Об утверждении Перечня направлений подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием, обучение по которым в форме экстерната и онлайн-обучения не допускается
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 октября 2018 года № 530. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 октября 2018 года № 17513.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра науки и высшего образования РК от 13.09.2022 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 14-3) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень направлений подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием, обучение по которым в форме экстерната и онлайн-обучения не допускается.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра науки и высшего образования РК от 13.09.2022 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту высшего и послевузовского образования Министерства образования и науки Республики Казахстан (Тойбаев А.Ж.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятиях, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Аймагамбетова А.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки Республики Казахстан Е. Сагадиев
Утвержден приказом
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 2 октября 2018 года № 530
Перечень направлений подготовки кадров с высшим образованием и послевузовским образованием, обучение по которым в форме экстерната и онлайн-обучения не допускается

Экстернат және онлайн-оқыту нысанында оқытуға жол берілмейтін жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 2 қазандағы № 530 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 9 қазанда № 17513 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 13.09.2022 № 44 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 14-3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Экстернат және онлайн-оқыту нысанында оқытуға жол берілмейтін жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының қоса беріліп отырған Тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 13.09.2022 № 44 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті (Ә.Ж. Тойбаев) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртiппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның қағаз және электронды түрдегі көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі А.Қ. Аймағамбетовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2018 жылғы 2 қазандағы
№ 530 бұйрығымен
бекітілген
Экстернат және онлайн-оқыту нысанында оқытуға жол берілмейтін жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағыттарының тізбесі

Сноска. Перечень - в редакции приказа Министра науки и высшего образования РК от 13.09.2022 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Код
Наименование направления подготовки кадров с высшим и послевузовским образованием
в форме экстерната:
Направления подготовки в высшем образовании – бакалавриате:
6B061
Информационно-коммуникационные технологии
6B062
Телекоммуникации
6B071
Инженерия и инженерное дело
6B072
Производственные и обрабатывающие отрасли
6B073
Архитектура и строительство
6B074
Водное хозяйство
6B075
Стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям)
6B081
Агрономия
6B082
Животноводство
6B083
Лесное хозяйство
6B085
Землеустройство
6B086
Водные ресурсы и водопользования
6В091
Ветеринария
6B101
Здравоохранение
6B111
Сфера обслуживания
6B112
Гигиена и охрана труда на производстве
6B113
Транспортные услуги
6B121
Военное дело
6B122
Национальная безопасность
6B123
Общественная безопасность
в форме онлайн-обучения:
Направления подготовки в высшем образовании – бакалавриате:
6B011
Педагогика и психология
6В012
Педагогика дошкольного воспитания и обучения
6В013
Подготовка учителей без предметной специализации
6В014
Подготовка учителей с предметной специализацией общего развития
6В015
Подготовка учителей по естественнонаучным предметам
6В016
Подготовка учителей по гуманитарным предметам
6В017
Подготовка учителей по языкам и литературе
6В018
Подготовка специалистов по социальной педагогике и самопознанию
6В019
Специальная педагогика
6B071
Инженерия и инженерное дело
6B072
Производственные и обрабатывающие отрасли
6B073
Архитектура и строительство
6B074
Водное хозяйство
6B075
Стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям)
6B021
Искусство
6B055
Геология
6В091
Ветеринария
6B101
Здравоохранение
6B121
Военное дело
6B122
Национальная безопасность
6B123
Общественная безопасность
Направления подготовки в послевузовском образовании – магистратуре:
7М011
Педагогика и психология
7М012
Педагогика дошкольного воспитания и обучения
7М013
Подготовка учителей без предметной специализации
7М014
Подготовка учителей с предметной специализацией общего развития
7М015
Подготовка учителей по естественнонаучным предметам
7М016
Подготовка учителей по гуманитарным предметам
7М017
Подготовка учителей по языкам и литературе
7М018
Подготовка специалистов по социальной педагогике и самопознанию
7М019
Специальная педагогика
7M071
Инженерия и инженерное дело
7M072
Производственные и обрабатывающие отрасли
7М073
Архитектура и строительство
7М074
Водное хозяйство
7М075
Стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям)

Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда – ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 13.09.2022 № 44 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Код
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлау бағытының атауы
Экстернат нысанында:
Жоғары білім берудегі дайындық бағыттары – бакалавриатта:
6B061
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
6B062
Телекоммуникациялар
6B071
Инженерия және инженерлік іс
6B072
Өндірістік және өңдеу салалары
6B073
Сәулет және құрылыс
6B074
Су шаруашылығы
6B075
Стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша)
6B081
Агрономия
6B082
Мал шаруашылығы
6B083
Орман шаруашылығы
6B085
Жерге орналастыру
6B086
Су ресурстары және суды пайдалану
6В091
Ветеринария
6B101
Денсаулық сақтау
6В102
Әлеуметтік қамтамасыз ету
6B111
Қызмет көрсету саласы
6B112
Гигиена және өндірісте еңбекті қорғау
6B113
Көлік қызметтері
6B121
Әскери іс
6B122
Ұлттық қауіпсіздік
6B123
Қоғамдық қауіпсіздік
Онлайн-оқыту нысанында:
Жоғары білім берудегі дайындық бағыттары – бакалавриатта:
6B011
Педагогика және психология
6В012
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту педагогикасы
6В013
Пәндік мамандандырылмаған мұғалімдерді даярлау
6В014
Жалпы дамудың пәндік мамандандырылған мұғалімдерін даярлау
6В015
Жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдер даярлау
6В016
Гуманитарлық пәндер бойынша мұғалімдер даярлау
6В017
Тілдер және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау
6В018
Әлеуметік педагогика және өзін-өзі тану мамандарын даярлау
6В019
Арнайы педагогика
6B071
Инженерия және инженерлік іс
6B072
Өндірістік және өңдеу салалары
6B073
Сәулет және құрылыс
6B074
Су шаруашылығы
6B075
Стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша)
6B021
Өнер
6B055
Геология
6В091
Ветеринария
6B101
Денсаулық сақтау
6B121
Әскери іс
6B122
Ұлттық қауіпсіздік
6B123
Қоғамдық қауіпсіздік
Жоғары білім берудегі дайындық бағыттары – магистратура:
7М011
Педагогика және психология
7М012
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту педагогикасы
7М013
Пәндік мамандандырылмаған мұғалімдерді даярлау
7М014
Жалпы дамудың пәндік мамандандырылған мұғалімдерін даярлау
7М015
Жаратылыстану пәндері бойынша мұғалімдер даярлау
7М016
Гуманитарлық пәндер бойынша мұғалімдер даярлау
7М017
Тілдер және әдебиет бойынша мұғалімдерді даярлау
7М018
Әлеуметік педагогика және өзін-өзі тану мамандарын даярлау
7М019
Арнайы педагогика
7M071
Инженерия және инженерлік іс
7M072
Өндірістік және өңдеу салалары
7М073
Сәулет және құрылыс
7М074
Су шаруашылығы
7М075
Стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша)