О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 7 июня 2012 года № 315 "Об организации движения автотранспортных средств по автомобильным дорогам общего пользования республиканского значения Республики Казахстан"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 августа 2019 года № 630. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 августа 2019 года № 19231. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта РК от 12.11.2024 № 372.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта РК от 12.11.2024 № 372 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 7 июня 2012 года № 315 "Об организации движения автотранспортных средств по автомобильным дорогам общего пользования республиканского значения Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7855, опубликован 12 сентября 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 306-307 (27125-27126)) следующее изменение:
Организацию движения автотранспортных средств по автомобильным дорогам общего пользования республиканского значения Республики Казахстан, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Р. Скляр
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра
индустрии и инфраструктурного
развития
Республики Казахстан
от 8 августа 2019 года № 630
Организация движения автотранспортных средств по автомобильным дорогам общего пользования республиканского значения Республики Казахстан

"Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланымдағы республикалық маңызы бар автомобиль жолдары бойынша автокөлік құралдарының қозғалысын ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2012 жылғы 7 маусымдағы № 315 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 8 тамыздағы № 630 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 12 тамызда № 19231 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік министрінің м.а. 2024 жылғы 12 қарашадағы № 372 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Көлік министрінің м.а. 12.11.2024 № 372 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланымдағы республикалық маңызы бар автомобиль жолдары бойынша автокөлік құралдарының қозғалысын ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2012 жылғы 7 маусымдағы № 315 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7855 болып тіркелген, 2012 жылғы 12 қыркүйекте "Егемен Қазақстан" газетінің № 598-602 (27675) санында жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланымдағы республикалық маңызы бар автомобиль жолдарында автокөлік құралдарының қозғалысын ұйымдастыруды осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Р. Скляр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 8 тамыздағы
№ 630 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланымдағы республикалық маңызы бар автомобиль жолдарында автокөлік құралдарының қозғалысын ұйымдастыру

1. Организация движения автотранспортных средств по автомобильным дорогам общего пользования республиканского значения Республики Казахстан (далее – организация движения) осуществляется согласно Перечню, наименованию и индексам автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения, в том числе перечня автомобильных дорог оборонного пользования, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 315 "Об утверждении Правил и условий классификации, перечня, наименования и индексов автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения, в том числе перечня автомобильных дорог оборонного пользования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11402, опубликованный 1 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
При организации движения, в дневное и вечернее время летнего периода, вводится ограничение движения автотранспортных средств с нагрузкой на одиночную ось свыше 8 тонн, согласно срокам ежегодного действия временных ограничений движений, указанным в приложении 1 к организации движения.
В дневное время летнего периода при температуре воздуха выше 250 С на участке автомобильной дороги общего пользования республиканского значения Республики Казахстан с щебеночно-мастичным асфальтобетонным покрытием указанным в приложении 2 к организации движения, вводится ограничение движения автотранспортных средств с нагрузкой на одиночную ось свыше 9 тонн.
В дневное время летнего периода ограничения не распространяются на автотранспортные средства:
1) осуществляющие международные перевозки грузов и пассажиров в соответствии с международными соглашениями;
2) осуществляющие мероприятия по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций;
3) осуществляющие перевозку скоропортящихся продуктов питания;
4) осуществляющие перевозку пассажиров и багажа;
5) осуществляющие перевозку опасных грузов;
6) осуществляющие дорожно-строительных работы, на участках переданных подрядным организациям для проведения работ по реконструкции;
7) вооруженных сил, других войск и воинских формирований, а так же осуществляющих воинские перевозки.
2. Максимальные суммы осевых масс автотранспортных средств, допустимых при проезде по автомобильным дорогам общего пользования республиканского значения Республики Казахстан в период временного ограничения движения не должны превышать значения согласно приложению 3 к организации движения.
Приложение 1
к Организации движения
автотранспортных средств
по автомобильным дорогам
общего пользования
республиканского значения
Республики Казахстан
Сроки ежегодного действия временных ограничений движения в летний период
Ограничения вводятся с 1 июня по 15 августа соответствующего года, с 11-00 до 21-00 часов при температуре воздуха выше 25оС, в следующих областях:

1. Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланымдағы республикалық маңызы бар автомобиль жолдары бойынша автокөлік құралдарының қозғалысын ұйымдастыру (бұдан әрі – қозғалысты ұйымдастыру) "Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын сыныптау қағидалары мен шарттарын, тізбесін, олардың атаулары мен индекстерін, оның ішінде қорғаныстық мақсатта пайдаланылатын автомобиль жолдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 315 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11402 болып тіркелген, 2015 жылғы 1 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) бекітілген Халықаралық және республикалық маңыздағы жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының тізбесі, олардың атаулары мен индекстері, оның ішінде қорғаныстық маңызы бар автомобиль жолдарының тізбесіне сәйкес ұйымдастырылады.
Қозғалысты ұйымдастыру кезінде, қозғалысты ұйымдастырудың 1-қосымшасында көрсетілген, уақытша қозғалысты шектеудің жыл сайынғы қолданылу мерзімдеріне сәйкес жеке білікке түсетін жүктемесі 8 тоннадан артық автокөлік құралдарының қозғалысына жаз мезгілінің күндізгі және кешкі уақытында шектеу енгізіледі.
Қозғалысты ұйымдастырудың 2-қосымшасында көрсетілген Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланымдағы республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының шағылтасты мастикалық асфальт-бетон жамылғысымен төселген учаскелерінде, жаз мезгілінің күндізгі уақытында ауа температурасы 250С жоғары болған кезде жеке білікке түсетін жүктемесі 9 тоннадан артық автокөлік құралдарының қозғалысына шектеу енгізіледі.
Жаз мезгілінде:
1) халықаралық келісімдерге сәйкес жүктердің және жолаушылардың халықаралық тасымалдарын жүзеге асыратын;
2) төтенше жағдайларды жою және алдын алу жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыратын;
3) тез бұзылатын азық-түліктерді тасымалдауды жүзеге асыратын;
4) жолаушылар мен багаж тасымалын жүзеге асыратын;
5) өте қауіпті жүктерді тасымалдауды жүзеге асыратын;
6) мердігер ұйымдарға реконструкциялау жұмыстарын жүргізу үшін берілген учаскелердегі жол-құрылыс жұмыстарын жүзеге асыратын;
7) қарулы күштері, басқа әскери күштер және әскери қалыптастыру, және әскери тасымалдауларды жүзеге асыратын авто көлік құралдарына шектеулер таратылмайды.
2. Қозғалысқа уақытша шектеу енгізу кезеңінде Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланымдағы республикалық маңызы бар автомобиль жолдары бойынша жүріп өту кезінде рұқсат етілетін автокөлік құралдарының осьтік массасының ең көп сомасы қозғалысты ұйымдастырудың 3-қосымшасында көрсетілген мәнінен аспауы тиіс.
Қазақстан Республикасының
жалпы пайдаланымдағы
республикалық маңызы бар
автомобиль жолдары
бойынша автокөлік
құралдарының қозғалысын
ұйымдастыруға
1-қосымша
Жазғы кезеңде қозғалысты шектеудің жыл сайынғы қолданылу мерзімдері
Тиісті жылдың 1 маусымынан 15 тамызына дейін, ауаның температурасы 250С жоғары болған кезде сағат 11-00-ден 21-00-ге дейін мынадай облыстарда шектеу енгізіледі:

1) Акмолинская область
2) Актюбинская область
3) Восточно-Казахстанская область
4) Западно-Казахстанская область
5) Карагандинская область (Карагандинский регион)
6) Костанайская область
7) Павлодарская область
8) Северо-Казахстанская область
Ограничения вводятся с 1 июня по 31 августа соответствующего года, с 10-00 до 22-00 часов при температуре воздуха выше 25оС, в следующих областях:
1) Алматинская область
2) Атырауская область
3) Жамбылская область
4) Карагандинская область (Жезказганский регион)

1) Ақмола облысы
2) Ақтөбе облысы
3) Шығыс Қазақстан облысы
4) Батыс Қазақстан облысы
5) Қарағанды облысы (Қарағанды аймағы)
6) Қостанай облысы
7) Павлодар облысы
8) Солтүстік Қазақстан облысы
Тиісті жылдың 1 маусымынан 31тамызына дейін, ауаның температурасы 250С жоғары болған кезде сағат 10.00-ден 22.00-ге дейін мынадай облыстарда шектеу енгізіледі:
1) Алматы облысы
2) Атырау облысы
3) Жамбыл облысы
4) Қарағанды облысы (Жезқазған аймағы)

5) Кызылординская область
6) Мангистауская область
7) Туркестанская область
Приложение 2
к Организации движения
автотранспортных средств
по автомобильным дорогам
общего пользования
республиканского значения
Республики Казахстан
Участок автомобильной дороги общего пользования республиканского значения Республики Казахстан с щебеночно-мастичным асфальтобетонным покрытием
№ п/п
Индекс автодороги
Наименование дорог
Общая протяженность, км
Начало участка, км
Конец участка, км
1
2
3
4
5
6
А-1
Нур-Султан - Петропавловск, через г. Кокшетау

5) Қызылорда облысы
6) Маңғыстау облысы
7) Түркістан облысы
Қазақстан Республикасының
жалпы пайдаланымдағы
республикалық маңызы бар
автомобиль жолдары бойынша
автокөлік құралдарының
қозғалысын ұйымдастыруға
2-қосымша
Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланымдағы республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының шағылтасты мастикалық асфальт-бетон жамылғысымен төселген учаскесі
Р/с №
Автомобиль жолының индексі
Автомобиль жолының атауы
Жалпы ұзақтығы, км
Учаскенің басы, км
Учаскенің соңы, км
1
2
3
4
5
6
1
А-1
Нұр-Сұлтан- Петропавл, Көкшетау қаласы арқылы

128
68
196
Приложение 3
к Организации движения
автотранспортных средств
по автомобильным дорогам
общего пользования
республиканского значения
Республики Казахстан
Максимальные суммы осевых масс автотранспортных средств, допустимые при проезде по автомобильным дорогам общего пользования республиканского значения Республики Казахстан в период временного ограничения движения
Нагрузка одиночной оси, тонн
Расстояние между осями
Максимальная сумма осевых масс грузовых, специальных и специализированных автомобилей, прицепов и полуприцепов, тонн
Сдвоенных осей
Строенных осей
с более тремя осями или группой независимых осей нагрузка на каждую ось
8
до 1 метра
10

128
68
196
Қазақстан Республикасының
жалпы пайдаланымдағы
республикалық маңызы бар
автомобиль жолдары
бойынша автокөлік
құралдарының қозғалысын
ұйымдастыруға
3-қосымша
Қозғалысты уақытша шектеу кезеңінде Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланымдағы республикалық маңызы бар автомобиль жолдары бойынша жүруге рұқсат етілген автокөлік құралдарының білік салмағының ең көп сомасы
Жеке біліктің жүктемесі, тонна
Білік арасындағы арақашықтық, м
Жүк, арнайы және мамандандырылған автомобильдердің, тіркемелер және жартылай тіркемелердің білік салмағының ең үлкен жиынтығы, тонна
Қосалқы білік
Үштік білік
үш біліктен көп немесе тәуелсіз біліктер тобының әр білігіне түсетін жүктеме
8
1 метрге дейін
10

14,4
4,8
от 1 метра включительно до 1,3 метра
12,0
16,8
5,6
от 1,3 метра включительно до 1,8 метра
13,2
19,2
6,4
от 1,8 метра до 2 метров
14,4
21,6
7,2
Примечание: допустимая общая масса автотранспортных средств определяется путем снижения на 20 % от допустимой обшей массы автотранспортных средств, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 342 "Об утверждении допустимых параметров автотранспортных средств, предназначенных для передвижения по автомобильным дорогам Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11009, опубликованный 15 мая 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").

14,4
4,8
1 метрден қоса алғанда 1,3 метрге дейін
12,0
16,8
5,6
1,3 метрден қоса алғанда 1,8 метрге дейін
13,2
19,2
6,4
1,8 метрден қоса алғанда 2 метрге дейін
14,4
21,6
7,2
Ескертпе: автокөлік құралдарының жалпы рұқсат етілетін массасы "Қазақстан Республикасының автомобиль жолдарымен жүруге арналған автокөлік құралдарының жол берілетін параметрлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 342 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 11009 болып тіркелген, 2015 жылғы 15 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) бекітілген, автокөлік құралдарының рұқсат етілетін жалпы массасынан 20%-ға төмендету арқылы айқындалады.