Об утверждении Реестра должностей гражданских служащих подведомственных государственных учреждений Администрации Президента Республики Казахстан
Приказ Начальника Канцелярии Президента Республики Казахстан от 7 октября 2019 года № 19-42-3.3.17. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 октября 2019 года № 19491.
В соответствии с пунктом 5 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года Приказываю:
1. Утвердить прилагаемый Реестр должностей гражданских служащих подведомственных государственных учреждений Администрации Президента Республики Казахстан согласно приложениям 1 – 4 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы начальника Канцелярии Президента Республики Казахстан согласно приложению 5 к настоящему приказу.
3. Сектору финансов и бухгалтерского учета Канцелярии Президента Республики Казахстан обеспечить:
1) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя начальника Канцелярии Президента Республики Казахстан – главного бухгалтера Арпабаева Е.К.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Начальник Канцелярии
Республики Казахстан
Н.Онжанов
"СОГЛАСОВАНО":
Министерство труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
_______________________________________
Приложение 1
к приказу начальника
Канцелярии Президента
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерінің азаматтық қызметшілері лауазымдарының тізілімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесі бастығының 2019 жылғы 7 қазандағы № 19-42-3.3.17 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 21 қазанда № 19491 болып тіркелді.
2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 139-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерінің азаматтық қызметшілері лауазымдарының тізілімі осы бұйрықтың 14-қосымшаларына сәйкес бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесі бастығының кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесінің қаржы және бухгалтерлік есеп секторы:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынға жолдауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесі бастығының орынбасары – бас бухгалтер Е.К.Арпабаевқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Президенті
Кеңсесінің бастығы
Н.Онжанов
"КЕЛІСІЛДІ":
Қазақстан Республикасының Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
_______________________________________
Қазақстан Республикасы
Президенті Кеңсесі бастығының

от 7 октября 2019 года
№ 19-42-3.3.17
РЕЕСТР
должностей гражданских служащих республиканского государственного учреждения "Архив Президента Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Начальника Канцелярии Президента РК от 15.03.2022 № 22-42-3.3.2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Звено
Ступень
Наименование должностей
Блок А (управленческий персонал)
А2
1
Руководитель службы, главный бухгалтер
2
Главный инженер
Блок B (основной персонал)
В1
1
Главный научный сотрудник
2
Ведущий научный сотрудник, главный эксперт
3
Старший научный сотрудник, ведущий эксперт
4
Научный сотрудник, старший эксперт
5
Эксперт
В2
1
Архивист высшего уровня квалификации высшей категории
2
Архивист высшего уровня квалификации первой категории
3
Архивист высшего уровня квалификации второй категории
4
Архивист высшего уровня квалификации без категории
Блок С (административный персонал)
С2
Специалисты высшего уровня квалификации, выполняющие административные функции: инженер, системный администратор, бухгалтер, менеджер по государственным закупкам, юрист, специалист по кадрам, документовед, специалист по связям с общественностью, дизайнер
С3
Специалисты среднего уровня квалификации, выполняющие административные функции: техник, механик
Блок D (вспомогательный персонал)
D
Технические исполнители: дежурный администратор
Приложение 2
к приказу начальника
Канцелярии Президента
Республики Казахстан
от 7 октября 2019 года

2019 жылғы 7 қазандағы
№ 19-42-3.3.17 бұйрығына
1-Қосымша
"Қазақстан Республикасы Президентінің Архиві" республикалық мемлекеттік мекемесінің азаматтық қызметшілері лауазымдарының
ТІЗІЛІМІ
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Президенті Кеңсесінің Бастығының 15.03.2022 № 22-42-3.3.2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Буын
Саты
Лауазымдар атауы
А блогы (басқарушы персонал)
А2
1
Қызмет басшысы, бас бухгалтер
2
Бас инженер
В блогы (негізгі персонал)
В1
1
Бас ғылыми қызметкер
2
Жетекші ғылыми қызметкер, бас сарапшы
3
Аға ғылыми қызметкер, жетекші сарапшы
4
Ғылыми қызметкер, аға сарапшы
5
Сарапшы
В2
1
Біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты архивист
2
Біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты архивист
3
Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты архивист
4
Біліктілігі жоғары деңгейдегі санаты жоқ архивист
С блогы (әкімшілік персонал)
С2
Әкімшілік функцияларды орындайтын, біліктілігі жоғары деңгейдегі мамандар: инженер, жүйелік әкімші, бухгалтер, мемлекеттік сатып алу жөніндегі менеджер, заңгер, кадр бойынша маман, құжат жүргізуші, жұртшылықпен байланыс жөніндегі маман, дизайнер
С3
Әкімшілік функцияларды орындайтын, біліктілігі орташа деңгейдегі мамандар: техник, механик
D блогы (қосалқы персонал)
D
Техникалық орындаушылар: кезекші әкімші
Қазақстан Республикасы
Президенті Кеңсесі бастығының
2019 жылғы 7 қазандағы

№ 19-42-3.3.17
РЕЕСТР
должностей гражданских служащих государственного учреждения "Казахстанский институт стратегических исследований при Президенте Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Начальника Канцелярии Президента РК от 15.03.2022 № 22-42-3.3.2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Звено
Ступень
Наименование должностей
Блок А (управленческий персонал)
А1
1-1
Заместитель руководителя
А2
1
Руководитель представительства, лаборатории, отдела; ученый секретарь; главный бухгалтер
1-1
Заместитель руководителя отдела, заместитель главного бухгалтера
Блок B (основной персонал)
В1
1
Главный научный сотрудник
2
Ведущий научный сотрудник, главный эксперт
3
Старший научный сотрудник, ведущий эксперт
4
Научный сотрудник, старший эксперт, советник
5
Эксперт
В2
1
Специалисты основного персонала высшего уровня квалификации высшей категории: хранитель фондов
2
Специалисты основного персонала высшего уровня квалификации первой категории: хранитель фондов
3
Специалисты основного персонала высшего уровня квалификации второй категории: хранитель фондов
4
Специалисты основного персонала высшего уровня квалификации без категории: хранитель фондов
Блок С (административный персонал)
С2
Специалисты высшего уровня квалификации, выполняющие административные функции: бухгалтер, инженер, менеджер по государственным закупкам, системный администратор, специалист по кадрам, переводчик, дизайнер, юрист
ПРИЛОЖЕНИЕ 3
к приказу начальника
Канцелярии Президента
Республики Казахстан
от 7 октября 2019 года
№ 19-42-3.3.17
РЕЕСТР
должностей гражданских служащих республиканского государственного учреждения
"Қоғамдық келісім" при Президенте Республики Казахстан
Сноска. Приложение 3 исключено приказом Начальника Канцелярии Президента РК от 20.08.2020 № 20-42-3.3.11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к приказу начальника
Канцелярии Президента
Республики Казахстан
от 7 октября 2019 года
№ 19-42-3.3.17
РЕЕСТР
должностей гражданских служащих республиканского государственного учреждения
"Служба центральных коммуникаций" при Президенте Республики Казахстан
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Начальника Канцелярии Президента РК от 13.02.2023 № 23-42-3.3.1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Звено
Ступень
Наименование должностей
Блок А (управленческий персонал)
А1
1-1
Заместитель руководителя
А2
1
Руководитель службы, главный бухгалтер
1-1
Заместитель руководителя службы, заместитель главного бухгалтера, главный экономист
Блок B (основной персонал)
В1
2
Главный эксперт
3
Ведущий эксперт
4
Советник
Блок С (административный персонал)
С2
Специалисты высшего уровня квалификации, выполняющие административные функции: специалист по кадрам, юрист, экономист, менеджер по государственным закупкам, бухгалтер, документовед
ПРИЛОЖЕНИЕ 5
к приказу начальника
Канцелярии Президента
Республики Казахстан

№ 19-42-3.3.17 бұйрығына
2-Қосымша
"Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Қазақстанның стратегиялық зерттеулер институты" мемлекеттік мекемесінің азаматтық қызметшілері лауазымдарының
ТІЗІЛІМІ
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Президенті Кеңсесінің Бастығының 15.03.2022 № 22-42-3.3.2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Буын
Саты
Лауазымдар атауы
А блогы (басқарушы персонал)
А1
1-1
Басшының орынбасары
А2
1
Өкілдік, зертхана, бөлім басшысы; ғалым хатшы; бас бухгалтер
1-1
Бөлім басшысының орынбасары, бас бухгалтердің орынбасары
В блогы (негізгі персонал)
В1
1
Бас ғылыми қызметкер
2
Жетекші ғылыми қызметкер, бас сарапшы
3
Аға ғылыми қызметкер, жетекші сарапшы
4
Ғылыми қызметкер, аға сарапшы, кеңесші
5
Сарапшы
В2
1
Біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты негізгі персонал мамандары: қорларды сақтаушы
2
Біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты негізгі персонал мамандары: қорларды сақтаушы
3
Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты негізгі персонал мамандары: қорларды сақтаушы
4
Біліктілігі жоғары деңгейдегі санаты жоқ негізгі персонал мамандары: қорларды сақтаушы
С блогы (әкімшілік персонал)
С2
Әкімшілік функцияларды орындайтын, біліктілігі жоғары деңгейдегі мамандар: бухгалтер, инженер, мемлекеттік сатып алу жөніндегі менеджер, жүйелік әкімші, кадр бойынша маман, аудармашы, дизайнер, заңгер
Қазақстан Республикасы
Президенті Кеңсесі бастығының
2019 жылғы 7 қазандағы
№ 19-42-3.3.17 бұйрығына
3-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Қоғамдық келісім"
республикалық мемлекеттік мекемесінің азаматтық қызметшілері лауазымдарының
ТІЗІЛІМІ
Ескерту. 3-қосымша алып тасталды – ҚР Президенті Кеңсесі бастығының 20.08.2020 № 20-42-3.3.11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Президенті Кеңсесі бастығының
2019 жылғы 7 қазандағы
№ 19-42-3.3.17 бұйрығына
4-Қосымша
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Орталық коммуникациялар қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесінің азаматтық қызметшілері лауазымдарының ТІЗІЛІМІ
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Президенті Кеңсесінің Бастығының 13.02.2023 № 23-42-3.3.1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Буын
Саты
Лауазымдар атауы
А блогы (басқарушы персонал)
А1
1-1
Басшының орынбасары
А2
1
Қызмет басшысы, бас бухгалтер
1-1
Қызмет басшысының орынбасары, бас бухгалтердің орынбасары, бас экономист
В блогы (негізгі персонал)
В1
2
Бас сарапшы
3
Жетекші сарапшы
4
Кеңесші
С блогы (әкімшілік персонал)
С2
Әкімшілік функцияларды орындайтын, біліктілігі жоғары деңгейдегі мамандар: кадр бойынша маман, заңгер, экономист, мемлекеттік сатып алу жөніндегі менеджер, бухгалтер, құжат жүргізуші
Қазақстан Республикасы
Президенті Кеңсесі бастығының

от 7 октября 2019 года
№ 19-42-3.3.17
Перечень утративших силу приказов начальника Канцелярии Президента Республики Казахстан
1. Приказ начальника Канцелярии Президента Республики Казахстан от 7 декабря 2016 года № 42-3.3.12 "Об утверждении Реестра должностей гражданских служащих подведомственных государственных учреждений Администрации Президента Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14503, опубликован в газете "Казахстанская правда" 22 декабря 2016 года, № 246 (28372).
2. Приказ начальника Канцелярии Президента Республики Казахстан от 9 февраля 2018 года № 18-42-3.3.4 "О внесении изменений в приказ начальника Канцелярии Президента Республики Казахстан от 7 декабря 2016 года № 42-3.3.12 "Об утверждении Реестра должностей гражданских служащих подведомственных государственных учреждений Администрации Президента Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16453, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, 13 марта 2018 года).
3. Приказ начальника Канцелярии Президента Республики Казахстан от 11 февраля 2019 года № 19-42-3.3.6 "О внесении изменения в приказ начальника Канцелярии Президента Республики Казахстан от 7 декабря 2016 года № 42-3.3.12 "Об утверждении Реестра должностей гражданских служащих подведомственных государственных учреждений Администрации Президента Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18350, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, 7 марта 2019 года).

2019 жылғы 7 қазандағы
№ 19-42-3.3.17 бұйрығына
5-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесі бастығының күші жойылған бұйрықтарының тізбесі
1. "Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерінің азаматтық қызметшілері лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесі бастығының 2016 жылғы 7 желтоқсандағы № 42-3.3.12 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14503 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2016 жылғы 22 желтоқсанда № 246 (28372) жарияланған).
2. "Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерінің азаматтық қызметшілері лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесі бастығының 2016 жылғы 7 желтоқсандағы № 42-3.3.12 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесі бастығының 2018 жылғы 9 ақпандағы № 18-42-3.3.4 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16453 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкіде 2018 жылғы 13 наурызда жарияланған).
3. "Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерінің азаматтық қызметшілері лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесі бастығының 2016 жылғы 7 желтоқсандағы № 42-3.3.12 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесі бастығының 2019 жылғы 11 ақпандағы № 19-42-3.3.6 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18350 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкіде 2019 жылғы 7 наурызда жарияланған).