зарегистрированный в налоговых органах) и не нанимающий наемных работников;
по пункту 4 к занятому в личном подсобном хозяйстве (личное подворье) производством сельскохозяйственной продукции для частичного потребления, обмена (продажи) относится респондент, занятый только в своем личном подсобном хозяйстве (сельскохозяйственными работами и (или) уходом за скотом) и использующий произведенные продукты для частичного собственного потребления, обмена (продажи);
по пункту 5 к занятому в личном подсобном хозяйстве (личное подворье) для собственного потребления относится респондент, занятый в своем личном подсобном хозяйстве (сельскохозяйственными работами и (или) уходом за скотом) и использующий продукты, произведенные в подсобном хозяйстве для собственного потребления;
по пункту 6 к члену производственного кооператива относится респондент, работающий на собственном предприятии (кооперативе), производящие товары и услуги, где каждый член коллектива собственников имеет равные права при решении вопросов организации производства, сбыта продукции, инвестирования и распределения доходов между членами предприятия и кооператива;
по пункту 7 к помогающему (неоплачиваемому) работнику семейных организаций, крестьянских или фермерских хозяйств относится респондент, работающий (помогающий) без оплаты на частном предприятии (индивидуальном, семейном), в крестьянском (фермерском) хозяйстве, производственном кооперативе, принадлежащим родственникам.

1) бастауыш кәсіптік білім беру ұйымдарында (мысалы, кәсіптік училище, кәсіптік лицей – үздіксіз білім беру орталығы, техникалық мектеп (тау-кен механикалық, теңізде жүзу, ормантехникалық)) оқуын аяқтауы бойынша жұмысшы кәсібін алған;
2) кәсіптік-техникалық училище (КТУ) немесе техникалық училищені бітірген;
3) кәсіптік-техникалық оқу орнын бітірген және кәсібімен бірге орта білім туралы аттестат немесе орта білім базасында кәсіп алған респонденттер үшін белгіленеді.
5-тармақ бойынша "Орта кәсіптік (арнайы) білім" техникум бітірген респонденттер үшін белгіленеді.
"Техникалық және кәсіптік білім" 6-тармағы бойынша негізгі орта және (немесе) жалпы орта білім беру базасында училищелерді, колледждерді және жоғары колледждерді бітірген респонденттер үшін белгіленеді.
7-тармақ бойынша "Аяқталмаған жоғары білім" жоғары оқу орындарында (ЖОО) оқып жатқан немесе оқыған және оқу мерзімінің жартысын немесе жартысынан артық мерзімі өткен респонденттер белгіленеді. Жоғары оқу орнында оқу мерзімінің жартысынан аз уақыт оқыған респондентерге түскенге дейінгі білім деңгейі ("Техникалық және кәсіптік білім", "Орта кәсіптік білім" немесе "Жалпы орта білім") белгіленеді.
8-тармақ бойынша "Жоғары білім" жоғары оқу орындарында оқуын аяқтаған респонденттер үшін белгіленеді.
"Жоғары оқу орнынан кейінгі білім" 9-тармағы бойынша халықты есепке алу сәтінде магистратура, аспирантура, резидентура, докторантура тереңдетілген бағдарламалары бойынша жоғары оқу орындарында өзінің оқуын аяқтаған респонденттер үшін белгіленеді.
8. 20-22-сұрақтар 15 жас және одан үлкен респонденттер үшін толтырылады. 15 жастан жас респонденттер шын мәнінде некеде тұрса, тиісті жауапты таңдағаны дұрыс.
9. 23-сұрақты көрсетілген жас тобындағы барлық әйелдер, олардың некедегі жағдайына қарамастан толтырады.
10. 28-сұрақта:
1-тармақ бойынша жалданып жұмыс істеушіге айлықақы, сыйлықақы, үстемақы және сол сияқтылар түрінде не заттай нысанда ақы төлеуді (сыйақыны) көздейтін еңбек шарты бойынша жұмыс істейтін,
сондай-ақ ақы төленетін лауазымға сайланған, тағайындалған немесе бекітілген, Қарулы Күштерде, басқа әскерлерде және әскери құралымдарда, құқық қорғау мен арнайы мемлекеттік органдарда қызметін өткеретін респондент жатады;
2-тармақ бойынша жұмыс берушіге өзінің кәсіпорнын басқаратын немесе дербес негізде кәсіптік, коммерциялық қызметпен айналысатын және бір немесе бірнеше жұмыскерлерді жалдайтын респондент жатады;
3-тармақ бойынша жеке негізде жұмыспен қамтылғанға жеке негізде жұмыс істейтін (салық органдарында тіркелгені де, салық органдарында тіркелмегені де) және жалдамалы жұмыскерлерді жалдамайтын респондент жатады;
4-тармақ бойынша ауыл шаруашылығы өнімін ішінара тұтыну, айырбастау (сату) үшін өндірумен жеке қосалқы шаруашылықта (жеке аулада) қамтылғанға тек жеке өзінің қосалқы шаруашылығында (ауыл шаруашылығы жұмыстарымен және (немесе) мал күтімі) ғана қамтылған және ішінара өзінің тұтынуы, айырбастауы (сатуы) үшін өндірілген өнімдерді пайдаланатын респондент;
5-тармақ бойынша өзінің тұтынуы үшін жеке қосалқы шаруашылықта (жеке ауласында) қамтылғанға жеке өзінің қосалқы шаруашылығында (ауыл шаруашылығы жұмыстарымен және (немесе) мал күтімі) қамтылған және өзінің тұтынуы үшін қосалқы шаруашылықта өндірілген өнімді пайдаланатын респондент;
6-тармақ бойынша өндірістік кооператив мүшесіне меншік иелері ұжымының әрбір мүшесі өндірісті, өнімді өткізуді, инвестициялауды ұйымдастыру және кәсіпорын мен кооператив мүшелері арасындағы кірістерді бөлу мәселелерін шешу кезінде тең құқылы болатын, тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді өндіретін меншікті кәсіпорнында (кооперативінде) жұмыс істейтін респондент;
7-тармақ бойынша шаруа немесе фермер қожалықтарының, отбасылық ұйымдардың көмектесетін (ақы төленбейтін) жұмыскерлеріне жеке меншік кәсіпорында (жеке, отбасылық), шаруа (фермер) қожалығында, туыстарға тиесілі өндірістік кооперативте ақы төлеусіз жұмыс істейтін (көмектесетін) респондент жатады.

11. В вопросе 29 указывается отрасль основной работы. Пояснения по видам экономической деятельности" приведены в Приложении 2 к пояснениям по заполнению переписного листа.
12. В вопросе 35 указываются трудности со здоровьем (зрение, слух, двигательная система, память и (или) концентрация внимания), испытываемые респондентом при осуществлении своей повседневной жизнедеятельности. Временные трудности со здоровьем, связанные с травмами или переломами, не включаются в данный раздел.
Приложение 1
к Пояснениям по заполнению
переписного листа при проведении
пилотной переписи населения
"Индивидуальный" (индекс 3-И,
периодичность единовременная)
Таблица для определения уровня образования респондентов, не получивших среднего (полного) общего образования, в сочетании с числом классов
Сколько классов организации образования окончил респондент или в каком классе учится
Уровень образования, соответствующий данному числу классов
Окончил неполную среднюю школу (семилетнюю) в 1961 г. и ранее или 7 классов
Основное среднее
Окончил восьмилетнюю школу в 1963-1989 гг. или 8 классов
-"-
Окончил девятилетнюю школу в 1990-1992 гг. или 9 классов
-"-
Окончил основную общеобразовательную школу в 1993 г. и позднее
-"-
Окончил 10 классов одиннадцатилетней или двенадцатилетней средней школы
-"-
Окончил 11 классов двенадцатилетней средней школы
-"-
Учится в 10-11 (12) классах
-"-
Учится в организации начального профессионального образования, кроме лиц с общим средним образованием
-"-
Выбыл из 8 класса в 1961/62 учебном году и ранее
-"-
Выбыл из 9 класса в 1988/89 учебном году и ранее
-"-
Выбыл из 10-11 (12) классов
-"-
Выбыл из организации начального профессионального образования, кроме лиц с общим средним образованием
-"-
Окончил начальную общеобразовательную школу,
Начальное
Окончил 3 класса трехлетней начальной общеобразовательной школы в 1972 г. и позднее
-"-
Окончил 4-6 классов в любом году
-"-
Окончил 7 классов в 1962 г. и позднее
-"-
Окончил 8 классов в 1990 г. и позднее
-"-
Учится в 5-9 классах
-"-
Выбыл из 4 класса в 1972/73–1988/89 учебные годы
-"-
Выбыл из 5-7 классов в любом году
-"-
Выбыл из 8 класса в 1962/63 учебном году и позднее
-"-
Выбыл из 9 класса в 1989/90 учебном году и позднее
-"-
Не окончил начальную общеобразовательную школу
Не имеет начального
Окончил 1, 2 класса
-"-
Окончил 3 класса трехлетней начальной общеобразовательной школы в 1972 г. и ранее
-"-
Учится в 1- 4 классах
-"-
Выбыл из 1-3 классов в любом году
-"-
Выбыл из 4 класса в 1971/72 учебном году и ранее, в 1989/90 учебном году и позднее
-"-
Не обучавшимся в школе, но умеющим читать и писать
-"-
Приложение 2
к Пояснениям по заполнению
переписного листа при
проведении пилотной переписи
населения "Индивидуальный"
(индекс 3-И, периодичность
единовременная)
Пояснения по видам экономической деятельности
Наименование основного вида экономической деятельности
Виды деятельности и услуги, входящие в их состав

11. 29-сұрақта негізгі қызмет саласы көрсетіледі. Экономикалық қызмет түрлері бойынша түсіндірмелер санақ парағын толтыру жөніндегі түсіндірмелерге 2-қосымшада келтірілген.
12. 35-сұрақта респонденттің күнделікті тұрмыс-тіршілігінде денсаулығымен байланысты басынан өткеретін (көру, есту, тірек-қимыл жүйесі, есте сақтау және (немесе) зейінді шоғырландыру) қиындықтары көрсетіледі. Жарақаттармен немесе сынумен байланысты денсаулықтың уақытша қиындықтары бұл бөлімге енгізілмейді.
Пилоттық халық санағын
жүргізу кезінде "Жеке"
(индексі 3-И, кезеңділігі біржолғы)
санақ парағын толтыру
жөніндегі түсіндірмелерге
1-қосымша
Сынып санына сәйкес жалпы орта (толық) білім алмаған респонденттердің білім деңгейін анықтау үшін кесте
Респондент білім ұйымының неше сыныбын аяқтады немесе нешінші сыныпта оқиды
Аталған сынып санына сәйкес келетін білім деңгейі
1961 жылы және одан бұрын толық емес орта мектепті (жеті жылдық) немесе 7 сыныпты бітірді
Негізгі орта
1963 – 1989 ж.ж. сегіз жылдық мектепті немесе 8 сыныпты бітірді
-"-
1990-1992 ж.ж. тоғыз жылдық мектепті немесе 9 сыныпты бітірді
-"-
1993 ж. және одан кейін негізгі жалпы білім беру мектебін бітірді
-"-
Он бір жылдық немесе он екі жылдық орта мектептің 10 сыныбын бітірді
-"-
Он екі жылдық орта мектептің 11 сыныбын бітірді
-"-
10-11 (12) сыныптарда оқиды
-"-
Жалпы орта білімі бар адамдардан басқа, бастауыш кәсіптік білім ұйымында оқиды
-"-
1961/62 оқу жылдары және одан бұрын 8 сыныптан кеткендер
-"-
1988/89 оқу жылдары және одан бұрын 9 сыныптан кеткендер
-"-
10-11 (12) сыныптан кеткендер
-"-
Жалпы орта білімі бар адамдардан басқа, бастауыш кәсіптік білім ұйымдарынан кеткендер
-"-
Жалпы бастауыш мектепті бітірді
Бастауыш
1972 ж. және одан кейін үш жылдық бастауыш жалпы білім беретін мектептің 3 сыныбын бітірді
-"-
Кез келген жылы 4-6 сыныпты бітірді
-"-
1962 ж. және одан кейін 7 сыныпты бітірді
-"-
1990 ж. және одан кейін 8 сыныпты бітірді
-"-
5-9 сыныптарда оқып жүр
-"-
1972/73–1988/89 оқу жылдарында 4 сыныптан кеткен
-"-
Кез келген жылы 5-7 сыныптан кеткен
-"-
1962/63 оқу жылдары және одан кейін 8 сыныптан кеткен
-"-
1989/90 оқу жылдары және одан кейін 9 сыныптан кеткен
-"-
Бастауыш жалпы білім беру мектебін бітірмеген
Бастауыш білімі жоқ
1, 2 сыныпты бітірді
-"-
1972 ж. және одан бұрын үш жылдық бастауыш жалпы білім беретін мектептің 3 сыныбын бітірді
-"-
1-4 сыныптарда оқып жүр
-"-
Кез келген жылы 1-3 сыныптардан кеткен
-"-
1971/72 оқу жылы және одан бұрын, 1989/90 оқу жылы және одан кейін 4 сыныптан кеткен
-"-
Мектепте оқымаған, бірақ оқи және жаза біледі.
-"-
Пилоттық халық санағын
жүргізу кезінде "Жеке"
(индексі 3-И, кезеңділігі біржолғы)
санақ парағын толтыру
жөніндегі түсіндірмелерге
2-қосымша
Экономикалық қызмет түрлері бойынша түсіндірмелер
Экономикалық қызметтің негізгі түрінің атауы
Қызмет түрлері және олардың құрамына кіретін көрсетілетін қызметтер

