О внесении изменений в решение маслихата от 21 декабря 2017 года № 204 "О бюджете города Костаная на 2018-2020 годы"
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 5 июня 2018 года № 248. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 20 июня 2018 года № 7872. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 21 декабря 2017 года № 204 "О бюджете города Костаная на 2018-2020 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7452, опубликованное 10 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Костаная на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 40176189,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 24796044,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 95658,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1995513,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 13288974,6 тысячи тенге;
2) затраты – 48812379,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 34965,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -8601223,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8601223,9 тысячи тенге.";
пункты 4, 5, 6, 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам в сумме 86,6 тысяч тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника в сумме 6968,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 18796,0 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме 85648,0 тысяч тенге;
на развитие рынка труда в сумме 101863,0 тысячи тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов в сумме 1470,0 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 204 "Қостанай қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2018 жылғы 5 маусымдағы № 248 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 20 маусымда № 7872 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 204 "Қостанай қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7452 тіркелген, 2018 жылғы 10 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40176189,6 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 24796044,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 95658,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 1995513,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 13288974,6 мың теңге;
2) шығындар – 48812379,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 34965,7 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 8601223,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8601223,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4, 5, 6, 7-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 86,6 мың теңге сомасында;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 6968,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 18796,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 85648,0 мың теңге сомасында;
еңбек нарығын дамытуға 101863,0 мың теңге сомасында;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға 1470,0 мың теңге сомасында;

на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 72914,0 тысяч тенге;
на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 1900,0 тысяч тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения в сумме 5317,0 тысяч тенге;
на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 37505,0 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы джазового ансамбля в сумме 19000,0 тысяч тенге;
на средний ремонт улиц в сумме 838413,0 тысяч тенге;
на корректировку генерального плана города Костаная в сумме 100000,0 тысяч тенге;
на разработку дежурного плана города Костаная в сумме 100000,0 тысяч тенге;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 156,0 тысяч тенге;
на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 3168,0 тысяч тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях в сумме 25029,0 тысяч тенге;
на внедрение и обслуживание проекта Smart city для населения города Костаная в сумме 34240,0 тысяч тенге;
на подключение организаций образования к высокоскоростному Интернету в сумме 4950,0 тысяч тенге;
на приобретение учебников по обновленному содержанию в сумме 197868,0 тысяч тенге;
на приобретение жилья Чемпиону XXII Паралимпийских игр 2018 года в сумме 19000,0 тысяч тенге;
на аутсорсинг услуг в сфере занятости населения частным агентствам занятости в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 38884,0 тысячи тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования в сумме 40650,0 тысяч тенге;
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования в сумме 344179,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрено поступление средств из республиканского и областного бюджетов, в том числе:

Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша мобильдік орталықтардағы оқуды қоса алғанда жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 72914,0 мың теңге сомасында;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде қоныс аударушылар және оралмандар үшін тұрғын үйді жалға алу (жалдау) бойынша шығыстарды өтеуге 1900,0 мың теңге сомасында;
жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді ендіруге 5317,0 мың теңге сомасында;
сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 37505,0 мың теңге сомасында;
джаз ансамблінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 19000,0 мың теңге сомасында;
көшелерді орташа жөндеуге 838413,0 мың теңге сомасында;
Қостанай қаласының бас жоспарын түзетуге 100000,0 мың теңге сомасында;
Қостанай қаласының кезекші жоспарын әзірлеуге 100000,0 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 156,0 мың теңге сомасында;
инсинераторларды пайдалана отырып биологиялық қалдықтарды кәдеге жаратуға 3168,0 мың теңге сомасында;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға 25029,0 мың теңге сомасында;
Қостанай қаласының тұрғындарына арналған Smart city жобасын ендіруге және қызмет көрсетуге 34240,0 мың теңге сомасында;
білім ұйымдарын жоғары жылдамдықтағы Интернетке қосуға 4950,0 мың теңге сомасында;
жаңартылған мазмұн бойынша оқулықтарды сатып алуға 197868,0 мың теңге сомасында;
2018 жылдың XXII Паралимпиялық ойындарының Чемпионына тұрғын үй сатып алуға 19000,0 мың теңге сомасында;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде жұмыспен қамтудың жеке агенттіктеріне халықты жұмыспен қамту саласындағы қызметтердің аутсорсингіне 38884,0 мың теңге сомасында;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімінің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлуге 40650,0 мың теңге сомасында;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге 344179,0 мың теңге сомасында.
5. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

целевого трансферта на строительство и реконструкцию объектов начального, основного, среднего и общего среднего образования в сумме 550000,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в сумме 1151580,9 тысяч тенге;
целевого трансферта на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 4420979,2 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 20981,6 тысяча тенге;
целевого трансферта на развитие объектов спорта в сумме 825531,3 тысяча тенге;
целевого трансферта на развитие теплоэнергетической системы в сумме 55052,0 тысячи тенге;
целевого трансферта на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 4126845,0 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие объектов государственных органов в сумме 40000,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в городском бюджете на 2018 год предусмотрено поступление средств из областного бюджета, в том числе:
кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство жилья в сумме 9018766,2 тысяч тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2018 год в сумме 141089,2 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 01 января 2018 года.
Председатель сессии, депутат
по избирательному округу № 18
М. Бут
Секретарь
Костанайского городского маслихата
Б. Сандыбеков
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата города Костаная"
________________ М. Ержанов
Приложение 1
к решению маслихата
от 05 июня 2018 года № 248
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2017 года № 204
Бюджет города Костаная на 2018 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

бастауыш, негізгі, орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға нысаналы трансферті 550000,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе), салуға, реконструкциялауға нысаналы трансферті 1151580,9 мың теңге сомасында;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға нысаналы трансферті 4420979,2 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға нысаналы трансферті 20981,6 мың теңге сомасында;
спорт объектілерін дамытуға нысаналы трансферті 825531,3 мың теңге сомасында;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға нысаналы трансферті 55052,0 мың теңге сомасында;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға нысаналы трансферті 4126845,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік органдардың объектілерін дамытуға нысаналы трансферттер 40000 мың теңге сомасында.
6. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға кредит беруге 9018766,2 мың теңге сомасында.
7. 2018 жылға арналған қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 141089,2 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы, № 18
сайлау округі бойынша депутаты
М. Бут
Қостанай
қалалық мәслихатының хатшысы
Б. Сандыбеков
КЕЛІСІЛДІ
"Қостанай қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
________________ М. Ержанов
Мәслихаттың
2018 жылғы 5 маусымдағы
№ 248 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2017 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 204 шешіміне 1-қосымша
Қостанай қаласының 2018 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер