Об утверждении регламента государственной услуги "Субсидирование ставок вознаграждения по выдаваемым кредитам банками второго уровня субъектам частного предпринимательства для целей жилищного строительства"
Постановление акимата города Шымкент от 14 декабря 2018 года № 341. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Шымкент 14 декабря 2018 года № 8. Утратило силу постановлением акимата города Шымкент от 23 декабря 2020 года № 810
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Шымкент от 23.12.2020 № 810 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктами 1 и 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Субсидирование ставок вознаграждения по выдаваемым кредитам банками второго уровня субъектам частного предпринимательства для целей жилищного строительства" согласно к настоящему постановлению;
2. Государственному учреждению "Аппарат aкима города Шымкент" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Респуликанское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течении десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемые на территории города Шымкент;
4) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Шымкент после его официального опубликования.
3. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Б. Мамыталиева.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Г. Абдрахимов
Қ.Нуртай
Н.Ергешбек
Г.Курманбекова
Б.Мамыталиев
Е.Алимкулов
Д.Жумин
Приложение
к постановлению акимата
города Шымкент
от "14" декабря 2018 года
№ 341
1. Регламент государственной услуги "Субсидирование ставок вознаграждения по выдаваемым кредитам банками второго уровня субъектам частного предпринимательства для целей жилищного строительства"

"Тұрғын үй құрылысы мақсаттары үшін жеке кәсіпкерлік субъектілеріне екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Шымкент қаласы әкiмдiгiнiң 2018 жылғы 14 желтоқсандағы № 341 қаулысы. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2018 жылғы 14 желтоқсанда № 8 болып тіркелді. Күші жойылды - Шымкент қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 810 қаулысымен
Ескерту. Күшi жойылды - Шымкент қаласы әкімдігінің 23.12.2020 № 810 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабының 1 және 3-тармақтарына сәйкес Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Тұрғын үй құрылысы мақсаттары үшін жеке кәсіпкерлік субъектілеріне екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау" мемлекеттік қызметінің регламенті осы қаулыға сәйкес бекітілсін;
2. "Шымкент қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялау үшін Шымкент қаласында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарына жіберуді;
4) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін, оны Шымкент қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етуді.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Б.Мамыталиевке жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілсін.
Қала әкімі Ғ.Әбдірахымов
Қ.Нұртай
Н.Ергешбек
Г.Құрманбекова
Б.Мамыталиев
Е.Әлімқұлов
Д.Жумин
Шымкент қаласы әкімдігінің
2018 жылғы "14" желтоқсан
№ 341 қаулысына қосымша
1. "Тұрғын үй құрылысы мақсаттары үшін жеке кәсіпкерлік субъектілеріне екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Субсидирование ставок вознаграждения по выдаваемым кредитам банками второго уровня субъектам частного предпринимательства для целей жилищного строительства" (далее – государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Субсидирование ставок вознаграждения по выдаваемым кредитам банками второго уровня субъектам частного предпринимательства для целей жилищного строительства" утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 12 декабря 2017 года № 859 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16265) (далее - Стандарт), оказывается государственным учреждением "Управление строительства города Шымкент" (далее – услугодатель).
2. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача копии протокола регионального координационного совета, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 10 настоящего Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры по оказанию государственной услуги является прием услугодателя от услугополучателя (либо его представителя по доверенности) документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов от услугополучателя и передает их руководителю услугодателя в течении 20 (двадцати) минут с момента регистрации;
2) руководитель услугодателя после получения документов определяет ответственного исполнителя услугодателя, в течении 2 (двух) часов накладывает соответствующую визу и передает их ответственному исполнителю;
3) ответственный исполнитель услугодателя обрабатывает представленные документы, в случае соттветствия документов вырабатывает рекомендации по представленным документам, а в случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню предусмотренному пунктом 9 Стандарта и (или) документов с истекшим сроком действия, услугодатель отказывает в приеме заявления в течение 5 (пяти) рабочего дня;

1. Жалпы ережелер
1. "Тұрғын үй құрылысы мақсаттары үшін жеке кәсіпкерлік субъектілеріне екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Тұрғын үй құрылысы мақсаттары үшін жеке кәсіпкерлік субъектілеріне екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 859 бұйрығымен бекітілгене (Нормативтiк құқықтық актiлердiң мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiне № 16265 болып тiркелген) (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес "Шымкент қаласының құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет беруші) көрсетіледі.
2. Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - өңірлік үйлестіру кеңесі отырысы хаттамасының көшірмесін немесе Стандарттың 10 тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметтер көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан (не оның сенімхат бойынша өкілі) осы Стандарттың 9 тармағында көзделген құжаттарды қабылдауы болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызмет алушыдан құжаттарды қабылдау мен тіркеуді жүзеге асырады және 20 (жиырма) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды, 2 (екі) сағат ішінде тиісті бұрыштама қояды және жауапты орындаушыға жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттарды рәсімдейді, ұсынылған құжаттар бойынша ұсыныс дайындайды, ал осы Стандарттың 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкес ұсынылған құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, 5 (бес) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады;

4) ответственный исполнитель услугодателя вырабатывает документы, формирует вопрос повестки дня, определяет дату, время и место проведения заседания членов регионального координационного совета (далее - РКС) в течении 6(шести) рабочих дней;
5) после определение даты, время и место проведения заседания ответственный исполнитель услугодателя уведомляет членов РКС в течении 1 (одного) рабочего дня о дате, времени и месте проведения заседания;
6) на заседании члены РКС рассматривают и обсуждают представленные документы и по результатам обсуждения в течении 1 (одного) рабочего дня принимают решение о возможности (невозможности) субсидирования;
7) ответственный исполнитель услугодателя (секретарь) готовит проект результата оказания государственной услуги согласно законодательства и направляет документы руководителю услугодателя и членам РКС на подпись, срок подписания результата оказания государственной услуги составляет 1 (один) рабочий день;
8) после подписания протокола руководителем услугодателя и членами РКС ответственный исполнитель услугодателя передает сотруднику канцелярии услугодателя, который выдает услугополучателю (- ям) копию протокола (выписки из протокола) в течении 20 (двадцати) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) члены РКС;
3) руководитель услугодателя;
4) ответственный исполнитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) указанного в пункте 5 настоящего Регламента.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Государственная услуга через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и веб-портал "электронного правительства" не оказывается.
Приложение к регламенту
государственной услуги
"Субсидирование ставок
вознаграждения по выдаваемым
кредитам банками второго
уровня субъектам частного
предпринимательства для целей
жилищного строительства"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Субсидирование ставок вознаграждения по выдаваемым кредитам банками второго уровня субъектам частного предпринимательства для целей жилищного строительства"
Условные обозначения:

4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы күн тәртібіндегі сұрақтарды нақтылайды, өңірлік үйлестіру кеңесінің мүшелерінің (әрі қарай - ӨҮК) отырысының өткізетін күнін, уақытын және орнын 6 (алты) жұмыс күні ішінде белгілейді;
5) өткізетін күні, уақыты және орны белгіленген соң, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ӨҮК мүшелеріне 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабарлайды;
6) отырыста ӨҮК мүшелері ұсынылған құжаттарды қарайды, талқылайды және талқылау қорытындысына сәйкес субсидиялау мүмкіндігі (мүмкін еместігі) жөнінде 1 (бір) жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушы (хатшы) заңнамалармен белгіленген тәртіпте мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесінің жобасын дайындайды және қызмет берушінің басшысына және ӨҮК мүшелеріне 1 (бір) жұмыс күні ішінде қол қояды;
8) қол қойылған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы кеңсе қызметкеріне ұсынады, ол қызметті алушыға (-ларға) 20 (жиырма) минут ішінде хаттаманың көшірмесін (хаттаманың үзіндісін) береді.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) ӨҮК мүшелері;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігін сипаттау осы Регламенттің 5 тармағында көрсетілген.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы және "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
"Тұрғын үй құрылысы мақсаттары үшін
жеке кәсіпкерлік субъектілеріне
екінші деңгейдегі банктер беретін
кредиттер бойынша сыйақы
мөлшерлемелерін субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Тұрғын үй құрылысы мақсаттары үшін жеке кәсіпкерлік субъектілеріне екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер: