Об утверждении формы и сроков предоставления информации частными судебными исполнителями, региональными палатами частных судебных исполнителей
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 13 июня 2019 года № 259. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июля 2019 года № 18999.
В соответствии с пунктом 2 статьи 148, пунктом 2 статьи 162 Закона "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 30.12.2022 № 1086 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые формы и сроки предоставления информации:
1) частными судебными исполнителями в региональную палату частных судебных исполнителей и уполномоченному органу и (или) его территориальному органу, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) региональными палатами частных судебных исполнителей в Республиканскую палату и территориальным органам уполномоченного органа, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан, согласно приложению 3 к настоящему приказу.
3. Департаменту по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на директора Департамента по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции М. Бекетаев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
от 13 июня 2019 года № 259
Представляется: В Министерство юстиции Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz
Сведения об исполнении исполнительных производств о взыскании алиментных платежей и привлечение должников к ответственности

Жеке сот орындаушыларының, жеке сот орындаушыларының өңірлік палаталарының ақпаратты ұсыну нысаны мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 13 маусымдағы № 259 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 9 шілдеде № 18999 болып тіркелді.
"Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 148-бабы 2-тармағына, 162-бабы 2-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 30.12.2022 № 1086 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Ақпаратты ұсыну нысаны мен мерзімдері бекітілсін:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес, жеке сот орындаушылар жеке сот орындаушыларының өңірлік палатасына және уәкілетті органға және (немесе) оның аумақтық органына;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес, жеке сот орындаушыларының өңірлік палаталары Республикалық палатаға және уәкілетті органның аумақтық органдарына;
2. Осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес, Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот актілерін орындау департаменті:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркеуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін қазақ және орыс тілдерінде "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот актілерін орындау департаментінің директорына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әділет министрі М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 13 маусымдағы
№ 259 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Әкімшілік деректердің нысаны интернет- ресурста орналастырылған:
https://www.gov.kz
Алимент төлемдерін өндіріп алу туралы атқарушылық іс жүргізулердің орындалуы және борышкерлерді жауапкершілікке тарту туралы мәліметтер

Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 30.12.2022 № 1086 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период 20__ год
Индекс: 1- (Исполнительное производство)
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц, представляющих информацию: региональные палаты частных судебных исполнителей, территориальные органы юстиции.
Срок представления формы административных данных: - не позднее 4 (четвертого) числа месяца, следующего за отчетным периодом.

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 30.12.2022 № 1086 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Есепті кезең: 20__ жыл
Индекс: 1- (Атқарушылық іс жүргізу)
Кезеңділік: тоқсан сайын
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: жеке сот орындаушылардың аумақтық палаталары, аумақтық әділет органдары
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: - есепті кезеңнен кейінгі айдың 4 (төртінші) күнінен кешіктірмей.

Статья 139
Статья 430
2. Сведения об исполнении исполнительных документов о взыскании алиментов судебными исполнителями
П.№
Регион
Код классификатора административно территориальных объектов
Количество исполнительных производств, находящихся в остатке на конец отчетного периода, составляет включая графы 5, 6,7, 8, 10
Из них, исполнительных документов, которые находятся на периодическом исполнении
Количество исполнительных документов, по которым алименты оплачиваются самостоятельно
Количество проблемных исполнительных документов о взыскании алиментов
из них:
Количество должников привлеченных к административной ответственности
по статье 669 Кодекса
Республики Казахстан об административных правонарушениях
Количество направленных представлении в органы внутренних дел
по статье 139 Уголовного кодекса Республики Казахстан
Количество текущих алиментов
Количество текущих алиментов с задолженностью
Количество исполнительных документов, где задолженность по алиментам свыше 3-х месяцев частично погашается в добровольном порядке
Количество исполнительных документов, по которым вообще не погашается задолженность
количество
сумма задолженности (тенге)
количество
сумма задолженности (тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Продолжение таблицы
Количество выставленных запретов на выезд в отношении должников "Беркут"
Количество документов, где задолженность не выплачивается и установлено имущество из графы 10
Количество исполнительных производств, где приняты меры по оценке и реализации имущества
14
15
16
__________________________________________             ____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)            (подпись)
руководителя территориального органа юстиции)
__________________________________________            ____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника,      (подпись)
ответственного за составление информации)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения об исполнении исполнительных производств о взыскании алиментных платежей и привлечение должников к ответственности
(Индекс 1-(Исполнительное производство), периодичность ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения об исполнении исполнительных производств о взыскании алиментных платежей и привлечение должников к ответственности".
2. Форма подписывается руководителем территориального органа юстиции и ответственным сотрудником за составление информации, и представляется в Министерство юстиции Республики Казахстан в срок не позднее 4 (четвертого) числа месяца, следующего за отчетным периодом.

