Об утверждении Правил оформления сопроводительных накладных
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 мая 2018 года № 505. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 мая 2018 года № 16895. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года № 1424.
Сноска. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 26.12.2019 № 1424 (вводится в действие с 01.01.2020).
В соответствии с подпунктом 7) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 15 ноября 2010 года "О государственном регулировании производства и оборота биотоплива" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оформления сопроводительных накладных.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного введения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр Б. Султанов
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 3 мая 2018 года № 505
Правила оформления сопроводительных накладных
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оформления сопроводительных накладных разработаны в соответствии с подпунктом 7) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 15 ноября 2010 года "О государственном регулировании производства и оборота биотоплива" и устанавливают порядок оформления сопроводительных накладных на биотопливо (далее – СНБ) по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, при проведении операций по реализации (отгрузке), получению, перемещению, возврату, транспортировке, импорту и экспорту биотоплива.
В настоящих Правилах используются следующие понятия:
получатель – лицо, осуществляющее операции по получению, перемещению, возврату, транспортировке, импорту биотоплива;
поставщик – лицо, осуществляющее операции по реализации (отгрузке), перемещению, возврату, транспортировке, импорту и экспорту биотоплива.

Ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 3 мамырдағы № 505 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 17 мамырда № 16895 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 1424 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 26.12.2019 № 1424 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Биоотын өндірісін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы" 2010 жылғы 15 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 7) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпараттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 3 мамырдағы № 505
бұйрығымен бекітілген
Ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу қағидалары "Биоотын өндірісін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы" 2010 жылғы 15 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және биоотын өткізу (тиеп жөнелту), алу, өтуі, қайтару, тасымалдау, импорттау және экспорттау бойынша операцияларды жүргізу кезінде, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша биоотынға ілеспе жүкқұжаттарын (бұдан әрі – БІЖҚ) ресімдеу тәртібін белгілейді.
Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
алушы – биоотын алу,өтуі, қайтару, тасымалдау, импорттау бойынша операцияларды жүзеге асыратын тұлға;
жеткізуші – биоотын өткізу (тиеп жөнелту), өтуі, қайтару, тасымалдау, импорттау және экспорттау бойынша операцияларды жүзеге асыратын тұлға.

2. При проведении каждой операции по реализации (отгрузке), перемещению, возврату, транспортировке, экспорту биотоплива поставщики в обязательном порядке оформляют СНБ.
При импорте биотоплива на территорию Республики Казахстан СНБ оформляется получателем не позднее даты ввоза на территорию Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок оформления СНБ
3. СНБ оформляются в электронном виде посредством интернет-ресурса (web-приложения) "Кабинет налогоплательщика" (далее – программа), на государственном и (или) русском языках.
Программа размещается на интернет-ресурсе (web-портале) уполномоченного органа в области оборота биотоплива (далее – уполномоченный орган).
4. В СНБ указываются следующие данные:
1) номер СНБ (присваивается автоматически программой);
2) дата и время оформления (проставляется автоматически программой);
3) код операции (выбирается из справочника программы);
4) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН), бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) поставщика. При импорте не заполняется;
5) наименование поставщика биотоплива, его юридический адрес и код органа государственных доходов по месту нахождения (жительства) (присваивается автоматически программой при вводе ИИН/БИН поставщика), адрес отгрузки (заполняется вручную). При импорте наименование поставщика, его юридический адрес заполняются вручную получателем, код органа государственных доходов по месту нахождения (жительства) не заполняется;
6) код органа государственных доходов адреса отгрузки (реализации) (выбирается из отображаемого списка программы). При импорте не заполняется;
7) тип поставщика (выбирается из отображаемого списка программы);
8) ИИН/БИН получателя (вводится поставщиком, при импорте вводится получателем);
9) наименование получателя, его юридический адрес (присваивается автоматически программой при вводе ИИН/БИН получателя), адрес места поставки (получения) (заполняется вручную);
10) код органа государственных доходов по адресу поставки (месту получения) (выбирается из отображаемого списка программы);
11) номер договора или приложения к договору;
12) дата договора;
13) вид транспорта (выбирается из отображаемого списка программы);
14) в сведениях о перевозчике (грузоотправитель) (при наличии) указываются данные о физическом (фамилия, имя и отчество (при его наличии) (далее – Ф.И.О.), ИИН) или юридическом лице (наименование, БИН), осуществляющем перевозку и (или) перемещение биотоплива (вводятся поставщиком, при импорте вводятся получателем);
15) в сведениях о транспортном средстве указывается (вводятся поставщиком, при импорте вводятся получателем):
при перевозке автомобильным транспортом – марка, государственный регистрационный номерной знак транспортного средства;
при перевозке железнодорожным транспортом – номер (а) вагона (ов);
при перевозке воздушным транспортом – название судна и регистрационный номер борта;
при перевозке морским или внутренним водным транспортом – название судна, регистрационный номер по морскому регистру судоходства;
при перемещении через трубопровод – название трубопровода;

2. Биоотын өткізу (тиеп жөнелту), өтуі, қайтару, тасымалдау, экспорттау бойынша әрбір операцияларды жүргізу кезінде жеткізушілер БІЖҚ міндетті түрде ресімдейді.