1. Сельское, лесное и рыбное хозяйство
Выращивание сезонных культур
Выращивание многолетних культур
Производство продукции питомников
Животноводство
Смешанное сельское хозяйство
Вспомогательные виды деятельности в области сельского хозяйства (выращивание сельскохозяйственных культур и разведение животных)
Охота и отлов, включая предоставление услуг в этих областях
Лесоводство и прочая лесохозяйственная деятельность
Лесозаготовки
Сбор не древесной продукции лесного хозяйства
Предоставление услуг в области лесного хозяйства (лесоводства и лесозаготовок)
Рыболовство
Аквакультура
2. Горнодобывающая промышленность и разработка карьеров
Добыча каменного угля
Добыча лигнита
Добыча сырой нефти
Добыча природного газа
Добыча железной руды
Добыча руд цветных металлов
Разработка каменных, глиняных и песчаных карьеров
Отрасли горнодобывающей промышленности и разработки карьеров, не включенные в другие группировки
Технические услуги в области добычи нефти и природного газа
Техническая поддержка для прочих областей горнодобывающей промышленности и подземной разработки
3. Обрабатывающая промышленность
Переработка и консервирование мяса и производство мясных изделий
Переработка и консервирование рыбы, ракообразных и моллюсков
Переработка и консервирование фруктов и овощей
Производство растительных и животных масел и жиров
Производство молочных продуктов
Производство продуктов мукомольной промышленности, крахмалов и крахмальных продуктов
Производство хлебобулочных и мучных изделий
Производство прочих продуктов питания
Производство готовых кормов для животных
Производство напитков
Производство табачных изделий
Подготовка и прядение текстильных волокон
Ткацкое производство
Отделка текстильных изделий
Производство прочих текстильных изделий
Производство одежды, кроме одежды из меха
Производство меховых изделий
Производство вязаных и трикотажных изделий и одежды
Дубление и выделка кожи; производство чемоданов, сумок, шорно-седельных изделий; выделка и крашение меха
Производство обуви
Лесопильное и строгальное производство
Производство продукции из древесины, пробки, соломки и материалов для плетения
Производство древесной массы и целлюлозы, бумаги и картона
Производство изделий из бумаги и картона
Полиграфическая деятельность и связанные с ней услуги
Воспроизведение записей с носителя
Производство продукции коксовых печей
Производство продуктов нефтепереработки
Производство основных химикатов, удобрений и азотных соединений, пластмасс и синтетического каучука в первичных формах
Производство пестицидов и прочей агрохимической продукции
Производство красок, лаков и аналогичных красящих веществ, типографской краски и мастики
Производство мыла и моющих средств, чистящих и полирующих препаратов, парфюмерной продукции и косметических средств
Производство прочих химических продуктов
Производство искусственных волокон
Производство основных фармацевтических продуктов
Производство фармацевтических препаратов
Производство резиновых изделий
Производство пластмассовых изделий
Производство стекла и изделий из стекла
Производство огнеупорных изделий
Производство строительных материалов из глины
Производство прочих фарфоровых и керамических изделий
Производство цемента, извести и строительного гипса
Производство изделий из бетона, цемента и гипса для строительных целей
Резка, обработка и отделка камня
Производство абразивных изделий и прочей неметаллической минеральной продукции
Производство чугуна, стали и ферросплавов
Производство труб, трубопроводов, профилей, фитингов из стали
Производство прочих стальных изделий путем первичной обработки
Производство основных благородных и цветных металлов
Литье металлов
Производство строительных металлических конструкций и изделий
Производство металлических цистерн, резервуаров и контейнеров
Производство паровых котлов, кроме котлов центрального отопления
Производство оружия и боеприпасов
Ковка, прессование, штамповка, профилирование листового металла роликами, и профилировка листового металла на роликовой листогибочной машине; порошковая металлургия
Обработка металлов и нанесение покрытий на металлы; основные технологические процессы машиностроения
Производство столовых приборов, ручных металлических инструментов и металлических изделий общего назначения
Производство прочих готовых металлических изделий
Производство электронных элементов и плат
Производство компьютеров и периферийного оборудования
Производство коммуникационного оборудования
Производство приборов бытовой электроники
Производство инструментов и приборов для измерения, тестирования и навигации; наручных часов и прочих видов часов
Производство облучающего, электромедицинского и электротерапевтического оборудования
Производство оптических приборов и фотографического оборудования
Производство магнитных и оптических средств передачи информации
Производство электродвигателей, генераторов, трансформаторов и электрораспределительной и регулирующей аппаратуры
Производство батарей и аккумуляторов
Производство электропроводки и электропроводных приборов
Производство электроосветительного оборудования
Производство бытовых приборов
Производство прочего электрического оборудования
Производство машин общего назначения
Производство прочей техники общего назначения
Производство сельскохозяйственной и лесохозяйственной техники
Производство оборудования для обработки металлов давлением и механических станков
Производство прочих видов техники специального назначения
Производство автотранспортных средств
Производство кузовов для автотранспортных средств; производство трейлеров и полуприцепов
Производство частей и принадлежностей автотранспортных средств и их двигателей
Производство морских судов и лодок
Производство железнодорожных локомотивов и подвижного состава
Производство воздушных и космических летательных аппаратов
Производство военных боевых автотранспортных средств
Производство транспортного оборудования, не включенного в другие группировки
Производство мебели
Производство ювелирных изделий, бижутерии и аналогичных изделий
Производство музыкальных инструментов
Производство спортивных товаров
Производство игр и игрушек
Производство медицинских и стоматологических инструментов и принадлежностей
Производство прочих готовых изделий, не включенных в другие группировки
Ремонт готовых металлических изделий, машин и оборудования
Монтаж промышленной техники и оборудования

1. Ауыл, орман және балық шаруашылығы
Маусымдық дақылдарды өсіру
Көп жылдық дақылдарды өсіру
Питомник өнімдерін өндіру
Мал шаруашылығы
Аралас ауыл шаруашылығы
Ауыл шаруашылығы саласындағы қосалқы қызмет түрлері (ауылшаруашылық дақылдарын өсіру және мал басын өсіру)
Осы салалардағы қызмет көрсетуді ұсынуды қоса алғандағы аңшылық пен аулау
Орман шаруашылығы және өзге де орман шаруашылығы қызметі
Ағаш дайындау
Орман шаруашылығының ағаш емес өнімін жинау Орман шаруашылығы саласындағы қызметтерді ұсыну (орман өсіру және ағаш дайындау)
Балық аулау
Аквадақыл
2. Кен өндіру өнеркәсібі және карьерлерді қазу
Тас көмірді өндіру
Лигнитті өндіру
Шикі мұнайды өндіру
Табиғи газды өндіру
Темір кенін өндіру
Түсті металдар кендерін өндіру
Тас, саз және құм карьерлерін игеру
Басқа топтамаларға енгізілмеген карьерлерді игеру және тау кен өндіру өнеркәсібінің салалары
Мұнай мен табиғи газды өндіру саласындағы техникалық көрсетілетін қызмет
Тау-кен өндіру өнеркәсібінің басқа салалары және жер асты қазба жұмыстары үшін техникалық қолдау
3. Өңдеу өнеркәсібі
Етті өңдеу және консервілеу және ет өнімдерін өндіру
Балықты, шаян тәрізділерді және моллюскілерді өңдеу және консервілеу
Жемістерді және көкөністерді өңдеу және консервілеу
Өсімдік және мал майы мен тоң май өндіру
Сүт өнімдерін өндіру
Ұн тарту өнеркәсібі өнімдерін, крахмалдар және крахмал өнімдерін өндіру
Нан және ұн өнімдерін өндіру
Басқа да тамақ өнімдерін өндіру
Жануарларға арналған дайын азықтарды өндіру Сусындар өндіру
Темекі өнімдерін өндіру
Тоқыма талшықтарын дайындау және иіру
Тоқыма өндірісі
Тоқыма бұйымдарын өңдеу
Басқа да тоқыма бұйымдарын өндіру
Теріден тігілген киімнен басқа, киім өндіру
Тері бұйымдарын өндіру
Тоқылған және тоқыма бұйымдар мен киімдерді өндіру
Теріні илеу және өңдеу; чемодан, әйелдер сөмкесін, қайыс-ер бұйымдарын және әбзелдерді өндіру; тері өңдеу және бояу
Аяқкиім өндірісі
Ағаш кесу және сүргілеу өндірісі
Ағаштан, тығыннан, сабан және тоқуға арналған материалдардан өнім жасау өндірісі
Ағаш массасы мен целлюлозаны, қағаз және картон қағазды өндіру
Қағаз және картон қағаздан жасалған бұйымдарды өндіру
Полиграфиялық қызмет және сонымен байланысты көрсетілетін қызметтер
Тасымалдауыштағы жазбаларды қалпына келтіру
Кокс пештерінің өнімдерін өндіру
Мұнай өңдеу өнімдерін өндіру
Негізгі химикаттарды, тыңайтқыштарды және азот қоспаларын, бастапқы нысандағы пластмассалар мен синтетикалық каучукты өндіру
Пестицидтер мен басқа агрохимиялық өнімдерді өндіру
Бояулар, лактар және ұқсас бояғыш заттар, баспаханалық бояулар мен мастика өндіру
Сабын және жуу құралдарын, тазалайтын және жылтырататын препараттар, парфюмерлік өнімдер мен косметикалық заттар өндіру
Өзге химиялық өнімдер өндіру
Жасанды талшықтар өндіру
Негізгі фармацевтикалық өнімдерді өндіру Фармацевтикалық препараттар өндіру
Резеңке өнімдерін өндіру
Пластмасса бұйымдарын өндіру
Шыны және шыныдан жасалған бұйымдарды өндіру Отқа төзімді бұйымдар өндіру
Саздан құрылыс материалдарын өндіру
Өзге фарфор және қыш бұйымдар өндіру
Цемент, әк және құрылыс гипсін өндіру
Бетоннан, цементтен және құрылыс мақсатына арналған гипс өндіру
Тасты кесу, өңдеу және әрлеу
Абразивті бұйымдар мен өзге металл емес минерал өнімдерін өндіру
Шойын, болат және ферроқорытпалар өндіру
Болаттан жасалған құбырлар, құбыржолдар, профильдер, фитингтерді өндіру
Бастапқы өңдеу арқылы өзге болат бұйымдарын өндіру
Негізгі бағалы және түсті металдарды өндіру
Металл құю
Құрылыстық металл конструкциялар мен бұйымдар өндірісі
Металл цистерналар, резервуарлар және контейнерлер өндірісі
Орталықтан жылыту қазандықтарынан басқа, бу қазандықтар өндірісі
Қару-жарақ және оқ-дәрілер өндірісі
Табақша металды роликпен соғу, сығымдау, қалыптау және пішіндеу роликті қаңылтыр игіш машинамен табақша металды белгілі бір қалыпқа келтіру; ұнтақ металлургия
Металдарды өңдеу және металдарға қаптама жалату; машина жасаудың негізгі технологиялық процестері
Асхана құралдарының, металл қол аспаптарының және жалпы мақсатқа арналған металл бұйымдарының өндірісі
Басқа дайын металл бұйымдарының өндірісі
Электрондық элементтер және платтар өндірісі Компьютерлер мен перифериялық жабдықтар өндірісі Коммуникациялық жабдықтар өндірісі
Тұрмыстық электроника құралдарының өндірісі
Өлшеуге, тестілеуге және жаңартуға арналған құралдар мен аспаптардың; қолсағаттардың және өзге сағат түрлерінің өндірісі
Сәулелендіргіш, электромедициналық және электротерапевтік жабдықтар өндірісі
Оптикалық құралдар мен фотографиялық жабдықтар өндірісі
Ақпарат таратудың магнитті және оптикалық құралдар өндірісі
Электрқозғалтқыштарды, генераторларды, трансформаторларды және электр тарату және реттеуші аппаратуралар өндірісі
Батареялар және аккумуляторлар өндірісі
Электрөткізгіштер мен электрөткізгіш құралдар өндірісі
Электрожарықтандыру жабдықтарының өндірісі
Тұрмыстық құралдар өндірісі
Өзге электр жабдықтарының өндірісі
Жалпы мақсатқа арналған машиналар өндірісі
Жалпы мақсатқа арналған өзге де техникалар өндірісі Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы техникаларының өндірісі
Металдарды қысыммен өңдеуге арналған жабдықтар және механикалық станоктар өндірісі
Арнайы мақсатқа арналған техниканың өзге де түрлерінің өндірісі
Автокөлік құралдары өндірісі
Автокөлік құралдарына арналған шанақтар өндірісі; трейлерлер және жартылай тіркемелер өндірісі Автокөлік құралдарының және олардың қозғалтқыштарының бөлшектері мен құрал-саймандарының өндірісі
Теңіз кемелері және қайықтар өндірісі
Темір жол локомотивтері және жылжымалы құрам өндірісі
Әуе және ғарыштық ұшу аппараттарының өндірісі
Әскери жауынгерлік автокөлік құралдарының өндірісі
Басқа топтамаларға енгізілмеген көлік жабдықтарының өндірісі
Жиһаз өндірісі
Зергерлік бұйымдар, бижутериялар және ұқсас бұйымдар өндірісі
Музыкалық аспаптар өндірісі
Спорт тауарларының өндірісі
Ойындар және ойыншықтар өндірісі
Медициналық және стоматологиялық құралдар мен керек-жарақтар өндірісі
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де дайын бұйымдар өндірісі
Дайын металл өнімдерін, машиналар мен жабдықты жөндеу
Өнеркәсіптік техника мен жабдықты жөндеу

4. Электроснабжение, подача газа, пара и воздушное кондиционирование
Производство, передача и распределение электроэнергии
Производство и распределение газообразного топлива
Системы подачи пара и кондиционирования воздуха
5. Водоснабжение, канализационная система, контроль над сбором и распределением отходов
Сбор, обработка и распределение воды
Канализационная система
Сбор отходов
Обработка и удаление отходов
Утилизация отходов
Рекультивация и прочие услуги в области удаления отходов
6. Строительство
Разработка строительных проектов
Строительство жилых и нежилых зданий
Строительство автомобильных и железных дорог
Строительство инженерных сооружений
Строительство прочих инженерных сооружений
Снос зданий и сооружений, подготовка площадки для строительства
Электротехнические, слесарные и прочие строительно-монтажные работы
Отделочные работы
Прочие специализированные строительные работы
7. Оптовая и розничная торговля, ремонт автомобилей и мотоциклов
Продажа автомобилей
Техобслуживание и ремонт транспортных средств
Торговля автомобильными деталями, узлами и принадлежностями
Торговля мотоциклами, их деталями, узлами и принадлежностями; техническое обслуживание и ремонт мотоциклов
Оптовая торговля за вознаграждение или на договорной основе
Оптовая торговля сельскохозяйственным сырьем и живыми животными
Оптовая торговля продуктами питания, напитками и табачными изделиями
Оптовая торговля непродовольственными товарами потребительского назначения
Оптовая торговля информационным и коммуникационным оборудованием
Оптовая торговля прочей техникой, оборудованием и запасными частями
Прочие услуги оптовой торговли
Неспециализированная оптовая торговля
Розничная торговля в неспециализированных магазинах
Розничная торговля продуктами питания, включая напитки, и табачными изделиями в специализированных магазинах
Розничная торговля топливом в специализированных магазинах
Розничная торговля информационным и коммуникационным оборудованием в специализированных магазинах
Розничная торговля прочим бытовым оборудованием в специализированных магазинах
Розничная торговля товарами культурно-развлекательного характера в специализированных магазинах
Розничная торговля прочими товарами в специализированных магазинах
Розничная торговля через палатки и рынки
Розничная торговля не через магазины и рынки
8. Транспорт и складирование
Морской и прибрежный грузовой транспорт
Речной пассажирский транспорт
Речной грузовой транспорт
Воздушный пассажирский транспорт
Воздушный грузовой транспорт и транспортная космическая система
Складирование и хранение груза
Вспомогательные виды деятельности при транспортировке
Почтовые услуги в соответствии с обязательствами по предоставлению услуг в зоне всеобщего охвата
Прочая почтовая и курьерская деятельность

