О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 380 "Об утверждении регламентов государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сферах углеводородов и газа и газоснабжения"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 8 апреля 2019 года № 111. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 апреля 2019 года № 18498. Утратил силу приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 10 апреля 2020 года № 139.
Сноска. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 10.04.2020 № 139 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 380 "Об утверждении регламентов государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сферах углеводородов и газа и газоснабжения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11604, опубликован 12 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в регламенте государственной услуги "Аккредитация газосетевых организаций", утвержденном указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Результат оказания государственной услуги – свидетельство об аккредитации газосетевых организаций (далее – свидетельство), переоформленное свидетельство, внесение сведений посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений (далее – ИС) в Реестр газосетевых организаций (далее – Реестр), либо мотивированный отказ, удостоверенные электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.";
пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
при выдаче или при переоформлении свидетельства, в случае включения в учетные данные газосетевой организации дополнительной газонаполнительной станции соответствующей разрешительным требованиям:
1) регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги работником услугодателя, поступившего через портал от услугополучателей, и передача его на рассмотрение руководителю соответствующего структурного подразделения услугодателя (далее – руководство услугодателя);

"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің көмірсутектер мен газ және газбен жабдықтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 380 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2019 жылғы 8 сәуірдегі № 111 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 11 сәуірде № 18498 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 10 сәуірдегі № 139 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Энергетика министрінің 10.04.2020 № 139 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің көмірсутектер мен газ және газбен жабдықтау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 380 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11604 болып тіркелген, 2015 жылғы 12 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – газ желісі ұйымдарын аккредиттеу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік), қайта ресімделген куәлік, рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – АЖ) арқылы Газ желісі ұйымдарының тізіліміне (бұдан әрі – Тізілім) мәліметтерді енгізу, немесе уәкілетті лауазымды адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған уәжді түрде бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.";
5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
куәлікті беру немесе қайта ресімдеу кезінде, рұқсат беру талаптарына сәйкес келетін қосымша газ толтыру станциясы газ желісі ұйымының есептік деректеріне енгізілген жағдайда:
1) портал арқылы көрсетілетін қызметті алушылардан келіп түскен көрсетілетін қызметті беруші жұмыскердің мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініш түскен күні тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті берушінің тиісті құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші басшылығы) басшылығының қарауына беруі);

2) в течение трех часов:
определение руководством услугодателя ответственного руководителя управления или ответственного работника (далее – исполнитель);
определение руководителем управления исполнителя;
3) рассмотрение исполнителем в течение десяти часов полноты представленных документов по перечню, указанному в пункте 9 Стандарта государственной услуги "Аккредитация газосетевых организаций", утвержденного приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 132 "Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сферах углеводородов и газа и газоснабжения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11279) (далее – Стандарт);
в случае установления факта неполноты представленных документов:
исполнитель в течение указанного срока подготавливает проект мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;
в течение трех часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проект мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;
руководство услугодателя подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
4) в случае полноты представленных документов, для осуществления профилактического контроля:
подготовка исполнителем в течение указанного срока запроса на проведение профилактического контроля в форме электронного документа на соответствие услугополучателя разрешительным требованиям (далее – запрос);
в течение трех часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают запрос;
руководство услугодателя подписывает запрос для проведения проверки территориальным подразделением или работником услугодателя;
5) проведение профилактического контроля на соответствие услугополучателя разрешительным требованиям территориальным подразделением услугодателя либо услугодателем:
ознакомление руководителем территориального подразделения в течение четырех часов с содержанием запроса и выбор ответственного работника территориального подразделения;
в течение девяти рабочих дней с момента поступления запроса работник территориального подразделения устанавливает соответствие заявителя разрешительным требованиям и готовит положительное или отрицательное заключение, подписанное работником территориального подразделения и услугополучателя, предоставляет услугодателю результаты профилактического контроля (заключение) в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП руководителя территориального подразделения;
в случае проведения проверки на соответствие услугополучателя разрешительным требованиям работником услугодателя – в течение девяти рабочих дней работник устанавливает соответствие заявителя разрешительным требованиям и готовит положительное или отрицательное заключение, подписанное работником услугодателя и услугополучателя;

2) үш сағат ішінде:
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы жауапты басқарма басшысын немесе жауапты жұмыскерді (бұдан әрі – орындаушы) анықтауы;
басқарма басшысының орындаушыны анықтауы;
3) орындаушы он сағаттың ішінде "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің көмірсутектер мен газ және газбен жабдықтау салаларындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 132 бұйрығымен бекітілген "Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11279 болып тіркелген) (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағында көрсетілген тізбе бойынша ұсынылған құжаттардың және мәліметтердің толықтығын қарауы;
ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда:
орындаушы көрсетілген уақыт ішінде өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тарту жобасын дайындайды;
үш сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тартуға қол қояды;
4) ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда профилактикалық бақылауды жүргізу үшін:
орындаушы көрсетілген мерзім ішінде көрсетілетін қызметті алушының рұқсаттық талаптарына сәйкестігіне электрондық құжат нысанындағы профилактикалық бақылау жүргізуге сұрау (бұдан әрі – сұрау) дайындайды;
үш сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары сұрауды келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы аумақтық бөлімшесімен немесе көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерімен тексеру жүргізу үшін сұрауға қол қояды.
5) көрсетілетін қызметті берушінің аумақтық бөлімшесінің немесе көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының рұқсаттық талаптарына сәйкестігіне профилактикалық бақылауды жүргізуі:
аумақтық бөлімшенің басшысы төрт сағат ішінде сұраудың мазмұнымен танысып, аумақтық бөлімшенің жауапты жұмыскерін тағайындайды;
сұрау келіп түскен кезден бастап тоғыз жұмыс күні ішінде аумақтық бөлімшенің қызметкері өтініш берушінің рұқсаттық талаптарына сәйкестігін анықтап, аумақтық бөлімше қызметкері және көрсетілетін қызметті алушы қол қойған оң немесе теріс қорытындыны әзірлейді, аумақтық бөлімше басшысының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысандағы профилактикалық бақылау нәтижесін (қортынды) береді;
көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері көрсетілетін қызметті алушының рұқсаттық талаптарына сәйкестігін тексеруін жүзеге асырған жағдайда тоғыз күннің ішінде өтініш берушінің рұқсаттық талаптарына сәйкестігін анықтап, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері және көрсетілетін қызметті алушы қол қойған оң немесе теріс қорытындысын дайындайды;

6) проведение исполнителем анализа заключения территориального подразделения или заключения работника услугодателя в течение двух рабочих дней со дня получения заключения;
после анализа заключения территориального подразделения или заключения работника услугодателя, исполнитель в течение одного рабочего дня подготавливает проект свидетельства или проект мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
в течение шести часов:
руководитель управления услугодателя и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проект свидетельства либо проект мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
руководство услугодателя подписывает свидетельство либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Длительность выполнения процедур при выдаче или при переоформлении свидетельства, в случае включения в учетные данные газосетевой организации дополнительной газонаполнительной станции соответствующей разрешительным требованиям не превышает пятнадцати рабочих дней с момента обращения на портал;
при переоформлении свидетельства в случаях изменения адреса газонаполнительной станции газосетевой организации или прекращения владения одной из газонаполнительных станций на праве собственности или ином законном основании, если у газосетевой организации имеется в наличии две и более газонаполнительных станций:
1) регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги работником услугодателя, поступившего через портал от услугополучателей, и передача его на рассмотрение руководству услугодателя;
2) в течение трех часов:
определение руководством услугодателя ответственного руководителя управления или исполнителя;
определение руководителем управления исполнителя;
3) рассмотрение исполнителем в течение десяти часов полноты представленных документов по перечню, указанному в пункте 9 Стандарта;
в случае установления факта неполноты представленных документов:
исполнитель в течение указанного срока подготавливает проект мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;
в течение трех часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проект мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;
руководство услугодателя подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
4) в случае полноты представленных документов:
исполнитель проводит анализ представленных документов в течение одного рабочего дня после проверки полноты представленных документов;
после проведенного анализа исполнитель в течение одного рабочего дня подготавливает проект переоформленного свидетельства или проект мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
в течение шести часов:
руководитель управления услугодателя и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проект переоформленного свидетельства либо проект мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
руководство услугодателя подписывает переоформленное свидетельство либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Длительность выполнения процедур при переоформлении свидетельства в случаях изменения адреса газонаполнительной станции газосетевой организации или прекращения владения одной из газонаполнительных станций на праве собственности или ином законном основании, если у газосетевой организации имеется в наличии две и более газонаполнительных станций не превышает пяти рабочих дней с момента обращения на портал;
при внесении сведений посредством ИС в Реестр:

6) орындаушы аумақтық бөлімше қорытындысы немесе көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің қорытындысы келіп түскен кезден бастап екі жұмыс күні ішінде қорытындыға талдау жүргізеді;
орындаушы аумақтық бөлімшенің немесе көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерінің қорытындысын талдағаннан кейін, бір жұмыс күні ішінде куәлік жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді түрде бас тарту жобасын дайындайды;
алты сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары куәлік жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді түрде бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы куәлікке немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметке уәжді түрде бас тартуға қол қояды.
Куәлікті беру немесе қайта ресімдеу кезінде, рұқсат беру талаптарына сәйкес қосымша газ толтыру станциясы газ желісі ұйымының есептік деректеріне енгізілген жағдайда рәсімдердің орындалу ұзақтығы мемлекеттік қызметті алуға өтініш түскен күнінен бастап он бес жұмыс күнінен аспайды;
газ желісі ұйымының газ толтыру станциясының мекенжайы өзгергенде және газ желісі ұйымның екі және одан да көп газ толтыру станциясы бар болғанда, меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі газ толтыру станциясының біреуін иелену тоқтатылған жағдайларда куәлікті қайта ресімдеу кезінде:
1) портал арқылы көрсетілетін қызметті алушылардан келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішті көрсетілетін қызметті беруші жұмыскері оны келіп түскен күні тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға беруі;
2) үш сағат ішінде:
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының жауапты басқарма басшысын немесе орындаушыны анықтауы;
басқарма басшысының орындаушыны анықтауы;
3) орындаушы он сағаттың ішінде Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбе бойынша ұсынылған құжаттардың толықтығын қарауы;
ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда:
орындаушы көрсетілген уақыт ішінде өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тарту жобасын дайындайды;
үш сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тартуға қол қояды;
4) ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда:
орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексергеннен кейін бір жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарға талдау жүргізеді;
орындаушы талдауды жүргізгеннен кейін бір жұмыс күні ішінде куәлікті қайта ресімдеу жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді түрде бас тарту жобасын дайындайды;
алты сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары куәлікті қайта ресімдеу жобасын немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметке уәжді түрде бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қайта ресімделген куәлікке немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді түрде бас тартуға қол қояды.
газ желісі ұйымының газ толтыру станциясының мекенжайы өзгерген немесе газ толтыру станцияларының бірінің меншік құқығында немесе өзге заңды негізде иелік етуі тоқтатылған жағдайларда, егер газ желісі ұйымында екі және одан да көп газ толтыру станциясы бар болса, куәлікті қайта ресімдеу кезіндегі рәсімдерді орындау ұзақтығы порталға жүгінген кезден бастап бес жұмыс күнінен аспайды;
мәліметтерді Тізілімге АЖ арқылы енгізген кезде:

1) регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги работником услугодателя, поступившего через портал от услугополучателей, и передача его на рассмотрение руководству услугодателя;
2) в течение трех часов:
определение руководством услугодателя ответственного руководителя управления или исполнителя;
определение руководителем управления исполнителя;
3) рассмотрение исполнителем в течение десяти часов полноты представленных документов по перечню, указанному в пункте 9 Стандарта;
в случае установления факта неполноты представленных документов:
исполнитель в течение указанного срока подготавливает проект мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;
в течение трех часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проект мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;
руководство услугодателя подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
4) в случае полноты представленных документов:
исполнитель проводит анализ представленных документов в течение трех рабочих дней после проверки полноты представленных документов;
после проведенного анализа исполнитель в течение одного рабочего дня вносит изменения посредством ИС в Реестр или проект мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
в течение шести часов:
руководитель управления услугодателя и заместитель руководителя услугодателя согласовывают измененные сведения либо проект мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
руководство услугодателя подписывает измененные сведения либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Длительность выполнения процедур при внесении сведений посредством ИС в Реестр не превышает семи рабочих дней с момента обращения на портал.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) резолюция руководства услугодателя (и) руководителя управления;
3) мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
4) запрос (при выдаче и переоформлении свидетельства, в случае включения в учетные данные газосетевой организации дополнительной газонаполнительной станции соответствующей разрешительным требованиям);
5) положительное или отрицательное заключение территориального подразделения или работника услугодателя (при выдаче и переоформлении свидетельства, в случае включения в учетные данные газосетевой организации дополнительной газонаполнительной станции соответствующей разрешительным требованиям);

1) портал арқылы келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішті көрсетілетін қызметті беруші жұмыскері оны келіп түскен күні тіркеуі және оны сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға беруі;
2) үш сағат ішінде:
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы жауапты басқарма басшысын немесе орындаушыны анықтауы;
басқарма басшысының орындаушыны анықтауы;
3) орындаушы он сағаттың ішінде Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбе бойынша ұсынылған құжаттардың толықтығын қарауы;
ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда:
орындаушы көрсетілген уақыт ішінде өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тарту жобасын дайындайды;
үш сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тартуға қол қояды;
4) ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда:
орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексергеннен кейін үш жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарға талдау жүргізеді;
орындаушы талдауды жүргізгеннен кейін бір жұмыс күні ішінде Тізілімге АЖ арқылы өзгерту енгізеді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді түрде бас тарту жобасын дайындайды;
алты сағаттың ішінде:
көрсетілетін қызметті беруші басқармасының басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары өзгертілген мәліметтерді немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді түрде бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы өзгертілген мәліметтерге немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді түрде бас тартуға қол қояды.
Тізілімге АЖ арқылы мәліметтерді енгізу кезіндегі рәсімдердің орындалу ұзақтығы порталға жүгінген кезден бастап жеті жұмыс күнінен аспайды.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшылығының (және) басқарма басшысының бұрыштамасы;
3) өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тарту;
4) сұрау салу (куәлікті беру және қайта ресімдеу кезінде, рұқсат беру талаптарына сәйкес қосымша газ толтыру станциясы газ желісі ұйымының есептік деректеріне енгізілген жағдайда);
5) аумақтық бөлімшенің немесе көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің оң немесе теріс қорытындысы (куәлікті беру және қайта ресімдеу кезінде, рұқсат беру талаптарына сәйкес қосымша газ толтыру станциясы газ желісі ұйымының есептік деректеріне енгізілген жағдайда);

6) результат государственной услуги.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
при выдаче или при переоформлении свидетельства, в случае включения в учетные данные газосетевой организации дополнительной газонаполнительной станции соответствующей разрешительным требованиям:
1) регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги работником услугодателя, поступившего через портал от услугополучателей, и передача его на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) в течение трех часов:
руководство услугодателя налагает резолюцию и передает на рассмотрение руководителю управления или исполнителю;
руководитель управления налагает резолюцию и передает исполнителю;
3) исполнитель в течение десяти часов проверяет полноту представленных документов по перечню, указанному в пункте 9 Стандарта;
в случае установления факта неполноты представленных документов:
исполнитель в течение указанного срока подготавливает проект мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;
в течение трех часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проект мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;
руководство услугодателя подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
4) в случае полноты представленных документов, для осуществления профилактического контроля:
исполнитель готовит в течение указанного срока запрос;
в течение трех часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают запрос;
руководство услугодателя подписывает запрос для проведения проверки территориальным подразделением или работником услугодателя;
5) проведение профилактического контроля на соответствие услугополучателя разрешительным требованиям территориальным подразделением услугодателя либо услугодателем:
руководитель территориального подразделения в течение четырех часов налагает резолюцию и передает работнику территориального подразделения;
в течение девяти рабочих дней с момента поступления запроса работник территориального подразделения устанавливает соответствие заявителя разрешительным требованиям и готовит положительное или отрицательное заключение, подписанное работником территориального подразделения и услугополучателя, предоставляет услугодателю результаты профилактического контроля (заключение) в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП руководителя территориального подразделения;
в случае проведения проверки на соответствие услугополучателя разрешительным требованиям работником услугодателя – в течение девяти рабочих дней работник устанавливает соответствие заявителя разрешительным требованиям и готовит положительное или отрицательное заключение, подписанное работником услугодателя и услугополучателя;

6) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) бірізділігінің сипаттамасы:
куәлікті беру немесе қайта ресімдеу кезінде, рұқсат беру талаптарына сәйкес қосымша газ толтыру станциясы газ желісі ұйымының есептік деректеріне енгізілген жағдайда:
1) портал арқылы келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішті көрсетілетін қызметті беруші жұмыскері оны келіп түскен күні тіркейді және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға береді;
2) үш сағат ішінде:
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы бұрыштама қояды және басқарма басшысына немесе орындаушыға береді;
басқарма басшысысы бұрыштама қояды және орындаушыға береді;
3) орындаушы он сағаттың ішінде Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбе бойынша ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді;
ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда:
орындаушы көрсетілген уақыт ішінде өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тарту жобасын дайындайды;
үш сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тартуға қол қояды;
4) ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда профилактикалық бақылауды жүргізу үшін:
орындаушы көрсетілген мерзім ішінде сұрау дайындайды;
үш сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары сұрау келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы аумақтық бөлімшесімен немесе көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскерімен тексеру үшін сұрауға қол қояды.
5) көрсетілетін қызметті берушінің аумақтық бөлімшесінің немесе көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының рұқсаттық талаптарына сәйкестігіне профилактикалық бақылауды жүргізуі:
аумақтық бөлімшенің басшысы төрт сағат ішінде бұрыштама қояды және аумақтық бөлімшенің жұмыскеріне береді;
сұрау келіп түскен кезден бастап тоғыз жұмыс күні ішінде аумақтық бөлімшенің жұмыскері өтініш берушінің рұқсаттық талаптарына сәйкестігін анықтап, аумақтық бөлімше жұмыскері және көрсетілетін қызметті алушы қол қойған оң немесе теріс қорытындыны әзірлейді, аумақтық бөлімше басшысының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысандағы профилактикалық бақылау нәтижесін (қортынды) береді;
көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері көрсетілетін қызметті алушының рұқсаттық талаптарына сәйкестігін тексеруін жүзеге асырған жағдайда тоғыз жұмыс күнінің ішінде өтініш берушінің рұқсаттық талаптарына сәйкестігін анықтап, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері және көрсетілетін қызметті алушы қол қойған оң немесе теріс қорытындысын әзірлейді;

1) регистрация в день поступления заявления на получение государственной услуги работником услугодателя, поступившего через портал от услугополучателей, и передача его на рассмотрение руководству услугодателя;
2) в течение трех часов:
руководство услугодателя налагает резолюцию и передает на рассмотрение руководителю управления или исполнителю;
руководитель управления налагает резолюцию и передает исполнителю;
3) рассмотрение исполнителем в течение десяти часов полноты представленных документов по перечню, указанному в пункте 9 Стандарта;
в случае установления факта неполноты представленных документов:
исполнитель в течение указанного срока подготавливает проект мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;
в течение трех часов:
руководитель управления и заместитель руководителя услугодателя согласовывают проект мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления;
руководство услугодателя подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
4) в случае полноты представленных документов:
проведение исполнителем анализа представленных документов в течение трех рабочих дней после проверки полноты представленных документов;
после проведенного анализа исполнитель в течение одного рабочего дня вносит изменения посредством ИС в Реестр или проект мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
в течение шести часов:
руководитель управления услугодателя и заместитель руководителя услугодателя согласовывают измененные сведения либо проект мотивированного отказа в оказании государственной услуги;
руководство услугодателя подписывает измененные сведения либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Длительность выполнения процедур при внесении сведений посредством ИС в Реестр не превышает семи рабочих дней с момента обращения на портал.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на портале, интернет-ресурсе услугодателя.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.energo.gov.kz, в разделе "Государственные услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.";
приложение 3 изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.

1) портал арқылы келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінішті көрсетілетін қызметті беруші жұмыскері оны келіп түскен күні тіркейді және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға береді;
2) алты үш ішінде:
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы бұрыштама қояды және басқарма басшысына немесе орындаушыға береді;
басқарма басшысысы бұрыштама қояды және орындаушыға береді;
3) орындаушы он сағаттың ішінде Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбе бойынша ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді;
ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда:
орындаушы көрсетілген уақыт ішінде өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тарту жобасын дайындайды;
үш сағаттың ішінде:
басқарма басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығы өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартуға қол қояды;
4) ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда:
орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексергеннен кейін үш жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарға талдау жүргізеді;
орындаушы талдауды жүргізгеннен кейін бір жұмыс күні ішінде Тізілімге АЖ арқылы өзгерту енгізеді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді түрде бас тарту жобасын дайындайды;
алты сағаттың ішінде:
көрсетілетін қызметті беруші басқармасының басшысы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары қайта ресімделген куәліктің жобасын немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді түрде бас тарту жобасын келіседі;
көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қайта ресімделген куәлікке немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді түрде бас тартуға қол қояды.
Тізілімге АЖ арқылы мәліметтерді енгізу кезіндегі рәсімдердің орындалу ұзақтығы порталға жүгінген кезден бастап жеті жұмыс күнінен аспайды.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.energo.gov.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы 1414, 8 800 080 7777.";
3-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.

2. Департаменту государственного контроля в сферах углеводородов и недропользования Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Приложение
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 8 апреля 2019 года № 111
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги "Аккредитация
газосетевых организаций"
Выходная форма положительного ответа
Выходная форма отрицательного ответа

2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Көмірсутектер және жер қойнауын пайдалану салаларындағы мемлекеттік бақылау департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2019 жылғы 8 сәуірдегі
№ 111 бұйрығына
қосымша
"Газ желісі ұйымдарын
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызметтің
регламентіне
1-қосымша
Оң жауаптың шығыс нысаны
Теріс жауаптың шығыс нысаны