Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его описания
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 марта 2019 года № ҚР ДСМ-12. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 марта 2019 года № 18441.
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года «О государственной службе Республики Казахстан» ПРИКAЗЫВAЮ:
1. Утвердить:
1) Правила выдачи служебного удостоверения Министерства здравоохранения Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) описание служебного удостоверения Министерства здравоохранения Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту управления персоналом Министерства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации» для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 15.03.2021 № ҚР ДСМ-22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан        Е. Биртанов
Приложение 1
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 19 марта 2019 года
№ ҚР ДСМ-12
Правила выдачи служебного удостоверения Министерства здравоохранения Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің қызметтік куәлігін беру қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 19 наурыздағы № ҚР ДСМ-12 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 29 наурызда № 18441 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің қызметтік куәлігін беру қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Персоналды басқару департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күннің ішінде қағаз және электрондық түрдегі қазақ және орыс тілдерінде оның көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің аппарат басшысына жүктелсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 15.03.2021 № ҚР ДСМ-22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
Е. Біртанов
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 19 наурыздағы
№ ҚР ДСМ-12 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің қызметтік куәлігін беру қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Правила) определяют Правила выдачи служебного удостоверения Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Министерство).
2. Служебное удостоверение административного государственного служащего корпуса «A», руководителя подведомственной организации (далее - Служебное удостоверение) является документом, подтверждающим их должность и должностные полномочия.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 15.03.2021 № ҚР ДСМ-22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Служебное удостоверение соответствует описанию, утвержденному Министерством.
4. Удостоверение без соответствующего оформления, с просроченным сроком действия, помарками и подчистками считается недействительным.
Глава 2. Правила выдачи служебного удостоверения
5. Служебное удостоверение выдается за подписью Министра здравоохранения Республики Казахстан - руководителю аппарата Министерства здравоохранения, председателям Комитетов, руководителям подведомственных организаций.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 15.03.2021 № ҚР ДСМ-22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Служебные удостоверения выдаются сотрудникам при назначении на должность, изменении должности, по истечении срока, утере, а также порче ранее выданного удостоверения.
Лица, впервые принятые на работу, для оформления и получения нового служебного удостоверения сдают в Кадровую службу (далее - КС) цветную фотографию, размером 3 х 4 см., фотография вклеивается в служебное удостоверение.
При получении служебного удостоверения сотрудники расписываются в журнале учета выдачи служебного удостоверения административного государственного служащего корпуса «A», руководителя подведомственной организации Министерства здравоохранения Республики Казахстан по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее - журнал учета).
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным приказом Министра здравоохранения РК от 15.03.2021 № ҚР ДСМ-22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Служебные удостоверения и журнал учета хранятся в сейфе ДУП.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 15.03.2021 № ҚР ДСМ-22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің қызметтік куәлігін беру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің (бұдан әрі - Министрлік) қызметтік куәлігін беру қағидаларын айқындайды.
2. "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің, ведомстволық бағынысты ұйым басшысының қызметтік куәлігі (бұдан әрі – Қызметтік куәлік) олардың лауазымы мен лауазымдық өкілеттіктерін растайтын құжат болып табылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 15.03.2021 № ҚР ДСМ-22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Қызметтік куәлік Министрлік бекіткен сипаттамаға сәйкес келеді.
4. Тиісінше ресімделмеген, жарамдылық мерзімі өткен, түзетілген және тазартылған қызметтік куәлік жарамсыз деп есептеледі.
2-тарау. Қызметтік куәлікті беру қағидалары
5. Қызметтік куәлік Денсаулық сақтау министрлігінің аппарат басшысына, Комитеттердің төрағаларына, ведомстволық бағынысты ұйымдардың басшыларына – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің қолы қойылып беріледі.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 15.03.2021 № ҚР ДСМ-22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Қызметтік куәлік қызметкерлерге лауазымға тағайындалған, лауазымы ауысқан және бұрын берілген куәліктің мерзімі өткен, жоғалған, сондай-ақ бүлінген жағдайда беріледі.
Жұмысқа алғаш қабылданған адамдар жаңа қызметтік куәлікті ресімдеу және алу үшін өздерінің 3 х 4 см көлемдегі түрлі-түсті фотосуретін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Персоналды басқару департаментіне (бұдан әрі – ПБД) тапсырады, фотосурет қызметтік куәлікке жапсырылады.
Қызметкерлер қызметтік куәлікті алу кезінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісіне, ведомстволық бағынысты ұйымның басшысына қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналына (бұдан әрі - есепке алу журналы) қол қояды.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 15.03.2021 № ҚР ДСМ-22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Қызметтік куәліктер және есепке алу журналы ПБД сейфінде сақталады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 15.03.2021 № ҚР ДСМ-22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

8. При вручении служебного удостоверения ДУП проводится разъяснение по его пользованию и порядку его хранения.
При замене служебного удостоверения, предусмотренного пунктом 6 настоящих Правил, ранее выданное служебное удостоверение изымается сотрудниками ДУП, ответственными за выдачу служебного удостоверения.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 15.03.2021 № ҚР ДСМ-22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Ежегодно, по состоянию на 1 января, ДУП проводится сверка соответствия служебных удостоверений их учетным данным.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 15.03.2021 № ҚР ДСМ-22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Общий контроль за порядком заполнения, оформления, учета, выдачи, хранения и уничтожения служебных удостоверений осуществляют сотрудники ДУП.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 15.03.2021 № ҚР ДСМ-22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. В случае утраты или порчи служебного удостоверения, его владелец незамедлительно извещает в письменной (произвольной) форме ДУП, подает объявление в средства массовой информации.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 15.03.2021 № ҚР ДСМ-22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. По каждому факту утраты, порчи служебного удостоверения, а также передачи его другим лицам или использования не по назначению ДУП в течение десяти рабочих дней со дня издания приказа о проведении служебного расследования проводит служебное расследование, по результатам которого дисциплинарная комиссия Министерства рассматривает вопрос о привлечении виновных к дисциплинарной ответственности.
Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 15.03.2021 № ҚР ДСМ-22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Утерянные служебные удостоверения через средства массовой информации объявляются недействительными, о чем информируется ДУП. Новое служебное удостоверение взамен утерянного выдается ДУП после проведения служебного расследования.»
Сноска. Пункт 13 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 15.03.2021 № ҚР ДСМ-22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

8. Қызметтік куәлікті тапсырған кезде ПБД оны пайдалану және сақтау тәртібі бойынша түсіндіру жүргізіледі.
Осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген қызметтік куәлікті ауыстыру кезінде бұрын берілген қызметтік куәлікті беруге жауапты ПБД қызметкерлері қайтарып алады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 15.03.2021 № ҚР ДСМ-22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. ПБД жыл сайын, 1 қаңтардағы жағдай бойынша қызметтік куәліктерді есепке алу деректерінің сәйкестігіне салыстырып тексеру жүргізеді.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 15.03.2021 № ҚР ДСМ-22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Қызметтік куәліктерді толтыру, ресімдеу, есепке алу, беру, сақтау және жою тәртібін жалпы бақылауды ПБД қызметкерлері жүзеге асырады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 15.03.2021 № ҚР ДСМ-22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Қызметтік куәлік жоғалған немесе бүлінген жағдайда, оның иесі ПБД-ні дереу жазбаша нысанда (еркін түрде) хабардар етеді, бұқаралық ақпарат құралдарына хабарландыру береді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 15.03.2021 № ҚР ДСМ-22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Қызметтік куәлікті жоғалтудың, бүлдірудің, сондай-ақ оны басқа адамдарға берудің немесе орынсыз пайдаланудың әрбір фактісі бойынша қызметтік тергеп-тексеру туралы бұйрық шыққанға дейін он жұмыс күні ішінде ПБД қызметтік тергеп-тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша Министрліктің тәртіптік комиссиясы кінәлілерді тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы мәселені қарайды.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 15.03.2021 № ҚР ДСМ-22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Жоғалған қызметтік куәліктер бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жарамсыз деп жарияланады, бұл туралы ПБД-ні хабардар етіледі. Жоғалғанның орнына жаңа қызметтік куәлікті қызметтік тергеп-тексеру жүргізілгеннен кейін ПБД береді.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 15.03.2021 № ҚР ДСМ-22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

