О внесении изменений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 7 октября 2019 года № 1100. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 октября 2019 года № 19457.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Первый Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан-Министр финансов
А. Смаилов
Утвержден
приказом Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 октября 2019 года № 1100
Перечень некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 26.12.2019 № 1424 (вводится в действие с 01.04.2020).
2. В приказе Министра финансов Республики Казахстан от 13 февраля 2015 года № 88 "Об утверждении Правил представления деклараций по производству и обороту этилового спирта и алкогольной продукции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10502, опубликован 6 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах представления деклараций по производству и обороту этилового спирта и алкогольной продукции, утвержденных указанным приказом:
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. В приказе Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 140 "Об утверждении формы и правил представления сведений, необходимых для осуществления мониторинга" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10586, опубликован 13 мая 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):

Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 7 қазандағы № 1100 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 9 қазанда № 19457 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары- Қаржы министрі
А. Смаилов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2019 жылғы 7 қазандағы
№ 1100 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 26.12.2019 № 1424 (01.04.2019 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
2. "Этил спирті және алкоголь өнімін өндіру мен олардың айналымы жөніндегі декларацияларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 13 ақпандағы № 88 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10502 болып тіркелген, 2015 жылғы 6 сәуірде "Әділет" ақпаратты-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Этил спирті және алкоголь өнімін өндіру мен олардың айналымы жөніндегі декларацияларды табыс ету қағидаларында:
қағидалардың 1-қосымшасы осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Мониторингті жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтерді ұсыну қағидаларын және нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 140 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10586 болып тіркелген, 2015 жылғы 13 мамырда "Әділет" ақпаратты-құқықтық жүйесінде жарияланған):

приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу.
4. В приказе Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 145 "Об утверждении Правил и формы представления декларации об остатках и (или) обороте табачных изделий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10626, опубликован 13 мая 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах представления декларации об остатках и (или) обороте табачных изделий, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Декларация представляется – физическим или юридическим лицом и (или) структурным подразделением юридического лица, осуществляющим операции (за исключением розничной реализации) по реализации (отпуску), в том числе импорт табачных изделий, в соответствующий орган государственных доходов по месту постановки на регистрационный учет в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности в соответствии со статьей 88 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
Производителями табачных изделий декларация не представляется.";
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу.
Приложение 1
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 октября 2019 года № 1100
Сопроводительная накладная
Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 26.12.2019 № 1424 (вводится в действие с 01.04.2020).
Приложение 2
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 октября 2019 года № 1100
Приложение 1
к Правилам представления
деклараций по производству и
обороту этилового спирта и
алкогольной продукции
Заявление о продлении срока представления декларации по производству и
обороту этилового спирта и (или) виноматериала, декларации по производству и
обороту алкогольной продукции, декларации по обороту алкогольной продукции
Наименование налогоплательщика
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
_________________________________________________________________
Прошу продлить срок представления (укажите наименование декларации)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Код формы:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Код органа государственных доходов: ________________________________
Отчетный период:
Месяц Год
Подпись руководителя ______________________
Приложение 3
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 октября 2019 года № 1100
Приложение 2
к Приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 140
форма
Сведения, необходимые для осуществления мониторинга отчетный период
_____ месяц 20__ года
Индивидуальный идентификационный номер (Бизнес-идентификационный номер) _________________
Наименование налогоплательщика__________________________
Отчетный период ___________________________________
Остаток на начало отчетного месяца
Производство
Реализация
Экспорт
Итого
в Российскую Федерацию
в Республику Беларусь
в Республику Армения
в Киргизскую Республику
в третьи страны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Сигареты с фильтром (тыс.штук/тыс.тенге)
Сигареты без фильтра (тыс.штук/тыс.тенге)
Папиросы (тыс.штук/тыс.тенге)
Сигары (тыс.штук/тыс.тенге)
Сигариллы (тыс.штук/тыс.тенге)
Табак (кг/тыс.тенге)
продолжение таблицы
Импорт
Остаток на конец отчетного месяца
Начислено акцизов
Уплачено акцизов
Итого
из Российской Федерации
из Республики Беларусь
из Республики Армения
в Киргизскую Республику
из третьих стран
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Сигареты с фильтром (тыс.штук/тыс.тенге)
Сигареты без фильтра (тыс.штук/тыс.тенге)
Папиросы (тыс.штук/тыс.тенге)
Сигары (тыс.штук/тыс.тенге)
Сигариллы (тыс.штук/тыс.тенге)
Табак (кг/тыс.тенге)
____________________/_________/ дата подачи сведений ______________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) Руководителя (Налогоплательщика)
_________________________________________________________________
подпись цифрами день, месяц, год
___________________/_________/ дата приема сведений в органе государственных доходов
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) Главного бухгалтера (Налогоплательщика) цифрами день, месяц, год
подпись
___________________/_________/
Фамилия, имя, отчество Должностного лица, принявшего сведения подпись
Место печати
Приложение
к форме "Сведения, необходимые для
осуществления мониторинга"
Пояснение по заполнению формы "Сведения, необходимые для осуществления мониторинга"

қағидалардың 2-қосымшасы осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. Темекі өнімдерінің қалдықтары және (немесе) айналымы туралы декларацияны табыс ету қағидалары мен нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 145 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10626 болып тіркелген, 2015 жылғы 13 мамырда "Әділет" ақпаратты-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Темекі өнімдерінің қалдықтары және (немесе) айналымы туралы декларацияны табыс ету қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Декларацияны – темекі өнімдерін өткізу (жіберу), оның ішінде импорт бойынша (бөлшек саудада өткізуді қоспағанда) операцияларды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға және (немесе) заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 88-бабына сәйкес жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде тіркеу есебіне қойылған орны бойынша мемлекеттік кірістер органына табыс етеді.
Темекі өнімдерінің өндірушілері декларацияны табыс етпейді";
қағидалардың 2-қосымшасы осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2019 жылғы 7 қазандағы
№ 1100 бұйрығына
1-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 26.12.2019 № 1424 (01.04.2019 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2019 жылғы 7 қазандағы
№ 1100 бұйрығына
2-қосымша
Этил спирті мен алкоголь өнімін
өндіру және айналымы
жөніндегі декларацияларды
табыс ету қағидаларына
1-қосымша
Этил спиртін және (немесе) шарап материалын өндіру мен айналымы жөніндегі декларацияның, алкоголь өнімін өндіру мен айналымы жөніндегі декларацияның, алкоголь өнімнің айналымы жөніндегі декларацияның табыс ету мерзімін ұзарту туралы өтініш
Салық төлеушінің атауы
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі / Бизнес сәйкестендіру нөмірі
_________________________________________________________________
Табыс ету мерзімін ұзартуды сұраймын (декларацияның атауын көрсетіңіз)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Нысанның коды:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Мемлекеттік кірістер органының коды: _______________________________
Есепті кезең:
Айы Жылы
Басшының қолы ______________________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2019 жылғы 7 қазандағы
№ 1100 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 140 бұйрығына
2-қосымша
нысан
Мониторингті жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтер есепті кезең 20___ жылғы ______ айы
Жеке сәйкестендіру нөмірі / Бизнес сәйкестендіру нөмірі _________________
Салық төлеушінің атауы __________________________
Есепті кезең ___________________________________
Есепті кезеңнің басындағы қалдық
Өндіріс
Сату
Экспорт
Жалпы
Ресей Федерациясына
Беларусь Республикасына
Армения Республикасына
Қырғыз Республикасына
Үшінші елдерге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Фильтрлі сигареттер (мың.дана/мың.теңге)
Фильтрсіз сигареттер (мың.дана/мың.теңге)
Папиростар (мың.дана/мың.теңге)
Сигаралар (мың.дана/мың.теңге)
Сигариллалар (мың.дана/мың.теңге)
Темекі (кг/мың.теңге)
кестенің жалғасы
Импорт
Есепті кезеңнің соңындағы қалдық
Акциздер есептелді
Акциздер төленді
Жалпы
Ресей Федерациясынан
Беларусь Республикасынан
Армения Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Үшінші елдерден
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Фильтрлі сигареттер (мың.дана/мың.теңге)
Фильтрсіз сигареттер (мың.дана/мың.теңге)
Папиростар (мың.дана/мың.теңге)
Сигаралар (мың.дана/мың.теңге)
Сигариллалар (мың.дана/мың.теңге)
Темекі (кг/мың.теңге)
__________________/_________/ мәліметтерді беру күні ______________________
Басшының аты-жөні, тегі (Салық төлеуші)
_________________________________________________________________
қолы                               күн, ай, жыл сандармен
___________________/_________/ мемлекеттік кірістер органдарына мәліметтерді
қабылдау күні
Бас бухгалтердің (Салық төлеуші)                         күн, ай, жыл сандармен
қолы ___________________/_________/
Мәліметтерді қабылдаған тұлғаның қолы аты-жөні, тегі             қолы
Мөр орны
"Мониторингті жүзеге асыру
үшін қажетті мәліметтер"
нысанына
қосымша
"Мониторингті жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. В сведениях отражаются производство, реализация табачных изделий и уплата акцизов.
2. В разделе "Общая информация о декларанте" декларант указывает следующие данные:
1) индивидуальный идентификационный (бизнес-идентификационный) номер налогоплательщика (далее - ИИН (БИН));
2) наименование налогоплательщика. Указывается полное наименование декларанта в соответствии с учредительными документами или фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя;
3) отчетный период, за который предоставляются сведения. Отчетный период указывается арабскими цифрами.
3. В графе 1 указывается остаток сигарет с фильтром, сигарет без фильтра, папирос, сигар, сигарилл, табака имеющихся у декларанта на начало отчетного периода;
4. В графе 2 указывается количество произведенных сигарет с фильтром, сигарет без фильтра, папирос, сигар, сигарилл, табака декларантом в отчетном периоде;
5. В графе 3 указывается количество реализованных сигарет с фильтром, сигарет без фильтра, папирос, сигар, сигарилл, табака декларантом в отчетном периоде;
6. В графе 4 указывается общее количество экспортируемых сигарет с фильтром, сигарет без фильтра, папирос, сигар, сигарилл, табака декларантом в отчетном периоде за пределы таможенной территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
7. В графе 5 указывается количество экспортируемых сигарет с фильтром, сигарет без фильтра, папирос, сигар, сигарилл, табака декларантом в отчетном периоде в Российскую Федерацию согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
8. В графе 6 указывается количество экспортируемых сигарет с фильтром, сигарет без фильтра, папирос, сигар, сигарилл, табака декларантом в отчетном периоде в Республику Беларусь согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
9. В графе 7 указывается количество экспортируемых сигарет с фильтром, сигарет без фильтра, папирос, сигар, сигарилл, табака декларантом в отчетном периоде в Республику Армения согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
10. В графе 8 указывается количество экспортируемых сигарет с фильтром, сигарет без фильтра, папирос, сигар, сигарилл, табака декларантом в отчетном периоде в Киргизскую Республику согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
11. В графе 9 указывается количество экспортируемых сигарет с фильтром, сигарет без фильтра, папирос, сигар, сигарилл, табака декларантом в отчетном периоде в третьи страны согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
12. В графе 10 указывается общее количество импортируемых сигарет с фильтром, сигарет без фильтра, папирос, сигар, сигарилл, табака декларантом в отчетном периоде на таможенную территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;

1. Мәліметтерді толтыру темекi бұйымдарын өндіру, сату және акциздерді төлеуі көрсетiледi.
2. "Декларант туралы жалпы ақпарат" бөлiмiнде декларант мынадай деректердi көрсетедi:
1) ЖСН (БСН) – салық төлеушінің жеке сәйкестендіру (бизнес-сәйкестендіру) нөмірі;
2) салық төлеушінің атауы. Құрылтай құжаттарына сәйкес декларанттың толық атауы немесе жеке кәсiпкердiң тегi, аты, әкесiнiң аты (ол болған кезде) көрсетiледi;
3) Декларация берiлетiн салық кезеңi. Салық кезеңi араб сандарымен көрсетiледi.
3. 1-бағанда есепті кезеңнің басында декларантта бар фильтрлі сигареттердің, фильтрсіз сигареттердің, папиростардың, сигаралардың, сигариллалардың, темекінің қалдығы көрсетіледі;
4. 2-бағанда есепті кезеңде декларант өндірген фильтрлі сигареттердің, фильтрсіз сигареттердің, папиростардың, сигаралардың, сигариллалардың, темекінің саны көрсетіледі;
5. 3-бағанда есепті кезеңде декларант өткізген фильтрлі сигареттердің, фильтрсіз сигареттердің, папиростардың, сигаралардың, сигариллалардың, темекінің саны көрсетіледі;
6. 4-бағанда жеткізуге жасалған келісімге (шартқа) сәйкес есепті кезеңде Қазақстан Республикасының кеден аумағының шегінен тысқары декларант экспорттаған фильтрлі сигареттердің, фильтрсіз сигареттердің, папиростардың, сигаралардың, сигариллалардың, темекінің саны көрсетіледі;
7. 5-бағанда жеткізуге жасалған келісімге (шартқа) сәйкес есепті кезеңде Ресей Федерациясына декларант экспорттаған фильтрлі сигареттердің, фильтрсіз сигареттердің, папиростардың, сигаралардың, сигариллалардың, темекінің саны көрсетіледі;
8. 6-бағанда жеткізуге жасалған келісімге (шартқа) сәйкес есепті кезеңде Беларусь Республикасына декларант экспорттаған фильтрлі сигареттердің, фильтрсіз сигареттердің, папиростардың, сигаралардың, сигариллалардың, темекінің саны көрсетіледі;
9. 7-бағанда жеткізуге жасалған келісімге (шартқа) сәйкес есепті кезеңде Армения Республикасына декларант экспорттаған фильтрлі сигареттердің, фильтрсіз сигареттердің, папиростардың, сигаралардың, сигариллалардың, темекінің саны көрсетіледі;
10. 8-бағанда жеткізуге жасалған келісімге (шартқа) сәйкес есепті кезеңде Қырғыз Республикасына декларант экспорттаған фильтрлі сигареттердің, фильтрсіз сигареттердің, папиростардың, сигаралардың, сигариллалардың, темекінің саны көрсетіледі;
11. 9-бағанда жеткізуге жасалған келісімге (шартқа) сәйкес есепті кезеңде үшінші мемлекеттерге декларант экспорттаған фильтрлі сигареттердің, фильтрсіз сигареттердің, папиростардың, сигаралардың, сигариллалардың, темекінің саны көрсетіледі;
12. 10-бағанда жеткізуге жасалған келісімге (шартқа) сәйкес есепті кезеңде Қазақстан Республикасының кеден аумағының шегіне декларант импортттаған фильтрлі сигареттердің, фильтрсіз сигареттердің, папиростардың, сигаралардың, сигариллалардың, темекінің саны көрсетіледі;

13. В графе 11 указывается количество импортируемых сигарет с фильтром, сигарет без фильтра, папирос, сигар, сигарилл, табака декларантом в отчетном периоде из Российской Федерации согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
14. В графе 12 указывается количество импортируемых сигарет с фильтром, сигарет без фильтра, папирос, сигар, сигарилл, табака декларантом в отчетном периоде из Республики Беларусь согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
15. В графе 13 указывается количество импортируемых сигарет с фильтром, сигарет без фильтра, папирос, сигар, сигарилл, табака декларантом в отчетном периоде из Республики Армения согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
16. В графе 14 указывается количество импортируемых сигарет с фильтром, сигарет без фильтра, папирос, сигар, сигарилл, табака декларантом в отчетном периоде из Киргизской Республики согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
17. В графе 15 указывается количество импортируемых сигарет с фильтром, сигарет без фильтра, папирос, сигар, сигарилл, табака декларантом в отчетном периоде из третьих стран согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
18. В графе 16 указывается остаток сигарет с фильтром, сигарет без фильтра, папирос, сигар, сигарилл, табака имеющихся у декларанта на конец отчетного периода;
19. В графе 17 указывается начисление акцизов за отчетный период;
20. В графе 18 указывается уплата акцизов за отчетный период.
Приложение 4
к приказу Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 октября 2019 года № 1100
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 145
форма
Декларация об остатках и (или) обороте табачных изделий отчетный период __ месяц 20__ года
Приложение
к форме "Декларация об
остатках и (или) обороте
табачных изделий"
Пояснение по заполнению формы "Декларация об остатках и (или) обороте табачных изделий"
Глава 1. Составление декларации (форма 440.00)
1. В декларации отражаются остатки и (или) оборот табачных изделий физического или юридического лица и (или) структурного подразделения юридического лица, осуществляющим операции по реализации (отпуску), в том числе на импорт табачных изделий (за исключением розничной реализации) (далее – декларант).
2. В разделе "Общая информация о декларанте" декларант указывает следующие данные:

13. 11-бағанда жеткізуге жасалған келісімге (шартқа) сәйкес есепті кезеңде Ресей Федерациясынан декларант импортттаған фильтрлі сигареттердің, фильтрсіз сигареттердің, папиростардың, сигаралардың, сигариллалардың, темекінің саны көрсетіледі;
14. 12-бағанда жеткізуге жасалған келісімге (шартқа) сәйкес есепті кезеңде Беларусь Республикасынан декларант импортттаған фильтрлі сигареттердің, фильтрсіз сигареттердің, папиростардың, сигаралардың, сигариллалардың, темекінің саны көрсетіледі;
15. 13-бағанда жеткізуге жасалған келісімге (шартқа) сәйкес есепті кезеңде Армения Республикасынан декларант импортттаған фильтрлі сигареттердің, фильтрсіз сигареттердің, папиростардың, сигаралардың, сигариллалардың, темекінің саны көрсетіледі;
16. 14-бағанда жеткізуге жасалған келісімге (шартқа) сәйкес есепті кезеңде Қырғыз Республикасынан декларант импортттаған фильтрлі сигареттердің, фильтрсіз сигареттердің, папиростардың, сигаралардың, сигариллалардың, темекінің саны көрсетіледі;
17. 15-бағанда жеткізуге жасалған келісімге (шартқа) сәйкес есепті кезеңде үшінші мемлекеттерден декларант импортттаған фильтрлі сигареттердің, фильтрсіз сигареттердің, папиростардың, сигаралардың, сигариллалардың, темекінің саны көрсетіледі;
18. 16-бағанда есепті кезеңнің соңында декларанта қалған фильтрлі сигареттердің, фильтрсіз сигареттердің, папиростардың, сигаралардың, сигариллалардың, темекінің қалдығы көрсетіледі;
19. 17-бағанда есепті кезең үшін акциздерді есептеу көрсетіледі;
20. 18-бағанда есепті кезең үшін акциздерді төлеу көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2019 жылғы 7 қазандағы
№ 1100 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 145 бұйрығына
2-қосымша
нысан
Темекі өнімдерінің қалдықтары және (немесе) айналымы туралы декларация есепті кезең 20___ жылғы ______ айы
"Темекі өнімдерінің
қалдықтары және (немесе)
айналымы туралы декларация"
нысанына
қосымша
"Темекi өнімдерінің қалдықтары және (немесе) айналымы туралы декларация" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Декларацияны толтыру (440.00-нысан)
1. Декларацияда темекі өнімдерін өткізу (жіберу), оның ішінде импорт (бөлшек саудада өткізуді қоспағанда) бойынша операцияларды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлғаның және (немесе) заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің (бұдан әрі – декларант) темекі өнімдерінің қалдықтары мен (немесе) айналымы көрсетіледі.
2. "Декларант туралы жалпы ақпарат" бөлімінде декларант мынадай деректерді көрсетеді:

1) ИИН (БИН) – индивидуальный идентификационный (бизнес-идентификационный) номер налогоплательщика;
2) отчетный период, за который представляется декларация (указывается арабскими цифрами, если номер месяца имеет менее двух символов, то он указывается в правой ячейке);
3) фамилия, имя, отчество физического лица или наименование юридического лица декларанта;
4) общий классификатор видов экономической деятельности (далее – ОКЭД). Указываются коды видов деятельности по ОКЭД и их удельный вес.
В ячейках ОКЭД указываются коды ОКЭД (до пяти знаков) по видам деятельности организации в порядке убывания их удельного веса.
В ячейках "Удельный вес, %" указывается удельный вес (с одним десятичным знаком) данного вида деятельности.
Для расчета удельного веса ОКЭД используются данные, указываемые декларантом в строке 100 раздела 1 ("Продукция") государственной статистической отчетности (далее – ГСО) формы отчета о финансово-хозяйственной деятельности предприятия (далее – форма № 1-ПФ) (квартальная) за последний отчетный квартал. Удельный вес ОКЭД определяется как отношение данных соответствующего столбца строки 100 к данным столбца 3 по строке 100.
Юридические лица – субъекты малого предпринимательства, представляющие ГСО формы отчета о деятельности малого предприятия (далее – форма № 2-MП), вышеуказанным способом заполняют сведения по ОКЭД на основании данных строк 100-107 раздела 2 ("Сведения о выпуске товаров (работ, услуг) и расходах на их производство") формы 2-МП (квартальная) также за последний отчетный квартал.
В случае если организацией ранее не представлялась отчетность форм 1-ПФ или 2-МП, то заполняется код ОКЭД только основной деятельности;
5) вид декларации (в зависимости от вида декларации отмечается соответствующая ячейка).
Ячейка "Первоначальная" отмечается в том случае, если декларация представляется декларантом впервые после начала осуществления деятельности, связанной с подакцизными товарами.
При предоставлении последующих деклараций отмечается ячейка "Очередная".
При внесении изменений и дополнений в ранее представленные декларации отмечается ячейка "Дополнительная".
Ячейка "По уведомлению" отмечается в случае, если декларантом получено уведомление от органа государственных доходов, на основании которого требуется внести изменения и дополнения в ранее представленную декларацию. В этом случае декларантом отмечаются одновременно ячейки "По уведомлению" и "Дополнительная".
При ликвидации или реорганизации декларанта в последней декларации, представляемой в орган государственных доходов, отмечается ячейка "Ликвидационная".

1) ЖСН (БСН) - салық төлеушінің жеке сәйкестендіру (бизнес-сәйкестендіру) нөмірі;
2) Декларация тапсырылатын есепті кезең.
Есепті кезең араб сандарымен көрсетіледі.
Егер айдың нөмірі екі белгіден кем болса, онда ол оң торкөзде көрсетіледі;
3) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
Указывается фамилия, имя, отчество физического лица или наименование юридического лица декларанта
4) Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (бұдан әрі – ЭҚЖЖ). ЭҚЖЖ бойынша қызмет түрлерінің коды және олардың үлес салмағы көрсетіледі.
"ЭҚЖЖ" деген торкөздерде ЭҚЖЖ кодтары (бес белгіге дейін) ұйым қызметінің түрлері бойынша олардың үлес салмағының кему тәртібімен көрсетілуі тиіс.
"Yлec салмағы, %" деген торкөздерде осы қызмет түрінің үлес салмағы (бір ондық белгімен) көрсетіледі.
ЭҚЖЖ үлес салмағын есептеу үшін декларант кәсіпорынның қаржы-шаруашылық қызметі туралы (тоқсандық) есеп нысандағы (бұдан әрі – №1-ӨН нысаны) мемлекеттік статистикалық есептіліктің (бұдан әрі – МСЕ) І бөлімінің ("Өнім") деген 100-жолында көрсететін деректер пайдаланылады. ЭҚЖЖ үлес салмағы 100 жол бойынша 3-бағанның деректеріне 100 жолдың сәйкес бағаны деректерінің қатынасы ретінде айқындалады.
№ 2-ШК нысанының МСЕ тапсыратын заңды тұлға – шағын кәсіпкерлік субъектілері ЭҚЖЖ бойынша мәліметтерді шағын кәсіпорын қызметі туралы (тоқсандық) есеп нысаны (бұдан әрі – №2-ШК нысаны) 2-бөлімінің ("Тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) шығару және оларды өндіру шығыстары туралы мәліметтер") 100-107-жолдарының деректері негізінде, жоғарыда көрсетілген тәсілмен толтырады.
Егер ұйым бұрын 1-ӨН немесе 2-ШК нысандарын тапсырмаған жағдайда, онда тек негізгі қызметтің ЭҚЖЖ коды толтырылады;
5) Декларацияның түрі. Декларацияның түріне байланысты тиісті торкөз белгіленеді.
"Бастапқы" деген торкөз, егер декларант акциздік тауарларға байланысты қызметті жүзеге асыруды бастағаннан кейін алғаш рет декларация берілсе белгіленеді.
Одан кейінгі декларацияларды беру кезінде "Кезекті" деген торкөз белгіленеді.
Бұрын берілген декларацияларға өзгерістер мен толықтыруларды енгізу кезінде "Қосымша" деген торкөз белгіленеді.
"Хабарлама бойынша" деген торкөз, егер декларант салық органынан хабарлама алып, соның негізінде бұрын берілген декларацияға өзгерістер мен толықтырулар енгізуді қажет ететін жағдайда белгіленеді. Бұл жағдайда декларант "Хабарлама бойынша" және "Қосымша" деген торкөздерді бір мезгілде белгілейді.
Декларантты таратқан немесе қайта ұйымдастырған кезде салық органына тапсыратын соңғы декларацияда "Тарату" деген торкөз белгіленеді;

6) представленные приложения (отмечаются ячейки представленных приложений);
7) номер и дата уведомления (заполняется в случае представления дополнительной декларации по уведомлению);
8) общее количество заполненных страниц формы 440.01;
9) общее количество заполненных страниц формы 440.02;
10) общее количество заполненных страниц формы 440.03.
3. В разделе "Остаток на начало отчетного периода":
1) в строке 440.00.001 указывается остаток сигарет с фильтром, имеющихся у декларанта на начало отчетного периода;
2) в строке 440.00.002 указывается остаток сигарет без фильтра, папирос, имеющихся у декларанта на начало отчетного периода;
3) в строке 440.00.003 указывается остаток сигар, имеющихся у декларанта на начало отчетного периода;
4) в строке 440.00.004 указывается остаток сигарилл, имеющихся у декларанта на начало отчетного периода;
5) в строке 440.00.005 указывается остаток табака курительного, жевательного, нюхательного и прочего табака, упакованного в потребительскую тару и предназначенного для конечного потребления (далее – табак), имеющегося у декларанта на начало отчетного периода.
4. В разделе "Получено в отчетном периоде":
1) в строке 440.00.006 указывается общее поступление количества сигарет с фильтром в отчетном периоде от лиц, осуществляющих деятельность в сфере производства и оборота табачных изделий;
2) в строке 440.00.007 указывается общее поступление количества сигарет без фильтра, папирос в отчетном периоде от лиц, осуществляющих деятельность в сфере производства и оборота табачных изделий;
3) в строке 440.00.008 указывается общее поступление количества сигар в отчетном периоде от лиц, осуществляющих деятельность в сфере производства и оборота табачных изделий;
4) в строке 440.00.009 указывается общее поступление количества сигарилл в отчетном периоде от лиц, осуществляющих деятельность в сфере производства и оборота табачных изделий;
5) в строке 440.00.010 указывается общее поступление табака в отчетном периоде от лиц, осуществляющих деятельность в сфере производства и оборота табачных изделий;
6) в строке 440.00.011 указывается общее количество сигарет с фильтром, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде;
7) в строке 440.00.011 I указывается количество сигарет с фильтром, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Российской Федерации;
8) в строке 440.00.011 II указывается количество сигарет с фильтром, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Беларусь;

6) берілген қосымшалар. Берілген қосымшалардың торкөздері белгіленеді;
7) хабарламаның нөмірі мен күні, хабарлама бойынша қосымша декларацияны табыс еткен жағдайда толтырылады;
8) 440.01-нысанның толтырылған беттерінің жалпы саны көрсетіледі;
9) 440.02-нысанның толтырылған беттерінің жалпы саны көрсетіледі;
10) 440.03-нысанның толтырылған беттерінің жалпы саны көрсетіледі.
3. "Есепті кезеңнің басындағы қалдық" деген бөлімде:
1) 440.00.001-жолында есепті кезеңнің басында декларантта бар фильтрлі сигареталардың қалдығы көрсетіледі;
2) 440.00.002-жолында есепті кезеңнің басында декларантта бар фильтрсіз сигареталардың, папиростардың қалдығы көрсетіледі;
3) 440.00.003-жолында есепті кезеңнің басында декларантта бар сигаралардың қалдығы көрсетіледі;
4) 440.00.004-жолында есепті кезеңнің басында декларантта бар сигариллалардың қалдығы көрсетіледі;
5) 440.00.005-жолында есепті кезеңнің басында декларантта бар тұтыну ыдысына салынған және түпкілікті тұтынуға арналған шегетін, шайнайтын, иіскейтін темекінің және өзге де темекінің (бұдан әрі – темекі) қалдығы көрсетіледі.
4. "Есепті кезеңде алынды" деген бөлімде:
1) 440.00.006-жолында есепті кезеңде темекі өнімдерінің өндірілуі мен айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғалардан келіп түскен фильтрлі сигареталардың жалпы саны көрсетіледі;
2) 440.00.007-жолында есепті кезеңде темекі өнімдерінің өндірілуі мен айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғалардан келіп түскен фильтрсіз сигареталардың, папиростардың жалпы саны көрсетіледі;
3) 440.00.008-жолында есепті кезеңде темекі өнімдерінің өндірілуі мен айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғалардан келіп түскен сигаралардың жалпы саны көрсетіледі;
4) 440.00.009-жолында есепті кезеңде темекі өнімдерінің өндірілуі мен айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғалардан келіп түскен сигариллалардың жалпы саны көрсетіледі;
5) 440.00.010-жолында есепті кезеңде темекі өнімдерінің өндірілуі мен айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғалардан келіп түскен темекінің жалпы саны көрсетіледі;
6) 440.00.011-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) фильтрлі сигареталардың жалпы саны көрсетіледі;
7) 440.00.011 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Ресей Федерациясынан импортталған (әкелінген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
8) 440.00.011 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Беларусь Республикасынан импортталған (әкелінген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;

9) в строке 440.00.011 III указывается количество сигарет с фильтром, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Армения;
10) в строке 440.00.011 IV указывается количество сигарет с фильтром, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Кыргызской Республики;
11) в строке 440.00.011 V указывается количество сигарет с фильтром, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из третьих стран;
12) в строке 440.00.012 указывается общее количество сигарет без фильтра, папирос, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде;
13) в строке 440.00.012 I указывается количество сигарет без фильтра, папирос, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Российской Федерации;
14) в строке 440.00.012 II указывается количество сигарет без фильтра, папирос, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Беларусь;
15) в строке 440.00.012 III указывается количество сигарет без фильтра, папирос, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Армения;
16) в строке 440.00.012 IV указывается количество сигарет без фильтра, папирос, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Кыргызской Республики;
17) в строке 440.00.012 V указывается количество сигарет без фильтра, папирос, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из третьих стран;
18) в строке 440.00.013 указывается общее количество сигар, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде;
19) в строке 440.00.013 I указывается количество сигар, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Российской Федерации;
20) в строке 440.00.013 II указывается количество сигар, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Беларусь;
21) в строке 440.00.013 III указывается количество сигар, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Армения;
22) в строке 440.00.013 IV указывается количество сигар, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Кыргызской Республики;
23) в строке 440.00.013 V указывается количество сигар, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из третьих стран;

9) 440.00.011 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Армения Республикасынан импортталған (әкелінген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
10) 440.00.011 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Қырғыз Республикасынан импортталған (әкелінген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
11) 440.00.011 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына үшінші елдерден импортталған (әкелінген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
12) 440.00.012-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың жалпы саны көрсетіледі;
13) 440.00.012 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Ресей Федерациясынан импортталған (әкелінген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
14) 440.00.012 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Беларусь Республикасынан импортталған (әкелінген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
15) 440.00.012 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Армения Республикасынан импортталған (әкелінген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
16) 440.00.012 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Қырғыз Республикасынан импортталған (әкелінген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
17) 440.00.012 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына үшінші елдерден импортталған (әкелінген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
18) 440.00.013-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) сигаралардың жалпы саны көрсетіледі;
19) 440.00.013 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Ресей Федерациясынан импортталған (әкелінген) сигаралардың саны көрсетіледі;
20) 440.00.013 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Беларусь Республикасынан импортталған (әкелінген) сигаралардың саны көрсетіледі;
21) 440.00.013 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Армения Республикасынан импортталған (әкелінген) темекінің саны көрсетіледі;
22) 440.00.013 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Қырғыз Республикасынан импортталған (әкелінген) темекінің саны көрсетіледі;
23) 440.00.013 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына үшінші елдерден импортталған (әкелінген) сигаралардың саны көрсетіледі;

24) в строке 440.00.014 указывается общее количество сигарилл, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде;
25) в строке 440.00.014 I указывается количество сигарилл, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Российской Федерации;
26) в строке 440.00.014 II указывается количество сигарилл, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Беларусь;
27) в строке 440.00.014 III указывается количество сигарилл, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Армения;
28) в строке 440.00.014 IV указывается количество сигарилл, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Кыргызской Республики;
29) в строке 440.00.014 V указывается количество сигарилл, импортированных (ввезенных) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из третьих стран;
30) в строке 440.00.015 указывается общее количество табака, импортированного (ввезенного) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде;
31) в строке 440.00.015 I указывается количество табака, импортированного (ввезенного) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Российской Федерации;
32) в строке 440.00.015 II указывается количество табака, импортированного (ввезенного) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Беларусь;
33) в строке 440.00.015 III указывается количество табака, импортированного (ввезенного) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Армения;
34) в строке 440.00.015 IV указывается количество табака, импортированного (ввезенного) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Кыргызской Республики;
35) в строке 440.00.015 V указывается количество табака, импортированного (ввезенного) на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из третьих стран.
5. В разделе "Реализовано за отчетный период":
1) в строке 440.00.016 указывается общее количество реализованных сигарет с фильтром за отчетный период (величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.021, 440.00.026, 440.00.031 и 440.00.036);
2) в строке 440.00.017 указывается общее количество реализованных сигарет без фильтра, папирос за отчетный период (величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.022, 440.00.027, 440.00.032 и 440.00.037);
3) в строке 440.00.018 указывается общее количество реализованных сигар за отчетный период (величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.023, 440.00.028, 440.00.033 и 440.00.038);

24) 440.00.014-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) сигариллалардың жалпы саны көрсетіледі;
25) 440.00.014 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Ресей Федерациясынан импортталған (әкелінген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
26) 440.00.014 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Беларусь Республикасынан импортталған (әкелінген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
27) 440.00.014 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Армения Республикасынан импортталған (әкелінген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
28) 440.00.014 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Қырғыз Республикасынан импортталған (әкелінген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
29) 440.00.014 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына үшінші елдерден импортталған (әкелінген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
30) 440.00.015-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) темекінің жалпы саны көрсетіледі;
31) 440.00.015 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Ресей Федерациясынан импортталған (әкелінген) темекінің саны көрсетіледі;
32) 440.00.015 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Беларусь Республикасынан импортталған (әкелінген) темекінің саны көрсетіледі;
33) 440.00.015 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Армения Республикасынан импортталған (әкелінген) темекінің саны көрсетіледі;
34) 440.00.015 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Қырғыз Республикасынан импортталған (әкелінген) темекінің саны көрсетіледі;
35) 440.00.015 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына үшінші елдерден импортталған (әкелінген) темекінің саны көрсетіледі.
5. "Есепті кезеңде өткізілді" деген бөлімде:
1) 440.00.016-жолында есепті кезеңде өткізілген фильтрлі сигареталардың жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 440.00.021, 440.00.026, 440.00.031 және 440.00.036-жолдарында көрсетілген шамаларды қосумен айқындалады;
2) 440.00.017-жолында есепті кезеңде өткізілген фильтрсіз сигареталардың, папиростардың жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 440.00.022, 440.00.027, 440.00.032 және 440.00.037-жолдарында көрсетілген шамаларды қосумен айқындалады;
3) 440.00.018-жолында есепті кезеңде өткізілген сигаралардың жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 440.00.023, 440.00.028, 440.00.033 және 440.00.038-жолдарында көрсетілген шамаларды қосумен айқындалады;

4) в строке 440.00.019 указывается общее количество реализованных сигарилл за отчетный период (величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.024, 440.00.029, 440.00.034 и 440.00.039);
5) в строке 440.00.020 указывается общее количество реализованного табака за отчетный период (величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.025, 440.00.030, 440.00.035 и 440.00.040);
6) в строке 440.00.021 указывается количество реализованных сигарет с фильтром лицам, осуществляющим оптовую реализацию табачных изделий;
7) в строке 440.00.022 указывается количество реализованных сигарет без фильтра, папирос лицам, осуществляющим оптовую реализацию табачных изделий;
8) в строке 440.00.023 указывается количество реализованных сигар лицам, осуществляющим оптовую реализацию табачных изделий;
9) в строке 440.00.024 указывается количество реализованных сигарилл лицам, осуществляющим оптовую реализацию табачных изделий;
10) в строке 440.00.025 указывается количество реализованного табака лицам, осуществляющим оптовую реализацию табачных изделий;
11) в строке 440.00.026 указывается количество реализованных сигарет с фильтром в розницу самостоятельно либо лицам, осуществляющим розничную реализацию табачных изделий;
12) в строке 440.00.027 указывается количество реализованных сигарет без фильтра, папирос в розницу самостоятельно либо лицам, осуществляющим розничную реализацию табачных изделий;
13) в строке 440.00.028 указывается количество реализованных сигар в розницу самостоятельно либо лицам, осуществляющим розничную реализацию табачных изделий;
14) в строке 440.00.029 указывается количество реализованных сигарилл в розницу самостоятельно либо лицам, осуществляющим розничную реализацию табачных изделий;
15) в строке 440.00.030 указывается количество реализованного табака в розницу самостоятельно либо лицам, осуществляющим розничную реализацию табачных изделий;
16) в строке 440.00.031 указывается общее количество экспортированных (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан за отчетный период;
17) в строке 440.00.031 I указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Российскую Федерацию;
18) в строке 440.00.031 II указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Беларусь;
19) в строке 440.00.031 III указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Армения;

4) 440.00.019-жолында есепті кезеңде өткізілген сигариллалардың жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 440.00.024, 440.00.029, 440.00.034 және 440.00.039-жолдарында көрсетілген шамаларды қосумен айқындалады;
5) 440.00.020-жолында есепті кезеңде өткізілген темекінің жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 440.00.025, 440.00.030, 440.00.035 және 440.00.040-жолдарында көрсетілген шамаларды қосумен айқындалады;
6) 440.00.021-жолында темекі өнімдерін көтерме саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткізілген фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
7) 440.00.022-жолында темекі өнімдерін көтерме саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткізілген фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
8) 440.00.023-жолында темекі өнімдерін көтерме саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткізілген сигаралардың саны көрсетіледі;
9) 440.00.024-жолында темекі өнімдерін көтерме саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткізілген фильтрлі сигариллалардың саны көрсетіледі;
10) 440.00.025-жолында темекі өнімдерін көтерме саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткізілген темекінің саны көрсетіледі;
11) 440.00.026-жолында бөлшек саудада өзі сатқан не темекі өнімдерін бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткізілген фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
12) 440.00.027-жолында бөлшек саудада өзі сатқан не темекі өнімдерін бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткізілген фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
13) 440.00.028-жолында бөлшек саудада өзі сатқан не темекі өнімдерін бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткізілген сигаралардың саны көрсетіледі;
14) 440.00.029-жолында бөлшек саудада өзі сатқан не темекі өнімдерін бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткізілген фильтрлі сигариллалардың саны көрсетіледі;
15) 440.00.030-жолында бөлшек саудада өзі сатқан не темекі өнімдерін бөлшек саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғаларға өткізілген темекінің саны көрсетіледі;
16) 440.00.031-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталған (әкетілген) фильтрлі сигареталардың жалпы саны көрсетіледі;
17) 440.00.031 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Ресей Федерациясына экспортталған (әкетілген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
18) 440.00.031 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Беларусь Республикасына экспортталған (әкетілген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
19) 440.00.031 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Армения Республикасына экспортталған (әкетілген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;

20) в строке 440.00.031 IV указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Кыргызскую Республику;
21) в строке 440.00.031 V указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в третьи страны;
22) в строке 440.00.032 указывается общее количество экспортированных (вывозимых) сигарет без фильтра, папирос за пределы территории Республики Казахстан за отчетный период;
23) в строке 440.00.032 I указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет без фильтра, папирос за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Российскую Федерацию;
24) в строке 440.00.032 II указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет без фильтра, папирос за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Беларусь;
25) в строке 440.00.032 III указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет без фильтра, папирос за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Армения;
26) в строке 440.00.032 IV указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет без фильтра, папирос за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Кыргызскую Республику;
27) в строке 440.00.032 V указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет без фильтра, папирос за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в третьи страны;
28) в строке 440.00.033 указывается общее количество экспортированных (вывозимых) сигар за пределы территории Республики Казахстан за отчетный период;
29) в строке 440.00.033 I указывается количество экспортированных (вывозимых) сигар за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Российскую Федерацию;
30) в строке 440.00.033 II указывается количество экспортированных (вывозимых) сигар за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Беларусь;
31) в строке 440.00.033 III указывается количество экспортированных (вывозимых) сигар за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Армения;
32) в строке 440.00.033 IV указывается количество экспортированных (вывозимых) сигар за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Кыргызскую Республику;
33) в строке 440.00.033 V указывается количество экспортированных (вывозимых) сигар за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в третьи страны;
34) в строке 440.00.034 указывается общее количество экспортированных (вывозимых) сигарилл за пределы территории Республики Казахстан за отчетный период;

20) 440.00.031 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Қырғыз Республикасына экспортталған (әкетілген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
21) 440.00.031 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс үшінші елдерге экспортталған (әкетілген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
22) 440.00.032-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталған (әкетілген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың жалпы саны көрсетіледі;
23) 440.00.032 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Ресей Федерациясына экспортталған (әкетілген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
24) 440.00.032 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Беларусь Республикасына экспортталған (әкетілген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
25) 440.00.032 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Армения Республикасына экспортталған (әкетілген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
26) 440.00.032 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Қырғыз Республикасына экспортталған (әкетілген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
27) 440.00.032 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс үшінші елдерге экспортталған (әкетілген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
28) 440.00.033-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталған (әкетілген) сигаралардың жалпы саны көрсетіледі;
29) 440.00.033 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Ресей Федерациясына экспортталған (әкетілген) сигаралардың саны көрсетіледі;
30) 440.00.033 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Беларусь Республикасына экспортталған (әкетілген) сигаралардың саны көрсетіледі;
31) 440.00.033 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Армения Республикасына экспортталған (әкетілген) сигаралардың саны көрсетіледі;
32) 440.00.033 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Қырғыз Республикасына экспортталған (әкетілген) сигаралардың саны көрсетіледі;
33) 440.00.033 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс үшінші елдерге экспортталған (әкетілген) сигаралардың саны көрсетіледі;
34) 440.00.034-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталған (әкетілген) сигариллалардың жалпы саны көрсетіледі;

35) в строке 440.00.034 I указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарилл за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Российскую Федерацию;
36) в строке 440.00.034 II указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарилл за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Беларусь;
37) в строке 440.00.034 III указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарилл за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Армения;
38) в строке 440.00.034 IV указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарилл за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Кыргызскую Республику;
39) в строке 440.00.034 V указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарилл за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в третьи страны;
40) в строке 440.00.035 указывается общее количество экспортируемого (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан за отчетный период;
41) в строке 440.00.035 I указывается количество экспортируемого (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Российскую Федерацию;
42) в строке 440.00.035 II указывается количество экспортируемого (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Беларусь;
43) в строке 440.00.035 III указывается количество экспортируемого (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Армения;
44) в строке 440.00.035 IV указывается количество экспортируемого (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Кыргызскую Республику;
45) в строке 440.00.035 V указывается количество экспортируемого (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в третьи страны;
46) в строке 440.00.036 указывается количество сигарет с фильтром, использованных при натуральной оплате, испорченных, утерянных и прочее, подтвержденные документально;
47) в строке 440.00.037 указывается количество сигарет без фильтра, папирос, использованных при натуральной оплате, испорченных, утерянных и прочее, подтвержденные документально;
48) в строке 440.00.038 указывается количество сигар, использованных при натуральной оплате, испорченных, утерянных и прочее, подтвержденные документально;
49) в строке 440.00.039 указывается количество сигарилл, использованных при натуральной оплате, испорченных, утерянных и прочее, подтвержденные документально;

35) 440.00.034 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Ресей Федерациясына экспортталған (әкетілген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
36) 440.00.034 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Беларусь Республикасынан импортталған (әкелінген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
37) 440.00.034 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Армения Республикасынан импортталған (әкелінген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
38) 440.00.034 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Қырғыз Республикасына импортталған (әкелінген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
39) 440.00.034 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс үшінші елдерге экспортталған (әкетілген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
40) 440.00.035-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталған (әкетілген) темекінің жалпы саны көрсетіледі;
41) 440.00.035 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Ресей Федерациясына экспортталған (әкетілген) темекінің саны көрсетіледі;
42) 440.00.035 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Беларусь Республикасына экспортталған (әкетілген) темекінің саны көрсетіледі;
43) 440.00.035 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Армения Республикасына экспортталған (әкетілген) темекінің саны көрсетіледі;
44) 440.00.035 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Қырғыз Республикасына экспортталған (әкетілген) темекінің саны көрсетіледі;
45) 440.00.035 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс үшінші елдерге экспортталған (әкетілген) темекінің саны көрсетіледі;
46) 440.00.036-жолында заттай төлегенде пайдаланылған, бүлінген, жоғалған және өзге де құжаттай расталған фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
47) 440.00.037-жолында заттай төлегенде пайдаланылған, бүлінген, жоғалған және өзге де құжаттай расталған фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
48) 440.00.038-жолында заттай төлегенде пайдаланылған, бүлінген, жоғалған және өзге де құжаттай расталған сигаралардың саны көрсетіледі;
49) 440.00.039-жолында заттай төлегенде пайдаланылған, бүлінген, жоғалған және өзге де құжаттай расталған сигариллалардың саны көрсетіледі;

50) в строке 440.00.040 указывается количество табака, использованного при натуральной оплате, испорченного, утерянного и прочее, подтвержденные документально.
6. В разделе "Остаток на конец отчетного периода":
1) в строке 440.00.041 указывается остаток сигарет с фильтром, оставшегося у декларанта на конец отчетного периода (величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.001 и 440.00.006, за минусом величины, указанной в строке 440.00.016, при этом при представлении декларации за следующий отчетный период показатель данной строки переносится в строку 440.00.001 указанной декларации);
2) в строке 440.00.042 указывается остаток сигарет без фильтра, папирос, оставшихся у декларанта на конец отчетного периода (величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.002 и 440.00.007, за минусом величины, указанной в строке 440.00.017, при этом при представлении декларации за следующий отчетный период показатель данной строки переносится в строку 440.00.002 указанной декларации);
3) в строке 440.00.043 указывается остаток сигар, оставшихся у декларанта на конец отчетного периода (величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.003 и 440.00.008, за минусом величины, указанной в строке 440.00.018, при этом при представлении декларации за следующий отчетный период показатель данной строки переносится в строку 440.00.003 указанной декларации);
4) в строке 440.00.044 указывается остаток сигарилл, оставшихся у декларанта на конец отчетного периода (величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.004 и 440.00.009, за минусом величины, указанной в строке 440.00.019, при этом при представлении декларации за следующий отчетный период показатель данной строки переносится в строку 440.00.004 указанной декларации);
5) в строке 440.00.045 указывается остаток табака, оставшегося у декларанта на конец отчетного периода (величина данной строки определяется сложением величин, указанных в строках 440.00.005 и 440.00.010, за минусом величины, указанной в строке 440.00.020, при этом при представлении декларации за следующий отчетный период показатель данной строки переносится в строку 440.00.005 указанной декларации).
Глава 2. Составление приложения 1 к декларации (форма 440.01) – "Сведения об объемах табачных изделий"
7. Форма 440.01 предназначена для отражения информации об объемах табачных изделий по наименованиям, посредством персональных идентификационных номеров-кодов (далее – ПИН-код), оставшихся на начало и конец, полученных и реализованных за отчетный период декларантами.

50) 440.00.040-жолында заттай төлегенде пайдаланылған, бүлінген, жоғалған және өзге де құжаттай расталған темекінің саны көрсетіледі.
6. "Есепті кезеңнің соңындағы қалдық" деген бөлімде:
1) 440.00.041-жолында есепті кезеңнің соңында декларанттағы фильтрлі сигареталардың қалдығы көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 440.00.001 және 440.00.006-жолдарында көрсетілген шамаларды қосып, 440.00.016-жолында көрсетілген шаманы алумен айқындалады. Декларацияны келесі есепті кезең үшін тапсырған кезде, осы жолдың көрсеткіші көрсетілген декларацияның 440.00.001-жолына көшіріледі;
2) 440.00.042-жолында есепті кезеңнің соңында декларанттағы фильтрсіз сигареталардың, папиростардың қалдығы көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 440.00.002 және 440.00.007-жолдарында көрсетілген шамаларды қосып, 440.00.017-жолында көрсетілген шаманы алумен айқындалады. Декларацияны келесі есепті кезең үшін тапсырған кезде, осы жолдың көрсеткіші көрсетілген декларацияның 440.00.002-жолына көшіріледі;
3) 440.00.043-жолында есепті кезеңнің соңында декларанттағы сигаралардың қалдығы көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 440.00.003 және 440.00.008-жолдарында көрсетілген шамаларды қосып, 440.00.018-жолында көрсетілген шаманы алумен айқындалады. Декларацияны келесі есепті кезең үшін тапсырған кезде, осы жолдың көрсеткіші көрсетілген декларацияның 440.00.003-жолына көшіріледі;
4) 440.00.044-жолында есепті кезеңнің соңында декларанттағы сигариллалардың қалдығы көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 440.00.004 және 440.00.009-жолдарында көрсетілген шамаларды қосып, 440.00.019-жолында көрсетілген шаманы алумен айқындалады. Декларацияны келесі есепті кезең үшін тапсырған кезде осы жолдың көрсеткіші көрсетілген декларацияның 440.00.004-жолына көшіріледі;
5) 440.00.045-жолында есепті кезеңнің соңында декларанттағы темекінің қалдығы көрсетіледі. Осы жолдың шамасы 440.00.005 және 440.00.010-жолдарында көрсетілген шамаларды қосып, 440.00.020-жолында көрсетілген шаманы алумен айқындалады. Декларацияны келесі есепті кезең үшін тапсырған кезде осы жолдың көрсеткіші көрсетілген декларацияның 440.00.005-жолына көшіріледі.
2-тарау. Декларацияға (440.01-нысан) 1-қосымшаны толтыру – Темекі өнімдерінің көлемі туралы мәліметтер
7. 440.01-нысан декларанттардың есепті кезеңде алған және өткізген, оның басында және соңында қалған, дербес сәйкестендіру нөмірлер-кодтар (бұдан әрі – ДСН-код) арқылы атаулары бойынша темекі өнімдерінің көлемі туралы ақпараттарды көрсетуге арналған.

8. В разделе "Общая информация о декларанте" декларант указывает следующие данные:
1) ИИН (БИН) – индивидуальный идентификационный (бизнес – идентификационный) номер налогоплательщика;
2) отчетный период, за который представляется декларация (указывается арабскими цифрами, если номер месяца имеет менее двух символов, то он указывается в правой ячейке).
9. В разделе "Объемы табачных изделий":
1) в строке 440.01.001 указывается код расшифровываемой строки Декларации, каждой в отдельности (каждый код строки составляется отдельная страница, при этом нумерация страниц остается сквозной);
2) строка 440.01.002 состоит из пяти граф:
в графе А указывается порядковый номер строки;
в графе В указывается наименование поставщика или получателя;
в графе С указывается ИИН/БИН поставщика или получателя;
в графе D указывается ПИН-код для табачных изделий, присвоенный в соответствии с порядком, утвержденным уполномоченным органом в области государственного регулирования производства и оборота табачных изделий;
в графе Е указываются объемы отпускаемых, получаемых или остаток табачных изделий (штуки);
3) в строке 440.01.003 указывается итоговое количество сигарет с фильтром, отраженных на заполняемой странице формы 440.01;
4) в строке 440.01.004 указывается итоговое количество сигарет без фильтра, папирос, отраженных на заполняемой странице формы 440.01;
5) в строке 440.01.005 указывается итоговое количество сигар, отраженных на заполняемой странице формы 440.01;
6) в строке 440.01.006 указывается итоговое количество сигарилл, отраженных на заполняемой странице формы 440.01;
7) в строке 440.01.007 указывается итоговое количество табака, отраженного на заполняемой странице формы 440.01.
Глава 3. Составление приложения 2 к декларации (форма 440.02) – "Сведения о поступлении табачных изделий по импорту"
10. Форма 440.02 предназначена для отражения информации об импорте (ввозе) табачных изделий на территорию Республики Казахстан лицами, осуществляющими импорт табачных изделий.
11. В разделе "Общая информация о декларанте" декларант указывает следующие данные:
1) ИИН (БИН) – индивидуальный идентификационный (бизнес-идентификационный) номер налогоплательщика;
2) отчетный период, за который представляется декларация (указывается арабскими цифрами, если номер месяца имеет менее двух символов, то он указывается в правой ячейке);
4) код ТН ВЭД (указываются коды товаров в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического сообщества);
5) регистрационный номер таможенной декларации, в соответствии с которой табачные изделия импортированы, за исключением из Российской Федерации, Республики Беларусь, Республики Армения и Кыргызской Республики;

8. "Декларант туралы жалпы ақпарат" деген бөлімде декларант мынадай деректерді көрсетеді:
1) ЖСН (БСН) – салық төлеушінің жеке сәйкестендіру (бизнес-сәйкестендіру) нөмірі;
2) Декларация тапсырылатын есепті кезең.
Есепті кезең араб сандарымен көрсетіледі.
Егер айдың нөмірі екі белгіден кем болса, онда ол оң торкөзде көрсетіледі.
9. "Темекі өнімдерінің көлемі" деген бөлімде:
1) 440.01.001-жолында декларацияның түсіндірілетін жолының коды әрқайсысы жеке көрсетіледі. Әрбір жолдың кодына жеке бет жасалады бұл ретте беттердің нөмірлері бастан аяқ ретпен нөмірленеді;
2) 440.01.002-жолы бес бағаннан тұрады:
А бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
В бағанында жеткізушінің немесе алушының атауы көрсетіледі;
С бағанында жеткізушінің немесе алушының ЖСН (БСН) көрсетіледі;
D бағанында темекі өнімдеріне арналған ДСН-коды темекі өнімдерінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу саласындағы уәкілетті орган бекіткен тәртіпке сәйкес көрсетіледі;
E бағанында темекі өнімдерінің босатылатын, алынатын немесе қалдықтарының көлемдері (дана) көрсетіледі;
3) 440.01.003-жолында 440.01-нысанының толтырылатын бетінде көрсетілген фильтрлі сигареталардың жиынтық саны көрсетіледі;
4) 440.01.004-жолында 440.01-нысанының толтырылатын бетінде көрсетілген фильтрсіз сигареталардың, папиростардың жиынтық саны көрсетіледі;
5) 440.01.005-жолында 440.01-нысанының толтырылатын бетінде көрсетілген сигаралардың жиынтық саны көрсетіледі;
6) 440.01.006-жолында 440.01-нысанының толтырылатын бетінде көрсетілген сигариллалардың жиынтық саны көрсетіледі;
7) 440.01.007-жолында 440.01-нысанының толтырылатын бетінде көрсетілген темекінің жиынтық саны көрсетіледі.
3-тарау. Декларацияға (440.02-нысан) 2-қосымшаны толтыру – Импорт бойынша темекі өнімдерінің түсуі туралы мәліметтер
10. 440.02-нысаны темекі өнімдерінің импортын жүзеге асыратын тұлғалардың Қазақстан Республикасының аумағына темекі өнімдерінің импорты (әкелуі) туралы ақпараттарды көрсетуге арналған.
11. "Декларант туралы жалпы ақпарат" деген бөлімде декларант мынадай деректерді көрсетеді:
1) ЖСН (БСН) – салық төлеушінің жеке сәйкестендіру (бизнес-сәйкестендіру) нөмірі;
2) Декларация берілетін есепті кезеңі.
Есепті кезең араб сандарымен көрсетіледі.
Егер айдың нөмірі екі белгіден кем болса, онда ол оң торкөзде көрсетіледі;
4) СЭҚ ТН коды. Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес тауарлардың коды көрсетіледі;
5) Ресей Федерациясынан, Беларусь Республикасынан, Армения Республикасынан және Қырғыз Республикасынан әкелінетіндерді қоспағанда, темекі өнімдерінің импортталғанына сәйкес кедендік декларацияны тіркеу нөмірі;

6) договор (контракт) по импорту (ввозу) (указываются номер и дата заключения договора (контракта) с поставщиком).
12. В разделе "Объем импорта табачных изделий":
1) в строке 440.02.001 указывается количество импортируемых (ввозимых) сигарет с фильтром на территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
2) в строке 440.02.002 указывается количество импортируемых (ввозимых) сигарет без фильтра, папирос на территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
3) в строке 440.02.003 указывается количество импортируемых (ввозимых) сигар на территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
4) в строке 440.02.004 указывается количество импортируемых (ввозимых) сигарилл на территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
5) в строке 440.02.005 указывается количество импортируемого (ввозимого) табака на территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку.
13. В разделе "Общая стоимость поставки":
1) в строке 440.02.006 указывается общая стоимость импортируемых (ввозимых) сигарет с фильтром на территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) с поставщиком;
2) в строке 440.02.007 указывается общая стоимость импортируемых (ввозимых) сигарет без фильтра, папирос на территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) с поставщиком;
3) в строке 440.02.008 указывается общая стоимость импортируемых (ввозимых) сигар на территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) с поставщиком;
4) в строке 440.02.009 указывается общая стоимость импортируемых (ввозимых) сигарилл на территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) с поставщиком;
5) в строке 440.02.010 указывается общая стоимость импортируемого (ввозимого) табака на территорию Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) с поставщиком.
14. В разделе "Количество импортированных табачных изделий за отчетный период":
1) в строке 440.02.011 указывается общее количество импортированных (ввозимых) сигарет с фильтром на территорию Республики Казахстан за отчетный период (показатель данной строки подлежит расшифровке в форме 440.01);
2) в строке 440.02.011 I указывается количество импортированных (ввозимых) сигарет с фильтром на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Российской Федерации;
3) в строке 440.02.011 II указывается количество импортированных (ввозимых) сигарет с фильтром на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Беларусь;

6) импорт (әкелу) бойынша шарт (келісімшарт). Жеткізушімен жасалған шарттың (келісімшарттың) нөмірі мен күні көрсетіледі.
12. "Темекі өнімдері импортының көлемі" деген бөлімде:
1) 440.02.001-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын (әкелінетін) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
2) 440.02.002-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын (әкелінетін) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
3) 440.02.003-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын (әкелінетін) сигаралардың саны көрсетіледі;
4) 440.02.004-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын (әкелінетін) сигариллалардың саны көрсетіледі;
5) 440.02.005-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын (әкелінетін) темекінің саны көрсетіледі.
13. "Жеткізудің жалпы құны" деген бөлімде:
1) 440.02.006-жолында жеткізушімен жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын (әкелінетін) фильтрлі сигареталардың жалпы құны көрсетіледі;
2) 440.02.007-жолында жеткізушімен жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын (әкелінетін) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың жалпы құны көрсетіледі;
3) 440.02.008-жолында жеткізушімен жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын (әкелінетін) сигаралардың жалпы құны көрсетіледі;
4) 440.02.009-жолында жеткізушімен жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын (әкелінетін) сигариллалардың жалпы құны көрсетіледі;
5) 440.02.010-жолында жеткізушімен жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын (әкелінетін) темекінің жалпы құны көрсетіледі.
14. "Есепті кезеңде импортталған темекі өнімдерінің саны" деген бөлімде:
1) 440.02.011-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) фильтрлі сигареталардың жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың көрсеткіші 440.01-нысанда ашып жазылуы тиіс;
2) 440.02.011 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Ресей Федерациясынан импортталған (әкелінген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
3) 440.02.011 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Беларусь Республикасынан импортталған (әкелінген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;

4) в строке 440.02.011 III указывается количество импортированных (ввозимых) сигарет с фильтром на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Армения;
5) в строке 440.02.011 IV указывается количество импортированных (ввозимых) сигарет с фильтром на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Кыргызской Республики;
6) в строке 440.02.011 V указывается количество импортированных (ввозимых) сигарет с фильтром на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из третьих стран;
7) в строке 440.02.012 указывается общее количество импортированных (ввозимых) сигарет без фильтра, папирос на территорию Республики Казахстан за отчетный период (показатель данной строки подлежит расшифровке в форме 440.01);
8) в строке 440.02.012 I указывается количество импортированных (ввозимых) сигарет без фильтра, папирос на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Российской Федерации;
9) в строке 440.02.012 II указывается количество импортированных (ввозимых) сигарет без фильтра, папирос на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Беларусь;
10) в строке 440.02.012 III указывается количество импортированных (ввозимых) сигарет без фильтра, папирос на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Армения;
11) в строке 440.02.012 IV указывается количество импортированных (ввозимых) сигарет без фильтра, папирос на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Кыргызской Республики;
12) в строке 440.02.012 V указывается количество импортированных (ввозимых) сигарет без фильтра, папирос на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из третьих стран;
13) в строке 440.02.013 указывается общее количество импортированных (ввозимых) сигар на территорию Республики Казахстан за отчетный период (показатель данной строки подлежит расшифровке в форме 440.01);
14) в строке 440.02.013 I указывается количество импортированных (ввозимых) сигар на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Российской Федерации;
15) в строке 440.02.013 II указывается количество импортированных (ввозимых) сигар на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Беларусь;
16) в строке 440.02.013 III указывается количество импортированных (ввозимых) сигар на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Армения;
17) в строке 440.02.013 IV указывается количество импортированных (ввозимых) сигар на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Кыргызской Республики;
18) в строке 440.02.013 V указывается количество импортированных (ввозимых) сигар на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из третьих стран;

4) 440.02.011 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Армения Республикасынан импортталған (әкелінген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
5) 440.02.011 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Қырғыз Республикасынан импортталған (әкелінген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
6) 440.02.011 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына үшінші елдерден импортталған (әкелінген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
7) 440.02.012 жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың көрсеткіші 440.01-нысанда ашып жазылуы тиіс;
8) 440.02.012 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Ресей Федерациясынан импортталған (әкелінген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
9) 440.02.012 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Беларусь Республикасынан импортталған (әкелінген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
10) 440.02.012 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Армения Республикасынан импортталған (әкелінген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
11) 440.02.012 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Қырғыз Республикасынан импортталған (әкелінген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
12) 440.02.012 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына үшінші елдерден импортталған (әкелінген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
13) 440.02.013-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) сигаралардың жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың көрсеткіші 440.01-нысанда ашып жазылуы тиіс;
14) 440.02.013 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Ресей Федерациясынан импортталған (әкелінген) сигаралардың саны көрсетіледі;
15) 440.02.013 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Беларусь Республикасынан импортталған (әкелінген) сигаралардың саны көрсетіледі;
16) 440.02.013 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Армения Республикасынан импортталған (әкелінген) сигаралардың саны көрсетіледі;
17) 440.02.013 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Қырғыз Республикасынан импортталған (әкелінген) сигаралардың саны көрсетіледі;
18) 440.02.013 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына үшінші елдерден импортталған (әкелінген) сигаралардың саны көрсетіледі;

19) в строке 440.02.014 указывается общее количество импортированных (ввозимых) сигарилл на территорию Республики Казахстан за отчетный период (показатель данной строки подлежит расшифровке в форме 440.01);
20) в строке 440.02.014 I указывается количество импортированных (ввозимых) сигарилл на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Российской Федерации;
21) в строке 440.02.014 II указывается количество импортированных (ввозимых) сигарилл на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Беларусь;
22) в строке 440.02.014 III указывается количество импортированных (ввозимых) сигарилл на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Армения;
23) в строке 440.02.014 IV указывается количество импортированных (ввозимых) сигарилл на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Кыргызской Республики;
24) в строке 440.02.014 V указывается количество импортированных (ввозимых) сигарилл на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из третьих стран;
25) в строке 440.02.015 указывается общее количество импортированного (ввозимого) табака на территорию Республики Казахстан за отчетный период (показатель данной строки подлежит расшифровке в форме 440.01);
26) в строке 440.02.015 I указывается количество импортированного (ввозимого) табака на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Российской Федерации;
27) в строке 440.02.015 II указывается количество импортированного (ввозимого) табака на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Беларусь;
28) в строке 440.02.015 III указывается количество импортированного (ввозимого) табака на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Республики Армения;
29) в строке 440.02.015 IV указывается количество импортированного (ввозимого) табака на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из Кыргызской Республики;
30) в строке 440.02.015 V указывается количество импортированного (ввозимого) табака на территорию Республики Казахстан в отчетном периоде из третьих стран.
15. В разделе "Стоимость импортированных табачных изделий за отчетный период":
1) в строке 440.02.016 указывается стоимость импортированных (ввозимых) сигарет с фильтром на территорию Республики Казахстан за отчетный период;
2) в строке 440.02.017 указывается стоимость импортированных (ввозимых) сигарет без фильтра, папирос на территорию Республики Казахстан за отчетный период;
3) в строке 440.02.018 указывается стоимость импортированных (ввозимых) сигар на территорию Республики Казахстан за отчетный период;

19) 440.02.014-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) сигариллалардың жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың көрсеткіші 440.01-нысанда ашып жазылуы тиіс;
20) 440.02.014 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Ресей Федерациясынан импортталған (әкелінген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
21) 440.02.014 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Беларусь Республикасынан импортталған (әкелінген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
22) 440.02.014 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Армения Республикасынан импортталған (әкелінген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
23) 440.02.014 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Қырғыз Республикасынан импортталған (әкелінген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
24) 440.02.014 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына үшінші елдерден импортталған (әкелінген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
25) 440.02.015-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) темекілердің жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың көрсеткіші 440.01-нысанда ашып жазылуы тиіс;
26) 440.02.015 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Ресей Федерациясынан импортталған (әкелінген) темекілердің саны көрсетіледі;
27) 440.02.015 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Беларусь Республикасынан импортталған (әкелінген) темекілердің саны көрсетіледі;
28) 440.02.015 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Армения Республикасынан импортталған (әкелінген) темекілердің саны көрсетіледі;
29) 440.02.015 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына Қырғыз Республикасынан импортталған (әкелінген) темекілердің саны көрсетіледі;
30) 440.02.015 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына үшінші елдерден импортталған (әкелінген) темекілердің саны көрсетіледі.
15. "Есепті кезеңде импортталған темекі өнімдерінің құны" деген бөлімде:
1) 440.02.016-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) фильтрлі сигареталардың құны көрсетіледі;
2) 440.02.017-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың құны көрсетіледі;
3) 440.02.018-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) сигаралардың құны көрсетіледі;

4) в строке 440.02.019 указывается стоимость импортированных (ввозимых) сигарилл на территорию Республики Казахстан за отчетный период;
5) в строке 440.02.020 указывается стоимость импортированного (ввозимого) табака на территорию Республики Казахстан за отчетный период.
Глава 4. Составление приложения 3 к декларации (форма 440.03) – "Сведения о поставках табачных изделий на экспорт"
16. Форма 440.03 предназначена для отражения информации об экспорте (вывозе) табачных изделий за пределы территории Республики Казахстан лицами, осуществляющими оптовую реализацию табачных изделий.
17. В разделе "Общая информация о декларанте" декларант указывает следующие данные:
1) ИИН (БИН) – индивидуальный идентификационный (бизнес-идентификационный) номер налогоплательщика;
2) отчетный период, за который представляется декларация (указывается арабскими цифрами, если номер месяца имеет менее двух символов, то он указывается в правой ячейке);
3) код ТН ВЭД (указываются коды товаров в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического сообщества);
4) регистрационный номер таможенной декларации, в соответствии с которой табачные изделия экспортированы, за исключением в Российскую Федерацию, Республики Беларусь, Республики Армения и Кыргызской Республики;
5) договор (контракт) по экспорту (вывозу) (указываются номер и дата заключения договора (контракта) с получателем).
18. В разделе "Объем экспорта табачных изделий":
1) в строке 440.03.001 указывается количество экспортируемых (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
2) в строке 440.03.002 указывается количество экспортируемых (вывозимых) сигарет без фильтра, папирос за пределы территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
3) в строке 440.03.003 указывается количество экспортируемых (вывозимых) сигар за пределы территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
4) в строке 440.03.004 указывается количество экспортируемых (вывозимых) сигарилл за пределы территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
5) в строке 440.03.005 указывается количество экспортируемого (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку.
19. В разделе "Общая стоимость поставки на экспорт":
1) в строке 440.03.006 указывается общая стоимость экспортируемых (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;

4) 440.02.019-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) сигариллалардың құны көрсетіледі;
5) 440.02.020-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағына импортталған (әкелінген) темекінің құны көрсетіледі.
4-тарау. Декларацияға (440.03-нысан) 3-қосымшаны толтыру – Экспорт бойынша темекі өнімдерінің жеткізілуі туралы мәліметтер
16. 440.03-нысан Қазақстан Республикасының аумағынан тыс темекі өнімдерін көтерме саудада сатуды жүзеге асыратын тұлғалардың темекі өнімдерінің экспорты (әкетілуі) туралы ақпараттарды көрсетуге арналған.
17. "Декларант туралы жалпы ақпарат" деген бөлімде декларант мынадай деректерді көрсетеді:
1) ЖСН (БСН) – салық төлеушінің жеке сәйкестендіру (бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
2) Декларация берілетін есепті кезең.
Есепті кезең араб сандарымен көрсетіледі.
Егер айдың нөмірі екі белгіден кем болса, онда ол оң торкөзде көрсетіледі;
3) СЭҚ ТН коды. Еуразиялық экономикалық қоғамдастық сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес тауарлардың коды көрсетіледі;
4) Ресей Федерациясына, Беларусь Республикасына, Армения Республикасына және Қырғыз Республикасына экспорттауды қоспағанда, темекі өнімдерінің экспортталғанына сәйкес кедендік декларацияны тіркеу нөмірі;
5) экспорт (әкету) бойынша шарт (келісімшарт). Жеткізушімен жасалған шарттың (келісім) нөмірі мен күні көрсетіледі.
18. "Темекі өнімдері экспортының көлемі" деген бөлімде:
1) 440.03.001-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталатын (әкетілетін) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
2) 440.03.002-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталатын (әкетілетін) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
3) 440.03.003-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталатын (әкетілетін) сигаралардың саны көрсетіледі;
4) 440.03.004-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталатын (әкетілетін) сигариллалардың саны көрсетіледі;
5) 440.03.005-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталатын (әкетілетін) темекінің саны көрсетіледі.
19. "Экспортқа жеткізудің жалпы құны" деген бөлімде:
1) 440.03.006-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталатын (әкетілетін) фильтрлі сигареталардың жалпы құны көрсетіледі;

2) в строке 440.03.007 указывается общая стоимость экспортируемых (вывозимых) сигарет без фильтра, папирос за пределы территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
3) в строке 440.03.008 указывается общая стоимость экспортируемых (вывозимых) сигар за пределы территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
4) в строке 440.03.009 указывается общая стоимость экспортируемых (вывозимых) сигарилл за пределы территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку;
5) в строке 440.03.010 указывается общая стоимость экспортируемого (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан согласно заключенному договору (контракту) на поставку.
20. В разделе "Количество экспортированных табачных изделий за отчетный период":
1) в строке 440.03.011 указывается общее количество экспортированных (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан за отчетный период (показатель данной строки подлежит расшифровке в форме 440.01);
2) в строке 440.03.011 I указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Российскую Федерацию;
3) в строке 440.03.011 II указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Беларусь;
4) в строке 440.03.011 III указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Армения;
5) в строке 440.03.011 IV указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Кыргызскую Республику;
6) в строке 440.03.011 V указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в третьи страны;
7) в строке 440.03.012 указывается общее количество экспортированных (вывозимых) сигарет без фильтра, папирос за пределы территории Республики Казахстан за отчетный период (показатель данной строки подлежит расшифровке в форме 440.01);
8) в строке 440.03.012 I указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет без фильтра, папирос за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Российскую Федерацию;
9) в строке 440.03.012 II указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарет без фильтра, папирос за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Беларусь;

2) 440.03.007-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталатын (әкетілетін) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың жалпы құны көрсетіледі;
3) 440.03.008-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталатын (әкетілетін) сигаралардың жалпы құны көрсетіледі;
4) 440.03.009-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталатын (әкетілетін) сигариллалардың жалпы құны көрсетіледі;
5) 440.03.010-жолында жеткізуге жасалған шартқа (келісімшартқа) сәйкес Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталатын (әкетілетін) темекінің жалпы құны көрсетіледі.
20. "Есепті кезеңде экспортталған темекі өнімдерінің саны" деген бөлімде:
1) 440.03.011-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталған (әкетілген) фильтрлі сигареталардың жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың көрсеткіші 440.01-нысанда ашып жазылуы тиіс;
2) 440.03.011 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Ресей Федерациясына экспортталған (әкетілген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
3) 440.03.011 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Беларусь Республикасына экспортталған (әкетілген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
4) 440.03.011 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Армения Республикасына экспортталған (әкетілген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
5) 440.03.011 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Қырғыз Республикасына экспортталған (әкетілген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
6) 440.03.011 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс үшінші елдерге экспортталған (әкетілген) фильтрлі сигареталардың саны көрсетіледі;
7) 440.03.012-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталған (әкетілген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың көрсеткіші 440.01-нысанда ашып жазылуы тиіс;
8) 440.03.012 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Ресей Федерациясына экспортталған (әкетілген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;
9) 440.03.012 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Беларусь Республикасына экспортталған (әкетілген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың саны көрсетіледі;

24) в строке 440.03.014 V указывается количество экспортированных (вывозимых) сигарилл за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в третьи страны;
25) в строке 440.03.015 указывается общее количество экспортируемого (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан за отчетный период (показатель данной строки подлежит расшифровке в форме 440.01);
26) в строке 440.03.015 I указывается количество экспортируемого (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Российскую Федерацию;
27) в строке 440.03.015 II указывается количество экспортируемого (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Беларусь;
28) в строке 440.03.015 III указывается количество экспортируемого (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Республику Армения;
29) в строке 440.03.015 IV указывается количество экспортируемого (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в Кыргызскую Республику;
30) в строке 440.03.015 V указывается количество экспортируемого (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан в отчетном периоде в третьи страны.
21. В разделе "Стоимость экспортированных табачных изделий за отчетный период":
1) в строке 440.03.016 указывается стоимость экспортированных (вывозимых) сигарет с фильтром за пределы территории Республики Казахстан за отчетный период;
2) в строке 440.03.017 указывается стоимость экспортированных (вывозимых) сигарет без фильтра, папирос за пределы территории Республики Казахстан за отчетный период;
3) в строке 440.03.018 указывается стоимость экспортированных (вывозимых) сигар за пределы территории Республики Казахстан за отчетный период;
4) в строке 440.03.019 указывается стоимость экспортированных (вывозимых) сигарилл за пределы территории Республики Казахстан за отчетный период;
5) в строке 440.03.020 указывается стоимость экспортированного (вывозимого) табака за пределы территории Республики Казахстан за отчетный период.

24) 440.03.014 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс үшінші елдерге экспортталған (әкетілген) сигариллалардың саны көрсетіледі;
25) 440.03.015-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталған (әкетілген) темекілердің жалпы саны көрсетіледі. Осы жолдың көрсеткіші 440.01-нысанда ашып жазылуы тиіс;
26) 440.03.015 І жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Ресей Федерациясына экспортталған (әкетілген) темекілердің саны көрсетіледі;
27) 440.03.015 II жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Беларусь Республикасына экспортталған (әкетілген) темекілердің саны көрсетіледі;
28) 440.03.015 III жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Армения Республикасына экспортталған (әкетілген) темекілердің саны көрсетіледі;
29) 440.03.015 IV жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс Қырғыз Республикасына экспортталған (әкетілген) темекілердің саны көрсетіледі;
30) 440.03.015 V жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс үшінші елдерге экспортталған (әкетілген) темекілердің саны көрсетіледі.
21. "Есепті кезеңде экспортталған темекі өнімдерінің құны" деген бөлімде:
1) 440.03.016-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталған (әкетілген) фильтрлі сигареталардың құны көрсетіледі;
2) 440.03.017-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталған (әкетілген) фильтрсіз сигареталардың, папиростардың құны көрсетіледі;
3) 440.03.018-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталған (әкетілген) сигаралардың құны көрсетіледі;
4) 440.03.019-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталған (әкетілген) сигариллалардың құны көрсетіледі;
5) 440.03.020-жолында есепті кезеңде Қазақстан Республикасының аумағынан тыс экспортталған (әкетілген) темекінің құны көрсетіледі.