Об установлении размера платы за пользование жилищем из коммунального жилищного фонда города Талдыкорган
Постановление акимата города Талдыкорган Алматинской области от 13 марта 2018 года № 120. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 2 апреля 2018 года № 4626
В соответствии с пунктом 1 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 26 августа 2011 года № 306 "Об утверждении Методики расчета размера платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7232), акимат города Талдыкорган ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить размер платы за пользование жилищем из коммунального жилищного фонда города Талдыкорган согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Талдыкорган" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Алматинской области;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Руспублики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Талдыкорган после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после дня государственной регистрации настоящего постановления представление в юридический и государственно-правовой отдел аппарата акима города Талдыкорган сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2 и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Д. Жолжанова.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Талдыкорган Б. Карасаев
Приложение 1 к постановлению акимата города Талдыкорган от 13 марта 2018 года № 120 "Об установлении размера платы за пользование жилищем из коммунального жилищного фонда города Талдыкорган"
Размер платы за пользование жилищем из коммунального жилищного фонда города Талдыкорган, за один квадратный метр в месяц жилого дома № 44, расположенного в микрорайоне "Каратал"
При расчете размера платы, взимаемой за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, применяются следующие показатели:
А - размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящий в состав объекта кондоминиума (в тенге за один квадратный метр в месяц);
Ц - стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т - расчетный срок службы здания (лет);
Р - сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (жилого здания) (в тенге за один квадратный метр в месяц).
Стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища (Ц) определяется в соответствии с проектно-сметной документацией на строительство здания или по результатам государственных закупок здания.
Расчетный срок службы зданий (Т) определяется в соответствии со строительными нормами СН РК 1.04-26-2011 "Реконструкция, капитальный и текущий ремонт жилых и общественных зданий.
Сумма платежей (Р), необходимая на содержание жилого дома (жилого здания) определяется по формуле:

Талдықорған қаласының мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін белгілеу туралы
Алматы облысы Талдықорған қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 13 наурыздағы № 120 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2018 жылы 2 сәуірде № 4626 болып тіркелді
"Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 97-бабының 1-тармағына, "Мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін есептеу әдістемесін бекіту туралы" 2011 жылғы 26 тамыздағы № 306 Қазақстан Республикасы Құрылыс және Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7232 тіркелген) сәйкес, Талдықорған қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8-қосымшаларына сәйкес Талдықорған қаласының мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшері белгіленсін.
2. "Талдықорған қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Алматы облысы әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электронды түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы қаулыны Талдықорған қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында оның ресми жарияланғаннан кейін орналастыруын;
4) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен кейін он жұмыс күні ішінде Талдықорған қаласы әкімі аппаратының заң және мемлекеттік-құқықтық бөліміне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында қарастырылған іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Д. Жолжановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Талдықорған қаласының әкімі Б. Қарасаев
Талдықорған қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 13 наурыздағы "Талдықорған қаласының мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін белгілеу туралы" № 120 қаулысына 1-қосымша
Талдықорған қаласының мемлекеттік тұрғын үй қорындағы "Қаратал" шағын ауданында орналасқан № 44 тұрғын үйдің бір шаршы метрін пайдаланғаны үшін айына төлемақы мөлшері
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін алынатын төлемақының мөлшерін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер:
А - кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшері (айына бір шаршы метр үшін, теңге);
Ц - тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың (сатып алудың) құны (теңге);
Т - ғимараттың қызмет көрсету есептік мерзімі, жыл;
Р - пайдалануға, тұрғын үйдің ағымдағы және күрделі жөнделуіне, сондай-ақ жер учаскесін күтуіне қажетті төлемнің сомасы (айына бір шаршы метр үшін теңге).
Тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың (сатып алудың) құны (Ц) ғимараттың құрылысына арналған жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес немесе ғимаратты мемлекеттік сатып алу қорытындылары бойынша анықталады.
Ғимараттың қызмет көрсету есептік мерзімі (Т) "Тұрғын және қоғамдық ғимараттарды қайта жаңарту, күрделі және ағымдық жөндеу" ҚР 1.04-26-2004 ҚН құрылыс нормаларына сәйкес анықталады.
Пайдалануды, тұрғын үйді ағымдағы және күрделі жөндеуді, сондай-ақ жер учаскесін күтуді қамтамасыз ету үшін қажетті көлемнің сомасы (Р) мынадай формула бойынша анықталады:

Р = Г3/12/∑п
где Г3 – годовая смета затрат жилищно-эксплуатационной службы, созданной или привлеченной местным исполнительным органом (государственным предприятем), на содержание жилого дома (жилого здания) (тенге/год);
∑п – сумма общих площадей жилищ в жилом здании (квадратный метр);
Г3 = 0 тенге;
∑п = 1 259,6 м2;
Р = 0:12:1 259,6 = 0 тенге за один квадратный метр в месяц.
Размер платы за один квадратный метр в месяц, взимаемый за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума рассчитывается по формуле:
А = Ц/Т/12+Р
Ц = 80 642 604 тенге/1 259,6 м2 (общая площадь дома согласно данных технического паспорта) = 64 022,4 стоимость строительства одного квадратного
метра общей площади жилища (в тенге);
Т = 140 лет;
Р = 0 тенге;
А = 64 022,4:140:12+0 = 38,1 тенге за один квадратный метр в месяц.
Приложение 2 к постановлению акимата города Талдыкорган от 13 марта 2018 года № 120 "Об установлении размера платы за пользование жилищем из коммунального жилищного фонда города Талдыкорган"
Размер платы за пользование жилищем из коммунального жилищного фонда города Талдыкорган, за один квадратный метр в месяц жилого дома № 60 "Б", расположенного в микрорайоне "Каратал"
При расчете размера платы, взимаемой за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящим в состав объекта кондоминиума, применяются следующие показатели:
А - размер платы за пользование жилищем из государственного жилищного фонда, не входящий в состав объекта кондоминиума (в тенге за один квадратный метр в месяц);
Ц - стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища (в тенге);
Т - расчетный срок службы здания (лет);
Р - сумма платежей, необходимая на содержание жилого дома (жилого здания) (в тенге за один квадратный метр в месяц).
Стоимость строительства (приобретения) одного квадратного метра общей площади жилища (Ц) определяется в соответствии с проектно-сметной документацией на строительство здания или по результатам государственных закупок здания.
Расчетный срок службы зданий (Т) определяется в соответствии со строительными нормами СН РК 1.04-26-2011 "Реконструкция, капитальный и текущий ремонт жилых и общественных зданий.
Сумма платежей (Р), необходимая на содержание жилого дома (жилого здания) определяется по формуле:
Р = Г3/12/∑п
где Г3 – годовая смета затрат жилищно-эксплуатационной службы, созданной или привлеченной местным исполнительным органом (государственным предприятем), на содержание жилого дома (жилого здания) (тенге/год);
∑п – сумма общих площадей жилищ в жилом здании (квадратный метр);

Р = Г3/12/∑п
мұнда Г3 – жергілікті атқарушы органы (мемлекеттік кәсіпорыны) тартқан немесе құрған тұрғын үй-пайдалану қызметінің тұрғын үйді пайдалануға, ағымдағы және күрделі жөндеуге, сондай-ақ жер учаскесінің күтіміне шығынының жылдық сметасы, қажетті көлемінің жылдық сомасы (жылына теңге);
∑п – тұрғын үй ғимаратындағы тұрғын үйдің жалпы алаңының сомасы (шаршы метр).
Г3 = 0 теңге;
∑п = 1 259,6 м2;
Р = 0:12:1 259,6 = 0 теңге бір шаршы метр үшін айына.
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін айына алынатын төлемақы мөлшері мынадай формула бойынша есептеледі:
А = Ц/Т/12+Р
Ц = 80 642 604 теңге /1 259,6 м2 (техникалық төлқұжат бойынша үйдің жалпы көлемі) = 64 022,4 теңге тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың құны (теңге);
Т = 140 жыл;
Р = 0 теңге;
А = 64 022,4:140:12+0 = 38,1 теңге бір шаршы метр үшін айына.
Талдықорған қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 13 наурыздағы "Талдықорған қаласының мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерін белгілеу туралы" № 120 қаулысына 2-қосымша
Талдықорған қаласының мемлекеттік тұрғын үй қорындағы "Қаратал" шағын ауданында орналасқан № 60 "Б" тұрғын үйдің бір шаршы метрін пайдаланғаны үшін айына төлемақы мөлшері
Кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін алынатын төлемақының мөлшерін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер:
А - кондоминиум объектісінің құрамына жатпайтын мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшері (айына бір шаршы метр үшін, теңге);
Ц - тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың (сатып алудың) құны (теңге);
Т - ғимараттың қызмет көрсету есептік мерзімі, жыл;
Р - пайдалануға, тұрғын үйдің ағымдағы және күрделі жөнделуіне, сондай-ақ жер учаскесін күтуіне қажетті төлемнің сомасы (айына бір шаршы метр үшін теңге).
Тұрғын үйдің жалпы көлемінің бір шаршы метрін салудың (сатып алудың) құны (Ц) ғимараттың құрылысына арналған жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес немесе ғимаратты мемлекеттік сатып алу қорытындылары бойынша анықталады.
Ғимараттың қызмет көрсету есептік мерзімі (Т) "Тұрғын және қоғамдық ғимараттарды қайта жаңарту, күрделі және ағымдық жөндеу" ҚР 1.04-26-2004 ҚН құрылыс нормаларына сәйкес анықталады.
Пайдалануды, тұрғын үйді ағымдағы және күрделі жөндеуді, сондай-ақ жер учаскесін күтуді қамтамасыз ету үшін қажетті көлемнің сомасы (Р) мынадай формула бойынша анықталады:
Р = Г3/12/∑п
мұнда Г3 – жергілікті атқарушы органы (мемлекеттік кәсіпорыны) тартқан немесе құрған тұрғын үй-пайдалану қызметінің тұрғын үйді пайдалануға, ағымдағы және күрделі жөндеуге, сондай-ақ жер учаскесінің күтіміне шығынының жылдық сметасы, қажетті көлемінің жылдық сомасы (жылына теңге);
∑п – тұрғын үй ғимаратындағы тұрғын үйдің жалпы алаңының сомасы (шаршы метр).