О внесении изменений и дополнения в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 14 сентября 2018 года № 464 "Об утверждении Правил размещения государственного заказа на обеспечение студентов, магистрантов и докторантов местами в общежитиях"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 21 декабря 2018 года № 700. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 декабря 2018 года № 18017
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 14 сентября 2018 года № 464 "Об утверждении Правил размещения государственного заказа на обеспечение студентов, магистрантов и докторантов местами в общежитиях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17379, опубликован 21 сентября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
в Правилах размещения государственного заказа на обеспечение студентов, магистрантов и докторантов местами в общежитиях, утвержденных указанным приказом:
пункт 5 исключить;
пункты 9 и 10 изложить в следующей редакции:
"9. Оператор, в течение пятнадцати календарных дней со дня поступления заявления потенциального поставщика с приложением документов, указанных в пункте 8 Правил, проводит их проверку на полноту и достоверность с вынесением заключения о результатах проверки (далее – заключение).
При предоставлении потенциальным поставщиком надлежащим образом оформленного заявления с полным пакетом документов, указанного в пункте 8 Правил, оператор, в течение трех рабочих дней со дня вынесения заключения, направляет уполномоченному органу в области образования заключение с приложением документов, предоставленных потенциальным поставщиком, для осуществления процедуры заключения между уполномоченным органом в области образования, оператором и потенциальным поставщиком предварительного договора по обеспечению студентов, магистрантов и докторантов вновь вводимыми местами в общежитиях (далее – предварительный договор), согласно приложению 1-1 к Правилам, в рамках которого потенциальный поставщик вводит в эксплуатацию новые места в общежитиях.
В случае выявления оператором факта предоставления потенциальным поставщиком ненадлежащим образом оформленного заявления и (или) неполного пакета документов, указанных в пункте 8 Правил, оператор, в течение трех рабочих дней со дня вынесения заключения, направляет потенциальному поставщику обоснованный и мотивированный отказ в заключении предварительного договора.

"Студенттерді, магистранттар мен докторанттарды жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 14 қыркүйектегі № 464 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 700 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 25 желтоқсанда № 18017 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Студенттерді, магистранттар мен докторанттарды жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 14 қыркүйектегі № 464 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17379 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 21 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Студенттерді, магистранттар мен докторанттарды жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларында:
5-тармақ алынып тасталсын;
9 және 10-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Оператор әлеуетті өнім берушіден Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген құжаттар қоса берілген өтінім келіп түскен күннен бастап күнтізбелік он бес күн ішінде тексерудің нәтижелері туралы қорытынды (бұдан әрі - қорытынды) шығара отырып, олардың толықтығы мен дұрыстығына тексеру жүргізеді.
Әлеуетті өнім беруші Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген құжаттар пакеті толық, дұрыс ресімделген өтінішті ұсынған кезде оператор қорытынды шығарылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде Қағидаларға 1-1-қосымшаға сәйкес білім беру саласындағы уәкілетті орган, оператор және әлеуетті өнім беруші арасында әлеуетті өнім берушінің жатақханалардағы жаңа орындарды пайдалануға енгізуі көзделген студенттерді, магистранттар мен докторанттарды жатақханалардағы жаңадан енгізілген орындармен қамтамасыз ету жөніндегі алдын ала шартты (бұдан әрі - алдын ала шарт) жасасу рәсімін жүзеге асыру үшін әлеуетті өнім берушінің ұсынған құжаттары қоса тіркелген қорытындыны білім беру саласындағы уәкілетті органға жолдайды.
Оператор әлеуетті өнім берушінің Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) дұрыс ресімделмеген өтінішті ұсыну фактісін анықтаған жағдайда, оператор қорытынды шығарылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде әлеуетті өнім берушіге алдын ала шартты жасасудан бас тарту туралы негізделген және дәлелді жауабын жолдайды.

10. Уполномоченный орган в области образования в течение сорока пяти календарных дней со дня поступления от оператора заключений, указанных в пунктах 9 и 13 Правил соответственно:
1) осуществляет процедуру заключения предварительного договора;
2) осуществляет процедуру заключения договора между уполномоченным органом в области образования, оператором и поставщиком.";
пункты 13, 14 и 15 изложить в следующей редакции:
"13. Для размещения государственного заказа на обеспечение студентов, магистрантов и докторантов местами в общежитиях потенциальный поставщик предоставляет оператору копии документов, подтверждающих ввод в эксплуатацию новых мест в общежитии и регистрацию обременения права на изменение целевого назначения общежития на срок не менее двадцати лет с приложением справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках.
Оператор, в течение пятнадцати календарных дней со дня получения от потенциального поставщика документов, указанных в настоящем пункте Правил, проводит их проверку на полноту и достоверность с вынесением заключения.
При предоставлении потенциальным поставщиком надлежащим образом оформленных документов, указанных в настоящем пункте Правил, оператор, в течение трех рабочих дней со дня вынесения заключения, направляет уполномоченному органу в области образования заключение с приложением документов, предоставленных потенциальным поставщиком, для осуществления процедуры заключения договора.
В случае выявления оператором факта предоставления потенциальным поставщиком ненадлежащим образом оформленных документов, указанных в настоящем пункте Правил, оператор, в течение трех рабочих дней со дня вынесения заключения, направляет потенциальному поставщику обоснованный и мотивированный отказ в заключении договора.
14. Ввод в эксплуатацию новых мест в общежитии производится потенциальным поставщиком в течение двадцати четырҰх месяцев с даты заключения предварительного договора.
15. Срок размещения государственного заказа на обеспечение студентов, магистрантов и докторантов местами в общежитиях составляет девяносто шесть месяцев.
В случае смены собственника общежития, срок размещения государственного заказа на обеспечение студентов, магистрантов и докторантов местами в общежитиях уменьшается соразмерно сроку размещения государственного заказа у предыдущего собственника общежития.";
пункт 16 исключить;
абзац двадцать шестой приложения 1 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"2) признанным аварийным (ветхим). А также эксплуатируемым или введенным в эксплуатацию более пятидесяти лет назад, за исключением случаев предоставления потенциальным поставщиком оператору заключения о состоянии здания по результатам технического обследования надежности и устойчивости зданий и сооружений с оценкой технического состояния как исправного или работоспособного;";

