О внесении изменения в решение Алматинского областного маслихата от 20 мая 2015 года № 45-261 "Об утверждении Правил присвоения звания "Почетный гражданин Алматинской области (города, района)"
Решение Алматинского областного маслихата от 30 марта 2018 года № 29-155. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 20 апреля 2018 года № 4654. Утратило силу решением маслихата Алматинской области от 25 февраля 2025 года № 33-180
Сноска. Утратило силу решением маслихата Алматинской области от 25.02.2025 № 33-180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 12-2) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алматинского областного маслихата "Об утверждении Правил присвоения звания "Почетный гражданин Алматинской области (города, района)" от 20 мая 2015 года № 45-261 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3242, опубликован 9 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
пункт 25 Правил присвоения звания "Почетный гражданин Алматинской области (города, района)", утвержденных указанным решением изложить в новой редакции:
"25. Лента изготовлена из материала голубого цвета, длиной – 210 сантиметров, шириной – 20 сантиметров. По центру ленты расположены надпись обшитая нитками золотого цвета "Алматы облысының (қаласының, ауданының) құрметті азаматы" и герб Алматинской области (района, города). Концы ленты обрамлены бахромой золотого цвета.".
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на руководителя аппарата акима Алматинской области Б. Байжуманова (по согласованию).
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Алматинского областного
маслихата А. Кыдырманов
Секретарь Алматинского
областного маслихата С. Дюсембинов

Алматы облыстық мәслихатының 2015 жылғы 20 мамырдағы "Алматы облысының (қаласының, ауданының) құрметті азаматы" атағын беру Қағидаларын бекіту туралы" № 45-261 шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2018 жылғы 30 наурыздағы № 29-155 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2018 жылы 20 сәуірде № 4654 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облыстық мәслихатының 2025 жылғы 25 ақпандағы № 33-180 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облыстық мәслихатының 25.02.2025 № 33-180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 12-2) тармақшасына, "Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 26-бабына сәйкес, Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Алматы облысының (қаласының, ауданының) құрметті азаматы" атағын беру Қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 20 мамырдағы Алматы облыстық мәслихатының № 45-261 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3242 тіркелген, 2015 жылдың 9 шілдесінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) шешіміне келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген "Алматы облысының (қаласының, ауданының) құрметті азаматы" атағын беру Қағидаларының 25-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"25. Лента ұзындығы – 210 сантиметр, ені – 20 сантиметр көгілдір түсті матадан жасалған. Лентаның ортасында "Алматы облысының (қаласының, ауданының) құрметті азаматы" деген алтын түстес жіппен тігілген жазу және Алматы облысының (қаласының, ауданының) таңбасы орналасқан. Лентаның екі жақ ұшы алтын түсті шашақтармен көмкерілген.".
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы облысы әкімі аппаратының басшысы Б. Байжұмановқа жүктелсін (келісім бойынша).
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облыстық мәслихаты
сессиясының төрағасы Ә. Қыдырманов
Алматы облыстық
мәслихатының хатшысы С. Дүйсембінов