Об утверждении норм снабжения мебелью и казарменным инвентарем Вооруженных Сил Республики Казахстан
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 25 октября 2019 года № 855. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 октября 2019 года № 19533.
На основании подпункта 22) пункта 2 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 7 января 2005 года "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые нормы снабжения мебелью и казарменным инвентарем Вооруженных Сил Республики Казахстан.
2. Главному управлению расквартирования войск Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны Н. Ермекбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"___"______________2019 года
Утверждены
приказом Министра обороны
Республики Казахстан
от 25 октября 2019 года № 855
Нормы снабжения мебелью и казарменным инвентарем Вооруженных Сил Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін жиһазбен және казармалық мүкәммалмен жабдықтау нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2019 жылғы 25 қазандағы № 855 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 30 қазанда № 19533 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштері туралы" 2005 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабы 2-тармағының 22) тармақшасы негізінде БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін жиһазбен және казармалық мүкәммалмен жабдықтау нормалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Әскерлерді пәтерлерге орналастыру бас басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қорғаныс министрі Н. Ермекбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
2019 жылғы "___"_________
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2019 жылғы 25 қазандағы
№ 855 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін жиһазбен және казармалық мүкәммалмен жабдықтау нормалары

**** - шкаф для хранения имущества. Тип 1 (предназначен для хранения постельных принадлежностей и нательного белья), шкаф для хранения имущества. Тип 2 (предназначен для хранения верхней одежды и головных уборов);
Мебель – кровати, столы, стулья, тумбы, шкафы, вешалки напольные, вешалки настенные, кресла, полки, тумбочки;
Казарменный инвентарь - пирамиды для хранения оружия, шкафы для хранения пистолетов, столы для чистки оружия, полки для бритья, умывальники переносные, зеркала, сейфы, шкафы и шкатулки металлические, подставки разные.
Для приема пополнения, обеспечения сборов военнообязанных запаса, студентов гражданских учебных заведений, привлекаемых на учебные сборы, полевые мероприятия, воинским частям по согласованию с довольствующими органами допускается иметь запас казарменной мебели второй, третьей категории (кровати, тумбочки, табуреты) сверх положенной по нормам (в размере до 50% от существующей штатной численности военнослужащих срочной службы).
Общевойсковые и иные объекты (помещения), учебные классы, лаборатории, не вошедшие в нормы снабжения мебелью и казарменным инвентарем, обеспечиваются мебелью применительно к аналогичным объектам (помещениям), указанным в настоящих нормах.
Помещения укомплектовываются столами компьютерными и мебелью для организационной техники, согласно имеющейся в наличии организационной техники.
При установке шкафа для одежды, шкафа канцелярского и шкафа для одежды индивидуального допускается устанавливать сверху антресоль.
Шкафы ячеечные бывают – 2, 3, 4, 5 ячеечные, количество ячеек определяется в зависимости от потребности.

**** - мүлік сақтауға арналған шкаф. 1-типтегі (төсек орын керек-жарақтары мен іш киім сақтауға арналған), мүлік сақтауға арналған шкаф. 2-типтегі (сыртқы киім мен бас киімді сақтауға арналған);
Жиһаз - кереуеттер, үстелдер, орындықтар, тумбалар, шкафтар, еденге қойылатын ілгіштер, креслолар, сөрелер, тумбалар;
Казармалық керек-жарақ - қаруды сақтауға арналған пирамидалар, пистолеттерді сақтауға арналған шкафтар, қаруды тазалауға арналған үстелдер, қырынуға арналған сөрелер, тасымалданатын қолжуғыштар, айналар, сейфтер, металл шкафтар мен шкатулкалар, әртүрлі тұғырлар.
Буынды қабылдау, оқу-жаттығу жиындарына, далалық іс-шараларға тартылатын запастағы әскери міндеттілердің, азаматтық оқу орындары студенттерінің жиындарын қамтамасыз ету үшін әскери бөлімдерге жабдықталым органдарымен келісу бойынша нормалар бойынша тиесіліден астам екінші, үшінші санаттағы казармалық жиһаз (кереуеттер, тумбалар, табуреттер) қорын ұстауға рұқсат етіледі (мерзімді қызмет әскери қызметшілерінің бар штат санынан 50%-ке дейінгі мөлшерде).
Жиһазбен және казармалық керек-жарақпен жабдықтау нормаларына енгізілмеген жалпыәскери және өзге де объектілер (үй-жайлар), оқу сыныптары, зертханалар жиһазбен осы нормаларда көрсетілген ұқсас объектілерге (үй-жайларға) сәйкес қамтамасыз етіледі.
Қолда бар ұйымдастыру техникасына сәйкес үй-жайлар ұйымдастыру техникасына арналған компьютер үстелдерімен және жиһазбен жабдықталады.
Киімге арналған шкафты, кеңсе шкафын және киімге арналған жеке шкафты орналастырған кезде үстіне антресоль орнатуға жол беріледі.
Ұяшықты шкафтар - 2, 3, 4, 5 ұяшықты болып бөлінеді, ұяшықтар саны қажеттілікке байланысты айқындалады.