Об утверждении Инструкции по организации исчисления выслуги лет военнослужащим Вооруженных Сил Республики Казахстан и о внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 20 мая 2014 года № 218 "Об утверждении Инструкции по назначению и осуществлению пенсионных выплат военнослужащим"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 17 января 2019 года № 27. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 января 2019 года № 18216. Утратил силу приказом Министра обороны Республики Казахстан от 23 сентября 2022 года № 827.
Сноска. Утратил силу приказом Министра обороны РК от 23.09.2022 № 827 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 19-57) пункта 21 Положения о Министерстве обороны Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2001 года №1074, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по организации исчисления выслуги лет военнослужащим Вооруженных Сил Республики Казахстан.
2. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 20 мая 2014 года № 218 "Об утверждении Инструкции по назначению и осуществлению пенсионных выплат военнослужащим" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9527, опубликован в информационно-правовой системе "Әдiлет" от 4 июля 2014 года) следующие изменения:
в Инструкции по назначению и осуществлению пенсионных выплат военнослужащим, утвержденной указанным приказом:
пункты 37 исключить;
подпункт 1) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"1) оригинал расчета выслуги лет на пенсию по форме, согласно приложениям 14 к Инструкции по организации исчисления выслуги лет военнослужащим Вооруженных Сил Республики Казахстан, составленный Центром;";
приложение 1 исключить.
3. Центру пенсионного обеспечения Министерства обороны Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан на казахском и русском языках в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации;

Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери қызметшілеріне еңбек сіңірген жылдарын есептеуді ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы және "Әскери қызметшілерге зейнетақы төлемдерін тағайындау және оларды жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2014 жылғы 20 мамырдағы № 218 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2019 жылғы 17 қаңтардағы № 27 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 21 қаңтарда № 18216 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 23 қыркүйектегі № 827 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қорғаныс министрінің 23.09.2022 № 827 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 16 тамыздағы № 1074 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі туралы ереже 21-тармағының 19-57) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери қызметшілеріне еңбек сіңірген жылдарын есептеуді ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2. "Әскери қызметшілерге зейнетақы төлемдерін тағайындау және оларды жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2014 жылғы 20 мамырдағы № 218 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9527 болып тіркелген, 2014 жылғы 4 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әскери қызметшілерге зейнетақы төлемдерін тағайындау және оларды жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулықта:
3 – 7-тармақтар алып тасталсын;
9-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери қызметшілеріне еңбек сіңірген жылдарын есептеуді ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулыққа 14-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша Орталық жасаған зейнетақыға еңбек сіңірген жылдары есебінің түпнұсқасы;";
1-қосымша алып тасталсын.
3. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Зейнетақымен қамсыздандыру орталығы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және оған енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
4) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра обороны Республики Казахстан Скакова А.Б.
5. Настоящий приказ довести до должностных лиц, в части их касающейся.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
Н. Ермекбаев
Утверждена
приказом Министра обороны
Республики Казахстан
от 17 января 2019 года № 27
Инструкция
по организации исчисления выслуги лет военнослужащим Вооруженных Сил Республики Казахстан
1. Настоящая Инструкция по организации исчисления выслуги лет военнослужащим Вооруженных Сил Республики Казахстан (далее – Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 19-57) пункта 21 Положения о Министерстве обороны Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства от 16 августа 2001 года № 1074, и детализирует порядок организации исчисления выслуги лет военнослужащих, подлежащих к увольнению с воинской службы.
2. Организация работы по исчислению выслуги лет военнослужащим осуществляется:
1) Центром пенсионного обеспечения Министерства обороны Республики Казахстан (далее – Центр);
2) органами военного управления, воинскими частями и учреждениями.
3. Для исчисления выслуги лет личное дело военнослужащего за 6 месяцев до предполагаемого срока увольнения направляется в Центр после подтверждения прохождения службы.
4. Подтверждение прохождения службы военнослужащим, проходящим службу в воинской части (государственном учреждении), производится на офицерский состав – начальником кадрового подразделения (ответственным за ведение кадровой работы), военнослужащих состава сержантов (старшин), солдат (матросов) – органом комплектования (ответственным за ведение личных дел военнослужащих состава сержантов (старшин), солдат (матросов)).
Перед направлением личных дел все периоды воинской службы, указанные в послужном списке, а также записи, дающие право на исчисление выслуги лет на пенсию на льготных условиях, проверяются и сопоставляются с данными аттестационных и дополнительных документов и подтверждаются приказами или соответствующими документами.

3) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің орынбасары Ә.Б. Сқақовқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі Н. Ермекбаев
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2019 жылғы 17 қаңтардағы
№ 27 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери қызметшілеріне еңбек сіңірген жылдарын есептеуді ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери қызметшілеріне еңбек сіңірген жылдарын есептеуді ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 16 тамыздағы № 1074 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі туралы ережесінің 21-тармағының 19-57) тармақшасына сәйкес әзірленді және әскери қызметтен шығарылуға жататын әскери қызметшілердің еңбек сіңірген жылдарын есептеудің ұйымдастыру тәртібін нақтылайды.
2. Әскери қызметшілердің еңбек сіңірген жылдарын есептеу жөніндегі жұмысты ұйымдастыруды:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Зейнетақымен қамсыздандыру орталығы (бұдан әрі – Орталық);
2) әскери басқару органдары, әскери бөлімдер мен мекемелер жүзеге асырады.
3. Еңбек сіңірген жылдарын есептеу үшін әскери қызметшінің жеке ісі шығарудың болжамды мерзіміне дейін 6 ай бұрын қызмет өткергенін растағаннан кейін Орталыққа жолданады.
4. Әскери бөлімде (мемлекеттік мекемеде) қызмет өткеретін әскери қызметшілердің қызмет өткеруін растауды офицерлер құрамына – кадр бөлімшесінің бастығы (кадр жұмысын жүргізуге жауапты), сержанттар (старшиналар), сарбаздар (матростар) құрамының әскери қызметшілеріне – жасақтау органы (сержанттар (старшиналар), сарбаздар (матростар) құрамы әскери қызметшілерінің жеке істерін жүргізуге жауапты) жүргізеді.
Жеке істерді жолдау алдында қызметтік тізімде көрсетілген әскери қызметтің барлық кезеңдері, сондай-ақ жеңілдік шарттарында зейнетақыға еңбек сіңірген жылдарын есептеуге құқық беретін жазбалар тексеріледі және аттестаттау және қосымша құжаттар деректерімен салыстырылады және бұйрықтармен немесе тиісті құжаттармен расталады.

5. Для подтверждения прохождения службы в послужном списке личного дела производится запись, которая заверяется подписью уполномоченного должностного лица органа управления, гербовой печатью с указанием даты подтверждения. В данной записи указываются все календарные периоды службы, а также периоды, засчитываемые на льготных условиях.
Запись о подтверждении прохождения службы производится в следующем порядке:
"Прохождение службы в ВС подтверждаю с "_" __ года:
в рядах Советской Армии с "_" __ года по "_" __ года;
в рядах ВС зарубежных стран с "_" __ года по "_" __ года;
в рядах силовых структур РК с "_" __ года по "_" __ года;
в рядах ВС РК с "_" __ года по "_" __ года;
в том числе в льготном исчислении с "_" __ года по "_" __ года;
с "_" __ года по "_" __ года;
с "_"__ года по "_"__ года".
6. Исчисление выслуги лет увольняемого с воинской службы военнослужащего осуществляется по первому экземпляру личного дела, в котором содержатся следующие документы:
1) послужной список;
2) выписки из приказов руководителей подразделений, либо архивные справки, подтверждающие прохождение службы, в том числе на льготных условиях;
3) документ, подтверждающий прохождение срочной службы (оригинал и/или копия военного билета или справка с местного органа военного управления);
4) документы, подтверждающие прохождение службы в других государственных органах или в Вооруженных Силах других стран, в том числе на льготных условиях;
5) оригинал трудовой книжки и ее копия (при наличии трудового стажа), копии диплома, аттестата и свидетельств об образовании, свидетельств о рождении детей (для военнослужащих-женщин), и другие документы, подтверждающие трудовую деятельность;
6) при наличии трудового стажа после 1 января 1998 года, необходимо предоставление документов, подтверждающих перечисление обязательных пенсионных взносов.
7. Исчисление выслуги лет военнослужащего с учетом льготных условий осуществляется на основании следующих документов:
1) в отдаленных местностях, а также в местностях с тяжелыми климатическими условиями – выписок из приказов о прибытии военнослужащего в местность и убытие с данной местности;
2) в высокогорных местностях – выписок из приказов с указанием высоты местности над уровнем моря, либо справок уполномоченного органа в области геодезии и картографии о высоте местности над уровнем моря;
3) на летной работе в авиации – выписок из приказов о выполнении норм налета часов на летной работе, утвержденными приказом Министром обороны Республики Казахстан от 7 июля 2015 года № 383 "Об утверждении Инструкции по определению условий для исчисления выслуги лет летному составу Вооруженных Сил Республики Казахстан на льготных условиях при назначении пенсии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11901);

5. Қызмет өткергенін растау үшін жеке істің қызметтік тізіміне басқару органы уәкілетті лауазымды адамының қолтаңбасымен, растау күнін көрсетумен елтаңбалы мөрмен расталатын жазба жасалады. Осы жазбада қызметтің барлық күнтізбелік, сондай-ақ жеңілдік шарттарында есептелетін кезеңдер көрсетіледі.
Қызмет өткергенін растау туралы жазба мынадай тәртіппен жасалады:
"__ жылғы "_" бастап ҚК қызмет өткергенін растаймын:
Кеңес Армиясы қатарында __ жылғы "_" бастап __ жылғы "_" дейін;
шет елдердің ҚК қатарында__ жылғы "_" бастап __ жылғы "_" дейін;
ҚР әлеуетті құрылымдарының қатарында __ жылғы "_" бастап __ жылғы "_" дейін;
ҚР ҚК қатарында __ жылғы "_" бастап __ жылғы "_" дейін;
оның ішінде жеңілдікпен есептеумен__ жылғы "_" бастап __ жылғы "_" дейін;
__ жылғы "_" бастап __ жылғы "_" дейін;
__ жылғы "_" бастап __ жылғы "_" дейін".
6. Әскери қызметтен шығарылатын әскери қызметшінің еңбек сіңірген жылдарын есептеу мынадай құжаттардан тұратын жеке істің бірінші данасы бойынша жүзеге асырылады:
1) қызметтік тізім;
2) бөлімшелер басшыларының бұйрықтарынан үзінділер не қызмет, оның ішінде жеңілдік шарттарында, өткергенін растайтын архивтік анықтамалар;
3) мерзімді қызмет өткергенін растайтын құжат (әскери билеттің түпнұсқасы және/немесе көшірмесі немесе жергілікті әскери басқару органынан анықтама);
4) басқа мемлекеттік органдарда немесе басқа елдердің Қарулы Күштерінде, оның ішінде жеңілдік шарттарында қызмет өткергенін растайтын құжаттар;
5) еңбек кітапшасының түпнұсқасы және оның көшірмесі (еңбек өтілі болған кезде), дипломның, білімі туралы аттестаттың және куәліктің, балалардың туу туралы куәліктерінің (әскери қызметші әйелдер үшін) көшірмелері және еңбек қызметін растайтын басқа да құжаттар;
6) 1998 жылғы 1 қаңтардан кейін еңбек өтілі болған кезде міндетті зейнетақы жарналарының аударылғанын растайтын құжаттарды ұсыну қажет.
7. Жеңілдік шарттарын ескере отырып, әскери қызметшінің еңбек сіңірген жылдарын есептеу мынадай құжаттар негізінде жүзеге асырылады:
1) шалғайдағы жерлерде, сондай-ақ климаттық жағдайы күрделі жерлерде – әскери қызметшінің осы жергілікті жерге келуі және одан кетуі туралы бұйрықтардан үзінділер;
2) биік таулы жерлерде – жергілікті жердің теңіз деңгейінен биіктігін көрсетумен бұйрықтардан үзінділер не геодезия және картография саласындағы уәкілетті органның жергілікті жердің теңіз деңгейінен биіктігі туралы анықтамалары;
3) авиациядағы ұшу жұмысында – ҚР Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 7 шілдедегі "Жеңілдік жағдайларында зейнетақы тағайындау кезінде Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің ұшқыштар құрамына еңбек сіңірген жылдарын есептеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" № 383 бұйрығымен бекітілген ұшу жұмысында ұшу уақытының нормаларын орындау туралы бұйрықтардан үзінділер (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11901 болып тіркелген);

4) на должностях, где исполнение обязанностей связано с систематическими прыжками с парашютом – выписок из приказов о выполнении норм прыжков с парашютом.
8. В выписках из приказов личного дела военнослужащего, проходящего (проходившего) службу в высокогорных местностях, должно быть указано, на какой высоте от уровня моря дислоцировано подразделение, где военнослужащий проходит (проходил) службу.
9. В случае отсутствия выписок из приказов периоды службы военнослужащего могут быть подтверждены архивными справками в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2018 года "Об утверждении Правил комплектования, хранения, учета и использования документов Национального архивного фонда и других архивных документов государственными и специальными государственными архивами" № 576 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 125395).
10. Копии документов свидетельствуются в порядке, установленном статьей 34 Закона Республики Казахстан от 14 июля 1997 года "О нотариате".
11. Центр в течение 5 рабочих дней после получения личного дела военнослужащего производит исчисление его выслуги лет на пенсионные выплаты.
Расчет выслуги лет, в том числе с учетом трудового стажа, для определения права на пенсионные выплаты составляется на день исключения со списков части в связи с увольнением со службы.
12. В случае неполного комплектования поступившего личного дела, Центр в течение 1 рабочего дня уведомляет об этом подразделение, с указанием о необходимости предоставления недостающих документов. Подразделения в течение 3 рабочих дней направляют в Центр необходимые документы, указанные в уведомлении.
13. При исчислении выслуги лет (стажа работы) дата начала учитываемого периода указывается согласно фактической дате начала, а дата окончания – согласно дате, следующей за днем окончания учитываемого периода. При этом, суммирование периодов, засчитываемых в выслугу лет для назначения пенсий, в году 365 дней, а в месяце – 30 дней, независимо от фактического количества дней в этом году.
14. Начало срока службы офицера, определенного на службу по призыву из запаса, устанавливается с даты издания приказа местного органа военного управления о призыве на службу, либо с даты убытия офицера к месту службы по предписанию.
15. В расчете отдельно указываются все календарные периоды воинской службы и периоды, засчитываемые за выслугу лет на льготных условиях, а также общая выслуга лет на пенсию.
16. В случае наличия у военнослужащего выслуги лет и/или общего трудового стажа на момент исчисления выслуги лет на пенсионные выплаты менее 25 лет, в расчете производится запись об отсутствии права на пенсионные выплаты за выслугу лет, в соответствии с пунктом 1 статьи 64 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
В расчете могут быть записи, касательно документов для исчисления выслуги лет.

4) міндеттерді орындау жүйелі парашютпен секірулерге байланысты лауазымдарда –парашютпен секіру нормаларын орындау туралы бұйрықтардан үзінділер.
8. Биік таулы жерлерде қызмет өткеретін (өткерген) әскери қызметшілердің жеке істегі бұйрықтардан үзінділерде әскери қызметші қызмет өткеретін (өткерген) бөлімшенің теңіз деңгейінен қандай биіктікте орналасқаны көрсетілуге тиіс.
9. Бұйрықтардан үзінділер болмаған жағдайда әскери қызметшінің қызмет өткеру кезеңдері Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 20 қыркүйектегі "Ұлттық архив қорының құжаттарын және басқа да архивтік құжаттарды мемлекеттік және арнаулы мемлекеттік архивтердің жинақтау, сақтау, есепке алу мен пайдалану Қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 125395 болып тіркелген) № 576 қаулысына сәйкес архивтік анықтамалармен расталуы мүмкін.
10. Құжаттардың көшірмелері "Нотариат туралы" 1997 жылғы 14 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабында белгіленген тәртіппен куәландырылады.
11. Орталық әскери қызметшінің жеке ісін алғаннан кейін 5 жұмыс күні ішінде оның зейнетақы төлемдеріне еңбек сіңірген жылдарын есептеуді жүргізеді.
Зейнетақы төлемдеріне құқықты айқындау үшін еңбек сіңірген жылдарының, оның ішінде еңбек өтілін ескере отырып есебі қызметтен шығарылуына байланысты бөлімнің тізімдерінен шығарылған күні жасалады.
12. Келіп түскен жеке іс толық жинақталмаған жағдайда Орталық 1 жұмыс күні ішінде жетіспейтін құжаттарды ұсыну қажеттілігі туралы көрсете отырып, бұл туралы бөлімшені хабардар етеді. Бөлімшелер 3 жұмыс күні ішінде Орталыққа хабарламада көрсетілген қажетті құжаттарды жолдайды.
13. Еңбек сіңірген жылдарын (жұмыс өтілін) есептеу кезінде есептелетін кезеңнің басталған күні нақты басталған күнге сәйкес, ал аяқталған күні – есептелетін кезеңнің аяқталған күнінен кейінгі күнге сәйкес көрсетіледі. Бұл ретте зейнетақылар тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдарына есептелетін кезеңдердің жиынтығы осы жылдағы нақты күндер санына қарамастан, бір жылда – 365 күн, ал бір айда – 30 күн.
14. Запастан әскерге шақыру бойынша қызметке айқындалған офицердің қызмет мерзімінің басталуы жергілікті әскери басқару органының қызметке шақыру туралы бұйрығы шығарылған күннен бастап, не офицердің нұсқама бойынша қызмет орнына кеткен күнінен бастап белгіленеді.
15. Есепте әскери қызметтің барлық күнтізбелік кезеңдері және жеңілдіктер шарттарында еңбек сіңірген жылдарына есептелетін кезеңдер, сондай-ақ зейнетақыға жалпы еңбек сіңірген жылдары бөлек көрсетіледі.
16. Зейнетақы төлемдеріне еңбек сіңірген жылдарын есептеу кезінде әскери қызметшінің еңбек сіңірген жылдары және/немесе жалпы еңбек өтілі 25 жылдан аз болған жағдайда есепте "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы 64-бабының 1-тармағына сәйкес еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін алу құқығының болмауы туралы жазба жасалады.
Есепте еңбек сіңірген жылдарын есептеу үшін құжаттарға қатысты жазбалар болуы мүмкін.

17. Расчет выслуги лет подписывается уполномоченными должностными лицами Центра, заверяется гербовой печатью Центра с присвоением порядкового номера.
При увольнении военнослужащего производится окончательный расчет выслуги на день исключения из списка части. Итоги выводятся на обороте расчета с проставлением штампа "По состоянию на "__" _____ 20__ года общий трудовой стаж составляет __ лет __ месяцев__ дней, из них: выслуга - __ лет __ месяцев__ дней, в том числе в календарном исчислении - __ лет __ месяцев __ дней, трудовой стаж - __ лет __ месяцев___ дней, в том числе в календарном исчислении - __ лет __ месяцев __ дней".
18. Расчет выслуги лет на пенсию составляется в единственном экземпляре по форме согласно приложениям 1-4 к настоящей Инструкции и регистрируется в книге учета личных дел в соответствии с приложением 5 к настоящей Инструкции.
При утере расчета выслуги лет, Центром выдается дубликат расчета выслуги лет на основании личного дела и материалов служебного расследования по факту утери расчета должностным лицом.
19. Расчет выслуги лет военнослужащего, не имеющего трудовой стаж до призыва на службу, оформляется по форме, согласно приложению 1 к настоящей Инструкции.
20. Личные дела после утверждения расчетов выслуги лет на пенсию и проставления штампа "Подсчет выслуги лет произведен в Центре пенсионного обеспечения Министерства обороны Республики Казахстан" Центром возвращаются в подразделение, где военнослужащий проходит службу.
21. Утвержденный расчет выслуги лет на пенсионные выплаты действителен в течение 1 года с даты его составления, подлежит пересмотру в случае перевода военнослужащего на новое место службы, влияющее на выслугу лет.
22. После поступления личного дела в подразделение, ответственное должностное лицо ознакамливает военнослужащего с его расчетом выслуги лет под роспись. В случае несогласия военнослужащего с расчетом выслуги лет, его возражение рассматривается в течение 1 месяца со дня поступления расчета.
23. В случае, если непрерывная выслуга военнослужащего менее 12 лет и 6 месяцев, расчет выслуги лет производится без учета трудового стажа до призыва на службу.
В случае повторного поступления личного дела для исчисления выслуги лет, ранее составленный расчет выслуги лет заменяется вновь составленным расчетом, который приобщается в личное дело и на первой странице послужного списка производится запись о дате повторного исчисления и подписывается уполномоченным лицом Центра.

17. Еңбек сіңірген жылдарының есебіне Орталықтың уәкілетті лауазымды адамдары қол қояды, реттік нөмірін бере отырып, Орталықтың елтаңбалы мөрімен куәландырылады.
Әскери қызметшілер қызметтен шығарылған кезде бөлім тізімінен шығарылған күні еңбек сіңірген жылдарының түпкілікті есебі жүргізіледі. Қорытындылары есептің екінші бетінде 20__ жылғы "___" ______ жағдай бойынша жалпы еңбек өтілі ___ жыл ___ ай ___ күнді құрайды, олардың ішінде: еңбек сіңірген жылдары - ___ жыл ___ ай ___ күнді, оның ішінде күнтізбелік есептеуде - ___ жыл ___ ай ___ күнді, еңбек өтілі - ___ жыл ___ ай ___ күнді, оның ішінде: күнтізбелік есептеуде - ___ жыл ___ ай ___ күнді құрайды" мөртаңбасын қоюмен шығарылады.
18. Зейнетақыға еңбек сіңірген жылдарының есебі жалғыз данада осы Нұсқаулыққа 14-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша жасалады және осы Нұсқаулыққа 5-қосымшаға сәйкес жеке істерді есепке алу кітабында тіркеледі.
Еңбек сіңірген жылдарының есебі жоғалған кезде Орталық жеке іс және лауазымды адамның есепті жоғалту фактісі бойынша қызметтік тергеп-тексеру материалдары негізінде еңбек сіңірген жылдары есебінің телнұсқасын береді.
19. Әскери қызметке шақырылғанға дейін еңбек өтілі жоқ әскери қызметшінің еңбек сіңірген жылдарының есебі осы Нұсқаулыққа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
20. Орталық зейнетақыға еңбек сіңірген жылдарының есептері бекітілгеннен және "Еңбек сіңірген жылдарын есептеу Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Зейнетақымен қамсыздандыру орталығында жүргізілді" мөртаңбасы қойылғаннан кейін жеке істерді әскери қызметші әскери қызмет өткеретін бөлімшеге қайтарады.
21. Зейнетақы төлемдеріне еңбек сіңірген жылдарының бекітілген есебі ол жасалған күннен бастап 1 жыл ішінде жарамды, әскери қызметші еңбек сіңірген жылдарына ықпал ететін жаңа қызмет орнына ауысқан жағдайда қайта қаралуға жатады.
22. Жеке іс бөлімшеге келіп түскеннен кейін жауапты лауазымды адам әскери қызметшіні қол қойдырумен оның еңбек сіңірген жылдарының есебімен таныстырады. Әскери қызметші еңбек сіңірген жылдарының есебімен келіспеген жағдайда оның қарсылығы есеп келіп түскен күннен бастап 1 ай ішінде қаралады.
23. Егер әскери қызметшінің үздіксіз еңбек сіңірген жылдары 12 жыл 6 айдан аз болған жағдайда еңбек сіңірген жылдарының есебі қызметке шақырылғанға дейінгі еңбек өтілін есептемей жүргізіледі.
Егер жеке іс еңбек сіңірген жылдарын есептеу үшін қайта келіп түскен жағдайда бұдан бұрын жасалған есеппен жеке іске тіркелетін жаңадан жасалған есеппен ауыстырылады және қызметтік тізімнің бірінші бетінде қайта есептеу күні туралы жазба жасалады және Орталықтың уәкілетті адамы қол қояды.

24. Исчисление трудового стажа военнослужащего до призыва на службу осуществляется на основании следующих документов:
1) оригинала трудовой книжки и ее копии (при наличии трудовой деятельности до 1 января 1998 года), копии диплома, аттестата об образовании, свидетельств о рождении детей, решения суда, либо архивной справки, подтверждающих трудовую деятельность.
Сведения о трудовой деятельности до призыва на воинскую службу должны соответствовать данным соответствующего раздела послужного списка личного дела;
2) оборотной ведомости по транзитным счетам вкладчика, подтверждающей перечисление обязательных пенсионных взносов (при наличии трудовой деятельности после 1 января 1998 года).
В случае отсутствия документов, подтверждающих перечисления обязательных пенсионных взносов при наличии трудовой деятельности после 1 января 1998 года, дополнительно к документам, подтверждающим трудовой стаж, предоставляется справка с соответствующих органов о прохождении государственной регистрации работодателя.
25. В случае отсутствия даты начала обучения в дипломе или свидетельстве об образовании до призыва на службу для исчисления трудового стажа устанавливается дата начала учебного года – 1 сентября.
26. В случае наличия у военнослужащего членства в коллективном хозяйстве его трудовой стаж определяется в прямой зависимости от выполнения годовой нормы трудового участия (трудодней), установленного правлением коллективного хозяйства. При этом в случае невыполнения годовой нормы трудодней трудовой стаж исчисляется путем определения процентного отношения выполнения данной нормы и выведения количества дней стажа исходя из количества дней в году (365 дней).
27. Период проживания супругов военнослужащих (кроме военнослужащих срочной службы) в местностях, где отсутствовала возможность трудоустройства по специальности, подтверждается следующими документами:
1) справкой о составе семьи;
2) справкой с воинской части (учреждения) о совместном проживании с супругами в данном населенном пункте и об отсутствии возможности трудоустройства по форме, согласно приложению 6 к настоящей Инструкции;
3) справкой с Центра занятости населения о регистрации в качестве безработного и об отсутствии возможности трудоустройства по указанной специальности с указанием местности.
28. Расчет выслуги лет военнослужащего, имеющего трудовой стаж до призыва на службу, оформляется по форме, согласно приложениям 2-4 к настоящей Инструкции.
29. Расчет выслуги лет военнослужащего, имеющего трудовой стаж до призыва на службу, подлежащего к исчислению на льготных условиях, оформляется по форме, согласно приложению 3 к настоящей Инструкции.
Приложение 1
к Инструкции по организации
исчисления выслуги
лет военнослужащим
Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Форма
Расчет
выслуги лет на пенсию
Воинское звание, фамилия, имя и отчество (при его наличии) военнослужащего
Число, месяц и год рождения
годы
месяцы
дни
годы
месяцы
дни

24. Әскери қызметшінің қызметке шақырылғанға дейінгі еңбек өтілін есептеу мынадай құжаттардың негізінде жүзеге асырылады:
1) еңбек кітапшасының төлнұсқасының және оның көшірмесінің (1998 жылғы 1 қаңтарға дейін еңбек қызметі бар болған жағдайда), диплом, білімі туралы аттестат,балаларының туу туралы куәліктері көшірмелерінің, сот шешімінің не еңбек қызметін растайтын архивтік анықтама.
Әскери қызметке шақырылғанға дейінгі еңбек өтілі туралы мәліметтер жеке істің қызметтік тізімінің тиісті бөлігінің деректеріне сәйкес болуы тиіс;
2) міндетті зейнетақы жарналарының аударылғандығын растайтын салымшының транзиттік шоттары бойынша айналым ведомосының (1998 жылғы 1 қаңтардан кейін еңбек қызметі бар болған жағдайда).
1998 жылғы 1 қаңтардан кейін еңбек қызметі бар болған кезде міндетті зейнетақы жарналарының аударылғандығын растайтын құжаттар болмаған жағдайда, еңбек өтілін растайтын құжаттарға қосымша тиісті органдардан жұмыс берушінің мемлекеттік тіркеуден өткендігі туралы анықтама ұсынылады.
25. Еңбек өтілін есептеу үшін әскери қызметке шақырылғанға дейін дипломда немесе білімі туралы куәлікте оқуды бастаған күні көрсетілмеген жағдайда оқу жылын бастаған күні 1 қыркүйек болып белгіленеді.
26. Әскери қызметші ұжымдық шаруашылықта мүшелікте болған жағдайда оның еңбек өтілі ұжымдық шаруашылық басқармасы белгілеген еңбекке араласуының жылдық нормасын (еңбеккүнді) орындауға тікелей байланысты айқындалады. Бұл ретте еңбеккүндерінің жылдық нормасын орындамаған жағдайда еңбек өтілі осы норманы орындаудың пайыздық қатынасын айқындау және бір жыл ішіндегі күндердің санына (365 күн) сүйене отырып, еңбек өтілі күндерінің санын шығару жолымен есептеледі.
27. Әскери қызметшілер (мерзімді қызмет әскери қызметшілерінен басқа) жұбайының (зайыбының) мамандығы бойынша жұмысқа орналасу мүмкіндігі болмаған жерлерде бірге тұрған кезеңі мынадай құжаттармен расталады:
1) отбасы құрамы туралы анықтама;
2) осы Нұсқаулыққа 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әскери бөлімнен (мекемеден) осы елді мекенде жұбайымен (зайыбымен) бірге тұрғандығы және жұмысқа орналасу мүмкіндігінің болмауы туралы анықтама;
3) Халықты жұмыспен қамту орталығынан жұмыссыз ретінде тіркелгендігі және көрсетілген жергілікті жерде көрсетілген мамандық бойынша жұмысқа орналасу мүмкіндігінің болмауы туралы анықтама.
28. Қызметке шақырылғанға дейін еңбек өтілі бар әскери қызметшінің еңбек сіңірген жылдарының есебі осы Нұсқаулыққа 24-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
29. Қызметке шақырылғанға дейін жеңілдік шарттарында есептелуге тиіс еңбек өтілі бар әскери қызметшілердің еңбек сіңірген жылдарының есебі осы Нұсқаулыққа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің әскери
қызметшілеріне еңбек
сіңірген жылдарын есептеуді
ұйымдастыру жөніндегі
нұсқаулыққа
1-қосымша
Нысан
Зейнетақыға еңбек сіңірген жылдарының есебі
Әскери қызметшінің әскери атағы, тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
Туған айы, күні және жылы
жылдар
айлар
күндер
жылдар
айлар
күндер

1. Календарный срок службы
Итого:
2) Один месяц службы за два месяца
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Всего:
Всего:
2. Периоды службы, зачисляемые на льготных условиях
Итого:
3) один месяц службы за полтора месяца
Итого:
Итого:
Итого:
1) один месяц службы за три месяца
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Всего:
Срок зачисляемый в выслугу
Всего:
ИТОГО общая выслуга
Срок зачисляемый в выслугу
Количество полных лет на пенсию
"__" ____________20____ г.             Начальник Центра пенсионного обеспечения
Министерства обороны Республики Казахстан
Специалист службы _______________       _____________________________________
Начальник службы _______________
С расчетом ознакомлен __________________ (согласен, не согласен)
подпись             ненужное зачеркнуть
Приложение 2
к Инструкции по организации
исчисления выслуги
лет военнослужащим
Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Форма
Расчет
выслуги лет на пенсию с учетом трудового стажа
Воинское звание, фамилия, имя и отчество (при его наличии) военнослужащего
Число, месяц и год рождения
годы
месяцы
дни
годы
месяцы
дни
1. Календарный срок службы
Итого:
3. Трудовой стаж
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Всего:
Итого:
2. Периоды службы, зачисляемые на льготных условиях
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
1) один месяц службы за полтора месяца
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Всего:
Всего:
срок зачисляемый в выслугу
Общий трудовой стаж
Общая выслуга лет
Количество полных лет на пенсию
"__" ____________20____ г.             Начальник Центра пенсионного обеспечения
Министерства обороны Республики Казахстан
Специалист службы _______________       _____________________________________
Начальник службы _______________
С расчетом ознакомлен __________________ (согласен, не согласен)
подпись             ненужное зачеркнуть
Приложение 3
к Инструкции по организации
исчисления выслуги
лет военнослужащим
Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Форма
Расчет
выслуги лет на пенсию с учетом трудового стажа, в том числе на льготных условиях
Воинское звание, фамилия, имя и отчество (при его наличии) военнослужащего
годы
месяцы
дни
годы
месяцы
дни
Число, месяц и год рождения
1. Календарный срок службы
Итого:
3. Трудовой стаж
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Всего:
Всего:
2. Периоды службы, зачисляемые на льготных условиях
Итого:
3. Трудовой стаж зачисляемый на льготных условиях
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:

1. Күнтізбелік қызмет мерзімі
Жиыны:
2) Қызметтің бір айы үшін екі ай
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Барлығы:
Барлығы:
2. Жеңілдік шарттарында есептелетін қызмет кезеңдері
Жиыны:
3) қызметтің бір айы үшін біржарым ай
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
1) қызметтің бір айы үшін үш ай
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Барлығы:
Еңбек сіңірген жылдарына есептелетін мерзім
Барлығы:
Жалпы еңбек сіңірген жылдарының ЖИЫНЫ
Еңбек сіңірген жылдарына есептелетін мерзім
Зейнетақыға толық жылдар саны
20 _ жылғы "__"__________       Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
Зейнетақымен қамсыздандыру орталығының бастығы
_____________________________________
Қызмет маманы _______________
Қызмет бастығы_______________________
Есеппен таныстым __________________(келісемін, келіспеймін)
қолы            керек емесін сызу керек
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің
әскери қызметшілеріне еңбек
сіңірген жылдарын есептеуді
ұйымдастыру жөніндігі
нұсқаулыққа
2-қосымша
Нысан
Еңбек өтілін ескере отырып, зейнетақыға еңбек сіңірген жылдарының есебі
Әскери қызметшінің әскери атағы, тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
Туған айы, күні және жылы
жылдар
айлар
күндер
жылдар
айлар
күндер
1. Күнтізбелік қызмет мерзімі
Жиыны:
3. Еңбек өтілі
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Барлығы:
Жиыны:
2. Жеңілдік шарттарында есептелетін қызмет кезеңдері
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
1) қызметтің бір айы үшін біржарым ай
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Барлығы:
Барлығы:
Еңбек сіңірген жылдарына есептелетін мерзім
Жалпы еңбек өтілі
Жалпы еңбек сіңірген жылдары
Зейнетақыға толық жылдар саны
20 _ жылғы"__"________      Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
Зейнетақымен қамсыздандыру орталығының бастығы
_____________________________________
Қызмет маманы _______________
Қызмет бастығы_______________________
Есеппен таныстым __________________ (келісемін, келіспеймін)
қолы            керек емесін сызу керек
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің
әскери қызметшілеріне еңбек
сіңірген жылдарын есептеуді
ұйымдастыру жөніндегі
нұсқаулыққа
3-қосымша
Нысан
Еңбек өтілін, оның ішінде жеңілдік шарттарындағыны ескере отырып, зейнетақыға еңбек сіңірген жылдарының есебі
Әскери қызметшінің әскери атағы, тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
жылдар
айлар
күндер
жылдар
айлар
күндер
Туған айы, күні және жылы
1. Күнтізбелік қызмет мерзімі
Жиыны:
3. Еңбек өтілі
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Барлығы:
Барлығы:
2. Жеңілдік шарттарында есептелетін қызмет кезеңдері
Жиыны:
3. Жеңілдік шарттарында есептелінетін еңбек өтілі
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:

1) Один месяц службы за полтора месяца
Итого:
Итого:
Итого:
Всего:
Трудовой стаж зачисляемый на льготных условиях
Всего трудовой стаж
Всего:
Срок зачисляемый в выслугу лет
Общий трудовой стаж
Общая выслуга лет
Количество полных лет на пенсию
"__" ____________20____ г.             Начальник Центра пенсионного обеспечения
Министерства обороны Республики Казахстан
Специалист службы _______________       _____________________________________
Начальник службы _______________
С расчетом ознакомлен __________________ (согласен, не согласен)
подпись             ненужное зачеркнуть
Приложение 4
к Инструкции по организации
исчисления выслуги лет
военнослужащим Вооруженных
Сил Республики Казахстан
Форма
Расчет
выслуги лет на пенсию
Воинское звание, фамилия, имя и отчество (при его наличии) военнослужащего
годы
месяцы
дни
годы
месяцы
дни
Число, месяц и год рождения
1. Календарный срок службы
Итого:
3. Трудовой стаж
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Всего:
Всего:
2. Периоды службы, зачисляемые на льготных условиях
Итого:
2) Один месяц службы за полтора месяца
Итого:
Итого:
Итого:
1) Один месяц службы за три месяца
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Итого:
Всего:
Срок зачисляемый в выслугу
Всего:
ИТОГО общая выслуга
Срок зачисляемый в выслугу
Количество полных лет на пенсию
"__" ____________20____ г.             Начальник Центра пенсионного обеспечения
Министерства обороны Республики Казахстан
Специалист службы _______________       _____________________________________
Начальник службы _______________
С расчетом ознакомлен __________________ (согласен, не согласен)
подпись             ненужное зачеркнуть
Приложение 5
к Инструкции по организации
исчисления выслуги
лет военнослужащим
Вооруженных Сил
Республики Казахстан
Форма
Хранить _____ лет до ______ года
______________________________
№ _____________ пункт
Инв. № _____________
Центр пенсионного обеспечения МО РК
КНИГА учета личных дел поступивших
на подсчет выслуги лет военнослужащих
(С______ до______, _____том )
Начато "___"_________ 20___года
Окончено "___"_________ 20___года
Порядковый номер
Откуда поступило дело
Дата поступления
Воинское звание
Ф.И.О.
Куда направлено дело
Дата отправки
Исполнитель
Примечание
Приложение 6
к Инструкции по организации
исчисления выслуги лет
военнослужащим Вооруженных
Сил Республики Казахстан
Форма
Угловой штамп
воинской части
(учреждения)
СПРАВКА
Выдана _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
о том, что в период с __________________ года по _________________ года действительно
проживал (а) вместе с супругой (супругом), _________________________________________
(воинское звание, фамилия, имя, отчество (при его
__________________________________________ которая (ый) проходила (проходил) службу в
наличии) супруги (а)
_____________________________________ и о том, что он (а) не имел (а) возможности
(воинская часть (учреждение) с указанием местности)
трудоустройства по специальности в данном гарнизоне.
Командир воинской части (начальник учреждения) _____________________________
М.П.

1) Қызметтің бір айы үшін біржарым ай
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Барлығы:
Жеңілдік шарттарында есептелетін еңбек өтілі
Барлық еңбек өтілі
Барлығы:
Еңбек сіңірген жылдарына есептелетін мерзім
Жалпы еңбек өтілі
Жалпы еңбек сіңірген жылдары
Зейнетақығ атолық жылдар саны
20 ___ жылғы "__"_____            Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
Зейнетақымен қамсыздандыру орталығының бастығы
__________________________
Қызмет маманы_______________________
Қызмет бастығы_______________________
Есеппен таныстым __________________(келісемін, келіспеймін)
қолы            керек емесін сызу керек
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің әскери
қызметшілеріне еңбек сіңірген
жылдарын есептеуді
ұйымдастыру жөніндегі
нұсқаулыққа
4-қосымша
Нысан
Зейнетақыға еңбек сіңірген жылдарының есебі
Әскери қызметшінің әскери атағы, тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
жылдар
айлар
күндер
жылдар
айлар
күндер
Туған айы, күні және жылы
1. Күнтізбелік қызмет мерзімі
Жиыны:
3. Еңбек өтілі
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Барлығы:
Барлығы:
2. Жеңілдіктер шарттарында есептелінетін қызмет кезеңдері
Жиыны:
2) Қызметтің бір айы үшін біржарым ай
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
1) Қызметтің бір айы үшін үш ай
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Жиыны:
Барлығы:
Еңбек сіңірген жылдарына есептелінетін мерзім
Барлығы:
Жалпы еңбек сіңірген жылдарының жиыны
Еңбек сіңірген жылдарына есептелінетін мерзім
Зейнетақыға толық жылдар саны
20 _ жылғы "__"_______            Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
Зейнетақымен қамсыздандыру орталығының бастығы
_____________________________________
Қызмет маманы _______________
Қызмет бастығы_______________________
Есеппен таныстым __________________(келісемін, келіспеймін)
қолы            керек емесін сызу керек
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің әскери
қызметшілеріне еңбек сіңірген
жылдарын есептеуді
ұйымдастыру жөніндегі
нұсқаулыққа
5-қосымша
Нысан
______ жылға дейін _____ жыл сақталсын
______________________________
№_____________-тармағы
Мүк. №_____________
ҚР ҚМ Зейнетақымен қамсыздандыру орталығы Әскери қызметшілердің еңбек сіңірген жылдарын есептеу үшін келіп түскен жеке істерді есепке алу КІТАБЫ
(______ бастап______дейін, _____том )
20___жылғы "___"_________ басталды 20___жылғы "___"_________ аяқталды
Реттік саны
Іс қайдан келіп түсті
Келіп түскен күн
Әскери атағы
Т.А.Ә.
Іс қайда жолданды
Жолданған күн
Орындаушы
Ескертпе
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің әскери
қызметшілеріне еңбек сіңірген
жылдарын есептеуді
ұйымдастыру жөніндегі
нұсқаулыққа
6-қосымша
Нысан
Әскери бөлімнің
(мекеменің)
бұрыштық мөртаңбасы
АНЫҚТАМА
_________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
ол ________ жылғы _____________ бастап _______ жылғы _____________ дейінгі кезеңде
расымен ____________________________________ қызмет еткен зайыбымен (жұбайымен)
(әскери бөлім (мекеме) өңірдің көрсетілуімен
______________________________________________________ бірге тұрғандығы және ол бұл
(әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
гарнизонда мамандығы бойынша жұмысқа орналасу мүмкіндігі болмағандығы туралы берілді.
Әскери бөлім командирі (мекеме бастығы) ___________________________________
М.П.