О внесении изменений в решение маслихата от 20 декабря 2017 года № 131 "О районном бюджете Камыстинского района на 2018-2020 годы"
Решение маслихата Камыстинского района Костанайской области от 8 июня 2018 года № 172. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 20 июня 2018 года № 7873. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Камыстинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 20 декабря 2017 года № 131 "О районном бюджете Камыстинского района на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7448, опубликовано 9 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Камыстинского района на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 449 848,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 739 694,2 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 4461,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 750,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 704 943,0 тысячи тенге;
2) затраты – 2 473 883,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 716,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 21 645,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 929,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 34 751,5 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 34 751,5 тысяча тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам в сумме 0,0 тенге;
2) доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника в сумме 1666,0 тысяч тенге;
3) внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения в сумме 3765,0 тысяч тенге;
4) выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 5226,0 тысяч тенге;
5) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы в сумме 1513,0 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 131 "Қамысты ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 2018 жылғы 8 маусымдағы № 172 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 20 маусымда № 7873 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 109-бабына сәйкес Қамысты аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 131 "Қамысты ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7448 болып тіркелген, 2018 жылғы 9 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерiнiң эталондық бақылау банкiнде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қамысты ауданының 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 2 449 848,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 739 694,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4461,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 750,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1 704 943,0 мың теңге;
2) шығындар – 2 473 883,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 10 716,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 21 645,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10 929,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -34 751,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 34 751,5 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 0,0 теңге сомасында;
2) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 1666,0 мың теңге сомасында;
3) халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді ендіруге 3765,0 мың теңге сомасында;
4) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 5226,0 мың теңге сомасында;
5) Қазақстан Республикасында мүгедектердiң құқықтарын қамтамасыз ету және өмiр сүру сапасын жақсарту жөнiндегi 2012 – 2018 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын іске асыруға 1513,0 мың теңге сомасында;

6) доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общесреднего образования на 2018 год в сумме 5691,0 тысяча тенге;
7) доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов на 2018 год в сумме 63425,0 тысяч тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
1) создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 10921,0 тысяча тенге;
2) возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы в сумме 1266,0 тысяч тенге;
3) краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 6726,0 тысяч тенге;
4) установление и пропашку административных границ 2889,0 тысяч тенге;
5) разработку генеральных планов населенных пунктов в сумме 7280,0 тысяч тенге;
6) утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 3168,0 тысяч тенге;
7) проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 3088,0 тысяч тенге;
8) подключение организаций образования к высокоскоростному интернету в сумме 3334,0 тысячи тенге;
9) аутсорсинг услуг в сфере занятости населения частным агентствам занятости в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017- 2021 годы в сумме 1096,0 тысяч тенге;
10) проведение противоэпизоотических мероприятий против нодулярного дерматита крупного рогатого скота в сумме 499,0 тысяч тенге.";
пункт 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в районном бюджете на 2018 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе на:
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в сумме 21650,2 тысяч тенге.";
пункт 10 указанного решения изложить в новой редакции:

6) бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын және ұлттық біліктілік тестінен өткен мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін 2018 жылға қосымша ақы төлеуге 5691,0 мың теңге сомасында;
7) жаңартылған білім мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және осы бағыттағы жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен төленген шығыстардың сомаларын өтеуге 63425,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға 10921,0 мың теңге сомасында;
2) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға беру) бойынша шығыстарын өтеуге 1266,0 мың теңге сомасында;
3) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде, мобильді орталықтардағы оқуды қоса алғанда еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 6726,0 мың теңге сомасында;
4) әкімшілік шекараларды орнатуға және қазып салуға 2889,0 мың теңге сомасында;
5) елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеуге 7280,0 мың теңге сомасында;
6) инсинераторларды пайдалана отырып биологиялық қалдықтарды кәдеге жаратуға 3168,0 мың теңге сомасында;
7) жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 3088,0 мың теңге сомасында;
8) білім беру ұйымдарын жоғары жылдамдықты интернетке қосуға 3334,0 мың теңге сомасында;
9) Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде жұмыспен қамтудың жеке агенттіктеріне халықты жұмыспен қамту саласында көрсетілетін қызметтердің аутсорсингіне 1096,0 мың теңге сомасында;
10) ірі қара малдың нодулярлық дерматитіне қарсы эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге 499,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 9-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2018 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен дамытуға арналған нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 21650,2 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 10-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа Камыстинского района на 2018 год в сумме 4638,4 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии Н. Досмухамбетова
Секретарь Камыстинского районного маслихата С. Кстаубаева
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного планирования
акимата Камыстинского района"
____________________________ К. Нуржанова
"8" июня 2018 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 8 июня 2018 года
№ 172
Приложение 1
к решению маслихата

"10. Қамысты ауданы жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 4638,4 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Н. Досмухамбетова
Қамысты аудандық мәслихатының хатшысы С. Кстаубаева
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қамысты ауданы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
______________ К. Нуржанова
2018 жылғы "8" маусым
Мәслихаттың
2018 жылғы 8 маусымдағы
№ 172 шешіміне
1-қосымша
Мәслихаттың