4. Электрмен жабдықтау,газ, бу беру және ауа баптау
Электр энергиясын өндіру, беру және бөлу
Газ тәрізді отынды өндіру және бөлу
Бу беру және ауа баптау жүйелері
5. Сумен жабдықтау; кәріз жүйесі, қалдықтардың жиналуын және таратылуын бақылау
Суды жинау, өңдеу және бөлу
Кәріз жүйесі
Қалдықтарды жинау
Қалдықтарды өңдеу және жою
Қалдықтарды кәдеге жарату
Қалпына келтіру және қалдықтарды жою саласындағы өзге де қызметтер
6. Құрылыс
Құрылыс жобаларын әзірлеу
Тұрғын үй және тұрғын емес ғимараттардың құрылысы
Автомобиль жолдары мен темір жолдарды салу Инженерлік құрылыстарды салу
Өзге де инженерлік құрылыстарды салу
Ғимараттар мен құрылыстарды бұзу, құрылысқа арналған алаңдарды дайындау
Электротехникалық, слесарлық және өзге де құрылыс-монтаж жұмыстары
Әрлеу жұмыстары
Өзге де мамандандырылған құрылыс жұмыстары
7. Көтерме және бөлшек сауда; автомобильдерді және мотоциклдерді жөндеу
Автомобильдерді сату
Көлік құралдарына техникалық қызмет көрсету және жөндеу
Автомобиль бөлшектерін, тораптарын және құрал-саймандарын сату
Мотоциклдерді, олардың бөлшектерін, тораптарын және құрал-саймандарын сату; мотоциклдерге техникалық қызмет көрсету және жөндеу
Сыйақы үшін немесе шарт негізіндегі көтерме сауда
Ауыл шаруашылығы шикізатының және тірі мал сатудың көтерме саудасы
Тамақ өнімдерін, сусындарды және темекі бұйымдарын көтерме саудада сату
Тұтынушылық мақсаттағы азық-түліктің емес тауарлардың көтерме саудасы
Ақпараттық және коммуникациялық жабдықтардың көтерме саудасы
Өзге де техникалардың, жабдықтардың және қосалқы бөлшектердің көтерме саудасы
Көтерме сауданың өзге де қызметтері Мамандандырылмаған көтерме сауда Мамандандырылмаған дүкендердегі бөлшек сауда Мамандандырылған дүкендерде сусындарды қоса алғанда, тамақ өнімдерінің және темекі бұйымдарының бөлшек саудасы
Мамандандырылған дүкендерде отынның бөлшек саудасы
Мамандандырылған дүкендерде ақпараттық және коммуникациялық жабдықтардың бөлшек саудасы Мамандандырылған дүкендерде өзге де тұрмыстық жабдықтардың бөлшек саудасы
Мамандандырылған дүкендерде мәдени ойын-сауық сипаттағы тауарлардың бөлшек саудасы
Мамандандырылған дүкендерде өзге де тауарлардың бөлшек саудасы
Палаткалар мен базарлардағы бөлшек сауда
Дүкендер мен базарлар арқылы сатылмайтын бөлшек сауда
8. Көлік және қоймалау
Теңіз және жағалау суларында жүретін жүк көлігі
Өзен жолаушылар көлігі
Өзен жүк көлігі
Жолаушылар әуе көлігі
Әуе жүк көлігі және көліктік ғарыш жүйесі
Жүктерді қоймалау және сақтау
Тасымалдау кезіндегі қызметтің қосалқы түрлері
Жалпыға бірдей қамту аймағында қызметтерді ұсыну міндеттемелеріне сәйкес пошталық қызметтер
Өзге де пошталық және курьерлік қызмет

9. Услуги по проживанию и питанию
Предоставление услуг гостиницами
Предоставление жилья на выходные и прочие периоды краткосрочного проживания
Услуги для проживания в кемпинге, рекреационном автопарке и трейлерном парке
Услуги в других видах жилья
Рестораны и услуги по доставке продуктов питания
Доставка пищи на заказ и другие услуги по доставке продуктов питания
Подача напитков
10. Информация и связь
Издание книг, периодических публикаций и другие виды издательской деятельности
Выпуск программного обеспечения
Деятельность по производству кино-, видеофильмов и телевизионных программ
Деятельность по изданию фонограмм и музыкальных записей
Радиовещание
Деятельность по созданию и трансляции телевизионных программ
Проводная телекоммуникационная связь
Беспроводная телекоммуникационная связь
Деятельность в области спутниковых телекоммуникаций
Другие виды телекоммуникационных услуг
Компьютерное программирование, консультации и другие сопутствующие услуги
Услуги по размещению и переработке данных, веб-порталы
Деятельность прочих информационных служб
11. Финансовая и страховая деятельность
Денежно-кредитное посредничество
Деятельность холдинговых компаний
Тресты, фонды и другие подобные финансовые объекты
Другие виды финансовых услуг, за исключением услуг страховых и пенсионных фондов
Страхование
Перестрахование
Деятельность пенсионных фондов
Вспомогательная деятельность по предоставлению финансовых услуг, кроме страхования и пенсионного обеспечения
Вспомогательная деятельность по страхованию и пенсионному обеспечению
Деятельность по управлению фондами
12. Операции с недвижимым имуществом
Купля и продажа недвижимости
Аренда и управление собственной или арендуемой недвижимостью
Операции с недвижимым имуществом за вознаграждение или на договорной основе
13. Профессиональная, научная и техническая деятельность
Деятельность в области права
Деятельность в области бухгалтерского учета и аудита; консультации по налогообложению
Деятельность головных компаний
Деятельность по консультированию по вопросам управления
Деятельность в области архитектуры, инженерных изысканий и предоставление технических консультаций в этих областях
Технические испытания и анализы
Научные исследования и экспериментальные разработки в области естественных наук и инженерии
Исследования и экспериментальные разработки в области общественных и гуманитарных наук
Рекламная деятельность
Исследование конъюнктуры рынка и изучение общественного мнения
Специализированные работы по дизайну
Деятельность в области фотографии
Переводческое (устное и письменное) дело
Прочая профессиональная, научная и техническая деятельность, не включенная в другие категории
Ветеринарная деятельность