139-бап
430-бап
2. Сот орындаушыларының алиментті өндіріп алуы туралы атқарушылық құжаттардың орындалуы туралы мәліметтер
П.№
Өңір
Әкімшілік аумақтық объектілер сыныптаушының коды
Есепті кезеңнің соңындағы қалдықтағы атқарушылық іс жүргізудің, оның ішінде 5, 6,7, 8, 10-бағандарды қоса алғанда санын құрайды
Оның ішінде мерзімдік орындалуда атқарушылық құжаттар
Алименттер дербес төленетін атқарушылық құжаттардың саны
Алименттерді өндіріп алу туралы проблемалық атқарушылық құжаттардың саны
олардың ішінде:
Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Кодексінің 669-бабы бойынша әкімшілік жауапкершілікке тартылған борышкерлердің саны
Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 139-бабы бойынша ішкі істер органдарына жіберілген ұсынымдардың саны
Ағымдағы алименттердің саны
Берешегі бар ағымдағы алименттердің саны
3 айдан астам алимент бойынша берешек ерікті тәртіппен ішінара өтелетін атқарушылық құжаттардың саны
Берешек мүлдем өтелмейтін атқарушылық құжаттардың саны
саны
берешек сомасы
(теңге)
саны
берешек сомасы
(теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Кестенің жалғасы
"Бүркіт" борышкерлеріне қатысты шығуға қойылған тыйымдардың саны
Берешек төленбейтін және 10-бағанда мүлік белгіленген құжаттар саны
Мүлікті бағалау және өткізу бойынша шаралар қабылданған атқарушылық өндірістердің саны
14
15
16
__________________________________________ _____________
(Аумақтық әділет органы басшысының (қолы)
(аты, тегі, әкесінің аты (болған жағдайда)
_________________________________________ _____________
(Ақпаратты жасауға жауапты қызметкердің (қолы)
аты, тегі, әкесінің аты (болған жағдайда)
Әкімшілік деректерді жинауға араналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме Алимент төлемдерін өндіріп алу және борышкерлерді жауапкершілікке тарту туралы атқарушылық іс жүргізудің орындалуы туралы мәліметтер (Индекс 1-(Атқарушылық іс жүргізу), мерзімділігі тоқсан сайын) 1 тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме "Алимент төлемдерін өндіріп алу және борышкерлерді жауапкершілікке тарту туралы атқарушылық іс жүргізудің орындалуы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды. .
2. Нысанға аумақтық әділет органының басшысы және ақпарат жасауға жауапты қызметкер қол қояды және есепті кезеңнен кейінгі айдың 4 (төртінші) күнінен кешіктірілмейтін мерзімде Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне ұсынады.

Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. Сведения заполняются частными судебными исполнителями за соответствующий квартал текущего года.
При заполнении раздела 1 указываются следующие сведения:
в графе 1 формы указывается порядковый номер;
в графе 2 формы указываются наименование регионов;
в графе 3 формы указываются код классификатора административно территориального объекта;
в графе 4 формы указываются статьи Уголовного кодекса Республики Казахстан;
в графе 5 формы указываются количество правонарушений, зарегистрированных в Едином реестре досудебных расследований в отчетный период;
в графе 6 формы указываются количество прекращенных дел по нереабилитирующим основаниям.
в графе 7 формы указываются количество прекращенных дел по реабилитирующим основаниям.
в графе 8 формы указываются количество уголовных дел, направленные в суд для рассмотрения.
в графе 9 формы указывается остаток уголовных дел.
4. При заполнении раздела 2 указываются следующие сведения:
по графе 1 формы указывается нумерация
по графе 2 формы указываются регионы.
по графе 3 формы указываются коды классификатора административно территориальных объектов.
по графе 4 формы указываются количество исполнительных производств, находящихся в остатке на конец отчетного периода, в том числе включая графы 5, 6, 7, 8 и 10.
по графам 5-6 формы указываются количество исполнительных документов на периодическом исполнении (по текущим алиментам и имеющие задолженности).
по графе 7 формы указывается количество исполнительных документов, по которым алименты оплачиваются самостоятельно.
по графам 8-11 формы указываются количество и сумма исполнительных документов, где задолженность по алиментам свыше 3-х месяцев частично погашаемые в добровольном порядке, а также по которым вообще не погашается задолженность
по графе 12 формы указываются количество привлеченных должников к административной ответственности по статье 669 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
по графе 13 формы указывается количество направленных представлений в органы внутренних дел по статье 139 Уголовного кодекса Республики Казахстан.
по графе 14 формы указываются количество выставленных запретов на выезд из Республики Казахстан "Беркут" в отношении должников в системе "Беркут".
по графе 15 формы указываются количество исполнительных документов, где задолженность не выплачивается и установлено имущество из графы10.
по графе 16 формы указывается количество исполнительных производств, где приняты меры по оценке и реализации имущества.
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
от 13 июня 2019 года № 259
форма
Предоставление информации региональной палатой частных
судебных исполнителей в Республиканскую палату и территориальному органу
уполномоченного органа о своей деятельности

2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
3. Мәліметтерді жеке сот орындаушылары ағымдағы жылдың тиісті тоқсанында толтырады. 1-бөлімді толтыру кезінде мынадай мәліметтер көрсетіледі:
Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
Нысанның 2-бағанында өңірлердің атауы көрсетіледі;
Нысанның 3-бағанында әкімшілік аумақтық объект сыныптаушының коды көрсетіледі;
Нысанның 4 -бағанында Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің баптары көрсетіледі;
Нысанның 5-бағанында есепті кезеңде сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімінде тіркелген құқық бұзушылықтардың саны көрсетіледі;
Нысанның 6-бағанында ақталмайтын негіздер бойынша тоқтатылған істердің саны көрсетіледі;
Нысанның 7-бағанында ақталатын негіздері бойынша тоқтатылған істердің саны көрсетіледі;
Нысанның 8-бағанында қарау үшін сотқа жіберілген істердің саны көрсетіледі;
Нысанның 9-бағанында қылмыстық істердің қалдығы көрсетіледі.
4. 2-бөлімді толтыру кезінде мынадай мәліметтер көрсетіледі:
нысанның 1-бағаны бойынша нөмірлеу көрсетіледі;
нысанның 2-бағаны бойынша өңірлер көрсетіледі ;
нысанның 3-бағаны бойынша әкімшілік аумақтық обьектілер сыныптауышының кодтары көрсетіледі;
нысанның 4-бағаны бойынша есепті кезеңнің соңындағы қалдықтағы атқарушылық өндірістердің, оның ішінде 5,6,7,8, және 10 нысандарды қоса алғанда саны көрсетіледі;
нысанның 5,6-бағандары бойынша мерзімді орындаудағы атқарушылық құжаттардың саны (ағымдағы алименттер бойынша және берешегі бар) көрсетіледі;
нысанның 7-бағаны бойынша алимент дербес төленетін атқарушылық құжаттардың саны көрсетіледі;
нысанның 8-11 бағандары бойынша алимент бойынша берешегі 3 айдан астам ерікті тәртіппен ішінара өтелетін, сондай-ақ берешегі мүлде өтелмейтін атқарушылық құжаттардың саны мен сомасы көрсетіледі;
нысанның 12-бағаны бойынша "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 669-бабына сәйкес әкімшілік жауапкершілікке тартылғын борышкерлердің саны көрсетіледі;
нысанның 13-бағаны бойынша Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің 139-бабы бойынша ішкі істер органдарына жіберілген ұсынымдардың саны көрсетіледі;
нысанның 14-бағаны бойынша "Бүркіт" жүйесіндегі борышкерлерге қатысты Қазақстан Республикасынан шығуға қойылған тыйымдардың санны көрсетіледі;
нысанның 15-бағаны бойынша 10-бағаннан берешек төленбейтін және мүлік анықталған атқарушылық құжаттардың саны көрсетіледі;
нысанның 16-бағаны бойынша мүлікті бағалау және өткізу бойынша шаралар қабылданаған атқарушылық іс жүргізу саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 13 маусымдағы
№ 259 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Жеке сот орындаушыларының өңірлік палатасының Республикалық палатаға және уәкілетті органның аумақтық органына өз қызметі туралы ақпарат ұсынуы

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа и.о. Министра юстиции РК от 30.12.2022 № 1086 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Таблица 1
Количество частных судебных исполнителей за ___________ 20___года
Регион
В городах
В районах
Не охваченные районы
1
2
3
4
Таблица 2
Список частных судебных исполнителей за __________ 20__ года
Регион
Фамилия, имя, отчество (при наличии) частного судебного исполнителя
Юридический адрес
Рабочий телефон
Мобильный телефон
Мобильный телефон помощник частного судебного исполнителя
Электронный адрес
Номер лицензии
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Таблица 3
Сведения об ответственности частных судебных исполнителей за
____________ 20__ года
Рег
ион
Замеча
ние
Выго
вор
Стро
гий выго
вор
Исключение из Республиканской палаты
Прекра
щение либо лишение лицензии
грубого
либо
неоднократ
ного наруше
ния законодатель
ства
Систима
тическая
неуплата
членских
взносов
занятия
иными
видами
оплачи
ваемой
деятель
ности
по собствен
ному
желанию
Иные
основания
предусмот
ренные
уставом
Республикан
ской
палаты.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Примечание: Региональные палаты частных судебных исполнителей предоставляют
сводные данные территориальному органу юстиции и Республиканской палате частных
судебных исполнителей ежеквартально к четвертому числу месяца следующего за отчетным.
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
от 13 июня 2019 года № 259
1. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 января 2011 года № 16 "Об утверждении формы и сроков предоставления информации частными судебными исполнителями, региональными палатами частных судебных исполнителей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6753, опубликован 16 апреля 2011 года в газете "Казахстанская правда" № 129-130 (26550-26551).
2. Приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 7 марта 2014 года № 101 "О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 января 2011 года № 16 "Об утверждении формы и сроков предоставления информации частными судебными исполнителями, региональными коллегиями частных судебных исполнителей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9254, опубликован 11 апреля 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Подпункт 2) Перечня некоторых приказов Министра юстиции Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 126 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10460, опубликован 1 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің м.а. 30.12.2022 № 1086 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-кесте
20___жылғы ________ жеке сот орындаушыларының саны
Өңір
Қалаларда
Аудандарда
Қамтылмаған аудандар
1
2
3
4
2-кесте
20___ жылғы ________ жеке сот орындаушыларының тізімі
Өңір
Жеке сот орындаушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Заңды мекенжайы
Жұмыс телефоны
Ұялы телефоны
Жеке сот орындаушының көмекшісінің ұялы телефон
Электрондық мекенжайы
Лицензияның нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
3-кесте
20___ жылғы ________ жеке сот орындаушыларының жауапкершілігі туралы мәліметтер
Өңір
Ескерту
Сөгіс
Қатаң сөгіс
Республикалық палатадан шығару
лицензияны тоқтату не лицензиядан айыру
заңнаманы өрескел не бірнеше рет бұзу
мүшелік жарналарды жүйелі түрде төлемеу
ақы төленетін қызметтің өзге де түрлерімен айналысу
өз еркімен
Республикалық палатаның жарғысында көзделген өзге негіздер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ескертпе: Жеке сот орындаушыларының өңірлік палаталары жиынтық деректерді аумақтық әділет органына және жеке сот орындаушыларының Республикалық палатасына тоқсан сайын есепті айдан кейінгі айдың төртінші күніне ұсынады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 13 маусымдағы
№ 259 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
1. "Жеке сот орындаушыларының, өңірлік палаталарының ақпаратты ұсыну нысаны мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 20 қаңтардағы № 16 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6753 болып тіркелген, 2011 жылғы 16 сәуірде "Егемен Қазақстан" газетінде № 129-130 (26550-26551) жарияланған).
2. "Жеке сот орындаушыларының өңірлік алқаларының ақпаратты ұсыну нысаны мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 20 қаңтардағы № 16 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушы 2014 жылғы 7 наурыздағы № 101 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9254 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 11 сәуірде жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтары тізбесінің 2) тармақшасы, Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 126 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10460 болып тіркелген, "Әділет"ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 1 сәуірде жарияланған).