О внесении изменений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 декабря 2018 года № 489. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 декабря 2018 года № 17869. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 мая 2020 года № 181.
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.05.2020 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 4-4/305 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11223, опубликован 2 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических), утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) лицевой счет – совокупность записей, содержащихся в реестре, позволяющих идентифицировать зарегистрированное лицо с целью регистрации заявок (переводных заявок) на субсидирование и учета операций по ним;
2) поставщик услуг – лицо, обеспечивающее доступ к информационной системе субсидирования и ее сопровождение, которое определяется Управлением сельского хозяйства местного исполнительного органа области (далее – управление области), города республиканского значения или Управлением по инвестициям и развитию предпринимательства столицы (далее – управление города) в соответствии с законодательством о государственных закупках;
3) отечественный производитель удобрений (далее – производитель удобрений) – физическое или юридическое лицо, являющееся резидентом Республики Казахстан, осуществляющее производство удобрений (за исключением органических) в Республике Казахстан и зарегистрировавшее их;
4) заявка – электронная заявка на получение сельскохозяйственным товаропроизводителем (далее – сельхозтоваропроизводитель) или сельскохозяйственным кооперативом (далее – сельхозкооператив) субсидий за приобретенные удобрения по полной стоимости;

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 4 желтоқсандағы № 489 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 6 желтоқсанда № 17869 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 25 мамырдағы № 181 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.05.2020 № 181 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 4-4/305 бұйрығында (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тізілімінде № 11223 болып тіркелген, 2015 жылғы 2 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған): көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жеке шот - субсидиялауға арналған өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) тіркеу және олар бойынша операцияларды есепке алу мақсатында тіркелген тұлғаны сәйкестендіруге мүмкіндік беретін тізілімдегі жазбалар жиынтығы;
2) көрсетілетін қызметтерді жеткізуші - мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының Ауыл шаруашылығы басқармасы (бұдан әрі - облыс басқармасы) немесе астананың Инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы (бұдан әрі - қала басқармасы) айқындайтын, субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжетімділікті және оны сүйемелдеуді қамтамасыз ететін тұлға;
3) отандық тыңайтқыштарды өндiрушi (бұдан әрi - тыңайтқыштарды өндіруші) - Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын, Қазақстан Республикасында тыңайтқыштар (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) өндiрудi жүзеге асыратын және оларды тіркеген жеке немесе заңды тұлға;
4) өтінім - толық құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің (бұдан әрі - ауылшартауарынөндіруші) немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің (бұдан әрі - ауылшаркооперативі) субсидиялар алуына арналған электрондық өтiнiм;

5) переводная заявка – электронная заявка на получение субсидий производителем удобрений за приобретаемые сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) удобрения по удешевленной стоимости;
6) электронный реестр заявок на субсидирование (далее – реестр) – совокупность сведений о заявках на субсидирование агропромышленного комплекса, а также о заемщиках, финансовых институтах, и иные сведения, отраженные в информационной системе субсидирования;
7) информационная система субсидирования – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность взаимодействия с веб-порталом "электронного правительства", регистрации заявки (переводной заявки) на получение субсидий, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки (переводной заявки) на соответствие условиям субсидирования;
8) электронная карта поля – информация о поле, расположенном на земельном участке сельскохозяйственного назначения, включающая координаты поворотных точек, информацию о севооборотах за последние два года, и данных со спутников дистанционного зондирования земли;
9) поставщик удобрений – физическое или юридическое лицо, осуществляющее реализацию удобрений (за исключением органических) иностранного производства, зарегистрировавшее их;
10) продавец удобрений – производитель удобрений, поставщик удобрений или иностранный производитель удобрений;
11) минимальная рыночная стоимость удобрений – наименьшая рыночная стоимость удобрений, сложившаяся по соответствующим видам удобрений на соответствующий год, определяемая местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы путем анализа цен на удобрения для установления норм субсидий на них;
12) иностранный производитель удобрений – нерезидент Республики Казахстан, зарегистрировавший удобрения (за исключением органических) иностранного производства;
13) электронная агрохимическая картограмма – картографическая информация, показывающая в цветовом выражении степень обеспеченности почвы поля усвояемыми для растений питательными элементами - гумуса, макро- и микроэлементов, выданная республиканским государственным учреждением "Республиканский научно-методический центр агрохимической службы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" или специализированной (аккредитованной в соответствии с законодательством Республики Казахстан) лабораторией по агрохимическому анализу почв;

5) өтпелі өтінім - ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) арзандатылған құны бойынша сатып алатын тыңайтқыштар үшін тыңайтқыштарды өндірушінің субсидиялар алуына арналған электрондық өтiнiм;
6) субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізілімі (бұдан әрі - тізілім) - агроөнеркәсіптік кешенді субсидиялауға арналған өтінімдер туралы, сондай-ақ қарыз алушылар, қаржы институттары туралы мәліметтердің жиынтығы және субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде көрсетілген өзге де мәліметтер;
7) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі - субсидиялау процестерін орындау жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған, "электрондық үкімет" веб-порталымен өзара іс-қимыл жасауға, субсидия алуға арналған өтінімді (өтпелі өтінімді) тіркеуге, сондай-ақ өтінімді (өтпелі өтінімді) субсидиялау шарттарына сәйкестігіне автоматты түрде тексеру арқылы оны өңдеуге мүмкіндік беретін ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып, ретке келтірілген жиынтығы;
8) танаптың электрондық картасы - бұрылыс нүктелерінің координаталарын, соңғы екі жылдағы ауыспалы егіс туралы ақпаратты және жерді қашықтықтан зондтау спутниктерінен алынған деректерді қамтитын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесінде орналасқан танап туралы ақпарат;
9) тыңайтқыштарды жеткізуші - шетелдік өндіріс тыңайтқыштарын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) өткізуді жүзеге асыратын, оларды тіркеген жеке немесе заңды тұлға;
10) тыңайтқыштарды сатушы - тыңайтқыштарды өндіруші, тыңайтқыштарды жеткізуші немесе шетелдік тыңайтқыштарды өндіруші;
11) тыңайтқыштардың ең төменгі нарықтық құны - тыңайтқыштарға субсидия нормаларын белгілеу үшін олардың бағаларына талдау жүргізу жолымен облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы айқындайтын, тиісті жылға арналған тиісті тыңайтқыш түрлері бойынша қалыптасқан тыңайтқыштардың ең төмен нарықтық құны;
12) шетелдiк тыңайтқыштарды өндiрушi - шетелдік өндіріс тыңайтқыштарын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) тіркеген Қазақстан Республикасының бейрезиденті;
13) электрондық агрохимиялық картограмма - танап топырағының өсімдіктер үшін сіңімді қоректік элементтермен - қарашірікпен, макро және микроэлементтермен қамтамасыз етілуі дәрежесін түсті бейнеде көрсететін, "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Агрохимиялық қызметтiң республикалық ғылыми-әдiстемелiк орталығы" республикалық мемлекеттiк мекемесi немесе топырақты агрохимиялық талдау жөніндегі мамандандырылған (Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аккредиттелген) зертхана берген картографиялық ақпарат;

14) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
15) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи сельхозтоваропроизводителем или сельхозкооперативом заявки в электронном виде на получение субсидий за приобретенные удобрения по полной стоимости по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам посредством веб-портала "электронного правительства".
При приобретении удобрения по удешевленной стоимости у производителя удобрений на основании договора сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) подает переводную заявку в электронном виде об оплате причитающихся ему субсидий по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам посредством веб-портала "электронного правительства".
В таком случае, субсидии выплачиваются производителю удобрений при условии внесения производителем удобрений не позднее тридцати календарных дней в переводную заявку сведений по фактически реализованным удобрениям в соответствии с пунктом 16 настоящих Правил.
В случае несвоевременного внесения производителем удобрений сведений по фактически реализованным удобрениям в переводную заявку в установленный срок, сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) повторно подает переводную заявку.
При этом в информационной системе субсидирования формируется список сельхозтоваропроизводителей (сельхозкооперативов), которым не реализованы удобрения в сроки, установленные частями четвертой и пятой подпункта 1) пункта 7 настоящих Правил;
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и информационной системы субсидирования осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) регистрации поданной сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки (переводной заявки);
3) наличия лицевого счета в информационной системе субсидирования у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица". При этом для переводной заявки необходимо наличие лицевого счета в информационной системе субсидирования у производителя удобрений.
Наличие лицевого счета в информационной системе субсидирования дает возможность сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) самостоятельно осуществить регистрацию заявки в информационной системе субсидирования, в этом случае подача заявки не требуется, и она считается поданной с момента такой регистрации;

14) "электрондық үкімет" веб-порталы - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;
15) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Субсидиялар мынадай талаптар сақталған жағдайда төленеді:
1) ауылшартауарынөндірушінің немесе ауылшаркооперативінің осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толық құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидиялар алуға арналған өтiнiмді электрондық түрде "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы беруі.
Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) тыңайтқышты шарт негізінде тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған жағдайда, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзіне тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтiнiмді электрондық түрде "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы береді.
Мұндай жағдайда, субсидиялар тыңайтқыштарды өндірушіге тыңайтқыштарды өндіруші күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей нақты сатылған тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді өтпелі өтінімге енгізген жағдайда, осы Қағидалардың 16-тармағына сәйкес төленеді.
Тыңайтқыштарды өндірушілер өтпелі өтінімге нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді белгіленген мерзімде енгізбеген жағдайда, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) өтпелі өтінімді қайта береді.
Бұл ретте, субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде осы Қағидалардың 7-тармағы 1) тармақшасының төртінші және бесінші бөліктерінде белгіленген мерзімдерде тыңайтқыштар өткізілмеген ауылшартауарынөндірушілердің (ауылшаркооперативтерінің) тізімі қалыптастырылады;
"Электрондық үкімет" веб-порталы мен субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің өзара ақпараттық іс-қимылы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады;
2) ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) берген өтiнiмді (өтпелі өтінімді) тіркеу;
3) ауылшартауарынөндірушіде (ауылшаркооперативінде) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде деректері субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған жеке шотының болуы. Бұл ретте өтпелі өтінім үшін субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тыңайтқыштарды өндірушінің жеке шоты болуы қажет.
Субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде жеке шотының болуы ауылшартауарынөндірушіге (ауылшаркооперативіне) өтінімді субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркеуді өзі жүзеге асыруына мүмкіндік береді, бұл жағдайда өтінім беру талап етілмейді және ол осылай тіркелген сәтінен бастап берілді деп саналады;

4) подтверждения затрат за приобретенные сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) удобрения в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования и системы по приему и обработке электронных счетов-фактур.
При этом не допускается отзыв, аннулирование и корректировка электронных счетов-фактур, использованных для получения субсидий.
При приобретении сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) удобрения напрямую у иностранного производителя удобрений, не использующего информационную систему электронных счетов-фактур, затраты на приобретение удобрений подтверждаются сведениями из таможенной декларации на товары (для сельхозтоваропроизводителя или сельхозкооператива, который приобрел удобрения из стран, не входящих в Евразийский экономический союз) или сведениями документа, выданного органом государственных доходов, подтверждающего, что товар ввезен из стран Евразийского экономического союза;
5) наличии у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности соответствующей площади, подтвержденных в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с автоматизированной информационной системой государственного земельного кадастра и государственной базой данных "Регистр недвижимости".
В случае подачи заявки (переводной заявки) сельхозтоваропроизводителем, созданным в форме крестьянского или фермерского хозяйства, за приобретенные удобрения своими членами, сведения о которых подтверждаются в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с Интегрированной налоговой информационной системой Республики Казахстан. При этом получателями субсидий будут являться члены крестьянского или фермерского хозяйства.
В случае отсутствия на праве землепользования и (или) частной собственности земельных участков сельскохозяйственного назначения у сельхозкооператива, сельхозкооператив подает заявку (переводную заявку) на получение субсидий сельхозтоваропроизводителями, являющимися членами сельхозкооператива. При этом получателями субсидий будут являться сельхозтоваропроизводители.
6) регистрации в информационной системе субсидирования электронных карт полей на всю площадь пашни земельных участков, принадлежащих сельхозтоваропроизводителю на праве землепользования и (или) частной собственности;
7) регистрации в информационной системе субсидирования электронной агрохимической картограммы на удобряемую площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих сельхозтоваропроизводителю на праве землепользования и (или) частной собственности. При этом при возделывании сельскохозяйственных культур в защищенном грунте регистрация электронной агрохимической картограммы не требуется.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:

4) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі мен электрондық шот-фактураларды қабылдау және өңдеу жүйесінің ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) сатып алған тыңайтқыштарға жұмсалған шығындарды растау.
Бұл ретте субсидия алу үшін пайдаланылған электрондық шот-фактураларды кері қайтарып алуға, жоюға және түзетуге жол берілмейді.
Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесін пайдаланбайтын шетелдік тыңайтқыштарды өндірушіден тыңайтқыштарды тікелей сатып алған кезде, тыңайтқыштарды сатып алуға жұмсалған шығындар тауарларға арналған кедендік декларациядан алынған мәліметтермен (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден тыңайтқыш сатып алған ауылшартауарынөндіруші немесе ауылшаркооперативі үшін) немесе мемлекеттік кірістер органы берген, тауардың Еуразиялық экономикалық одақтан әкелінгенін растайтын құжаттың мәліметтерімен расталады;
5) ауылшартауарынөндірушіде (ауылшаркооперативінде) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесiмен және "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқорымен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы.
Шаруа немесе фермерлік қожалық түрінде құрылған ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) өздерінің мүшелері сатып алған тыңайтқыштар үшін өтiнiм (өтпелі өтінім) берген жағдайда, олар туралы мәліметтер субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің Қазақстан Республикасының интеграцияланған салықтық ақпараттық жүйесiмен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталады. Бұл ретте шаруа немесе фермерлік қожалықтардың мүшелері субсидия алушылар болып табылады.
Ауылшаркооперативінде жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері болмаған жағдайда, ауылшаркооперативі ауылшаркооперативінің мүшелері болып табылатын ауылшартауарынөндірушілердің субсидия алуына өтінім (өтпелі өтінім) береді. Бұл ретте ауылшартауарынөндірушілер субсидия алушылар болып табылады;
6) ауылшартауарынөндірушіге жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі жер учаскелерінің бүкіл егістік алаңына арналған танаптардың электрондық карталарының субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркелуі;
7) ауылшартауарынөндірушіге жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің тыңайтылатын алаңына арналған электрондық агрохимиялық картограмманы субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркелуі. Бұл ретте, ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру кезінде электрондық агрохимиялық картограмманы тіркеу талап етілмейді.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"11. В стоимость реализуемых продавцом удобрений входят расходы по упаковке, маркировке, транспортные расходы до пункта назначения (отпуска) в соответствующем регионе республики, без учета налога на добавленную стоимость.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Для регистрации в Личном кабинете, сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) и производителем удобрений указываются следующие сведения:
1) для физических лиц и индивидуальных предпринимателей: индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН), фамилия, имя и отчество (при его наличии);
2) для юридических лиц и индивидуальных предпринимателей в форме совместного предпринимательства: бизнес-идентификационный номер (далее – БИН), полное наименование; фамилия, имя и отчество (при его наличии) и ИИН первого руководителя;
3) контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты);
4) реквизиты текущего счета банка второго уровня или национального оператора почты.
При изменении вышеуказанных данных сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) и производитель удобрений в течение одного рабочего дня изменяет данные лицевого счета, внесенные в Личный кабинет.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Управление области (управление города) в течение одного рабочего дня с момента регистрации заявки (переводной заявки) подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП соответствующего уведомления. Данное уведомление становится доступным в Личном кабинете сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) в информационной системе субсидирования.
При этом уведомление о принятии переводной заявки становится доступным в Личном кабинете производителя удобрений. Производитель удобрений для выполнения требований подпункта 4) пункта 7 настоящих Правил вносит в реестр сведения по фактически реализованным удобрениям.
В случае несвоевременного внесения производителем удобрений сведений по фактически реализованным удобрениям в переводную заявку в срок, установленный подпунктом 1) пункта 7 настоящих Правил, переводная заявка аннулируется. При этом, в Личном кабинете сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) становится доступным уведомление об аннулировании переводной заявки.";
пункт 16-1 изложить в следующей редакции:
"16-1. Отрицательное решение в предоставлении субсидий принимается по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных для получения субсидий, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) и (или) представленных данных и сведений, необходимых для получения субсидий.";

"11. Сатушы өткізетін тыңайтқыштар құнына қосылған құн салығын есепке алмай, буып-түю, таңбалау бойынша шығыстар, республиканың тиiстi өңiрiндегi межелі (босату) пунктке дейiнгi көлiк шығыстары кіреді.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Жеке кабинетте тіркелу үшін ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) және тыңайтқыштарды өндiрушi мынадай мәліметтерді көрсетеді:
1) жеке тұлғалар және дара кәсіпкерлер үшін: жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН), аты, әкесінің аты (бар болса) және тегі;
2) заңды тұлғалар және бірлескен кәсіпкерлік нысанындағы дара кәсіпкерлер үшін: бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН), толық атауы; бірінші басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және ЖСН-сы;
3) байланыс деректері (почталық мекенжайы, телефоны, электрондық почтасының мекенжайы);
4) екінші деңгейдегі банктің немесе почтаның ұлттық операторының ағымдағы шотының деректемелері.
Жоғарыда көрсетілген деректер өзгертілген жағдайда, ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) және тыңайтқыштарды өндіруші бір жұмыс күні ішінде Жеке кабинетке енгізілген жеке шоттың деректерін өзгертеді.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Облыс басқармасы (қала басқармасы) өтінім (өтпелі өтінім) тіркелген сәттен бастап бір жұмыс күнi iшiнде ЭЦҚ-ны пайдалана отырып тиісті хабарламаға қол қою жолымен оның қабылданғанын растайды. Осы хабарлама субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) Жеке кабинетінде қолжетімді болады.
Бұл ретте, өтпелі өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама тыңайтқыштарды өндірушінің Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Тыңайтқыштарды өндіруші осы Қағидалардың 7-тармағы 4) тармақшасының талаптарын орындау үшін нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді тізілімге енгізеді.
Тыңайтқыштарды өндіруші өтпелі өтінімге нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді осы Қағидалардың 7-тармағының 1) тармақшасында белгіленген мерзімде уақтылы енгізбеген жағдайда, өтпелі өтінім жойылады. Бұл ретте, ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) Жеке кабинетінде өтпелі өтінімнің жойылғаны туралы ескертпе қолжетімді болады.";
16-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16-1. Субсидиялар беруде теріс шешім мынадай негіздер бойынша қабылданады:
1) субсидиялар алу үшін ұсынылған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) және (немесе) субсидиялар алу үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің сәйкес келмеуі.";

приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
2) в приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 июля 2015 года № 4-4/679 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11946, опубликован 10 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
стандарт государственной услуги "Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических), утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течении десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением пункта 11 Правил, который вводится в действие с 1 января 2019 года.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
У. Шукеев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство информации и коммуникаций
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Заместителя Премьер -
Министра Республики Казахстан -
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 4 декабря 2018 года № 489
Приложение 1
к Правилам субсидирования
стоимости удобрений
(за исключением органических)
Форма
Заявка на получение субсидий за приобретенные удобрения по полной стоимости
В ______________________________________________________________________________
области             (полное наименование местного исполнительного органа области)
________________________________________________________________________________
(города республиканского значения, столицы)
от _____________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица)
Прошу выплатить мне субсидии за приобретенные удобрения у продавца удобрений в
объеме __________ тонн (килограммов, литров) _______________, в размере ______________
(вид удобрений)
__________________________________________________________________________ тенге.
(сумма цифрами и прописью)

көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) "Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 шілдедегі № 4-4/679 бұйрығында (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тізілімінде № 11946 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қағидалардың 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 11-тармағын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Ө. Шөкеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрінің
2018 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 489 бұйрығына
1-қосымша
Тыңайтқыштардың құнын
(органикалық тыңайтқыштарды
қоспағанда) субсидиялау
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Толық құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидиялар алуға арналған өтiнiм
(кімге) ______________ облысының (республикалық маңызы бар қаланың, астананың)
________________________________________________________________________________
(облыстың жергілікті атқарушы органының толық атауы)
(кімнен)___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Тыңайтқыштарды сатушыдан __________ тонна (килограмм, литр) көлемiнде сатып
алынған_____________________________________________________________ тыңайтқышы
(тыңайтқыш түрi)
үшiн маған _________________________ теңге мөлшерінде субсидия төлеуді
(сома санмен және жазбаша)
сұраймын.

1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование ___________________________________________________________________
БИН ___________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
________________________________________________________________________________
адрес: __________________________________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________________________
ИИН __________________________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер __________________________________________________________________________
кем выдано _____________________________________________________________________
дата выдачи ____________________________________________________________________
адрес: __________________________________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя – для физического лица:
местонахождение ________________________________________________________________
дата уведомления ________________________________________________________________

1. Өтінім беруші туралы мәліметтер.
Заңды тұлға үшін:
атауы_____________________________________________________________________
БСН______________________________________________________________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі____________________________________
мекенжайы:________________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:_______________________________________________________
Жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _____________________________________________
ЖСН _____________________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі____________________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________________
берілген күні_______________________________________________________________
мекенжайы:________________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:_______________________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама - жеке тұлға үшін:
орналасқан жері____________________________________________________________
хабардар етілген күні________________________________________________________

2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива*:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
1
2
3
3. Сведения о земельном участке*:
№ п/п
Кадастровый номер
Площадь всего, гектар
в том числе пашни
Целевое назначение
Наименование собственника земельного участка или землепользователя
Номер технического паспорта уполномоченного органа по государственной регистрации недвижимости о наличии и рабочей площади теплицы (для сельскохозяйственных товаропроизводителей или сельскохозяйственных кооперативов, возделывающих сельскохозяйственные культуры в защищенном грунте)
1
2
3
4
5
6
7

2. Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшелері туралы мәліметтер*:
Р/с
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
3. Жер учаскесi туралы мәліметтер*:
Р/с
Кадастрлық нөмірі
Барлық алаңы, гектар
оның ішінде егістік
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жерді пайдаланушының атауы
Жылжымайтын мүлiктi мемлекеттiк тiркеу жөнiндегi уәкiлеттi органның жылыжайдың болуы мен жұмыс алаңы туралы техникалық паспорттың нөмірі (қорғалған топырақта ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеп өсіретін ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер немесе ауыл шаруашылығы кооперативтерi үшін)
1
2
3
4
5
6
7

4. Сведения текущего счета сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива в банке второго уровня или национальном операторе почты*:
ИИН/БИН ______________________________________________________
Кбе ___________________________________________________________
Реквизиты банка или оператора почты:______________________________
Наименование банка или оператора почты:__________________________
БИК ___________________________________________________________
ИИК __________________________________________________________
БИН __________________________________________________________
Кбе ___________________________________________________________
5. Сведения договора купли-продажи между сельскохозяйственным товаропроизводителем
(сельскохозяйственным кооперативом) и продавцом удобрений*:
продавец удобрений (отечественный производитель либо поставщик, либо иностранный
производитель) __________________________________________________
номер договора__________________________________________________
дата заключения договора_________________________________________
цена без НДС (тенге)_____________________________________________
наименование и БИН продавца удобрений___________________________
адрес местонахождения продавца удобрений_________________________
наименование удобрения__________________________________________
объем удобрения, тонн (килограммов, литров) _______________________
срок оплаты_____________________________________________________
пункт назначения (отпуска)________________________________________
6. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке товаров,
подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение удобрений*:
номер платежного документа ______________________________________
дата выдачи платежного документа ________________________________
номер счет-фактуры______________________________________________
дата выписки ___________________________________________________
номер товарно-транспортной накладной (для удобрений иностранного производства)
________________________________________________________________
номер акта приема-передачи товара (для удобрений отечественного производства)
________________________________________________________________

4. Екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ауыл
шаруашылығы тауарын өндірушінің (ауыл шаруашылығы кооперативінің) ағымдағы
шотының мәліметтері*:
ЖСН/БСН ______________________________________________________________________
Кбе ____________________________________________________________________________
Банктің немесе почта операторының деректемелері____________________________________
Банктің немесе почта операторының атауы___________________________________________
БСК ____________________________________________________________________________
ЖСК___________________________________________________________________________
БСН____________________________________________________________________________
Кбе ____________________________________________________________________________
5. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) мен
тыңайтқыштарды сатушының арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері*:
тыңайтқыштарды сатушы (отандық өндіруші немесе жеткізуші не шетелдік өндіруші)
________________________________________________________________________________
шарттың нөмірі __________________________________________________________________
шарттың жасалған күні ____________________________________________________________
ҚҚС-сыз бағасы (теңге)____________________________________________________________
тыңайтқыштарды сатушының атауы мен БСН-сы ______________________________________
тыңайтқыштарды сатушының орналасқан жерінің мекенжайы ___________________________
тыңайтқыштың атауы _____________________________________________________________
тыңайтқыштың көлемі, тонна (килограмм, литр) _______________________________________
төлеу мерзімі ____________________________________________________________________
межелі (босату) пункті_____________________________________________________________
6. Тыңайтқыштарды сатып алу үшін шеккен шығындарды растайтын (өтінім берген сәтте)
төлем құжаттары, шот-фактуралар, тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің)
мәліметтері*:
төлем құжатының нөмірі __________________________________________________________
төлем құжатының берілген күні _____________________________________________________
шот-фактура нөмірі _______________________________________________________________
берілген күні ____________________________________________________________________
тауар-көлік жүкқұжатының нөмірі (шетелдік өндіріс тыңайтқыштары үшін)
________________________________________________________________________________
тауарды қабылдау-тапсыру актісінің нөмірі (отандық өндіріс тыңайтқыштары үшін)
____________________________________________________________________

7. Сведения из таможенной декларации на товары (для сельскохозяйственного
товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива, который приобрел удобрения
из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер таможенной декларации на товары____________________________
дата выдачи_____________________________________________________
наименование удобрения__________________________________________
единица измерения_______________________________________________
количество (объем)**_____________________________________________
цена без НДС (тенге)**___________________________________________
всего стоимость реализации**_____________________________________
наименование иностранного производителя удобрений_________________
адрес местонахождения иностранного производителя удобрений_________
8. Сведения документа, выданного органом государственных доходов, подтверждающего,
что товар ввезен из стран Евразийского экономического союза:
номер документа__________________________________________________
дата выдачи______________________________________________________
наименование иностранного производителя удобрений_________________
адрес местонахождения иностранного производителя удобрений_________
количество (объем)**______________________________________________
цена без НДС (тенге)**____________________________________________
всего стоимость реализации**______________________________________
9. Сведения сертификата соответствия на приобретенные удобрения:
номер сертификата________________________________________________
срок действия сертификата_________________________________________
идентифицированная продукция (наименование, страна происхождения)
заявитель (наименование, адрес) ____________________________________
кем выдан________________________________________________________
10. Сведения сертификата происхождения товара или декларации о происхождении товара
(для сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива,
который приобрел удобрения из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер и дата выдачи________________________________________________
наименование товара_______________________________________________
экспортер/грузоотправитель_________________________________________
импортер/грузополучатель__________________________________________

7. Тауарларға арналған кедендік декларациядан алынған мәліметтер (Еуразиялық
экономикалық одаққа кірмейтін елдерден тыңайтқыш сатып алған ауыл шаруашылығы
тауарын өндіруші немесе ауыл шаруашылығы кооперативі үшін): тауарларға арналған
кедендік декларацияның нөмірі_____________________________________________________
берілген күні ____________________________________________________________________
тыңайтқыштың атауы _____________________________________________________________
өлшем бірлігі ____________________________________________________________________
мөлшері (көлемі)**_______________________________________________________________
ҚҚС-сыз бағасы (теңге)**__________________________________________________________
өткізу құны, барлығы**____________________________________________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің атауы ________________________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
8. Мемлекеттік кірістер органы берген, тауардың Еуразиялық экономикалық одақ елдерінен
әкелінгенін растайтын құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі _________________________________________________________________
берілген күні ____________________________________________________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің атауы ________________________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
мөлшері (көлемі)** _______________________________________________________________
ҚҚС-сыз бағасы (теңге)** _________________________________________________________
өткізу құны, барлығы**____________________________________________________________
9. Сатып алынған тыңайтқыштарға арналған сәйкестiк сертификатының мәліметтері:
сертификаттың нөмірі_____________________________________________________________
сертификаттың қолданылу мерзімі __________________________________________________
сәйкестендірілген өнім (атауы, шығарушы ел)_________________________________________
өтінім беруші (атауы, мекенжайы)___________________________________________________
кім берді ________________________________________________________________________
10. Тауардың шығарылуы туралы сертификаттың немесе тауардың шығарылуы туралы
декларацияның мәліметтері (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден
тыңайтқыш сатып алған ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші немесе ауыл шаруашылығы
кооперативі үшін): нөмірі мен берілген
күні____________________________________________________________________________
тауардың атауы __________________________________________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші ______________________________________________________
импорттаушы/жүк алушы _________________________________________________________

11. Сведения свидетельства о регистрации химической продукции:
номер свидетельства_______________________________________________
полное название химической продукции______________________________
фирма-производитель______________________________________________
срок действия свидетельства________________________________________
дата регистрации__________________________________________________
кем выдано_______________________________________________________

11. Химиялық өнімді тіркеу туралы куәліктің мәліметтері:
куәлік нөмірі ____________________________________________________________________
химиялық өнімнің толық атауы_____________________________________________________
өндіруші фирма__________________________________________________________________
куәліктің қолданылу мерзімі________________________________________________________
тіркелген күні____________________________________________________________________
кім берді________________________________________________________________________

12. Расчет причитающихся субсидий:
Наименование сельскохозяйственной культуры, пар
Наименование удобрения
Кадастровый номер поля и его площадь, гектар
Норма внесения удобрения на 1 гектар (на богаре или орошении) (килограмм, литр)
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Удобряемая площадь, гектар
Фактический объем удобрения для внесения (килограмм, литр)
Фактический объем удобрения на 1 гектар (килограмм, литр)
Цена 1 тонны (килограмма, литра), тенге
Норма субсидий на 1 тонну (килограмм, литр), тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге**
6
7
8
9
10
11
Примечание: При приобретении ниже норм внесения удобрений сумма субсидий рассчитывается по формуле графа 6 х графу 8 х графу 10, в случае превышении норм внесения сумма субсидий рассчитывается по формуле графа 5 х графу 6 х графу 10.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Обязуюсь обеспечить внесение приобретенных удобрений под сельскохозяйственные культуры (пары).
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ____________ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято управлением области (управлением города) в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Примечание:

12. Тиесілі субсидиялар есептемесі:
Ауыл шаруашылығы дақылының, сүрі жердің атауы
Тыңайтқыштың атауы
Танаптың кадастрлық нөмірі және оның алаңы, гектар
1 гектарға тыңайтқыш енгізу нормалары (тәлімі жерде немесе суармалы жерде) (килограмм, литр)
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Тыңайтылатын алаң, гектар
Енгізуге арналған тыңайтқыштың нақты көлемі (килограмм, литр)
1 гектарға арналған тыңайтқыштардың нақты көлемі (килограмм, литр)
1 тоннаның (килограмм, литр) бағасы, теңге
1 тоннаға (килограмға, литрге) арналған субсидиялар нормасы, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге
6
7
8
9
10
11
Ескертпе: тыңайтқыштарды енгізу нормаларынан төмен сатып алған кезде субсидиялар
сомасы 6-баған х 8-баған х 10-баған формуласы бойынша есептеледі, енгізу нормаларынан
асқан жағдайда, субсидиялар сомасы 5-баған х 6-баған х 10-баған формуласы бойынша есептеледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер
ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы
хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-
ақ дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және
пайдалануға келісім беремін.
Ауыл шаруашылығы дақылдарына (cүрі жерге) сатып алынған тыңайтқыштарды
енгізуді қамтамасыз етуге міндеттенемін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00-де қол қойып, жіберді:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Облыс басқармасы (қала басқармасы) 20__ жылғы "__" _____ сағат 00:00-де қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Ескертпе:
*Ауыл шаруашылығы кооперативі ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің

* в случае подачи настоящей заявки сельскохозяйственным кооперативом на получение субсидий сельскохозяйственными товаропроизводителями, сведения, указанные в строках 2, 3, 4, 5 и 6 заявки, заполняются на каждого члена сельскохозяйственного кооператива, для которого причитается субсидия;
** указанные сведения строк 7 и 8 заполняются сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) при приобретении удобрения напрямую у иностранного производителя удобрений.
Настоящая заявка на получение субсидий за приобретенные удобрения по полной стоимости заполняется на каждый вид удобрения.
Приложение 2
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан -
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 4 декабря 2018 года № 489
Приложение 2
к Правилам субсидирования
стоимости удобрений
(за исключением органических)
Форма
Переводная заявка об оплате причитающихся субсидий при приобретении
удобрения у отечественного производителя удобрений по удешевленной стоимости
В ______________________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области)
области _________________________________________________________________________
(города республиканского значения, столицы)
от _____________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица)
Настоящим заявляю, что мною заключен договор купли-продажи удобрений по удешевленной стоимости с
________________________________________________________________________________
(наименование отечественного производителя удобрений)
в объеме ___________ тонн (килограммов, литров) ____________________________________
(вид удобрений)
и прошу перечислить отечественному производителю удобрений
_____________________________________________________ причитающиеся мне субсидии,
(наименование отечественного производителя удобрений)
в размере __________________________________________________________________ тенге
после внесения отечественным            (сумма цифрами и прописью)
производителем удобрений _______________________________________________________
(наименование отечественного производителя удобрений)
в электронный реестр заявок на субсидирование сведений по фактически реализованным удобрениям.
1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование___________________________________________________________________
БИН___________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя_______________________________
адрес:__________________________________________________________________________
номер телефона (факса):__________________________________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии)___________________________________________
ИИН___________________________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер __________________________________________________________________________
кем выдано______________________________________________________________________
дата выдачи_____________________________________________________________________
адрес: __________________________________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя – для физического лица:
местонахождение________________________________________________________________
дата уведомления________________________________________________________________

субсидиялар алуына арналған осы өтінімді берген жағдайда, өтінімнің 2, 3, 4, 5 және 6-
жолдарында көрсетілген мәліметтер субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативінің әр
мүшесіне толтырылады.
** 7 және 8-жолдарда көрсетілген мәліметтерді ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші
(ауыл шаруашылығы кооперативі) тыңайтқыштарды тікелей шетелдік тыңайтқыштарды
өндірушіден сатып алған кезде толтырады.
Толық құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидиялар алуға арналған
осы өтінім тыңайтқыштың әр түріне толтырады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрінің
2018 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 489 бұйрығына
2-қосымша
Тыңайтқыштардың құнын
(органикалық тыңайтқыштарды
қоспағанда) субсидиялау
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Тыңайтқышты отандық тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған жағдайда, тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінім
(кімге) ______________ облысының (республикалық маңызы бар қаланың, астананың)
________________________________________________________________________________
(облыстың жергілікті атқарушы органының толық атауы)
(кімнен)_________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің (бар болса), тегі
Осымен ____________________________________ арзандатылған құны бойынша
(отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы)
_____ тонна (килограмм, литр) көлемiнде ________________________________ тыңайтқышын
(тыңайтқыш түрi)
сатып алу-сату шартын жасасқанымды мәлімдеймін және отандық тыңайтқыштарды өндіруші
________________________________________________________________________________
(отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы)
нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді субсидиялауға арналған өтінімдердің
электрондық тізіліміне енгізгеннен кейін маған тиесілі
__________________________ теңге мөлшеріндегі субсидияны
(сома санмен және жазбаша)
отандық тыңайтқыштарды өндіруші _________________________________________________
(отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы)
аударуды сұраймын.
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер.
Заңды тұлға үшін:
атауы_____________________________________________________________________
БСН ______________________________________________________________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі____________________________________
мекенжайы: _______________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:_______________________________________________________
Жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _____________________________________________
ЖСН _____________________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі____________________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________________
берілген күні_______________________________________________________________
мекенжайы: _______________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:_______________________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама - жеке тұлға үшін:
орналасқан жері____________________________________________________________
хабардар етілген күні________________________________________________________

