О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 марта 2019 года № 42 "Об утверждении Правил осуществления экспортно-импортного валютного контроля в Республике Казахстан"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 декабря 2019 года № 257. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 декабря 2019 года № 19778. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 сентября 2023 года № 79.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.09.2023 № 79 (вводится в действие с 01.01.2024).
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего постановления см. п. 5.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и от 2 июля 2018 года "О валютном регулировании и валютном контроле" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 марта 2019 года № 42 "Об утверждении Правил осуществления экспортно-импортного валютного контроля в Республике Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18539, опубликовано 25 апреля 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан), следующие изменения:
в Правилах осуществления экспортно-импортного валютного контроля в Республике Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Экспортер или импортер обращается за получением учетного номера до начала исполнения обязательств по валютному договору по экспорту или импорту любой из его сторон.
Если первым исполнение обязательств по валютному договору по экспорту или импорту начинает его участник-нерезидент, и такое исполнение связано с передачей имущества (поступлением денег) в пользу резидента-экспортера или импортера, то такой резидент обращается за учетной регистрацией до получения имущества (денег) в свое распоряжение.
Если участник-нерезидент первым начинает исполнение на территории иностранного государства обязательств по валютному договору по импорту работ (услуг), одной из сторон которого является юридическое лицо-резидент, имеющее сертификат эксплуатанта гражданских воздушных судов, то резидент обращается за учетной регистрацией валютного договора в течение 90 (девяноста) календарных дней после исполнения обязательств нерезидентом, но не позднее даты начала исполнения обязательств резидентом.
Экспортер или импортер, принявший право требования к нерезиденту либо принявший долг перед нерезидентом в результате уступки требования или перевода долга, обращается за учетной регистрацией не позднее 30 (тридцати) календарных дней со дня принятия такого права требования или долга, но до начала исполнения обязательств по уступленному требованию (переведенному долгу) любой из его сторон.";
приложение 4 изложить в редакции согласно приложению к настоящему постановлению.

"Қазақстан Республикасында экспорттық-импорттық валюталық бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 30 наурыздағы № 42 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 257 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 27 желтоқсанда № 19778 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2023 жылғы 29 қыркүйектегі № 79 қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.09.2023 № 79 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы және "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" 2018 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасында экспорттық-импорттық валюталық бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 30 наурыздағы № 42 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18539 болып тіркелген, 2019 жылғы 25 сәуірде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында экспорттық-импорттық валюталық бақылауды жүзеге асыру қағидаларында:
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Экспорттаушы немесе импорттаушы есептік нөмір алу үшін тараптардың бірі экспорт немесе импорт жөніндегі валюталық шарт бойынша міндеттемелерді орындауды бастағанға дейін есептік нөмірді алу үшін өтініш жасайды.
Егер экспорт немесе импорт жөніндегі валюталық шарт бойынша міндеттемелерді орындауды оның бейрезидент қатысушысы бірінші болып бастаса және осындай орындау резидент экспорттаушының немесе импорттаушының пайдасына мүлікті беруге (ақшаның түсуіне) байланысты болса, онда осындай резидент мүлікті (ақшаны) өзінің иелігіне алғанға дейін есептік тіркеу үшін өтініш береді.
Егер бейрезидент қатысушы шет мемлекеттің аумағында тараптардың бірі азаматтық әуе кемелерінің пайдаланушысы сертификаты бар резидент заңды тұлға болып табылатын жұмыстардың (көрсетілетін қызметтердің) импорты жөніндегі валюталық шарт бойынша міндеттемелерді орындауды бірінші болып бастаса, онда резидент бейрезидент міндеттемелерін орындағаннан кейін күнтізбелік 90 (тоқсан) күн ішінде, бірақ резидент міндеттемелерді орындауды бастаған күннен кешіктірмей валюталық шартты есептік тіркеу үшін өтініш береді.
Талап қоюдың өтуі нәтижесінде немесе борышты аудару нәтижесінде бейрезидентке талап қою құқығын қабылдаған немесе бейрезидент алдындағы борышты қабылдаған экспорттаушы немесе импорттаушы есепті тіркеу үшін осындай талап ету құқығы немесе борыш қабылданған күннен бастап, бірақ тараптардың кез келгені өткізілген талап (аударылған борыш) бойынша міндеттемелерді орындауды бастағанға дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей өтініш жасайды.";
4-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.

2. Департаменту платежного баланса (Абдрахманов Н.А.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Касенов А.С.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта и пунктом 4 настоящего постановления.
3. Департаменту внешних коммуникаций (Адамбаева А.Р.) обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 июля 2019 года.
Председатель Е. Досаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 23 декабря 2019 года № 257
Приложение 4
к Правилам осуществления
экспортно-импортного
валютного контроля
в Республике Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Информация по валютному договору по экспорту или импорту с учетным номером
Индекс: EICC_1
Периодичность: ежедневно
Отчетный период: за __________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих информацию: уполномоченный банк, являющийся банком учетной регистрации
Сроки представления:
в течение 3 (трех) рабочих дней:

2. Төлем балансы департаменті (Әбдірахманов Н.А.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Қасенов А.С.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2) тармақшасында және 4-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Сыртқы коммуникациялар департаменті – Ұлттық Банктің баспасөз қызметі (Адамбаева Ә.Р.) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2019 жылғы 1 шілдеден туындаған қатынастарға қолданылады.
Төраға Е. Досаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі
Басқармасының
2019 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 257 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасында
экспорттық-импорттық
валюталық бақылауды жүзеге
асыру қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылды: www. nationalbank.kz
Есептік нөмірі бар экспорт немесе импорт жөніндегі валюталық шарт бойынша ақпарат
Индексі: EICC_1
Кезеңділігі: күн сайын
Есепті кезең: 20 ___ жылғы ________
Ақпарат ұсынатын адамдар тобы: есептік тіркеу банкі болып табылатын уәкілетті банк
Ұсыну мерзімдері:
3 (үш) жұмыс күні ішінде:

1) после дня присвоения учетного номера, снятия с учетной регистрации, возобновления процедур контроля выполнения требования репатриации по валютному договору по экспорту или импорту с учетным номером, направления извещения в соответствии с пунктом 32 Правил осуществления экспортно-импортного валютного контроля в Республике Казахстан, получения запроса уполномоченного банка (его филиала), являющегося новым банком учетной регистрации о представлении информации об исполнении обязательств по валютному договору по экспорту или импорту;

1) есептік нөмір берілген, есептік тіркеуден алып тасталған, есептік нөмірі бар экспорт немесе импорт жөніндегі валюталық шарт бойынша репатриациялау талабының орындалуын бақылау рәсімдерін қалпына келтірген, Қазақстан Республикасында экспорттық-импорттық валюталық бақылауды жүзеге асыру қағидаларының 32-тармағына сәйкес хабарлама жіберген, жаңа есептік тіркеу банкі болып табылатын уәкілетті банктің (оның филиалының) экспорт немесе импорт жөніндегі валюталық шарт бойынша міндеттемелерінің орындалуы туралы ақпаратты ұсыну жөніндегі сұратуын алған күннен кейін;

2) после дня принятия документов, подтверждающих внесение изменений и (или) дополнений в валютный договор по экспорту или импорту с учетным номером.
Форма
Бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) уполномоченного банка, являющегося банком учетной регистрации____________________________
Реквизиты учетного номера валютного договора по экспорту или импорту
Код вида валютного договора по экспорту или импорту
Информация по экспортеру или импортеру
Номер
Дата
Наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии)
БИН
Индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)
Признак экспортера или импортера
Код области
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Информация по валютному договору по экспорту или импорту
Признак экспорта или импорта
Номер
Дата
Сумма в тысячах единиц
Валюта
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Информация по нерезиденту
Срок репатриации
Снятие валютного договора с учетной регистрации
Дата направления извещения о намерении расторгнуть деловые отношения и об изменении банка учетной регистрации
Наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии)
Страна
Дата
Основание
14
15
16
17
18
19
Наименование___________________
Адрес__________________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель_____________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись,       телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________________ _________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись,       телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных,
"Информация по валютному договору
по экспорту или импорту
с учетным номером"
Пояснение по заполнению формы административных данных
Информация по валютному договору по экспорту или импорту с учетным номером"
(индекс – EICC_1, периодичность – ежедневно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по валютному договору по экспорту или импорту с учетным номером" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2018 года "О валютном регулировании и валютном контроле".
3. При заполнении Формы уполномоченным банком, являющимся банком учетной регистрации, используются имеющиеся данные по валютному договору по экспорту или импорту с учетным номером.
4. В случае отсутствия информации за отчетный период Форма не представляется.

2) есептік нөмірі бар экспорт немесе импорт жөніндегі валюталық шартқа өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілгенін растайтын құжаттарды қабылдаған күннен кейін.
Нысан
Есептік тіркеу банкі болып табылатын уәкілетті банктің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ________________________________
Экспорт немесе импорт жөніндегі валюталық шарттың есептік нөмірінің деректемелері
Экспорт немесе импорт жөніндегі валюталық шарт түрінің коды
Экспорттаушы немесе импорттаушы жөніндегі ақпарат
Нөмірі
Күні
Атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
ББСН
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)
Экспорттаушының немесе импорттаушының белгісі
Облыс коды
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Экспорт немесе импорт жөніндегі валюталық шарт бойынша ақпарат
Экспорт немесе импорт белгісі
Нөмірі
Күні
Сомасы мың бірлікпен
Валютасы
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
Бейрезидент жөніндегі ақпарат
Репатриациялау мерзімі
Валюталық шартты есептік тіркеуден алу
Іскерлік қатынастарды бұзу ниеті туралы және есептік тіркеу банкінің өзгеруі туралы хабарламаны жіберу күні
Атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Елі
Күні
Негізі
14
15
16
17
18
19
Атауы_______________________ Мекенжайы ______________________
Телефоны _____________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы__________________________________
Орындаушысы ________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), қолы телефоны
Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын адам
_____________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), қолы телефоны
Күні 20 ____ жылғы "____"_____________
"Есептік нөмірі бар экспорт
немесе импорт
жөніндегі валюталық шарт
бойынша ақпарат"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Есептік нөмірі бар экспорт немесе импорт жөніндегі валюталық шарт бойынша ақпарат (индексі – EICC_1, кезеңділігі – күн сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Есептік нөмірі бар экспорт немесе импорт жөніндегі валюталық шарт бойынша ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" 2018 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды толтыру кезінде есептік тіркеу банкі болып табылатын уәкілетті банк есептік нөмірі бар экспорт немесе импорт жөніндегі валюталық шарт бойынша қолда бар деректерді пайдаланады.
4. Есепті кезеңде ақпарат болмаған жағдайда Нысан ұсынылмайды.

5. Корректировки (изменения, дополнения) данных вносятся в течение 6 (шести) месяцев после срока, установленного для представления Формы.
Глава 2. Заполнение Формы
6. Форма представляется в соответствии с пунктами 30, 32 и 35 Правил осуществления экспортно-импортного валютного контроля в Республике Казахстан и направляется при наличии случаев:
1) присвоения учетного номера, снятия с учетной регистрации, возобновления процедур контроля выполнения требования репатриации по валютному договору по экспорту или импорту с учетным номером, направления извещения в соответствии с пунктом 32 Правил осуществления экспортно-импортного валютного контроля в Республике Казахстан, получения запроса уполномоченного банка (его филиала), являющегося новым банком учетной регистрации, о представлении информации об исполнении обязательств по валютному договору по экспорту или импорту;
2) принятия документов, подтверждающих внесение изменений и (или) дополнений в валютный договор по экспорту или импорту с учетным номером.
7. В графе 1 указывается учетный номер валютного договора по экспорту или импорту.
8. В графе 2 указывается дата присвоения учетного номера валютному договору по экспорту или импорту.
9. В графе 3 указывается:
"1" – валютный договор по экспорту или импорту, условиями которого предусмотрено перемещение товаров через границу Республики Казахстан;
"2" – валютный договор по экспорту или импорту, условиями которого предусмотрено выполнение работ, оказание услуг;
"3" – валютный договор по экспорту или импорту, условиями которого предусмотрено как перемещение товаров через границу Республики Казахстан, так и выполнение работ, оказание услуг.
10. В графе 4 указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) экспортера или импортера.
11. В графе 5 указывается БИН экспортера или импортера, если в графе 7 признак экспортера или импортера указан "1" – юридическое лицо (его филиал).
12. В графе 6 указывается ИИН экспортера или импортера, если в графе 7 указан признак экспортера или импортера указан "2" – индивидуальный предприниматель.
13. В графе 7 указывается признак "1", если экспортер или импортер является юридическим лицом (его филиалом), и признак "2", если экспортер или импортер является индивидуальным предпринимателем.
14. В графе 8 указываются первые две цифры кода области по юридическому адресу экспортера или импортера согласно государственному классификатору Республики Казахстан ГК РК 11-2009 "Классификатор административно-территориальных объектов".

5. Деректерді түзету (өзгерістер, толықтырулар) Нысанды ұсыну үшін белгіленген мерзімнен кейін 6 (алты) ай ішінде енгізіледі.
2-тарау. Нысанды толтыру
6. Нысан Қазақстан Республикасында экспорттық-импорттық валюталық бақылауды жүзеге асыру қағидаларының 30, 32 және 35-тармақтарына сәйкес ұсынылады және мына жағдайлар:
1) есептік нөмір берілген, есептік тіркеуден алып тасталған, есептік нөмірі бар экспорт немесе импорт жөніндегі валюталық шарт бойынша репатриациялау талабының орындалуын бақылау рәсімдерін қалпына келтірген, Қазақстан Республикасында экспорттық-импорттық валюталық бақылауды жүзеге асыру қағидаларының 32-тармағына сәйкес хабарлама жіберген, жаңа есептік тіркеу банкі болып табылатын уәкілетті банктің (оның филиалының) экспорт немесе импорт жөніндегі валюталық шарт бойынша міндеттемелерінің орындалуы туралы ақпаратты ұсыну жөніндегі сұратуын алған кезде;
2) есептік нөмірі бар экспорт немесе импорт жөніндегі валюталық шартқа өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілгенін растайтын құжаттарды қабылдаған кезде жіберіледі.
7. 1-бағанда экспорт немесе импорт жөніндегі валюталық шарттың есептік нөмірі көрсетіледі.
8. 2-бағанда экспорт немесе импорт жөніндегі валюталық шарттың есептік нөмірін беру күні көрсетіледі.
9. 3-бағанда мыналар көрсетіледі:
"1" – талаптарында Қазақстан Республикасының шекарасы арқылы тауарлардың орнын ауыстыру көзделген экспорт немесе импорт жөніндегі валюталық шарт;
"2" – талаптарында жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету көзделген экспорт немесе импорт жөніндегі валюталық шарт;
"3" – талаптарында Қазақстан Республикасының шекарасы арқылы тауарлардың орнын ауыстыру, сол сияқты жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету көзделген экспорт немесе импорт жөніндегі валюталық шарт.
10. 4-бағанда экспорттаушының немесе импорттаушының атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі.
11. Егер 7-бағанда экспорттаушының немесе импорттаушының "1" – заңды тұлға (оның филиалы) белгісі көрсетілсе, 5-бағанда экспорттаушының немесе импорттаушының БСН көрсетіледі.
12. Егер 7-бағанда экспорттаушының немесе импорттаушының "2" – дара кәсіпкер белгісі көрсетілсе, 6-бағанда экспорттаушының немесе импорттаушының ЖСН көрсетіледі.
13. Егер экспорттаушы немесе импорттаушы заңды тұлға (оның филиалы) болып табылса, 7-бағанда "1" белгісі, егер экспорттаушы немесе импорттаушы дара кәсіпкер болып табылса, "2" белгісі қойылады.
14. 8-бағанда ҚР МС 11-2009 "Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышы" Қазақстан Республикасының мемлекеттік сыныптауышына сәйкес экспорттаушының немесе импорттаушының заңды мекенжайы бойынша облыс кодының алғашқы екі саны көрсетіледі.

15. В графе 9 указываются следующие признаки:
"1" – если валютный договор по экспорту;
"2" – если валютный договор по импорту.
16. В графе 10 указывается номер (при наличии) валютного договора по экспорту или импорту.
17. В графе 11 указывается дата валютного договора по экспорту или импорту.
18. В графе 12 указывается сумма валютного договора по экспорту или импорту в тысячах единиц валюты договора.
19. В графе 13 указывается буквенное обозначение валюты согласно национальному классификатору НК РК 07 ISO 4217-2012 "Коды для обозначения валют и фондов".
20. В графе 14 указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) иностранного покупателя или поставщика.
21. В графе 15 указывается двухбуквенный код страны иностранного покупателя или поставщика согласно национальному классификатору НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран".
22. В графе 16 указывается срок репатриации.
23. В графе 17 указывается дата снятия валютного договора по экспорту или импорту с учетной регистрации.
24. В графе 18 указывается цифровой код, соответствующего основанию снятия валютного договора по экспорту или импорту с учетной регистрации согласно пункту 48 Правил осуществления экспортно-импортного валютного контроля в Республике Казахстан.
25. В графе 19 указывается дата направления извещения о намерении расторгнуть деловые отношения и об изменении банка учетной регистрации в соответствии с пунктом 32 Правил осуществления экспортно-импортного валютного контроля в Республике Казахстан.
26. При направлении информации о снятии валютного договора по экспорту или импорту с учетной регистрации заполняются графы 1, 2, 17 и 18.
27. При направлении информации о внесении изменений и (или) дополнений в валютный договор по экспорту или импорту с учетным номером заполняются графы 1 и 2, а также те графы, сведения в которых подлежат уточнению.
28. При направлении информации по извещению о намерении расторгнуть деловые отношения и об изменении банка учетной регистрации заполняются графы 1, 2 и 19.
29. При возобновления процедур контроля выполнения требования репатриации по валютному договору по экспорту или импорту с учетным номером заполняются графы 1 и 2.
30. Графы 2, 11 и 17 заполняются путем указания восьми цифр в следующем порядке: день, месяц, год.
31. Строки "Наименование", "Адрес", "Телефон", "Адрес электронной почты", "Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности" и "Исполнитель" заполняются в случае представления Формы на бумажном носителе.

15. 9-бағанда мынадай белгілер көрсетіледі:
"1" – егер экспорт жөніндегі валюталық шарт;
"2" – егер импорт жөніндегі валюталық шарт.
16. 10-бағанда экспорт немесе импорт жөніндегі валюталық шарттың нөмірі (бар болса) көрсетіледі.
17. 11-бағанда экспорт немесе импорт жөніндегі валюталық шарттың күні көрсетіледі.
18. 12-бағанда экспорт немесе импорт жөніндегі валюталық шарттың сомасы шарт валютасының мың бірлігімен көрсетіледі.
19. 13-бағанда ҚР ҰС 07 ISO 4217-2012 "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ұлттық сыныптауышына сәйкес валюталардың әріптік белгіленуі көрсетіледі.
20. 14-бағанда шетелдік сатып алушының немесе жеткізушінің атауы немесе тегі, аты әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі.
21. 15-бағанда ҚР ҰС ISO 3166-1-2016 "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелерінің бірліктерін ұсынуға арналған кодтар. 1-бөлім. Елдердің кодтары" ұлттық сыныптауышына сәйкес шетелдік сатып алушы немесе жеткізуші елінің екі әріптік коды көрсетіледі.
22. 16-бағанда репатриациялау мерзімі көрсетіледі.
23. 17-бағанда экспорт немесе импорт жөніндегі валюталық шартты есептік тіркеуден алу күні көрсетіледі.
24. 18-бағанда Қазақстан Республикасында экспорттық-импорттық валюталық бақылауды жүзеге асыру қағидаларының 48-тармағына сәйкес экспорт немесе импорт жөніндегі валюталық шартты есептік тіркеуден алу негізіне сәйкес келетін цифрлық код көрсетіледі.
25. 19-бағанда іскерлік қатынастарды бұзу ниеті туралы және Қазақстан Республикасында экспорттық-импорттық валюталық бақылауды жүзеге асыру қағидаларының 32-тармағына сәйкес есептік тіркеу банкін өзгерту жөнінде хабарлама жіберу күні көрсетіледі.
26. Есептік нөмірі бар экспорт немесе импорт жөніндегі валюталық шартты алып тастау туралы ақпаратты жіберу кезінде 1, 2, 17 және 18-бағандар толтырылады.
27. Есептік нөмірі бар экспорт немесе импорт жөніндегі валюталық шартқа өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы ақпарат жіберу кезінде 1 және 2-бағандар, сондай-ақ мәліметтері нақтылануға тиіс бағандар толтырылады.
28. Іскерлік қатынастарды бұзу ниеті туралы және есептік тіркеу банкінің өзгеруі туралы хабарлама бойынша ақпарат жолдаған кезде 1, 2, және 19-бағандар толтырылады.
29. Есептік нөмірі бар экспорт немесе импорт жөніндегі валюталық шарт бойынша репатриациялау талаптарының орындалуын бақылау рәсімдерін қалпына келтіру кезінде 1 және 2-бағандар толтырылады.
30. 2, 11 және 17-бағандар сегіз цифрмен мынадай ретте: күні, айы, жылы көрсетіліп толтырылады.
31. "Атауы", "Мекенжайы", "Телефоны", "Электрондық пошта мекенжайы", "Басшы немесе оның міндеттерін атқаратын адам" және "Орындаушы" деген жолдар Нысан қағаз тасымалдағышта ұсынылған жағдайда толтырылады.