О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 21 мая 2019 года № 451. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 мая 2019 года № 18713
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 июля 2017 года № 504 "Об утверждении Правил организации деятельности и внутреннего распорядка специальных учреждений, осуществляющих исполнение наказания в виде ареста" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15551, опубликован в Информационно-правовой системе "Әділет" 6 сентября 2017 года):
в Правилах организации деятельности и внутреннего распорядка специальных учреждений, осуществляющих исполнение наказания в виде ареста, утвержденных указанным приказом:
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Распорядок дня включает в себя время подъема, проверки, отбоя, туалета, физической зарядки, приема пищи, прогулки, проведение воспитательно-профилактических мероприятий, работы комнат свиданий, магазина, медико-санитарной части, телефонных переговоров. Распорядком дня предусматривается непрерывный восьмичасовой сон осужденных и предоставление им личного времени. Предусматривается помывка осужденных не реже одного раза в неделю. День и время помывки по камерам утверждается графиком.";
пункт 37 изложить в следующей редакции:
"37. Размещение больных осужденных производится по согласованию с медицинским работником. Лица, с подозрением на наличие инфекционных заболеваний, размещаются в камерах, выделяемых под карантин. Срок карантина устанавливается по показаниям медицинского работника. Больные инфекционными заболеваниями или нуждающиеся в особом медицинском уходе и наблюдении размещаются отдельно от других осужденных.";
пункты 64 и 65 изложить в следующей редакции:
"64. Телефонные переговоры предоставляются осужденным с супругом (супругой), близкими родственниками за счет личных средств в случаях смерти или тяжелой болезни супруга (супруги), близкого родственника, угрожающей жизни больного, стихийного бедствия, причинившего значительный материальный ущерб его семье и иных исключительных обстоятельствах личного характера.
Осужденный пишет заявку произвольной формы, в котором указывается адрес, номер телефона абонента, основание (телеграмма, письмо) и продолжительность разговора до 15 минут. Оплата междугородних телефонных разговоров осуществляется по действующим тарифам, при наличии денежных средств на лицевых счетах осужденных. Оплата телефонных переговоров по таксофону производится с таксофонной карточки осужденного. Осужденный выводится из камеры под конвоем контролера СП или СИ к телефонному или таксофонному аппарату и предупреждается о том, что телефонные разговоры проводятся под контролем администрации СП или СИ.
65. После проведения телефонного разговора, сотрудником СП или СИ, ответственным за проведение переговоров, проставляется соответствующая отметка в заявке о состоявшемся либо не состоявшемся по какой-либо причине телефонном разговоре. После этого заявка передается контролеру по комнате свиданий для регистрации и внесения в соответствующее номенклатурное дело. В случае если переговоры проводятся дежурным в вечернее время (с 19 до 20 часов), заявки передаются в комнату свиданий на следующий день.";
пункт 70 изложить в следующей редакции:
"70. Взыскания за нарушения установленного порядка отбывания наказания в виде ареста налагаются мотивированным постановлением начальника СП или СИ о наложении на осужденного взыскания согласно приложении 13 настоящего Правила и регистрируются в журнале учета взысканий осужденных к наказанию в виде ареста по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам. Материалы о наложении взысканий подшиваются в личные дела осужденных. За одно и тоже нарушение на виновного осужденного не налагается более одного взыскания.";
пункты 104 и 105 изложить в следующей редакции:
"104. Лица, желающие приобрести продукты питания, предметы первой необходимости и промышленные товары, пишут заявку по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам на имя начальника СП или СИ.
Работник магазина СП или СИ проверяет в службе финансового обеспечения наличие денег на лицевых счетах осужденных, изъявивших желание приобрести товары. Купленные товары разносятся по камерам и вручаются под расписку.

Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 21 мамырдағы № 451 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 22 мамырда № 18713 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Қамаққа алу түріндегі жазаны орындауды жүзеге асыратын арнаулы мекемелердің қызметі мен ішкі тәртіптемесін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 26 шілдедегі № 504 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 114339 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2017 жылғы 6 қыркүйекте жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қамаққа алу түріндегі жазаны орындауды жүзеге асыратын арнаулы мекемелердің қызметі мен ішкі тәртіптемесін ұйымдастыру қағидаларында:
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Күн тәртібіне ұйқыдан тұру уақыты, тексеру, ұйқыға жату, дәретхана, дене жаттығуы, тамақтану, сейілдеу, тәрбие-алдын алу іс-шараларын өткізуі, кездесу бөлмелерінің, дүкеннің, медициналық-санитарлық бөлімшенің жұмыстары, телефонмен сөйлесу кіреді. Күн тәртібінде сотталғандардың үздіксіз сегіз сағаттық ұйқысы мен оларға жеке уақыттың берілуі көзделеді. Сотталғандардың аптасына кемінде бір рет жуынуы қарастырылады. Жуыну күні мен уақыты камера бойынша кестемен бекітіледі.";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"37. Науқас сотталғандарды орналастыру медицина қызметкерлерінің келісімі бойынша жүргізіледі. Жұқпалы ауруының болуына күдікті адамдар карантинге бөлінген камераларға орналастырылады. Карантин мерзімі медицина қызметкерінің көрсеткіштері бойынша бекітіледі. Жұқпалы аурумен ауыратын немесе ерекше медициналық күтімді және қадағалауды қажет ететін аурулар басқа сотталғандардан бөлек орналастырылады.";
65 және 66-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"65. Жұбайы (зайыбы), жақын туысы қайтыс болған немесе науқастың өміріне қатер төндіретіндей қатты ауырған, оның отбасына айтарлықтай материалдық залал келтірген дүлей зілзала болған жағдайларда және жеке сипаттағы өзге де айрықша мән-жайларда өзінің жеке қаражаты есебінен жұбайымен (зайыбымен), жақын туыстарымен телефон арқылы сөйлесу беріледі.
Сотталған адам еркін нысанда телефонмен сөйлесуге рұқсат өтінім жазады, онда абоненттің мекенжайы, телефон нөмірі, негізі (жеделхат, хат) және сөйлесу ұзақтығы 15 минутқа дейін көрсетіледі. Қалааралық телефон сөйлесулерінің төлемі сотталғандардың жеке есеп шотында қолма-қол ақшалай қаражат болған кезде қолданыстағы тарифтер бойынша жүзеге асырылады. Таксофон бойынша телефонмен сөйлесулердің төлемі сотталғанның таксофондық карточкасымен жүргізіледі. Сотталған камерадан АҚО-ның немесе ТИ-дің бақылаушысының айдауылы арқылы телефон немесе таксофондық аппаратқа шығарылады және телефон сөйлесулері АҚО немесе ТИ әкімшілігінің бақылуымен өткізілетіні туралы ескертіледі.
66. Телефонмен сөйлесу өткізілгеннен кейін АҚО-ның немесе ТИ-дің сөйлесуді өткізуге жауапты қызметкері өтінімге болған не қандай да бір себеппен болмаған телефонмен сөйлесулер туралы белгі қояды. Одан кейін өтінім тіркеу және тиісті номенклатуралық іске енгізу үшін кездесу бөлменің бақылаушысына беріледі. Егер сөйлесулерді кезекші кешкі уақытта (сағат 19-дан 20-ға дейін) өткізген жағдайда, өтінім кездесу бөлмесіне келесі күні тапсырылады.";
71-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"71. Қамаққа алу түріндегі жазаны өтеу кезінде белгіленген тәртіпті бұзғаны үшін АҚО немесе ТИ бастығының дәлелді қаулысымен осы Қағидағаларға 13-қосымшаға сәйкес сотталғанға жаза қолданылады және қамаққа алу түріндегі жазаға сотталғандардың жазаларын есепке алу журналында осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысана бойынша тіркеледі. Жазалау қолдану туралы материалдар сотталғандардың жеке істеріне тігіледі. Кінәлі сотталғанға сол бір заң бұзушылық үшін біреуден артық жаза қолданылмайды.";
105 және 106-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

105. По окончании рабочего дня работник магазина составляет авансовый отчет и вместе с заявкой сдает его в службу финансового обеспечения для списания денег с лицевых счетов.
На основании заявки и расписки в получении продуктов питания и предметов первой необходимости, их стоимость списывается с лицевых счетов осужденных.
О количестве денег, израсходованных осужденными на покупку продуктов питания и предметов первой необходимости, администрация СП или СИ производит отметку в личном деле.";
пункт 108 изложить в следующей редакции:
"108. Лицо, доставившее передачу, заполняет и подписывает заявку в двух экземплярах по форме согласно приложению 19 к настоящим Правилам. Оба экземпляра заявки, передача, документ, удостоверяющий личность лица, доставившего передачу, передаются работнику СП или СИ. Документ, удостоверяющий личность, возвращается после проведения сверки либо досмотра содержимого передачи.";
пункты 110 и 111 изложить в следующей редакции:
"110. Приняв передачу, сотрудник СП или СИ возвращает посетителю личные документы и первый экземпляр заявки с распиской в приеме, а второй экземпляр приобщают к личному делу осужденного после его подписи в получении передачи. В справочной карточке на это лицо делается отметка о получении передачи. В случае отказа осужденного расписаться в заявке, в нем делается об этом соответствующая отметка.
111. Передачи не принимаются и возвращаются посетителю в случаях:
1) освобождения адресата;
2) смерти осужденного;
3) несоответствия веса передачи по норме, предусмотренной Правилами представления услуг почтовой связи;
4) не предъявления лицом, доставившим передачу, документа, удостоверяющего личность;
5) неправильного оформления заявки на прием передач;
6) наличия письменного отказа осужденного в приеме передачи в свой адрес.";
пункт 117 изложить в следующей редакции:
"117. Родственникам осужденных либо иным лицам предоставляется возможность через службу финансового обеспечения СП или СИ оплатить стоимость продуктов питания, предметов первой необходимости и других промышленных товаров, имеющихся в продаже в магазине СП или СИ для последующего их вручения осужденным.
В этом случае родственник или иное лицо подает в службу финансового обеспечения СП или СИ заявка в двух экземплярах (в произвольной форме), в котором указываются количество и вес продуктов питания и других товаров, стоимость которых он хочет оплатить и вносит необходимую сумму. После получения осужденным купленного товара, первый экземпляр заявки с его подписью возвращается лицу, оплатившему стоимость товара, а второй экземпляр приобщается к личному делу. Соответствующая отметка делается в справочной картотеке.";
пункт 125 изложить в следующей редакции:
"125. Осужденные, по их желанию, получают оплачиваемую, дополнительную лечебно-профилактическую помощь, оказываемую специалистами органов здравоохранения, в соответствии с имеющимся заболеванием.
Для этого осужденный обращается с соответствующим заявкой к начальнику СП или СИ, где указывается вид дополнительной лечебно-профилактической помощи, которую он хотел бы получить.
По прибытии в СП или СИ, медицинский специалист, предъявляет документ, подтверждающий его право на занятие медицинской деятельностью, соответствующей профилю заболевания осужденного.

"105. Тамақ өнімдерін, бірінші кезекте қажет заттар мен өндіріс тауарларды сатып алғысы келетін адамдар АҚО немесе ТИ бастығының атына осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім жазады.
АҚО немесе ТИ дүкенінің қызметкері тауар сатып алғысы келген сотталғандардың жеке есеп шоттарында ақшасының бар-жоғын қаржымен қамтамасыз ету қызметінен тексереді. Сатып алынған тауарлар камераларға таратылады және қол қойғыза отырып беріледі.
106. Жұмыс күні аяқталғаннан кейін дүкен қызметкері аванстық есеп жасайды және өтінімдермен қоса оны есеп шоттардан ақша алу үшін қаржымен қамтамасыз ету қызметіне тапсырады.
Тамақ өнімдерін және бірінші кезекте қажет заттарды алуға арналған өтінімнің және қолхаттың негізінде олардың бағасы сотталғандардың жеке шоттарынан шегеріледі.
АҚО немесе ТИ әкімшілігі сотталғандардың тамақ өнімдері мен бірінші кезекте қажет заттарды сатып алуға жұмсаған ақшаның саны туралы жеке ісіне белгі қояды.";
109-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"109. Сәлемдемелерді жеткізуші адамдар осы Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада өтінім толтырады және қол қояды. Өтінімдердің екі данасы да, сәлемдемелер, сәлемдемені жеткізуші адамның жеке басын куәландыратын құжат АҚО немесе ТИ қызметкеріне беріледі. Жеке басын куәландыратын құжат салыстыра тексеруден не сәлемдеменің ішіндегіні тексеруден кейін қайтарылады.";
111 және 112-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"111. Сауқатты қабылдаған соң АҚО немесе ТИ қызметкері келушілерге жеке құжаттарын және өтінімнің бірінші данасын қабылдап алғаны туралы қолхатпен қайтарады, ал екінші данасын сотталған сәлемдемені қабылдап, қол қойған соң оның жеке ісіне тігеді. Анықтама карточкасында осы адамға сәлемдемелерді қабылдағаны туралы белгі қойылады. Сотталған өтінімге қол қоюдан бас тартқан жағдайда онда бұл туралы тиісті белгі қойылады.
112. Сауқаттар мынадай:
1) адресат босатылған;
2) сотталған қайтыс болған;
3) сауқаттардың салмағы Пошта байланысының көрсетілетін қызметтерін ұсыну қағидаларында көзделген норма бойынша сәйкес келмеген;
4) сауқатты жеткізуші адам жеке басын куәландыратын құжаты көрсетпеген;
5) сауқаттарды қабылдау өтінімін дұрыс ресімдемеген;
6) сотталғанның өзіне жолданған сауқатты қабылаудан жазбаша бас тартуы болған жағдайларда қабылданбайды немесе келушіге қайтарылады.";
118-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"118. Сотталғандарға кейіннен табыстау үшін сотталғандардың туыстарына не өзге де адамдарға АҚО-ның немесе ТИ-дің қаржымен қамтамасыз ету қызметі арқылы АҚО-ның немесе ТИ-дің дүкенінде сатылымда бар тамақ өнімдері, бірінші кезекте қажетті заттар мен басқа да өндірістік тауарлардың құнын төлеуге мүмкіндік береді.
Мұндай жағдайда сотталғандардың туысы немесе өзге де адам АҚО-ның немесе ТИ-дің қаржымен қамтамасыз ету қызметіне екі данада өтінім береді, онда тамақ өнімдері мен басқа тауарлардың саны мен салмағы, ол төлегісі келетін құны көрсетіледі және қажетті соманы енгізеді. Сотталғандар сатып алынған тауарды алған соң оның қол қойғыза отырып, бірінші данасы тауардың құнын төлеген адамға қайтарылады, екіншісі данасы сотталғанның жеке істеріне тігіледі. Анықтамалық картотекаға тиісті белгі жасалады.";
126-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"126. Сотталғандар өздерінің қалаулары бойынша бар ауруына сәйкес денсаулық сақтау органдары мамандары көрсететін ақылы, қосымша емдеу-профилактикалық көмегін алады.
Бұл үшін сотталған АҚО немесе ТИ бастығына тиісті өтініммен жүгінеді, онда ол алғысы келген қосымша емдеу-профилактикалық көмегінің түрін көрсетеді.
Медициналық маман АҚО-ға немесе ТИ-ге келген кезде сотталғанның сырқатының тиісті бейінін емдеуге медициналық қызметпен айналысуға құқығын растайтын құжатты көрсетеді.

Вид дополнительной лечебно-профилактической помощи и ее объем фиксируются в медицинской карте осужденного согласно форме первичной медицинской документации организаций здравоохранения, утвержденный приказом исполняющего обязанности министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 6697).
Оплата дополнительной лечебно-профилактической помощи осуществляется администрацией СП или СИ путем почтового перевода денег с лицевого счета осужденного в адрес медицинского учреждения либо медицинского работника, в сумме, указанной в заявке осужденного.
Оплата дополнительной лечебно-профилактической помощи осужденным также осуществляться иными лицами.";
подпункт первый приложения 2 изложить в следующей редакции:
"1) продукты питания, кроме требующих тепловой обработки и скоропортящихся с истекшим сроком хранения, а также дрожжей, алкогольных напитков и пива. Перечень продуктов питания ограничивается по предписанию санитарно-эпидемиологической службы. Общий вес продуктов питания, предметов первой необходимости, обуви, одежды и других промышленных товаров, которые подозреваемый и обвиняемый может хранить при себе не должен превышать 35 килограммов, в том числе кофе и чая не более 2 килограмм;";
приложения 17 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 19 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.;
2) В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 августа 2014 года № 503 "Об утверждении Инструкции по созданию условий для отправления религиозных обрядов осужденными к лишению свободы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9722, опубликован в Информационно-правовой системе "Әділет" 17 сентября 2014 года):
в Инструкции по созданию условий для отправления религиозных обрядов осужденными к лишению свободы, утвержденных указанным приказом:
главу 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
главу 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Мероприятия по созданию условий для отправления религиозных обрядов осужденными к лишению свободы;
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Индивидуальное отправление осужденным религиозных обрядов осуществляется возле своего спального места в личное время предусмотренного распорядком дня учреждения. Помещение для этих целей не выделяется.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Осужденным, отбывающим наказание в камерных и строгих условиях содержания, религиозная литература и иные материалы религиозного содержания предоставляются в личное время предусмотренного распорядком дня учреждения.";

Қосымша емдеу-профилактикалық көмектің түрі және оның көлемі Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген) Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарына сәйкес сотталғанның медициналық картасында тіркеледі.
Қосымша емдеу-профилактикалық көмекті төлеуді сотталғанның жеке есеп шотынан ақшаны сотталғанның өтінімінде көрсетілген сомада медициналық мекеменің не медицина қызметкерінің мекенжайына пошта арқылы аудару жолымен АҚО немесе ТИ әкімшілігі жүзеге асырады.
Сотталғандардың қосымша емдеу-профилактикалық көмектің төлемін өзге адамдар да жүзеге асырады.";
2-қосымшадағы бірінші тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) жылытуды талап ететін және сақтау мерзімі өткен тез бұзылатын тамақ өнімдерінен, сондай-ақ ашытқы, алкоголь ішімдіктер мен сырадан басқа тамақ өнімдерін. Тамақ өнімдерінің тізбесі санитарлық-эпидемиологиялық қызметтің нұсқамасы бойынша шектеледі. Күдікті мен айыпталушының өзімен бірге сақталуына болатын тамақ өнімдерінің, бірінші кезекте қажет заттардың, аяқ киімдердің, киімдердің және басқа өндірістік тауарлардың жалпы салмағы 35 килограмнан, оның ішінде кофе мен шай 2 килограмнан аспауы тиіс;";
17-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
19-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.;
2) "Бас бостандығынан айыруға сотталғандардың діни жораларды орындауы үшін жағдайлар жасау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 8 тамыздағы № 503 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9722 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 17 қыркүйекте жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бас бостандығынан айыруға сотталғандардың діни жораларды орындауы үшін жағдайлар жасау жөніндегі нұсқаулығында:
1-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Бас бостандығынан айыруға сотталғандардың діни жораларды орындауы үшін жағдайлар жасау жөніндегі іс-шаралар";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Сотталғандарға салт жораларды мекеменің күн тәртібімен көзделген жеке уақытта өзінің ұйықтайтын орнының жанында жеке орындауға рұқсат етіледі. Бұл мақсатқа үй-жай бөлінбейді.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Камералық және қатаң жағдайда жазаны өтеудегі сотталғандарға діни әдебиет және діни мазмұндағы өзге материалдар мекеменің күн тәртібімен көзделген жеке уақытта ұсынылады.";