10. Білім беру саласындағы уәкілетті орган оператордан Қағидалардың 9 және 13-тармақтарында көрсетілген қорытындылар келіп түскен күннен бастап қырық бес күнтізбелік күн ішінде тиісінше:
1) алдын ала шартты жасасу рәсімін жүзеге асырады;
2) білім беру саласындағы уәкілетті орган, оператор және өнім беруші арасында шарт жасасу рәсімін жүзеге асырады.";
13, 14 және 15-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Студенттерді, магистранттар мен докторанттарды жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырысты орналастыру үшін әлеуетті өнім беруші операторға жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) туралы анықтама мен оның техникалық сипаттамасын қоса бере отырып, жатақханада жаңа орындардың пайдалануға енгізілгенін және жатақхананың нысаналы мақсатын өзгертуге кемінде жиырма жылға құқық ауыртпалығының тіркелгенін растайтын құжаттардың көшірмесін ұсынады.
Оператор әлеуетті өнім берушіден Қағидалардың осы тармағында көрсетілген құжаттарды алған күннен бастап күнтізбелік он бес күннің ішінде қорытынды шығара отырып, олардың толықтығы мен дұрыстығына тексеру жүргізеді.
Әлеуетті өнім беруші Қағидалардың осы тармағында көрсетілген құжаттарды дұрыс ресімдеп ұсынған кезде, оператор қорытынды шығарылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде әлеуетті өнім берушінің шартты жасасу рәсімін жүзеге асыру үшін ұсынған құжаттары қоса тіркелген қорытындыны білім беру саласындағы уәкілетті органға жолдайды.
Оператор әлеуетті өнім берушінің Қағидалардың осы тармағында көрсетілген құжаттардың дұрыс ресімделмеген түрде ұсыну фактісін анықтаған жағдайда, қорытынды шығарылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде әлеуетті өнім берушіге шарт жасасудан бас тарту туралы негізделген және дәлелді жауабын жолдайды.
14. Жатақханадағы жаңа орындарды пайдалануға енгізуді әлеуетті өнім беруші алдын ала шарт жасалған күннен бастап жиырма төрт ай ішінде жүргізеді.
15. Студенттерді, магистранттар мен докторанттарды жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырысты орналастыру мерзімі тоқсан алты айды құрайды.
Жатақхананың меншік иесі ауысқан жағдайда студенттерді, магистранттар мен докторанттарды жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырысты орналастыру мерзімі жатақхананың алдыңғы меншік иесі кезіндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру мерзіміне шамалас азайтылады.";
16-тармақ алынып тасталсын;
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымшаның жиырма алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) апатты (тозығы жеткен) деп танылған. Сондай-ақ, әлеуетті өнім берушіден операторға ғимараттың және құрылыстың беріктігі мен орнықтылығын техникалық тексерудің нәтижелері бойынша техникалық жай-күйі ақаусыз немесе жұмысқа жарамды деп бағаланған ғимараттың жай-күйі туралы қорытынды ұсынылған жағдайларды қоспағанда пайдаланылып жүргеніне немесе пайдалануға енгізілгеніне елу жылдан астам уақыт өткен;";

дополнить приложением 1-1 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного планирования Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней со дня государственной регистрации настоящего приказа предоставление в Департамент юридической службы Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Асылову Б.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие со 2 октября 2018 года.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев
Приложение
к приказу Министра
образования
и науки Республики Казахстан
от 21 декабря 2018 года № 700
Приложение 1-1
к Правилам размещения
государственного заказа на
обеспечение студентов,
магистрантов и докторантов
местами в общежитиях
Предварительный договор по обеспечению студентов, магистрантов и докторантов вновь вводимыми местами в общежитиях
г. Астана "__"__________20___г.
Государственное учреждение "Министерство образования и науки Республики Казахстан", именуемое в дальнейшем "Заказчик", от лица которого выступает _________________, действующий на основании _____, с одной стороны, и ________________________ именуемый (-ое, -ая) в дальнейшем "Потенциальный поставщик", от лица которого выступает __________________, действующий на основании __________________, с другой стороны, ______________________, именуемое в дальнейшем "Оператор", от лица которого выступает _____________________, действующий на основании ________, с третьей стороны, далее совместно именуемые "Стороны", а по отдельности "Сторона" или как указано выше, принимая во внимание пункт 2-2 статьи 8 Закона Республики Казахстан "Об образовании" (далее – Закон) и Правила размещения государственного заказа на обеспечение студентов, магистрантов и докторантов местами в общежитиях, утвержденные приказом и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 14 сентября 2018 года № 464 (далее – Правила), заключили настоящий Предварительный договор по обеспечению студентов, магистрантов и докторантов вновь вводимыми местами в общежитиях (далее – Договор) о нижеследующем:

осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 1-1-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Бюджеттік жоспарлау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдауды;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Б.А. Асыловаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі және 2018 жылғы 2 қазаннан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2018 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 700 бұйрығына
қосымша
Студенттерді, магистранттар
мен докторанттарды
жатақханалардағы орындармен
қамтамасыз етуге мемлекеттік
тапсырысты орналастыру
қағидаларына
1-1-қосымша
Студенттерді, магистранттар мен докторанттарды жатақханаларда жаңадан енгізілетін орындармен қамтамасыз ету жөніндегі алдын ала шарт
Астана қ. 20___жылғы "_____"__________
Бұдан әрі "Тапсырыс беруші" деп аталатын "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" мемлекеттік мекемесі атынан ______ негізінде әрекет етуші ________________ бір тараптан, ___________________________, бұдан әрі "Әлеуетті өнім беруші" деп аталатын, атынан ______ негізінде әрекет етуші ________________ басқа тараптан және ____________________________, бұдан әрі "Оператор" деп аталатын, атынан ______ негізінде әрекет етуші ________________ үшінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар", ал жеке дара "Тарап" деп, немесе жоғарыда көрсетілгендей аталатындар "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 8-бабының 2-2-тармағын және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушысының 2018 жылғы 14 қыркүйектегі № 464 бұйрығымен бекітілген Студенттерді, магистранттар мен докторанттарды жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларын (бұдан әрі - Қағидалар) назарға ала отырып, төмендегілер туралы осы Студенттерді, магистранттар мен докторанттарды жатақханаларда жаңадан енгізілетін орындармен қамтамасыз ету жөніндегі алдын ала шартты (бұдан әрі - Шарт) жасасты:

1. Предмет Договора
1.1. Потенциальный поставщик обязуется оказать услуги по обеспечению введения не менее __ (указать количество) __ новых мест в общежитии для студентов, магистрантов и докторантов путем ________ (указать строительства нового общежития или реконструкции здания под общежитие) _______ (далее – Услуги), а Заказчик обязуется заключить с Потенциальным поставщиком договор (-ы) государственного заказа на обеспечение студентов, магистрантов и докторантов местами в общежитиях (далее – Договор государственного заказа) в срок, порядке и на условиях, предусмотренных Правилами.
1.2. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный Договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий Договор;
2) техническая спецификация*.
Примечание*: В случае строительства Сторонами заполняется и подписывается техническая спецификация согласно приложению 1 к Договору. В случае реконструкции Сторонами заполняется и подписывается техническая спецификация согласно приложению 2 к Договору).
2. Оказание Услуг
2.1. Оказание Услуг осуществляется Потенциальным поставщиком с соблюдением следующего порядка:
1) ________ (указать строительство нового общежития или реконструкция здания под общежитие) _______;
2) введение в эксплуатацию общежития;
3) государственная регистрация в правовом кадастре обременения права на изменение целевого назначения общежития, согласно пункту 2-2 статьи 8 Закона;
4) направление Оператору копий документов, подтверждающих ввод в эксплуатацию новых мест в общежитии и регистрацию обременения права на изменение целевого назначения общежития на срок не менее двадцати лет с приложением справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках;
5) заключение между Сторонами Договора государственного заказа;
6) регистрация Договора государственного заказа в территориальных подразделениях центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета;
7) ежемесячное предоставление Оператору информации о фактически занятых студентами, магистрантами и докторантами местах в общежитии по состоянию на последний день месяца;
8) получение выплат по государственному заказу на обеспечение студентов, магистрантов и докторантов местами в общежитиях (далее – государственный заказ) в рамках Договора государственного заказа.
2.2. Ввод в эксплуатацию новых мест в общежитии производится Потенциальным поставщиком в течение двадцати четырҰх месяцев с даты заключения настоящего Договора.
3. Сумма Договора и условия оплаты

1. Шарттың мәні
1.1. Әлеуетті өнім беруші ________ (жаңа жатақхананың құрылысын немесе ғимараттың жатақханаға реконструкциясын көрсеу) _____ арқылы студенттерге, магистранттар мен докторанттарға арналған жатақханада кемінде __ (санын көрсету) __ жаңа орынды енгізу бойынша қызметтерді (бұдан әрі - Қызметтер) көрсетуге, ал Тапсырыс беруші Өнім берушімен Қағидаларда көзделген мерзімде, тәптіпте және шарттарда студенттерді, магистранттар мен докторанттарды жатақханаларда орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырыс шарт(-тар)ын (бұдан әрі - Мемлекеттік тапсырыс шарты) жасасуға міндеттенеді.
1.2. Төменде атап көрсетілген құжаттар мен оларда келісілген шарттар осы Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып табылады, атап айтқанда:
1) осы Шарт;
2) техникалық ерекшелік*.
Ескерту*: құрылыс жағдайында Тараптар Шартқа 1-қосымшаға сәйкес техникалық ерекшелікті толтырады және оған қол қояды. Реконструкция жағдайында Тараптар Шартқа 2-қосымшаға сәйкес техникалық ерекшелікті толтырады және оған қол қояды.
2. Қызметтерді көрсету
2.1. Әлеуетті өнім беруші Қызметтер көрсетуді мынадай тәртіпті сақтай отырып жүзеге асырады:
1) ________ (жаңа жатақхананың құрылысын немесе ғимараттың жатақханаға реконструкциясын көрсеу) _______;
2) жатақхананы пайдалануға енгізу;
3) Заңның 8-бабының 2-2-тармағына сәйкес құқықтық кадастрда жатақхананың нысаналы мақсатын өзгертуге ауыртпалық құқығын мемлекеттік тіркеу;
4) Операторға жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) мен оның техникалық сипаттамалары туралы анықтаманы қоса тіркей отырып, жатақханадағы жаңа орындардың пайдалануға енгізілуін және кемінде жиырма жылға жатақхананың нысаналы мақсатын өзгертуге ауыртпалық құқығының тіркелуін растайтын құжаттардың көшірмелерін жіберу;
5) Тараптар арасында Мемлекеттік тапсырыс шартын жасасу;
6) бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінде Мемлекеттік тапсырыс шартын тіркеу;
7) ай сайын Операторға айдың соңғы күніндегі жағдай бойынша жатақханадағы студенттер, магистранттар және докторанттар нақты тұрып жатқан орындар туралы ақпарат беру;
8) Мемлекеттік тапсырыс шарты шеңберінде студенттерді, магистранттар мен докторанттарды жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырыс (бұдан әрі - мемлекеттік тапсырыс) бойынша төлемдерді алу.
2.2. Жатақханаларда жаңа орындарды пайдалануға енгізуді Әлеуетті өнім беруші осы Шарт жасалған күннен бастап жиырма төрт айдың ішінде жүргізеді.
3. Шарттың сомасы және ақы төлеу шарттары

3.1. Настоящий Договор не предусматривает произведение выплат по государственному заказу.
Выплаты по государственному заказу осуществляются в рамках Договора государственного заказа, заключаемого между Заказчиком, Оператором и Потенциальным поставщиком на условиях, предусмотренных Правилами.
3.2. Оплата за проживание в общежитии не включается в состав государственного заказа.
3.3. Объем финансирования в рамках размещения государственного заказа определяется как произведение количества мест в общежитии и размера государственного заказа за одно место в общежитии.
Годовой размер государственного заказа за одно место в общежитии, составляет:
1) при строительстве – 122-кратный размер месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на финансовый год, соответствующий году введения в эксплуатацию общежития;
2) при реконструкции – 47-кратный размер месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на финансовый год, соответствующий году введения в эксплуатацию общежития.
3.4. Срок размещения государственного заказа составляет девяносто шесть месяцев.
При этом, в течение первых двенадцати последовательных календарных месяцев размещения государственного заказа, количество финансируемых мест в общежитии определяется по следующей формуле:
КФМ = ФЗМО × ПК,
где:
КФМ – количество финансируемых мест в первые двенадцать последовательных календарных месяцев, максимальный размер которого не может превышать общего количества мест в общежитии;
ФЗМО – фактически занятые студентами, магистрантами и докторантами места в общежитии;
ПК – поправочный коэффициент, размер которого равен двум.
По истечении первых двенадцати последовательных календарных месяцев размещения государственного заказа количество финансируемых мест в общежитии определяется по фактически занятым студентами, магистрантами и докторантами местам в общежитии, без учета поправочного коэффициента.
3.5. В случае, если месяц выплат приходится на период зимних или летних каникул студентов, магистрантов и докторантов, выплаты по государственному заказу осуществляются на основании информации о фактически занятых студентами, магистрантами и докторантами местах в общежитии за последний учебный месяц, предшествующий зимним или летним каникулам студентов, магистрантов и докторантов.
4. Права и обязанности Сторон
4.1. Потенциальный поставщик обязуется:
1) обеспечить полное и надлежащее исполнение взятых на себя обязательств по Договору;
2) при исполнении своих обязательств по Договору обеспечить соответствие оказываемых Услуг требованиям, указанным в приложении к настоящему Договору;

3.1. Осы Шарт мемлекеттік тапсырыс бойынша төлемдердің жүргізілуін көздемейді.
Мемлекеттік тапсырыс бойынша төлемдер Тапсырыс беруші, Оператор және Әлеуетті өнім беруші арасында жасалатын Мемлекеттік тапсырыс шартының шеңберінде Қағидаларда көзделген шарттарда жүзеге асырылады.
3.2. Жатақханаларда тұру ақысы мемлекеттік тапсырыстың құрамына кірмейді.
3.3. Мемлекеттік тапсырысты орналастыру шеңберінде қаржыландыру көлемі жатақханадағы орындар саны мен жатақханадағы бір орын үшін мемлекеттік тапсырыс мөлшерінің көбейтіндісі ретінде анықталады.
Жатақханадағы бір орын үшін мемлекеттік тапсырыстың жылдық мөлшері мынаны құрайды:
1) құрылыс салынатын жағдайда - жатақхананы пайдалануға енгізу жылына сәйкес қаржы жылына республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 122 еселенген мөлшері;
2) реконструкция жасалатын жағдайда - жатақхананы пайдалануға енгізу жылына сәйкес қаржы жылына республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 47 еселенген мөлшері.
3.4. Мемлекеттік тапсырысты орналастыру мерзімі тоқсан алты айды құрайды.
Бұл ретте, мемлекеттік тапсырысты орналастырудың алғашқы он екі тізбекті күнтізбелік ай ішінде жатақханадағы қаржыландырылатын орындардың саны мына формула бойынша анықталады:
ҚОС = ЖНТО × ТК,
мұндағы:
ҚОС - максималды мөлшері жатақханадағы орындардың жалпы санынан аспайтын, алғашқы он екі тізбекті күнтізбелік айда қаржыландырылатын орындар саны;
ЖНТО - жатақханадағы студенттер, магистранттар мен докторанттар нақты тұрып жатқан орындар;
ТК - мөлшері екіге тең түзету коэффициенті.
Мемлекеттік тапсырысты орналастырудың алғашқы он екі тізбекті күнтізбелік айы аяқталған соң жатақханалардағы қаржыландырылатын орындардың саны жатақханадағы студенттер, магистранттар мен докторанттар нақты тұрып жатқан орындар бойынша, түзету коэффициентін есепке алусыз анықталады.
3.5. Егер төлем айы студенттердің, магистранттар мен докторанттардың жазғы немесе қысқы демалысы кезеңіне сәйкес келген жағдайда мемлекеттік тапсырыс бойынша төлемдер студенттердің, магистранттар мен докторанттардың жазғы немесе қысқы демалысы алдындағы соңғы оқу айына жатақханадағы студенттер, магистранттар мен докторанттар нақты тұрып жатқан орындар туралы ақпараттың негізінде жүзеге асырылады.
4. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
4.1. Әлеуетті өнім беруші:
1) Шарт бойынша өзіне алған міндеттемелердің толық және тиісінше орындалуын қамтамасыз етуге;
2) Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау барысында көрсететін Қызметтердің осы Шартқа қосымшада көрсетілген талаптарға сәйкес келуін қамтамасыз етуге;

3) по первому требованию Заказчика или Оператора предоставлять информацию о ходе исполнения обязательств по Договору;
4) ввести в эксплуатацию новые места в общежитии для студентов, магистрантов и докторантов в течение двадцати четырҰх месяцев с даты подписания настоящего Договора;
5) обратиться в компетентные органы с заявлением о государственной регистрации в правовом кадастре обременения права на изменение целевого назначения общежития, согласно пункту 2-2 статьи 8 Закона;
6) предоставить Оператору документы, подтверждающие ввод в эксплуатацию новых мест в общежитии и регистрацию обременения права на изменение целевого назначения общежития, справку о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках, а также технический паспорт на общежитие;
7) не изменять целевое назначение общежития в течение двадцати лет с даты предоставления Оператору документов, подтверждающих ввод в эксплуатацию новых мест в общежитии и регистрацию обременения права на изменение целевого назначения общежития, а также использовать общежитие по целевому назначению;
8) ежемесячно, в течение срока размещения государственного заказа, начиная с даты заключения Договора государственного заказа, предоставлять Оператору реестр, содержащий сведения о фактически занятых студентами, магистрантами и докторантами местах в общежитии по состоянию на последний день месяца, по форме согласно приложению 2 к Правилам;
9) поддерживать общежитие в надлежащем состоянии, пригодном для его использования по целевому назначению, путем своевременного осуществления текущего и (или) капитального ремонтов;
10) создавать условия для заполнения общежития студентами, магистрантами и докторантами;
11) в случае изменения местонахождения, адреса или иных контактных данных Потенциального поставщика письменно уведомить об этом Оператора в течение пятнадцати календарных дней со дня их изменения;
12) в случае смены собственника общежития, письменно уведомить об этом Заказчика и Оператора в течение пяти рабочих дней.
4.2. Заказчик и Оператор обязуются заключить с Потенциальным поставщиком договор государственного заказа в порядке и на условиях, предусмотренных Правилами.
4.3. Оператор обязуется:
1) в течение пятнадцати календарных дней со дня получения от Потенциального поставщика документов, подтверждающих ввод в эксплуатацию новых мест в общежитии и регистрацию обременения права на изменение целевого назначения общежития на срок не менее двадцати лет с приложением справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках, провести их проверку на полноту и достоверность с вынесением заключения;

3) Тапсырыс берушінің немесе Оператордың бірінші талап етуі бойынша Шарт бойынша міндеттемелердің орындалу барысы туралы ақпарат беруге;
4) Осы Шартқа қол қойылған күннен бастап жиырма төрт айдың ішінде студенттерге, магистранттар мен докторанттарға арналған жатақханада жаңа орындарды пайдалануға енгізуге;
5) Заңның 8-бабының 2-2-тармағына сәйкес құқықтық кадастрда жатақхананың нысаналы мақсатын өзгертуге ауыртпалық құқығын мемлекеттік тіркеу туралы өтінішпен құзырлы органдарға жүгінуге;
6) Операторға жатақханадағы жаңа орындардың пайдалануға енгізілгенін және жатақхананың нысаналы мақсатын өзгертуге құқық ауыртпалығының тіркелгенін растайтын құжаттарды, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалық) мен оның техникалық сипаттамалары туралы анықтаманы, сондай-ақ жатақханаға техникалық паспортты ұсынуға;
7) Операторға жатақханадағы жаңа орындардың пайдалануға енгізілгенін және жатақхананың нысаналы мақсатын өзгертуге құқық ауыртпалығының тіркелгенін растайтын құжаттар ұсынылған күннен бастап жиырма жыл ішінде жатақхананың нысаналы мақсатын өзгертпеуге, сондай-ақ жатақхананы нысаналы мақсаты бойынша пайдалануға;
8) Мемлекеттік тапсырыс шарты жасалған күннен бастап мемлекеттік тапсырыстың орналасу мерзімі ішінде Операторға Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша айдың соңғы күніндегі жағдай бойынша жатақханадағы студенттер, магистранттар және докторанттар нақты тұрып жатқан орындар туралы мәліметтерді қамтитын тізілімді ай сайын беруге;
9) ағымдағы және (немесе) күрделі жөндеуді уақытында жүзеге асыру арқылы жатақхананы оның нысаналы мақсаты бойынша пайдалану үшін жарамды болатын тиісті күйде ұстауға;
10) жатақхананы студенттермен, магистранттармен және докторанттармен толтыру үшін жағдай жасауға;
11) Әлеуетті өнім берушінің орналасқан орны, мекенжайы немесе өзге байланыс деректері өзгерген жағдайда олар өзгерген күннен бастап он бес күнтізбелік күн ішінде бұл жөнінде Операторға жазбаша хабарлауға;
12) Жатақхананың меншік иесі ауысқан жағдайда бес жұмыс күні ішінде бұл жөнінде Тапсырыс берушіге және Операторға хабарлауға міндеттенеді.
4.2. Тапсырыс беруші мен Оператор Әлеуетті өнім берушімен Қағидаларда көзделген тәртіпте және шарттарда мемлекеттік тапсырыс шартын жасасуға міндеттенеді.
4.3. Оператор:
1) Әлеуетті өнім берушіден жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) мен оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама қоса берілген жатақханадағы жаңа орындардың пайдалануға енгізілуін және кемінде жиырма жылға жатақхананың нысаналы мақсатын өзгертуге ауыртпалық құқығының тіркелуін растайтын құжаттарды алған күннен бастап он бес күнтізбелік күн ішінде олардың толықтығын және дұрыстығын тексеріп, қорытынды шығаруға;

2) при предоставлении Потенциальным поставщиком надлежащим образом оформленных документов, указанных в подпункте 1) настоящего пункта Договора, в течение трех рабочих дней со дня вынесения заключения, направить Заказчику заключение с приложением документов, предоставленных Потенциальным поставщиком, для осуществления процедуры заключения Договора государственного заказа с одновременным уведомлением Потенциального поставщика;
3) в случае выявления Оператором факта предоставления Потенциальным поставщиком ненадлежащим образом оформленных документов, указанных в подпункте 1) настоящего пункта Договора, в течение трех рабочих дней со дня вынесения заключения, направить Потенциальному поставщику обоснованный и мотивированный отказ в заключении Договора государственного заказа;
4) предоставлять по требованию Заказчика данные о количестве мест в общежитиях, планируемых к вводу в эксплуатацию Потенциальным поставщиком;
5) ежемесячно (ежеквартально) предоставлять Заказчику подписанный трехсторонний акт сверки между Потенциальным поставщиком, организацией технического и профессионального, послесреднего, высшего и (или) послевузовского образования, потребности которой покрывает общежитие и Оператором по фактическому контингенту проживающих студентов, магистрантов и докторантов в случае нахождения общежития на территории учебного заведения.
4.4. Заказчик и Оператор вправе осуществлять мониторинг введения Потенциальным поставщиком новых мест в общежитии, а также фактически занятых студентами, магистрантами и докторантами мест в общежитии.
5. Проверка Услуг на соответствие Договору
5.1. Заказчик и Оператор или их представители проводят контроль и проверку оказываемых Услуг на предмет соответствия требованиям, указанным в Договоре. Заказчик и Оператор своевременно в письменном виде уведомляют Потенциального поставщика о своих представителях, определенных для этих целей.
5.2. Если результаты оказанных Услуг при проверке будут признаны не соответствующими требованиям Договора, Потенциальный поставщик принимает меры по устранению несоответствий требованиям, без каких-либо дополнительных затрат со стороны Заказчика, в течение 15 календарных дней после дня уведомления Потенциального поставщика о результатах проверки.
6. Гарантия
6.1. Потенциальный поставщик гарантирует обеспечение бесперебойного, качественного и своевременного оказания Услуг.
6.2. Потенциальный поставщик гарантирует безвозмездное исправление ошибок, недоработок и других несоответствий Услуг требованиям Договора.
7. Ответственность Сторон

2) Әлеуетті өнім беруші осы Шарттың 1) тармақшасында көрсетілген, тиісінше ресімделген құжаттарды ұсынған кезде қорытынды шығарылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде, бір уақытта Әлеуетті өнім берушіге хабарлай отырып, Әлеуетті өнім берушінің Мемлекеттік тапсырыс шартын жасасу рәсімін жүзеге асыру үшін ұсынған құжаттарын қоса тіркеп, Тапсырыс берушіге жолдауға;
3) Оператор Әлеуетті өнім берушінің осы Шарттың 1) тармақшасында көрсетілген, дұрыс ресімделмеген құжаттарды ұсыну фактісін анықтаған жағдайда қорытынды шығарылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде Әлеуетті өнім берушіге Мемлекеттік тапсырыс шартын жасасудан бас тарту туралы негізделген жауабын жолдауға;
4) Тапсырыс берушінің талабы бойынша Әлеуетті өнім беруші пайдалануға енгізуді жоспарлаған жатақханалардағы орындардың саны туралы деректерді ұсынуға;
5) жатақхана оқу орнының аумағында орналасқан жағдайда ай сайын (тоқсан сайын) тұратын студенттердің, магистранттар мен докторанттардың нақты контингенті бойынша Әлеуетті өнім берушімен, қажеттіліктерін жатақхана өтейтін техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымымен және Оператормен арадағы қол қойылған үшжақты салыстыру актісін Тапсырыс берушіге ұсынуға міндеттенеді.
4.4. Тапсырыс беруші мен Оператор Әлеуетті өнім берушінің жатақханада жаңа орындарды енгізуіне, сондай-ақ жатақханадағы студенттер, магистранттар мен докторанттар нақты тұрып жатқан орындарға мониторинг жүргізуге құқылы.
5. Қызметтердің Шартқа сәйкестігін тексеру
5.1. Тапсырыс беруші мен Оператор немесе олардың өкілдері көрсетілетін Қызметтердің Шартта көрсетілген талаптарға сәйкес келуіне бақылау және тексеру жүргізеді. Тапсырыс беруші және Оператор осы мақсаттарға тағайындалған өз өкілдері туралы Әлеуетті өнім берушіні уақтылы жазбаша түрде хабардар етеді.
5.2. Егер көрсетілген Қызметтердің нәтижелері тексеру барысында Шарттың талаптарына сәйкес келмейді деп танылса, Әлеуетті өнім беруші тексерудің нәтижелері туралы хабарлама алған күннен кейін 15 күнтізбелік күн ішінде, Тапсырыс берушінің тарапынан ешқандай қосымша шығындарсыз, талаптарға сәйкессіздіктерді жою бойынша шаралаларды қабылдайды.
6. Кепілдік
6.1. Әлеуетті өнім беруші Қызметтердің үздіксіз, сапалы және уақытында көрсетілуін қамтамасыз етуге кепілдік береді.
6.2. Әлеуетті өнім беруші Қызметтердің қателерін, кемшіліктерін және Шарттың талаптарына басқа сәйкесссіздіктерді өтеусіз түзеуге кепілдік береді.
7. Тараптардың жауапкершілігі

7.1. В случае невыполнения или ненадлежащего выполнения Сторонами своих обязательств в рамках настоящего Договора все споры и разногласия разрешаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
7.2. Ответственность Сторон за невыполнение или ненадлежащее выполнение обязательств по Договору предусматривается условиями Договора и законодательством Республики Казахстан.
7.3. Оператор несет ответственность, согласно действующему законодательству Республики Казахстан:
1) за достоверность представленных Заказчику данных по количеству мест в общежитиях, планируемых к вводу в эксплуатацию Потенциальным поставщиком;
2) за предоставленные Заказчику данных о результатах проверки фактически занятых студентами, магистрантами и докторантами местами в общежитиях.
7.4. Потенциальный поставщик несет ответственность за достоверность предоставленного Оператору реестра, содержащего сведения о фактически занятых студентами, магистрантами и докторантами местами в общежитиях, согласно действующему законодательству Республики Казахстан.
7.5. Потенциальный поставщик несет ответственность за неисполнение обязанности и нарушение запретов, предусмотренных подпунктом 7) пункта 4.1 и пунктом 13.1 настоящего Договора, в виде полного возмещения расходов, понесенных за счет бюджетных средств в связи с размещением Потенциальному поставщику государственного заказа, в бюджет.
7.6. Заказчик и Оператор не несут ответственность за любые возможные убытки и ущерб Потенциального поставщика, возникающие у Потенциального поставщика в течение действия Договора, даже если Заказчик и/или Оператор были предупреждены о возможности возникновения ущерба для Потенциального поставщика и/или его работников.
При этом в случае невозможности оказания Услуг Потенциальным поставщиком и/или отказа в заключении Заказчиком и/или Оператором Договора государственного заказа с Потенциальным поставщиком, недополученные прибыли, убытки, упущенные возможности (выгода) и ущерб, – не истребуются Потенциальным поставщиком с Заказчика и/или Оператора.
8. Срок действия и условия расторжения Договора
8.1. Договор вступает в силу со дня его подписания и действует до полного исполнения Сторонами обязательств по Договору.
8.2. Без ущерба каким-либо другим санкциям за нарушение условий Договора Заказчик в одностороннем порядке расторгает настоящий Договор, направив Потенциальному поставщику письменное уведомление о невыполнении обязательств:
1) если Потенциальный поставщик не оказывает Услуги в сроки, предусмотренные Договором;

