О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 511 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 20 мая 2019 года № 260. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 мая 2019 года № 18719.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 511 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10007, опубликован 8 января 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах составления и представления бюджетной заявки, утвержденных указанным приказом:
подпункт 28) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"28) заключение уполномоченного органа в сфере информатизации при планировании администраторами бюджетных программ расходов на государственные закупки товаров, работ, услуг в сфере информатизации;";
пункты 37 и 38 изложить в следующей редакции:
"37. Форма 01-161 (приложение 48) предназначена для расчета расходов на служебные командировки внутри страны.
Приложение 48 применяется государственными учреждениями при расчете расходов по спецификам 136 "Командировки и служебные разъезды внутри страны технического персонала", 137 "Командировочные расходы присяжных заседателей", 161 "Командировки и служебные разъезды внутри страны".
При расчете расходов по форме 01-161 следует руководствоваться постановлениями Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года № 1428 "Об утверждении Правил о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет государственного бюджета, а также депутатов Парламента Республики Казахстан" и от 11 мая 2018 года № 256 "Об утверждении Правил возмещения расходов на служебные командировки за счет бюджетных средств, в том числе в иностранные государства" (далее – постановление № 256).
38. Форма 01-162 (приложение 49) заполняется государственными учреждениями для расчета расходов на служебные командировки за пределы страны.
При составлении данного расчета следует руководствоваться постановлением № 256.";
приложение 23 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему Приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:

"Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 24 қарашадағы № 511 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 20 мамырдағы № 260 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 23 мамырда № 18719 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 24 қарашадағы № 511 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10007 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 8 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізiлсiн:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну қағидаларында:
7-тармақтың 28)-тармақшасын мынадай редакцияда жазылсын:
"28) бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің ақпараттандыру саласындағы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуға шығыстарды жоспарлау кезінде ақпараттандыру саласындағы уәкiлеттi органның қорытындысы;";
37 және 38-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"37. 01-161-нысан (48-қосымша) ел iшiндегi iссапарлар мен қызметтiк сапарлар шығыстарды есептеуге арналған.
136 "Техникалық персоналдың ел ішіндегі іссапарлары мен қызметтік сапарлары", 137 "Алқабилердің іссапарлар шығыстары", 161 "Ел iшiндегi iссапарлар мен қызметтiк сапарлар" ерекшелiктері бойынша шығыстарды есептеу үшін мемлекеттік мекемелер 48-қосымшаны қолданады.
01-161-нысан бойынша шығыстарды есептеу кезiнде "Мемлекеттiк бюджеттiң есебiнен ұсталатын мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерiнiң, сондай-ақ, Қазақстан Республикасының Парламентi депутаттарының Қазақстан Республикасының шегiндегi қызметтiк iссапарлары туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 22 қыркүйектегi № 1428 және "Бюджет қаражаты есебінен қызметтік іссапарларға, оның ішінде шет мемлекеттерге қызметтік іссапарларға арналған шығыстарды өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 мамырдағы № 256 (бұдан әрі - № 256 қаулы) қаулыларын басшылыққа алған жөн.
38. 01-162-нысанды (49-қосымша) мемлекеттiк мекемелер елден тыс жерлерге қызметтiк iссапарларға арналған шығыстарды есептеу үшiн толтырады.
Осы есептеудi жасаған кезде № 256 қаулысын басшылыққа алған жөн.";
көрсетілген Қағидаларға 23-қосымша осы Бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Приложение
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 мая 2019 года № 260
Приложение 23
к Правилам составления и
представления бюджетной заявки
Форма 01-123
Расчет размера страховой премии при обязательном страховании гражданско-
правовой ответственности владельцев транспортных средств
Коды
Год                               |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа             |______________|
Администратор программ             |______________|
Государственное учреждение       |______________|
Программа                         |______________|
Специфика                         |______________|
Тип транспортного средства (далее – трансп. средства)
Размер Коэффициента по типу транспортных средств*
Алматинская область
Туркестанская область
Восточно - Казахстанская область
Костанайская область
Карагандинская область
Северо-Казахстанская область
Акмолинская область
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Единица измерения
коэффициент
единица
единица
единица
единица
единица
единица
единица
Легковые
2,09
Автобусы до 16 пассажирских мест включительно
3,26
Автобусы свыше 16 пассажирских мест
3,45
Грузовые
3,98
Троллейбусы, трамваи
2,33
Мототранспорт
1
Прицепы (полуприцепы)
1
Итого
х
продолжение таблицы
Павлодарская область
Жамбылская область
Актюбинская область
Западно-Казахстанская область
Кызылординская область
Атырауская область
Мангистауская область
г.Алматы
г. Нур-Султан
г. Шымкент
Сумма взноса **
Количество ранспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
Количество транспортных средств
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
единица
единица
единица
единица
единица
единица
единица
единица
единица
единица
Тысяч тенге
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения _________ __________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы _______ ______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер /начальник финансово- экономического отдела
____________ _________________________________________________________________
(подпись)                         (фамилия, имя, отчество (при его наличии)

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2019 жылғы 20 мамырдағы
№ 260 бұйрығына
қосымша
Бюджеттiк өтiнiмдi
жасау және ұсыну
қағидаларына 23-қосымша
01-123-нысан
Көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру сыйлықақысы мөлшерiн есептеу
Кодтары
Жылы                                    |_______________________|
Мәлiметтер түрi (болжам, жоспар, есеп)       |_______________________|
Функционалдық топ                        |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                  |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                        |_______________________|
Бағдарлама                              |_______________________|
Ерекшелiк                              |_______________________|
Көлiк құралының түрi
Көлiк құралының түрi бойынша коэффициент мөлшерi а*
Алматы облысы
Түркістан облысы
Шығыс Қазақстан облысы
Қостанай облысы
Қарағанды облысы
Солтүстiк облысы
Ақмола облысы
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Өлшем бiрлiгi
коэффициент.
бiрлік
бiрлік
бiрлік
бiрлік
бiрлік
бiрлік
бiрлік
Жеңiл
2,09
16 жолаушы орыны бар автобустар
3,26
16 жолаушы орыны аса бар автобустар
3,45
Жүк
3,98
Троллейбустар, трамвайлар
2,33
Мототранспорт
1
Тiркемелер (шағын тiркемелер)
1
Жиыны
х
кестенің жалғасы
Павлодар облысы
Жамбыл облысы
Ақтөбе облысы
Батыс Қазақстан облысы
Қызылорда облысы
Атырау облысы
Маңғыстау облысы
Алматы қаласы
Нұр-Сұлтан қаласы
Шымкент қаласы
Жарна сомасы **
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
көлiк құралдарының саны
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
бiрлік
бiрлік
бiрлік
бiрлік
бiрлік
бiрлік
бiрлік
бiрлік
бiрлік
бiрлік
мың теңге
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы __________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _________ _____________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/ қаржы-экономикалық
бөлімінің бастығы _____________ ___________________________
(қолы) (аты-жөні (болған жағдайда))
* Бұл баған "Көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн мiндеттi

* Данная графа заполняется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 июля 2003 года "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств"
** Данная графа рассчитывается следующим образом: ((1,9 х графа 2 х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 3)+(1,9 х графа 2 х 1,2 х коэффициент по территории регистрации трансп. средств (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 4)+(1,9 х графа 2 х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 5)+(1,9 х графа 2 х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 6)+(1,9 х графа 2 х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 7)+(1,9 х графа 2 х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 8)+(1,9 х графа 2 х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 9)+(1,9 х графа 2 х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 10)+(1,9 х графа 2 х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 11)+(1,9 х графа 2 х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х гр.12)+(1,9 х графа 2 х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 13)+(1,9 х графа 2 х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 14)+(1,9 х графа 2 х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 15)+(1,9 х графа 2 х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 16)+(1,9 х графа 2 х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 17)+ (1,9 х графа 2 х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 18)+(1,9 х графа.2 х 1,2 х коэффициент по территории регистрации транспортного средства (для столицы, города республиканского значения и города областного значения) х графа 19)) х МРП/1000

сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасы 2003 жылғы 1 шілдедегі Заңына сәйкес
толтырылады.
** Бұл баған былайша есептеледi: ((көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х баған
2 х 1,2 х коэффициент (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х
баған 3)+(көлiк құралдарын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х баған 2 х 1,2 х коэффициент (астана,
республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 4)+(1,9 х баған 2 х 1,2 х
көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэффициент (астана, республикалық және облыстық
маңызы бар қалалар үшiн) х гр.5)+(1,9 х баған 2 х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша
коэффициент (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар) х баған 6)+(1,9 х
баған 2 х 1,2 х көлік құралын тіркеу аумағы бойынша коэфф.(астана, республикалық және
облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 7)+(көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х
баған 2 х 1,2 х (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар) х баған 8)+(көлiк
құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х баған 2 х 1,2 х коэффициент (астана, республикалық
және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 9) +(көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша
1,9 х баған 2 х 1,2 х (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған
10)+ (көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х баған 2 х 1,2 х (астана, республикалық және
облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 11) + (көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9
х баған 2 х 1,2 х (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған
12)+ (көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х баған 2 х 1,2 х (астана, республикалық және
облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 13)+(көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х
баған 2 х 1,2 х (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған
14)+(көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х баған 2 х 1,2 х (астана, республикалық және
облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 15)+( көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9
х баған 2 х 1,2 х (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған
16)+(көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х баған 2 х 1,2 х (астана, республикалық және
облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 17)+( көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9
х баған 2 х 1,2 х (астана, республикалық және облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған
18)+( көлiк құралын тiркеу аумағы бойынша 1,9 х баған 2 х 1,2 х (астана, республикалық және
облыстық маңызы бар қалалар үшiн) х баған 19)) х МРП/1000