3) В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 августа 2014 года № 508 "Об утверждении правил проведения воспитательной работы с осужденными к лишению свободы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9729, опубликован в Информационно-правовой системе "Әділет" 8 октября 2014 года):
в Правилах проведения воспитательной работы с осужденными к лишению свободы, утвержденных указанным приказом:
главу 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения;
главу 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Воспитательное воздействие на осужденных к лишению свободы";
главу 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Воспитательная работа с вновь прибывшими осужденными в карантинном отделении";
главу 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Воспитательная работа с осужденными в отрядах";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Степень поведения осужденного определяется в соответствии со статьей 95 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан (далее-УИК РК).";
главу 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Особенности проведения воспитательной работы в обычных, облегченных, строгих и льготных условиях отбывания наказания";
главу 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Проведение воспитательной работы с осужденными в период их подготовки к освобождению";
пункт 50 изложить в следующей редакции:
"50. Не позднее, чем за один год до освобождения каждый осужденный пишет заявление на имя начальника учреждения по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам, в котором он указывает предполагаемый адрес убытия, место работы, в какой помощи по трудовому и бытовому устройству он нуждается.";
главу 7 изложить в следующей редакции:
"Глава 7. Документация начальника отряда, психолога";
главу 8 изложить в следующей редакции:
"Глава 8. Добровольные организации осужденных в учреждении";
главу 9 изложить в следующей редакции:
"Глава 9. Особенности проведения воспитательной работы с несовершеннолетними осужденными";
главу 10 изложить в следующей редакции:
"Глава 10. Особенности проведения воспитательной работы с осужденными, отбывающими пожизненное лишение свободы";
главу 11 изложить в следующей редакции:
"Глава 11. Участие психологов в проведении воспитательной работы с осужденными";
приложение 8 исключить;
4) В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 819 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка учреждений уголовно-исполнительной системы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 19 декабря 2014 года за № 9984, опубликован 13 января 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах внутреннего распорядка учреждений уголовно-исполнительной системы, утвержденных указанным приказом:

3) "Бас бостандығынан айыруға сотталғандармен тәрбие жұмысын жүргізу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 13 тамыздағы № 508 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9729 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 8 қазанда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бас бостандығынан айыруға сотталғандармен тәрбие жұмысын жүргізу қағидаларында:
1-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Бас бостандығынан айыруға сотталғандарға тәрбиелік ықпал ету";
3-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Карантин бөлімшесіне жаңадан келген сотталғандармен тәрбие жұмысы";
4-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Жасақтарда сотталғандармен тәрбие жұмысы";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Сотталғанның мінез-құлық дәрежесі Қазақстан Республикасы Қылмыстық-атқару кодексінің 95-бабына (бұдан әрі - ҚР ҚАК) сәйкес айқындалады.";
5-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Жазаны өтеудің дағдылы, жеңілдетілген, қатаң және жеңілдікті жағдайларында тәрбие жұмысын жүргізу ерекшеліктері";
6-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Сотталғандарды босатылуға дайындау кезінде олармен тәрбие жұмысын жүргізу";
50-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"50. Босатылғанға дейін бір жылдан кешіктірмей, осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әрбір сотталған мекеме бастығының атына өтініш жазады, онда болжамды баратын мекенжайы, жұмыс орны, тұрмыстық және жұмысқа орналасу бойынша оған қандай көмек керектігі көрсетіледі.";
7-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"7-тарау. Жасақ бастығының, психологтың құжаттамасы";
8-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"8-тарау. Мекемедегі сотталғандардың ерікті ұйымдары";
9-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"9-тарау. Кәмелетке толмаған сотталғандармен тәрбие жұмысын жүргізудің ерекшеліктері";
10-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"10-тарау. Өмір бойы бас бостандығынан айыру жазасын өтеп жатқан сотталғандармен тәрбие жұмысын жүргізудің ерекшеліктері";
11-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"11-тарау. Сотталғандармен тәрбие жұмысын жүргізуге психологтардың қатысуы";
8-қосымша алынып тасталсын;
4) "Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінің ішкі тәртіптеме қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 17 қарашадағы № 819 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылғы 19 желтоқсанда № 9984 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 13 қаңтарда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінің ішкі тәртіптеме қағидаларында:

пункты 7 и 8 изложить в следующей редакции:
"7. Медицинский работник проводит наружный осмотр осужденных, с целью выявления у них телесных повреждений и признаков кожных и инфекционных заболеваний. О факте обнаружения телесных повреждений немедленно сообщается в письменном виде прокурору. Далее, производится помывка осужденных и полная санитарная обработка. После этого, осужденные размещаются в карантинном отделении, где за ними устанавливается медицинское наблюдение продолжительностью до 15 (пятнадцати) суток, проводится медицинское обследование, в том числе для осужденных к ПЛС и СК. В период пребывания в карантинном отделении осужденные находятся в обычных условиях отбывания наказания. Психологами учреждения проводится работа по изучению личности вновь прибывших осужденных, адаптации их к новым условиям. Выявляются лица, склонные к суициду, умышленному причинению себе какого-либо телесного повреждения и другим противоправным действиям. По результатам изучения составляются психологические портреты на каждого вновь прибывшего осужденного, вносятся в соответствующие службы учреждения рекомендации по работе с ними. При выявлении в этот период инфекционных больных, они изолируются, в учреждении проводится комплекс противоэпидемических мероприятий.
В случае перевода осужденного из карантинного отделения в дисциплинарный изолятор, одиночную камеру или стационар медицинской санитарной части, содержание в данном помещении засчитывается в срок нахождения в карантинном отделении.
8. Во время нахождения в карантинном отделении осужденным предоставляется информация в письменном виде под роспись о порядке и условиях отбывания наказания, о правах и обязанностях, в соответствии с Уголовно-исполнительным кодексом Республики Казахстан и настоящими Правилами, предупреждаются об ответственности за нарушение порядка отбывания наказания. Им разъясняется о применении в учреждении технических средств надзора, контроля и охраны, в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе", применении физической силы, специальных средств и оружия, а в случаях групповых неповиновений и массовых беспорядков осужденных о вводе режима особых условий в учреждении.";
пункты 13 и 14 изложить в следующей редакции:
"13. При встрече с сотрудниками учреждений, лицами, уполномоченными на осуществление контроля и надзора за поведением осужденных и другими должностными лицами, посещающими учреждения, осужденные встают и здороваются с ними.
14. Осужденные обращаются к сотрудникам учреждения, лицам, уполномоченным на осуществление контроля и надзора за поведением осужденных на "Вы", называя их "господин" или "господин офицер" и далее по званию, а также по имени и отчеству.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:

7 және 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Медициналық қызметкер дене жарақаттарын, тері және жұқпалы ауру белгілерін анықтау мақсатында сотталғандарды сыртқы қарауын өткізеді. Дене жарақаттарын анықтау фактісі туралы жазбаша түрде прокурорға дереу хабарланады. Бұдан әрі сотталғандарды шомылдыру және толық санитарлық тазарту жүргізіледі. Бұдан кейін сотталғандар карантин бөлімшесіне орналастырылады, онда оларға, сондай-ақ ӨББА-ға және ӨЖ-ге сотталғандарға ұзақтығы 15 (он бес) тәулікке дейін медициналық бақылау белгіленеді, медициналық тексеру жүргізіледі. Карантин бөлімшесінде болу кезеңінде сотталғандар жазаны өтеудің дағдылы жағдайында болады. Мекеме психологтары жаңадан келген сотталғандардың жеке басын зерделеу, оларды жаңа жағдайға бейімдеу бойынша жұмыс жүргізеді. Өзіне-өзі қол жұмсауға, өз денесіне қасақана қандай да бір зақым келтіруге және басқа да заңға қайшы әрекеттерге бейім адамдар анықталады. Зерделеу нәтижелері бойынша жаңадан келген сотталғанның әрқайсысына психологиялық портрет жасалады, мекеменің тиісті қызметіне олармен жұмыс істеу бойынша ұсынымдар енгізіледі. Осы кезеңде жұқпалы аурумен ауыратындар анықталған жағдайда, олар оқшауландырылады, мекемеде эпидемияға қарсы іс-шаралар кешені жүргізіледі.
Сотталғанды карантин бөлімшесінен тәртіптік изоляторға, жалғыз адамдық камераға немесе медициналық санитарлық бөлімнің стационарына ауыстырған жағдайда осы үй-жайда ұсталуы карантин бөлімшесінде болу мерзіміне есептеледі.
8. Карантин бөлімшесінде болған уақытта сотталғандарға Қазақстан Республикасы Қылмыстық-атқару кодексіне және осы Қағидаларға сәйкес белгіленген жаза өтеу тәртібі туралы және шарттары, өздерінің құқықтары және міндеттері туралы жазбаша түрде қол қойғыза отырып, ақпарат ұсынады, жазаны өтеу тәртібін бұзғаны үшін жауапкершілік туралы ескертіледі. Оларға мекемеде қадағалаудың, бақылаудың және күзеттің техникалық құралдарын, "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңында көзделген жағдайларда дене күшін, арнайы құралдарды және қаруды қолдану, ал сотталғандардың топтық бағынбаушылығы және жаппай тәртіпсіздігі жағдайында мекемеде ерекше жағдайлар режимін енгізу туралы түсіндіріледі.";
13 және 14-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Мекеме қызметкерлерімен, сотталғандардың мінез-құлқын бақылау мен қадағалауды жүзеге асыруға уәкілетті адамдармен және мекемелерге барған басқа да лауазымды адамдармен кездескен кезде сотталғандар орнынан тұрады және олармен амандасады.
14. Сотталғандар мекеме қызметкерлерімен, сотталғандардың мінез-құлқын бақылау мен қадағалауды жүзеге асыруға уәкілетті адамдармен "Сіз" деп сөйлеседі, оларды "мырза" немесе "офицер мырза" деп және одан әрі атағы, сондай-ақ аты және әкесінің аты бойынша атайды.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"16. Персоналу учреждений не допускается вступать в какие-либо отношения с осужденными и их родственниками, не вызываемые интересами службы, а также пользоваться их услугами, не регламентированными уголовно-исполнительным законодательством и настоящими Правилами.
Ни один осужденный не должен подвергаться пыткам и другим жестоким, бесчеловечным или унижающим достоинство видам обращения или наказания.
Администрация учреждения обеспечивает охрану и безопасность осужденных, сотрудников учреждения и посетителей учреждения.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Распорядок дня включает в себя время подъема, проверки, отбоя, туалета, физической зарядки, принятия пищи, развода на работу, нахождения на работе, учебе, воспитательных и спортивно-массовых мероприятиях, работы комнат свиданий, магазина, медицинской части, телефонных переговоров. Предусматривается непрерывный восьмичасовой сон осужденных и предоставление им личного времени. Предусматривается помывка осужденных по отрядам в бане, не реже одного раза в неделю. День и время помывки отрядов в бане определяется графиком, утвержденным начальником учреждения либо лицом, исполняющим его обязанности, при этом, продолжительность помывки одного осужденного составляет не менее 1 часа.
Осужденные занимаются физическими упражнениями в свободное от распорядка дня время в местах, определяемых администрацией учреждения.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Начальниками учреждений совместно с начальниками предприятий, расположенных на территории учреждения, с учетом условий труда устанавливается порядок поведения осужденных на производственных объектах, который предусматривает прибытие осужденных на объекты строем, проведение инструктажа начальниками цехов (участков) или мастерами, подведение итогов работы, порядок сдачи рабочих мест. Администрация учреждения обеспечивает постоянный контроль и надзор за осужденными, находящимися на производственных объектах.
Привлечение осужденных к труду в условиях камерного содержания осуществляется в соответствии со статьей 149 УИК.
Перечень работ и должностей, на которых не допускается использование осужденных, установлен приложением 4 к настоящим Правилам.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Обеспечение питьевой водой, приготовление пищи по питательным свойствам и калорийности осуществляется с учетом санитарно-эпидемиологических требований и в соответствии с натуральными нормами питания и материально-бытового обеспечения подозреваемых, обвиняемых, осужденных и детей, находящихся в домах ребенка учреждений уголовно-исполнительной системы, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года № 1255.";
пункт 29 изложить в следующей редакции:

"16. Мекемелер персоналына сотталғандармен және олардың туысқандарымен қызмет мүддесіне байланысты емес қандай да бір қарым-қатынас жасасуға, сондай-ақ олардың қылмыстық-атқару заңнамасында және осы Қағидаларда регламенттелмеген қызметін пайдалануға жол берілмейді.
Ешбір сотталған азаптауларға, қатыгез, адамгершілікке жатпайтын немесе ар-намысты қорлайтын іс-әрекеттер немесе жазалау түрлеріне тап болмауы тиіс.
Мекеме әкімшілігі сотталғандардың, мекеме қызметкерлерінің және мекемеге келушілердің күзетін және қауіпсіздігін қамтамасыз етеді.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Күн тәртібіне ұйқыдан тұру, тексеру, ұйқыға жату, дәретханаға бару, дене шынықтыру, тамақ ішу, жұмысқа тарату, жұмыста, оқуда, тәрбие және спорттық-бұқаралық іс-шараларда, кездесу бөлмелерінде, дүкенде, медициналық бөлімде болу, телефон арқылы сөйлесу уақыттары кіреді. Сотталғандардың үзіліссіз сегіз сағаттық ұйқысы және оларға жеке уақыт беру көзделеді. Сотталғандардың жасақ бойынша аптасына кемінде бір рет моншада жуынуы қарастырылады. Жасақтардың моншада жуыну күні мен уақыты мекеме бастығы немесе оның міндетін атқарушы адам бекіткен кестемен белгіленеді, бұл ретте, бір сотталғанның жуыну ұзақтығы 1 сағаттан кем болмауы тиіс.
Сотталғандар күн тәртібінен бос уақытта, мекеме әкімшілігі белгілеген орындарда дене шынықтыру жаттығуларымен айналысады.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Мекеме бастықтары мекеме аумағында орналасқан кәсіпорындардың бастықтарымен бірлесіп, еңбек жағдайын ескере отырып, сотталғандардың өндіріс объектілеріндегі жүріс-тұрыс тәртібін белгілейді, онда сотталғандардың объектілерге саппен келуі, цех (учаске) бастықтарының немесе шеберлерінің нұсқама өткізулері, жұмыс қорытындысын шығару, жұмыс орындарын тапсыру тәртібі қарастырылады. Мекеме әкімшілігі өндірістік объектілердегі сотталғандарға ұдайы бақылау мен қадағалауды қамтамасыз етеді.
Камералық ұстау жағдайында сотталғандарды жұмысқа тарту ҚАК-нің 149-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
Сотталғандарды пайдалануға жол берілмейтін жұмыстар мен лауазымдар тізбесі осы Қағидаларға 4-қосымшада белгіленген.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Ауыз сумен қамтамасыз ету, тамақты қоректік сипаттары мен құндылығы бойынша дайындау санитариялық-эпидемиологиялық талаптарды ескере отырып, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 қарашадағы № 1255 қаулысымен бекітілген Күдіктілерді, айыпталушыларды, сотталғандарды және қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінің балалар үйлеріндегі балаларды тамақтандырудың және материалдық-тұрмыстық қамтамасыз етудің заттай нормаларына сәйкес жүзеге асырылады.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"29. Осужденные, содержащиеся в лечебно-профилактических учреждениях, предназначенных для лечения от туберкулеза, и тяжело больные осужденные, получающие стационарное лечение в медицинских частях учреждений, с письменного разрешения лечащего врача, выданного на основании медицинских показаний, прием пищи осуществляют в местах проживания (медицинских палатах, либо в комнатах для приема пищи в отделениях, предназначенных для осужденных, выделяющих микобактерии туберкулеза).";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Личный прием осужденных осуществляется руководством учреждения, а также начальниками отделов и служб по графику, который доводится до сведения осужденных, но не менее 1 раза в неделю. Учет принятых на прием осужденных с указанием вопросов, с которыми они обращались, и результатах их рассмотрения производится в журнале приема осужденных по личным вопросам по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам каждым ответственным работником. Личный прием осуществляется по предварительной письменной заявке осужденных.
Администрация учреждения привлекает для осуществления приема осужденных по личным вопросам представителей Национальной гвардии.
В учреждениях средней безопасности для содержания несовершеннолетних прием по личным вопросам осуществляется ежедневно руководством учреждения, а также начальниками отделов и служб.";
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. Проверки наличия осужденных в учреждении осуществляются ежедневно утром и вечером в часы, определенные распорядком дня. В необходимых случаях проверки осужденных проводятся дополнительно. Одновременно проверяется внешний вид осужденных и одежда на соответствие установленной формы одежды.
Осужденные, за исключением содержащихся в учреждениях минимальной безопасности, носят на одежде нагрудные и нарукавные отличительные знаки. Образцы нагрудных и нарукавных отличительных знаков для осужденных установлены по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
В учреждениях минимальной безопасности осужденные носят гражданскую одежду, за исключением одежды военного образца, и одежды, не прикрывающей части тела кроме головы.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Передвижение групп осужденных по территории учреждения (за исключением учреждений минимальной безопасности, где передвижение строем предусмотрено только при проведении проверок осужденных и приема пищи) осуществляется только строем и в установленной форме одежды, в сопровождении одного из них, либо представителя администрации учреждения.";
Осужденным допускается снимать либо расстегивать верхнюю часть одежды, в период просмотра телепередач в отрядах, посещений библиотеки и при помывке в бани.";
пункт 45 изложить в следующей редакции:

"29. Туберкулезден емдеуге арналған емдеу-профилактикалық мекемелерінде ұсталатын сотталғандар және мекемелердің медициналық бөлімдерінде стационарлық ем алып жатқан ауыр сырқаттанған сотталғандар медициналық көрсеткіштердің негізінде берілген емдеуші дәрігердің жазбаша рұқсатымен тамақты тұратын жерлерінде (медициналық палаталарда не туберкулездің микробактерияларын бөлетін сотталғандарға арналған бөлімшелердегі ас қабылдау бөлмелерінде) қабылдайды.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Мекеме басшылығы, сондай-ақ бөлімдер мен қызмет бастықтары сотталғандарды жеке қабылдауды сотталғандардың назарына жеткізілетін кесте бойынша жүзеге асырады, бірақ кемінде аптасына 1 рет. Қабылдауға жазылған сотталғандарды есепке алуды әрбір жауапты жұмыскер сотталғандар жүгінген мәселелер мен оларды қарау нәтижелерін көрсете отырып, осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сотталғандарды жеке мәселелері бойынша қабылдау журналында жүргізеді. Жеке қабылдау сотталғандардың алдын ала жазбаша өтінімі бойынша жүзеге асырылады.
Мекеме әкімшілігі сотталғандарды жеке мәселелері бойынша қабылдауды жүзеге асыру үшін Ұлттық ұланның өкілдерін тартады.
Кәмелетке толмағандарды ұстауға арналған орташа қауіпсіз мекемелерде жеке мәселелер бойынша қабылдауды күн сайын мекеме басшылығы, сондай-ақ бөлімдер мен қызмет бастықтары жүзеге асырады.";
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34. Мекемеде сотталғандардың бар-жоғын тексеру күн сайын таңертең және кешке күн тәртібінде белгіленген сағатта жүзеге асырылады. Қажет болған жағдайларда сотталғандарға қосымша тексеріс жүргізіледі. Біруақытта сотталғандардың сыртқы түрі және киімнің белгіленген нысанға сәйкестігі тексеріледі.
Қауіпсіздігі барынша төмен мекемелерде ұсталатындарды қоспағанда, сотталғандар омырауға және қолға тағатын айырым белгілері бар киімдер киеді. Сотталғандарға арналған омырауға және қолға тағатын айыру белгілерінің үлгілері осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша белгіленген.
Қауіпсіздігі барынша төмен мекемелерде сотталғандар әскери нысандағы киімді және басынан басқа дене мүшелерін жаппайтын киімді қоспағанда, азаматтық киім киеді.";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Сотталғандар топтарының мекеме аумағы бойынша жүруі (саппен жүру тек сотталғандарды тексеру және тамақтану кезінде көзделген қауіпсіздігі барынша төмен мекемелерді қоспағанда) тек саппен және белгіленген киім нысанында, олардың бірінің не мекеме әкімшілігі өкілінің еріп жүруімен жүзеге асырылады.
Сотталғандарға жасақтарда телехабарлар көруі, кітапханаға баруы және моншада жуынуы кезінде киімнің үстіңгі бөлігін шешуге не ағытуға рұқсат етіледі.";
45-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"45. Для осужденных, содержащихся в одиночных камерах, безопасном месте, на строгих условиях отбывания наказания, осужденных к ПЛС и СК продукты питания, в том числе чай, и предметы первой необходимости приобретаются по их заявкам сотрудниками учреждения соответствующей службы. Купленный товар вручается осужденному под роспись на основании заявки по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.";
пункты 48 и 49 изложить в следующей редакции:
"48. Дополнительные услуги, оплачиваемые осужденными за счет собственных средств, предоставляются по их письменной заявке на имя начальника учреждения и оказываются на территории учреждения.
Для оказания дополнительной услуги администрацией учреждения приглашается соответствующий специалист (работник).
49. Оплата дополнительных услуг, указанных в заявке осужденного, осуществляется путем почтового (телеграфного) перевода денег с контрольного счета наличности временного размещения денег учреждения в адрес соответствующего предприятия, учреждения, организации или специалиста (работника) их оказавшего.";
пункт 68 изложить в следующей редакции:
"68. Денежные переводы, поступившие осужденным, зачисляются на контрольные счета наличности временного размещения денег учреждения. Предметы и вещества, запрещенные к пересылке в адреса осужденных, предусмотренные Правилами предоставления услуг почтовой связи, поступившие в корреспонденциях изымаются сотрудниками учреждения комиссионно, с составлением акта (в произвольной форме), один экземпляр которого направляется отправителю.
Обнаруженные деньги, ценности, а также другие предметы, изделия и вещества, не предусмотренные Перечнем - изымаются, и по ним принимается решение в соответствии со статьей 481 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях".
Для отправления перевода близким родственникам и иным лицам осужденный пишет заявку (в произвольной форме) с просьбой перевести конкретную сумму в счет средств, имеющихся у него на контрольном счете наличности временного размещения денег учреждения. Прием заявок осуществляется уполномоченными на то должностными лицами администрации учреждений. Осужденному сообщается об отправлении денежного перевода под роспись на квитанции, которая приобщается к его личному делу.";
пункт 71 изложить в следующей редакции:
Обращения осужденных направляются адресату через администрацию учреждения. Обращения осужденных, разрешение либо разъяснение которых относится к компетенции администрации учреждения, рассматриваются администрацией учреждения.
Должностное лицо при получении обращения от осужденного передает его начальнику отряда.
Начальник отряда, разъяснив осужденному порядок приема, учета и направления обращений адресату, после получения от осужденного обращения (ходатайство) выдает ему отрывной талон согласно Журналу приема обращений осужденных по форме согласно приложению 20 к настоящим Правилам (далее - Журнал) и передает обращение в канцелярию (секретариат) учреждения под роспись в данном журнале для направления по назначению.
Обращения направляются адресату в срок не позднее трех рабочих дней со дня их поступления, о чем осужденный информируется под роспись.
Обращения осужденных субъектом рассмотрения, которого не является администрация учреждения, направляются адресату без составления сопроводительных писем посредством Единой системы электронного документооборота, ответственным сотрудником (работником) определяемый начальником учреждения либо лицом, исполняющим его обязанности. В случае если орган (организация) которому обратился осужденный не является участником Единой системы электронного документооборота, данное обращение направляется адресату посредством почтовой связи.
Обращения (ходатайства) о переводе в другое учреждение, помиловании, условно-досрочном освобождении от отбывания наказания, замене неотбытой части наказания более мягким видом наказания, а также другие связанные с исполнением приговора ходатайства осужденных передаются в службу специального учета под роспись в Журнале для приложения материалов в соответствии со статьей 162 УИК и дальнейшего направления по назначению в течение десяти дней со дня их получения.";
пункт 76 изложить в следующей редакции:

