О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 6-3/597 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 октября 2018 года № 429. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 декабря 2018 года № 17902
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 6-3/597 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12714, опубликован 13 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Правила субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
У. Шукеев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство информации и
коммуникаций Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан – Министра сельского
хозяйства
Республики Казахстан
от 22 октября 2018 года № 429
Утверждены
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 30 июня 2015 года № 6-3/597
Правила
субсидирования стоимости услуг по подаче
воды сельскохозяйственным товаропроизводителям

"Ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 6-3/597 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2018 жылғы 22 қазандағы № 429 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 8 желтоқсанда № 17902 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы №6-3/597 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12714 болып тіркелген, 2016 жылғы 13 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау қағидалары осы бұйрыққа сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
Ө. Шөкеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2018 жылғы 22 қазандағы
№429 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 30 маусымдағы
№ 6-3/597 бұйрығымен
бекітілген
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и определяют порядок субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям (далее – СХТП).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) лицевой счет – совокупность записей, содержащихся в реестре, позволяющих идентифицировать зарегистрированное лицо с целью регистрации предложений и заявок на субсидирование и учета операций по ним;
2) поставщик услуг – лицо, обеспечивающее доступ к информационной системе субсидирования и ее сопровождение, определяемое управлением сельского хозяйства области, городов республиканского значения или Управлением по инвестициям и развитию предпринимательства города Астаны (далее – Управление) в соответствии с законодательством о государственных закупках;
3) заявка – электронная заявка на получение СХТП субсидий на возмещение стоимости услуг по подаче воды;
4) услуги по подаче поливной воды – подача воды путем ее забора из водоисточника (река, родник, оросительная система, распределитель, водовыдел), транспортировки и распределения по водоводам (каналам, трубопроводам) и ее подача в точки выдела воды СХТП;
5) вододатель – физическое или юридическое лицо, осуществляющее подачу воды СХТП и являющееся субъектом естественной монополии по оказанию услуг водохозяйственных систем;
6) субсидирование – финансирование конкретных получателей субсидий на безвозмездной и невозвратной основе, осуществляемое за счет бюджетных средств;
7) информационная система субсидирования – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность регистрации заявки получение субсидий, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки на соответствие условиям субсидирования;
8) веб-портал информационной системы субсидирования интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет, предоставляющий доступ к информационной системе субсидирования;
9) электронный реестр заявок на субсидирование (далее – реестр) – совокупность сведений о заявках на субсидирование агропромышленного комплекса, финансовых институтах, и иные сведения, отраженные в информационной системе субсидирования;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41) тармақшасына сәйкес әзірленді және ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге (бұдан әрі – АШТӨ) су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жеке шот – тізілімде қамтылған, субсидиялауға арналған ұсыныстар мен өтінімдерді тіркеу және олар бойынша операцияларды есепке алу мақсатында тіркелген тұлғаны сәйкестендіруге мүмкіндік беретін жазбалар жиынтығы;
2) көрсетілетін қызметтерді жеткізуші – мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжетімділікті және оны сүйемелдеуді қамтамасыз ететін, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың ауыл шаруашылығы басқармасы немесе Астана қаласының Инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы (бұдан әрі – Басқарма) айқындайтын тұлға;
3) өтінім – АШТӨ-нің су беру жөніндегі көрсететін қызметтер құнын өтеуге субсидиялар алуына арналған электрондық өтінім;
4) суаратын су беру бойынша көрсетілетін қызметтер – су көздерінен (өзен, бұлақ, суландыру жүйесі, сутаратқыш, субөлгіш) су алу жолымен су беру, сутартқыштар (каналдар, құбыр жолдар) арқылы тасымалдау мен бөлу және АШТӨ-ге су бөлу нүктелеріне су беру;
5) су беруші – АШТӨ-ге су беруді жүзеге асыратын және су шаруашылығы жүйелері қызметтерін көрсету бойынша табиғи монополия субъектісі болып табылатын жеке немесе заңды тұлға;
6) субсидиялау – бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын, нақты субсидия алушыларды өтеусіз және қайтарымсыз негізде қаржыландыру;
7) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі – субсидиялау процестерін орындау жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған, субсидиялар алу өтінімін тіркеуге, сондай-ақ өтінімнің субсидиялау шарттарына сәйкестігін автоматты түрде тексеру арқылы оны өңдеуге мүмкіндік беретін ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырушылық ретке келтірілген жиынтығы;
8) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) – Интернет желісінде орналасқан, субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжетімділік беретін интернет-ресурс;
9) субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – агроөнеркәсіптік кешенді субсидиялауға арналған өтінімдер, қаржы институттары туралы мәліметтердің жиынтығы және субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде көрсетілген өзге де мәліметтер;

10) электронная карта поля – информация о поле, расположенном на земельном участке сельскохозяйственного назначения, включающая координаты поворотных точек, информацию о севооборотах за последние два года, и данные со спутников дистанционного зондирования земли;
11) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Получателями субсидий являются СХТП, которые приобрели у вододателя услуги по подаче поливной воды и понесли затраты по их оплате.
4. Объемы поставленной воды СХТП определяются в точке выдела.
5. Размер выделяемых субсидий на один кубический метр поставленной воды устанавливается дифференцированно, в процентном отношении от тарифов, утвержденных в соответствии с Законом Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях" (далее - Закон о естественных монополиях), для СХТП соответствующим территориальным департаментом Комитета по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан, согласно размерам субсидий на 1 кубический метр (далее - м3) приобретенной поливной воды, указанным в пункте 9 настоящих Правил.
Для получения субсидии СХТП оплачивает вододателю разницу между действующим тарифом и субсидируемой частью тарифа, а остальную разницу СХТП оплачивает вододателю после получения субсидий. При этом все условия оплаты субсидии должны прописываться в договоре между вододателем и СХТП.

10) танаптың электрондық картасы – ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесінде орналасқан, бұрылыс нүктелерінің координаталарын, соңғы екі жылдағы ауыспалы егістер туралы ақпаратты және спутниктерден алынатын жерді қашықтықтан зондтау деректерін қамтитын танап туралы ақпарат;
11) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы.
3. Субсидия алушылар су берушіден суаратын су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алған және оларға ақы төлеу бойынша шығын шеккен АШТӨ болып табылады.
4. АШТӨ-ге жеткізілген су көлемі су бөлу нүктесінде анықталады.
5. Жеткізілген судың бір текше метріне бөлінетін субсидиялар мөлшері Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті және тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің тиісті аумақтық департаменті АШТӨ үшін "Табиғи монополиялар туралы" 1998 жылғы 9 шілдедегі № 272 Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Табиғи монополиялар туралы Заңы) сәйкес бекіткен тарифтерге пайыздық қатынаста, осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген сатып алынған суаратын судың 1 текше метріне (бұдан әрі – м3) арналған субсидиялар мөлшеріне сәйкес сараланып белгіленеді.
АШТӨ субсидия алу үшін су берушіге қолданыстағы тариф пен тарифтің субсидияланатын бөлігі арасындағы айырманы төлейді, ал қалған айырманы су берушіге АШТӨ субсидия алғаннан кейін төлейді. Бұл ретте, субсидия төлеудің барлық талаптары су беруші мен АШТӨ арасындағы шартта жазылуы тиіс.
АШТӨ шарт бойынша су берушіге тарифтің субсидияланбайтын бөлігін төлемеген жағдайда, АШТӨ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапты болады.

6. Управление ежегодно в срок до 1 февраля размещает на веб-портале тарифы на подачу воды, утвержденные для СХТП соответствующим территориальным управлением Комитета по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
7. Управление в течение трех рабочих дней после утверждения индивидуального помесячного плана финансирования по субсидированию стоимости услуг по подаче воды сельхозтоваропроизводителям (далее – План финансирования) размещают его на веб-портале.

6. Басқарма жыл сайын, 1 ақпанға дейінгі мерзімде веб-порталға Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті және тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің тиісті аумақтық депртаменті АШТӨ үшін бекіткен су беруге арналған тарифтерді орналастырады.
7. Басқарма АШТӨ-ге су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау жөніндегі ай сайынғы жеке қаржыландыру жоспарын (бұдан әрі – Қаржыландыру жоспары) бекіткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оны веб-порталға орналастырады.

Глава 2. Порядок субсидирования стоимости услуг по подаче воды
сельскохозяйственным товаропроизводителям
Параграф 1. Условия получения субсидий
8. Субсидии, выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи СХТП заявки на получение субсидий на услуги по подаче поливной воды посредством веб-портала "электронного правительства", по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и веб-портала осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

2-тарау. Ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау тәртібі
1-параграф. Субсидиялар алу талаптары
8. Субсидиялар мынадай талаптар сақталған кезде төленеді:
1) АШТӨ-нің осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы суаратын су беру бойынша көрсетілетін қызметтерге субсидиялар алуға өтінім беруі.
"Электрондық үкімет" веб-порталы мен веб-порталының ақпараттық өзара іс-қимылы Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады;

2) регистрации заявки в информационной системе субсидирования.
При наличии СХТП лицевого счета в информационной системе субсидирования, он может самостоятельно осуществить регистрацию заявки в информационной системе субсидирования, в этом случае подача заявки не требуется, и она считается поданной с момента такой регистрации;
3) наличии лицевого счета в информационной системе субсидирования у СХТП, данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица";

2) өтінімді субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркеу.
Субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде АШТӨ-нің жеке шоты болған жағдайда, ол субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде өтінімді тіркеуді өздігінен жүзеге асыра алады, бұл жағдайда өтінімді беру талап етілмейді және ол мұндай тіркелген сәттен бастап берілген болып саналады;
3) деректері субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен ақпараттық өзара
іс-қимылы нәтижесінде расталған ауыл субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде АШТӨ-нің жеке шотының болуы;

4) подтверждении затрат на приобретение услуг по подаче поливной воды в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования и информационной системы по приему и обработке электронных счетов-фактур (наличие соответствующего электронного счета-фактуры вододателя);
5) регистрации в информационной системе субсидирования электронных карт полей на всю площадь пашни земельных участков, принадлежащих СХТП на праве землепользования и (или) частной собственности.

4) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі мен электрондық шот-фактураларды қабылдау мен өңдеу жөніндегі ақпараттық жүйенің ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде суаратын су алу бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алуға жұмсалған шығындардың расталуы (су берушінің тиісті электрондық шот-фактурасының болуы);
5) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде АШТӨ-ге жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында тиесілі жер учаскелерінің бүкіл егістік алаңына арналған танаптардың электрондық карталарының тіркелуі.

Параграф 2. Порядок расчета субсидий
9. Размер субсидии на 1 м3 приобретенной поливной воды составляет 50 % от тарифа с налогом на добавленную стоимость (далее – НДС) для рисовых систем.
Для других СХТП субсидии на 1 м3 кубический метр поставленной воды устанавливается дифференцированно, в процентном отношении от тарифов, независимо от способов полива и составляет:
от 0,4 до 2,0 тг/м3 (тенге на кубический метр)
-
60%
от 2,01 до 4,0 тг/м3 (тенге на кубический метр) -
-
65%

2-параграф. Субсидияларды есептеу тәртібі
9. Сатып алынған суаратын судың 1 м3-іне арналған субсидия мөлшері қосылған құн салығымен (бұдан әрі – ҚҚС) қоса күріш жүйелеріне арналған тарифтің 50%-ын құрайды.
Басқа АШТӨ үшін жеткізілген судың 1 м3-іне (текше метріне) арналған субсидиялар суару тәсілдеріне қарамастан, тарифтерге пайыздық қатынаста сараланып белгіленеді және мыналарды құрайды:
0,40-тан 2,0 тг/м3-ге (текше метрге теңге) дейін
- 60%
2,01-ден 4,0 тг/м3-ге (текше метрге теңге) дейін
- 65%

от 4,01 до 9,0 тг/м3 (тенге на кубический метр) -
-
70%
от 9,01 до 15,0 тг/м3 (тенге на кубический метр) -
-
75%
от 15,01 до 20,0 тг/м3 (тенге на кубический метр) -
-
80%
свыше 20 тг/м3 (тенге на кубический метр) -
-
85%
Для расчета размера субсидий принимается разница между тарифом, утвержденным в соответствии с Законом о естественных монополиях, территориальным департаментом Комитета по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан и минимальной (не субсидируемой) стоимостью услуги по подаче воды (0,40 тг/м3 (тенге на кубический метр)) – субсидируемая часть тарифа.

4,01-ден 9,0 тг/м3-ге (текше метрге теңге) дейін
- 70%
9,01-ден 15,0 тг/м3-ге (текше метрге теңге) дейін
- 75%
15,01-ден 20,0 тг/м3-ге (теңге текше метрге) дейін
- 80%
20 тг/м3-ден жоғары (текше метрге теңге)
- 85%.
Субсидиялар мөлшерін есептеу үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті және тұтынушылар құқықтарын қорғау комитетінің тиісті аумақтық департаменті Табиғи монополиялар туралы Заңына сәйкес бекіткен тариф пен су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтің ең төменгі (субсидияланбайтын) құны (0,40 тг/м3 (текше метрге теңге)) арасындағы айырма (тарифтың субсидияланатын бөлігі) алынады.

Размер субсидии на 1 м3 приобретенной поливной воды рассчитывается по следующей формуле:
S = (T-Smin)*на_%, в соответствии с утвержденными размерами тарифов,
где:
S – размер субсидий в тг/м3 (тенге на кубический метр) приобретенной поливной воды;
T – утвержденный тариф (с НДС) тг/м3 (тенге на кубический метр);
если вододатель является плательщиком НДС и зарегистрирован в установленном законодательством порядке.
Smin – минимальная (не субсидируемая) стоимость услуги по подаче поливной воды (0,40 тг/м3 (тенге на кубический метр).
Для рисовых систем без минимальной (не субсидируемой) стоимости.
10. Объем субсидируемой поливной воды не должен превышать лимита водопользования в разрезе бассейнов и областей (городов республиканского значения, столицы) в соответствии со статьей 82 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года.
Параграф 3. Порядок выплаты субсидий
11. Управление в течение пяти рабочих дней со дня введения в действие настоящих Правил размещает на интернет-ресурсе акимата области, города республиканского значения, столицы и в последующем не позднее 1 марта соответствующего года размещает объявление в средствах массовой информации, на интернет-ресурсе акимата области о периоде приема ежемесячных заявок на получение субсидий на услуги по подаче поливной воды.
12. Для предоставления доступа к данным реестра через веб-портал (далее – Личный кабинет):
1) СХТП должен обладать ЭЦП, для самостоятельной регистрации в информационной системе субсидирования;
2) Управление ежегодно направляет поставщику услуг актуализированные списки своих работников, обладающих ЭЦП.
13. Для регистрации в Личном кабинете, СХТП указываются:
1) для физических лиц и индивидуальных предпринимателей: индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН), фамилия, имя и отчество (при его наличии);
2) для юридических лиц (в том числе иностранных юридических лиц): бизнес-идентификационного номера (далее – БИН), БИН филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия БИН у юридического лица, полного наименования; фамилия, имя и отчество (при его наличии) и ИИН первого руководителя;
3) контактные данные (почтовый адрес, телефон, е-mail);
4) реквизиты банковского счета в банке второго уровня для получения субсидий.
При изменении вышеуказанных данных СХТП в течение одного рабочего дня изменяет данные лицевого счета, внесенные в Личный кабинет.
14. Формирование и регистрация СХТП заявки производится в Личном кабинете в адрес Управления по месту нахождения СХТП в следующем порядке:

Сатып алынған суаратын судың 1 м3-іне арналған субсидия мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
S = (T-Smin)*%-ға, тарифтерді бекітілген ң мөлшерлеріне сәйкес,
мұнда:
S – сатып алынған суаратын судың тг/м3-дегі (текше метрге теңге) субсидия мөлшері;
T – бекітілген тариф, тг/м3 (ҚҚС-ны қоса алғанда) (текше метр теңге);
Ескертпе: егер, су беруші ҚҚС төлеуші болып табылса және заңнамада белгіленген тәртіппен тіркелген болса.
Smin – су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтің ең төменгі (субсидияланбайтын) құны (0,40 тг/м3 текше метрге теңге));
Күріш жүйелері үшін субсидиялау көрсетілетін қызметтердің ең төменгі (субсидияланбайтын) құны есепке алынбай көзделеді.
10. Субсидияланатын суаратын судың көлемі 2003 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Су кодексінің 82-бабына сәйкес бассейндер мен облыстар (республикалық маңызы бар қала, астана) бөлінісіндегі су пайдалану лимитінен аспауы тиіс.
3-параграф. Субсидияларды төлеу тәртібі
11. Басқарма осы Қағидалар қолданысқа енгізілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде облыс, республикалық маңызы бар қала, астана қалалары әкімдігінің интернет-ресурсында және одан кейін тиісті жылдың 1 наурызынан кешіктірмей, бұқаралық ақпарат құралдарында, облыс әкімдігінің интернет-ресурсында суаратын су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтерге субсидиялар алуға арналған ай сайынғы өтінімдерді қабылдау кезеңі туралы хабарландыру орналастырады.
12. Веб-портал арқылы тізілім деректеріне (бұдан әрі – Жеке кабинет) қолжетімділік беру үшін:
1) АШТӨ-нің ақпараттық жүйеде өздігінен тіркелуі үшін ЭСҚ-сы болуы тиіс;
2) Басқарма жыл сайын көрсетілетін қызметтерді жеткізушіге ЭСҚ-сы бар өз қызметкерлерінің өзектендірілген тізімдерін жолдайды.
13. Жеке кабинетте тіркелу үшін АШТӨ мыналарды көрсетеді:
1) жеке тұлғалар мен дарар кәсіпкерлер үшін: жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН), тегі, аты және әкесінің аты (бар болса);
2) заңды тұлғалар (оның ішінде шетелдік заңды тұлғалар) үшін: бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН), шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің БСН-сы – заңды тұлғада БСН болмаған жағдайда, толық атауы; бірінші басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және ЖСН-сы;
3) байланыс деректері (пошталық мекенжай, телефон, е-mail);
4) екінші деңгейдегі банктегі субсидиялар алуға арналған банктік шоттың деректемелері.
АШТӨ жоғарыда көрсетілген деректерін өзгерткен жағдайда бір жұмыс күні ішінде Жеке кабинетке енгізілген жеке шот деректерін өзгертеді.
14. АШТӨ-нің өтінімді қалыртастыруы мен тіркеуі Жеке кабинетте АШТӨ-нің тұрғылықты жері бойынша Басқарманың атына мынадай тәртіппен жүргізіледі:

1) формируется заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки информационной системой субсидирования требований пункта 8 настоящих Правил;
2) заявка регистрируется в информационной системе субсидирования путем ее подписания ЭЦП СХТП и становится доступной в Личном кабинете Управления. На электронный адрес Управление, указанный на веб-портале, направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки.
15. Управление в течение одного рабочего дня с момента регистрации СХТП заявки на веб-портале подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП соответствующего уведомления, сформированного веб-порталом. Данное уведомление становится доступным в Личном кабинете СХТП, в случае подачи заявки через веб-портал. Управление в течение двух рабочих дней с момента получения заявки от СХТП обязан проверить полноту представленный заявки.
16. Управление формирует на веб-портале платежные поручения на выплату субсидий, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент", в течение двух рабочих дней после подтверждения Управлением принятия заявки согласно пункту 15 настоящих Правил.
Глава 3. Отчетность по субсидированию и оценка эффективности
17. Информация по субсидированию предоставляется Министерству в онлайн-режиме путем соответствующего доступа к информационной системе субсидирования через веб-портал.
18. Контроль и мониторинг на территории Республики Казахстан в отношении лиц, получивших субсидий стоимости услуг по подаче воды, проводится в рамках действующего законодательства.
Приложение
к Правилам субсидирования
стоимости услуг по подаче
воды сельскохозяйственным
товаропроизводителям
Руководителю
управления сельского хозяйства области (города)/ управления
по инвестициям и развитию
предпринимательства города Астаны
_______________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
ЗАЯВКА
на получение субсидий на услуги по подаче воды
за _________ месяц 20__ года

1) осы Қағиданың 8-тармағы талаптарын субсидиялаудың ақпараттық жүйесі тексеруі үшін қажетті мәліметтерді енгізе отырып өтінім қалыптастырылады;
2) өтінім АШТӨ-нің ЭСҚ-сын қол қою жолымен субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркеледі және Басқарманың Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Веб-порталда көрсетілген Басқарманың электрондық мекенжайына қарауға өтінім келіп түскен туралы электрондық хабарлама жолданады.
15. АШТӨ веб-порталда өтінімін тіркеген сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде. Басқарма веб-порталда қалыптастырылған тиісті хабарламаға ЭСҚ пайлалана отырып қол қою жолымен оның қабылданғанын растауға міндетті. Өтінім веб-портал арқылы берілген жағдайда, бұл хабарлама АШТӨ-нің Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Басқарма АШТӨ-нен өтінімді алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған өтінімнің толық болуын тексеруге міндетті.
16. Басқарма осы Қағидалардың 15-тармағына сәйкес өтінімнің қабылданғанын растағаннан кейін екі жұмыс күні ішінде веб-порталда "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесінде жүктелетін, субсидиялар төлеуге арналған төлем тапсырмаларын қалыптастырады.
3-тарау. Субсидиялау жөніндегі есептілік және тиімділікті бағалау
17. Субсидиялау жөніндегі ақпарат Министрлікке онлайн-режимде субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне тиісінше қол жеткізу жолымен веб-портал арқылы беріледі.
18. Қазақстан Республикасы аумағында су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтер құны субсидияларын алған тұлғаларға қатысты бақылау мен мониториг қолданыстағы заңнама аясында жүргізіледі.
Ауыл шаруашылығы
тауарларын өндірушілерге су
беру бойынша көрсетілетін
қызметтердің құнын
субсидиялау қағидаларына
қосымша
Облыстың (қаланың) ауыл
шаруашылығы басқармасының
Астана қаласының
Инвестициялар және
кәсіпкерлікті дамыту
басқармасының басшысы
____________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса),
тегі)
20 __ жылғы ____________ айы үшін су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтерге субсидиялар алуға арналған өтінім

1. Сельскохозяйственный товаропроизводитель
______________________________________________________________
(наименование)
2. Местонахождение_____________________________________________
(область, район, поселок, улица)
3. Сведения о заявителе:
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) – для юридического лица (номер, дата и место выдачи)
бизнес-идентификационный номер (БИН)
2.
Документ, удостоверяющий личность – для физического лица
индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
3.
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя – для физического лица
индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
4.
Идентификационный и (или) правоустанавливающий документ на земельный участок, принадлежащий заявителю на правах землепользования или частной собственности
кадастровый номер
5.
Водоисточник
наименование источника (река, родник, оросительная система, распределитель, водовыдел)
тариф вододателя (в тенге)
номер и дата договора с вододателем о представлении услуг по подаче воды
6.
Объем водопотребления поливной воды по видам возделываемых сельскохозяйственных культур
засеваемая культура
площадь посева, гектар
объем водопотребления, тысяч м3 (кубических метров)
способ полива
7.
Информация о наличии текущего счета
реквизиты банковского счета в банке второго уровня для получения субсидий
бизнес-идентификационный код (БИК)
корреспондирующий счет (К/С)
бизнес-идентификационный номер (БИН)
Код бенефициара (Кбе)
8.
Первичные платежные документы на полученную поливную воду
номер
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ____ 20____ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято управлением области в 00:00 часов "__" ______ 20_____ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП

1. Ауыл шаруашылығы тауарларын өндіруші
______________________________________________________________
(атауы)
2. Орналасқан жері: _____________________________________________
(облыс, аудан, кент, көше)
3. Өтінім беруші туралы мәліметтер:
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1.
Заңды тұлға үшін – мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама (нөмірі, берілген күні мен орны)
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)
2.
Жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжат
жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
3
Жеке тұлға үшін – дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы хабарлама
жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
4.
Өтінім берушіге жер пайдалану немесе жеке меншік құқығында тиесілі жер учаскесіне сәйкестендіруші және (немесе) құқық белгілеуші құжат
кадастрлық нөмірі
5.
Су көзі
су көзінің атауы (өзен, бұлақ, суландыру жүйесі, сутаратқыш, субөлгіш)
су берушінің тарифі (теңгемен)
су берушімен жасалған су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді ұсыну туралы шарттың нөмірі және күні
6.
Өңдеп өсірілетін ауыл шаруашылығы дақылдарының түрлері бойынша суаратын суды тұтыну көлемі
егілетін дақыл
егіс алаңы, гектар
су тұтыну көлемі, мың м3 (текше метр)
суару тәсілі
7.
Ағымдағы шотының бар-жоғы туралы ақпарат
екінші деңгейдегі банктегі субсидиялар алуға арналған банктік шоттың деректемелері:
бизнес-сәйкестендіру коды (БСК)
корреспонденттейтін шот (К/С)
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН)
Бенефициар коды (Кбе)
8.
Алынған суаратын суға алғашқы төлем құжаттары
нөмірі
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00 қол қойып, жіберді:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ-ның қойылған күні мен уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Облыс басқармасы 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00 қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ-ның қойылған күні мен уақыты