4. Договор купли-продажи между сельскохозяйственным товаропроизводителем
(сельскохозяйственным кооперативом) и производителем удобрений*:
номер договора__________________________________________________
дата заключения договора_________________________________________
цена без НДС (тенге)_____________________________________________
наименование и БИН производителя удобрений______________________
адрес местонахождения производителя удобрений____________________
наименование удобрения__________________________________________
объем удобрения, тонн (килограммов, литров)________________________
срок оплаты_____________________________________________________
пункт назначения (отпуска)________________________________________

4. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) мен
тыңайтқыштарды өндірушінің арасындағы сатып алу-сату шарты*:
шарттың нөмірі ____________________________________________________________
шарттың жасалған күні ______________________________________________________
ҚҚС-сыз бағасы (теңге)______________________________________________________
тыңайтқыштарды өндірушінің атауы мен БСН-сы _______________________________
тыңайтқыштарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _____________________
тыңайтқыштың атауы _______________________________________________________
тыңайтқыштың көлемі, тонна (килограмм, литр) _________________________________
төлеу мерзімі ______________________________________________________________
межелі (босату) пункті ______________________________________________________

5. Сведения о текущем счете производителя удобрений в банке второго уровня:
Наименование банка:_____________________________________________
БИК___________________________________________________________
ИИК___________________________________________________________
БИН___________________________________________________________
Кбе____________________________________________________________
6. Расчет причитающихся субсидий:
Наименование сельскохозяйственной культуры, пар
Наименование удобрения
Кадастровый номер поля и его площадь, гектар
Норма внесения удобрения на 1 гектар (на богаре или орошении) (килограмм, литр)
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Удобряемая площадь, гектар
Фактический объем удобрения для внесения (килограмм, литр)
Фактический объем удобрения на 1 гектар (килограмм, литр)
Цена 1 тонны (килограмма, литра), тенге
Норма субсидий на 1 тонну (килограмм, литр), тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге
6
7
8
9
10
11

5. Екінші деңгейдегі банктегі тыңайтқыштарды өндірушінің ағымдағы шоты туралы мәліметтер:
Банктің атауы ______________________________________________________________
БСК ______________________________________________________________________
ЖСК _____________________________________________________________________
БСН ______________________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________________
6.Тиесілі субсидиялар есептемесі:
Р/с
Ауыл шаруашылығы дақылының, сүрі жердің атауы
Тыңайтқыштың атауы
Танаптың кадастрлық нөмірі және оның алаңы, гектар
1 гектарға (тәлімі жерде немесе суармалы жерде) тыңайтқыш енгізу нормалары (килограмм, литр)
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Тыңайтылатын алаң, гектар
Енгізуге арналған тыңайтқыштың нақты көлемі (килограмм, литр)
1 гектарға арналған тыңайтқыштардың нақты көлемі (килограмм, литр)
1 тоннаның (килограмм, литр) бағасы, теңге
1 тоннаға (килограмға, литрге) арналған субсидиялар нормасы, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге
6
7
8
9
10
11

Примечание: при приобретении ниже норм внесения удобрений сумма субсидий рассчитывается по формуле графа 6 х графу 8 х графу 10, в случае превышении норм внесения сумма субсидий рассчитывается по формуле графа 5 х графу 6 х графу 10.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Обязуюсь обеспечить внесение приобретенных удобрений под сельскохозяйственные культуры (пары).
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ___________
20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято управлением области (управлением города) в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Примечание: * в случае подачи настоящей заявки сельскохозяйственным кооперативом на получение субсидий сельскохозяйственными товаропроизводителями, сведения, указанные в строках 2, 3 и 4 переводной заявки заполняются на каждого члена сельскохозяйственного кооператива, для которого причитается субсидия.
Настоящая переводная заявка на получение субсидий за приобретенные удобрения по удешевленной стоимости у отечественного производителя удобрений заполняется на каждый вид удобрения.
Приложение 3
к приказу Заместителя Премьер -
Министра Республики Казахстан -
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 4 декабря 2018 года № 489
Утвержден
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 21 июля 2015 года № 4-4/679
Стандарт государственной услуги "Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
Прием заявок (переводных заявок) и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги

Ескертпе: тыңайтқыштарды енгізу нормаларынан төмен сатып алған кезде субсидиялар сомасы 6-баған х 8-баған х 10-баған формуласы бойынша есептеледі, енгізу нормаларынан асқан жағдайда, субсидиялар сомасы 5-баған х 6-баған х 10-баған формуласы бойынша есептеледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Ауыл шаруашылығы дақылдарына (cүрі жерге) сатып алынған тыңайтқыштарды енгізуді қамтамасыз етуге міндеттенемін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00-де қол қойып, жіберді:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Облыс басқармасы (қала басқармасы) 20__ жылғы "__" _____ сағат 00:00-де қабылдады
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Ескертпе:
* Ауыл шаруашылығы кооперативі ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің субсидия алуына арналған осы өтінімді берген жағдайда, өтпелі өтінімнің 2, 3 және 4-жолдарында көрсетілген мәліметтер субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне толтырылады.
Отандық тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидиялар алуға арналған осы өтпелі өтінім әрбір тыңайтқыш түріне толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрінің
2018 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 489 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 21 шілдедегі
№ 4-4/679 бұйрығымен
бекітілген
"Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі

4. Срок оказания государственной услуги – 3 (три) рабочих дня.
В случае подачи переводной заявки оказание государственной услуги приостанавливается, и возобновляется после внесения отечественным производителем удобрений в срок не позднее тридцати календарных дней в переводную заявку сведений по фактически реализованным удобрениям.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – уведомление о перечислении субсидии либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги. Причитающиеся субсидии перечисляются на счета:
1) сельскохозяйственных товаропроизводителей (далее – сельхозтоваропроизводитель) или сельскохозяйственных кооперативов (далее – сельхозкооператив) для возмещения затрат на приобретенные удобрения (за исключением органических) в текущем году и (или) в 4 (четвертом) квартале предыдущего года у продавца удобрений;
2) отечественных производителей удобрений для удешевления стоимости удобрений (за исключением органических), реализованных сельхозтоваропроизводителям или сельхозкооперативам в текущем году и (или) в 4 (четвертом) квартале предыдущего года.
Форма представления результата оказания государственной услуги – электронная.
Уведомление о результате оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа по формам, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон).
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан и статьи 5 Закона прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Услугополучатель представляет на портал в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью, заявку на получение субсидий за приобретенные удобрения по полной стоимости по форме, согласно приложению 3 или переводную заявку об оплате причитающихся субсидий при приобретении удобрения у отечественного производителя удобрений по удешевленной стоимости по форме, согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги.
Подтверждением принятия заявки (переводной заявки) является соответствующий статус в "личном кабинете" услугополучателя в информационной системе субсидирования о принятии запроса для оказания государственной услуги.
По заявкам (переводным заявкам), в которых объем субсидий превышает объем бюджетных средств, предусмотренных в индивидуальном плане финансирования на соответствующий месяц, выплата субсидий осуществляется в следующем месяце.

