О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 494 "Об утверждении Регламента государственной услуги "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 544. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июня 2019 года № 18873. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 18 марта 2020 года № 224.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 18.03.2020 № 224 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Утратил
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 494 "Об утверждении Регламента государственной услуги "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11510, опубликован 10 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Регламент государственной услуги "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему", утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Оперативно-криминалистическому департаменту Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

"Азаматтық және қызметтiк қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 494 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 544 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 20 маусымда № 18873 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 18 наурыздағы № 224 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 18.03.2020 № 224 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 494 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11510 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 10 шілдеде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Жедел-крииминалистикалық департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-лейтенант полиции
Е. Тургумбаев
Приложение к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 17 июня 2019 года № 544
Приложение к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 494
Регламент государственной услуги "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему", утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 328 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11230) (далее – Стандарт), территориальными подразделениями органов внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – Заключение на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему (далее - заключение) по форме согласно приложению 2 к Стандарту государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, установленным законами Республики Казахстан.
Сведения о выданных заключениях на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему услугодателем вносятся в информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование".
4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие услугодателем заявления, согласно приложению 3 к Стандарту, документов и объектов испытания, указанных в пункте 9 Стандарта (далее – пакет документов).

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі полиция генерал-лейтенанты
Е. Тургумбаев
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 17 маусымдағы
№ 544 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 494 бұйрығына
қосымша
"Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының аумақтық бөліністері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 328 бұйрығымен бекітілген "Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының негізінде (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11230 болып тіркелген) (бұдан әрі – Стандарт) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысаны бойынша Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды (бұдан әрі – қорытынды) не Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Көрсетілетін қызметті беруші азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне берілген қорытындылар туралы мәліметті "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасы" ақпараттық жүйесіне енгізеді.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастау үшін негіз көрсетілетін қызметті берушінің Стандартқа 3-қосымшаға сәйкес өтінішті, Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар мен сынау объектілерін (бұдан әрі – құжаттар пакеті) қабылдау болып табылады.

6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя, совместно с сотрудником испытательной лаборатории принимает заявление, пакет документов, объекты испытания и осуществляет их регистрацию. Документы и объекты испытания предоставляются услугополучателем и сдаются по описи, согласно приложению 4 к Стандарту, сотруднику испытательной лаборатории – 10 (десять) минут. Сотрудник испытательной лаборатории осуществляет следующие действия:
проверяет достоверность указанных в заявлении сведений;
проверяет соответствие предоставленных документов и объектов испытания перечню, указанному в пункте 9 Стандарта;
при наличии оснований для отказа в оказании государственной услуги, предусмотренных пунктом 10 Стандарта, отказывает услугополучателю в оказании государственной услуги;
составляет опись предоставленных на исследование документов и объектов в соответствии с пунктом 9 Стандарта.
Опись документов и объектов испытания прилагается к заявлению услугополучателя.
Должностное лицо, ответственное за делопроизводство, выдает с указанием даты и времени приема копию описи документов и объектов испытания услугополучателю – 5 (пять) минут. Передает заявление услугополучателя руководителю услугодателя.
Результат процедуры – регистрация заявления услугополучателя в канцелярии услугодателя, составление сотрудником испытательной лаборатории описи с указанием даты и времени приема пакета документов и объектов испытания;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с заявлением, описью документов и объектов испытания и определяет ответственного исполнителя услугодателя – 15 (пятнадцать) минут.
Результат процедуры – виза руководителя услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя за 19 календарных дней осуществляет следующие действия:
проводит испытание для определения соответствия криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему в соответствии с приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 марта 2015 года № 219 "Об утверждении криминалистических требований и методов испытания гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10747);
осуществляет анализ полученных результатов испытания, составляет и передает руководителю услугодателя заключение на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему.
Результат процедуры – заключение на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему;

6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері сынау зертханасының қызметкерімен бірлесіп, өтінішті, құжаттар пакетін, сынау объектілерін қабылдайды және оларды тіркеуді жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті алушы сынау зертханасының қызметкеріне құжаттар мен сынау объектілерін ұсынады және Стандартқа 4-қосымшаға сәйкес тізімдеме бойынша тапсырады – 10 (он) минут. Сынау зертханасының қызметкері мынадай іс-қимылдарды жүзеге асырады:
өтініште көрсетілген мәліметтердің шынайылығын тексереді;
ұсынылған құжаттар мен сынау объектілерінің Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес келуін тексереді;
Стандарттың 10-тармағында көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады;
Стандарттың 9-тармағына сәйкес зерттеуге ұсынылған құжаттар мен объектілердің тізімдемесін жасайды.
Құжаттар мен сынау объектілерінің тізімдемесі көрсетілетін қызметті алушының өтінішіне қоса беріледі.
Іс жүргізуге жауапты лауазымды адам көрсетілетін қызметті алушыға қабылдаған күн мен уақытты көрсете отырып, құжаттар мен сынау объектілері тізімдемесінің көшірмесін береді – 5 (бес) минут. Көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді.
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу, сынау зертханасының қызметкері құжаттар пакеті мен сынау объектілерін қабылдаудың күні мен уақытын көрсете отырып, тізімдеме жасайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өтінішпен, құжаттар мен сынау объектілерінің тізімдемесімен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтайды – 15 (он бес) минут.
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 19 күнтізбелік күні ішінде мынадай іс-қимылдарды жүзеге асырады:
"Криминалистік талаптар мен азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сынау әдістерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 16 наурыздағы № 219 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10747 болып тіркелген) сәйкес азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігін анықтау үшін сынау жүргізеді;
алынған сынақ нәтижелерін талдауды жүзеге асырады, азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды жасайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді.
Рәсімнің нәтижесі – азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды;