О ставках платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда и особо охраняемых природных территориях и норм сбора физическими лицами для собственных нужд лесных ресурсов на территории государственного лесного фонда Северо-Казахстанской области
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 13 апреля 2018 года № 20/18. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 27 апреля 2018 года № 4689. Утратило силу решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 21 июня 2019 года № 34/8
Сноска. Утратило силу решением Северо-Казахстанского областного маслихата от 21.06.2019 № 34/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 14, пунктом 3 статьи 42 Лесного Кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года, пунктом 1 статьи 587 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс), пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда и особо охраняемых природных территориях Северо-Казахстанской области согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Утвердить нормы сбора физическими лицами для собственных нужд дикорастущих плодов, грибов, ягод, лекарственного сырья и иных лесных ресурсов на территории государственного лесного фонда Северо-Казахстанской области согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Признать утратившим силу решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 12 декабря 2017 года № 17/5 "Об утверждении ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда и особо охраняемых природных территориях и норм сбора физическими лицами для собственных нужд лесных ресурсов на территории государственного лесного фонда Северо-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4447, опубликовано 28 декабря 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
4. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат Северо-Казахстанского областного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения маслихата в республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";

Солтүстік Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында орман пайдалану үшін төлемақы мөлшерлемелерін және жеке тұлғалардың мемлекеттік орман қоры аумағында өз мұқтажы үшін орман ресурстарын жинау нормалары туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 13 сәуірдегі № 20/18 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 сәуірде № 4689 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 21 маусымдағы № 34/8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 21.06.2019 № 34/8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасы 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман кодексінің 14-бабы 2) тармақшасына, 42-бабы 3-тармағына, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы 2017 жылғы 25 желтоқсандағы кодексінің (Салық кодексі) 587-бабы 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 5-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында орман пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелері осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Жеке тұлғалардың Солтүстік Қазақстан облысының мемлекеттiк орман қоры аумағында жабайы өскен жемiстердi, саңырауқұлақтарды, жидектердi, дәрiлiк шикiзатты және өзге де орман ресурстарын өз мұқтажы үшiн жинауының нормалары осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
3. "Солтүстік Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында орман пайдалану үшін төлем ставкаларын және мемлекеттік орман қоры учаскелерінде өз қажеттіліктері үшін жеке тұлғалардың жанама орман ресурстарын жинау нормаларын бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 17/5 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4447 болып тіркелді, Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді Эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 28 желтоқсанда жарияланды) күші жойылды деп танылсын.
4. "Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркеуді;

2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Северо-Казахстанский региональный центр правовой информации – филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Северо-Казахстанского областного маслихата после его официального опубликования.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель ХХ сессии,
Секретарь
Северо-Казахстанского
областного маслихата
В. Бубенко
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель республиканского
государственного учреждения
"Северо-Казахстанская
областная территориальная инспекция
лесного хозяйства и животного мира
Комитета лесного хозяйства и животного
мира Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан"
____________________Е. Жанатаев
"13" апреля 2018 года
Приложение 1 к решению Северо-Казахстанского областного маслихата от 13 апреля 2018 года № 20/18
Ставки платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда и особо охраняемых природных территориях Северо-Казахстанской области
№ п/п
Виды лесных пользований
Виды лесопользования
Ставки платы за единицу вида ресурсов
Заготовка живицы и древесных соков
1.1
Заготовка живицы
Долгосрочное, с изъятием
1000 тенге за 1 центнер
1.2
Заготовка живицы
Долгосрочное, с изъятием

2) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы Солтүстік Қазақстан өңірлік құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы шешімді ресми жариялағаннан кейін Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
5. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
ХХ сессияның төрағасы,
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихаттың хатшысы
В. Бубенко
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі Орман шаруашылығы және
жануарлар дүниесі комитетінің Солтүстік
Қазақстан облыстық орман шаруашылығы
және жануарлар дүниесі аумақтық
инспекциясы" республикалық
мемлекеттік мекемесінің басшысы
___________________Е.Жанатаев
2018 жылғы "13" сәуір
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың
2018 жылғы 13 сәуірдегі № 20/18 шешіміне 1-қосымша Солтүстік Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында орман пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелері
Р/с №
Орманды пайдалану түрі
Орман пайдалану түрі
Ресурс түрінің бірлігі үшін төлемақы мөлшерлемесі
Шайырды және ағаш сөлін дайындау
1.1
Шайыр дайындау
Ұзақ мерзімді, алынатын
1 центнер үшін 1000 теңге
1.2
Шайыр дайындау
Ұзақ мерзімді, алынатын

60 тенге за 1 килограмм
3.2
Ягоды
Краткосрочное, с изъятием
80 тенге за 1 килограмм
Сбор лекарственных растений и технического сырья
3.3
Травы
Краткосрочное, с изъятием
12 тенге за 1 килограмм
3.4
Цветки
Краткосрочное, с изъятием
12 тенге за 1 килограмм
3.5
Листья, стебли и побеги
Краткосрочное, с изъятием
12 тенге за 1 килограмм
3.6
Плоды и ягоды
Краткосрочное, с изъятием
12 тенге за 1 килограмм
3.7
Корни, корневища, клубни
Краткосрочное, с изъятием
8 тенге за 1 килограмм
3.8
Почки
Краткосрочное, с изъятием
8 тенге за 1 килограмм
Отдельные виды побочных лесных пользований
3.9
Мхи
Краткосрочное, с изъятием
60 тенге за 1 центнер
3.10
Лесная подстилка и опавшие листья
Краткосрочное, с изъятием
700 тенге за 1 тонну
3.11
Камыш
Краткосрочное, с изъятием
40 тенге за 1 центнер
3.12
Огородничество, бахчеводство и выращивание иных сельскохозяйственных культур
Краткосрочное, без изъятия
По ставкам земельного налога, исчисляемого в соответствие со статьей 503, Налогового Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" за 1 гектар
3.13
Звероводство и мараловодство
Краткосрочное, без изъятия
1671,72 тенге за 1 гектар
3.14
За размещение одного улья на участках государственного лесного фонда
Краткосрочное, без изъятия
1671,72 тенге за 1 улей
3.15
Сенокошение по группам качественного состояния сенокосных угодий - хорошее
Долгосрочное, без изъятия
2006,06 тенге за 1 гектар
3.16
Сенокошение по группам качественного состояния сенокосных угодий - удовлетворительное
Долгосрочное, без изъятия
1504,55 тенге за 1 гектар
3.17
Сенокошение по группам качественного состояния сенокосных угодий - плохое
Долгосрочное, без изъятия
1170,20 тенге за 1 гектар
Пастьба скота за 1 голову в год за 1 гектар выпаса
3.18
Крупный рогатый скот
Долгосрочное, без изъятия
2808,48 тенге за 1 голову
3.19
Лошади
Долгосрочное, без изъятия
2808,48 тенге за 1 голову
3.20
Молодняк крупного скота
Долгосрочное, без изъятия
1404,24 тенге за 1 голову
3.21
Козы
Долгосрочное, без изъятия
2457,42 тенге за 1 голову
3.22
Овцы
Долгосрочное, без изъятия
702,12 тенге за 1 голову
Пользование участками государственного лесного фонда и особо охраняемых природных территорий для нужд охотничьего хозяйства, научно исследовательских, культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целей
4.1
Для нужд охотничьего хозяйства
Долгосрочное, без изъятия
0,0 тенге
4.2
Для научно-исследовательских и культурно-оздоровительных целей
Долгосрочное, без изъятия
835,86 тенге за 1 гектар
4.3
Для рекреационных, туристских и спортивных целей
Долгосрочное, без изъятия
2118,21 тенге за 1 гектар
4.4
Для научно-исследовательских, культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целей
Краткосрочное, без изъятия

