О некоторых вопросах субсидирования по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 16 января 2018 года № 4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 1 февраля 2018 года № 5056. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 3 октября 2018 года № 233
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 03.10.2018 № 233 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Руководствуясь Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и в соответствии с приказом заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 января 2017 года №30 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 февраля 2017 года №14813) акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
2) норматив бюджетных субсидий на возмещение до 100% затрат на организацию искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах, а также в крестьянских (фермерских) хозяйствах, занимающихся разведением каракульских пород овец;
3) критерии и требования к дистрибьютерным центрам и поставщикам.
2. Признать утратившими силу некоторых постановлений акимата Западно-Казахстанской области согласно приложению.
3. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Западно-Казахстанской области", акимам районов и города Уральск принять необходимые меры для реализации данного постановления.
4. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Западно-Казахстанской области" (Б.А.Есенгалиев) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
5. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Азбаева Б.О.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима области
И. Стексов
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области

Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнiмдiлiгiн және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялаудың кейбір мәселелері туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2018 жылғы 16 қаңтардағы № 4 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 1 ақпанда № 5056 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2018 жылғы 3 қазандағы № 233 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 03.10.2018 № 233 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңын басшылыққа ала отырып және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 27 қаңтардағы №30 "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнiмдiлiгiн және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекiту туралы" (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 17 ақпанда №14813 тіркелген) бұйрығына сәйкес Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнiмдiлiгiн және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері;
2) жеке қосалқы шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде, сондай-ақ қойдың қаракөл тұқымдарын өсірумен айналысатын шаруа (фермер) қожалықтарында ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер көрсетуге жұмсалған шығындарды 100%-ға дейін өтеуге арналған бюджеттік субсидиялар нормативі;
3) дистрибьютерлік орталықтар мен жеткізушілерге қойылатын өлшемшарттар мен талаптар бекітілсін.
2. Қосымшаға сәйкес Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
3. "Батыс Қазақстан облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі, аудандар мен Орал қаласының әкімдері осы қаулыны жүзеге асыру жөніндегі қажетті шараларды қабылдасын.
4. "Батыс Қазақстан облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Б.А.Есенғалиев) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Б.О.Азбаевқа жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің
міндетін атқарушы
И. Стексов

от 16 января 2018 года №4
Объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства
Сноска. Объемы субсидий - в редакции постановления акимата Западно-Казахстанской области от 12.06.2018 № 141 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
Объем субсидий
Сумма субсидий, тысяч тенге
Мясное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы
1.1
Товарное маточное поголовье

2018 жылғы 16 қаңтардағы № 4
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнiмдiлiгiн және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері
Ескерту. Субсидиялар көлемдері жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.06.2018 № 141 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Субсидия көлемі
Субсидия сомасы, мың теңге
Етті мал шаруашылығы
1.
Асыл тұқымды және селекциялық жұмыс жүргізу
1.1
Тауарлы аналық бас

40 000
120
4 800
Всего сумма
10 500
Всего
2 601 937
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
кг – килограмм;
млн – миллион.
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 16 января 2018 года № 4
Норматив бюджетных субсидий на возмещение до 100% затрат на организацию искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах, а также в крестьянских (фермерских) хозяйствах, занимающихся разведением каракульских пород овец
Направление субсидирования
Единица
измерения
Нормативы субсидий
за 1 единицу,
тенге
Скотоводство
1
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах, а также в крестьянских (фермерских) хозяйствах, занимающихся разведением каракульских пород овец
голов
5 146
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 16 января 2018 года № 4
Критерии и требования к дистрибьютерным центрам и поставщикам
Направление субсидирования
Критерии и требования
1.
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах, а также в крестьянских (фермерских) хозяйствах, занимающихся разведением каракульских пород овец
1. Наличие оригинала и копии договора по оказанию услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах, а также в крестьянских (фермерских) хозяйствах, занимающихся разведением каракульских пород овец.
2. Наличие справки-расчета затрат по оказанию услуг по искусственному осеменению одной головы маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах, а также в крестьянских (фермерских) хозяйствах, занимающихся разведением каракульских пород овец.
3. Наличие оригиналов и копии акта об осеменении и акта обследования на стельность осемененного маточного поголовья крупного рогатого скота.
4. Наличие оригинала и копии договора на приобретение семени у отечественного племенного центра (за исключением племенных центров).
5. Наличие оригинала справки банка второго уровня или Национального оператора почты о наличии текущего счета (предоставляется один раз в год или при смене банковского счета)
Приложение
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
от 16 января 2018 года № 4
Перечень утративших силу некоторых
постановлений акимата Западно-Казахстанской области

40 000
120
4 800
Барлық сомасы
10 500
Барлығы
2 601 937
Ескерту: аббревиатураның толық жазылуы:
ТМД – Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы;
кг – килограмм;
млн – миллион.
2018 жылғы 16 қаңтардағы № 4
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
қаулысымен бекітілген
Жеке қосалқы шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде, сондай-ақ қойдың қаракөл тұқымдарын өсірумен айналысатын шаруа (фермер) қожалықтарында ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер көрсетуге жұмсалған шығындарды 100%-ға дейін өтеуге арналған бюджеттік субсидиялар нормативі
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Мал шаруашылығы
1
Жеке қосалқы шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде, сондай-ақ қойдың қаракөл тұқымдарын өсірумен айналысатын шаруа (фермер) қожалықтарында ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас
5 146
2018 жылғы 16 қаңтардағы № 4
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
қаулысымен бекітілген
Дистрибьютерлік орталықтар мен жеткізушілерге қойылатын өлшемшарттар мен талаптар
Субсидиялау бағыттары
Өлшемшарттар мен талаптар
1.
Жеке қосалқы шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде, сондай-ақ қойдың қаракөл тұқымдарын өсірумен айналысатын шаруа (фермер) қожалықтарында ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
1. Жеке қосалқы шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде, сондай-ақ қойдың қаракөл тұқымдарын өсірумен айналысатын шаруа (фермер) қожалықтарында ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер көрсету жөніндегі шарттың түпнұсқасы мен көшірмесінің болуы.
2. Жеке қосалқы шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде, сондай-ақ қойдың қаракөл тұқымдарын өсірумен айналысатын шаруа (фермер) қожалықтарында ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер көрсету жөніндегі шығындарды есептеу-анықтамасының болуы.
3. Ұрықтандырылған ірі қара малдың аналық басын ұрықтандыру және буаздыққа зерттеп-қарау актісінің түпнұсқалары мен көшірмелерінің болуы.
4. Отандық асыл тұқымдық орталықтың асыл тұқымды материалын өткізу жөніндегі дистрибьютерлік шарттың түпнұсқасы мен көшірмесінің болуы.
5. Ағымдағы шоттың бары туралы екінші деңгейдегі банктің немесе ұлттық почта операторы анықтамасының түпнұсқасының болуы (жылына бір рет немесе банктік шот ауысқан жағдайда беріледі).
2018 жылғы 16 қаңтардағы № 4
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысына қосымша
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің күші жойылған кейбір қаулыларының тізбесі

1. Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 10 апреля 2017 года №91 "О некоторых вопросах субсидирования по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4785, опубликованное 28 апреля 2017 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
2. Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 25 августа 2017 года №217 "О внесении изменения в постановление акимата Западно-Казахстанской области от 10 апреля 2017 года №91 "О некоторых вопросах субсидирования по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4892, опубликованное 13 сентября 2017 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
3. Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 24 ноября 2017 года №286 "О внесении изменения в постановление акимата Западно-Казахстанской области от 10 апреля 2017 года №91 "О некоторых вопросах субсидирования по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4966, опубликованное 29 ноября 2017 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
4. Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 14 декабря 2017 года №315 "О внесении изменения в постановление акимата Западно-Казахстанской области от 10 апреля 2017 года №91 "О некоторых вопросах субсидирования по направлениям субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4992, опубликованное 25 декабря 2017 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

1. Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 10 сәуірдегі №91 "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнiмдiлiгiн және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялаудың кейбір мәселелері туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4785 тіркелген, 2017 жылғы 28 сәуірде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) қаулысы;
2. "Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 10 сәуірдегі №91 "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнiмдiлiгiн және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялаудың кейбір мәселелері туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4892 тіркелген, 2017 жылғы 13 қыркүйекте Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 25 тамыздағы №217 қаулысы;
3. "Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 10 сәуірдегі №91 "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнiмдiлiгiн және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялаудың кейбір мәселелері туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4966 тіркелген, 2017 жылғы 29 қарашада Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 24 қарашадағы №286 қаулысы;
4. "Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 10 сәуірдегі №91 "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнiмдiлiгiн және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялаудың кейбір мәселелері туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4992 тіркелген, 2017 жылғы 25 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 14 желтоқсандағы №315 қаулысы.