О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 17 "Об утверждении Правил передачи государственного имущества в доверительное управление"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 июля 2019 года № 68. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июля 2019 года № 19085
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 17 "Об утверждении Правил передачи государственного имущества в доверительное управление" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10111, опубликован 27 января 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил передачи государственного имущества в доверительное управление и Типового договора доверительного управления государственным имуществом";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктами 3 и 6 статьи 75 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) Правила передачи государственного имущества в доверительное управление согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Типовой договор доверительного управления государственным имуществом согласно приложению 2 к настоящему приказу.";
дополнить приложением 2 согласно приложению к настоящему приказу;
в Правилах передачи государственного имущества в доверительное управление, утвержденных указанным приказом:
правый верхний угол изложить в следующей редакции:
" Приложение 1
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 16 января 2015 года
№ 17
";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Национальный оператор по управлению автомобильными дорогами – акционерное общество со стопроцентным участием государства в уставном капитале, осуществляющее полномочия, установленные Законом Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах";
2) балансодержатель – государственное юридическое лицо, за которым объект закреплен на праве оперативного управления или хозяйственного ведения;
3) орган управления – уполномоченный орган соответствующей отрасли или местный исполнительный орган либо аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа, осуществляющий права владения и пользования государственным пакетом акций (долями участия в уставном капитале) акционерного общества (товарищества с ограниченной ответственностью) и/или управление государственными юридическими лицами;

"Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқаруға беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 17 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 24 шілдедегі № 68 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 25 шілдеде № 19085 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқаруға беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 17 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10111 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 27 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқаруға беру қағидаларын және Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқарудың үлгілік шартын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 75-бабының 3 және 6-тармақтарына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқаруға беру қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқарудың үлгілік шарты бекітілсін.";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 2-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқаруға беру қағидаларында:
қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрінің
2015 жылғы 16 қаңтардағы
№ 17 бұйрығына
1-қосымша";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) Автомобиль жолдарын басқару жөніндегі ұлттық оператор - "Автомобиль жолдары туралы" 2001 жылғы 17 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген өкілеттіктерді жүзеге асыратын, жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын акционерлік қоғам;
2) баланс ұстаушы - объект жедел басқару немесе шаруашылық жүргізу құқығында бекітілген мемлекеттік заңды тұлға;
3) басқару органы - акционерлік қоғам (жауапкершілігі шектеулі серіктестік) акцияларының мемлекеттік пакетін (жарғылық капиталға қатысу үлестерін) иелену және пайдалану құқығын және/немесе мемлекеттік заңды тұлғаларды басқаруды жүзеге асыратын тиісті саланың уәкілетті органы немесе жергілікті атқарушы орган не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты;

4) начальная цена – стоимость объекта, устанавливаемая тендерной комиссией, в случае принятия учредителем доверительного управления государственным имуществом решения о передаче его в доверительное управление с правом последующего выкупа, определяемая на основании отчета об оценке оценщика в соответствии с законодательством Республики Казахстан об оценочной деятельности;
5) закрытый тендер – тендер, на котором принимает участие ограниченный круг участников;
6) единый оператор в сфере учета государственного имущества (далее – единый оператор) – юридическое лицо с участием государства в уставном капитале, определенное в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2011 года № 802 "Об определении единого оператора в сфере учета государственного имущества", на которое возложены задачи по реализации единой технической политики в сфере организации и учета государственного имущества, а также функции по управлению и эксплуатации активами территориальных подразделений уполномоченного органа по государственному имуществу, согласно перечню, утверждаемому уполномоченным органом по государственному имуществу в соответствии со статьей 14 Закона;
7) учредитель доверительного управления государственным имуществом (далее – учредитель) – уполномоченный орган по государственному имуществу или местный исполнительный орган либо аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
8) объект – имущественный комплекс государственного предприятия, ценные бумаги, доли участия в уставном капитале, недвижимое имущество, деньги, принадлежащие государству, а также иное государственное имущество;
9) рыночная стоимость объекта – расчетная денежная сумма, по которой объект доверительного управления с правом последующего выкупа может быть отчужден на основании сделки в условиях конкуренции, когда стороны сделки действуют, располагая всей доступной информацией об объекте оценки, расчетливо и без принуждения;
10) чистый доход от доверительного управления учредителя – положительная разница между доходами и затратами от доверительного управления за налоговый период, определяемая на основании предусмотренного гражданским законодательством Республики Казахстан отчета доверительного управляющего о своей деятельности;
11) доверительный управляющий – физические лица и негосударственные юридические лица, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, заключившие договор доверительного управления с учредителем;
12) вознаграждение – выплаты доверительному управляющему при передаче объекта в доверительное управление без права последующего выкупа, осуществляемые за счет чистого дохода от доверительного управления учредителя;

4) бастапқы баға - Қазақстан Республикасының бағалау қызметі туралы заңнамасына сәйкес бағалаушының бағалау туралы есебі негізінде айқындалатын, мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару құрылтайшысы объектіні кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлікпен басқаруға беру туралы шешім қабылдаған жағдайда тендерлік комиссия белгілейтін объектінің құны;
5) жабық тендер - қатысушылардың шектеулі тобы қатысатын тендер;
6) мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор (бұдан әрі - бірыңғай оператор) - "Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай операторды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 шілдедегі № 802 қаулысына бойынша айқындалған, өзіне мемлекеттік мүлікті ұйымдастыру және есепке алу саласында бірыңғай техникалық саясатты іске асыру жөніндегі міндеттер, сондай-ақ Заңның 14-бабына сәйкес мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган бекіткен тізбеге сәйкес мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінің активтерін басқару мен пайдалану жөніндегі функциялар жүктелген жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлға;
7) мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару құрылтайшысы (бұдан әрі - құрылтайшы) - мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы орган не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты;
8) объект - мемлекеттік кәсіпорынның мүліктік кешені, бағалы қағаздар, жарғылық капиталға қатысу үлестері, жылжымайтын мүлік, мемлекетке тиесілі ақша, сондай-ақ өзге мемлекеттік мүлік;
9) объектінің нарықтық құны - мәміле тараптары бағалау объектісі туралы барлық қолжетімді ақпаратқа ие бола отырып, есеппен және мәжбүрлеусіз әрекет еткен жағдайда бәсекелестік жағдайындағы мәміле негізінде ол бойынша сенімгерлік басқару объектісі кейіннен сатып алу құқығымен иеліктен шығарылуы мүмкін болатын есептік ақшалай сома;
10) құрылтайшының сенімгерлік басқарудан түсетін таза кірісі - Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында көзделген сенімгерлік басқарушының өз қызметі туралы есебі негізінде айқындалатын салықтық кезеңдегі сенімгерлік басқарудың кірістері мен шығындары арасындағы оң айырма;
11) сенімгерлік басқарушы - егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, құрылтайшымен сенімгерлік басқару шартын жасасқан жеке тұлғалар және мемлекеттік емес заңды тұлғалар;
12) сыйақы - объект кейіннен сатып алу құқығынсыз сенімгерлік басқаруға берілген кезде құрылтайшының сенімгерлік басқаруынан түсетін таза кіріс есебінен жүзеге асыратылатын сенімгерлік басқарушыға берілетін төлемдер;

13) тендер – это форма торгов по предоставлению объекта в доверительное управление, проводимая с использованием веб-портала реестра в электронном формате, при которых учредитель обязуется на основе предложенных им исходных условий заключить договор с тем из участников тендера, кто предложит лучшие для учредителя условия договора;
14) победитель тендера – участник тендера или закрытого тендера, предложивший наиболее высокую цену за объект при передаче объекта в доверительное управление с правом последующего выкупа или участник тендера либо закрытого тендера, предложивший наименьший размер вознаграждения при передаче объекта в доверительное управление без права последующего выкупа;
15) участник тендера – физическое или негосударственное юридическое лицо, зарегистрированное в установленном настоящими Правилами порядке для участия в тендере или закрытом тендере;
16) тендерная комиссия – комиссия, созданная учредителем для организации и проведения тендера или закрытого тендера по передаче объекта в доверительное управление;
17) тендерное предложение – предложение участника, содержащее размер вознаграждения (в процентном соотношении к чистому доходу от доверительного управления учредителя) при передаче объекта в доверительное управление без права последующего выкупа;
18) веб-портал реестра – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет по адресу: www.gosreestr.kz, предоставляющий единую точку доступа к электронной базе данных по договорам доверительного управления;
19) договор – договор доверительного управления объектом, заключенный между учредителем и доверительным управляющим в соответствии с типовым договором согласно приложению 2 к настоящему Приказу;
20) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
21) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.";
дополнить пунктами 3-1, 3-2 , 3-3 и 3-4 следующего содержания:
"3-1. При передаче принадлежащих государству акций акционерных обществ или долей участия в уставном капитале товариществ с ограниченной ответственностью в доверительное управление доверительному управляющему не могут быть переданы права государства, связанные с решением следующих вопросов:
1) об изменении устава акционерного общества и товарищества с ограниченной ответственностью;

13) тендер - бұл тізілімнің веб-порталын пайдалана отырып, электрондық форматта өткізілетін, объектіні сенімгерлік басқаруға беру жөніндегі сауда-саттықтар нысаны, мұнда құрылтайшы өзі ұсынған бастапқы талаптардың негізінде өзі үшін шарттың жақсы талаптарын ұсынатын тендерге қатысушылармен шарт жасасуға міндеттенеді;
14) тендер жеңімпазы - объектіні кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқаруға беру кезінде объект үшін ең жоғары баға ұсынған тендерге немесе жабық тендерге қатысушы немесе объектіні сенімгерлік басқаруға кейіннен сатып алу құқығынсыз беру кезінде ең төмен сыйақы мөлшерін ұсынған тендерге не жабық тендерге қатысушы;
15) тендерге қатысушы - тендерге немесе жабық тендерге қатысу үшін осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен тіркелген жеке немесе мемлекеттік емес заңды тұлға;
16) тендерлік комиссия - объектіні беру жөніндегі тендерді немесе жабық тендерді ұйымдастыру және өткізу үшін құрылтайшы құрған комиссия;
17) тендерлік ұсыныс - объектіні кейіннен сатып алу құқығынсыз сенімгерлік басқаруға беру кезінде сыйақы мөлшерін қамтитын (құрылтайшының сенімгерлікпен басқаруынан түскен таза кіріске пайыздық арақатынаста) қатысушының ұсынысы;
18) тізілімнің веб-порталы - Интернет желісінде www.gosreestr.kz мекенжайы бойынша орналастырылған, сенімгерлік басқару шарттары бойынша электрондық деректер базасына бірыңғай қолжетімділік нүктесін ұсынатын интернет-ресурс;
19) шарт - осы Бұйрыққа 2-қосымшаға сай үлгілік шартқа сәйкес құрылтайшы мен сенімгерлік басқарушының арасында жасалған объектіні сенімгерлік басқару шарты;
20) электрондық құжат - ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
21) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтінін растайтын электрондық цифрлық символдар жинағы.";
мынадай мазмұндағы 3-1, 3-2, 3-3 және 3-4-тармақтармен толықтырылсын:
"3-1. Акционерлік қоғамдардың акцияларын немесе жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жарғылық капиталындағы қатысу үлестерін сенімгерлік басқаруға беру кезінде сенімгерлік басқарушыға мынадай:
1) акционерлік қоғам мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің жарғысын өзгерту туралы;

2) об изменении (увеличении или уменьшении) размера уставного капитала акционерного общества и товарищества с ограниченной ответственностью;
3) о ликвидации акционерного общества или товарищества с ограниченной ответственностью, их реорганизации, а также об изменении их наименования.
Не допускается передача акций акционерных обществ и долей участия в уставном капитале товариществ с ограниченной ответственностью в доверительное управление с отказом государства от своего права на дивиденды.
Доверительный управляющий обеспечивает направление части чистого дохода акционерного общества (товарищества с ограниченной ответственностью) на выплату дивидендов (дохода) в размере, установленном в процентном соотношении Правительством Республики Казахстан или местным исполнительным органом в соответствии со статьей 186 Закона.
3-2. Возмещение необходимых расходов доверительного управляющего, произведенных им при доверительном управлении имуществом, осуществляется:
1) по объектам, переданным в доверительное управление без права последующего выкупа, за счет доходов от использования доверенного имущества или за счет средств, предусмотренных в бюджете по текущей бюджетной программе соответствующего администратора бюджетной программы.
2) по объектам, переданным в доверительное управление с правом последующего выкупа, за счет доходов от использования доверенного имущества.
При передаче объекта в доверительное управление без права последующего выкупа возмещение необходимых расходов доверительного управляющего, произведенных им при доверительном управлении имуществом, за счет бюджетных средств осуществляются соответствующими администраторами бюджетных программ в порядке, установленном бюджетным законодательством Республики Казахстан.
3-3. Налоговые обязательства по налогу на имущество, земельному налогу и налогу на транспортные средства подлежат исполнению доверительным управляющим в следующих случаях:
1) при передаче в доверительное управление республиканского и коммунального имущества, закрепленного на балансе государственного предприятия;
2) при передаче в доверительное управление с правом последующего выкупа республиканского и коммунального имущества, закрепленного на балансе государственного учреждения.
При передаче в доверительное управления без права последующего выкупа республиканского и коммунального имущества, закрепленного на балансе государственного учреждения, налоговые обязательства по налогу на имущество, земельному налогу и налогу на транспортные средства не подлежат исполнению доверительным управляющим.

2) акционерлік қоғам мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің жарғылық капиталының мөлшерін өзгерту (ұлғайту немесе азайту) туралы;
3) акционерлік қоғамды немесе жауапкершілігі шектеулі серіктестікті тарату, оларды қайта ұйымдастыру туралы, сондай-ақ олардың атауларын өзгерту туралы мәселелерді шешуге байланысты мемлекеттің құқықтары берілмейді.
Акционерлік қоғамдардың акцияларын және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жарғылық капиталындағы қатысу үлестерін мемлекеттің дивидендтерге құқығынан бас тартумен сенімгерлік басқаруға беруге жол берілмейді.
Сенімгерлік басқарушы акционерлік қоғамның (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің) таза кірісінің бір бөлігін Заңның 186-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі немесе жергілікті атқарушы орган проценттік арақатынаста белгілеген мөлшерде дивидендтер (кірістер) төлеуге жұмсауды қамтамасыз етеді.
3-2. Сенімгерлік басқарушының мүлікті сенімгерлік басқару кезінде жүргізген қажетті шығыстарын өтеу:
1) кейіннен сатып алу құқығынсыз сенімгерлік басқаруға берілген объектілер бойынша сенімгерлік мүлікті пайдаланудан түскен кірістер есебінен немесе тиісті бюджеттік бағдарлама әкімшісінің ағымдағы бюджеттік бағдарламасы бойынша бюджетте көзделген қаражат есебінен;
2) кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқаруға берілген объектілер бойынша сеніп берілген мүлікті пайдаланудан түскен кірістер есебінен жүзеге асырылады.
Объектіні сенімгерлік басқаруға кейіннен сатып алу құқығынсыз беру кезінде сенімгерлік басқарушының мүлікті сенімгерлік басқару кезінде жүргізген қажетті шығыстарын бюджет қаражаты есебінен өтеуді Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында белгіленген тәртіппен тиісті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері жүзеге асырады.
3-3. Сенімгерлік басқарушы мүлік салығы, жер салығы және көлік салығы бойынша салықтық міндеттемелерді мына жағдайларда:
1) мемлекеттік кәсіпорынның балансына бекітілген республикалық және коммуналдық меншік сенімгерлік басқаруға берілген кезде;
2) мемлекеттік мекеменің балансына бекітілген республикалық және коммуналдық мүлік кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқаруға берілген кезде орындауға тиіс.
Мемлекеттік мекеменің балансына бекітілген республикалық және коммуналдық мүлік кейіннен сатып алу құқығынсыз сенімгерлік басқаруға берілген жағдайда мүлік салығы, жер салығы және көлік салығы бойынша салықтық міндеттемелерді сенімгерлік басқарушы орындамайды.

3-4. Порядок и сроки представления отчета доверительным управляющим устанавливаются договором, в том числе:
отчет обо всех сделках имущественного характера и финансовой деятельности, связанных с государственной собственностью, предоставляемый в порядке, определенном постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2016 года № 130 "Об утверждении Правил и сроков представления физическими и юридическими лицами, участвующими в выполнении функций по управлению государственным имуществом, отчетов обо всех сделках имущественного характера и финансовой деятельности, связанных с государственной собственностью";
годовой отчет, в котором отражаются промежуточные результаты управления;
отчет за весь период действия договора доверительного управления, в котором излагаются результаты управления государственным имуществом.
Годовой отчет содержит следующую информацию:
о доходах, полученных доверительным управляющим в результате доверительного управления;
о расходах, понесенных доверительным управляющим в результате доверительного управления;
о действиях, предпринятых доверительным управляющим в рамках доверительного управления;
иные сведения, связанные с доверительным управлением государственного имущества, предоставляемые по письменному запросу учредителя.
Отчет о деятельности по доверительному управлению государственным имуществом за весь период договора содержит следующую информацию:
сводные финансовые показатели доверительного управления государственным имуществом за весь период;
размер вознаграждения доверительного управляющего за весь период;
сравнительный анализ фактических показателей доверительного управления государственным имуществом за весь период;
иные сведения, связанные с доверительным управлением государственного имущества за весь период, представляемые по письменному запросу учредителя.
К отчетам прилагаются копии документов, подтверждающих информацию, содержащуюся в отчетах.";
пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"5. Передача объекта в доверительное управление без права последующего выкупа осуществляется на тендерной основе, за исключением следующих случаев:
1) до передачи объекта в оплату уставного капитала юридических лиц, при наличии решения Правительства Республики Казахстан или местного исполнительного органа о передаче его в оплату уставного капитала юридического лица;
2) передачи газопроводов и объектов электро-энергоснабжения;
3) передачи стратегических объектов, а также пакетов акций (долей участия) в юридических лицах, в собственности которых находятся стратегические объекты;

3-4. Сенімгерлік басқарушының есеп беруінің тәртібі мен мерзімдері шартпен белгіленеді, оның ішінде:
"Мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі функцияларды орындауға қатысатын жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік меншікпен байланысты мүліктік сипаттағы барлық мәмілелер және қаржылық қызмет туралы есептер беруінің қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 4 наурыздағы № 130 қаулысында белгіленген тәртіппен берілетін мемлекеттік меншікке байланысты мүліктік сипаттағы барлық мәмілелер және қаржылық қызмет туралы есеп;
басқарудың аралық нәтижелері көрсетілетін жылдық есеп;
мемлекеттік мүлікті басқарудың нәтижелері көрсетілетін сенімгерлік басқару шартының барлық қолданылу кезеңінің есебі.
Жылдық есеп мынадай ақпаратты:
сенімгерлік басқарушының сенімгерлік басқару нәтижесінде алынған кірісі туралы;
сенімгерлік басқарушының сенімгерлік басқару нәтижесінде шеккен шығыстары туралы;
сенімгерлік басқарушының сенімгерлік басқару шеңберінде қабылдаған іс-қимылдары туралы;
құрылтайшының жазбаша өтініші бойынша берілетін мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқарумен байланысты өзге де мәліметтерді қамтиды.
Шарттың барлық кезеңі ішіндегі мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару жөніндегі қызмет туралы есепте мынадай ақпарат:
мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқарудың барлық кезеңі ішіндегі жиынтық қаржылық көрсеткіштер;
сенімгерлік басқарушының барлық кезең ішіндегі сыйақы мөлшері;
барлық кезең ішіндегі мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқарудың нақты көрсеткіштерінің салыстырма талдауы;
құрылтайшының жазбаша өтініші бойынша берілетін барлық кезең ішіндегі мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқарумен байланысты өзге де ақпарат қамтылған.
Есептерде қамтылған ақпаратты растайтын құжаттардың көшірмелері есепке қоса беріледі.";
5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Объектіні кейіннен сатып алу құқығынсыз сенімгерлік басқаруға беру мыналарды:
1) объектіні заңды тұлғалардың жарғылық капиталын төлеуге бергенге дейін Қазақстан Республикасы Үкіметінің немесе жергілікті атқарушы органның оны заңды тұлғаның жарғылық капиталын төлеуге беру туралы шешімі болған кездегі;
2) газ құбырлары мен электрмен және энергиямен жабдықтау объектілерін;
3) стратегиялық объектілерді, сондай-ақ меншігінде стратегиялық объектілері бар заңды тұлғалардағы акциялар пакеттерін (қатысу үлестерін) беру;

4) передачи объектов недвижимости и акций акционерных обществ, созданных в реализацию международных соглашений;
5) передачи государственных информационных систем;
6) передачи объектов, закрепленных на балансе государственных учреждений и государственных предприятий уголовно-исполнительной системы;
7) передачи голосующих акций (долей участия в уставном капитале) юридических лиц автономным организациям образования, Национальной палате предпринимателей Республики Казахстан и юридическим лицам, входящим в ее систему, Всемирной Ассоциации казахов;
8) передачи автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения Национальному оператору по управлению автомобильными дорогами для строительства, реконструкции, организации платного движения;
9) передачи государственного пакета акций Национального оператора по управлению автомобильными дорогами;
10) передачи объектов культуры в виде комплексов, включающих здания, сооружения, оборудования и иное имущество, созданных для развития оперного и балетного искусства, общей площадью не менее 40 000 квадратных метров;
11) передачи единому оператору в сфере учета государственного имущества активов территориальных подразделений уполномоченного органа по государственному имуществу, согласно перечню, утверждаемому уполномоченным органом по государственному имуществу в соответствии со статьей 14 Закона.
6. За исключением случая, предусмотренного подпунктом 1) пункта 5 настоящих Правил, предоставление объекта в доверительное управление без проведения тендера осуществляется на основании заявления на предоставление объекта в доверительное управление (далее – заявление).
Заявление оформляется в произвольной форме с указанием наименования объекта, его балансодержателя, а также обоснования потребности в объекте с предоставлением следующих документов:
1) для юридических лиц:
копия свидетельства с предъявлением оригинала для сверки или нотариально удостоверенная копия указанного документа либо справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
копии учредительных документов (учредительный договор и устав) с предъявлением оригинала для сверки либо нотариально удостоверенные копии указанных документов;
2) для физического лица и индивидуального предпринимателя – копия документа, удостоверяющего личность физического лица, с предъявлением оригинала для сверки.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
" 9. Орган управления для передачи объекта в доверительное управление представляет учредителю следующую информацию:

4) жылжымайтын мүлік объектілерін және халықаралық келісімдерді іске асыру үшін құрылған акционерлік қоғамдардың акцияларын беру;
5) мемлекеттік ақпараттық жүйелерді беру;
6) қылмыстық-атқару жүйесінің мемлекеттік мекемелері мен мемлекеттік кәсіпорындарының балансына бекітілген объектілерді беру;
7) заңды тұлғалардың дауыс беретін акцияларын (жарғылық капиталға қатысу үлестерін) дербес білім беру ұйымдарына, Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасына және оның жүйесіне кіретін заңды тұлғаларға, Дүниежүзі қазақтары қауымдастығына беру;
8) жалпыға ортақ пайдаланылатын халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, ақылы қозғалысты ұйымдастыру үшін Автомобиль жолдарын басқару жөніндегі ұлттық операторға беру;
9) Автомобиль жолдарын басқару жөніндегі ұлттық оператордың мемлекеттік акциялар пакетін беру;
10) опера және балет өнерін дамыту үшін құрылған, жалпы алаңы кемінде 40 000 шаршы метр ғимараттарды, құрылыс-жайларды, жабдықтарды және өзге мүлікті қамтитын кешендер түріндегі мәдениет объектілерін беру;
11) Заңның 14-бабына сәйкес мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган бекітетін тізбеге сәйкес мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінің активтерін мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай операторға беру жағдайларын қоспағанда, тендерлік негізде жүзеге асырылады.
6. Осы Қағидалардың 5-тармағының 1) тармақшасында көзделген жағдайды қоспағанда, объектіні тендер өткізбестен сенімгерлік басқаруға беру объектіні сенімгерлік басқаруға беру өтініші (бұдан әрі - өтініш) негізінде жүзеге асырылады.
Өтініш мынадай құжаттарды:
1) заңды тұлғалар үшін:
салыстыру үшін түпнұсқасын ұсына отырып, куәліктің көшірмесін немесе көрсетілген құжаттың нотариат куәландырған көшірмесін не заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы;
салыстыру үшін түпнұсқасын ұсына отырып, құрылтай құжаттарының (құрылтай шарты және жарғы) көшірмелерін не көрсетілген құжаттардың нотариат куәландырған көшірмелерін;
2) жеке тұлға және дара кәсіпкер үшін - салыстыру үшін түпнұсқасын ұсына отырып, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін ұсыну арқылы объектінің атауын, оның баланс ұстаушысын, сондай-ақ объектіге қажеттілік негіздемесін көрсетумен еркін нысанда ресімделеді.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
Басқару органы объектіні сенімгерлік басқаруға беру үшін құрылтайшыға мына ақпаратты береді:

1) краткую характеристику объекта, сведения о его балансовой стоимости и наименование балансодержателя;
2) учредительные документы юридического лица, акции (доли) либо имущественный комплекс которого являются объектом;
3) информацию о финансово-хозяйственной деятельности за последние три финансовых года юридического лица, акции (доли) либо имущественный комплекс которого являются объектом;
4) обоснования целесообразности передачи объекта в доверительное управление;
5) предложения по установлению условий передачи объекта в доверительное управление с правом или без права последующего выкупа и требований к участникам тендера;
6) расчеты планируемых доходов и расходов от доверительного управления объектом;
7) предложения по установлению предельного размера вознаграждения (в процентном соотношении к чистому доходу от доверительного управления учредителя);
8) предложения по установлению источника возмещения необходимых расходов доверительного управляющего при осуществлении им доверительного управления в соответствии с пунктом 3-2 настоящих Правил.";
пункты 13 и 14 изложить в следующей редакции:
"13. Тендерная комиссия осуществляет следующие функции:
1) определяет условия передачи объекта в доверительное управление (далее – условия тендера) и требования к участнику тендера или закрытого тендера (доверительному управляющему);
2) утверждает размер гарантийного взноса;
3) при передаче объекта в доверительное управление с правом последующего выкупа устанавливает начальную цену объекта;
4) при передаче объекта в доверительное управление без права последующего выкупа устанавливает предельный размер вознаграждения (в процентном соотношении к чистому доходу от доверительного управления учредителя);
5) определяет источник возмещения необходимых расходов доверительного управляющего при осуществлении им доверительного управления.
14. При передаче объекта в доверительное управление без права последующего выкупа учредитель публикует извещение о проведении тендера на веб-портале реестра, а при передаче в доверительное управление с правом последующего выкупа на веб-портале реестра и в периодических печатных изданиях, определенных путем проведения учредителем конкурса в соответствии с главами 4, 5, 6 и 7 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О государственных закупках" на казахском и русском языках не менее чем за пятнадцать календарных дней до его проведения и содержит следующие сведения:
1) условия тендера и критерии определения победителя тендера;
2) краткую характеристику объекта;

1) объектінің қысқаша сипаттамасы, оның баланстық құны туралы мәліметтер және баланс ұстаушының атауы;
2) акциялары (үлестері) не мүліктік кешені объект болып табылатын заңды тұлғаның құрылтай құжаттары;
3) акциялары (үлестері) не мүліктік кешені объект болып табылатын заңды тұлғаның соңғы үш қаржы жылындағы қаржы-шаруашылық қызметі туралы ақпарат;
4) объектіні сенімгерлік басқаруға берудің орындылығының негіздемесі;
5) объектіні кейіннен сатып алу құқығымен немесе құқығынсыз сенімгерлік басқаруға беру шарттарын және тендерге қатысушыларға қойылатын талаптарды белгілеу бойынша ұсыныстар;
6) объектіні сенімгерлік басқарудан түсетін жоспарланған кірістер мен шығыстардың есептері;
7) сыйақының шекті мөлшерін белгілеу бойынша ұсыныстар (құрылтайшының сенімгерлік басқаруынан түскен таза кіріске қарағанда проценттік арақатынаста);
8) осы Қағидалардың 3-2-тармағына сәйкес сенімгерлік басқаруды жүзеге асыруы кезіндегі сенімгерлік басқарушының қажетті шығыстарын өтеу көзін белгілеу туралы ұсыныстар.";
13 және 14-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Тендерлік комиссия мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) объектіні сенімгерлік басқаруға берудің шарттарын (бұдан әрі - тендердің шарттары) және тендерге немесе жабық тендерге қатысушыға (сенімгерлік басқарушыға) қойылатын талаптарды айқындайды;
2) кепілдік жарнаның мөлшерін бекітеді;
3) объектіні кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқаруға беру кезінде объектінің бастапқы бағасын белгілейді;
4) объектіні кейіннен сатып алу құқығынсыз сенімгерлік басқаруға беру кезінде сыйақының шекті мөлшерін (құрылтайшының сенімгерлік басқаруынан түскен таза кіріске қатысты проценттік арақатынаста) белгілейді;
5) сенімгерлік басқарушының сенімгерлік басқаруды жүзеге асыруы кезіндегі қажетті шығыстарын өтеу көзін айқындайды.
14. Объектіні кейіннен сатып алу құқығынсыз сенімгерлік басқаруға беру кезінде құрылтайшы тендер өткізу туралы хабарламаны тізілімнің веб-порталында жариялайды, ал кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқаруға беру кезінде тендер өткізгенге дейін кемінде күнтізбелік он бес күн бұрын тізілімнің веб-порталында және "Мемлекеттік сатып алу туралы" 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 4, 5, 6 және 7-тарауларына сәйкес құрылтайшы конкурс өткізу арқылы айқындаған мерзімді баспасөз басылымдарында қазақ және орыс тілдерінде жариялайды және мынадай мәліметтерді:
1) тендердің шарттары мен тендер жеңімпазын айқындау өлшемшарттарын;
2) объектінің қысқаша сипаттамасын;

3) дату, время проведения тендера;
4) срок подачи заявки на участие в тендере по передаче государственного имущества в доверительное управление (далее – заявка) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
5) размер гарантийного взноса и банковские реквизиты для его внесения (размер гарантийного взноса не изменяется после опубликования извещения);
6) при передаче объекта в доверительное управление с правом последующего выкупа начальную цену объекта;
7) при передаче объекта в доверительное управление без права последующего выкупа предельный размер вознаграждения (в процентном соотношении к чистому доходу от доверительного управления учредителя);
8) источник возмещения необходимых расходов доверительного управляющего при осуществлении им доверительного управления в соответствии с пунктом 3-2 настоящих Правил;
9) требования к участнику тендера (доверительному управляющему).";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. До публикации извещения учредитель обеспечивает размещение на веб-портале реестра следующей информации об объекте:
1) сведений о собственнике и балансодержателе объекта (почтовый адрес, телефон, факс, е-mail);
2) фотографии, обеспечивающие представление о техническом состоянии объекта, передаваемого в доверительное управление с правом последующего выкупа (для недвижимого имущества), в количестве не менее 5 штук;
3) по каждому юридическому лицу, акции (доли участия) либо имущественный комплекс которого являются объектом доверительного управления копии следующих документов:
свидетельство либо справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
устав;
свидетельство о государственной регистрации выпуска объявленных акций (для акционерных обществ);
бухгалтерские балансы с приложениями за три года, предшествующие отчетному периоду;
4) условия передачи, указанные в пункте 3-1 настоящих Правил, при передаче принадлежащих государству акций акционерных обществ или долей участия в уставном капитале товариществ с ограниченной ответственностью в доверительное управление;
5) проект договора, составленный с учетом условий тендера.
После публикации извещения единый оператор обеспечивает доступ всем желающим к информации об объекте, размещенной на веб-портале реестра, а балансодержатель обеспечивает доступ к осмотру объекта.";
пункты 27, 28 и 29 изложить в следующей редакции:
"27. К заявке, содержащей согласие с условиями тендера, прилагается:
1) тендерное предложение, подписанное участником тендера, загружаемое в электронный конверт на специально отведенной веб-странице реестра (при передаче объекта в доверительное управление без права последующего выкупа);

3) тендерді өткізу күнін, уақытын;
4) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқаруға беру бойынша тендерге қатысуға өтінімді (бұдан әрі - өтінім) беру мерзімін;
5) кепілдік жарнаның мөлшері мен оны енгізу үшін банк деректемелерін (кепілдік жарнаның мөлшері хабарлама жарияланғаннан кейін өзгермейді);
6) объектіні кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқаруға беру кезінде объектінің бастапқы бағасын;
7) объектіні кейіннен сатып алу құқығынсыз сенімгерлік басқаруға беру кезінде сыйақының шекті мөлшерін (құрылтайшының сенімгерлік басқаруынан түскен таза кіріске қатысты пайыздық арақатынаста);
8) осы Қағидалардың 3-2-тармағына сәйкес сенімгерлік басқаруды жүзеге асыруы кезіндегі сенімгерлік басқарушының қажетті шығыстарын өтеу көзін;
9) тендерге қатысушыға (сенімгерлік басқарушыға) қойылатын талаптарды қамтиды.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Құрылтайшы хабарлама жарияланғанға дейін тізілімнің веб-порталында объект туралы мынадай ақпаратты:
1) объектінің иесі мен баланс ұстаушы туралы мәліметтерді (пошталық мекенжай, телефон, факс, е-maіl);
2) кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқаруға берілетін (жылжымайтын мүлік үшін ) объектінің техникалық жай-күйі туралы түсінікті қамтамасыз ететін саны кемінде 5 дана фотосуретті;
3) акциялары (қатысу үлестері) не мүліктік кешені сенімгерлік басқару объектісі болып табылатын әрбір заңды тұлға бойынша мынадай құжаттардың:
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік не анықтама;
жарғы;
жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (акционерлік қоғамдар үшін);
есепті кезеңнің алдындағы үш жылғы қосымшаларымен бухгалтерлік баланстар көшірмелерін;
4) акционерлік қоғамдардың мемлекетке тиесілі акцияларын немесе жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жарғылық капиталындағы қатысу үлестерін сенімгерлік басқаруға беру кезінде осы Қағидалардың 3-1-тармағында көрсетілген аударым шарттарын;
5) тендер талаптары ескеріле отырып, жасалған шарт жобасын орналастыруды қамтамасыз етеді.
Хабарлама жарияланғаннан кейін бірыңғай оператор барлық ниет білдірушілерге тізілімнің веб-порталында орналастырылған объект туралы ақпаратқа қолжетімділікті қамтамасыз етеді, ал баланс ұстаушы объектіні көруге мүмкіндікті қамтамасыз етеді.";
27, 28 және 29-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Тендер шарттарымен келісуді қамтитын өтінімге:
1) тендерге қатысушы қол қойған, тізілімнің арнайы бөлінген веб-бетінде электрондық конвертке жүктелген тендерлік ұсыныс (объект кейіннен сатып алу құқығынсыз сенімгерлік басқаруға берілген кезде);

2) ценовое предложение, подписанное участником тендера, загружаемое в электронный конверт на специально отведенной веб-странице реестра (при передаче объекта в доверительное управление с правом последующего выкупа);
3) электронные (сканированные в формате "PDF (PortableDocumentFormat)" копии документов, подтверждающие соответствие участника требованиям, указанным в извещении.
28. После регистрации заявки веб-порталом реестра в течение трех минут производится автоматическая проверка:
на наличие сведений о поступлении гарантийного взноса в электронной базе данных по договорам доверительного управления;
на отсутствие в государственной базе данных органов государственных доходов сведений о задолженности участника по социальным платежам и налоговой задолженности, за исключением случаев предоставления отсрочки по уплате налогов и (или) плат в соответствии с главой 6 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" от 25 декабря 2017 года (далее – Налоговый кодекс).
Основанием для отклонения веб-порталом реестра заявки участника является не поступление за два часа до начала тендера гарантийного взноса, указанного в извещении о проведении тендера, на счет единого оператора и/или наличие в государственной базе данных органов государственных доходов сведений о задолженности по социальным платежам и налоговой задолженности, за исключением случаев предоставления отсрочки по уплате налогов и (или) плат в соответствии с главой 6 Налогового кодекса.
Веб-портал реестра осуществляет принятие заявки в случае наличия в электронной базе данных по договорам доверительного управления сведений о поступлении гарантийного взноса на счет единого оператора и отсутствии в государственной базе данных органов государственных доходов сведений о задолженности участника по социальным платежам и налоговой задолженности, за исключением случаев предоставления отсрочки по уплате налогов и (или) плат в соответствии с главой 6 Налогового кодекса.
По результатам автоматической проверки веб-портал реестра направляет на электронный адрес участника, указанный на веб-портале реестра, электронное уведомление о принятии заявки либо причинах отклонения заявки.
29. Тендер или закрытый тендер на веб-портале реестра проводится со вторника по пятницу, за исключением выходных и праздничных дней, предусмотренных статьей 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан". Тендер начинается в период с 10:00 до 13:00 часов по времени города Нур-Султана и заканчивается в день проведения тендера.";

2) тендерге қатысушы қол қойған, тізілімнің арнайы бөлінген веб-бетінде электрондық конвертке жүктелген баға ұсынысы (объект кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқаруға берілген кезде);
3) қатысушының хабарламада көрсетілген талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттардың электрондық ("PDF (Portable Document Format)" форматында сканерленген) көшірмелері қоса беріледі.
28. Өтінім тіркелгеннен кейін тізілімнің веб-порталы үш минут ішінде:
сенімгерлік басқару шарттары бойынша электрондық деректер базасына кепілдік жарнаның түсуі туралы мәліметтердің болуына;
мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік деректер базасында 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі - Салық кодексі) 6-тарауына сәйкес салықтарды және (немесе) төлемақыларды төлеу бойынша кейінге қалдыруды беру жағдайларын қоспағанда, қатысушының әлеуметтік төлемдер бойынша берешегінің және салықтық берешегінің болмауына автоматты түрде тексеру жүргізеді.
Бірыңғай оператордың шотына тендер өткізу туралы хабарламада көрсетілген кепілдік жарнаның тендер басталғанға дейін екі сағат бұрын түспеуі және/немесе мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік деректер базасында Салық кодексінің 6-тарауына сəйкес салықтарды және (немесе) төлемақыларды төлеу бойынша кейінге қалдыруды беру жағдайларын қоспағанда, әлеуметтік төлемдер бойынша берешек және салықтық берешек туралы мәліметтердің болуы тізілім веб-порталының қатысушы өтінімінен бас тартуы үшін негіз болып табылады.
Сенімгерлік басқару шарттары бойынша электрондық деректер базасында бірыңғай оператордың шотына кепілдік жарнаның түсуі және мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік деректер базасында Салық кодексінің 6-тарауына сəйкес салықтарды және (немесе) төлемақыларды төлеу бойынша кейінге қалдыруды беру жағдайларын қоспағанда, қатысушының әлеуметтік төлемдер бойынша берешегі және салықтық берешегі туралы мәліметтер жоқ болған жағдайда тізілімнің веб-порталы өтінімді қабылдауды жүзеге асырады.
Тізілімнің веб-порталы автоматты түрде тексеру нәтижелері бойынша тізілімнің веб-порталында көрсетілген қатысушының электрондық мекенжайына өтінімді қабылдау не өтінімнен бас тарту себептері туралы электрондық хабарлама жібереді.
29. Тендер немесе жабық тендер демалыс және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабында көзделген мереке күндерін қоспағанда, сейсенбі - жұма аралығында тізілімнің веб-порталында өткізіледі. Тендер Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 10:00-ден бастап сағат 13:00-ге дейінгі кезеңде өткізіледі және тендерді өткізген күні аяқталады.";

пункты 33 и 34 изложить в следующей редакции:
"33. Заявки, а также прилагаемые к ним электронные (сканированные) копии документов рассматриваются учредителем на веб-портале реестра, в целях определения участников, допущенных к тендеру или закрытому тендеру.
При несоответствии участника требованиям, указанным в извещении, учредитель не допускает участника к тендеру или закрытому тендеру, с указанием причины.
34. При передаче объекта в доверительное управление без права последующего выкупа веб-портал реестра по результатам автоматического вскрытия и сопоставления тендерных предложений участников, допущенных к тендеру или закрытому тендеру учредителем, определяет победителя.
Победителем признается участник, предложивший наименьший размер вознаграждения (в процентном соотношении к чистому доходу от доверительного управления учредителя), но не более предельного размера, указанного в извещении о проведении тендера.
В случае совпадения (равенства) размеров вознаграждения участников тендера или закрытого тендера, победителем, признается участник, ранее зарегистрировавший заявку.";
пункт 41 исключить;
пункты 44 и 45 изложить в следующей редакции:
"44. Тендер или закрытый тендер признается несостоявшимся в случаях:
1) отсутствия участников, допущенных к тендеру или закрытому тендеру;
2) не подписания победителем протокола о результатах тендера.
45. Если тендер или закрытый тендер объявляется несостоявшимся, учредителем в течение двадцати четырех часов после времени и даты тендера или закрытого тендера, указанных в извещении о проведении тендера или в приглашении на участие в закрытом тендере, подписывается с использованием ЭЦП акт о несостоявшемся тендере, формируемый веб-порталом реестра.
В случае не подписания победителем в установленные сроки протокола о результатах тендера либо договора, учредителем подписывается с использованием ЭЦП акт об отмене результатов тендера, формируемый на веб-портале реестра.";
пункты 47 и 48 изложить в следующей редакции:
"47. При признании тендера не состоявшимся из-за отсутствия участников, допущенных к тендеру или закрытому тендеру, тендерная комиссия в случае необходимости меняет условия тендера, начальную цену.
48. Доверительное управление объектом возникает (учреждается) на основании договора.
Договор подписывается на веб-портале реестра руководителем учредителя, либо лицом, исполняющим его обязанности, и победителем с использованием ЭЦП в срок не более десяти рабочих дней со дня подписания протокола о результатах торгов, за исключением объектов, передаваемых в доверительное управление без проведения тендера в соответствии с пунктом 5 настоящих Правил.";
пункт 51 изложить в следующей редакции:

33 және 34-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Құрылтайшы тізілімнің веб-порталында тендерге немесе жабық тендерге жіберілген қатысушыларды айқындау мақсатында өтінімдерді, сондай-ақ оларға қоса берілетін құжаттардың электрондық (сканерленген) көшірмелерін қарайды.
Қатысушы хабарламада көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген кезде құрылтайшы себебін көрсете отырып, қатысушыны тендерге немесе жабық тендерге жібермейді.
34. Объект кейіннен сатып алу құқығынсыз сенімгерлік басқаруға берілген кезде тізілімнің веб-порталы құрылтайшы тендерге немесе жабық тендерге жіберген қатысушылардың тендерлік ұсыныстарын автоматты түрде ашу және салыстыру нәтижелері бойынша жеңімпазды айқындайды.
Ең төмен сыйақы мөлшерін (құрылтайшының сенімгерлік басқаруынан түскен таза кіріске қатысты пайыздық арақатынаста) ұсынған қатысушы жеңімпаз болып танылады.
Тендерге немесе жабық тендерге қатысушылардың сыйақы мөлшері сәйкес келген (тең болған) жағдайда өтінімді бұрын тіркеген қатысушы жеңімпаз болып танылады.";
41-тармақ алып тасталсын;
44 және 45-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"44. Тендер немесе жабық тендер мынадай:
1) тендерге немесе жабық тендерге жіберілген қатысушылар болмаған;
2) жеңімпаз тендердің нәтижелері туралы хаттамаға қол қоймаған жағдайларда өткізілмеді деп танылады.
45. Егер тендер немесе жабық тендер өтпеді деп жарияланса, құрылтайшы тендер өткізу туралы хабарламада немесе жабық тендерге қатысуға шақыруда көрсетілген тендер немесе жабық тендер күні мен уақытынан кейін жиырма төрт сағат ішінде ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, тізілімнің веб-порталында қалыптастырылатын өтпеген тендер туралы актіге қол қояды.
Жеңімпаз тендер нәтижелері туралы хаттамаға не шартқа белгіленген мерзімде қол қоймаған жағдайда құрылтайшы ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, тізілімнің веб-порталында қалыптастырылатын тендер нәтижелерін жою туралы актіге қол қояды.";
47 және 48-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"47. Тендерге немесе жабық тендерге жіберілген қатысушылардың болмауына байланысты тендер өткізілмеді деп танылған кезде тендерлік комиссия қажет болған жағдайда тендер шарттарын, бастапқы бағаны өзгертеді.
48. Объектіні сенімгерлік басқару шарттың негізінде туындайды (құрылады).
Осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес тендер өткізбестен сенімгерлік басқаруға берілетін объектілерді қоспағанда, құрылтайшының басшысы не оның міндетін атқарушы адам және жеңімпаз сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап он жұмыс күнінен аспайтын мерзімде ЭЦҚ пайдалана отырып, тізілімнің веб-порталында шартқа қол қояды.";
51-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"51. По мере необходимости условиями передачи объекта в доверительное управление являются обязательства доверительного управляющего в отношении:
1) объемов, видов и сроков инвестиций в объект;
2) проведения природоохранных мероприятий;
3) сохранения существующего количества или создания новых рабочих мест;
4) порядка использования объектов производственной и социальной инфраструктуры;
5) погашения задолженностей объекта в установленные сроки;
6) последующего выкупа объекта доверительным управляющим;
7) совершения сделок и/или запрещения определенных действий в отношении объекта в течение определенного периода времени;
8) предоставления рассрочки для оплаты рыночной стоимости объекта;
9) налоговых обязательств, возникающих при передаче объекта в доверительное управление.";
приложение 2 к Правилам исключить.
2. Департаменту политики управления государственными активами в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 24 июля 2019 года № 68
Приложение 2
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 16 января 2015 года № 17
Типовой договор доверительного управления государственным имуществом
_______________________________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа по государственному имуществу или его территориального
подразделения или местного исполнительного органа (исполнительного органа, уполномоченного
местным исполнительным органом на управление коммунальным имуществом, финансируемого из
местного бюджета) либо аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа),
именуемый в дальнейшем "Учредитель", в лице
Руководителя____________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии), действующего на основании Положения о Комитете
государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденного
приказом Министра финансов Республики Казахстан от "__" __________ 20__ года №__, или Положения
о ______________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________,
(наименование территориального подразделения уполномоченного органа по государственному имуществу),
утвержденного приказом Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов
Республики Казахстан № __ от "__"_____ 20__ года, или Положения исполнительного органа, уполномоченного
местным исполнительным органом, финансируемого из местного бюджета, аппаратом акима города районного
значения, села, поселка, сельского округа на управление коммунальным имуществом, с одной стороны,
и_______________________________________________________________________________________
(наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица), именуемый
в дальнейшем "Доверительный управляющий", в лице_______________________________________________
действующего на основании__________________________________________устава, положения, доверенности
№ ________ от "__" ______ 20__ года), с другой стороны, совместно именуемые как "Стороны", заключили
настоящий Договор (далее - Договор) о нижеследующем:

"51. Сенімгерлік басқарушының мыналарға:
1) объектіге инвестициялардың көлеміне, түрлеріне және мерзімдеріне;
2) табиғат қорғау іс-шараларын өткізуге;
3) қазіргі жұмыс орындарының санын сақтап қалуға немесе жаңаларын ашуға;
4) өндірістік және әлеуметтік инфрақұрылым объектілерін пайдалану тәртібіне;
5) объектінің берешектерін белгіленген мерзімдерде өтеуге;
6) сенімгерлік басқарушының объектіні кейін сатып алуына;
7) мәмілелер жасасуға және/немесе белгілі бір уақыт кезеңі ішінде объектіге қатысты белгілі бір іс-қимылдарға тыйым салуға;
8) объектінің нарықтық құнын төлеу үшін бөліп төлеуді ұсынуға;
9) объектіні сенімгерлік басқаруға беру кезінде туындайтын салықтық міндеттемелерге қатысты сенімгерлік басқару міндеттемелері қажеттілігіне қарай объектіні сенімгерлік басқаруға беру шарттары болып табылады.";
Қағидаларға 2-қосымша алып тасталсын.
2. Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде бұйрықтың осы тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрінің
2019 жылғы 24 шілдедегі
№ 68 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрінің
2015 жылғы 16 қаңтардағы
№ 17 бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқарудың үлгілік шарты
Бұдан әрі "Құрылтайшы" деп аталатын
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің немесе
жергілікті атқарушы органның (жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын, жергілікті
атқарушы орган коммуналдық меншікті басқаруға уәкілеттік берген атқарушы органның) не
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының атауы) атынан
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 20__ жылғы "___" _________ № ____
бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік
және жекешелендіру комитеті туралы ереженің немесе Қазақстан Республикасының Қаржы
министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің 20__жылғы "___"
___________________ № ________________________ бұйрығымен бекітілген
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің атауы) туралы
ереженің немесе Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын жергілікті атқарушы орган,
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты коммуналдық
меншікті басқаруға уәкілеттік берген атқарушы орган ережесінің негізінде әрекет ететін
басшы __________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
бір тараптан және бұдан әрі "Сенімгерлік басқарушы" деп аталатын
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
атынан 20__ жылғы "__" ______ № ____ жарғының, ереженің, сенімхаттың негізінде әрекет
ететін __________________________________________________________________________
екінші тараптан, бірлесіп "Тараптар" деп аталатындар төмендегілер туралы осы Шартты (бұдан әрі - Шарт) жасасты:

1. Предмет Договора
1.1. Учредитель передает Доверительному управляющему_______________________________________
(наименование имущества)
именуемый в дальнейшем "Объект", в доверительное управление, а Доверительный управляющий обязуется
осуществлять управление Объектом в интересах Учредителя, который выступает выгодоприобретателем по
настоящему Договору.
1.2. Объект передается в доверительное управление Доверительному управляющему в порядке и на условиях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан и настоящим Договором.
1.3. Доверительный управляющий отчуждает или передает в залог недвижимое имущество, переданное ему по договору доверительного управления государственным имуществом, только в случаях, предусмотренных законами Республики Казахстан, договором о доверительном управлении государственным имуществом либо с письменного согласия учредителя доверительного управления государственным имуществом. Движимым имуществом доверительный управляющий вправе распоряжаться, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан или договором о доверительном управлении государственным имуществом.
1.4. Основанием, удостоверяющим право Доверительного управляющего на осуществление доверительного управления Объектом, является настоящий Договор.
1.5. Учредитель подтверждает, что Объект на дату его передачи Доверительному управляющему:
1) не находится в залоге;
2) обременен/не обременен правами третьих лиц;
3) не выставлен на продажу.
1.6. Передача Объекта в доверительное управление не влечет перехода права собственности на него к Доверительному управляющему.
1.7. Права и обязанности Доверительного управляющего по управлению Объектом возникают с момента передачи Объекта Доверительному управляющему. Передача Объекта осуществляется путем (составления акта приема-передачи, внесения соответствующей записи в реестр акционеров, участников товарищества с ограниченной ответственностью в соответствии с законодательством Республики Казахстан или иное в зависимости от Объекта, передаваемого в доверительное управление) __________________ в течение ______рабочих дней с момента заключения настоящего Договора.
2. Права сторон
2.1. Учредитель имеет право:
1) получать информацию (отчет) о деятельности Доверительного управляющего по управлению Объектом по письменному запросу;
2) не вмешиваясь в деятельность Доверительного управляющего, контролировать выполнение обязательств Доверительного управляющего по настоящему Договору, в том числе путем проведения мониторинга эффективности управления Объектом, заслушивания отчета Доверительного управляющего по выполнению обязательств по Договору;

1. Шарттың нысанасы
1.1. Құрылтайшы бұдан әрі "Объект" деп аталатын Сенімгерлік
басқарушыға_____________________________________________________________________
(мүліктің атауы)
сенімгерлік басқаруға береді, ал Сенімгерлік басқарушы осы Шарт бойынша пайда алушы болатын Құрылтайшының мүдделеріне сай Объектіні басқаруды жүзеге асыруға міндеттенеді.
1.2. Объект Сенімгерлік басқарушыға Қазақстан Республикасының заңнамасында және осы Шартта көзделген тәртіппен және талаптарда сенімгерлікпен басқаруға беріледі.
1.3. Сенімгерлік басқарушы өзіне мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша берілген жылжымайтын мүлікті тек қана Қазақстан Республикасының заңдарында, мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару туралы шартта көзделген жағдайларда не мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару құрылтайшысының жазбаша келісімімен иеліктен шығарады немесе кепілге береді. Егер Қазақстан Республикасының заңдарында немесе мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару туралы шартта өзгеше көзделмесе, сенімгерлік басқарушы жылжымалы мүлікке билік етуге құқылы.
1.4. Осы Шарт Сенімгерлік басқарушының Объектіге сенімгерлік басқаруды жүзеге асыруға құқығын куәландыратын негіздеме болып табылады.
1.5. Құрылтайшы Сенімгерлік басқарушыға берілген күні Объектінің:
1) кепілде тұрмағанын;
2) үшінші тұлғалардың құқықтарымен ауыртпалық салынғанын/салынбағанын;
3) сатуға қойылмағанын растайды.
1.6. Объектіні сенімгерлік басқаруға беру оған меншік құқығының Сенімгерлік басқарушыға өтуіне әкеп соқтырмайды.
1.7. Сенімгерлік басқарушының Объектіні басқару бойынша құқықтары мен міндеттері Объект Сенімгерлік басқарушыға берілген сәттен басталады. Объектіні беру (қабылдап алу-беру актісін жасау, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес акционерлердің, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерге қатысушылардың тізіліміне тиісті жазбаны енгізу немесе сенімгерлік басқаруға берілетін Объектіге байланысты өзгесі) осы Шартқа қол қойылған сәттен бастап _______________________ жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
2. Тараптардың құқықтары
2.1. Құрылтайшының:
1) жазбаша сұрау салу бойынша Объектіні басқару жөніндегі Сенімгерлік басқарушының қызметі туралы ақпарат (есеп) алуға;
2) осы Шарт бойынша Сенімгерлік басқарушының қызметіне араласпай, Сенімгерлік басқарушы міндеттемелерінің орындалуын, оның ішінде Объектіні басқару тиімділігінің мониторингін жүргізуге, Шарт бойынша міндеттемелердің орындалуы жөніндегі сенімгерлік басқарушының есебін тыңдау жолымен бақылауға;

3) совершать иные действия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
2.2. Доверительный управляющий имеет право:
1) совершать в отношении переданного в доверительное управление Объекта юридические и фактические действия в интересах Учредителя;
2) на возмещение необходимых расходов, произведенных им при доверительном управлении государственным имуществом:
по объектам, переданным в доверительное управление без права последующего выкупа, за счет доходов от использования доверенного имущества или за счет средств, предусмотренных в бюджете на соответствующий финансовый год по текущей бюджетной программе ___________________ (наименование бюджетной программы) соответствующего администратора бюджетной программы__________________ (наименование администратора бюджетной программы), при предоставлении Акта на возмещение расходов по объекту доверительного управления по форме согласно приложению к настоящему Договору (далее – Акт);
по объектам, переданным в доверительное управление с правом последующего выкупа, за счет доходов от использования доверенного имущества;
3) на вознаграждение при передачи объекта в доверительное управление без права последующего выкупа при наличии и за счет чистого дохода от доверительного управления учредителя (в процентном соотношении к чистому доходу от доверительного управления учредителя);
4) осуществлять иные права;
5) на приобретение переданного ему в доверительное управление Объекта в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Обязанности сторон
3.1. Учредитель обязан:
1) передать Объект Доверительному управляющему в сроки установленные, настоящим Договором;
2) передать Доверительному управляющему необходимые документы для осуществления его обязанностей по настоящему Договору;
3) в течение срока действия настоящего Договора без уведомления Доверительного управляющего не принимать решений о передаче Объекта в доверительное управление третьим лицам;
4) не передавать Объект в залог, не обременять правами третьих лиц, и не выставлять на продажу третьим лицам в течение срока действия настоящего Договора.
3.2. Доверительный управляющий обязан:
1) осуществлять эффективное управление Объектом;
2) обеспечить сохранность Объекта;
3) совершать сделки с переданным в доверительное управление Объектом от своего имени, указывая при этом, что он действует в качестве Доверительного управляющего;
4) получить все разрешительные документы от уполномоченных государственных органов, которые являются необходимыми в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

3) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де әрекеттерді жасауға құқығы бар.
2.2. Сенімгерлік басқарушының:
1) Құрылтайшының мүддесіне сай сенімгерлік басқаруға берілген Объектіге қатысты заңды және іс жүзіндегі әрекеттерді жасауға;
2) мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару кезінде өзі жүргізген қажетті шығыстарды:
кейіннен сатып алу құқығынсыз сенімгерлік басқаруға берілген объектілер бойынша сенімгерлік мүлікті пайдаланудан түскен кірістер есебінен немесе осы Шартқа қосымшаға сәйкес нысан бойынша Сенімгерлік басқару объектісі бойынша шығыстарды өтеу актісін (бұдан әрі - Акт) ұсынған кезде тиісті қаржы жылына арналған бюджетте бюджеттік бағдарламаның тиісті әкімшісінің ___________________ (бюджеттік бағдарлама әкімшісінің атауы) ағымдағы __________________ (бюджеттік бағдарлама атауы) бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен өтеуге;
кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқаруға берілген объектілер бойынша сенімгерлік мүлікті пайдаланудан түскен кірістер есебінен өтеуге;
3) бар болған жағдайда кейіннен сатып алу құқығынсыз объектіні сенімгерлік басқаруға беру кезінде және құрылтайшының сенімгерлік басқаруынан түскен таза пайданың есебінен (құрылтайшының сенімгерлік басқаруынан алынған таза кіріске қатысты пайыздық арақатынаста) сыйақы алуға;
4) өзге де құқықтарды жүзеге асыруға;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзіне сенімгерлік басқаруға берілген Объектіні сатып алуға құқығы бар.
3. Тараптардың міндеттері
3.1. Құрылтайшы:
1) Сенімгерлік басқарушыға Объектіні осы Шартта белгіленген мерзімдерде беруге;
2) Сенімгерлік басқарушыға осы Шарт бойынша оның міндеттерін жүзеге асыруы үшін қажетті құжаттарды беруге;
3) осы Шарттың қолданылу мерзімі ішінде Сенімгерлік басқарушыны хабардар етпей, Объектіні сенімгерлік басқаруға үшінші тұлғаларға беру туралы шешімдер қабылдамауға;
4) Объектіні кепілдікке бермеуге, үшінші тұлғалардың құқықтарымен ауыртпалық салмауға және осы Шарттың қолданылу мерзімі ішінде үшінші тұлғаларға сатуға қоймауға міндетті.
3.2. Сенімгерлік басқарушы:
1) объектіні тиімді басқаруды жүзеге асыруға;
2) объектінің сақталуын қамтамасыз етуге;
3) өзінің Сенімгерлік басқарушы ретінде әрекет ететінін көрсете отырып, сенімгерлік басқаруға берілген Объектімен мәмілелерді өз атынан жасауға;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қажетті болып табылатын барлық рұқсат беру құжаттарын уәкілетті мемлекеттік органдардан алуға;

5) осуществлять права и обязанности Доверительного управляющего в соответствии с настоящим Договором;
6) не совершать любые юридические и фактические действия, влекущие за собой фактическое отчуждение Объекта;
7) обособить Объект, полученный им в доверительное управление, от собственного имущества. Объект отражается у Доверительного управляющего на отдельном балансе, и по нему ведется самостоятельный учет;
8) открыть отдельный банковский счет для проведения расчетов по деятельности, связанной с доверительным управлением Объектом;
9) обеспечить перечисление в доход __________ бюджета на код бюджетной классификации _________________________________по следующим реквизитам: ____________________________________, с обязательным указанием бизнес-идентификационного номера соответствующего департамента государственных доходов, чистый доход от доверительного управления учредителя (за вычетом вознаграждения, при передачи объекта в доверительное управление без права последующего выкупа);
10) исполнять налоговые обязательства по налогу на имущество, земельному налогу и налогу на транспортные средства по Объекту, за исключением передачи в доверительное управление без права последующего выкупа республиканского и коммунального имущества, закрепленного на балансе государственного учреждения;
11) возмещать Учредителю убытки, причиненные вследствие ненадлежащего исполнения им Договора;
12) исполнять обязанности, возникающие в результате действий по доверительному управлению, в целях надлежащего исполнения Договора;
13) представлять Учредителю годовой отчет в письменной форме _______________________________;
(сроки представления)
14) представлять Учредителю отчет за весь период действия договора в письменной
форме _____________________________________;
(сроки представления)
15) представлять отчет о финансовой деятельности доверительного управляющего, связанного с государственным имуществом, переданным ему в доверительное управление настоящим Договором в порядке, определенном постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2016 года № 130 "Об утверждении Правил и сроков представления физическими и юридическими лицами, участвующими в выполнении функций по управлению государственным имуществом, отчетов обо всех сделках имущественного характера и финансовой деятельности, связанных с государственной собственностью" (далее – Постановление);
16) в случае заключения сделки об отчуждении или залоге государственного имущества, предоставлять
отчет обо всех сделках имущественного характера, связанных с государственной собственностью в порядке ,
определенном Постановлением ___________________________________;
(сроки представления)

5) осы Шартқа сәйкес Сенімгерлік басқарушының құқықтары мен міндеттерін жүзеге асыруға;
6) объектіні іс жүзінде иеліктен шығаруға әкеп соғатын кез келген заңды және іс жүзіндегі әрекеттерді жасамауға;
7) сенімгерлік басқаруға алған Объектіні өз меншігінен оқшаулауға міндетті. Объект сенімгерлік басқарушының жеке балансында көрсетіледі және ол бойынша дербес есеп жүргізіледі;
8) объектіні сенімгерлік басқарумен байланысты қызмет бойынша есеп айырысу үшін жеке банк шотын ашу;
9) __________ бюджет кірісіне_________________ бюджеттік сыныптама кодына тиісті мемлекеттік кірістер департаментінің бизнес сәйкестендіру нөмірін міндетті түрде көрсете отырып, мынадай деректемелер бойынша: ____________________________________ құрылтайшының сенімгерлік басқаруынан түскен таза кірісін (объектіні кейіннен сатып алу құқығынсыз сенімгерлік басқаруға беру кезіндегі сыйақыны шегере отырып) аударуды қамтамасыз етуге;
10) мемлекеттік мекеменің балансына бекітілген республикалық және коммуналдық мүлікті кейіннен сатып алу құқығынсыз сенімгерлік басқаруға беруді қоспағанда, мүлік салығы, жер салығы және көлік салығы бойынша Объект бойынша салықтық міндеттемелерін орындауға;
11) мемлекеттік мүлікті иеліктен шығару туралы немесе оны кепілге беру туралы мәмілені жасасқан жағдайда, мемлекеттік меншікпен байланысты мүліктік сипаттағы барлық мәмілелер туралы есепті Қаулыда айқындалған тәртіппен _____________________ беруге; (ұсыну мерзімдері)
12) осы Шартқа Тараптар қол қойған күннен бастап күнтізбелік 15 күн ішінде осы Шартты мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыруға (жылжымайтын мүлікті сенімгерлік басқаруға берген жағдайда);
13) құрылтайшыға жылдық есепті жазбаша түрде _____________________ беруге; (ұсыну мерзімдері) 14) құрылтайшыға ____________________________________ шарттың (ұсыну мерзімдері) барлық қолданылу мерзімінің есебін жазбаша түрде беруге;
15) сенімгерлік басқарушының осы Шартпен өзінің сенімгерлік басқаруына берілген мемлекеттік мүлікпен байланысты қаржылық қызметі туралы есебін "Мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі функцияларды орындауға қатысатын жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік меншікпен байланысты мүліктік сипаттағы барлық мәмілелер және қаржылық қызмет туралы есептер беруінің қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 4 наурыздағы № 130 қаулысында (бұдан әрі - Қаулы) айқындалған тәртіппен беруге;
16) мемлекеттік мүлікті иеліктен шығару туралы немесе оны кепілге беру туралы мәмілені жасасқан жағдайда, мемлекеттік меншікпен байланысты мүліктік сипаттағы барлық мәмілелер туралы есепті Қаулыда айқындалған тәртіппен _____________________ беруге; (ұсыну мерзімдері)

17) в течение 15 календарных дней с даты подписания Сторонами настоящего Договора осуществить государственную регистрацию настоящего Договора (в случае передачи в доверительное управление недвижимого имущества);
18) передать Объект Учредителю при прекращении настоящего Договора (истечении срока договора, досрочного расторжения) в течение 10-ти рабочих дней;
19) иные обязанности (в зависимости от Объекта, передаваемого в доверительное управление).
4. Ответственность сторон
4.1. Доверительный управляющий несет ответственность за любой вред или ущерб, причиненный им интересам Учредителя при управлении Объектом, за исключением вреда или ущерба, причиненного действием непреодолимой силы.
4.2. Стороны несут ответственность за неисполнение или ненадлежащее исполнение своих обязательств по настоящему Договору в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Форс-мажор
5.1. Стороны освобождаются от ответственности за полное или частичное неисполнение обязательств по настоящему Договору, если оно явилось следствием обстоятельств непреодолимой силы (землетрясение, наводнение, пожар, эмбарго, война или военные действия, издание нормативных правовых актов государственными органами, запрещающих или каким-либо иным образом препятствующих исполнению обязательств),при условии, что эти обязательства не зависели от воли Сторон и сделали невозможным исполнение любой из сторон своих обязательств по настоящему Договору.
5.2. Срок исполнения обязательств по настоящему Договору отодвигается соразмерно времени, в течение которого действовали обстоятельства непреодолимой силы, а также последствия, вызванные этими обстоятельствами.
5.3. Любая из Сторон при возникновении обстоятельств непреодолимой силы обязана в течение 30 календарных дней письменно информировать другую Сторону о наступлении этих обстоятельств.
5.4. Неуведомление или несвоевременное уведомление лишает Сторону права ссылаться на любое вышеуказанное обстоятельство как на основание, освобождающее от  ответственности за неисполнение обязательства.
5.5. Если невозможность полного или частичного исполнения обязательства  Сторонами будет существовать свыше 2 календарных месяцев, то Стороны вправе расторгнуть настоящий Договор.
6. Конфиденциальность
6.1. Стороны согласились, что вся информация, содержащаяся в Договоре, является конфиденциальной, и Стороны предпримут все необходимые меры для ее защиты.
6.2. Каждая из Сторон обязуются не разглашать конфиденциальную информацию,  полученную от другой Стороны, и не вправе раскрывать эту информацию третьим лицам без предварительного письменного согласия другой Стороны, за исключением случаев, прямо предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан.

17) осы Шартқа Тараптар қол қойған күннен бастап күнтізбелік 15 күн ішінде осы Шартты мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыруға (жылжымайтын мүлікті сенімгерлік басқаруға берген жағдайда);
18) объектіні Құрылтайшыға осы Шарттың күші жойылған кезде (шарттың мерзімі аяқталғанда, Шартты мерзімінен бұрын бұзғанда) 10 жұмыс күні ішінде беруге;
19) өзге де міндеттемелерді орындауға (сенімгерлік басқаруға берілетін Объектіге байланысты) міндетті.
4. Тараптардың жауапкершілігі
4.1. Сенімгерлік басқарушы Объектіні басқару кезінде еңсерілмейтін күш әрекеті келтірген зиянды немесе залалды қоспағанда, Құрылтайшының мүддесіне келтірілген кез келген зиян немесе залал үшін жауапты болады.
4.2. Тараптар осы Шарт бойынша өздерінің міндеттемелерін орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапты болады.
5. Форс-мажор
5.1. Егер осы Шарт бойынша міндеттемелерінің толық немесе ішінара орындалмауы еңсерілмейтін күш жағдайларының (жер сілкінісі, топан су, өрт, эмбарго, соғыс немесе әскери қимылдар, мемлекеттік органдардың міндеттемелердің орындалуына тыйым салатын немесе қандай да бір кедергі келтіретін нормативтік құқықтық актілерді шығаруы) салдарынан болса, бұл жағдайлар Тараптардың еркіне тәуелді болмаған және осы Шарт бойынша Тараптардың кез келгені өздерінің міндеттемелерін орындауы мүмкін болмаған жағдайда Тараптар ол үшін жауапкершіліктен босатылады.
5.2. Осы Шарт бойынша міндеттемелерді орындау мерзімі еңсерілмейтін күш жағдайлары, сондай-ақ осы жағдайлардан туындаған салдар болған уақытқа тең мерзімге кейінге қалдырылады.
5.3. Тараптардың кез келгені еңсерілмейтін күш жағдайлары туындаған кезде екінші Тарапқа осы жағдайлардың туындағаны туралы жазбаша түрде күнтізбелік 30 күн ішінде хабарлауға міндетті.
5.4. Хабардар етпеу немесе уақтылы хабардар етпеу Тарапты кез келген жоғарыда көрсетілген жағдайға міндеттеменің орындалмауы жауапкершілігінен босататын негіздеме ретінде сілтеме жасау құқығынан айырады.
5.5. Егер Тараптардың міндеттемелерді толық немесе ішінара орындауының мүмкін еместігі 2 (екі) күнтізбелік айдан асса, онда Тараптар осы Шартты бұзуға құқылы.
6. Құпиялылық
6.1. Тараптар Шарттағы барлық ақпарат құпия болып табылады деп келісті және Тараптар оны қорғау үшін барлық қажетті шараларды қабылдайды.
6.2. Тараптардың әрқайсысы екінші Тараптан алынған құпия ақпаратты жарияламауға міндеттенеді және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында тікелей көзделген жағдайларды қоспағанда, осы ақпаратты екінші Тараптың алдын ала жазбаша келісімінсіз үшінші тұлғаларға ашуға құқығы жоқ.

7. Разрешение споров
7.1. Все споры и разногласия, возникающие из настоящего Договора, решаются путем переговоров.
7.2. В случае, невозможности решения споров и разногласий путем переговоров, спор подлежит рассмотрению в судебных органах Республики Казахстан в установленном законодательством порядке.
8. Срок действия Договора
8.1. Настоящий Договор вступает в силу с даты его подписания Сторонами и действует до ________________________.
Продление срока действия Договора не допускается.
9. Контроль за выполнением условий Договора
9.1. Контроль за выполнением условий настоящего Договора осуществляет Учредитель. С этой целью Учредитель также может образовать комиссию с участием представителей других заинтересованных государственных органов. Доверительный управляющий должен представлять на рассмотрение такой комиссии необходимые документы и отчеты по форме и в сроки, устанавливаемые самой комиссией.
10. Прочие условия
10.1. Во всем остальном, что не предусмотрено настоящим Договором, стороны будут руководствоваться законодательством Республики Казахстан.
10.2. Учредитель и Доверительный управляющий имеют право по обоюдному согласию вносить изменения и дополнения к настоящему Договору посредством заключения дополнительных соглашений.
10.3. Все дополнительные соглашения к настоящему Договору являются его неотъемлемой частью и должны подписываться уполномоченными на то представителями Сторон.
10.4. Прекращение срока действия настоящего Договора влечет за собой прекращение обязательств Сторон по нему, но не освобождает Стороны настоящего Договора от ответственности за его нарушения, если таковые имели место при исполнении Сторонами условий настоящего Договора.
10.5. В случае прекращения Договора доверительного управления без права выкупа Доверительный управляющий возвращает Учредителю Объект в течение 10 рабочих дней по акту приема-передачи.
10.6. Настоящий Договор составлен в 2 экземплярах на государственном и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
11. Адреса и реквизиты Сторон:
Учредитель
__________________________
(подпись)
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
Доверительный управляющий
___________________________
(подпись)
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение
к Типовому договору
доверительного управления
государственным имуществом
Форма
Акт на возмещение расходов по объекту доверительного управления
№____ от "___" __________ 20__ года
Наименование объекта ___________________________________________
Договор доверительного управления №___ от "___" _________ 20__ года
Общая сумма по договору ____________________________________тенге
По бюджетной программе _________________________________________
п/п №
Наименование расходов, связанных с объектом
Единица измерения
Общая сумма расходов
Оплаченная сумма расходов
Сумма к оплате
Примечание
Итого:
Сумма расходов, связанных с объектом доверительного управления составила:___________________тенге
(цифрами, прописью)
Администратор бюджетных программ
_______________________________
_______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Доверительный управляющий
_______________________________
_______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)

7. Дауларды шешу
7.1. Осы Шарттан туындайтын барлық даулар мен келіспеушіліктер келіссөздер жолымен шешіледі.
7.2. Даулар мен келіспеушіліктерді келіссөздер жолымен шешу мүмкін болмаған жағдайда, дау заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының сот органдарында қаралуы тиіс.
8. Шарттың қолданылу мерзімі
8.1. Осы Шарт Тараптар қол қойған күннен бастап күшіне енеді және _____________________________________________ дейін қолданылады.
Шарттың қолданылу мерзімін ұзартуға жол берілмейді.
9. Шарт талаптарының орындалуын бақылау
9.1. Осы Шарт талаптарының орындалуын бақылауды Құрылтайшы жүзеге асырады.
Құрылтайшы осы мақсатта басқа да мүдделі мемлекеттік органдар өкілдерінің қатысуымен комиссия құра алады. Сенімгерлік басқарушы осындай комиссияның қарауына қажетті құжаттар мен есептерді комиссия белгілеген нысан бойынша және мерзімдерде беруі тиіс.
10. Өзге де талаптар
10.1. Осы Шартта көзделмеген қалған барлық жағдайларда Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасын басшылыққа алады.
10.2. Құрылтайшы және Сенімгерлік басқарушы өзара келісім бойынша қосымша келісімдер жасау арқылы осы Шартқа өзгерістер мен толықтырулар енгізуге құқылы.
10.3. Осы Шартқа барлық қосымша келісімдер оның ажырамас бөлігі болып табылады және оларға Тараптардың қол қоюға тиіс уәкілетті өкілдері қол қояды.
10.4. Осы Шарттың қолданылу мерзімінің тоқтатылуы ол бойынша Тараптар міндеттемелерінің тоқтауына әкеп соқтырады, бірақ Тараптардың осы Шарт талаптарын орындауы кезінде бұзушылықтар орын алса, осы Шарттың Тараптарын жауапкершіліктен босатпайды.
10.5. Сатып алу құқығынсыз Сенімгерлік басқару шарты тоқтаған жағдайда Сенімгерлік басқарушы қабылдау-беру актісі бойынша күнтізбелік он күн ішінде объектіні Құрылтайшыға қайтарады.
10.6. Осы Шарт бірдей заңды күші бар мемлекеттік және орыс тілдерінде 2 данада, Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан жасалды.
11. Тараптардың мекенжайлары мен деректемелері:
Құрылтайшы
________________________
______ __________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
Сенімгерлік басқарушы
_____________________________
_______ _____________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
Мемлекеттік мүлікті
сенімгерлік басқарудың
үлгілік шартына
қосымша
Нысан
Сенімгерлік басқару объектісі бойынша шығыстарды өтеу актісі
20__ жылғы "___" _______________ №____
Объектінің атауы ___________________________________________________________
20__ жылғы "___" ___________ № ___ сенімгерлік басқару шарты
Шарт бойынша жалпы сома __________________________ теңге
Бюджеттік бағдарлама бойынша ______________________________________________
р/с
Объектімен байланысты шығыстардың атауы
Өлшем бірлігі
Шығыстардың жалпы сомасы
Төленген шығыстар сомасы
Төленетін сома
Ескерту
Жиыны:
Сенімгерлік басқару объектісімен байланысты шығыстар
сомасы:____________________________________________________________________ теңге.
(цифрмен, жазумен)
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
______________________________
________ _____________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
Сенімгерлік басқарушы
______________________________
_______ _______________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)