О внесении изменения в решение Актогайского районного маслихата от 11 апреля 2014 года № 197 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Актогайского района"
Решение Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 22 ноября 2018 года № 252. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 6 декабря 2018 года № 5030. Утратило силу решением Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 30 декабря 2020 года № 470
Сноска. Утратило силу решением Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 30.12.2020 № 470 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 21 сессии Актогайского районного маслихата от 11 апреля 2014 года № 197 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Актогайского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2629, опубликовано 20 мая 2014 года в районной газете "Тоқырауын тынысы" № 21 (7441), 21 июля 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет" следующее изменение:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Актогайского района, утвержденных указанным решением:
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Основаниями для отнесения граждан к категории нуждающихся при наступлении трудной жизненной ситуации являются:
1) основания, предусмотренные законодательством Республики Казахстан;
2) причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара либо наличие социально значимого заболевания;
3) наличие месячного среднедушевого дохода, не превышающего пятикратного размера к прожиточному минимуму.".
2. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессий М. Касымхан
Секретарь маслихата Р. Абеуов

Ақтоғай аудандық мәслихатының 2014 жылғы 11 сәуірдегі № 197 "Ақтоғай ауданындағы әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2018 жылғы 22 қарашадағы № 252 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 6 желтоқсанда № 5030 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 470 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 30.12.2020 № 470 (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Ақтоғай аудандық мәслихатының 21 сессиясының 2014 жылғы 11 сәуірдегі № 197 "Ақтоғай ауданындағы әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасын бекіту туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2629 болып тіркелген, 2014 жылғы 20 мамырдағы "Тоқырауын тынысы" газетінің № 21 (7441) санында, 2014 жылғы 21 шілдедегі "Әділет" ақпараттық – құқықтық жүйесінде жарияланған), келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Ақтоғай ауданындағы әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасында:
9 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"9. Азаматтарды өмірлік қиын жағдай туындаған кезде мұқтаждар санатына жатқызу үшін мыналар:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген негіздемелер;
2) табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келтіру не әлеуметтік мәні бар аурулардың болуы;
3) бес еселік мөлшерден аспайтын жан басына шаққандағы орташа айлық табыстың болуы.".
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М. Қасымхан
Аудандық мәслихат хатшысы Р. Әбеуов