7.1. Тараптар осы Шарттың шеңберіндегі өз міндеттемелерін орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда барлық даулар мен келіспеушіліктер Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес шешіледі.
7.2. Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін Тараптардың жауапкершілігі Шарттың талаптарында және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделеді.
7.3. Оператор қолданыстағы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
1) Әлеуетті өнім берушінің пайдалануға енгізуді жоспарлаған жатақханалардағы орындар саны бойынша Тапсырыс берушіге ұсынылған деректердің дұрыстығына;
2) жатақханалардағы студенттер, магистранттар мен докторанттар тұрып жатқан нақты орындарды тексерудің нәтижелері туралы Тапсырыс берушіге ұсынылған деректердің дұрыстығына жауапты болады.
7.4. Әлеуетті өнім беруші Операторға берілген жатақханадағы студенттер, магистранттар және докторанттар нақты тұрып жатқан орындар туралы мәліметтерді қамтитын тізілімнің дұрыстығына Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапты болады.
7.5. Әлеуетті өнім беруші осы Шарттың 4.1-тармағының 7) тармақшасында және 13.1-тармағында көзделген міндеттерді орындамағаны және тыйымдарды бұзғаны үшін Әлеуетті өнім берушіге мемлекеттік тапсырысты орналастырумен байланысты бюджет қаражаты есебінен келтірілген шығыстарды бюджетке толық өтеу түрінде жауап береді.
7.6. Тапсырыс беруші және Оператор Шарттың қолданылу мерзімі ішінде Әлеуетті өнім берушіде туындаған Әлеуетті өнім берушінің кез келген ықтимал залалдары мен зияндары үшін, Тапсырыс беруші және/немесе Оператор Әлеуетті өнім беруші және/немесе оның жұмысшылары үшін залалдың пайда болу мүмкіндігі жөнінде ескертілгеннің өзінде жауап бермейді.
Бұл ретте Әлеуетті өнім берушінің Қызметтерді көрсетуі мүмкін болмаған және/немесе Тапсырыс беруші және/немесе Оператор Әлеуетті өнім берушімен Мемлекеттік тапсырыс шартын жасасудан бас тартқан жағдайда Әлеуетті өнім беруші түгел алынбаған пайданы, залалдарды, жіберіліп алынған және басқадай мүмкіндіктерді (пайда) Тапсырыс берушіден және Оператордан талап ете алмайды.
8. Шарттың қолданылу мерзімі және бұзылу шарттары
8.1. Шарт қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және Тараптар Шарт бойынша міндеттемелерді толық орындағанға дейін қолданылады.
8.2. Тапсырыс беруші:
1) егер Әлеуетті өнім беруші Шарттарда көзделген мерзімдерде Қызметтерді көрсетпесе;

2) если Потенциальный поставщик не выполняет обязательства предусмотренные Договором.
9. Уведомление
9.1. Любое уведомление, которое одна Сторона направляет другой Стороне в соответствии с Договором, высылается оплаченным заказным письмом или по факсу, либо по электронной почте на реквизиты, указанные в разделе 14 Договора.
9.2. Уведомление вступает в силу после доставки или в указанный день вступления в силу (если указано в уведомлении) в зависимости от того, какая из этих дат наступит позднее.
10. Форс-мажор
10.1. Стороны не несут ответственность за неисполнение условий Договора, если оно явилось результатом форс-мажорных обстоятельств.
10.2. Для целей Договора "форс-мажор" означает событие, неподвластное контролю Сторон, и имеющее непредвиденный характер. Такие события могут включать, но не исключительно: военные действия, природные или стихийные бедствия и другие.
10.3. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Сторона, ссылающаяся на них, должна незамедлительно направить другим Сторонам письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах. Если от других Сторон не поступает иных письменных инструкций, Сторона, ссылающаяся на форс-мажорные обстоятельства, продолжает выполнять свои обязательства по Договору, насколько это целесообразно, и ведет поиск альтернативных способов выполнения Договора, не зависящих от форс-мажорных обстоятельств.
11. Решение спорных вопросов
11.1. Стороны прилагают все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
11.2. Если после таких переговоров Стороны не могут разрешить спор по Договору, любая из Сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Прочие условия
12.1. Любые изменения и дополнения к Договору совершаются в той же форме, что и заключение Договора.
12.2. Внесение изменений в заключенный Договор допускается по соглашению Сторон, если условия вносимых в Договор изменений не противоречат законодательству Республики Казахстан.
12.3. В части, неурегулированной Договором, Стороны руководствуются законодательством Республики Казахстан.
12.4. Подписанием настоящего Договора Потенциальный поставщик подтверждает, что на дату подписания Договора общежитие, в котором планируется создание мест для студентов, магистрантов и докторантов, не введено в эксплуатацию. Требование данного пункта Договора не распространяется на оказание услуг по обеспечению введения новых мест в общежитии для студентов, магистрантов и докторантов путем реконструкции здания под общежитие.

2) егер Әлеуетті өнім беруші Шарт бойынша міндеттемелерді орындамаса, Әлеуетті өнім берушіге міндеттемелерді орындамау туралы жазбаша хабарлама жібере отырып, Шарттың талаптарын бұзғаны үшін қандай болса да басқа санкцияларына зиян келтірместен, бір жақты тәртіппен осы Шартты бұзады.
9. Хабарлама
9.1. Шартқа сәйкес бір Тараптың басқа Тарапқа жіберетін кез келген хабарламасы ақысы төленген тапсырысты хат, факс, не электронды пошта арқылы Шарттың 14-тарауында көрсетілген деректемелерге жөнелтіледі.
9.2. Хабарлама жеткізілгеннен бастап немесе көрсетілген күшіне ену күні (егер хабарламада көрсетілген болса), осы күндердің қайсысы кешірек болуына байланысты күшіне енеді.
10. Форс-мажор
10.1. Егер Шарт талаптарының орындалмауы форс-мажорлық жағдайлардың салдары болса, Тараптар оған жауап бермейді.
10.2. Шарттың мақсаттары үшін "форс-мажор" Тараптардың бақылауына көнбейтін және күтпеген сипаттағы оқиғаны білдіреді. Мұндай оқиғалар әскери іс-қимылдар, табиғи немесе зілзала апаттары және басқаны қамтуы мүмкін, бірақ олармен шектелмейді.
10.3. Форс-мажорлық жағдайлар туындаған кезде оларға сілтеме жасаушы Тарап басқа Тараптарға мұндай жағдайлар мен олардың себептері туралы тез арада жазбаша хабарлама жіберуге тиісті. Егер басқа Тараптардан өзге жазбаша нұсқаулықтар түспесе, форс-мажорлық жағдайларға сілтеме жасаушы Тарап, бұл қаншалықты орынды болуына қарай, шарт бойынша өзінің міндеттемелерін орындауды жалғастырады және шартты орындаудың форс-мажор жағдайларға тәуелді емес баламалы тәсілдерін іздестіруді жүргізеді.
11. Даулы мәселелерді шешу
11.1. Тараптар Шарт бойынша немесе оған байланысты арада туындаған барлық келіспеушіліктер мен дауларды тікелей келіссөздер барысында шешуге бар күш-жігерлерін салады.
11.2. Егер осындай келіссөздерден кейін Тараптар Шарт бойынша дауларды шеше алмаса, Тараптардың кез келгені бұл мәселені Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешуді талап ете алады.
12. Өзге де шарттар
12.1. Шартқа кез келген өзгерістер мен толықтырулар Шартты жасасу нысанында жасалады.
12.2. Жасалған Шартқа өзгерістер енгізуге Тараптардың келісімі бойынша, егер Шартқа енгізілетін өзгерістердің шарттары Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмесе, жол беріледі.
12.3. Шартпен реттелмеген бөлікте Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасын басшылыққа алады.
12.4. Осы Шартқа қол қою арқылы Әлеуетті өнім беруші студенттер, магистранттар мен докторанттар үшін жаңа орындарды жасау жоспарланған жатақхананың Шартты жасасу күніне пайдалануға енгізілмегендігін растайды. Шарттың осы тармағының талабы ғимаратты жатақхана етіп реконструкциялау арқылы студенттер, магистранттар мен докторанттар үшін жатақханада жаңа орындарды енгізуді қамтамасыз ету қызметтерін көрсетуге қолданылмайды.

13. Запреты
13.1. Потенциальному поставщику запрещается:
1) изменять целевое назначение общежития в течение двадцати лет с даты предоставления Оператору документов, подтверждающих ввод в эксплуатацию новых мест в общежитии и регистрацию обременения права на изменение целевого назначения общежития;
2) использовать общежитие не по целевому назначению;
3) допускать проживание на местах в общежитии, предназначенных в соответствии с настоящим Договором для студентов, магистрантов и докторантов, лиц, не являющихся студентами, магистрантами или докторантами;
4) расторгать в одностороннем порядке Договор или отказываться от его исполнения.
14. Реквизиты Сторон
Заказчик
ГУ "Министерство образования и науки Республики Казахстан"
Потенциальный поставщик
Наименование
Оператор
Наименование
БИН
Адрес
БИК
ИИК
Телефон
Факс
Электронная почта
Должность
______________ ФИО
М.П.
БИН
Адрес
БИК
ИИК
Банк
Телефон
Факс
Электронная почта
Должность
______________ ФИО
М.П.
БИН
Адрес
БИК
ИИК
Банк
Телефон
Факс
Электронная почта
Должность
______________ ФИО
М.П.
Приложение 1
к Предварительному договору
по обеспечению студентов,
магистрантов и докторантов
вновь вводимыми местами в
общежитиях
Техническая спецификация Услуг
1. Характеристика Услуг.
1.1. Услуги, оказываемые Потенциальным поставщиком, включают в себя обеспечение введения ___(указать количество)_____ мест в общежитиях для студентов, магистрантов и докторантов путем строительства нового общежития.
1.2. Потенциальный поставщик самостоятельно определяет количество новых мест в общежитии, его размер и прочие характеристики, а также источники финансирования строительства общежития.
1.3. Строительство, оборудование и эксплуатация общежития осуществляются Потенциальным поставщиком в соответствии с действующими на территории Республики Казахстан строительными, противопожарными и санитарно-эпидемиологическими нормами и требованиями.
2. Строительство общежития.
2.1. Строительство общежития осуществляется Потенциальным поставщиком в следующие этапы:
1 этап – ___________ – не позднее "____"_______ 20___ года;
2 этап – ___________ – не позднее "____"_______ 20___ года;
3 этап – ___________ – не позднее "____"_______ 20___ года;
4 этап – ___________ – не позднее "____"_______ 20___ года.
2.2. Потенциальный поставщик гарантирует ввод общежития в эксплуатацию не позднее "___"______ 20 ___ года.
2.3. Технико-экономические показатели строящегося общежития:
№ п/п
Наименование показателя
Ед. изм.
Значения
1
Количество мест, вводимых для студентов, магистрантов и докторантов
койко-место
2
Этажность общежития
этаж
3
Общая площадь общежития
м2
4
Площадь жилых помещений
м2
5
Количество жилых помещений
штук

13. Тыйымдар
13.1. Әлеуетті өнім берушіге:
1) Операторға жатақханада жаңа орындардың пайдалануға енгізілгенін және жатақхананың нысаналы мақсатын өзгертуге ауыртпалық құқығының тіркелгенін растайтын құжаттарды тапсырған күннен бастап жиырма жылдың ішінде жатақхананың нысаналы мақсатын өзгертуге;
2) жатақхананы нысаналы мақсатына сай емес пайдалануға;
3) осы Шартқа сәйкес студенттер, магистранттар мен докторанттарға арналған жатақханалардағы орындарда студент, магистрант және докторант болып табылмайтын тұлғалардың тұруына жол беруге;
4) біржақты тәртіппен Шартты бұзуға немесе оны орындаудан бас тартуға тыйым салынады.
14. Тараптардың деректемелері
Тапсырыс беруші
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" ММ
Әлеуетті өнім беруші
Атауы
Оператор
Атауы
БСН
Мекенжайы
БСК
ЖСК
Телефон
Факс
Электрондық пошта
Лауазымы
______________ ТАӘ
М.О.
БСН
Мекенжайы
БСК
ЖСК
Банк
Телефон
Факс
Электрондық пошта
Лауазымы
______________ ТАӘ
М.О.
БСН
Мекенжайы
БСК
ЖСК
Банк
Телефон
Факс
Электрондық пошта
Лауазымы
______________ ТАӘ
М.О.
Студенттерді, магистранттар
мен докторанттарды
жатақханаларда жаңадан
енгізілетін орындармен
қамтамасыз ету жөніндегі
алдын ала шартқа
1-қосымша
Көрсетілетін қызметтердің техникалық ерекшелігі
1. Көрсетілетін қызметтердің сипаттамасы.
1.1. Әлеуетті өнім берушінің көрсететін қызметтері жаңа жатақхананы салу арқылы студенттерге, магистранттар мен докторанттарға арналған жатақханаларда ___ (санын көрсету)_____ орынның енгізілуін қамтамасыз етуді қамтиды.
1.2. Әлеуетті өнім беруші жатақханадағы жаңа орындардың санын, оның өлшемі мен басқадай сипаттамаларын, сондай-ақ жатақхананың құрылысын қаржыландыру көздерін өз бетінше айқындайды.
1.3. Жатақхананың құрылысын, жабдықталуын және пайдаланылуын Әлеуетті өнім беруші Қазақстан Республикасы аумағында қолданыстағы құрылыс, өртке қарсы және санитарлық-эпидемиологиялық нормалар мен талаптарға сәйкес жүзеге асырады.
2. Жатақхананың құрылысы.
2.1. Жатақхананың құрылысын Әлеуетті өнім беруші мына кезеңдерде жүзеге асырады:
1 кезең - ___________ - 20___ жылғы "____"_______ кешікпей;
2 кезең - ___________ - 20___ жылғы "____"_______ кешікпей;
3 кезең - ___________ - 20___ жылғы "____"_______ кешікпей;
4 кезең - ___________ - 20___ жылғы "____"_______ кешікпей.
2.2. Әлеуетті өнім беруші 20 ___ жылғы "____"_______ кешіктірмей жатақхананы пайдалануға енгізуге кепілдік береді.
2.3. Салынып жатқан жатақхананың техникалық-экономикалық көрсеткіштері:
р/р
Көрсеткіштің атауы
Өлшем бірлігі
Мәні
1
Студенттер, магистранттар мен докторанттар үшін енгізілетін орындардың саны
орын-жай
2
Жатақхананың қабаттар саны
қабат
3
Жатақхананың жалпы алаңы
м2
4
Тұрғын үй-жайлардың алаңы
м2
5
Тұрғын үй-жайлар саны
дана

3. Месторасположение строительства Потенциальным поставщиком общежития: ________________.
Заказчик
Потенциальный поставщик
Оператор
ГУ "Министерство образования и науки Республики Казахстан"
Должность
______________ ФИО
М.П.
Наименование
Должность
______________ ФИО
М.П.
Наименование
Должность
_____________ ФИО
М.П.
Приложение 2
к Предварительному договору
по обеспечению студентов,
магистрантов и докторантов
вновь вводимыми местами в
общежитиях
Техническая спецификация Услуг
1. Характеристика Услуг.
1.1. Услуги, оказываемые Потенциальным поставщиком, включают в себя обеспечение введения ___(указать количество)_____ новых мест в общежитиях для студентов, магистрантов и докторантов путем реконструкции здания под общежитие.
1.2. Потенциальный поставщик самостоятельно определяет количество новых мест в реконструируемом здании под общежитие, его размер и прочие характеристики, а также источники финансирования реконструкции здания под общежития.
1.3. Реконструкция здания под общежитие, а также его оборудование и эксплуатация осуществляются Потенциальным поставщиком в соответствии с действующими на территории Республики Казахстан строительными, противопожарными и санитарно-эпидемиологическими нормами и требованиями.
2. Реконструкция здания под общежитие.
2.1. Реконструкция здания под общежитие осуществляется Потенциальным поставщиком в следующие этапы:
1 этап – ___________ – не позднее "____"_______ 20___ года;
2 этап – ___________ – не позднее "____"_______ 20___ года;
3 этап – ___________ – не позднее "____"_______ 20___ года;
4 этап – ___________ – не позднее "____"_______ 20___ года.
2.2. Потенциальный поставщик подтверждает, что реконструируемое здание под общежитие не является:
1) построенным из деревянных, каркасных, щитовых, камышитовых и других материалов расчетный срок службы, которых составляет менее пятидесяти лет;
2) признанным аварийным (ветхим). А также эксплуатируемым или введенным в эксплуатацию более пятидесяти лет назад, за исключением случаев предоставления потенциальным поставщиком оператору заключения о состоянии здания по результатам технического обследования надежности и устойчивости зданий и сооружений с оценкой технического состояния как исправного или работоспособного;
3) находящимся на территориях промышленных (производственных) предприятий, а также за чертой городских или сельских населенных пунктов. За исключением случаев, когда учебный корпус организации технического и профессионального, послесреднего, высшего и (или) послевузовского образования, потребности которого покрывает общежитие, находится за чертой городских или сельских населенных пунктов;

3. Әлеуетті өнім беруші салып жатқан жатақхананың құрылысы орналасқан жер: ________________.
Тапсырыс беруші
Әлеуетті өнім беруші
Оператор
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" ММ
Лауазымы
______________ ТАӘ
М.О.
Атауы
Лауазымы
______________ ТАӘ
М.О.
Атауы
Лауазымы
_____________ ТАӘ
М.О.
Студенттерді, магистранттар
мен докторанттарды
жатақханаларда жаңадан
енгізілетін орындармен
қамтамасыз ету жөніндегі
алдын ала шартқа
2-қосымша
Көрсетілетін қызметтердің техникалық ерекшелігі
1. Көрсетілетін қызметтердің сипаттамасы.
1.1. Әлеуетті өнім берушінің көрсететін қызметтері ғимаратты жатақхана етіп реконструкциялау арқылы студенттерге, магистранттар мен докторанттарға арналған жатақханаларда ___ (санын көрсету)_____ жаңа орынның енгізілуін қамтамасыз етуді қамтиды.
1.2. Әлеуетті өнім беруші жатақхана ретінде реконструкцияланатын ғимараттағы жаңа орындардың санын, оның өлшемі мен басқадай сипаттамаларын, сондай-ақ жатақхананың құрылысын қаржыландыру көздерін өз бетінше айқындайды.
1.3. Ғимаратты жатақхана етіп реконструкциялауды, сондай-ақ оны жабдықтауды және пайдалануды Әлеуетті өнім беруші Қазақстан Республикасы аумағында қолданыстағы құрылыс, өртке қарсы және санитарлық-эпидемиологиялық нормалар мен талаптарға сәйкес жүзеге асырады.
2. Ғимаратты жатақхана етіп реконструкциялау.
2.1. Ғимаратты жатақхана етіп реконструкциялауды Әлеуетті өнім беруші мына кезеңдерде жүзеге асырады:
1 кезең - ___________ - 20___ жылғы "____"_______ кешікпей;
2 кезең - ___________ - 20___ жылғы "____"_______ кешікпей;
3 кезең - ___________ - 20___ жылғы "____"_______ кешікпей;
4 кезең - ___________ - 20___ жылғы "____"_______ кешікпей.
2.2. Әлеуетті өнім беруші жатақхана етіп реконструкция жасалатын ғимараттың:
1) ағаш, каркас, қалқанды, қамыс және есепті қызмет ету мерзімі елу жылға дейінгі басқа материалдардан салынған;
2) апатты (тозығы жеткен) деп танылған. Сондай-ақ, әлеуетті өнім берушіден операторға ғимараттың және құрылыстың беріктігі мен орнықтылығын техникалық тексерудің нәтижелері бойынша "техникалық жай-күйі ақаусыз немесе жұмысқа жарамды" деп бағаланған ғимараттың жай-күйі туралы қорытынды ұсынылған жағдайлардан басқа пайдаланылып жүргеніне немесе пайдалануға енгізілгеніне елу жылдан астам уақыт өткен;
3) қажеттіліктерін жатақхана өтейтін техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының оқу корпусы қалалық немесе ауылдық елді мекендердің шегінен тыс орналасқан жағдайлардан басқа, өнеркәсіптік (өндірістік) кәсіпорындардың аумағында, сондай-ақ қалалық немесе ауылдық елді мекендер шегінен тыс орналасқан;

4) зданием промышленного (производственного) и складского назначения;
5) зданием индивидуального жилищного строительства;
6) находящимся в аресте, а также с иными ограничениями (запрещениями) на пользование, распоряжение недвижимым имуществом или на выполнение определенных работ, налагаемых государственными органами в пределах их компетенции.
2.3. Потенциальный поставщик гарантирует ввод общежития в эксплуатацию не позднее "___"______ 20 ___ года.
2.4. Технико-экономические показатели реконструируемого здания под общежитие:
№ п/п
Наименование показателя
Ед. изм.
Значения
1
Количество новых мест, вводимых для студентов, магистрантов и докторантов
койко-место
2
Этажность общежития
этаж
3
Общая площадь общежития
м2
4
Площадь жилых помещений
м2
5
Количество жилых помещений
штук
3. Месторасположение здания, реконструируемого Потенциальным поставщиком под общежитие: ________________.
Заказчик
Потенциальный поставщик
Оператор
ГУ "Министерство образования и науки Республики Казахстан"
Должность
______________ ФИО
М.П.
Наименование
Должность
______________ ФИО
М.П.
Наименование
Должность
_____________ ФИО
М.П.

4) өнеркәсіптік (өндірістік) ғимараттар мен қоймалар;
5) жеке тұрғын үй құрылысы;
6) мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде тыйым салған, сондай-ақ жылжымайтын мүлікті пайдалануға, оған билік етуге өзге шектеулері (тыйым салулары) бар болып табылмайтындығына кепілдік береді.
2.3. Әлеуетті өнім беруші 20 ___ жылғы "____"_______ кешіктірмей жатақхананы пайдалануға енгізуге кепілдік береді.
2.4. Жатақхана етіп реконструкция жасалатын ғимараттың техникалық-экономикалық көрсеткіштері:
р/р
Көрсеткіштің атауы
Өлшем бірлігі
Мәні
1
Студенттер, магистранттар мен докторанттар үшін енгізілетін жаңа орындардың саны
орын-жай
2
Жатақхананың қабаттар саны
қабат
3
Жатақхананың жалпы алаңы
м2
4
Тұрғын үй-жайлардың алаңы
м2
5
Тұрғын үй-жайлар саны
дана
3. Әлеуетті өнім беруші жатақхана етіп реаконструкция жасап жатқан ғимараттың орналасқан жері: ________________.
Тапсырыс беруші
Әлеуетті өнім беруші
Оператор
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" ММ
Лауазымы
______________ ТАӘ
М.О.
Атауы
Лауазымы
______________ ТАӘ
М.О.
Атауы
Лауазымы
_____________ ТАӘ
М.О.