Қазақстан Республикасының аумағына биоотын импортау кезінде БІЖҚ-ты алушы Қазақстан Республикасының аумағына әкелу күнінен кешіктірмей ресімдейді.
2-тарау. БІЖҚ ресімдеу тәртібі
3. БІЖҚ "Салық төлеушінің кабинеті" (бұдан әрі – бағдарлама) интернет-ресурсы (web-қосымша) арқылы электрондық түрде мемлекеттік және (немесе) орыс тілдерінде ресімделеді.
Бағдарлама биоотын айналымы саласындағы уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) Интернет-ресурсында (web-порталында) орналастырылады.
4. БІЖҚ-де мынадай деректер көрсетіледі:
1) БІЖҚ нөмірі (бағдарлама автоматты түрде береді);
2) ресімдеу күні және уақытты (бағдарлама автоматты түрде береді);
3) операцияның коды (бағдарламаның анықтамасынан алынады);
4) жеткізушінің жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН), бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН). Импорт кезінде толтырылмайды;
5) биоотынды жеткізушінің атауы, оның заңды мекенжайы және орналасқан (тұрғылықты) жері бойынша мемлекеттік кірістер органның коды (жеткізушінің ЖСН/БСН енгізу кезінде бағдарлама автоматты түрде береді), тиеп жөнелту мекенжайы (қолмен толтырылады). Импорт кезінде жеткізушінің атауын, оның заңды мекенжайын алушы қолмен толтырады, орналасқан (тұрғылықты) жері бойынша мемлекеттік кірістер органның коды толтырылмайды;
6) тиеп жөнелту (өткізу) мекенжайының мемлекеттік кірістер органының коды (бағдарламаның көрсетілген тізімінен алынады). Импорт кезінде толтырылмайды;
7) жеткізушінің түрі (бағдарламаның көрсетілген тізімінен алынады);
8) алушының ЖСН/БСН (жеткізуші енгізеді, импорт кезінде алушы енгізеді);
9) алушының атауы, оның заңды мекенжайы (алушының ЖСН/БСН енгізу кезінде бағдарлама автоматты түрде береді), жеткізу (алу) мекенжайы (қолмен толтырылады);
10) жеткізу (алу орны) мекенжайы бойынша мемлекеттік кірістер органының коды (бағдарламаның көрсетілген тізімінен алынады);
11) шарттың немесе шарттың қосымшаларының нөмірі;
12) шарттың күні;
13) көліктің түрі (бағдарламаның көрсетілген тізімінен алынады);
14) тасымалдаушы (жүкті жөнелтуші) туралы мәліметтерде (болған кезде) биоотын тасымалдауды және (немесе) өткізуді жүзеге асыратын жеке (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) (бұдан әрі – Т.А.Ә.), ЖСН) немесе заңды (атауы, БСН) тұлға туралы деректер көрсетіледі (жеткізуші енгізеді, импорт кезінде алушы енгізеді);
15) көлік құралы туралы мәліметтерде (жеткізуші енгізеді, импорт кезінде алушы енгізеді):
автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде – көлік құралының маркасы, мемлекеттік тіркеу нөмірінің белгісі;
темір жол көлігімен тасымалдау кезінде – вагонның (вагондардың) нөмірі (нөмірлері);
әуе көлігімен тасымалдау кезінде – кеменің атауы және борттың тіркеу нөмірі;
теңіз немесе ішкі су көлігімен тасымалдау кезінде – кеменің атауы, кеме қатынасының теңіз бойынша тіркеу нөмірі;
құбыржолы арқылы тасымалдау кезінде – құбыржолының атауы көрсетіледі;

16) в сведениях об экспедиторе (при наличии) указывается Ф.И.О. (при его наличии) экспедитора, водителя;
17) количество реализуемого (отгружаемого) биотоплива (указывается в тоннах);
18) порядковый номер строки;
19) наименование продукта;
20) емкость тары (в тоннах) (необязателен для заполнения при перемещении биотоплива по трубопроводу);
21) количество тары (в штуках) (необязателен для заполнения при перемещении биотоплива по трубопроводу);
22) итого количество (в тоннах);
23) стоимость продукции (в тенге) (необязателен для заполнения при внутреннем перемещении);
24) номер СНБ, выписанной поставщиком, при импорте - выписанной получателем (заполняется при возврате биотоплива, а в случае необходимости при аннулировании или отклонении СНБ);
25) общее количество строк в таблице;
26) Ф.И.О. (при его наличии) руководителя;
27) Ф.И.О. (при его наличии) бухгалтера;
28) данные в графе "Водитель" заполняются только на бумажном носителе. Указываются Ф.И.О. (при его наличии) и сведения документа, удостоверяющего личность водителя. Данная графа заполняется только при перевозке автомобильным транспортом.
5. СНБ после отправки на сервер уполномоченного органа распечатываются поставщиком в двух экземплярах (при импорте распечатываются получателем в одном экземпляре) на бумажном носителе и заверяются подписью индивидуального предпринимателя или подписью руководителя юридического лица.
6. Один экземпляр СНБ на бумажном носителе, подписанный с указанием Ф.И.О. (при его наличии) и сведений документа, удостоверяющего личность перевозчика (грузоотправителя, представителя получателя), остается у поставщика (за исключением импорта биотоплива).
7. Второй экземпляр СНБ передается перевозчику (грузоотправителю, представителю получателя) для транспортировки биотоплива до места назначения (за исключением импорта биотоплива).
8. После доставки биотоплива до места назначения получатель биотоплива получает второй экземпляр СНБ от перевозчика (за исключением импорта биотоплива).
9. СНБ представляются получателями в уполномоченный орган в электронном виде путем подтверждения получения СНБ и биотоплива или отклоняются в программе в течение двадцати пяти календарных дней после даты оформления СНБ.
Подтверждение СНБ в программе осуществляется после получения биотоплива получателем и при отсутствии расхождений с данными, отраженными в СНБ.
При экспорте биотоплива и реализации конечному потребителю подтверждение СНБ получателем в программе не требуется.
10. В случае нарушения сроков отклонения, подтверждения или не подтверждения получения СНБ в программе в автоматическом режиме формируется извещение по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

16) экспедитор туралы мәліметтерде (болған кезде) экспедитордың, жүргізушінің Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) көрсетіледі;
17) өткізілетін (тиеп жөнелтілетін) биоотын көлемі (тоннада көрсетіледі);
18) жолдың реттік нөмірі;
19) өнімінің атауы;
20) ыдыс сыйымдылығы (тоннада) (құбыржолы бойынша биоотынды өткізу кезінде толтыру үшін міндетті емес);
21) ыдыстағы саны (данада) (құбыржолы бойынша биоотынды өткізу кезінде толтыру үшін міндетті емес);
22) санның жиыны (тоннада);
23) өнімнің құны (теңгеде) (ішкі өткізу кезінде толтыру міндетті емес);
24) импорт кезінде жеткізуші жазып берген БІЖҚ нөмірі – алушы жазып берген (биоотынды қайтару кезінде, БІЖҚ күшін жою немесе бас тарту кезінде қажеттілік болған жағдайда толтырылады);
25) кестедегі жолдың жалпы саны;
26) басшының Т.А.Ә. (ол болған жағдайда);
27) бухгалтердің Т.А.Ә. (ол болған жағдайда);
28) "Жүргізуші" бағанындағы деректер қағаз тасығышта ғана толтырылады. Жүргізушінің Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) және жеке басын куәландыратын құжаттың мәліметтері көрсетіледі. Осы бағанда автокөлікпен тасымалдау кезінде ғана толтырылады.
5. БІЖҚ уәкілетті органның серверіне жіберілгеннен кейін жеткізуші қағаз тасығышта екі данада басып шығарады (импорт кезінде – алушы қағаз тасығышта бір данада басып шығарады) және жеке кәсіпкердің қолымен немесе заңды тұлға басшысының қолымен расталады.
6. Тасымалдаушының (жүкті жөнелтушінің, алушы өкілінің) Т.А.Ә. (ол болған жағдайда), жеке басын куәландыратын құжаттың мәліметтері көрсетілген, қол қойылған қағаз тасығыштағы БІЖҚ-тың бір данасы жеткізушіде қалады (биоотынды импорттауды қоспағанда).
7. БІЖҚ-тың екінші данасы тасымалдаушыға (жүкті жөнелтушіге, алушы өкіліне) биоотынды межелі орынға дейін тасымалдау үшін беріледі (биоотынды импорттауды қоспағанда).
8. Биоотынды межелі орынға дейін жеткізгеннен кейін биоотын алушы тасымалдаушыдан БІЖҚ екінші данасын алады (биоотынды импорттауды қоспағанда).
9. БІЖҚ-ты алушылар БІЖҚ және биотынды алғанын растау жолымен электрондық түрде уәкілетті органға ұсынады немесе бағдарламада БІЖҚ-ты ресімдеген күннен кейін күнтізбелік жиырма бес күн ішінде бас тартады.
Бағдарламада БІЖҚ-ты растауды алушы биоотынды алғаннан кейін және ІЖҚ-та көрсетілген деректермен алшақтық болмаған кезде жүзеге асырады.
Биоотынды экспорттау және түпкілікті тұтынушыға өткізу кезінде бағдарламада алушының БІЖҚ растауы талап етілмейді.
10. БІЖҚ-тан бас тарту, алғанын растау немесе растамау мерзімі бұзылған жағдайда, бағдарламада автоматты режимде, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес хабарландыру қалыптастырылады.

11. СНБ, оформленные с указанием неполных и (или) недостоверных данных, установленных пунктом 4 настоящих Правил, подлежат аннулированию поставщиком (при импорте – получателем) в течение двух рабочих дней после даты оформления таких СНБ.
12. В случае аннулирования СНБ выписывается новая СНБ (при необходимости), которая направляется получателю. Дата и время оформления новой СНБ проставляется автоматически программой. Новая СНБ оформляется в день аннулирования первоначальной СНБ.
13. Учет СНБ ведется в журнале регистрации СНБ программы автоматически по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
СНБ попадают в журнал регистрации СНБ после оформления СНБ и хранятся на сервере уполномоченного органа.
14. Подписанные СНБ на бумажном носителе у поставщиков и получателей подшиваются в реестры по дате оформления СНБ и хранятся в течение пяти лет.
Не допускается утеря и порча оригиналов СНБ поставщиками и получателями.
15. При реорганизации поставщика (получателя) – юридического лица обязательство по хранению СНБ за реорганизованное лицо возлагается на его правопреемника (правопреемников).
Приложение 1
к Правилам оформления
сопроводительных накладных
форма
1) Сопроводительная накладная №
2) Дата и время оформления: _____________
4) ИИН/БИН поставщика_________________
5) Наименование поставщика, юридический
адрес, код органа государственных доходов по
месту нахождения (жительства) и адрес
отгрузки _______________________________
________________________________________
6) Код органа государственных доходов
адреса отгрузки: ________________________
7) Тип поставщика _______________________
3) Код операции _______________________
8) ИИН/БИН получателя _________________
9) Наименование получателя, юридический
адрес и адрес поставки ________________
_____________________________________
_______________________________________
10) Код органа государственных доходов
адреса поставки: ______________________
11) Номер договора (приложения к договору) _____
12) Дата договора "___" _______ 201_ года
13) Вид транспорта:
Авто
Железнодорожный
Воздушный
Морской или внутренний водный
Трубопровод
14) Сведения о перевозчике _______________________________________________________
15) Сведения о транспортном средстве ____________________________________________
16) Сведения об экспедиторе ______________________________________________________
17) Количество реализуемого (отгружаемого) биотоплива. Всего: ____ (тонн)
18) №
19) Наименование продукта
20) Емкость тары (в тоннах)
21) Количество тары (в штуках)
22) Итого количество (в тоннах)

11. Осы Қағидалардың қосымшасына белгіленген деректерді толық емес және (немесе) дұрыс емес көрсетіп ресімделген БІЖҚ-ды жеткізуші (импорт кезінде – алушымен) осындай БІЖҚ ресімделген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жоюға тиіс.
