О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 387 "Об утверждении Правил формирования и ведения Государственного энергетического реестра"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 22 ноября 2019 года № 873. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 ноября 2019 года № 19661
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 387 "Об утверждении Правил формирования и ведения Государственного энергетического реестра" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11728, опубликован 5 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах формирования и ведения Государственного энергетического реестра, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Для формирования ГЭР местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы ежегодно в срок до пятого ноября направляют Национальному институту развития в области энергосбережения и повышения энергоэффективности информацию о субъектах ГЭР.";
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) на основании информации, представленной местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы, формирует перечень субъектов ГЭР (далее - Перечень);";
пункты 5 и 5-1 изложить в следующей редакции:
"5. Субъекты ГЭР, за исключением государственных учреждений, ежегодно в срок до первого апреля представляют Национальному институту развития в области энергосбережения и повышения энергоэффективности информацию за отчетный период по формам согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
5-1. Субъекты ГЭР, являющиеся государственными учреждениями, ежегодно в срок до первого апреля представляют Национальному институту развития в области энергосбережения и повышения энергоэффективности информацию за отчетный период по формам согласно приложению 1-1 к настоящим Правилам.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Информация, указанная в пунктах 5 и 5-1 настоящих Правил, представляется на государственном или русском языках на бумажном и электронном носителях (PDF и Excel).";
приложения 1 и 1-1 изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.

"Мемлекеттік энергетикалық тізілімді қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 387 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 22 қарашадағы № 873 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 29 қарашада № 19661 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік энергетикалық тізілімді қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 387 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11728 болып тіркелген, 2015 жылғы 5 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік энергетикалық тізілімді қалыптастыру және жүргізу қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. МЭТ-ті қалыптастыру үшін облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары жыл сайын бесінші қарашаға дейінгі мерзімде МЭТ субъектілері туралы ақпаратты Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы ұлттық даму институтына жібереді.";
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары ұсынған ақпарат негізінде МЭТ субъектілерінің тізбесін (бұдан әрі - Тізбе) қалыптастырады;";
5 және 5-1-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Мемлекеттік мекемелерді қоспағанда, МЭТ субъектілері жыл сайын бірінші сәуірге дейінгі мерзімде Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы ұлттық даму институтына есепті кезең ішінде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысандар бойынша ақпаратты ұсынады.
5-1. Мемлекеттік мекемелер болып табылатын МЭТ субъектілері жыл сайын бірінші сәуірге дейінгі мерзімде Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы ұлттық даму институтына есепті кезеңге осы Қағидаларға 1-1-қосымшаға сәйкес нысандар бойынша ақпаратты ұсынады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Осы Қағидалардың 5 және 5-1-тармақтарында көрсетілген ақпарат мемлекеттік немесе орыс тілдерінде қағаз және электрондық тасығыштарда (PDF және Excel) ұсынылады.";
1 және 1-1-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр Б. Атамкулов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра
индустрии и инфраструктурного
развития Республики Казахстан
от 22 ноября 2019 года № 873
Приложение 1
к Правилам формирования
и ведения Государственного
энергетического реестра
Форма 1
Информация о наименовании, адресе и основных видах деятельности субъектов Государственного энергетического реестра
№ п/п
Полное наименование субъекта Государственного энергетического реестра
Юридический адрес субъекта Государственного энергетического реестра
Учреждение квазигосударственного сектора (Да/Нет)
Основные виды деятельности субъекта Государственного энергетического реестра *
1
2
3
4
1
* Примечание:
1) в случае, если субъект Государственного энергетического реестра осуществляет несколько видов деятельности, указать все виды деятельности;
2) виды деятельности субъекта Государственного энергетического реестра указывать в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности.
Место печати
(за исключением лиц,
являющихся субъектами
частного предпринимательства)
Полностью фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, телефон и подпись ответственного лица:
Полностью фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись руководителя субъекта Государственного энергетического реестра:
Форма 2
Информация об объемах добычи, производства, потребления, передаче и потерях энергетических ресурсов и воды в натуральном и денежном выражении
За отчетный период 20___год
Форма, размещена на официальном сайте Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
Непредставление информации согласно пункту 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об энергосбережении и повышения энергоэффективности" в установленный срок является административным правонарушением, предусмотренным статьей 292 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" и влечет штраф на субъектов малого предпринимательства - в размере десяти, на субъектов среднего предпринимательства – в размере двадцати, на субъектов крупного предпринимательства – в размере двухсот месячных расчетных показателей.
Индекс: 2 – ОДПП *
Периодичность – ежегодно
Срок предоставления: до 1 апреля
Круг лиц представляющих информацию: индивидуальные предприниматели и юридические лица, потребляющие энергетические ресурсы в объеме, эквивалентном тысяче пятистам и более тонн условного топлива в год, а также субъекты квазигосударственного сектора и естественных монополий, потребляющие энергетические ресурсы в объеме, эквивалентном ста и более тонн условного топлива в год.
Куда представляется форма: в Национальный институт развития в области энергосбережения и повышения энергоэффективности.
* ОДПП – объем добычи, производства, потребления, передачи.

2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
министр Б. Атамкулов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2019 жылғы 22 қарашадағы
№ 873 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік энергетикалық
тізілімді калыптастыру және
жүргізу қағидаларына
1-қосымша
1-нысан
Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілерінің атауы, мекенжайы және олардың қызметінің негізгі түрлері туралы ақпарат
Р/с №
Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісінің толық атауы
Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісінің заңды мекенжайы
Квазимемлекеттік сектор мекемесі (Иә/Жоқ)
Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъктісінің негізгі қызмет түрлері*
1
2
3
4
1
* Ескертпе:
1) егер Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісі бірнеше қызмет түрін жүзеге асырған жағдайда барлық қызмет түрін көрсету;
2) мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісінің қызмет түрлерін экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеушіне сәйкес көрсету керек.
Мөр орны (жеке кәсіпкерлер
болып табылатын тұлғалардан
қоспағанда)
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) толық жазу, лауазымы, телефоны және жауапты адамның қолы:
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) толық жазу және Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісі басшысының қолы:
2-нысан
Заттай және ақшалай мәндегі энергетикалық ресурстар мен суды өндіру, шығару, тұтыну, беру және ысырабының көлемдері туралы ақпарат
20___жылғы есепті кезең
Нысан Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министірлігінің ресми сайтында орналастырылған.
"Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 9-бабының 1-тармағына сәйкес ақпаратты белгіленген мерзімде ұсынбау "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 292–бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және шағын кәсіпкерлік субъектілеріне – он, орта кәсіпкерлік субъектілеріне - жиырма, ірі кәсіпкерлік субъектілеріне - екі жүз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға алып келеді.
Индекс: 2 – ӨШТБК *
Кезеңділігі – жыл сайын
Ұсыну мерзімі: 1 сәуірге дейін
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: энергетикалық ресурстарды жылына шартты отынның бір мың бес жүз және одан да көп тоннаға барабар көлемінде тұтынатын дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар, сондай-ақ энергетикалық ресурстарды жылына шартты отынның бiр жүз мен одан да көп тоннаға барабар көлемiнде тұтынатын квазимемлекеттік сектор және табиғи монополиялар субъектілері.
Нысан қайда ұсынылады: Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы ұлттық даму институтына.
* ӨШТБК - өндіру, шығару, тұтыну, беру көлемі

Раздел 1. Укажите информацию об объемах добычи, производства, потребления, передаче и потерях энергетических ресурсов
№ п/п
Наименования энергетических ресурсов
Единица измерения
Объем добытых/
произведенных топливно-энергетических ресурсов
Потребление энергоресурсов, полученные не из собственных источников
в том числе:
Потребление энергетических ресурсов, полученных из собственных источников
Энергетические ресурсы, переданные (реализованные) другим юридическим и физическим лицам

1-бөлім. Энергетикалық ресурстарды өндіру, шығару, тұтыну, беру және жоғалту көлемдері туралы ақпаратты көрсетіңіз.
Р/с №
Энергетикалық ресурстардың атауы
Өлшем бірлігі
Өндірілген/шығарыл ған отын-энергетика ресурсы көлемі
Меншікті емес көздерден алынған энергетикалық ресурстарды тұтыну
оның ішінде:
Меншікті көздерден алынған энергетикалық ресурстарды тұтыну
Басқа заңды тұлғаларға және жеке тұлғаларға берілген (өткізілген) энергетикалық ресурстар

Раздел 2. Укажите количество потребляемой воды и потери
№ п/п
Вид
Единица измерения
Потребление воды
Потери воды при транспортировке
1
2
3
4
1
Вода холодная
кубический метр
тенге (с учетом налога на добавленную стоимость)
2
Вода горячая
кубический метр
тенге (с учетом налога на добавленную стоимость)
3
Вода техническая
кубический метр
тенге (с учетом налога на добавленную стоимость)
Наименование ______________________ Адрес___________________________
___________________________________ ________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Ответственное лицо ______________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
____________________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Информация об объемах добычи, производства, потребления, передаче и потерях энергетических ресурсов и воды в натуральном и денежном выражении за _____ календарный год (индекс 2 – ОДПП *, периодичность ежегодная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единый порядок по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация об объемах добычи, производства, потребления, передаче и потерях энергетических ресурсов и воды в натуральном и денежном выражении за _____ календарный год" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 4) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 января 2012 года "Об энергосбережении и повышении энергоэффективности".
3. Заполненная форма представляется ежегодно субъектами Государственного энергетического реестра по состоянию на конец отчетного периода на бумажном и электронном носителях. Данные в форме заполняются в единицах измерения.
4. Форму подписывает первый руководитель или лица, уполномоченные на подписание отчета, и ответственное лицо.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
1. в разделе 1 укажите следующие данные:
1) в столбце "3" укажите количество добытых и произведенных энергетических ресурсов.
2) в столбце "4а" укажите количество потребленных энергоресурсов, полученных не из собственных источников.
3) в столбце "4б" укажите количество энергетических ресурсов, которые были потеряны при транспортировке топливно-энергетических ресурсов.

2-бөлім. Тұтынылатын су мен ысырап мөлшерін көрсетіңіз.
Р/с №
Түрі
Өлшем бірлігі
Суды тұтыну
Тасымалдау кезіндегі судың ысырабы
1
2
3
4
1
Суық су
текше метр
теңге (қосымша құн салығын ескере отырып)
2
Ыстық су
текше метр
теңге (қосымша құн салығын ескере отырып)
3
Техникалық су
текше метр
теңге (қосымша құн салығын ескере отырып)
Атауы _________________________ Мекенжайы _____________________________
______________________________ ________________________________________
Телефоны _________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы_______________________________________
Жауапты адам ___________________________________________       ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)                         қолы
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті адам _____________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)            қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме ______ күнтізбелік жыл үшін заттай және ақшалай мәндегі энергетикалық ресурстар мен суды өндіру, шығару, тұтыну, беру және ысырабының көлемдері туралы ақпарат (2-индекс – ӨШТБК *, кезеңділігі жылдық) 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "______ күнтізбелік жыл үшін заттай және ақшалай мәндегі энергетикалық ресурстар мен суды өндіру, шығару, тұтыну, беру және ысырабының көлемдері туралы ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай тәртіпті айқындайды.
2. Нысан "Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы" 2012 жылғы 13 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Толтырылған нысан Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілері жыл сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша қағаз немесе электрондық тасығыштарда ұсынады. Нысандағы деректер өлшем бірліктерінде толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және жауапты адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1. 1-бөлімде келесі деректерді көрсетіңіз:
1) "3" бағанында өндірілген және шығарылған энергетикалық ресурстардың санын көрсетіңіз.
2) "4а" бағанасында меншікті емес көздерден алынған, тұтынылған энергия ресурстарының санын көрсетіңіз.
3) "4б" бағанасында отын-энергетика ресурстарын тасымалдау кезінде ысырап болған энергетикалық ресурстардың санын көрсетіңіз.

4) в случае, если субъект Государственного энергетического реестра оказывает другим юридическим лицам услуги по транспортировке энергоресурсов, то в столбце "4б", также указываются все потери энергоресурсов, возникающие при оказании этих услуг по транспортировке (значения столбца "4б" являются составной частью значений столбца "4а").
5) в столбцах "4а", "4б" и "5" не указывается та часть (доля) энергоресурсов, которая поступает в качества сырья для переработки на нефте-, газо- и углеперерабатывающие заводы и так далее.
6) в столбце "5" заполняется предприятиями, в составе которых имеются установки генерирующие электрическую энергию из возобновляемых источников энергии.
7) в столбце "6" укажите количество энергоресурсов, переданных другим юридическим и физическим лицам. В данном случае под энергоресурсами предусматриваются электро - и теплоэнергия, которая была произведена самим субъектом ГЭР, за исключением возобновляемых источников энергии.
8) в столбце "7" укажите количество денежных средств расходы, которых осуществлялись на приобретение энергоресурсов, в тысячах тенге.
9) в столбце "8", в случае использования нескольких видов одного энергоресурса, также указать количество. Гидроэлектростанций - в случае, если в составе субъекта Государственного энергетического реестра имеется гидроэлектростанция, в данной ячейке указывается электроэнергия, затраченная на собственные нужды гидроэлектростанций.
10) в столбце "8", в случае потребления бензина моторного, дизельного топлива, укажите марку.
11) в столбце "8", в случае потребления угля каменного, лигнита укажите месторождение.
12) в случае, если субъект Государственного энергетического реестра потребляет шлам, необходимо заполнять данный ресурс в строку "Топливо печное бытовое".
13) в случае, если учҰт газа сжиженного (пропан и бутан) ведҰтся в литрах, коэффициент перевода в тонны условного топлива 0,000528.
14) информацию в столбцах "3", "4", "5" и "6" заполнять в натуральных величинах.
15) в столбце "7" заполнять в денежном выражении, мера измерения – тенге.
2. в разделе 2 укажите следующие данные:
1) в случае отсутствия приборов учета воды в соответствующей графе прописать "учет не ведется".
2) в столбце "3" указывается потребленный объем воды в натуральном выражении и его эквивалент в денежном выражении.
3) в столбце "4" заполняется только компаниями, осуществляющими транспортировку воды.
* ОДПП – объем добычи, производства, потребления, передачи.
Форма 3
Информация о результатах исполнения плана мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности, разрабатываемого субъектом Государственного энергетического реестра по итогам энергоаудита
За отчетный период 20___год
Форма, размещена на официальном сайте Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.

4) егер мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісі басқа заңды тұлғаларға энергия ресурстарын тасымалдау жөнінде қызметтер көрсетсе, онда "4б" бағанасында сондай-ақ осы тасымалдау жөніндегі қызметтерді көрсету кезінде туындайтын энергия ресурстарының бүкіл ысырабы көрсетіледі ("4б" бағанның мәні "4а" бағанның құрамдас бөлігі болып табылады).
5) мұнай, газ және көмір өндіруші зауыттарға қайта өндеуге арналған шикізат ретінде келіп түсетін энергия ресурстарының бөлігі (үлесі) "4а", "4б" және "5" бағаналарда көрсетілмейді.
6) "5" бағанында құрамында жаңартылатын энергия көздерінен электр энергиясын генерациялайтын қондырғылары бар кәсіпорындар толтырады.
7) "6" бағанында басқа заңды және жеке тұлғаларға берілген энергия ресурстарының санын көрсетіңіз. Бұл жағдайда, энергия ресурстарда жаңартылған энергия көздерін қоспағанда, МЭТ субъектілерінің өзі жүргізген электр және жылу энергиясы көзделеді.
8) "7" бағанасында энергия ресурстарын сатып алу шығындары жүзеге асырылған ақша қаражатының шығыстары санын көрсетіңіз, мың теңгемен.
9) бір энергия ресурсының бірнеше түрі қолданылатын жағдайда, "8" бағанада, сондай-ақ санын көрсету қажет. Гидро-электр станциясы - егер Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісінің құрамында болатын болса, аталған ұяшықта гидро-электро станцияның өз мұқтажына тұтынылған электр энергиясы көрсетеледі.
10) "8" бағанында моторлы, дизель отынын тұтынылған жағдайда, маркасын көрсетіңіз.
11) "8" бағанында тас көмірі, лигниті тұтынылған жағдайда кен орнын көрсетіңіз.
12) егер Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісі шламды тұтынған жағдайда, осы ресурсты "Жағатын тұрмыстық мазут" жолында толтыру қажет.
13) егер сұйытылған газды (пропан және бутан) есепке алу литрмен жүргізілген жағдайда, шартты отынның тоннасына ауыстыру коэффициенті 0,000528.
14) бағандардағы ақпарат "3", "4", "5", "6" табиғи шамада толтырыңыз.
15) "7" бағанасында ақша түрінде толтыру қажет, өлшемі – теңге.
2. 2-бөлімде келесі деректерді көрсетіңіз:
1) суды есепке алу аспаптары болмаған жағдайда тиісті бағанда "есепке алу жүргізілмейді" деп жазылады.
2) "3" бағанында заттай көріністегі тұтынылған су көлемі және ақшалай көріністегі баламасы көрсетіледі.
3) "4" бағанында су тасымалдауды жүзеге асыратын компаниялар ғана толтырады.
* ӨШТБК - өндіру, шығару, тұтыну көлемі
3-нысан
Энергия аудитінің қорытындысы бойынша Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілері әзірлейтін энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының орындалу нәтижелері туралы ақпарат
20___жылғы есепті кезең
Нысан Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министірлігінің ресми сайтында орналастырылған.

Непредставление информации согласно пункту 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об энергосбережении и повышения энергоэффективности" в установленный срок является административным правонарушением, предусмотренным статьей 292 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" и влечет штраф на субъектов малого предпринимательства - в размере десяти, на субъектов среднего предпринимательства – в размере двадцати, на субъектов крупного предпринимательства – в размере двухсот месячных расчетных показателей.
Индекс: 3 – МПЭ *
Периодичность – ежегодно
Срок предоставления: до 1 апреля
Круг лиц представляющих информацию: индивидуальные предприниматели и юридические лица, потребляющие энергетические ресурсы в объеме, эквивалентном тысяче пятистам и более тонн условного топлива в год, а также субъекты квазигосударственного сектора и естественных монополий, потребляющие энергетические ресурсы в объеме, эквивалентном ста и более тонн условного топлива в год.
Куда представляется форма: в Национальный институт развития в области энергосбережения и повышения энергоэффективности
* МПЭ – мероприятия по энергосбережению
Укажите мероприятия по энергосбережению и повышению энергоэффективности
Наличие заключения энергоаудита
Да
Внедрена ли система энергоменеджмента
Да
Нет
Нет
№ п/п
Наименование
мероприятия
Срок реализации
Фактические инвестиции за отчетный период (с учетом налога на добавленную стоимость), тыс. тенге
Фактический эффект экономии от реализации мероприятий за отчетный период
месяц
год
Наименование энергетического ресурса
в натуральном выражении
в денежном выражении
(с учетом налога на добавленную стоимость),
тыс. тенге
1
2
3
4
5
6
1
2
Наименование ________________ Адрес ___________________________________
______________________________ ________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Ответственное лицо ___________________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
______________________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Информация о результатах исполнения плана мероприятий по энергосбережению и
повышению энергоэффективности, разрабатываемого субъектом Государственного
энергетического реестра по итогам энергоаудита (индекс 3 – МПЭ *, периодичность
ежегодная)

"Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 9-бабының 1-тармағына сәйкес ақпаратты белгіленген мерзімде ұсынбау "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 292–бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және шағын кәсіпкерлік субъектілеріне – он, орта кәсіпкерлік субъектілеріне - жиырма, ірі кәсіпкерлік субъектілеріне - екі жүз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға алып келеді.
Индекс: 3 – ЭҮІ *
Кезеңділігі – жыл сайын
Ұсыну мерзімі: 1 сәуірге дейін
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: энергетикалық ресурстарды жылына шартты отынның бір мың бес жүз және одан да көп тоннаға барабар көлемінде тұтынатын дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар, сондай-ақ энергетикалық ресурстарды жылына шартты отынның бiр жүз және одан да көп тоннаға барабар көлемiнде тұтынатын квазимемлекеттік сектор және табиғи монополиялар субъектілері.
Нысан қайда ұсынылады: Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы ұлттық даму институтына.
* ЭҮІ - энергия үнемдеу іс-шаралары
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шараларды көрсетіңіз
Энергия аудит қорытындысы болған жағдайда
Иә
Энергия менеджменті жүйесі енгізілген жағдайда
Иә
Жоқ
Жоқ
Р/с №
Іс-шараның атауы
Іске асыру мерзімі
Есепті кезең ішіндегі нақты инвестициялар (қосымша құн салығын ескере отырып), мың.теңге
Есепті кезеңдегі іс-шараларды жүзеге асырудан алынатын үнемдеудің нақты тиімділігі
айы
жылы
Энергетикалық ресурстың атауы
Заттай түрде
ақшалай түрде (қосымша құн салығын ескере отырып), мың. теңге
1
2
3
4
5
6
1
2
Атауы ________________________ Мекенжайы _____________________________
______________________________ ________________________________________
Телефоны _________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы_______________________________________
Жауапты адам _____________________________             ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті адам _________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Энергия аудитінің қорытындысы бойынша Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілері әзірлейтін энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының орындалу нәтижелері туралы ақпарат (3-индекс - ЭҮІ *, кезеңділігі жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единый порядок по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация о результатах исполнения плана мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности, разрабатываемого субъектом Государственного энергетического реестра по итогам энергоаудита" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 4) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 января 2012 года "Об энергосбережении и повышении энергоэффективности".
3. Форма представляется ежегодно субъектами Государственного энергетического реестра в срок до 1 апреля по состоянию на конец отчетного периода на бумажном и электронном носителях. Данные в форме заполняются в единицах измерения.
4. Форму подписывает первый руководитель или лица, уполномоченные на подписание отчета, и ответственное лицо.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
1. при отсутствии заключения энергоаудита, форма не заполняется, при соответствующей отметке в графе.
2. при наличии заключения энергоаудита, необходимо приложить его копию к форме (если ранее не представлялось).
3. при наличии утвержденного плана мероприятий, разработанного по итогам энергоаудита, необходимо приложить его копию к форме.
4. при наличии сертификата соответствия международному стандарту ISO 50001, необходимо приложить его копию к форме.
5. в столбце "1" укажите название мероприятия проведенного в целях энергосбережения и повышения энергоэффективности.
6. в столбце "2" укажите месяц и год внедрения мероприятия.
7. в столбце "3" укажите фактические инвестиции на реализацию мероприятий с учетом налога на добавленную стоимость в тысячах тенге.
8. в столбце "4" укажите наименование энергетического ресурса сэкономленного от внедрения мероприятия.
9. в столбце "5" укажите количество сэкономленных энергетических ресурсов от внедрения мероприятия в натуральном выражении.
10. в столбце "6" укажите фактическую экономию денежных средств в тысячах тенге.
11. при необходимости добавить строки.
* МПЭ – мероприятия по энергосбережению
Форма 4
Информация о фактическом энергопотреблении на единицу продукции и (или) расход энергетических ресурсов на отопление на единицу площади зданий, строений, сооружений
За отчетный период 20___год
Форма, размещена на официальном сайте Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Энергия аудитінің қорытындысы бойынша Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілері әзірлейтін энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының орындалу нәтижелері туралы ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай тәртіпті айқындайды.
2. Нысан "Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы" 2012 жылғы 13 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Толтырылған нысан Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілері жыл сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша қағаз немесе электрондық тасығыштарда ұсынады. Нысандағы деректер өлшем бірліктерінде толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және жауапты адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1. энергия аудитінің қорытындысы болмаған жағдайда, бағанда тиісті белгі болған кезде нысан толтырылмайды.
2. энергия аудитінің қорытындысы болған жағдайда, оның көшірмесін нысанға қоса беру қажет. (егер бұрын ұсынылмаса)
3. энергия аудитінің қорытындысы бойынша әзірленген іс-шаралардың бекітілген жоспары болған жағдайда, оның көшірмесін нысанға қоса беру қажет.
4. ISO 50001 халықаралық стандартына сәйкестік сертификаты болған жағдайда, оның көшірмесін нысанға қоса беру қажет.
5. "1" бағанында энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру мақсатында өткізілген іс-шараның атауын көрсетіңіз.
6. "2" бағанында іс-шараны енгізген айды және жылды көрсетіңіз.
7. "3" бағанында қосылған құн салығын есепке ала отырып, іс-шараларды іске асыруға арналған нақты инвестицияларды мың теңгемен көрсетіңіз.
8. "4" бағанында іс-шараны енгізуден үнемделген энергетикалық ресурстың атауын көрсетіңіз.
9. "5" бағанында іс-шараны енгізуден үнемделген энергетикалық ресурстардың санын заттай мәнде көрсетіңіз.
10. "6" бағанында мың теңгемен ақша қаражатының нақты үнемделуін көрсетіңіз.
11. қажет болған жағдайда жолдар қосылады.
* ЭҮІ - энергия үнемдеу іс-шаралары
4-нысан
Өнім бірлігіне шаққанда нақты энергия тұтыну және (немесе) үйлер, құрылыстар, ғимараттар ауданының бірлігіне шаққанда жылытуға жұмсалған энергетикалық ресурстардың шығысы туралы ақпарат
20___жылғы есепті кезең
Нысан Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министірлігінің ресми сайтында орналастырылған.

Непредставление информации согласно пункту 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об энергосбережении и повышения энергоэффективности" в установленный срок является административным правонарушением, предусмотренным статьей 292 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" и влечет штраф на субъектов малого предпринимательства - в размере десяти, на субъектов среднего предпринимательства – в размере двадцати, на субъектов крупного предпринимательства – в размере двухсот месячных расчетных показателей.
Индекс: 4 – ФЭЕП *
Периодичность – ежегодно
Срок предоставления: до 1 апреля
Круг лиц представляющих информацию: Индивидуальные предприниматели и юридические лица, потребляющие энергетические ресурсы в объеме, эквивалентном тысяче пятистам и более тонн условного топлива в год, а также субъекты квазигосударственного сектора и естественных монополий, потребляющие энергетические ресурсы в объеме, эквивалентном ста и более тонн условного топлива в год.
Куда представляется форма: в Национальный институт развития в области энергосбережения и повышения энергоэффективности.
* ФЭЕП – Фактическое энергопотребление на единицу продукция
Укажите расчет показателя энергоэффективности и значение
№ п/п
Наименование показателя энергоэффективности
Регламентированные нормативные показатели на единицу продукции
Единица измерения используемых коэффициентов энергоэффективности организации
Расчет показателя энергоэффективности
Значение показателя энергоэффективности
1
2
3
4
5
1
удельное теплопотребление
гигакалорий/квадратный метр
2
расход энергетических ресурсов на отопление
тонна условного топлива/квадратный метр
3
потребление топливно-энергетического ресурса на производство тепла
киллограмм условного топлива/гигакалория
4
потребление топливно-энергетического ресурса на производство электроэнергии
грамм условного топлива/киловатт-час
5
расход электроэнергии на производство продукции
киловатт-час/тонна
Наименование _________________ Адрес___________________________________
______________________________ ________________________________________
Телефон _______________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________
Ответственное лицо ___________________________________________ __________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
______________________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Информация о фактическом энергопотреблении на единицу продукции и (или) расход
энергетических ресурсов на отопление на единицу площади зданий, строений,
сооружений за _____ календарный год (индекс 4 – ФЭЕП *, периодичность ежегодная)

"Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 9-бабының 1-тармағына сәйкес ақпаратты белгіленген мерзімде ұсынбау "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 292–бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және шағын кәсіпкерлік субъектілеріне – он, орта кәсіпкерлік субъектілеріне - жиырма, ірі кәсіпкерлік субъектілеріне - екі жүз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға алып келеді.
Индекс: 4 – ӨБЭТ *
Кезеңділігі – жыл сайын
Ұсыну мерзімі: 1 сәуірге дейін
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: энергетикалық ресурстарды жылына шартты отынның бір мың бес жүз және одан да көп тоннаға барабар көлемінде тұтынатын дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар, сондай-ақ энергетикалық ресурстарды жылына шартты отынның бiр жүз мен одан да көп тоннаға барабар көлемiнде тұтынатын квазимемлекеттік сектор және табиғи монополиялар субъектілері.
Нысан қайда ұсынылады: Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы ұлттық даму институтына.
* ӨБЭТ - Өнім бірлігіне нақты энергия тұтыну
Энергия тиімділігі көрсеткішінің есебін және мәнін көрсетіңіз
№ п/п
Энергия тиімділігі көрсеткішінің атауы
Өнім бірлігіне регламенттелген нормативтік көрсеткіштер
Ұйымның энергия тиімділігінің пайдаланылатын коэффициенттерінің өлшем бірлігі
Энергия тиімділігі көрсеткішін есептеу
Энергия тиімділігі көрсеткішінің мәні
1
2
3
4
5
1
үлестік жылу тұтыну
гигакалория/шаршы метр
2
жылытуға арналған энергетикалық ресурстардың шығысы
шартты отынның тоннасы/шаршы метр
3
жылу өндіруге арналған отын-энергетикалық ресурсты тұтыну
шартты отынның киллограммы/гигакалория
4
электр энергиясын өндіруге арналған отын-энергетикалық ресурсты тұтыну
шартты отын грамм/киловатт-сағат
5
өнім өндіруге арналған электр энергиясының шығысы
киловатт-сағат/тонна
Атауы ________________________ Мекенжайы______________________________
______________________________ ________________________________________
Телефоны _________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы_______________________________________
Жауапты адам ___________________________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)                   қолы
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті адам ________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)                   қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Күнтізбелік ____ жыл ішінде өнім бірлігіне шаққанда нақты энергия тұтыну және (немесе) үйлер, құрылыстар, ғимараттар ауданының бірлігіне шаққанда жылытуға жұмсалған энергетикалық ресурстардың шығысы туралы ақпарат (4-индекс - ӨБЭТ *, кезеңділігі жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единый порядок по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация о фактическом энергопотреблении на единицу продукции и (или) расход энергетических ресурсов на отопление на единицу площади зданий, строений, сооружений за _____ календарный год" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 4) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 января 2012 года "Об энергосбережении и повышении энергоэффективности".
3. Форма представляется ежегодно субъектами Государственного энергетического реестра по состоянию на конец отчетного периода на бумажном и электронном носителях. Данные в форме заполняются в единицах измерения.
4. Форму подписывает первый руководитель или лица, уполномоченные на подписание отчета, и ответственное лицо.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
1. заполняется с учетом специфики каждого субъекта Государственного энергетического реестра и отрасли в случае существования утвержденного норматива.
2. в столбце "4" "Расчет показателя энергоэффективности" при центральном отоплении заполняется отношение количества Гкал потраченных на отопление и отапливаемой площади (пример: при потреблении 1500 Гкал на отопление и отапливаемой площади 3000 м2 заполнить в графе – "1500/3000").
3. в столбце "5" заполняется значение, получившееся в столбце "4" (пример: 0,5).
4. в столбце "4" "Расчет показателя энергоэффективности" при автономном отоплении заполняется отношение количества энергетического ресурса на отопление и отапливаемой площади. При этом энергетический ресурс перевести в т.у.т. по коэффициенту перевода (для угля 0,626 и для газа сжиженного 1,57).
5. в случае необходимости добавить строки.
* ФЭЕП – Фактическое энергопотребление на единицу продукция
Форма 5
Информация об оснащенности приборами учета энергетических ресурсов
За отчетный период 20___год
Форма, размещена на официальном сайте Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
Непредставление информации согласно пункту 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об энергосбережении и повышения энергоэффективности" в установленный срок является административным правонарушением, предусмотренным статьей 292 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" и влечет штраф на субъектов малого предпринимательства - в размере десяти, на субъектов среднего предпринимательства – в размере двадцати, на субъектов крупного предпринимательства – в размере двухсот месячных расчетных показателей.
Индекс: 5 – ОПУ *
Периодичность – ежегодно
Срок предоставления: до 1 апреля
Круг лиц представляющих информацию: Индивидуальные предприниматели и юридические лица, потребляющие энергетические ресурсы в объеме, эквивалентном тысяче пятистам и более тонн условного топлива в год, а также субъекты квазигосударственного сектора и естественных монополий, потребляющие энергетические ресурсы в объеме, эквивалентном ста и более тонн условного топлива в год.
Куда представляется форма: в Национальный институт развития в области энергосбережения и повышения энергоэффективности.
* ОПУ – оснащение приборами учета.
Укажите количество приборов учета (счетчиков) и оснащенность приборами учета энергетических ресурсов
№ п/п
Учитываемый энергетический ресурс
Количество приборов, штук
Оснащенность приборами учета, %
1
2
3
1
электричество
2
газ
3
тепло
n
прочее
Наименование ________________ Адрес _________________________________
______________________________ ______________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Ответственное лицо _______________________________________ ____________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
_______________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Информация об оснащенности приборами учета энергетических ресурсов
(индекс 5 – ОПУ *, периодичность ежегодная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Күнтізбелік ____ жыл ішінде өнім бірлігіне шаққанда нақты энергия тұтыну және (немесе) үйлер, құрылыстар, ғимараттар ауданының бірлігіне шаққанда жылытуға жұмсалған энергетикалық ресурстардың шығысы туралы ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай тәртіпті айқындайды.
2. Нысан "Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы" 2012 жылғы 13 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. толтырылған нысан Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілері жыл сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша қағаз немесе электрондық тасығыштарда ұсынады. Нысандағы деректер өлшем бірліктерінде толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және жауапты адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1. бекітілген норматив болған жағдайда Мемлекеттік энергетикалық тізілімнің әрбір субъектісінің және саланың ерекшелігі ескеріле отырып толтырылады.
2. "4" "Энергия тиімділігі көрсеткішін есептеу" бағанасында орталық жылыту кезінде жылытуға жұмсалған Гкал санының және жылытылатын алаң мөлшерінің қатынасы толтырылады (мысал: жылытуға 1500 Гкал тұтынғанда және жылытылатын ауданы 3000 м2 – "1500/3000").
3. "5" бағанасында "4" бағанасында алынған мән толтырылады. (мәселен: 0,5).
4. "4" "Энергия тиімділігі көрсеткішінің есебі" бағанасында дербес жылыту кезінде жылытуға және жылытылатын алаңдарға энергетикалық ресурс санының қатынасы толтырылады. Бұл ретте, энергетикалық ресурс ш.о.т. ауыстыру коэффициентіне бойынша аудару (көмір үшін 0,626 және сұйытылған газ үшін 1,57) керек.
5. қажет болған жағдайда жолдарды қосу керек.
* ӨБЭТ - Өнім бірлігіне нақты энергия тұтыну
5-нысан
Энергетикалық ресурстарды есепке алу аспаптарымен жарақтандыру туралы ақпарат
20___жылғы есепті кезең
Нысан Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министірлігінің ресми сайтында орналастырылған.
"Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 9-бабының 1-тармағына сәйкес ақпаратты белгіленген мерзімде ұсынбау "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 292–бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады және шағын кәсіпкерлік субъектілеріне – он, орта кәсіпкерлік субъектілеріне - жиырма, ірі кәсіпкерлік субъектілеріне - екі жүз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға алып келеді.
Индекс: 5 – ЕАЖ *
Кезеңділігі – жыл сайын
Ұсыну мерзімі: 1 сәуірге дейін
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: энергетикалық ресурстарды жылына шартты отынның бір мың бес жүз және одан да көп тоннаға барабар көлемінде тұтынатын дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар, сондай-ақ энергетикалық ресурстарды жылына шартты отынның бiр жүз мен одан да көп тоннаға барабар көлемiнде тұтынатын квазимемлекеттік сектор және табиғи монополиялар субъектілері.
Нысан қайда ұсынылады: Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы ұлттық даму институтына
* ЕАЖ - есепке алу аспаптарымен жарақтандыру
Есептеу құралдарының (есептеуіштердің) санын және энергетикалық ресурстарды есептеу аспаптарымен жарақталуын көрсетіңіз
Р/с №
Есепке алынатын энергетикалық ресурстың атауы
Аспаптар саны, дана
Есепке алу аспаптарымен жарақталуының жалпы %
1
2
3
1
электр
2
газ
3
жылу
n
басқалары
Атауы _________________________ Мекенжайы______________________________
______________________________      ________________________________________
Телефоны _________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы_______________________________________
Жауапты адам ___________________________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)                   қолы
Басшы немесе қол қоюға уәкілетті адам _________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)                         қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Энергетикалық ресурстарды есепке алу аспаптарымен жарақтандыру туралы ақпарат (5-индекс –ЕАЖ *, кезеңділігі жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единый порядок по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация об оснащенности приборами учета энергетических ресурсов" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 4) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 января 2012 года "Об энергосбережении и повышении энергоэффективности".
3. Форма представляется ежегодно субъектами Государственного энергетического реестра по состоянию на конец отчетного периода на бумажном и электронном носителях. Данные в форме заполняются в единицах измерения.
4. Форму подписывает первый руководитель или лица, уполномоченные на подписание отчета, и ответственное лицо.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1. в графе 1 "Учитываемый энергетический ресурс" заполняется виды потребляемых ресурсов.
2. в графе 2 "Количество приборов" заполняется количество приборов учета (счетчиков) в штучном измерении.
3. в графе 3 "Оснащенность приборами учета" заполняется процент оснащения предприятия приборами учета.
* ОПУ – оснащение приборами учета.
Приложение 2
к приказу Министра
индустрии и инфраструктурного
развития Республики Казахстан
от 22 ноября 2019 года № 873
Приложение 1-1
к Правилам формирования
и ведения Государственного
энергетического реестра
Форма 1
Информация о наименовании, адресе и основных видах деятельности субъектов Государственного энергетического реестра, являющихся государственными учреждениями
п/п
Полное наименование субъекта Государственного энергетического реестра
(с указанием Бизнес идентификационного номера)
Юридический адрес субъекта Государственного энергетического реестра
Основные виды деятельности субъекта Государственного энергетического реестра *
1
2
3
1
* Примечание:
в случае, если субъект Государственного энергетического реестра осуществляет два и более видов деятельности, указать все виды деятельности.
виды деятельности субъекта Государственного энергетического реестра указывать в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности.
Место печати (при наличии)
Полностью фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, телефон и подпись ответственного лица:
Полностью фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись руководителя субъекта Государственного энергетического реестра:
Форма 2
Информация об объемах добычи, производства, потребления, передаче и потерях энергетических ресурсов и воды в натуральном и денежном выражении
За отчетный период 20___год
Форма, размещена на официальном сайте Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
Индекс: 2 – ОДПП *
Периодичность – ежегодно
Срок предоставления: до 1 апреля
Круг лиц представляющих информацию: государственные учреждения, потребляющие энергетические ресурсы в объеме, эквивалентном ста и более тонн условного топлива в год.
Куда представляется форма: в Национальный институт развития в области энергосбережения и повышения энергоэффективности.
* ОДПП – объем добычи, производства, потребления, передачи.
Укажите информацию об объемах добычи, производства, потребления, передаче и потерях энергетических ресурсов
Наименования энергетических ресурсов
Единица измерения
Потребление энергетических ресурсов
Расходы на приобретение энергетических ресурсов, тыс. тенге (с учетом НДС)
Объем добытых/ произведенных топливно-энергетических ресурсов
Энергоресурсы, переданные (реализованные) другим юридическим и физическим лицам
1
2
3
4
5
6
1
Электроэнергия
киловатт-час
2
Теплоэнергия
Гигакаллория
3
Древесина
тонна
4
Бензин моторный
Литр
5
Керосин
Литр
6
Дизельное топливо (Газойли)
Литр
7
Мазут топочный
тонна
8
Топливо печное бытовое
тонна
9
Газ природный
кубический метр
10
Уголь каменный
тонна
11
Газ сжиженный (пропан и бутан)
тонна
12
Брикеты, шарики из угля каменного
тонна
13
Лигнит (уголь бурый)
тонна
14
Нефть сырая
тонна
15
Конденсат газовый
тонна
16
Топливо реактивное типа бензина
Литр
17
Газ нефтяной попутный
кубический метр
18
Кокс и полукокс из угля
тонна
19
Опилки и отходы древесные
тонна
20
Бензин авиационный
Литр
21
Газы очищенные, включая этилен, пропилен, бутилен, бутадиен и газы нефтяные прочие
тонна
22
Газ отбензиненный
кубический метр
23
Кокс нефтяной и сланцевый
тонна
24
Битумы нефтяной и сланцевый
тонна
25
Газ доменный
кубический метр
26
Газ коксовый
кубический метр
27
Газ, полученный перегонкой на нефтеперерабатывающих заводах
кубический метр
28
Антрацит
тонна
Наименование _________________ Адрес__________________________________
______________________________ _______________________________________
Телефон ______________________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________________
Ответственное лицо ________________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание
_______________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Информация об объемах добычи, производства, потребления, передаче и потерях энергетических ресурсов и воды в натуральном и денежном выражении (индекс 2 – ОДПП *, периодичность ежегодная)
Глава 1. Общие положения

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Энергетикалық ресурстарды есепке алу аспаптарымен жарақтандыру туралы ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай тәртіпті айқындайды.
2. Нысан "Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы" 2012 жылғы 13 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. толтырылған нысан Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілері жыл сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша қағаз немесе электрондық тасығыштарда ұсынады. Нысандағы деректер өлшем бірліктерінде толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және жауапты адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1. "Есепке алынатын энергетикалық ресурстың атауы" 1-бағанында тұтынылатын ресурстардың түрлері толтырылады.
2. "Аспаптар саны" деген 2-бағанда дана өлшемдегі есептеу аспаптарының (есептеуіштердің) саны, данасы есептеліп толтырылады.
3. "Есептеу аспаптарымен жарақтандыру" деген 3-бағанда кәсіпорынның есептеу аспаптарымен жарақтандыру пайызы толтырылады.
* ЕАЖ - есепке алу аспаптарымен жарақтандыру
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 22 қарашадағы
№ 873 бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттік энергетикалық
тізілімді калыптастыру және
жүргізу қағидаларына
1-1-қосымша
1-нысан
Мемлекеттік мекеме болып табылатын Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілерінің атауы, мекенжайы және негізгі қызмет түрлері туралы ақпарат
Р/с №
Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісінің толық атауы (Бизнес сәйкестендіру нөмірін көрсете отырып)
Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісінің заңды мекенжайы
Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісінің негізгі қызмет түрлері *
1
2
3
1
* Ескертпе:
егер Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісі екі немесе одан көп қызмет түрін жүзеге асыратын болса, барлық қызмет түрін көрсету.
Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісінің қызмет түрлерін экономикалық қызмет түрлерінің жалпы сыныптаушыны сәйкес көрсету.
Мөр орны (бар болған жағдайда)
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) толық жазу, лауазымы, телефоны және жауапты адамның қолы:
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) толық жазу және Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісі басшысының қолы:
2-нысан
Заттай және ақшалай көріністегі энергетикалық ресурстарды және суды өндіру, шығару, тұтыну, беру және ысрабының көлемдері туралы ақпарат 20___жылғы есепті кезең
Нысан Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министірлігінің ресми сайтында орналастырылған.
Индекс: 2 – ӨШТБК *
Кезеңділігі – жыл сайын
Ұсыну мерзімі: 1 сәуірге дейін
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Энергетикалық ресурстарды жылына шартты отынның бiр жүз және одан да көп тоннаға барабар көлемiнде тұтынатын мемлекеттік мекемелер.
Нысан қайда ұсынылады: Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы ұлттық даму институтына.
* ӨШТБК - өндіру, шығару, тұтыну, беру көлемі
Тұтынылатын энергетикалық ресурстардың заттай және ақшалай мәндегі көлемін көрсетіңіз
Энергетикалық ресурстардың атауы
Өлшем бірлігі
Энергетикалық ресурстарды тұтыну
Энергетикалық ресурстарды сатып алуға арналған шығыстар, мың. теңге (ҚҚС-мен)
Өндірілген/шығарыл ған отын-энергетика ресурстарының көлемі
Басқа заңды және жеке тұлғаларға берілген (өткізілген) энергия ресурстары
1
2
3
4
5
6
1
Электр энергиясы
киловатт-сағат
2
Жылу энергиясы
гигакаллория
3
Сүрек
тонна
4
Мотор бензині
литр
5
Керосин
литр
6
Дизель отыны (Газойлдер)
литр
7
Жағатын мазут
тонна
8
Тұрмыстық отын пеші
тонна
9
Табиғи газ
текше метр
10
Тас көмір
тонна
11
Сұйытылған газ (пропан және бутан)
тонна
12
Текшелер, тас көмірдің түйіршігі
тонна
13
Лигнит (қоңыр тас көмір)
тонна
14
Шикі мұнай
тонна
15
Газ конденсаты
тонна
16
Бензин типіндегі реактивті отын
литр
17
Ілеспе мұнай газы
текше метр
18
Кокс және көмірдің жартылай коксы
тонна
19
Ағаш үгінділері және қалдықтары
тонна
20
Авиациялық бензин
литр
21
Тазартылған газдар, этилен, пропилен, бутилен, бутадиен және басқа мұнай газдарын қоса алғанда
тонна
22
Бензиннен ажыратылған газ
текше метр
23
Мұнай коксы және тақтатас
тонна
24
Мұнай битумы және тақтатас
тонна
25
Доменді газ
текше метр
26
Коксты газ
текше метр
27
Мұнай өңдеу зауыттарында айыру арқылы алынған газ
текше метр
28
Антрацит
тонна
Атауы ________________________ Мекенжайы_____________________________
______________________________ ________________________________________
Телефоны _________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы_______________________________________
Жауапты адам ___________________________________________ ______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)                   қолы
Басшы немесе қол қоюға уәклетті адам _________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)                   қолы
Мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Заттай және ақшалай көріністегі энергетикалық ресурстарды және суды өндіру, шығару, тұтыну, беру және ысрабының көлемдері туралы ақпарат (2-индекс – ӨШТК *, кезеңділігі жыл сайын) 1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единый порядок по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация об объемах добычи, производства, потребления, передаче и потерях энергетических ресурсов и воды в натуральном и денежном выражении" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 4) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 января 2012 года "Об энергосбережении и повышении энергоэффективности".
3. Форма представляется ежегодно субъектами Государственного энергетического реестра в срок до 1 апреля по состоянию на конец отчетного периода на бумажном и электронном носителях. Данные в форме заполняются в единицах измерения.
4. Форму подписывает первый руководитель или лица, уполномоченные на подписание отчета, и ответственное лицо.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
1. в столбце 3 укажите количество потребляемых энергетических ресурсов в натуральном выражении, в указанных единицах измерения.
2. в столбце 4 укажите расходы на приобретение энергетических ресурсов, в тысячах тенге с учетом налога на добавленную стоимость.
3. в столбце "5" укажите количество добытых и произведенных энергетических ресурсов.
4. в столбце "6" укажите количество энергоресурсов, переданных другим юридическим и физическим лицам. В данном случае под энергоресурсами предусматриваются электро - и теплоэнергия, которая была произведена самим субъектом ГЭР, за исключением возобновляемых источников энергии.
5. в случае отсутствия сведений Форма представляется с нулевыми остатками.
* ОДПП – объем добычи, производства, потребления, передачи.
Форма 3
Информация о фактическом энергопотреблении на единицу продукции и (или) расход энергетических ресурсов на отопление на единицу площади зданий, строений, сооружений, а также информация об оснащенности приборами учета энергетических ресурсов
За отчетный период 20___год
Форма, размещена на официальном сайте Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
Индекс: 3 – РЭР *
Периодичность – ежегодно
Срок предоставления: до 1 апреля
Круг лиц представляющих информацию: государственные учреждения, потребляющие энергетические ресурсы в объеме, эквивалентном ста и более тонн условного топлива в год.
Куда представляется форма: в Национальный институт развития в области энергосбережения и повышения энергоэффективности.
* РЭР – расходы энергетических ресурсов

1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Заттай және ақшалай көріністегі энергетикалық ресурстарды және суды өндіру, шығару, тұтыну, беру және ысрабының көлемдері туралы ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай тәртіпті айқындайды.
2. Нысан "Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы" 2012 жылғы 13 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілері жыл сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша қағаз немесе электрондық тасығыштарда ұсынады. Нысандағы деректер өлшем бірліктерінде толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және жауапты адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1. 3-бағанда көрсетілген өлшем бірліктерінде тұтынылатын энергетикалық ресурстардың заттай көріністегі саны көрсетіледі.
2. 4-бағанда энергетикалық ресурстарды сатып алуға арналған шығыстар, қосылған құн салығын ескере отырып, мың теңгемен көрсетіледі.
3. "5" бағанында өндірілген және шығарылған энергетикалық ресурстардың санын көрсетіңіз.
4. "6" бағанында басқа заңды және жеке тұлғаларға берілген энергия ресурстарының санын көрсетіңіз. Бұл жағдайда, энергия ресурстарда жаңартылған энергия көздерін қоспағанда, МЭТ субъектілерінің өзі жүргізген электр және жылу энергиясы көзделеді.
5. мәліметтер болмаған жағдайда нысан нөлдік қалдықтармен ұсынылады.
* ӨШТБК - өндіру, шығару, тұтыну, беру көлемі
3-нысан
Өнім бірлігіне шаққанда нақты энергия тұтыну және (немесе) үйлер, құрылыстар, ғимараттар ауданының бірлігіне шаққанда жылытуға жұмсалған энергетикалық ресурстардың шығысы туралы ақпарат, сондай-ақ энергетикалық ресурстарды есепке алу аспаптарымен жарақтандыру туралы ақпарат
20___жылғы есепті кезең
Нысан Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министірлігінің ресми сайтында орналастырылған.
Индекс: 3 – ЭРШ *
Кезеңділігі – жыл сайын
Ұсыну мерзімі: 1 сәуірге дейін
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Энергетикалық ресурстарды жылына шартты отынның бiр жүз және одан да көп тоннаға барабар көлемiнде тұтынатын мемлекеттік мекемелер.
Нысан қайда ұсынылады: Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы ұлттық даму институтына.
* ЭРШ - энергетикалық ресурстардың шығысы

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единый порядок по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация о фактическом энергопотреблении на единицу продукции и (или) расход энергетических ресурсов на отопление на единицу площади зданий, строений, сооружений, а также информация об оснащенности приборами учета энергетических ресурсов" (далее – форма).
2. Форма разработана в соответствии c подпунктом 4) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 января 2012 года "Об энергосбережении и повышении энергоэффективности".
3. Форма представляется ежегодно субъектами Государственного энергетического реестра по состоянию на конец отчетного периода на бумажном и электронном носителях. Данные в форме заполняются в единицах измерения.
4. Форму подписывает первый руководитель или лица, уполномоченные на подписание отчета, и ответственное лицо.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
1. в разделе 1 укажите следующие данные:
1) в пункте "Год постройки" укажите год постройки зданий, строений и сооружений.
2) в пункте "наличии автоматизированного теплового пункта", поставьте "Да", если автоматизированный тепловой пункт установлен, в случае отсутствия автоматизированного теплового пункта поставьте в графу "Нет".
3) в пункте "общая площадь зданий, строений и сооружений, м2" укажите площадь в квадратных метрах.
4) в пункте "отапливаемая площадь зданий, строений и сооружений, м2" укажите отапливаемую площадь в квадратных метрах.
5) в пункте "количество сотрудников, работников" укажите количество сотрудников по штатному списку.
6) в пункте "количество учащихся, воспитанников" укажите количество учащихся, воспитанников, при наличии.
7) в пункте "количество посещений, койко-мест" укажите количество посещений или укажите количество койко-мест при наличии.
8) при необходимости добавить строки.
2. в разделе 2 укажите следующие данные:
1) в столбце "4" укажите расчет показателя энергоэффективности, единица измерения которого указана в столбце "3" (пример: "1000/300", где 1000 – количество потребляемого энергетического ресурса на отопление, 300 – количество квадратных метров отапливаемой площади).
2) в столбце "5" укажите значение показателя энергоэффективности, полученный результат вычислений в столбце "4".
3) в случае использования нескольких видов отопления, указывать расчет по каждому виду.
4) в случае необходимости добавить строки.
3. в разделе 3 укажите следующие данные:
1) заполняется в случае наличия автономного отопления.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Өнім бірлігіне шаққанда нақты энергия тұтыну және (немесе) үйлер, құрылыстар, ғимараттар ауданының бірлігіне шаққанда жылытуға жұмсалған энергетикалық ресурстардың шығысы туралы ақпарат, сонай-ақ энергетикалық ресурстарды есепке алу аспаптарымен жарақтандыру туралы ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай тәртіпті айқындайды.
2. Нысан "Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру туралы" 2012 жылғы 13 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілері жыл сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша қағаз немесе электрондық тасығыштарда ұсынады. Нысандағы деректер өлшем бірліктерінде толтырылады.
4. Нысанға бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және жауапты адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1. 1-бөлімде келесі деректерді көрсетіңіз:
1) "Салынған жылы" тармағында барлық үйлердің, құрылыстардың және ғимараттардың салынған жылын көрсетіңіз.
2) "Автоматтандырылған жылыту пунктінің болуы" тармағында, егер автоматтандырылған жылу пункті орнатылған болса, "Иә" қойыңыз. Егер автоматтандырылған жылу пункті болмаған жағдайда, бағанға "Жоқ" қойыңыз.
3) "Үйлердің, құрылыстардың және ғимараттардың ауданы, м2" тармағында шаршы метрдегі алаңды көрсетіңіз.
4) "Үйлердің, құрылыстардың және ғимараттардың жылытылатын ауданы, м2" тармағында шаршы метрде жылытылатын алаңды көрсетіңіз.
5) "Қызметкерлер, жұмыскерлер саны" тармағында, штаттық тізім бойынша қызметкерлердің санын көрсетіңіз.
6) "Оқушылар, тәрбиеленушілер саны" тармағында, бар болған жағдайда, оқушылар, тәрбиеленушілер санын көрсетіңіз.
7) "Келушілердің саны, төсек-орын" тармағында келушілердің санын көрсетіңіз немесе бар болса төсек-орын санын көрсетіңіз.
8) қажет болған жағдайда жолдар қосылады.
2. 2-бөлімде келесі деректерді көрсетіңіз:
1) "4" бағанында өлшем бірлігі "3" бағанында көрсетілген энергия тиімділігі көрсеткішінің есебін көрсетіңіз (мысал: "1000/300", мұнда 1000 – жылытуға тұтынылатын энергетикалық ресурс саны, 300 – жылытылатын алаң мөлшерінің шаршы метр саны).
2) "5" бағанасында энергия тиімділігі көрсеткішінің мәнін, "4" бағанасындағы қарым-қатынас нәтижесін көрсетіңіз.
3) жылудың бірнеше түрі қолданылған жағдайда, әрбір түрі бойынша есепті көрсету керек.
4) қажет болған жағдайда жолдарды қосу керек.
3. 3-бөлімде келесі деректерді көрсетіңіз:
1) автономды жылыту болған жағдайда толтырылады.