"45. Жалғыз адамдық камераларда, қауіпсіз орында, жазаны өтеудің қатаң жағдайында ұсталатын, ӨББА-ға және ӨЖ-ге сотталғандар үшін тамақ өнімдерін, оның ішінде шайды және бірінші кезекте қажетті заттарды олардың өтінімдері бойынша мекеменің тиісті қызметінің қызметкерлері сатып алады. Сатып алынған тауар осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім негізінде қолын қойғызу арқылы сотталғанға беріледі.";
48 және 49-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"48. Сотталғандардың өз қаражаты есебінен төленетін қосымша қызметтер олардың мекеме бастығының атына берген жазбаша өтінімі бойынша және мекеме аумағында көрсетіледі.
Қосымша қызмет көрсету үшін мекеме әкімшілігі тиісті маманды (жұмыскер) шақыртады.
49. Сотталғанның жазбаша өтінімінде көрсетілген қосымша қызметтерге төлем мекеменің ақшаны уақытша орналастырудың қолма-қол ақшаны бақылау шоттарынан қызмет көрсеткен тиісті кәсіпорынның, мекеменің, ұйымның немесе маманның (жұмыскердің) атына пошта (телеграф) арқылы ақша аудару жолымен жүзеге асырылады.";
68-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"68. Сотталғандарға келіп түскен ақшалай аударымдар мекеменің ақшаны уақытша орналастырудың қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына аударылады. Пошта байланысының көрсетілетін қызметтерін ұсыну қағидаларында көзделген сотталғандардың атына жіберуге тыйым салынған заттар мен заттектерді хат-хабарлардан мекеме қызметкерлері коммиссиялық түрде тиісті акті (еркін нысанда) толтыру арқылы алады, оның бір данасы жіберушінің атына жолданады.
Табылған ақша, бағалы заттар, сондай-ақ Тізбеде көзделмеген басқа да заттар, бұйымдар және заттектер алып қойылады, олар бойынша Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 481-бабына сәйкес шешім қабылданады.
Жақын туыстарына және өзге де адамдарға аударым жіберу үшін сотталған мекемедегі ақшаны уақытша орналастырудың қолма-қол ақшаны бақылау шоттарындағы өзінің ақшасының нақты сомасын аудару туралы өтінішпен өтінім (еркін нысанда) толтырады. Өтінімдерді қабылдауды мекеме әкімшілігінің уәкілетті лауазымды адамдары жүзеге асырады. Ақша аударымының жөнелтілгені туралы түбіртекке сотталғанның қолы қойылып хабарланады, ол оның жеке ісіне тігіледі.";
71-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"71. Сотталғандардың өтініштері адресатқа мекеме әкімшілігі арқылы жөнелтіледі. Шешілуі не түсіндіруі мекеме әкімшілігінің құзыретіне жататын сотталғандардың өтініштерін мекеме әкімшілігі қарайды.
Лауазымды адам сотталғаннан өтінішті алғаннан кейін оны жасақ бастығына береді.
Жасақ бастығы сотталғанға өтініштерді қабылдау, есепке алу және адресатқа жөнелту тәртібін түсіндіріп, сотталғаннан өтінішті (өтінішхатты) алғаннан кейін осы Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Сотталғандардың өтініштерін қабылдау журналына сәйкес оған жыртылмалы талон береді және өтінішті мекеменің кеңсесіне (хатшылығына) мақсаты бойынша жолдау үшін осы журналда (бұдан әрі – Журнал) қол қоюмен тапсырады.
Өтініштер адресатқа келіп түскен күнінен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей мерзімде жолданады, бұл туралы сотталған қол қою арқылы хабарланады.
Мекеме әкімшілігі қарастыру субьектісі болып табылмайтын сотталғандардың өтініштері мекеме бастығы не оның міндетін атқарушы адам белгілейтін жауапты қызметкер (жұмыскер) Электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы ілеспе хатты жасамай адресатқа жолдайды. Егер сотталған жүгінген орган (ұйым) Электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесінің қатысушысы болып табылмаса, осы өтініш адресатқа пошта байланысы арқылы жолданады.
Басқа мекемеге ауыстыру, кешірім жасау, жазаны өтеуден шартты түрде мерзімінен бұрын босату, жазаның өтелмеген бөлігін жазаның неғұрлым жеңіл түрімен ауыстыру туралы, сондай-ақ үкімді орындауға байланысты басқа да өтініштер ҚАК-тің 162-бабына сәйкес материалдарға қосу және оларды алған күннен бастап он күн ішінде мақсаты бойынша одан әрі жөнелту үшін арнайы есепке алу қызметіне Журналында қол қоюмен беріледі.";
76-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"76. Осужденным с правом получения передач предоставляются свидания: краткосрочные продолжительностью два часа, длительные на территории учреждения продолжительностью двое суток. В учреждениях средней безопасности для содержания несовершеннолетних осужденным кроме того предоставляются длительные свидания с проживанием вне учреждения продолжительностью до пяти суток. По письменной заявке осужденного или лица, прибывшего на свидание, свидание может предоставляться на одни сутки или продолжительность свидания может быть сокращена. При этом свидание считается использованным полностью.
Усыновленным и несовершеннолетним детям осужденного свидания с ним предоставляются в сопровождении их законными представителями.
При наличии соответствующих технических возможностей осужденным, находящимся в облегченных условиях отбывания наказания краткосрочные свидания предоставляются посредством видеосвязи.
При наличии соответствующих помещений осужденным, находящимся в льготных условиях отбывания наказания, краткосрочные свидания с супругом (супругой), близкими родственниками, предоставляются без разделения между собой перегородкой для осужденных и посетителей.".;
пункты 79 и 80 изложить в следующей редакции:
"79. Разрешение на свидание дается начальником учреждения или лицом, его замещающим согласно распределению их обязанностей, по заявке осужденного либо лица, прибывшего к нему на свидание. При отказе в предоставлении свидания, на заявке желающего встретиться с осужденными делается пометка о причинах отказа.
В случае отказа в предоставлении свидания с осужденным, контролер по надзору в комнате свидания либо представитель администрации учреждения разъясняет осужденному и лицам, прибывшим на свидание мотивированную причину отказа.
Удостоверение личности прибывшего на свидание, а также их родственные связи с осужденным, подтверждаются документами, предусмотренными статьей 6 Закона Республики Казахстан от 29 января 2013 года "О документах, удостоверяющих личность", а также свидетельством о браке и документами органов опеки и попечительства.
80. Заявка у лица, прибывшего на свидание, либо у осужденного, принимается ответственным контролером по комнате свиданий учреждения. Образец заявки вывешивается на стене наглядной информации в комнате для посетителей.
Краткосрочные свидания с иными лицами, кроме супруга (супруги), близких родственников предоставляются с разрешения начальника учреждения либо лица, исполняющего его обязанности по письменной заявке (в произвольной форме) лица, прибывшего на свидание.";
пункт 94 изложить в следующей редакции:

"76. Сотталғандарға: сәлемдеме алу құқығымен ұзақтығы екі сағат қысқа мерзімді, ұзақтығы 2 тәулік ұзақ мерзімді мекеме аумағында кездесулер беріледі. Кәмелетке толмаған сотталғандарды ұстауға арналған орташа қауіпсіз мекемелерде сотталғандарға бұдан басқа ұзақтығы 5 тәулікке дейін мекеме аумағынан тыс жерде тұрумен ұзақ мерзімді кездесу беріледі. Сотталғанның немесе кездесуге келген адамның жазбаша өтініші бойынша кездесу бір тәулікке немесе кездесу ұзақтығы қысқаруы мүмкін. Бұл ретте, кездесу толықтай пайдаланылған болып саналады.
Сотталғанның асырап алған және кәмелетке толмаған балаларына онымен кездесу олардың заңды өкілдерінің еріп жүруімен беріледі.
Тиісті техникалық мүмкіндіктер болған жағдайда жазаны өтеудің жеңілдетілген жағдайындағы сотталғандарға қысқа мерзімді кездесулер бейнебайланыс арқылы ұсынылады.
Тиісті үй-жайлар болған жағдайда жазаны өтеудің жеңілдікті жағдайындағы сотталғандарға жұбайымен (зайыбымен), жақын туыстарымен қысқа мерзімді кездесулер сотталғандар мен келушілер үшін араларын оқшаулатқыш аралық жабынмен бөлмей ұсынылады.";
79 және 80-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"79. Кездесуге рұқсатты сотталғанның не онымен кездесуге келген адамның өтінімі бойынша мекеменің бастығы немесе олардың міндеттерін бөлуге сәйкес оны алмастыратын адам береді. Кездесу беруден бас тартқан кезде сотталғандармен кездесуге өтінім білдірушінің өтінішіне бас тартудың себебі туралы белгі жасалады.
Сотталғанмен кездесу ұсынудан бас тартылған жағдайда кездесу бөлмесіндегі қадағалау бойынша бақылаушы не мекеме әкімшілігінің өкілі сотталғанға және кездесуге келген адамдарға бас тартудың дәлелді себебін түсіндіреді.
Кездесуге келген адамның жеке басын, сондай-ақ олардың сотталғанмен туыстық байланыстарын куәландыру "Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы" 2013 жылғы 29 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабында көзделген құжаттармен, сондай-ақ неке қию туралы куәлік, қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының құжаттарымен расталады.
80. Кездесуге келген адамның не сотталғанның өтінімін мекеменің кездесу бөлмесі бойынша жауапты бақылаушысы қабылдайды. Өтінімнің үлгісі келушілерге арналған бөлмеде көрнекі ақпарат тақталарында ілінеді.
Жұбайымен (зайыбымен), жақын туыстарынан басқа өзге адамдармен қысқа мерзімді кездесулер мекеме бастығының не оның міндетін атқарушы адамның рұқсаты негізінде кездесуге келген адамның жазбаша өтінімі (еркін нысанда) бойынша ұсынылады.";
94-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"94. Замена видов свидания производится по письменной заявке осужденного.";
пункты 100, 101, 102 и 103 изложить в следующей редакции:
"100. Все заявления о предоставлении свиданий регистрируются в журнале регистрации заявок о предоставлении свиданий по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам и приобщаются к материалам личного дела осужденного. Журнал ведется контролером по надзору в комнате свиданий.
"101. Для поддержания социальных связей осужденным по их заявке предоставляются телефонные переговоры с близкими родственниками и иными лицами, указанными в личном деле.
Телефонные разговоры, в том числе с использованием систем видеосвязи, при наличии технических возможностей, представляются по письменной заявке осужденного, в котором указывается адрес, номер телефона абонента и продолжительность разговора 15 минут. Телефонные переговоры оплачиваются из личных средств осужденных или их супруга (супруги), близких родственников. Перед началом телефонных переговоров сотрудник учреждения предупреждает осужденного о контроле за переговорами и лично набирает номер телефона, указанный в заявке.
102. Телефонные разговоры, в том числе с использованием систем видеосвязи при наличии технических возможностей, предоставляются с 9.00 до 18.00 часов, на основании письменной заявки осужденного на имя начальника учреждения либо лица, его замещающего. Согласно очередности и графику.
В вечернее время суток в случаях смерти или тяжелой болезни супруга (супруги), близкого родственника, угрожающей жизни больного; стихийного бедствия, причинившего значительный материальный ущерб его семье, телефонные разговоры предоставляются дежурным по согласованию с ответственным от руководства учреждения.
Наличие исключительных обстоятельств по вышеуказанным причинам подтверждается свидетельством о смерти, справками органов здравоохранения и местных исполнительных органов.
После проведения телефонного разговора сотрудником учреждения, ответственным за проведением переговоров, проставляется соответствующая отметка в заявке о состоявшемся либо не состоявшемся по какой-либо причине телефонном разговоре. После этого заявка регистрируется и вносится в соответствующее номенклатурное дело.
103. Не допускаются телефонные переговоры между осужденными, содержащимися в учреждениях, за исключением супруга (супруги) и близких родственников и лиц, не состоящих в браке с осужденным, имеющих с ним совместных детей.";
пункт 148 изложить в следующей редакции:
"148. Просмотр осужденными, содержащимися в камерах, телепередач и прослушивание радиопередач, пользование художественной и иной литературой выписанной их библиотеки учреждения, производится в свободное от работы и обязательных массовых мероприятий время, кроме времени, отведенного распорядком дня учреждения для сна.";
пункт 155 изложить в следующей редакции:

"94. Кездесу түрлерін ауыстыру сотталғанның жазбаша өтінімі бойынша жүргізіледі.";
100, 101, 102 және 103-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"100. Кездесулер беру туралы барлық өтінімдер осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кездесулер беру туралы өтінімдерді тіркеу журналында тіркеледі және сотталғандардың жеке ісінің материалдарына тігіледі. Журналды кездесу бөлмесіндегі қадағалау жөніндегі бақылаушы жүргізеді.
101. Әлеуметтік байланыстарын сақтау үшін сотталғандарға телефондық сөйлесулер жеке ісінде көрсетілген жақын туыстарымен және өзге де адамдармен олардың өтінімдері бойынша ұсынылады.
Телефон арқылы сөйлесулер, оның ішінде техникалық мүмкіндіктер болған кезде бейнебайланыс жүйесін пайдаланумен, сотталғанның жазбаша өтінімі бойынша беріледі, онда абоненттің мекенжайы, телефон нөмірі және 15 минут сөйлесу ұзақтығы көрсетіледі. Телефон арқылы сөйлесулер сотталғандардың немесе олардың жұбайы (зайыбы), жақын туыстарының жеке қаражаттары есебінен төленеді. Телефон арқылы сөйлесулер алдында мекеме қызметкері сотталғанды сөйлесу бақыланатыны туралы ескертеді және жеке өзі өтінімде көрсетілген телефонның нөмірін тереді.
102. Телефон арқылы сөйлесулер, оның ішінде техникалық мүмкіндіктер болған кезде бейнебайланыс жүйесін пайдаланумен, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін мекеме бастығы не оны алмастыратын адамның атына сотталғанның жазбаша өтінімі негізінде, кезектілігі және кестеге сәйкес ұсынылады.
Тәуліктің кешкі уақытында жұбайы (зайыбы), жақын туысы қайтыс болған немесе науқастың өміріне қатер төндіретіндей қатты ауырған; оның отбасына айтарлықтай материалдық залал келтірген дүлей зілзала болған жағдайларда телефон арқылы сөйлесулерді кезекші мекеме басшылығынан жауапты адамның келісімі бойынша ұсынады.
Жоғарыда көрсетілген себептер бойынша ерекше мән-жайлардың бары қайтыс болу туралы куәлікпен, денсаулық сақтау органдарының және жергілікті атқарушы органдардың анықтамаларымен расталады.
Телефон арқылы сөйлесу жүргізілгеннен кейін мекеменің сөйлесулерді жүргізуге жауапты қызметкері өтінімге болған не қандай да бір себеппен болмай қалған телефон арқылы сөйлесу туралы тиісті белгі қояды. Осыдан кейін өтінім тіркеледі және тиісті номенклатуралық іске енгізіледі.
103. Жұбайы (зайыбы), жақын туыстарын, сотталғанмен некеде жоқ, онымен ортақ балалары бар адамдарды қоспағанда, мекемелерде ұсталатын сотталғандардың арасында телефон арқылы сөйлесулерге жол берілмейді.";
148-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"148. Камераларда ұсталатын сотталғандардың телебағдарламаларды көруі және радиобағдарламаларды тыңдауы, мекеменің кітапханасынан алынған көркем және өзге әдебиетті қолдану жұмыстан бос уақытта және күн тәртібінде түнгі демалуға бөлінген уақыттан басқа, міндетті бұқаралық іс-шаралар кезінде жүзеге асырылады.";
155-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"155. Осужденные к ПЛС и СК:
1) передвигаются по территории учреждения с обязательным сопровождением и наручниками, одетых на руки сзади, а также повязки из непрозрачного материала, надетой на глаза (кроме времени нахождения в прогулочных дворах, банных боксах, жилых и рабочих камерах);
2) хранят в камере вещи и предметы в соответствии с Перечнем предметов и вещей, которые разрешается иметь в камерах осужденным к ПЛС и СК согласно приложению 16 к настоящим Правилам.
3) пользуются художественной и иной литературой выписанной их библиотеки учреждения.";
подпункт шестой приложения 8 изложить в следующей редакции:
"6) бритва электрическая либо механическая, бритвы безопасные (разового использования), приспособление для стрижки ногтей, хранящиеся под учетом начальников отряда, в учреждении полной безопасности, хранящиеся под учетом контролера поста";
приложение 8 дополнить подпунктом 27) следующего содержания:
"27) газеты и журналы (не содержащие порнографических материалов), выписанные за счет средств, имеющихся на контрольных счетах наличности временного размещения денег";
приложение 3 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
пункт 3 примечания к приложению 8 изложить в следующей редакции:
"3. Количество продуктов питания, предметов первой необходимости, обуви, одежды и других промышленных товаров, которые осужденные могут иметь при себе в жилом помещений (камере), устанавливается начальником учреждения, исходя из местных условий и возможностей. Общий вес принадлежащих осужденному продуктов питания, предметов первой необходимости, обуви, одежды и других промышленных товаров, включая находящиеся на складе не может превышать 40 кг, в том числе кофе и чая не более 2 килограмм, сигарет или папирос не более 20 пачек, табак не более 2 килограмм.";
приложение 9 изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу.;
приложение 12 изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу.;
дополнить приложением 20 согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Комитету уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

"155. ӨББА-ға және ӨЖ-ге сотталғандар:
1) мекеменің аумағы бойынша міндетті еріп жүрумен және қолына артқы жағынан тағылған қол кісендерімен, сондай-ақ көзіне киілген селдір емес материалдан жасалған таңғышпен (сейілдеу алаңдарында, монша бокстарында, тұрғын және жұмыс камераларында болу уақыттарынан басқа) алып жүргізіледі;
2) осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес ӨББА-ға және ӨЖ-ге сотталғандарға камераларда ұстауға рұқсат берілген Заттар мен нәрселердің тізбесіне сәйкес заттар мен нәрселерді камераларда сақтайды;
3) мекеменің кітапханасынан алынған көркем және өзге әдебиетті пайдаланады.";
8-қосымшаның алтыншы тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) жасақ бастықтарының есебінде, толық қауіпсіздік мекемесінде сақталатын бекет бақылаушысы есебінде сақталатын электр не механикалық ұстара, қауіпсіз ұстара (бір рет қолданылатын), тырнақ алатын құрал;";
8-қосымша мынадай редакциядағы 27) тармақшамен толықтырылсын:
"27) ақшаны уақытша орналастырудың қолма-қол ақшаны бақылау шоттарында бар қаражат есебінен алынған (құрамындаы порнографиялық материалдар жоқ) газеттер мен журналдар";
3-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
8-қосымшаға ескертпенің 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Оларды сотталғандар өздерімен бірге тұратын үй-жайда (камерада) сақтай алатын тамақ өнімдерінің, бірінші кезекте қажетті заттардың, аяқ киімнің, киімдердің және басқа да өндірістік тауарлардың санын жергілікті жағдайлар мен мүмкіндіктерге байланысты мекеме бастығы орнатады. Сотталғанға тиесілі тамақ өнімдерінің, бірінші кезекте қажетті заттардың, аяқ киімнің, киімдердің және басқа да өндірістік тауарлардың жалпы салмағы қоймадағыны қоса есептегенде 40 килограмнан, оның ішінде кофе мен шай 2 килограмнан, сигарет пен папирос кемінде 20 қорап, темекі (табак) 2 килограмнан аспауы тиіс.".
9-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
12-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес 20-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны ресми жариялау және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Заңнама институты және құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Тургумбаев
Приложение 1 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 21 мая 2019 года № 451
Приложение 17
к Правилам организации
деятельности и внутреннего
распорядка специальных
учреждений, осуществляющих
исполнение наказания
в виде ареста
Форма
На лицевом счете имеется ________ тенге Квитанция № ________ Бухгалтер _______________ Осужденный ____________________ ____________________ 20_ года
Заявка
Прошу разрешить мне приобрести следующие товары:
№ №
Наименование товара
Количество
Отпущено
Сумма
1
2
3
4
5
Итого _____________________
__________________________
(подпись осужденного)
Расписка
Товары на сумму _________________________ получил
(прописью)
Эту сумму прошу списать с моего лицевого счета.
________________________________________________________
(подпись осужденного)
_______________ 20 _ года
Приложение 2 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 21 мая 2019 года № 451
Приложение 19
к Правилам организации
деятельности и внутреннего
распорядка специальных
учреждений, осуществляющих
исполнение наказания
в виде ареста
Форма
Заявка
От гражданина __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
проживающего __________________________________________________________________
(адрес местожительства)
Прошу принять передачу для осужденного___________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (год рождения)
Опись продуктов (предметов) передачи:
№ п/п
Наименование продуктов или вещей
Вес (килограммом, граммов)
Количество
Примечание
Подпись заявителя
_______________
"___"_____________ года
Передачу принял ___________________________________________________________
(подпись сотрудника, принявшего передачу)
Передачу получил ________________________________________________________________
(подпись осужденного, получившего передачу)
"___"__________20__года
Приложение 3 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 21 мая 2019 года № 451
Приложение 3
к Правилам внутреннего
распорядка учреждений
уголовно-исполнительной системы
Форма
Образец распорядка дня осужденных
Подъем - в 6 часов утра (в воскресенье и праздничные дни подъем осуществляется на один час позже). Физзарядка - до 15 минут. Туалет, заправка коек - до 20 минут. Утренняя и вечерняя проверка - до 40 минут. Завтрак - до 30 минут. Развод на работу - до 30 минут. Рабочее время - в соответствии с трудовым законодательством. Обед - до 90минут. Cъем с работы, вечерний туалет - до 30 минут. Ужин - до 30 минут. Личное время - время свободное от мероприятий, необозначенных в распорядке дня. Воспитательные мероприятия – согласно отдельному графику. Культурно-массовая работа, учеба в школе, ПТУ - по отдельному графику. Подготовка ко сну - до 15 минут. Сон (непрерывный) - 8 часов.
Примечание:

3) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
Е. Тургумбаев
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 21 мамырдағы
№ 451 бұйрығына
1-қосымша
Қамаққа алу түріндегі жазаны
орындауды жүзеге асыратын
арнаулы мекемелердің қызметі
мен ішкі тәртіптемесін
ұйымдастыру қағидаларына
17-қосымша
Нысан
Жеке есеп шотта _____ теңге ___ тиын бар. № ___ түбіртек
Бухгалтер ________________ Сотталған _______________
20_____ж "___" ______________
Өтінім
Маған мынадай тауарларды сатып алуға рұқсат беруіңізді сұраймын:
№ №
Тауардың атауы
Саны
Босатылған сома
Сомасы
1
2
3
4
5
Жиыны:
_______________________
_______________________
(сотталғанның қолы)
Қолхат___________________________________ сомаға тауар алдым.
(жазумен)
Осы соманы менің жеке есеп шотымнан шегеруді сұраймын.
________________________
(Сотталғанның қолы)
20___ жылғы ________________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 21 мамырдағы
№ 451 бұйрығына
2-қосымша
Қамаққа алу түріндегі жазаны
орындауды жүзеге асыратын
арнаулы мекемелердің қызметі
мен ішкі тәртіптемесін
ұйымдастыру қағидаларына
19-қосымша
Нысан
Өтінім
_____________________________________________________________ мекенжайында
(тұрғылықты мекенжайы)
тұратын азаматтан _________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Сотталған _________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), туған жылы)
сауқат қабылдауыңызды сұраймын.
Сауқаттағы тамақ өнімдерінің (заттардың) тізілімі:
№ р/с
тамақ өнімдері мен заттардың атауы
Салмағы (килограммен, граммен)
Саны
Ескерту
Өтініш берушінің қолы
________
___ жылғы "___"
______________
Сауқатты қабылдаған ________________________________________________
(сауқатты қабылдаған қызметкердің қолы)
Сауқатты алған _____________________________________________________
(сауқатты алған сотталғанның қолы)
_____ жылғы "___" ______________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 21 мамырдағы
№ 451 бұйрығына
3-қосымша
Қылмыстық-атқару жүйесі
мекемелерінің ішкі
тәртіптеме қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Сотталғандардың күн тәртібі үлгісі
Ұйқыдан тұру - таңғы сағат 6-да. (жексенбі және мереке күндері ұйқыдан тұру бір сағатқа кеш жүзеге асырылады)
Дене шынықтыру - 15 минутқа дейін.
Дәретхана, төсек жинау - 20 минутқа дейін.
Таңертеңгі және кешкі тексеру 40 минутқа дейін.
Таңғы ас - 30 минутқа дейін.
Жұмысқа тарату - 30 минутқа дейін.
Жұмыс уақыты - еңбек заңнамасына сәйкес.
Түскі ас - 90 минутқа дейін.
Жұмыстан қайту, кешкі туалет - 30 минутқа дейін.
Кешкі ас - 30 минутқа дейін.
Жеке уақыты – күн тәртібінде белгіленбеген іс-шаралардан бос уақыт.
Тәрбие іс-шаралары - жеке кесте бойынша.
Мәдени-бұқаралық жұмыс, мектептегі, КТУ-дағы оқу - жеке кесте бойынша.
Ұйқыға дайындалу - 15 минутқа дейін.
Ұйқы (үзіліссіз) - 8 сағат.
Ескертпе:

1. Распорядок дня составляется в каждом учреждении исходя из местных условий, продолжительности светового дня, времени года.
2. В случае если осужденные работают на производстве в несколько смен, распорядок составляется для каждой смены.
3. Распорядок дня осужденных, содержащихся в лечебно-профилактических учреждениях, карантинном отделении, строгих условиях отбывания наказания, одиночных камерах, дисциплинарных изоляторах, помещениях временной изоляции, а также с камерным условием содержания устанавливается отдельно.
Приложение 4 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 21 мая 2019 года № 451
Приложение 9
к Правилам внутреннего
распорядка учреждений
уголовно-исполнительной системы
Форма
На контрольном счете наличности временного размещения денег имеется ________ тенге
Квитанция № ________
из них заработанных в учреждении ________ тенге
Бухгалтер _______________ Осужденный _______________
_______________ 20__ года
Заявка
Прошу разрешить мне приобрести следующие товары:
№ п/п
Наименование товара
Количество
Отпущено
Сумма
1
2
3
4
5
Итого ________________________
_____________________________
(подпись осужденного)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Расписка
Товары на сумму _________________________ получил.
(прописью)
Эту сумму прошу списать с моего лицевого счета.
________________________________________________________
(подпись осужденного)
_______________ 20___ года
Приложение 5 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 21 мая 2019 года № 451
Приложение 12
к Правилам внутреннего
распорядка учреждений
уголовно-исполнительной системы
Форма
Журнал регистрации заявок о предоставлении свиданий
Ф.И.О. (при его наличии) осужденного (либо иного лица) обратившегося с заявкой
Ф.И.О. (при его наличии) лиц прибывших на свидание
Кем предоставлено свидание
Причина отказа, если таковые имели место
Примечание
Приложение 6 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 21 мая 2019 года № 451
Приложение 20
к Правилам внутреннего
распорядка учреждений
уголовно-исполнительной системы
Форма
Журнал приема обращений осужденных
№ п/п
Ф.И.О. (при его наличии) осужденного
(корешок)
/__/__/__/__/__/__/
Дата /___/___/___/
исх. № _____ обращения
Өтінішті алушының аты-жөні/фамилия, инициалы принявшего обращение
_____________________
"___" _________20__ года
(отрывной талон)
/___/___/___/___/___/___/
Дата /___/___/___/
исх. № _____ обращения
Өтінішті алушының аты-жөні/фамилия, инициалы принявшего обращение
_____________________
"___" _______20___ года

1. Күн тәртібі әр мекемеде жергілікті жағдайларға, күннің ұзақтығына, жыл маусымына қарай жасалады.
2. Егер сотталғандар өндірісте бірнеше ауысыммен жұмыс істеген жағдайда, күн тәртібі әр ауысым үшін жасалады.
3. Емдеу-профилактикалық мекемелерінде, карантин бөлімшесінде, жазаны өтеудің қатаң жағдайында, жалғыз адамдық камераларда, тәртіптік изоляторларда, уақытша оқшаулау үй-жайларында, сондай-ақ камералық ұстау жағдайларында ұсталатын сотталғандардың күн тәртібі жеке белгіленеді.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 21 мамырдағы
№ 451 бұйрығына
4-қосымша
Қылмыстық-атқару жүйесі
мекемелерінің ішкі
тәртіптеме қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Ақшаны уақытша орналастырудың қолма-қол ақшаны бақылау
шотында _______ теңге бар
Түбіртек №____________
оның ішінде мекемедегі тапқан табысы _____________ теңге
Бухгалтер__________________ Сотталған_______________________
20___ жыл _________________
Өтінім
Маған төмендегідей тауарларды сатып алуға рұқсат беруіңізді сұраймын:
№ р/с
Тауардың атауы
Саны
Босатылғаны
Сомасы
1
2
3
4
5
Барлығы ___________________
____________________________________
(сотталғанның қолы)
---------------------------------------------------------------
Қолхат________________________________________ сомаға тауар алдым.
(жазумен)
Осы соманы менің жеке есеп шотымнан шығаруды сұраймын.
___________________
(сотталғанның қолы)
20__ жылғы _____________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 21 мамырдағы
№ 451 бұйрығына
5-қосымша
Қылмыстық-атқару жүйесі
мекемелерінің ішкі
тәртіптеме қағидаларына
12-қосымша
Нысан
Кездесулер беру туралы өтінімдерді тіркеу журналы
Өтініммен жүгінген сотталғанның (не өзге адамның) Т.А.Ә. (ол болған кезде)
Кездесуге келген адамдардың Т.А.Ә. (ол болған кезде)
Кездесуге кім рұқсат берді
Бас тарту себебі, егер ондай орын алса
Ескертпе
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 21 мамырдағы
№ 451 бұйрығына
6-қосымша
Қылмыстық-атқару жүйесі
мекемелерінің ішкі
тәртіптеме қағидаларына
20-қосымша
Нысан
Сотталғандардың өтініштерін қабылдау журналы
№ р/с
Сотталғанның Т.А.Ә. (ол болған кезде)
(түбіртек)
/__/__/__/__/__/__/
күні /___/___/___/
өтініштің шығ. № _____
Өтінішті алушының аты-жөні/фамилия, инициалы принявшего обращение
_____________________
20__ жылғы "___" _______
(жыртылмалы түбіртек)
/__/__/__/__/__/__/
күні /___/___/___/
өтініштің шығ. № _____
Өтінішті алушының аты-жөні/фамилия, инициалы принявшего обращение
_____________________
20___ жылғы "___" _____