4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі - 3 (үш) жұмыс күні.
Өтпелі өтінім берілген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету тоқтатылатұрады және отандық тыңайтқыштарды өндіруші өтпелі өтінімге күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей, нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді енгізгеннен кейін қайта басталады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - субсидияны аудару туралы хабарлама не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағымен көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту. Тиесілі субсидиялар:
1) ағымдағы жылы және (немесе) алдыңғы жылдың 4 (төртінші) тоқсанында тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштарға (органикалықтарды қоспағанда) жұмсалған шығындарды өтеу үшін ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің (бұдан әрі - ауылшартауарөндіруші) немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің (бұдан әрі - ауылшаркооперативі);
2) ағымдағы жылы және (немесе) алдыңғы жылдың 4 (төртінші) тоқсанында ауылшартауарөндірушілерге немесе ауылшаркооперативтеріне өткізілген тыңайтқыштардың (органикалықтарды қоспағанда) құнын арзандату үшін отандық тыңайтқыштарды өндірушілердің шоттарына аударылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны - электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі туралы хабарлама осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Мыналардың:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі - жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) порталдың жұмыс кестесі - жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және Заңның 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы порталға осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толық құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидия алуға арналған өтінімді немесе 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тыңайтқышты отандық тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған жағдайда, тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінімді электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанында ұсынады.
Өтінімнің (өтпелі өтінімнің) қабылданғанын субсидиялаудың ақпараттық жүйесіндегі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы тиісті мәртебе растайды.
Субсидиялар көлемі жеке қаржыландыру жоспарында көзделген тиісті айға арналған бюджет қаражаты көлемінен асатын өтінімдер (өтпелі өтінімдер) бойынша субсидиялар төлеу келесі айда жүзеге асырылады.

10. Услугодатели отказывают в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги условиям установленными Правилами субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических), утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 4-4/305 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11223).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя соответствующего услугодателя.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни по адресам, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
В жалобе:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество (при наличии), почтовый адрес;
2) юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы услугодателем является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Также информацию о порядке обжалования действий (бездействий) работника услугодателя можно получить по телефонам Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777.
Услугополучателю в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, срок и место получения ответа на жалобу, контактные данные лица, у которого можно получить информацию о ходе рассмотрения жалобы.
При отправке электронного обращения через портал услугополучателю из "личного кабинета" на портале доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

10. Көрсетілетін қызметті берушілер мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 4-4/305 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11223 болып тіркелген) бекітілген Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидаларында белгіленген шарттарға сәйкес келмеуі.
3-тарау. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым тиісті көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша жазбаша нысанда жұмыс күндері почтамен не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Мыналардың:
1) жеке тұлғаның шағымында аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, почталық мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның шағымында атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Арызға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюы тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушінің шағымды қабылдағанын шағымды қабылдаған адамның аты-жөні мен тегі, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) растайды.
Сондай-ақ, көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8-800-080-7777 телефондары арқылы алуға болады.
Көрсетілетін қызметті алушыға оның шағымының қабылданғанын растау үшін шағымды қабылдаған адам талон береді, онда нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, шағымға жауап алу мерзімі мен орны, шағымның қаралу барысы туралы ақпарат алуға болатын адамның байланыс деректері көрсетіледі.
Портал арқылы электрондық арыз жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға порталдағы "жеке кабинетінен" арыз туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің арызды өңдеуі барысында (шағымның жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып отырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс. Шағымды қараудың нәтижелері туралы уәжді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта арқылы жолданады не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.

12. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;
2) интернет-ресурсе Министерства: www.mgov.kz, раздел "Государственные услуги", подраздел "Адреса мест оказания государственной услуги".
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале и Единого контакт-центра.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Субсидирование стоимости удобрений
(за исключением органических)"
Форма
Уведомление
Уважаемый (-ая)
________________________________________________________________________
(услугополучатель)
По Вашей заявке (переводной заявке) №__________ от "__" _________ 20___ года в предоставлении государственной услуги отказано по причине: __________________.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Субсидирование стоимости удобрений
(за исключением органических)"
Форма
Уведомление
Уважаемый (-ая)
_______________________________________________________________________
(услугополучатель)
По Вашей заявке (переводной заявке) №________ от "__" _______ 20__ года на Ваш счет №__________ перечислена субсидия в размере _________ тенге платежным поручением от "__" ___________ 20__ года.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Субсидирование стоимости удобрений
(за исключением органических)"
Форма
Заявка на получение субсидий за приобретенные удобрения по полной стоимости
В _______________________________________________________________________ области
(полное наименование местного исполнительного органа области)
________________________________________________________________________________
(города республиканского значения, столицы)
от _____________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица)
Прошу выплатить мне субсидии за приобретенные удобрения у продавца удобрений в
объеме ______________ тонн (килограммов, литров) __________________________________,
(вид удобрений)
в размере __________________________________________________________________ тенге.
(сумма цифрами и прописью)

12. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) Министрліктің www.mgov.kz интернет-ресурсындағы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінің "Мемлекеттік қызметтерді көрсету орындарының мекенжайлары" деген кіші бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті" және Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
"Тыңайтқыштар
(органикалықтарды
қоспағанда) құнын
субсидиялау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Хабарлама
Құрметті
________________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушы)
Сіздің 20___ жылғы "__" _________ №__________ өтініміңіз (өтпелі өтініміңіз)
бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден ______________________ себепті бас тартылды.
"Тыңайтқыштар
(органикалықтарды
қоспағанда) құнын
субсидиялау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
Хабарлама
Құрметті
________________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушы)
Сіздің 20___ жылғы "__" _________ №__________ өтініміңіз (өтпелі өтініміңіз) бойынша Сіздің №____________ шотыңызға 20___ жылғы "__" _________ төлем тапсырмасымен ____________ теңге мөлшерінде субсидия аударылды.
"Тыңайтқыштар
(органикалықтарды
қоспағанда) құнын
субсидиялау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Нысан
Толық құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидиялар алуға арналған өтiнiм
(кімге) ______________ облысының (республикалық маңызы бар қаланың, астананың)
________________________________________________________________________________
(облыстың жергілікті атқарушы органының толық атауы)
(кімнен) ________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Тыңайтқыштарды сатушыдан __________ тонна (килограмм, литр) көлемiнде сатып
алынған _____________________________________________________________ тыңайтқышы
(тыңайтқыш түрi)
үшiн маған ___________________ теңге мөлшерінде субсидия төлеуді
(сома санмен және жазбаша)
сұраймын.