12. БІЖҚ жойылған жағдайда алушыға (қажет болған кезінде) жолданатын жаңа БІЖҚ жазып беріледі. Жаңа БІЖҚ ресімдеу күнін және уақытын бағдарлама автоматты түрде береді. Жаңа БІЖҚ бастапқы БІЖҚ жойылған күні ресімделеді.
13. БІЖҚ-ты есепке алу бағдарламаның БІЖҚ тіркеу журналында, осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша автоматты түрде жүргізіледі.
БІЖҚ ресімделгеннен кейін БІЖҚ тіркеу журналына БІЖҚ түседі және уәкілетті органның серверінде сақталады.
14. Қол қойылған БІЖҚ жеткізушілер мен алушыларда қағаз тасығышта БІЖҚ-ды ресімдеу күні бойынша тізілімге тігіледі және бес жыл ішінде сақталады.
Жеткізушілер мен алушылардың БІЖҚ түпнұсқасын жоғалтуына және бүлдіруіне жол берілмейді.
15. Жеткізуші (алушыны) – заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру кезінде қайта ұйымдастырылған тұлға үшін БІЖҚ-ды сақтау жөніндегі міндеттеме оның мирасқорына (құқықтық мирасқорына) жүктеледі.
Ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу
қағидаларына
1-қосымша
нысан
1) Ілеспе жүкқұжаттың №
2) Ресімдеу күні және уақыты: __________
4) Жеткізушінің ЖСН/БСН ______________
5) Жеткізушінің атауы, заңды мекенжайы,
орналасқан (тұрғылықты) жері бойынша
мемлекеттік кірістер органның коды мен
тиеп жөнелту мекенжайы _______________
_____________________________________
6) Тиеп жөнелту мекенжайының
мемлекеттік кірістер органының коды:
_____________________________________
7) Жеткізушінің түрі ___________________
_____________________________________
3) Операцияның коды _____________________
8) Алушының ЖСН/БСН __________________
9) Алушының атауы, заңды мекенжайы мен
жеткізу мекенжайы ______________________
_______________________________________
_______________________________________
10) Жеткізу мекенжайы бойынша мемлекеттік
кірістер органының коды: ________________
11) Шарттың (шартқа қосымшаның) нөмірі
_________________________________
12) Шарттың күні 201_ жылғы
"_____"__________
13) Көлік түрі:
14) Тасымалдаушы туралы мәліметтер ____________________________________________
15) Көлік құралы туралы мәліметтер ______________________________________________
16) Экспедитор туралы мәліметтер ________________________________________________
17) Өткізілетін (тиеп жөнелтілетін) биоотын. Барлығы:___________ (тонна)
18) №
19) Өнімінің атауы
20) Ыдыс сыйымдылығы (тоннада)
21) Ыдыстың саны (данада)
22) Санның жиыны (тоннада)

23) Стоимость продукции (в тенге)
24) Номер СНБ, выписанный поставщиком, при импорте – выписанный получателем (заполняется при возврате биотоплива, а в случае необходимости при аннулировании или отклонении СНБ)
25) Всего: ________ строк
26) Ф.И.О. (при его наличии) руководителя: ______________ ___________
подпись
27) Ф.И.О. (при его наличии) бухгалтера: ______________ ___________
подпись
28) Водитель: _____________________________________________________ ___________
(Ф.И.О., (при его наличии) серия, номер и дата подпись
удостоверения личности или паспорта)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
СНБ – сопроводительная накладная на биотопливо;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
Ф.И.О. – фамилия, имя и отчество (при его наличии).
Приложение 2
к Правилам оформления
сопроводительных накладных
форма
Извещение
об отклонении, подтверждении или не подтверждении
сопроводительной накладной на биотопливо не в срок
"___" ________________ 201__ года
______________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
В соответствии с пунктом 10 Правил оформления сопроводительных накладных,
утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан
от "___" _____________ 2018 года № ______________________________________
Уведомляет Вас
_________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) или наименование налогоплательщика)
ИИН (БИН) _______________________________________________________________
о не подтверждении сопроводительной накладной на биотопливо или
отклонении, подтверждении не в срок
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(номер и период представления)
В связи с чем Вам необходимо явиться в течение 5 рабочих дней в орган
государственных доходов по месту регистрации для дачи пояснений.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
Ф.И.О. (при его наличии) – фамилия, имя и отчество (при его наличии).
