Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, по которым способ осуществления государственных закупок определяется уполномоченным органом
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 29 июля 2019 года № 798. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июля 2019 года № 19121. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 15.08.2024 № 546.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 15.08.2024 № 546 (вводится в действие с 01.01.2025).
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
В соответствии с пунктом 2 статьи 13 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра финансов РК от 14.03.2022 № 275 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемый перечень товаров, работ, услуг, по которым способ осуществления государственных закупок определяется уполномоченным органом (далее – Перечень).
2. Признать утратившим силу приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 28 февраля 2019 год № 154 "Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, по которым способ осуществления государственных закупок определяется уполномоченным органом" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18364, опубликован 5 марта 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Департаменту законодательства государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілін уәкілетті орган анықтайтын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 29 шілдедегі № 798 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 30 шілдеде № 19121 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 15 тамыздағы № 546 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 15.08.2024 № 546 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 14.03.2022 № 275 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілін уәкілетті орган анықтайтын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) бекітілсін.
2. "Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілін уәкілетті орган анықтайтын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 28 ақпандағы № 154 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18364 болып тіркелген, 2019 жылғы 5 наурызда Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік сатып алу заңнамасы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

4. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением пункта 1 Перечня, который вводится в действие с 1 сентября 2019 года, а также пунктов 4 и 5 Перечня, которые вводятся в действие с 1 января 2020 года.
Первый заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан – Министр финансов
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Первого заместителя
Премьер-Министра
– Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 июля 2019 года № 798
Перечень товаров, работ, услуг, по которым способ осуществления государственных закупок определяется уполномоченным органом
Сноска. Перечень - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 07.12.2023 № 1263 (вводится в действие с 01.02.2024).
Наименование товаров, работ, услуг
Способ осуществления государственных закупок
1.
Товары, относящиеся к категориям (согласно классификатору объектов информатизации) программного обеспечения и продукции электронной промышленности, включенные в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, и информационно-коммуникационные услуги по временному использованию данных товаров.
Конкурс с предварительным квалификационным отбором
2.
Строительно-монтажные работы.
Конкурс использованием рейтингово-балльной системы
3.
Работы по разработке проектно-сметной (типовой проектно-сметной) документации
Конкурс использованием рейтингово-балльной системы
4.
Работы по разработке технико-экономического обоснования и градостроительных проектов.
Конкурс
5.
Работы по комплексной вневедомственной экспертизе проектов строительства объектов.
Конкурс
6.
Инжиниринговые услуги по техническому надзору и (или) управлению проектами
Конкурс использованием рейтингово-балльной системы

4. Осы бұйрық ресми жариялануға жатады және Тізбенің 2019 жылғы 1 қыркүйектен бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармағын, сондай-ақ Тізбенің 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 4 және 5-тармақтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары -
Қазақстан Республикасы Қаржы министрі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 29 шілдедегі
№ 798 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілін уәкілетті орган анықтайтын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 07.12.2023 № 1263 (01.02.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атауы
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілі
1.
Сенім білдірілген бағдарламалық қамтамасыз ету және электрондық өнеркәсіп өнімдерінің тізіліміне енгізілген бағдарламалық қамтамасыз ету және электрондық өнеркәсіп өнімдері санаттарына (ақпараттандыру объектілерінің сыныптауышына сәйкес) жататын тауарлар және осы тауарларды уақытша пайдалану жөніндегі ақпараттық-коммуникациялық қызметтер.
Алдын ала біліктілік іріктеумен жүргізілетін конкурс
2.
Құрылыс-монтаждау жұмыстары.
Рейтингтік-балдық жүйе пайдаланылатын конкурсы
3.
Жобалау-сметалық (үлгілік жобалау-сметалық) құжаттаманы әзірлеу жөніндегі жұмыстар
Рейтингтік-балдық жүйе пайдаланылатын конкурсы
4.
Техникалық-экономикалық негіздеме мен қала құрылысы жобаларын әзірлеу жөніндегі жұмыстар.
Конкурс
5.
Объектілер құрылысы жобаларына кешенді ведомстводан тыс сараптама бойынша жұмыстар.
Конкурс
6.
Техникалық қадағалау және (немесе) жобаларды басқару жөніндегі инжинирингтік қызметтер
Рейтингтік-балдық жүйе пайдаланылатын конкурсы