14. При увольнении сотрудник сдает служебное удостоверение в ДУП. На обходном листе при сдаче удостоверения ставится подпись лица, ответственного за выдачу служебного удостоверения.
Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 15.03.2021 № ҚР ДСМ-22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Служебные удостоверения, сданные сотрудниками при увольнении либо порче, один раз в год подлежат уничтожению с составлением соответствующего акта об уничтожении в произвольной форме.
Приложение 2
к Правилам выдачи
служебного удостоверения
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
Журнал учета выдачи служебного удостоверения административного государственного служащего корпуса «A», руководителя подведомственной организации Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Сноска. Приложение - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 15.03.2021 № ҚР ДСМ-22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п номер служебного удостоверения
Дата выдачи
Кому выдано ФИО (при его наличии)
Место работы и должность
Роспись служащего в получении удостоверения
Отметка о возврате
Отметка об уничтожении
Примечание: Журнал учета выдачи служебного удостоверения административного государственного служащего корпуса «A», руководителя подведомственной организации Министерства здравоохранения Республики Казахстан прошнуровывается, пронумеровывается и заверяется подписью сотрудника Департамента управления персоналом и печатью.
Приложение 3 к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 19 марта 2019 года № ҚР ДСМ-12
Описание служебного удостоверения Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 15.03.2021 № ҚР ДСМ-22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Обложка служебного удостоверения состоит из кожзаменителя высокого качества бирюзового цвета, размером 19,5 см х 6,5 см (в развернутом состоянии).
2. На лицевой стороне удостоверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись «ҚAЗAҚСТAН РЕСПУБЛИКAСЫ ДЕНСAУЛЫҚ СAҚТAУ МИНИСТРЛІГІ».
3. На внутренней стороне удостоверения на белом фоне изображен защитный тангир голубого цвета с использованием Государственного герба Республики Казахстан. В верхней части размещены надписи «ҚAЗAҚСТAН РЕСПУБЛИКAСЫ ДЕНСAУЛЫҚ СAҚТAУ МИНИСТРЛІГІ», «МИНИСТЕРСТВО ЗДРAВООХРAНЕНИЯ РЕСПУБЛИКИ КAЗAХСТAН»; отделяющиеся от текста красной отбивочной полосой.

14. Жұмыстан босатылған кезде қызметкер қызметтік куәлікті ПБД-ге тапсырады. Куәлікті тапсырған кезде кету парағына қызметтік куәлікті беру үшін жауапты адамның қолы қойылады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 15.03.2021 № ҚР ДСМ-22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Қызметкерлер жұмыстан босатылған не бүлінген кезде тапсырған қызметтік куәліктер еркін нысандағы тиісті жою туралы акт жасала отырып, жылына бір рет жойылуға жатады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрлігінің қызметтік
куәлігін беру қағидаларына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісіне, ведомстволық бағынысты ұйымның басшысына қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналы
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 15.03.2021 № ҚР ДСМ-22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
қызметтік куәліктің нөмірі р/с №
Берілген күні
Кімге берілді Т.А.Ә. (бар болса)
Жұмыс орны және лауазымы
Қызметкердің алғаны жөнінде жеке қолы
Тапсырғаны туралы белгі
Жою туралы белгі
Ескертпе: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісіне, ведомстволық бағынысты ұйымның басшысына қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналы тігіліп, нөмірленіп және Персоналды басқару департаменті қызметкерінің қолымен және мөрімен расталады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрлігінің
2019 жылғы 19 наурыздағы
№ ҚР ДСМ-12 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 15.03.2021 № ҚР ДСМ-22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Куәліктің мұқабаларының көлемі 19,5 см х 6,5 см (ашып көрсетілген түрінде), көгілдір түсті жоғары сапалы жасанды былғарыдан болуы.
2. Куәліктің сыртқы бетінің ортасында алтын түсті Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі орналасқан, одан төмен "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ДЕНСАУЛЫҚ САҚТАУ МИНИСТРЛІГІ" деген типографиялық қаріппен жазба жазылады.
3. Куәліктің ішкі жағында ақ түс аясында көгілдір түсті қорғаныштық тангир орналасқан Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі бейнеленген. Жоғарғы жақ бөлігінде "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ДЕНСАУЛЫҚ САҚТАУ МИНИСТРЛІГІ", "МИНИСТЕРСТВО ЗДРАВООХРАНЕНИЯ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН" деген жазулар, одан төмен мәтіннен қызыл түсті үзік жолақпен бөлектелген "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ" деген жазулар орналастырылған.

4. На левой стороне: фотография (анфас, цветная) размером 3,5 х 4,5 см, номер служебного удостоверения, фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность сотрудника на казахском языке, заверенные подписью Министра здравоохранения Республики Казахстан и гербовой печатью.
5. На правой стороне: изображение Государственного Герба Республики Казахстан, под гербом надпись черного цвета «ҚAЗAҚСТAН РЕСПУБЛИКAСЫ/ РЕСПУБЛИКA КAЗAХСТAН», номер служебного удостоверения, фамилия, имя, отчество, должность сотрудника на русском языке. Ниже указывается срок действия удостоверения (выдается сроком на два года).

4. Сол жағында: көлемі 3,5 х 4,5 см фотосурет (анфас түсірілген, түрлі-түсті), Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің қолымен және елтаңбасы бар мөрмен расталған қазақ тілінде қызметтік куәліктің нөмірі, қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы жазылады.
5. Оң жағында: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі, елтаңбаның төменгі жағында "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ/РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН" деген жазу, орыс тілінде қызметтік куәліктің нөмірі, қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы жазылады. Төменгі жағында куәліктің жарамдылық мерзімі (екі жыл мерзімге беріледі) көрсетіледі.