Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача и продление разрешений трудовым иммигрантам"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 25 декабря 2018 года № 938. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2018 года № 18042. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 273 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 31.03.2020 № 273 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги "Выдача и продление разрешений трудовым иммигрантам".
2. Признать утратившими силу приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 октября 2015 года № 850 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача и продление разрешений трудовым иммигрантам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации от 3 декабря 2015 года № 12341, опубликован 10 декабря 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Комитету миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение на официальном интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан и Комитет миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Кабденов М.Т.).

"Еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 938 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 26 желтоқсанда № 18042 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 273 бұйрығымен ( алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 31.03.2020 № 273 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. "Еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 19 қазандағы № 850 бұйрығының (мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 3 желтоқсанда № 12341 "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде тіркелген, 2015 жылғы 10 желтоқсанда жарияланды) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон қызметі комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон қызметі комитетіне (М.Т. Қабденов) жүктелсін.

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-полковник полиции
К. Касымов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство информации и коммуникаций
Республики Казахстан
Утвержден
приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 25 декабря 2018 года № 938
Стандарт государственной услуги "Выдача и продление разрешений трудовым иммигрантам"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача и продление разрешений трудовым иммигрантам" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Министерства (далее – услугодатель):
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателю;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал): www.egov.kz – при продлении разрешений трудовым иммигрантам.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 19.04.2019 № 317 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
со дня сдачи пакета необходимых документов услугодателю, в Государственную корпорацию – 1 (один) рабочий день;
максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугодателю – 20 (двадцать) минут, в Государственную корпорацию – 15 (пятнадцать) минут;
максимально допустимое время обслуживания – 20 (двадцать) минут, в Государственной корпорации – 20 (двадцать) минут;
при обращении через портал – 30 (тридцать) минут.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 19.04.2019 № 317 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 19.04.2019 № 317 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача и продление разрешений трудовым иммигрантам (далее – разрешения) согласно приложению 1 и 1-1 к настоящему Стандарту государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
При обращении через портал для продления разрешений трудовым иммигрантам в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа направляется разрешение трудового иммигранта, который распечатывается на бумажном носителе.

5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 938 бұйрығымен
бекітілген
"Еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1 - тарау. Жалпы ережелер
1. "Еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің аумақтық бөліністері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттар қабылдау және нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) - "электрондық үкімет вебп-порталы (бұдан әрі – портал):
www.egov.kz – еңбекші көшіп келушілерге рұқсаттарды ұзартқан кезде.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 19.04.2019 № 317 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
2 - тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға құжаттардың топтамасын тапсырған күнен бастап – 1 (бір) жұмыс күні;
көрсетілген қызметті берушіге құжаттардың топтамасын тапсыру үшін рұқсат етілген ең ұзақ күту уақыты – 20 (жиырма) минут, Мемлекеттік корпорацияға - 15 (он бес) минут;
қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут, Мемлекеттік корпорацияның - 20 минут;
портал арқылы жүгінген кезде – 30 (отыз) минут.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 19.04.2019 № 317 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 19.04.2019 № 317 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және 1-1-қосымшаға сәйкес еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар (бұдан әрі - рұқсаттар) беру және ұзарту не болмаса осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Портал арқылы жүгінген кезде еңбекші көшіп келушілерге рұқсатты ұзарту үшін көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат форматында еңбекші көшіп келушінің рұқсаты жолданады, ол қағаз тасымалдағышта басып шығарылады.

Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 19.04.2019 № 317 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу (с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, в субботу с 9-00 до 13-00 часов, выходной – воскресенье и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется услугодателем с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, в субботу с 9-00 до 13-00 часов, выходной – воскресенье и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 до 20-00 часов без перерыва на обед, выходной – воскресенье и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Выдача результата оказания государственной услуги в Государственной корпорации осуществляется в порядке "электронной очереди", без ускоренного обслуживания, возможно бронирование "электронной очереди" посредством портала.
3) портала - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным приказом Министра внутренних дел РК от 19.04.2019 № 317 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (граждан стран, с которыми Республикой Казахстан заключены соглашения о безвизовом порядке въезда и пребывания, предусматривающие возможность пребывания в Республике Казахстан без виз сроком не менее трех месяцев) к услугодателю либо в Государственную корпорацию:
1) заявление-анкету о выдаче (продлении) разрешения трудовому иммигранту по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 19.04.2019 № 317 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес дүйсенбіден бастап жұмаға дейін (сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін түскі асқа үзіліспен сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін, сенбі күні - сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін), демалыс – жексенбі және мереке күндері.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижесін беруді көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс – жексенбі және мереке күндерінен басқа дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 13-00-ден 14-30-ға дейін түскі асқа үзіліспен сағат 9-00-ден 17-30-ға дейін, сенбі күні - сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
2) Мемлекеттік корпорация – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін, демалыс –жексенбі және мереке күндері.
Мемлекеттік корпорацияда мемлекеттік көрсетілген қызметтің нәтижесін беру жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электрондық кезек" тәртібімен жүзеге асырылады, "электрондық кезекті" портал арқылы брондауға болады.
3) портал – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні беріледі).
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ішкі істер министрінің 19.04.2019 № 317 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (Қазақстан Республикасында визасыз кемінде үш ай мерзімге болу мүмкіндігін көздейтін, Қазақстан Республикасына келу және болдың визасыз тәртібі туралы келісім жасасқан елдердің азаматтары) көрсетілетін қызметті берушіге не Мемлекеттік корпарацияға өтініш білдірген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша еңбекші көшіп келушіге рұқсат беру туралы сауалнама-өтініш;

2) копию квитанции об уплате предварительного платежа по индивидуальному подоходному налогу (оригинал предоставляется для сверки);
3) копию документа удостоверяющего личность с отметкой о пересечении Государственной границы (оригинал предоставляется для сверки);
4) медицинскую справку по форме № 086/у, утвержденную приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6697);
5) справку о прохождении дактилоскопирования и фотографирования – по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги (при наличии сведений о получении трудового разрешения иммигрантом в течении предыдущего календарного года дактилоскопирование и фотографирование не производится).
6) копию медицинской страховки (оригинал предоставляется для сверки);
Для продления разрешения услугополучатель лично представляет по месту временной регистрации на территории Республики Казахстан следующие документы:
услугодателю либо в Государственную корпорацию:
1) документы, указанные в подпунктах 1), 2) пункта 9 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) ранее выданное разрешение трудовому иммигранту;
3) копию трудового договора, составленного между работодателем и иммигрантом в соответствии с Трудовым Кодексом Республики Казахстан;
4) копию медицинской страховки (оригинал предоставляется для сверки);
через портал:
1) заполнить заявление-анкету о продлении разрешения трудовому иммигранту в электронной форме;
2) оплатить предварительный платеж по индивидуальному подоходному налогу через платежный шлюз "электронного правительства";
3) внести номер ранее выданного разрешения трудовому иммигранту;
4) внести сведения и номер медицинской страховки;
5) удостоверить электронно-цифровой подписью услугополучателя.
6) электронный запрос, удостоверенный электронной цифровой подписью услугополучателя, и электронной цифровой подписью работодателя, давшего согласие на продление разрешения трудовому иммигранту.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 19.04.2019 № 317 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Основаниями для отказа услугополучателю в оказании государственной услуги являются:
1) наличие у трудового иммигранта заболевания, препятствующего трудовой деятельности по избранной специальности, указанной в трудовом договоре;

2) жеке кіріс салығы бойынша бастапқы төлемді төлегені туралы түбіртектің көшірмесі – түпнұсқасы салыстыру үшін беріледі;
3) Мемлекеттік шекараны кесіп өткені туралы белгісімен жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесі (түпнұсқасы салыстыру үшін беріледі);
4) "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген) сәйкес № 086 нысан бойынша медициналық анықтаманы;
5) дактилоскопиялаудан өткені және суретке түскені туралы анықтама – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тұпнұсқасы (алдынғы күн тізбелік жылдары еңбек рұқсаты бар иммигранттар дактилоскопиядан және фотосуретике түсіру іске асырылмайды);
6) медициналық сақтандырудың көшірмесі (түпнұсқасын салыстыру үшін ұсынады.
Рұқсатты ұзарту үшін көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының аумағында уақытша тіркелген жері бойынша мынадай құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушінің немесе Мемлекеттік корпорация кеңсесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 1), 2) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды;
2) еңбекші көшіп келушіге бұрын берілген рұқсатты;
3) Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс беруші мен көшіп келуші арасында жасалған еңбек шартының көшірмесін;
4) медициналық сақтандыруды көшірмесін (түпнұсқасын салыстыруға ұсынады).;
портал арқылы:
1) еңбекші көшіп келушіге рұқсатты ұзарту туралы өтініш-сауалнаманы электрондық нысанда толтыру;
2) ЭҮШП арқылы жеке табыс салығы бойынша алдын ала төлемін төлеу;
3) еңбекші көшіп келушіге бұрын берілген рұқсаттың нөмірін енгізу;
4) мәліметті және медициналық сақтандырудың нөмірін енгізу;
5) көрсетілетін қызметті алушының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен куәландыру.
6) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен және еңбекші көшіп келушіге рұқсатты ұзарту келісім берген жұмыс беруші электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық сұрау салу.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 19.04.2019 № 317 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
10. Мыналар:
1) еңбекші көшіп келушіде еңбек шартында көрсетілген, таңдалған мамандығы бойынша еңбек қызметіне кедергі келтіретін сырқатының болуы;

2) основания предусмотренные пунктом 2 статьи 19-1 Закона РК "О государственных услугах".
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц либо Министерства по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя по адресам и телефонам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Тауелсиздик, 1, телефон: 8 (7172) 71-40-33, 71-40-03.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
В жалобе услугополучателя указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес. Обращение подписывается услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
Жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорацию направляется к руководителю Государственной корпорации по адресам и телефонам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы в Государственную корпорацию, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

2) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-1 – бабының 2 тармағында көзделген негіздер көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіздер болады.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның не Министрліктің лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар және телефондар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына не 010000, Астана қаласы Тәуелсіздік даңғылы 1, мекенжайы бойынша Министрлік басшысының атына телефон: 8 (172) 71-40-33, 71-40-03 беріледі.
Шағым жазбаша түрде пошта не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма қол беріледі.
Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Шағымның қабылданғанын растау шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесіне оны тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің мекенжайына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап пошта бойынша көрсетілетін қызметті алушыға жолданады не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесіне қолма қол беріледі.
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша Мемлекеттік корпорация басшысына жолданады.
Мемлекеттік корпорацияға қолма қол, сондай-ақ пошта арқылы түскен шағымның қабылданғанын растау оны тіркеу болып табылады (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады).
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты 1414 бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" өтініш білдіргені туралы ақпарат қолжетімді, ол көрсетілетін қызметті беруші өтінішті пысықтау барысында жаңартады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту жауап).
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы шағыммен мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится услугодателем или работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства – www.mvd.gov.kz в разделе "О министерстве", подразделе "Веб-ресурсы структурных подразделений Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
2) интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.gov4c.kz;
3) портала – www.egov.kz.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 19.04.2019 № 317 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.mvd.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
17. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при наличии ЭЦП.
Сноска. Стандарт дополнен пунктом 17 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 19.04.2019 № 317 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача и продление
разрешений трудовым
иммигрантам"
Форма
РАЗРЕШЕНИЕ ТРУДОВОМУ ИММИГРАНТУ
№ ____________________
Фамилия _______________________________________________________________
Имя ___________________________________________________________________
Отчество (далее- Ф.И.О.) (при его наличии) _________________________________
№ паспорта ____________________________________________________________
Гражданство ___________________________________________________________
РАЗРЕШАЕТСЯ ОСУЩЕСТВЛЕНИЕ ТРУДОВОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ В КАЧЕСТВЕ
ДОМАШНИХ РАБОТНИКОВ У ФИЗИЧЕСКИХ ЛИЦ
С "__" _________ 20___ года по "__" __________ 20___ года
Ответственный сотрудник миграционной службы "__" _________ 20___ года М.П.
Ф.И.О. (при его наличии), должность _____________________ подпись.
Срок действия разрешения трудовому иммигранту продлен до "__" _______ 20__ года
Ответственный сотрудник миграционной службы "___" _________ 20___ года М.П.
Ф.И.О. (при его наличии), должность _____________________ подпись.
Срок действия разрешения трудовому иммигранту продлен до "__" _______ 20__ года
Ответственный сотрудник миграционной службы "___" _________ 20___ года М.П.
Ф.И.О. (при его наличии), должность _____________________ подпись.
Срок действия разрешения трудовому иммигранту продлен до "__" _______ 20__ года
Ответственный сотрудник миграционной службы "___" _________ 20___ года М.П.
Ф.И.О. (при его наличии), должность _____________________ подпись.
РАЗРЕШЕНИЕ ДЕЙСТВИТЕЛЬНО ПРИ ПРЕДЪЯВЛЕНИИ ДОКУМЕНТА,
УДОСТОВЕРЯЮЩЕГО ЛИЧНОСТЬ
Ответственный сотрудник миграционной службы
"___" _________ 20___ года М.П.
Ф.И.О. (при его наличии), должность _____________________ подпись.

12. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4 - тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Тіршілік-тынысы шектелген организм функциялары тұрақты бұзылып, денсаулығы бұзылған көрсетілетін қызметті алушы қажет болған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды көрсетілетін қызметті беруші немесе Мемлекеттік корпорацияның қызметкерлері көрсетілетін қызметті алушының Бірыңғай байланыс-орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы жүгінуі арқылы тұрғылықты жері бойынша шыға отырып жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.mvd.gov.kz интернет-ресурсында – "Министрлік туралы" бөлімінде, "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің құрылымдық бөліністерінің веб-ресурстары" кіші бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған;
3) портал - www.egov.kz.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 19.04.2019 № 317 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтерінің байланыс телефондары www.mvd.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы: 1414.
17. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанды ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы алады.
Ескерту. 4-тарау 17-тармақпен толықтырылды – ҚР Ішкі істер министрінің 19.04.2019 № 317 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
"Еңбекші көшіп келушіге
рұқсаттар беру және"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
№ ____________________ ЕҢБЕКШІ КӨШІП КЕЛУШІГЕ РҰҚСАТ
Тегі ______________________________________________________________________
Аты ______________________________________________________________________
Әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.) (болған жағдайда)______________________________
Паспорт № ________________________________________________________________
Азаматтығы _______________________________________________________________
20__ жылғы "___" _______ бастап 20__ жылғы "___" ________ аралығында
ЖЕКЕ ТҰЛҒАЛАРДА ҮЙ ЖҰМЫСКЕРЛЕРІ РЕТІНДЕ ЕҢБЕК ҚЫЗМЕТІН ЖҮЗЕГЕ
АСЫРУҒА РҰҚСАТ ЕТІЛЕДІ.
Көші-қон қызметінің жауапты қызметкері 20___ жылғы "___" _________ М.О.
Т.А.Ә., (болған жағдайда) лауазымы ________________________________________ қолы
Еңбекші көшіп келуші рұқсатының жарамдылық мерзімі 20___ жылғы "____" _________
дейін ұзартылды. Көші-қон қызметінің жауапты қызметкері
20___ жылғы "___" _________ М.О.
Т.А.Ә., (болған жағдайда) лауазымы ________________________________________ қолы
Еңбекші көшіп келуші рұқсатының жарамдылық мерзімі
20___ жылғы "____" ____________ дейін ұзартылды. Көші-қон қызметінің жауапты қызметкері 20___ жылғы "___" _________ М.О.
Т.А.Ә., (болған жағдайда) лауазымы ________________________________________ қолы
Еңбекші көшіп келуші рұқсатының жарамдылық мерзімі
20___ жылғы "____" __________ дейін ұзартылды.
Көші-қон қызметінің жауапты қызметкері 20___ жылғы "___" _________ М.О.
Т.А.Ә., (болған жағдайда) лауазымы ________________________________________ қолы
РҰҚСАТ ЖЕКЕ БАСЫН КУӘЛАНДЫРАТЫН ҚҰЖАТТЫ КӨРСЕТКЕН КЕЗДЕ ЖАРАМДЫ
Көші-қон қызметінің жауапты қызметкері 20___ жылғы "___" _________ М.О.
Т.А.Ә., (болған жағдайда) лауазымы ________________________________________ қолы