1 килограмм үшін 60 теңге
3.2
Жидектер
Қысқа мерзімді, алынатын
1 килограмм үшін 80 теңге
Дәрілік өсімдіктер және техникалық шикізат жинау
3.3
Шөптер
Қысқа мерзімді, алынатын
1 килограмм үшін 12 теңге
3.4
Гүлдер
Қысқа мерзімді, алынатын
1 килограмм үшін 12 теңге
3.5
Жапырақтар, сабақтар мен балауса бұтақтар
Қысқа мерзімді, алынатын
1 килограмм үшін 12 теңге
3.6
Жемістер мен жидектер
Қысқа мерзімді, алынатын
1 килограмм үшін 12 теңге
3.7
Тамырлар, тамыр сабақтары, түйіндер
Қысқа мерзімді, алынатын
1 килограмм үшін 8 теңге
3.8
Бүршіктер
Қысқа мерзімді, алынатын
1 килограмм үшін 8 теңге
Орманды жанама пайдаланудың жекелеген түрлері
3.9
Мүктер
Қысқа мерзімді, алынатын
1 центнер үшін 60 теңге
3.10
Орман төсеніші және түскен жапырақтар
Қысқа мерзімді, алынатын
1 тонна үшін 700 теңге
3.11
Қамыс
Қысқа мерзімді, алынатын
1 центнер үшін 40 теңге
3.12
Бақшашылық, бақша шаруашылығы және басқа да ауыл шаруашылық дақылдарын өсіру
Қысқа мерзімді, алынбайтын
1 гектар үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 503-бабы 2-тармағына сәйкес есептелетін жер салығы ставкалары бойынша
3.13
Аң өсіру және марал өсіру
Қысқа мерзімді, алынбайтын
1 гектар үшін 1671,72 теңге
3.14
Мемлекеттік орман қоры учаскесінде бір омартаны орналастыру
Қысқа мерзімді, алынбайтын
1 омарта үшін 1671,72 теңге
3.15
Шөп шабу алқаптарының сапалық жағдайы жақсы топтар бойынша шөп шабу
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
1 гектар үшін 2006,06 теңге
3.16
Шөп шабу алқаптарының сапалық жағдайы қанағаттанарлық топтар бойынша шөп шабу
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
1 гектар үшін 1504,55 теңге
3.17
Шөп шабу алқаптарының сапалық жағдайы төмен топтар бойынша шөп шабу
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
1 гектар үшін 1170,20 теңге
1 гектар жайылатын жерге жылына 1 бас мал жаю
3.18
Ірі қара мал
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
1 бас үшін 2808,48 теңге
3.19
Жылқы
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
1 бас үшін 2808,48 теңге
3.20
Ірі қара малдың төлі
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
1 бас үшін 1404,24 теңге
3.21
Ешкі
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
1 бас үшін 2457,42 теңге
3.22
Қой
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
1 бас үшін 702,12 теңге
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды аңшылық шаруашылығы мұқтаждықтары, ғылыми-зерттеу, мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттар үшін пайдалану
4.1
Аңшылық шаруашылығы мұқтаждықтары үшін
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
0,0 теңге
4.2
Ғылыми-зерттеу және мәдени- сауықтыру мақсаттары үшін
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
1 гектар үшін 835,86 теңге
4.3
Рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттар үшін
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
1 гектар үшін 2118,21 теңге
4.4
Ғылыми-зерттеу, мәдени- сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттар үшін
Қысқа мерзімді, алынбайтын

0,1 месячного расчетного показателя за 1 день пребывания
Приложение 2 к решению Северо-Казахстанского областного маслихата от 13 апреля 2018 года № 20/18
Нормы сбора физическими лицами для собственных нужд дикорастущих плодов, грибов, ягод, лекарственного сырья и иных лесных ресурсов на территории государственного лесного фонда Северо-Казахстанской области
№ п/п
Виды лесных пользований и ресурсов
Нормы сбора физическими лицами, для собственных нужд на 1 человека
1
Плоды и ягоды
10 килограмм
2
Грибы
50 килограмм
3
Травы
10 килограмм
4
Цветки
10 килограмм
5
Листья, стебли и побеги
10 килограмм
6
Корни, корневища, клубни
10 килограмм
7
Почки
10 килограмм
8
Мхи
10 килограмм
9
Лесная подстилка и опавшие листья
100 килограмм
10
Камыш
800 килограмм

болған 1 күн үшін 0,1 айлық есептік көрсеткіш
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2018 жылғы 13 сәуірдегі № 20/18 шешіміне 2-қосымша
Жеке тұлғалардың Солтүстік Қазақстан облысының мемлекеттiк орман қоры аумағында жабайы өскен жемiстердi, саңырауқұлақтарды, жидектердi, дәрiлiк шикiзатты және өзге де орман ресурстарын өз мұқтажы үшiн жинауының нормалары
Р/с №
Орман пайдалану және ресурс түрлері
Жеке тұлғалардың өз мұқтажы үшін жинау нормалары, 1 адамға шаққанда
1
Жемістер мен жидектер
10 килограмм
2
Саңырауқұлақтар
50 килограмм
3
Шөптер
10 килограмм
4
Гүлдер
10 килограмм
5
Жапырақтар, сабақтар мен өркендер
10 килограмм
6
Тамырлар, тамыр сабақтары, түйнектер
10 килограмм
7
Бүршіктер
10 килограмм
8
Мүктер
10 килограмм
9
Орман төсеніші және құлаған жапырақтар
100 килограмм
10
Қамыс
800 килограмм