2) в столбце "2" указать количество источников отопления по типам.
3) в случае использования водонагревательного оборудования указывать его в данной форме.
4) в случае использования нескольких типов источников отопления указывать каждый из них.
5) в столбце "3" указать коэффициент полезного действия источника отопления указанный в техническом паспорте оборудования.
6) в столбце "4" указать мощность источника отопления указанную в техническом паспорте оборудования.
7) в столбце "5" указать год введения в эксплуатацию источника отопления.
8) в случае наличия иного источника отопления, не указанного в форме, добавить строку ниже.
4. в разделе 4 укажите следующие данные:
1) в столбце "2" указать количество осветительных приборов по категориям.
2)  в столбце "3" указать мощность осветительного прибора.
3) в случае использования разных осветительных приборов разных мощностей добавить строки.
4)  в столбце "4" указать время работы осветительного прибора в сутки.
5. в разделе 5 укажите следующие данные:
1) в столбце "2" указать количество используемых на предприятии видов оборудования в штуках. При отсутствии вида оборудования графу оставлять пустой.
2) в столбце "3" указать мощность используемого оборудования.
3) в столбце "4" указать количество часов использования энергопотребляющего оборудования в сутки.
4) в случае наличия иного энергопотребляющего оборудования, неуказанного в форме, добавить строку ниже.
6. в разделе 6 укажите следующие данные:
1) при наличии заключения энергоаудита, необходимо приложить его копию к форме.
2) при наличии утвержденного плана мероприятий, разработанного по итогам энергоаудита, необходимо приложить его копию к форме.
3) при наличии сертификата соответствия международному стандарту ISO 50001, необходимо приложить его копию к форме.
4) в столбце "1" укажите название мероприятия проведенного в целях энергосбережения и повышения энергоэффективности.
5) в столбце "2" укажите месяц внедрения мероприятия.
6) в столбце "3" укажите год внедрения мероприятия.
7) в столбце "4" укажите фактические инвестиции на реализацию мероприятий с учетом налога на добавленную стоимость в тысячах тенге.
8) в столбце "5" укажите наименование энергетического ресурса сэкономленного от внедрения мероприятия.
9) в столбце "6" укажите количество сэкономленных энергетических ресурсов от внедрения мероприятия в натуральном выражении.
10) в столбце "7" укажите фактическую экономию денежных средств, в тысячах тенге.
11) при необходимости добавить строки.
* РЭР – расходы энергетических ресурсов

2) 2-бағанда жылу көздерінің түрлері бойынша санын көрсету.
3) су жылыту жабдығын пайдаланған жағдайда оны осы нысанда көрсету қажет.
4) жылыту көздерінің бірнеше түрін пайдаланған жағдайда олардың әрқайсысын көрсету қажет.
5) 3-бағанда Жабдықтың техникалық паспортында көрсетілген жылыту көзінің пайдалы әсер коэффициенті көрсетіледі.
6) 4-бағанда Жабдықтың техникалық паспортында көрсетілген жылыту көзінің қуатын көрсету.
7) 5-бағанда жылу көзінің пайдалануға берілген жылын көрсету.
8) нысанда көрсетілмеген басқа жылу көзі болған жағдайда, төменнен жолдар қосу қажет.
4. 4-бөлімде келесі деректерді көрсетіңіз:
1) 2-бағанда санаттар бойынша жарықтандыру құралдарының санын көрсету.
2) 3-бағанда жарық беру құралының қуатын көрсету.
3) әр түрлі қуатты жарықтандыру құралдарын пайдаланған жағдайда жолдар қосу.
4) 4-бағанда жарық беру құралының тәулік ішіндегі жұмыс уақытын көрсету.
5. 5-бөлімде келесі деректерді көрсетіңіз:
1) 2-бағанда кәсіпорында қолданылатын жабдық түрлерінің санын дана етіп көрсету керек. Болмаған жағдайда жабдық түрі үшін бағанды бос қалдыруға.
2) 3-бағанда пайдаланылатын жабдықтың қуатын көрсету.
3) 4 -бағанда тәулігіне энергия тұтыну жабдығын пайдалану сағаттарының санын көрсету.
4) нысанда көрсетілмеген басқа энергия тұтыну жабдығы болған жағдайда, төменнен жолдар қосу қажет.
6. 6-бөлімде келесі деректерді көрсетіңіз:
1) энергия аудитінің қорытындысы болған жағдайда, оның көшірмесін нысанға қоса беру қажет.
2) энергия аудитінің қорытындысы бойынша әзірленген іс-шаралардың бекітілген жоспары болған жағдайда, оның көшірмесін нысанға қоса беру қажет.
3) ISO 50001 халықаралық стандартына сәйкестік сертификаты болған жағдайда, оның көшірмесін нысанға қоса беру қажет.
4) "1" бағанында энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру мақсатында өткізілген іс-шараның атауын көрсетіңіз.
5) "2" бағанында іс-шараны енгізген айды көрсетіңіз.
6) "3" бағанында іс-шараны енгізген жылды көрсетіңіз.
7) "4" бағанында қосылған құн салығын есепке ала отырып, іс-шараларды іске асыруға арналған нақты инвестицияларды мың теңгемен көрсетіңіз.
8) "5" бағанында іс-шараны енгізуден үнемделген энергетикалық ресурстың атауын көрсетіңіз.
9) "6" бағанында іс-шараны енгізуден үнемделген энергетикалық ресурстардың санын заттай мәнде көрсетіңіз.
10) "7" бағанында мың теңгемен ақша қаражатының нақты үнемделуін көрсетіңіз.
11) қажет болған жағдайда жолдар қосылады.
* ЭРШ - энергетикалық ресурстардың шығысы