9. Тұру және тамақтану бойынша қызметтер
Қонақ үйлердің қызметтер ұсынуы
Демалыс күндерінде және қысқа мерзімді тұрудың өзге де кезеңдерінде тұрғын үй беру
Кемпингте, рекреациялық автопаркте және трейлерлік паркте тұру үшін көрсетілетін қызметтер
Тұрғын үйдің басқа түрлеріндегі көрсетілетін қызметтер
Мейрамханалар және тамақ өнімдерін жеткізу бойынша қызметтер
Тапсырыспен тамақ жеткізу және тамақ өнімдерін жеткізу бойынша басқа қызметтер
Сусын беру
10. Ақпарат және байланыс
Кітаптар, мерзімдік басылымдар шығару және баспагерлік қызметтің басқа түрлері
Бағдарламалық қамтамасыз етуді шығару
Кино, бейнефильмдер және телевизиялық бағдарламаларды шығару бойынша қызмет Фонограммалар мен музыкалық жазбаларды шығару бойынша қызмет
Радиохабарлар
Телевизиялық бағдарламалар жасау және тарату қызметі
Сымды телекоммуникациялық байланыс
Сымсыз телекоммуникациялық байланыс
Спутниктік телекоммуникациялар саласындағы қызмет
Телекоммуникациялық қызметтердің басқа түрлері Компьютерлік бағдарламалау, консультация басқа ілеспе қызметтер
Деректерді қайта өңдеу және орналастыру бойынша қызметтер; веб-порталдар
Өзге де ақпараттық қызметтердің жұмысы
11. Қаржылық және сақтандыру қызметі
Ақша-кредит делдалдығы
Холдингтік компаниялар қызметі
Тресттер, қорлар және басқа осындай қаржы объектілері
Сақтандыру және зейнетақы қорларының қызметтерінен басқа, қаржылық қызметтердің басқа түрлері
Сақтандыру
Қайта сақтандыру
Зейнетақы қорларының қызметі
Сақтандырудан және зейнетақымен қамтамасыз етуден басқа, қаржылық қызмет көрсетуді ұсыну бойынша қосалқы қызмет
Сақтандыру және зейнетақымен қамтамасыз ету бойынша қосалқы қызмет
Қорларды басқару бойынша қызмет
12. Жылжымайтын мүлікпен жасалатын операциялар
Жылжымайтын мүлікті сатып алу және сату
Жеке меншік немесе жалданатын жылжымайтын мүлікті жалға беру және басқару
Сыйақы үшін немесе шарт негізінде жылжымайтын мүлікпен жасалатын операциялар
13. Кәсіби, ғылыми және техникалық қызмет
Құқық саласындағы қызмет
Бухгалтерлік есепке алу және аудит саласындағы қызмет; салық салу бойынша консультация
Бас компаниялар қызметі
Басқару мәселелері жөнінде консультация бойынша қызмет
Сәулет, инженерлік іздестеру саласындағы қызмет және осы салаларда техникалық консультация ұсыну
Техникалық сынақтар мен талдаулар
Жаратылыстану ғылымдары мен инженерия саласындағы ғылыми зерттеулер мен эксперименттік әзірлемелер
Қоғамдық және гуманитарлық ғылымдар саласындағы зерттеулер мен эксперименттік әзірлемелер Жарнамалық қызмет
Нарық конъюнктурасын зерттеу және қоғамдық пікірді зерделеу
Дизайн бойынша мамандандырылған жұмыстар Фотография саласындағы қызмет
Аударма (жазбаша және ауызша) ісі
Басқа санаттарға енгізілмеген кәсіби, ғылыми және техникалық қызмет
Ветеринариялық қызмет

14. Деятельность в области административного и вспомогательного обслуживания
Аренда и сдача в аренду автотранспорта
Прокат и аренда предметов личного потребления и бытовых товаров
Прокат и аренда прочих машин, оборудования и материальных средств
Аренда интеллектуальной собственности и подобной продукции, за исключением работ с защищенными авторскими правами
Деятельность агентств по трудоустройству
Деятельность агентств по временному трудоустройству
Деятельность прочих организаций по работе с персоналом
Деятельность туристских агентств и операторов
Прочие виды услуг по бронированию и сопутствующие им услуги
Деятельность частных охранных служб
Деятельность в области систем охраны
Деятельность по расследованию
Комплексное обслуживание объектов
Деятельность по уборке
Деятельность по благоустройству; пейзажное планирование
Деятельность в области административного и вспомогательного обслуживания
Деятельность информационно-справочных служб
Организация конференций и торговых выставок
Вспомогательное обслуживание хозяйственной деятельности, не включенное в другие категории
15. Государственное управление и оборона;
обязательное социальное обеспечение
Государственное управление общего характера, социально-экономическое управление
Предоставление государством услуг обществу в целом
Деятельность в области обязательного социального страхования
16. Образование
Дошкольное (доначальное) образование
Начальное образование (первая ступень)
Среднее образование (вторая и третья ступени)
Высшее образование
Прочие виды образования
Вспомогательные образовательные услуги
17. Здравоохранение и социальные услуги
Деятельность больничных организаций
Врачебная и стоматологическая практика
Прочая деятельность по охране здоровья
Деятельность организаций по уходу за больными с обеспечением проживания
Деятельность, связанная с проживанием для лиц с умственными и физическими недостатками, психическими заболеваниями и наркологическими расстройствами
Деятельность по уходу за престарелыми и инвалидами с обеспечением проживания
Прочие виды деятельности по уходу, не включенные в другие категории
Предоставление социальных услуг без обеспечения проживания для престарелых и инвалидов
Прочие социальные услуги без обеспечения проживания, не включенные в другие категории
18. Искусство, развлечения и отдых
Деятельность в области творчества, искусства и развлечений
Деятельность библиотек, архивов, музеев и других учреждений культурного обслуживания
Деятельность по организации азартных игр и заключения пари
Деятельность в области спорта
Деятельность по организации отдыха и развлечений

14. Әкімшілік және қосалқы қызмет көрсету саласындағы қызмет
Автокөлікті жалдау және жалға беру
Жеке тұтынатын заттарды және тұрмыстық тауарларды жалдау және жалға алу
Өзге де машиналарды, жабдықтарды және материалдық құралдарды жалдау және жалға беру
Қорғалған авторлық құқықтары бар жұмыстарды қоспағанда, зияткерлік меншікті және ұқсас өнімдерді жалға алу
Жұмысқа орналастыру агенттіктерінің
қызметі
Уақытша жұмысқа орналастыру жөніндегі агенттіктердің қызметі
Персоналмен жұмыс жөніндегі өзге де ұйымдардың қызметі
Туристік агенттіктер мен операторлардың қызметі Броньдау бойынша көрсетілетін қызметтердің өзге түрлері және оған ілеспе қызметтер
Жеке күзет қызметінің жұмысы
Күзет жүйелері саласындағы қызмет
Тергеп-тексеру жүргізу жөніндегі қызмет
Объектілерге кешенді қызмет көрсету
Тазалау жөніндегі қызмет
Абаттандыру бойынша қызмет; пейзаждық жоспарлау Әкімшілік және қосалқы қызмет көрсету саласындағы қызмет
Ақпараттық-анықтамалық қызметтердің жұмысы Конференциялар мен сауда көрмелерін ұйымдастыру Басқа санаттарға енгізілмеген шаруашылық қызметтеріне қосалқы қызмет көрсету
15. Мемлекеттік басқару және қорғаныс; міндетті әлеуметтік қамтамасыз ету
Жалпы сипатты мемлекеттік басқару, әлеуметтік-экономикалық басқару
Мемлекеттің қоғамға қызметтерді тұтастай ұсынуы
Міндетті әлеуметтік сақтандыру саласындағы қызмет
16. Білім беру
Мектепке дейінгі білім беру
Бастауыш білім (бірінші саты)
Жалпы орта білім беру (екінші және үшінші сатылары)
Жоғары білім
Білім берудің өзге де түрлері
Қосалқы білім беру қызметтері
17. Денсаулық сақтау және әлеуметтік қызметтер
Аурухана ұйымдарының қызметі
Дәрігерлік және стоматологиялық практика
Денсаулықты қорғау бойынша өзге қызмет
Тұруды қамтамасыз ете отырып, науқастарды күту жөніндегі ұйымдардың қызметі
Ақыл-ой және дене кемістіктері, психикалық
аурулар мен наркологиялық ауытқулары бар адамдарға арналған тұруға байланысты қызмет
Тұруды қамтамасыз етумен қарттар мен мүгедектерді күту қызметі
Басқа санаттарға енгізілмеген, күтім бойынша қызметтің өзге түрлері
Қарттар мен мүгедектер үшін тұруды қамтамасыз етпейтін әлеуметтік қызметтерді ұсыну
Басқа санаттарға енгізілмеген, тұруды қамтамасыз етпей көрсетілетін өзге әлеуметтік қызметтер
18. Өнер, ойын-сауық және демалыс
Шығармашылық, өнер және ойын-сауық саласындағы қызмет
Кітапханалар, мұрағаттар, мұражайлар және мәдени қызмет көрсететін басқа да мекемелер қызметі
Құмар ойындар және бәс тігуді ұйымдастыру қызметі
Спорт саласындағы қызмет
Демалыс пен ойын-сауықты ұйымдастыру жөніндегі қызмет

19. Предоставление прочих видов услуг
Деятельность коммерческих, предпринимательских и профессиональных членских организаций
Деятельность профсоюзов
Деятельность прочих общественных объединений
Ремонт компьютеров и оборудования связи
Ремонт предметов личного потребления и бытовых товаров
Предоставление прочих индивидуальных услуг
20. Деятельность домашних хозяйств, нанимающих домашнюю прислугу и производящих товары и услуги для собственного потребления
Деятельность домашних хозяйств, нанимающих домашнюю прислугу
Деятельность домашних хозяйств по производству товаров для собственного потребления
Деятельность домашних хозяйств по производству услуг для собственного потребления
21. Деятельность экстерриториальных организаций и органов
Деятельность экстерриториальных организаций
Приложение 5
к Правилам проведения пилотной
переписи населения
утвержденного приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 марта 2018 года № 121
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Форма переписного листа
к пилотной переписи населения
Представляется территориальному органу статистики
Время, затраченное на заполнение переписного листа, в часах
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
более 40 часов
Переписной лист размещен
на интернет-ресурсе www.stat.gov.kz
"Временно, менее 12 месяцев,
находящиеся на территории
Республики Казахстан"
(иностранные граждане, лица без гражданства,
граждане Республики Казахстан, на
постоянной основе проживающие за рубежом)
Индекс 4-В
Периодичность : единовременная
Объекты национальной переписи населения: респонденты, входящие в состав домашнего хозяйства*
* Согласно подпункту 23 статьи 1 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" домашнее хозяйство – экономический субъект, состоящий из одного или более физических лиц, проживающих совместно, объединяющих полностью или частично свои доходы и имущество и совместно потребляющих товары и услуги.

19. Өзге де қызметтер түрлерін ұсыну
Коммерциялық, кәсіпкерлік және кәсіби мүшелік ұйымдар қызметі
Кәсіподақтар қызметі
Басқа қоғамдық бірлестіктердің қызметі
Компьютерлер мен байланыс жабдықтарын жөндеу
Жеке тұтынатын заттарды және тұрмыстық тауарларды жөндеу
Өзге де дербес қызметтер ұсыну
20. Үй қызметшісін жалдайтын және өзі тұтыну үшін тауарлар мен қызметтер өндіретін үй шаруашылықтары қызметі
Үй қызметшісін жалдайтын үй шаруашылықтарының қызметі
Жеке тұтыну үшін тауарлар өндіру жөніндегі үй шаруашылықтарының қызметі
Жеке тұтыну үшін қызметтер өндіру жөніндегі үй шаруашылықтарының қызметі
21. Аумақтан тыс ұйымдардың және органдардың қызметі
Аумақтан тыс ұйымдардың қызметі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 20 наурыздағы
№ 121 бұйрығымен бекітілген
Пилоттық халық санағын
жүргізу қағидаларына
5-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Пилоттық халық санағына
санақ парағының нысаны
Аумақтық статистика органына ұсынылады
Санақ парағын толтыруға жұмсалған уақыт, сағатпен
1 сағатқа дейін
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
Санақ парағы www.stat.gov.kz
интернет-ресурсына орналастырылған
"Қазақстан Республикасының
аумағында уақытша, 12 айдан
кем жүргендер" (шетел
азаматтары; азаматтығы жоқ
адамдар; тұрақты негізде
шетелде тұратын
Қазақстан Республикасының
азаматтары)
Индексі 4-В
Кезеңділігі : біржолғы
Ұлттық халық санағының объектілері: үй шаруашылығының құрамына кіретін респонденттер*
* "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабы 23-тармақшасына сәйкес үй шаруашылығы – бірге тұратын, өз табыстары мен мүлкін толықтай немесе ішінара біріктіретін және тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді бірлесіп тұтынатын бір немесе одан да көп жеке тұлғалардан құралған экономикалық субъект.

Пояснения по заполнению переписного листа при проведении пилотной переписи населения "Временно, менее 12 месяцев, находящиеся на территории Республики Казахстан" (иностранные граждане; лица без гражданства; граждане Республики Казахстан, на постоянной основе проживающие за рубежом) приведены в приложении к переписному листу "Временно, менее 12 месяцев, находящиеся на территории Республики Казахстан" (иностранные граждане, лица без гражданства, граждане Республики Казахстан, на постоянной основе проживающие за рубежом) (индекс 4-В, периодичность единовременная).
Приложение
к переписному листу
"Временно, менее 12 месяцев,
находящиеся на территории
Республики Казахстан"
(иностранные граждане, лица
без гражданства, граждане
Республики Казахстан,
на постоянной основе
проживающие за рубежом)
(индекс 4-В, периодичность
единовременная)
Пояснения по заполнению переписного листа при проведении пилотной переписи населения "Временно, менее 12 месяцев, находящиеся на территории Республики Казахстан" (иностранные граждане, лица без гражданства, граждане Республики Казахстан, на постоянной основе проживающие за рубежом) (индекс 4-В, периодичность единовременная)
1. Настоящие Пояснения по заполнению переписного листа при проведении пилотной переписи населения "Временно, менее 12 месяцев, находящиеся на территории Республики Казахстан" (иностранные граждане, лица без гражданства, граждане Республики Казахстан, на постоянной основе проживающие за рубежом) (индекс 4-В, периодичность единовременная) (далее – переписной лист) детализирует заполнение переписного листа.
2. Учет населения при проведении пилотной переписи населения осуществляется по состоянию на момент 00 часов ночи с 31 марта на 1 апреля 2018 года.
Умершие после момента учета населения учитываются в переписных листах. Родившиеся после момента учета населения в переписных листах не учитываются.
3. При заполнении переписного листа вносятся соответствующие отметки в перечисленных вариантах ответов, при необходимости вводятся цифры и (или) текст.
За временно отсутствующих в пределах переписываемого домашнего хозяйства, несовершеннолетних, недееспособных респондентов, входящих в состав домашнего хозяйства (далее – респондент), переписные листы заполняют другие совершеннолетние респонденты, опекуны или попечители этих респондентов.
Если на момент учета населения недееспособный респондент находится дома, за него заполняет переписной лист опекун, если в специализированном учреждении – попечитель.
4. В вопросах со 2 по 4 заполняются персональные данные респондента.

Пилоттық халық санағын жүргізу кезінде "Қазақстан Республикасының аумағында уақытша, 12 айдан кем жүргендер" (шетел азаматтары;азаматтығы жоқ адамдар,; шетелде тұрақты негізде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтары) санақ парағын толтыру жөніндегі түсіндірмелер "Қазақстан Республикасының аумағында уақытша, 12 айдан кем жүргендер" (шетел азаматтары; азаматтығы жоқ адамдар; тұрақты негізде шетелде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтары) (индексі 4-В, кезеңділігі біржолғы) санақ парағына қосымшада келтірілген.
"Қазақстан Республикасының
аумағында уақытша, 12 айдан
кем жүргендер" (шетел
азаматтары; азаматтығы жоқ
адамдар; тұрақты негізде
шетелде тұратын Қазақстан
Республикасының азаматтары)
(индексі 4-В, кезеңділігі
біржолғы) санақ парағына
қосымша
Пилоттық халық санағын жүргізу кезінде "Қазақстан Республикасының аумағында уақытша, 12 айдан кем жүргендер" (шетел азаматтары; азаматтығы жоқ адамдар; тұрақты негізде шетелде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтары) санақ парағын толтыру жөніндегі түсіндірмелер (индексі 4-В, кезеңділігі біржолғы)
1. Осы Пилоттық халық санағын жүргізу кезінде "Қазақстан Республикасының аумағында уақытша, 12 айдан кем жүргендер" (шетел азаматтары; азаматтығы жоқ адамдар; тұрақты негізде шетелде тұратын Қазақстан Республикасының азаматтары) санақ парағын толтыру жөніндегі түсіндірмелер (индексі 4-В, кезеңділігі біржолғы) (бұдан әрі – санақ парағы) санақ парағын толтыруды нақтылайды.
2. Пилоттық халық санағын жүргізу кезінде халықты есепке алу
2018 жылғы 31 наурыздан 1 сәуірге қараған түні 00 сағат сәтіндегі жағдай бойынша жүзеге асырылады.
Халықты есепке алу сәтінен кейін қайтыс болғандар санақ парақтарында есепке алынады. Халықты есепке алу сәтінен кейін туғандар санақ парақтарында есепке алынбайды.
3. Санақ парағын толтыру кезінде көрсетілген жауап нұсқаларында тиісті белгілер қойылады, қажет болған жағдайда цифрлар және (немесе) мәтін енгізіледі.
Санақтан өтетін үй шаруашылығы шегінде уақытша болмаған, үй шаруашылығының құрамына кіретін кәмелеттік жасқа толмағандар, іс-әрекетке қабілетсіз респонденттер үшін санақ парақтарын басқа кәмелеттік жасқа толған респонденттер немесе осы респонденттердің қорғанышы не қамқоршылары толтырады.
Егер халықты есепке алу сәтінде әрекетке қабілетсіз респондент үйде болса, онда ол үшін санақ парағын қорғанышы, егер мамандандырылған мекемеде болса қамқоршы толтырады.
4. 2-4-сұрақтарда респонденттің дербес деректері толтырылады.

5. В вопросе 9:
по пункту 1 "Работа в дипломатических, торговых или других представительствах страны" отмечается только в случае, если респондент прибыл на территорию Республики Казахстан по указанной работе;
по пункту 2 "В связи с работой" отмечается, если цель приезда по другим видам работ;
по пункту 3 "В связи с учебой" отмечается, если респондент временно прибыл в Республику Казахстан по учебе, для прохождения учебной практики, сбора информации для подготовки учебных проектов;
по пункту 4 "По семейным (личным) обстоятельствам" отмечается в случаях краткосрочного прибытия для решения семейных вопросов, оказания помощи;
по пункту 5 "Служебная поездка" подразумевает временное местонахождение респондента на территории Республики Казахстан для участия в служебных встречах, переговорах, конференциях;
по пункту 7 "Поиск убежища (беженцы)" отмечается для респондентов, прибывших в Республику Казахстан в поисках убежища, а также, имеющих официальный статус беженца;
по пункту 8 "Транзитный мигрант" отмечается для респондентов, временно пересекающих границы государства для продолжения пути следования в другие страны, но на момент учета населения находящихся на территории Республики Казахстана;
6. В вопросе 10 отмечается ответ "Да", при наличии у респондента официального статуса беженца, при отсутствии статуса отмечается "Нет".

5. 9-сұрақта:
"Елдің дипломатиялық, сауда немесе басқа өкілдіктеріндегі жұмыс"
1-тармағы бойынша егер респондент Қазақстан Республикасының аумағына көрсетілген жұмыс бойынша келген жағдайда ғана белгіленеді;
2-тармақ бойынша егер келу мақсаты жұмыстың басқа түрлері бойынша болса "Жұмысқа байланысты" деп белгіленеді;
3-тармақ бойынша егер респондент Қазақстан Республикасына оқуы бойынша, оқу практикасынан өту үшін, оқу жобаларын дайындауға ақпарат жинау үшін уақытша келген болса "Оқуға байланысты" деп белгіленеді;
4-тармақ бойынша отбасылық мәселелерді шешу, көмек көрсету үшін қысқа мерзімге келу жағдайларында "Отбасылық (жеке) жағдайлар бойынша" деп белгіленеді;
5-тармақ бойынша "Қызметтік сапар" респонденттің Қазақстан Республикасының аумағында қызметтік кездесулерге, келіссөздерге, конференцияларға қатысу үшін уақытша орналасқан жерін пайымдайды.
7-тармақ бойынша "Пана іздеушілер (босқындар)" Қазақстан Республикасына пана іздеп келген, сондай-ақ босқынның ресми мәртебесі бар респонденттер үшін белгіленеді;
8-тармақ бойынша "Транзиттік көшіп-қонушы" басқа елге бара жатқан жолын жалғастыру үшін мемлекеттің шекарасынан уақытша өтетін, бірақ халықты есепке алу сәтінде Қазақстан Республикасының аумағында болған респонденттер үшін белгіленеді;
6. 10 – сұрақта респондентте босқынның ресми мәртебесі бар болғанда "Иә", мәртебесі болмағанда "Жоқ" жауабы белгіленеді.