Об утверждении ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда Алматинской области
Решение Алматинского областного маслихата от 25 июля 2018 года № 34-175. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 8 августа 2018 года № 4781.
В соответствии с подпунктом 2) статьи 14, со статьей 88 Лесного кодекса Республики Казахстан, статьей 587 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 13 сентября 2018 года № 383 "Об утверждении Методических указаний расчета ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда (Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17560), Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения Алматинского областного маслихата от 08.08.2022 № 24-117 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) ставки платы за заготовку живицы, древесных соков на участках государственного лесного фонда Алматинской области согласно приложению 1;
2) ставки платы за заготовку второстепенных древесных ресурсов на участках государственного лесного фонда Алматинской области согласно приложению 2;
3) ставки платы за побочные лесные пользования на участках государственного лесного фонда Алматинской области согласно приложению 3;
4) ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда Алматинской области для нужд охотничьего хозяйства согласно приложению 4;
5) ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда Алматинской области для научно-исследовательских целей согласно приложению 5;
6) ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда Алматинской области для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей согласно приложению 6.
2. Признать утратившим силу решение Алматинского областного маслихата "Об утверждении ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда Алматинской области" от 1 июля 2016 года № 5-34 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3931, опубликован 26 августа 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Алматинского областного маслихата "По вопросам аграрной сферы, земельных отношений, экологии и ветеринарии".

Алматы облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдалану төлемақысының мөлшерлемелерін бекіту туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2018 жылғы 25 шілдедегі № 34-175 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2018 жылы 8 тамызда № 4781 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының Орман кодексінің 14-бабының 2) тармақшасына, 88-бабына, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексінің 587-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 5-тармағына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушысының 2018 жылғы 13 қыркүйектегі № 383 "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелерін есептеудің әдістемелік нұсқаулықтарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17560 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес, Алматы облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – Алматы облысы мәслихатының 08.08.2022 № 24-117 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Бекітілсін:
1) 1-қосымшаға сәйкес Алматы облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде шайыр, ағаш шырындарын дайындауға арналған төлемақы мөлшерлемелері;
2) 2-қосымшаға сәйкес Алматы облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде қосалқы сүрек ресурстарын дайындауға арналған төлемақы мөлшерлемелері;
3) 3-қосымшаға сәйкес Алматы облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде жанама орман пайдалануға арналған төлемақы мөлшерлемелері;
4) 4-қосымшаға сәйкес Алматы облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерін аңшылық шаруашылығының қажеті үшін пайдалануға арналған төлемақы мөлшерлемелері;
5) 5-қосымшаға сәйкес Алматы облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу мақсаты үшін пайдалануға арналған төлемақы мөлшерлемелері;
6) 6-қосымшаға сәйкес Алматы облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерін сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристiк және спорттағы мақсаттар үшін пайдалануға арналған төлемақы мөлшерлемелері.
2. Алматы облыстық мәслихатының "Алматы облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдалану төлемақысының мөлшерлемерін бекіту туралы" 2016 жылғы 1 шілдедегі № 5-34 (Нормативтік құкықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3931 тіркелген, 2016 жылдың 26 тамызында "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы облыстық мәслихатының "Аграрлық сала, жер қатынастары, экология және ветеринария мәселелері бойынша" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Алматинского областного
маслихата Т. Сарпеков
Секретарь Алматинского
областного маслихата С. Дюсембинов
Приложение 1 к решению Алматинского областного маслихата от 25 июля 2018 года № 34-175
Ставки платы за заготовку живицы, древесных соков на участках государственного лесного фонда Алматинской области
Наименование
Единица измерения
Тенге
1
Заготовка живицы
центнер

4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жариялаған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облыстық мәслихаты
сессиясының төрағасы Т. Сарпеков
Алматы облыстық
мәслихатының хатшысы С. Дүйсембінов
Алматы облыстық мәслихатының 2018 жылғы 25 шілдедегі № 34-175 шешіміне 1-қосымша
Алматы облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде шайыр, ағаш шырындарын дайындауға арналған төлемақы мөлшерлемелері
Атауы
Өлшем бiрлiгi
Теңге
1
Шайыр дайындау
центнер

100
Приложение 4 к решению Алматинского областного маслихата от 25 июля 2018 года № 34-175
Ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда Алматинской области для нужд охотничьего хозяйства
Наименование
Единица измерения
Тенге
1
Пользование участками государственного лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства
гектар
В соответствие с пунктом 2 статьи 508 Налогового кодекса Республики Казахстан
Приложение 5 к решению Алматинского областного маслихата от 25 июля 2018 года № 34-175
Ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда Алматинской области для научно-исследовательских целей
Таблица 1
Наименование
Единица измерения
В месячном расчетном показателе
1
Пользование участками государственного лесного фонда для научно-исследовательских целей при краткосрочном лесопользовании
за каждый день пребывания
0,1
Таблица 2
Наименование
Единица измерения
Тенге
1
Пользование участками государственного лесного фонда для научно-исследовательских целей при долгосрочном лесопользовании
гектар
В соответствие с пунктом 2 статьи 508 Налогового кодекса Республики Казахстан
Приложение 6 к решению Алматинского областного маслихата от 25 июля 2018 года № 34-175
Ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда Алматинской области для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей
Наименование
Единица измерения
Тенге
1
Пользование участками государственного лесного фонда для оздоровительных, рекреационных,
историко-культурных, туристических и спортивных целей
гектар
В соответствие с пунктом 2 статьи 508 Налогового кодекса Республики Казахстан

100
Алматы облыстық мәслихатының 2018 жылғы 25 шілдедегі № 34-175 шешіміне 4-қосымша
Алматы облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерін аңшылық шаруашылығының қажеті үшін пайдалануға арналған төлемақы мөлшерлемелері
Атаулары
Өлшем бiрлiгi
Теңге
1
Мемлекеттiк орман қоры участкелерін аңшылық шаруашылығының қажетi үшін пайдалану
гектар
Қазақстан Республикасы Салық кодексiнiң 508-бабының 2-тармағына сәйкес
Алматы облыстық мәслихатының 2018 жылғы 25 шілдедегі № 34-175 шешіміне 5-қосымша
Алматы облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу мақсаты үшін пайдалануға арналған төлемақы мөлшерлемелері
1-кесте
Атауы
Өлшем бiрлiгi
Айлық есептік көрсеткіште
1
Мемлекеттiк орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу мақсаты үшін қысқа мерзiмдi орман пайдалану
болған әрбір күн үшін
0,1
2-кесте
Атауы
Өлшем бiрлiгi
Теңге
1
Мемлекеттiк орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу мақсаты үшін ұзақ мерзiмдi орман пайдалану
гектар
Қазақстан Республикасы Салық кодексiнiң 508-бабының 2-тармағына сәйкес
Алматы облыстық мәслихатының 2018 жылғы 25 шілдедегі № 34-175 шешіміне 6-қосымша
Алматы облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерін сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристiк және спорттағы мақсаттар үшін пайдалануға арналған төлемақы мөлшерлемелері
Атауы
Өлшем бiрлiгi
Теңге
1
Мемлекеттiк орман қоры учаскелерiн сауықтыру, рекреациялық, мәдени-тарихи, туристiк және спорттық мақсаттар үшін пайдалану
гектар
Қазақстан Республикасы Салық кодексiнiң
508-бабының 2-тармағына сәйкес