Приложение 3
к Правилам оформления
сопроводительных накладных
форма
Журнал регистрации сопроводительных накладных на биотопливо
Дата СНБ Дата подтверждения / отклонения
/ аннулирования СНБ
с: ___ ____ ___ года по: ___ ___ ___ года с: ___ ___ ___ года по: ___ __ ___ года
ИИН/БИН поставщика ___________________ ИИН/БИН получателя__________________
Номер СНБ ____________________________ Наименование получателя _______________
Прошло дней ___________________________
Статус СНБ:
Черновик
Аннулирована
Отправлена
Подтверждена
Получена
Отклонена
Дата СНБ
Номер СНБ
ИИН/БИН поставщика
ИИН/БИН получателя
Код операции
Тип поставщика
Дата подтверждения/ отклонения/ аннулирования
Прошло дней
Статус
Действия
Всего: _______ количество отображаемых строк
Примечание: расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
СНБ – сопроводительная накладная на биотопливо;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер.

23) Өнімінің жалпы құны (теңгеде)
24) импорт кезінде жеткізуші жазып берген БІЖҚ нөмірі – алушы жазып берген (биоотынды қайтару кезінде, БІЖҚ күшін жою немесе бас тарту кезінде қажеттілік болған жағдайда толтырылады)
25) Барлығы: __________ жол
26) ) Басшының Т.А.Ә. (ол болған жағдайда): __________________________ _________
қолы
27) Бухгалтердің Т.А.Ә. (ол болған жағдайда): ________________________ _________
қолы
28) Жүргізуші: ________________________________________________________ _________
(Т.А.Ә., (ол болған жағдайда) жеке куәлігінің қолы
немесе төлқұжатының сериясы, нөмірі мен берілген күні)
Ескерту: аббревиатураларды ашып жазу:
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі;
БІЖҚ – биоотынға ілеспе жүкқұжат;
ЖСН – жеткізушінің жеке сәйкестендіру нөмірі;
Т.А.Ә. - тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда).
Ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу
қағидаларына
2-қосымша
нысан
Биоотынға ілеспе жүкқұжаттарын мерзімінен кешіктіріп бас тарту, оны растау немесе растамау туралы хабарландыру
201_ жылғы "___" _________
__________________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы "___" ____________ № ____
бұйрығымен бекітілген Ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу қағидаларының 10-тармағына
сайкес
Сізді ____________________________________________________________________
(салық төлеушінің Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) немесе атауы)
ЖСН(БСН)
_________________________________________________________________________
Биоотынға ілеспе жүкқұжаттарын растамағаныңыз немесе мерзімінен кешіктіріп бас
тартқаныңыз, растамағаныңыз туралы хабардар етеді
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(табыс ету нөмірі мен кезеңі)
Осыған байланысты Сіз 5 жұмыс күні ішінде тіркеу орны бойынша мемлекеттік кірістер
органына түсініктеме беруіңіз үшін келуіңіз қажет.
Ескерту: аббревиатураларды ашып жазу:
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
Т.А.Ә. (ол болған жағдайда) – тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда).
Ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу
қағидаларына
3-қосымша
нысан
Биоотынға ілеспе жүкқұжаттарын тіркеу журналы
БІЖҚ күні БІЖҚ растау / бас тарту/ күшін жою күні
___ жылғы _ _ бастап _ жылғы _ _ дейін __ жылғы _ _ бастап _ жылғы _ _ дейін
Жеткізушінің ЖСН/БСН _________________ Алушының ЖСН/БСН _________________
БІЖҚ нөмірі ___________________________ Алушының атауы _____________________
Күндер өтті _______________
БІЖҚ мәртебесі:
БІЖҚ күні
БІЖҚ нөмірі
Жеткізушінің ЖСН/БСН
Алушының ЖСН/БСН
Операцияның коды
Жеткізушінің түрі
Растау/ бас тарту/ күшін жою күні
Күндер өтті
Мәртебесі
Іс-қимыл
Барлығы: _________ көрсетілген жол саны
Ескерту: аббревиатураларды ашып жазу:
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі;
БІЖҚ – биоотынға ілеспе жүкқұжат;
ЖСН –жеке сәйкестендіру нөмірі.