1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование_____________________________________________________
БИН______________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя_________________
адрес:____________________________________________________________
номер телефона (факса):____________________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии)_____________________________
ИИН_____________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер ___________________________________________________________
кем выдано_______________________________________________________
дата выдачи_______________________________________________________
адрес:____________________________________________________________
номер телефона (факса):____________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя – для физического лица:
местонахождение__________________________________________________
дата уведомления__________________________________________________

1. Өтінім беруші туралы мәліметтер.
Заңды тұлға үшін:
атауы _____________________________________________________________________
БСН______________________________________________________________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ____________________________________
мекенжайы: _______________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ______________________________________________________
Жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _____________________________________________
ЖСН_____________________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі ____________________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
мекенжайы:________________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:_______________________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама - жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ____________________________________________________________
хабардар етілген күні________________________________________________________

4. Сведения текущего счета сельскохозяйственного товаропроизводителя или
сельскохозяйственного кооператива в банке второго уровня или национальном операторе почты*:
ИИН/БИН _____________________________________________________
Кбе __________________________________________________________
Реквизиты банка или оператора почты:_____________________________
Наименование банка или оператора почты:_________________________
БИК __________________________________________________________
ИИК _________________________________________________________
БИН _________________________________________________________
Кбе __________________________________________________________
5. Сведения договора купли-продажи между сельскохозяйственным товаропроизводителем
(сельскохозяйственным кооперативом) и продавцом удобрений*:
продавец удобрений (отечественный производитель либо поставщик, либо иностранный производитель)
________________________________________________________________
номер договора__________________________________________________
дата заключения договора_________________________________________
цена без НДС (тенге)_____________________________________________
наименование и БИН продавца удобрений___________________________
адрес местонахождения продавца удобрений_________________________
наименование удобрения__________________________________________
объем удобрения, тонн (килограммов, литров) _______________________
срок оплаты_____________________________________________________
пункт назначения (отпуска)________________________________________
6. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке товаров,
подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение удобрений*:
номер платежного документа ______________________________________
дата выдачи платежного документа ________________________________
номер счет-фактуры______________________________________________
дата выписки ___________________________________________________
номер товарно-транспортной накладной (для удобрений иностранного производства)
_______________________________________________________________
номер акта приема-передачи товара (для удобрений отечественного производства)
_______________________________________________________________

4. Екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ауыл
шаруашылығы тауарын өндірушінің (ауыл шаруашылығы кооперативінің) ағымдағы шотының мәліметтері*:
ЖСН/БСН ________________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________________
Банктің немесе почта операторының деректемелері______________________________
Банктің немесе почта операторының атауы _____________________________________
БСК ______________________________________________________________________
ЖСК _____________________________________________________________________
БСН ______________________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________________
5. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) мен
тыңайтқыштарды сатушының арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері*:
тыңайтқыштарды сатушы (отандық өндіруші немесе жеткізуші не шетелдік өндіруші)
__________________________________________________________________________
шарттың нөмірі ____________________________________________________________
шарттың жасалған күні ______________________________________________________
ҚҚС-сыз бағасы (теңге)______________________________________________________
тыңайтқыштарды сатушының атауы мен БСН-сы ________________________________
тыңайтқыштарды сатушының орналасқан жерінің мекенжайы _____________________
тыңайтқыштың атауы _______________________________________________________
тыңайтқыштың көлемі, тонна (килограмм, литр) _________________________________
төлеу мерзімі ______________________________________________________________
межелі (босату) пункті ______________________________________________________
6. Тыңайтқыштарды сатып алу үшін шеккен шығындарды растайтын (өтінім берген
сәтте) төлем құжаттары, шот-фактуралар, тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері*:
төлем құжатының нөмірі ____________________________________________________
төлем құжатының берілген күні _______________________________________________
шот-фактура нөмірі _________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
тауар-көлік жүкқұжатының нөмірі (шетелдік өндіріс тыңайтқыштары үшін)
__________________________________________________________________________
тауарды қабылдау-тапсыру актісінің нөмірі (отандық өндіріс тыңайтқыштары үшін)
__________________________________________________________________________

7. Сведения из таможенной декларации на товары (для сельскохозяйственного
товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива, который приобрел удобрения
из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер таможенной декларации на товары_____________________________
дата выдачи______________________________________________________
наименование удобрения___________________________________________
единица измерения________________________________________________
количество (объем)**______________________________________________
цена без НДС (тенге)**_____________________________________________
всего стоимость реализации**_______________________________________
наименование иностранного производителя удобрений__________________
адрес местонахождения иностранного производителя удобрений__________
8. Сведения документа, выданного органом государственных доходов, подтверждающего,
что товар ввезен из стран Евразийского экономического союза:
номер документа___________________________________________________
дата выдачи_______________________________________________________
наименование иностранного производителя удобрений__________________
адрес местонахождения иностранного производителя удобрений__________
количество (объем)**_______________________________________________
цена без НДС (тенге)**______________________________________________
всего стоимость реализации**________________________________________
9. Сведения сертификата соответствия на приобретенные удобрения:
номер сертификата_________________________________________________
срок действия сертификата__________________________________________
идентифицированная продукция (наименование, страна происхождения)
заявитель (наименование, адрес) _____________________________________
кем выдан________________________________________________________
10. Сведения сертификата происхождения товара или декларации о происхождении товара
(для сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива,
который приобрел удобрения из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер и дата выдачи_________________________________________________
наименование товара________________________________________________
экспортер/грузоотправитель__________________________________________
импортер/грузополучатель___________________________________________

7. Тауарларға арналған кедендік декларациядан алынған мәліметтер (Еуразиялық
экономикалық одаққа кірмейтін елдерден тыңайтқыш сатып алған ауыл шаруашылығы
тауарын өндіруші немесе ауыл шаруашылығы кооперативі үшін):
тауарларға арналған кедендік декларацияның нөмірі _____________________________
берілген күні ______________________________________________________________
тыңайтқыштың атауы _______________________________________________________
өлшем бірлігі ______________________________________________________________
мөлшері (көлемі)**_________________________________________________________
ҚҚС-сыз бағасы (теңге)**____________________________________________________
өткізу құны, барлығы**______________________________________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің атауы __________________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы
__________________________________________________________________________
8. Мемлекеттік кірістер органы берген, тауардың Еуразиялық экономикалық одақ
елдерінен әкелінгенін растайтын құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі ___________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің атауы __________________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы
__________________________________________________________________________
мөлшері (көлемі)**_________________________________________________________
ҚҚС-сыз бағасы (теңге)**____________________________________________________
өткізу құны, барлығы**______________________________________________________
9. Сатып алынған тыңайтқыштарға арналған сәйкестiк сертификатының мәліметтері:
сертификаттың нөмірі_______________________________________________________
сертификаттың қолданылу мерзімі ____________________________________________
сәйкестендірілген өнім (атауы, шығарушы ел)___________________________________
өтінім беруші (атауы, мекенжайы) _____________________________________________
кім берді __________________________________________________________________
10. Тауардың шығарылуы туралы сертификаттың немесе тауардың шығарылуы туралы
декларацияның мәліметтері (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден
тыңайтқыш сатып алған ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші немесе ауыл шаруашылығы
кооперативі үшін):
нөмірі мен берілген күні _____________________________________________________
тауардың атауы ____________________________________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші ________________________________________________
импорттаушы/жүк алушы____________________________________________________

11. Сведения свидетельства о регистрации химической продукции:
номер свидетельства_________________________________________________
полное название химической продукции________________________________
фирма-производитель________________________________________________
срок действия свидетельства__________________________________________
дата регистрации____________________________________________________
кем выдано_________________________________________________________

11. Химиялық өнімді тіркеу туралы куәліктің мәліметтері:
куәлік нөмірі ______________________________________________________________
химиялық өнімнің толық атауы _______________________________________________
өндіруші фирма ____________________________________________________________
куәліктің қолданылу мерзімі _________________________________________________
тіркелген күні ______________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________________