Размер разрешения 88х125 мм.
Приложение 1-1
к стандарту государственной услуги
"Выдачи и продления
разрешений трудовым иммигрантам"
Сноска. Стандарт дополнен приложением 1-1 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 19.04.2019 № 317 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
РАЗРЕШЕНИЕ № <Номер разрешения ИС МП>
На осуществление трудовой деятельности иностранцев у физических лиц
Ф.И.О: <фамилия, имя, отчество иностранца на латинице>
№ паспорта: <серия и номер паспорта иностранца>
Гражданство: <гражданство иностранца>
<Дата выдачи разрешения>
СПРАВКА ДЕЙСТВИТЕЛЬНА ПРИ ПРЕДЪЯВЛЕНИИ НАЦИОНАЛЬНОГО ПАСПОРТА
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача и продление
разрешений трудовым имигрантам"
Форма
Начальнику У(О)МС ДП _______________________________
От гражданина (гражданство)___________________________
Фамилия ____________________________________________
Имя ________________________________________________
Отчество (при его наличии) ____________________________
Дата рождения _______________________________________
Место рождения ______________________________________
Серия и № национального паспорта _____________________
Фото
Заявление анкета
о выдаче (продлении) разрешения трудовому иммигранту
Прошу Вас выдать/продлить (ненужное зачеркнуть) разрешение трудовому
иммигранту сроком на 1, 2, 3 месяца (ненужное зачеркнуть) для выполнения работ (оказания
услуг) у работодателей – физических лиц в качестве домашних работников в домашнем
хозяйстве.
О себе сообщаю следующие сведения:
1. Постоянно проживает
________________________________________________________________________________
(указывается гражданство, полный адрес места постоянного проживания, страна,
область, город, район, поселок, улица, номер дома, телефон, в том числе мобильный).
2. Состав семьи
________________________________________________________________________________
(указывается семейное положение, установочные данные супруга/и (фамилия, имя и при
наличии отчество, год рождения), количество детей, домашний телефон).
3. Возможные контакты за
рубежом ________________________________________________________________________
(указываются близкие родственники, их контакты, для возможного установления связи при
возникновении непредвиденных обстоятельств).
4. Родственники или знакомые в Республике
Казахстан ___________________________________
________________________________________________________________________________
(указывается степень родства, полный адрес, контактный телефон, в том числе мобильный).

Рұқсаттың көлемі 88х125 мм.
"Еңбекші көшіп келушіге
рұқсаттар беру және"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-1-қосымша
РҰҚСАТ № < КҚП АЖ рұқсат нөмір > ЖЕКЕ ТҰЛҒАЛАРДА ҮЙ ЖҰМЫСКЕРЛЕРІ РЕТІНДЕ ЕҢБЕК ҚЫЗМЕТІН ЖҮЗЕГЕ АСЫРУҒА РҰҚСАТ ЕТІЛЕДІ
Ескерту. Стандарт 1-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ішкі істер министрінің 19.04.2019 № 317 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Т.А.О: <шетел азаматынын тегі, аты, әкесінің аты латын әріпімен>
Паспорт №: <шетел азаматынын паспортының сериясы және нөмері >
Азаматтығы: < шетел азаматынын азаматтығы>
<рұқсат берілген күні>
АНЫҚТАМА ҰЛТТЫҚ ПАСПОРТЫН КӨРСЕТКЕН КЕЗДЕ ЖАРАМДЫ
"Еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар
беру және ұзарту"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
фото
________________________ ПД КҚҚБ (б) бастығына
Азамат (азаматтығы) ____________________________
Тегі ___________________________________________
Аты ___________________________________________
Әкесінің аты (болған жағдайда) ___________________
Туған күні _____________________________________
Туған жері _____________________________________
Ұлттық паспорттың сериясы мен № _______________
Еңбекші көшіп келушіге рұқсат беру (ұзарту) туралы сауалнама-өтініш
Сізден жұмыс беруші – жеке тұлғалардың үй шаруашылығында үй жұмыскерлері
ретінде жұмыстар атқару (қызметтер көрсету) үшін еңбекші көшіп келушіге 1, 2, 3 айға (керек
емесінің астын сызыңыз) рұқсат беруіңізді/ұзартуыңызды (керек емесінің астын сызыңыз)
сұраймын.
Өзім туралы мынадай мәліметтерді хабарлаймын:
1. Тұрақты тұратын жерім ________________________________________________________________________________
(азаматтығы, тұрақты тұратын жерінің толық мекенжайы, ел, облыс, қала, аудан, кент, көше,
үйдің нөмірі, телефон, оның ішінде ұялы телефон нөмірі көрсетіледі.
2. Отбасы құрамы ________________________________________________________________________________
(отбасы жағдайы, анықтамалық деректері, жұбайының деректері (тегі, аты, және бар болса,
әкесінің аты, туған жылы), балаларының саны, үй телефоны көрсетіледі.
3. Шет елдегі ықтимал байланыстары
__________________________________________________________________________
(күтпеген мән-жайлар туындаған кезде байланысты ықтимал анықтау үшін жақын туыстары,
олардың байланыстары көрсетіледі).
4. Қазақстан Республикасындағы туыстары немесе таныстары (туыстық дәрежесі,
толық мекенжайы, байланыс телефоны, оның ішінде мобильды телефоны көрсетіледі.
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

5. Адрес временного проживания в Республике Казахстан
________________________________________________________________________________
(город, район, улица, дом, квартира, телефон, в том числе мобильный).
6. Фамилия, имя, отчество (при его наличии), год рождения работодателя
________________________________________________________________________________
7. Адрес работодателя
________________________________________________________________________________
(места работы, город, район, улица, дом, квартира, телефон, в том числе мобильный).
Примечание:
пункты 6 и 7 заполняются при продлении.
Об ответственности за нарушение миграционного и налогового законодательства
Республики Казахстан предупрежден (а).
Ф.И.О. (при его наличии) _______подпись.
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача и продление
разрешений трудовым иммигрантам"
Форма
СПРАВКА
о прохождении дактилоскопирования и фотографирования
Дана __________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) дата рождения)
Гражданство ____________________________________ Пол ___________________
Сведения о регистрации по месту жительства _______________________________
_______________________________________________________________________
Наименование органа внутренних дел ______________________________________
_______________________________________________________________________
Дактилоскопирование провел _____________________________________________
(должность, звание, Ф.И.О. сотрудника)
"___" ______________ 20__ г.      ________________
(дата дактилоскопирования)             (подпись)

5. Қазақстан Республикасында уақытша тұратын мекенжайы (қала, аудан, көше, үй,
пәтер, телефон, оның ішінде мобильды телефон).
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
6. Жұмыс берушінің Тегі, Аты, Әкесінің аты (болған жағдайда).
_____________________
7. Жұмыс берушінің мекенжайы
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(қала, аудан, көше, үй, пәтер, телефон, оның ішінде мобильды телефон).
6 және 7 тармақтар ұзарту кезінде толтырылады
Қазақстан Республикасының көші-қон және салық заңнамасын бұзғаны үшін
жауапкершілік туралы ескертілдім.
Т.А.Ә. (болған жағдайда) қолы
"Еңбекші көшіп келушіге
рұқсаттар беру және"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Дактилоскопиядан өткені және суретке түскені туралы АНЫҚТАМА
_____________________________________________________ берілді.
(Т.А.Ә., (болған жағдайда) туған күні)
Азаматтығы ________________________________ Жынысы __________________
Тұрғылықты жері бойынша тіркелгені туралы мәліметтер
______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Ішкі істер органының атауы _______________________________________________
_______________________________________________________________________
Дактилоскопияны өткізген ________________________________________________
(қызметкердің лауазымы, атағы, Т.А.Ә. (болған жағдайда))
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(дактилоскопиялау күні) (қолы)